Přejít na obsah


Fotka

vyvolání diapozitivu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 whateverworks

whateverworks

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 září 2011 - 17:28:19

Zdravím,

nevím, zda přispívám do správného fóra, pokud ne, předem se omlouvám. Chtěl jsem Vás požádat o radu - v drogerii jsem kupoval dvě krabičky kinofilmů do svého lomo fisheye2, a jak jsem byl nemile překvapen, když jeden film vyšel v černo-hnědo-šedém provedené připomínající pásek filmu proti světlu. Ve studiu mi pak řekli, že se s tím nedá nic dělat, že jsem koupil film DIA. Ukázkou je např. tato fotka:

http://2i.cz/f85fa78d5e

Existuje prosím nějaká možnost, jak fotky zachránit? Případně nějaký program, který by je uměl dokreslit?

Předem děkuji za rady.
  • 0

#2 whateverworks

whateverworks

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 září 2011 - 17:48:59

už se mi to povedlo, stačí ve photoshopu použít funkci invert. :)
  • 0

#3 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 23 září 2011 - 17:50:59

Nie som si istý, či som pochopil. Ale obrazok v tom odkaze je negatív. Invertuj ho v kompe a máš normálnu farebnú fotku. Ktorá ťahá trichu do modra, ale ved ide o Lomo a zrejme film po expiračke, takže to je nie chýba a účel :)
  • 0

#4 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 26 září 2011 - 09:30:58

No vidíš. Ani nevíš jak a vyzkoušel sis cross :D
Akorát nechápu co to bylo za lab. Na každé kazetě je přece napsáno, co je to za film a v čem se má volat. Takže když to přijímali, měli poznat o co jde a volat to v E-6. Cross by měl být jen na výslovné přání. Jestli ani tohle nezvládajíí, tak bych tam nechodil...
  • 0

#5 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 září 2011 - 10:47:53

To sa stalo už aj mne, poslal som z Pošty do tej ich zberne vyvolať Inverzny Fujichrom, a aké bolo moje prekvapenie, keď mi prišiel film aj s fotkami, a ja som zistil, že film je vyvolaný negatívne. Neviem presne, kam to pošta posiela, myslím si, že do Bratislavy, ale bol som dosť naštvaný, hlavne na to, že sa nikto ani len neospravedlnil, že urobili chybu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních