Přejít na obsah


Fotka

Dotaz na Kowa Six


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 5 říjen 2011 - 20:00:32

Zdravím vespolek Pánové,
na tomto fóru jsem narazil na zmínky o tomto fotoaparátu, trochu více jsem pátral a nalezl další informace, ale nebylo jich mnoho. Proto se obracím na Vás jestli nemá někdo s tímto foťákem zkušenosti.

Dále by mě zajímala dostupnost objektivů apod. popřípadě jaká je podle Vás odpovídající cena za tělo + základní objektiv a záda.

Na druhou stránu chápu že dostupnost tohoto přístroje nebude bůhví jaká a navíc v případě poškožení asi nebude nikdo kdo by tuhle mašinku v ČR opravil, ale proč si klást snadné cíle že.
  • 0

#2 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 5 říjen 2011 - 21:36:46

prvu Kowu Six bez predsklopenia zrkadla a vymennych zadkov mame doma. hoc zatial len kratky cas, tak podla mojho nazoru je to krasny stroj.

Vložený obrázek

+ cisto mechanicka masina
+ je to kus zeleza, hoci ma nas kus prakticky neexistujuci naraznik zrkadla, tak vdaka centralnej zavierke a mase tela kope naozaj minimalne
+ matnucu mame novsiu vymenenu a je velmi fajn
+ mame zatial len zakladny objektiv 85mm f2.8 a je super
+ - velmi maly vyber objektivov na ebay ale ceny tych dostupnejsich nie su premrstene
- ked sa prilis namaha pretacanie film, tak zvykne kolabovat mechanizmus.. pomaha nepouzivat kluku ale len knob
- neviem ci ju niekto u nas bude schopny niekedy opravit...

cena za zakladny komplet sa pohybuje okolo 300$
  • 0

#3 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 5 říjen 2011 - 22:11:09

na svoj flikr som prave uploadol scan negativu z Kowy.
  • 0

#4 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 6 říjen 2011 - 20:25:03

Děkuju za info, ten přístroj vypadá krásně. Dá se tak nějak obecně říct jak moc je mechanismus toho převíjení filmu poruchový a jestli se dá nějak předcházet problémům s ním třeba pravidelným servisováním???
  • 0

#5 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 7 říjen 2011 - 05:37:28

jednoducho plati, ze ak sa ten mechanizmus namaha, teda ze sa drsne toci klukou, tak sa tam tie makke kolecka opotrebuju. preto treba tocit len knobom, vtedy by to malo byt OK.
  • 0

#6 Okusdal

Okusdal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 9 říjen 2011 - 07:42:00

Ještě bych se rád zeptal jak je to s kompatibilitou objektivů jednotlivých modelů? Tím mám na mysli jestli na Kowu Six MM lze nasadit objektivy používané na Kowa Six.
  • 0

#7 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 9 říjen 2011 - 07:52:46

objektivy su kompatibilne.
  • 0

#8 vafo

vafo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 květen 2012 - 07:11:44

Prodávám KowaSix jestli by byl zájem je to v bazaru
možná i výměna za něco na střední formát
LEVNĚ
  • -1

#9 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 30 květen 2012 - 16:07:56

nemá někdo servisní manuál k téhle kráse? teď mi jedna přišla tady od kolegy Vafa a i když byla prodávána jako na ND tak si myslím že by to možná šlo rozchodit...
  • 0

#10 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 30 květen 2012 - 16:12:43

nadherna masinka
http://www.duncanros...ion_portal.html
  • 0

#11 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 30 květen 2012 - 16:17:09

děkuji ti Miloši!!!
  • 0

#12 vafo

vafo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 31 květen 2012 - 13:39:40

děkuji ti Miloši!!!

Ahoj tak došla a co jí říkaš objektiv OK a tělo no musíš se dostat do vnitř a budou tam nějaká ozubená kolečka asi bez zubú tak sehnat a vyměnit v Náchodě je nějaký opravář starých fotoaparátu tak zkus zadat do vyhledavače a zeptat se ho nebo v Praze určitě také Já jsem měl vztek že někdo dal do bazaru takový křáp a nechtěl jsem to řešit z bazarem .Tak ať jí dáš do kupi jinak je to super foťák.VF.
  • 0

#13 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 4 červen 2012 - 11:25:00

dnes sem měl chvilku tak jsem to odkryhoval a vypadá to že foťák dostal herdu ze strany - promáčklý plech, vodící tyčka nátahu je i s ozubenými koly zaražena trochu dovnitř a proto se protáčí naprázdno - až se mi podaří povolit poslední šroub co ji drží tak to zkusím něčím vypodložit...
jinak se mi už povedlo přístroj i několikrát natáhnout takže zdá se že zbytek funguje správně...
  • 0

#14 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 5 červen 2012 - 17:57:46

Přiložený soubor  P1015872.JPG   809,37K   75 Počet staženíje to v háji - teď jsem vyndal celý mechanismus natahování a ta "podložka" na které ta hřídelka sedí je celá narvaná nakřivo dovnitř a je to prasklé viz přiložený obrázek. jinak foťák funguje ale jak je to ke straně tak kolečko dře o podklad a vždy tak 2x natáhnu a zůstane viset - napadá mě leda to svařit a dovařit tam kousek a ten srovnat do roviny. bohužel nedisponuju aparátem na sváření hliníku - nemáte někdo nějaké nápady?
  • 0

#15 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 802 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 5 červen 2012 - 18:12:00

typicka vada.co s tym teraz poradit neviem, ale aspon poradim ako tomu predist.natahovat bez pouzitia packy, len tocit "knoflikom"mensi krutiaci moment usetri poddimenzovanu konstrukciu prvej verzie kowy. corvus to tu uz pisal - pozor na to
  • 0

#16 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 5 červen 2012 - 18:28:55

Na opravu bych použil "tekutý kov" tzn. průmyslový tmel plněný kovem - dobrý je třeba univerzální LOCTITE 3475, který obsahuje hliník, nevýhodou je cena, ale existují i levnější. Po vytvrzení můžeš tmel obrábět podobně jako kov.
  • 2

#17 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 5 červen 2012 - 18:31:39

Na opravu bych použil "tekutý kov" tzn. průmyslový tmel plněný kovem - dobrý je třeba univerzální LOCTITE 3475, který obsahuje hliník, nevýhodou je cena, ale existují i levnější. Po vytvrzení můžeš tmel obrábět podobně jako kov.

děkuji ti za tip - jen otázečka - nebude to měkké?
  • 0

#18 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 5 červen 2012 - 18:41:41

Protože se přípravky na podobných bázích používají i ve strojírenství, na základě mých zatím chabých zkušeností, myslím, že tato volba je vhodná.
http://www.loctite.a...rat-tekuty-kov- Pro ujištění se jsem našel tento odkaz.
  • 0

#19 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 5 červen 2012 - 19:26:58

jelikož ten loctite je drahej jak prase rozhodl sem se že u nás koupím tohle: http://www.olejshop....ov-99g-60-003-/
a na něčem to nejdřív vyzkouším 70kč mě nezabije kdyžtak...
  • 0

#20 vafo

vafo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 červen 2012 - 07:08:32

Přiložený soubor  P1015872.JPG   809,37K   75 Počet staženíje to v háji - teď jsem vyndal celý mechanismus natahování a ta "podložka" na které ta hřídelka sedí je celá narvaná nakřivo dovnitř a je to prasklé viz přiložený obrázek. jinak foťák funguje ale jak je to ke straně tak kolečko dře o podklad a vždy tak 2x natáhnu a zůstane viset - napadá mě leda to svařit a dovařit tam kousek a ten srovnat do roviny. bohužel nedisponuju aparátem na sváření hliníku - nemáte někdo nějaké nápady?

No jsi šikulka takhle to rozebrat já bych si netrouf
  • 0

#21 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 6 červen 2012 - 09:52:43

jelikož ten loctite je drahej jak prase rozhodl sem se že u nás koupím tohle: http://www.olejshop....ov-99g-60-003-/
a na něčem to nejdřív vyzkouším 70kč mě nezabije kdyžtak...

pořádně to odmasti a když tak i trochu zdrsni šmirglpapírem, pokud to půjde. Aby se to dobře chytlo.
  • 0

#22 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 6 červen 2012 - 10:37:12


Přiložený soubor  P1015872.JPG   809,37K   75 Počet staženíje to v háji - teď jsem vyndal celý mechanismus natahování a ta "podložka" na které ta hřídelka sedí je celá narvaná nakřivo dovnitř a je to prasklé viz přiložený obrázek. jinak foťák funguje ale jak je to ke straně tak kolečko dře o podklad a vždy tak 2x natáhnu a zůstane viset - napadá mě leda to svařit a dovařit tam kousek a ten srovnat do roviny. bohužel nedisponuju aparátem na sváření hliníku - nemáte někdo nějaké nápady?

No jsi šikulka takhle to rozebrat já bych si netrouf

no klidně se může stát že už ho nesložím ale mechanismus vypadá opravdu jednoduše - oproti třeba tomu kievu co sem ti posílal
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních