Přejít na obsah


Fotka

m42 objektivy na eos33


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 kolda30

kolda30

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 září 2011 - 19:36:36

Zdar,
koupil jsem si redukci z m42 na eos ,ovšem při pokusu o focení se otevře zrcátko ,ale už ne závěrka a na displeji se ukážou slabé baterie .
Děje se tak ve všech časech .Existuje náké řešení ? nebo budu muset přejít u analogu na komplet bajonet ?

PS: vybitými bateriemi to neni ;)
  • 0

#2 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 12 září 2011 - 20:41:18

Použij tlačítko hledat.Už se to tu řešilo.
  • 0

#3 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 září 2011 - 21:19:01

Předpokládám, že je redukce očipovaná a tady v tom je problém, protože čip je stavěnej na tikitální Canony, který maj napětí cca. 7,2 V a EOS 33 má nějaký 3V. Jinak by ale fotít jít mělo - s měřením přes pracovní clonu by neměl bejt problém.
  • 0

#4 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 12 září 2011 - 21:30:56

To vlákno kde se to řešilo je tady http://www.temnakomo...highlight=eos33

Kámošovi to dělalo i s mojí redukcí bez elektroniky.Původně jsme mysleli,že je navině redukce s elektronikou.Např s jupiterem 37AM to bude fungovat,protože nezasahuje za redukci,ale třeba s jupiterem9 který chodí kousek za redukci o něj zrcátko zavadí.Týká se to modelů EOS30 a 33 mají zrcadlo příliš blízko přední stěny.Někde je i tabulka objektivů které půjdou a které ne.
  • 0

#5 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 12 září 2011 - 21:31:27

Ja mám redukciu na EOS30 bez čipu a nikdy som problém nemal.
  • 0

#6 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 září 2011 - 08:10:15

To vlákno kde se to řešilo je tady http://www.temnakomo...highlight=eos33

Kámošovi to dělalo i s mojí redukcí bez elektroniky.Původně jsme mysleli,že je navině redukce s elektronikou.Např s jupiterem 37AM to bude fungovat,protože nezasahuje za redukci,ale třeba s jupiterem9 který chodí kousek za redukci o něj zrcátko zavadí.Týká se to modelů EOS30 a 33 mají zrcadlo příliš blízko přední stěny.Někde je i tabulka objektivů které půjdou a které ne.


Tak to je podobnej problém jako u tikitálního Canonu 5D, nicméně se to týká spíše širokoúhlých objektivů, kdy zadní člen zasahuje za pomyslnou rovinu redukce. To je ale mechanický problém - ne elektronický, foťák si žádným způsobem nehlídá, zda šoupe o zrcátko, či nikoliv.
  • 0

#7 kolda30

kolda30

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 září 2011 - 12:36:38

Kontakty na čipu jsem přelepil izolepou a vše fachá bez nejmenších potíží..........
  • 0

#8 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 září 2011 - 08:38:39

Tak potom existují problémy dvojí.Ten canon si zřejmě to zrcátko hlídá a když ho zastaví čouhající zadní člen vyvádí foťák něco podobného.
  • 0

#9 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 září 2011 - 14:16:36

Tohle mě dělá EOS50, vždy když se snaží nastavit clonu a nejde to. Dělá Ti to i na režimu Tv?
  • 0

#10 kolda30

kolda30

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2011 - 13:17:04

Tohle mě dělá EOS50, vždy když se snaží nastavit clonu a nejde to. Dělá Ti to i na režimu Tv?


Tv režim se vlastně rovná manuální expozici , u manuálních objektivů použití tv přece nedává smysl.
  • 0

#11 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 září 2011 - 14:39:20

Tohle mě dělá EOS50, vždy když se snaží nastavit clonu a nejde to. Dělá Ti to i na režimu Tv?


Tv režim se vlastně rovná manuální expozici , u manuálních objektivů použití tv přece nedává smysl.


No právě že ne. Nastavíš si čas, clonu pro expozici ti nastaví foťák. Pokud máš redukci bez čipu, tak nedělá nic. Pokud ale čip říká, že máš nasazený 50/1.4, foťák se pokusí nastavit clonu, což se mu logicky nepovede....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních