Přejít na obsah


Fotka

Fed a Leica


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
38 odpovědí na toto téma

#1 maxsk

maxsk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 říjen 2011 - 08:18:03

Prosím niekoho o radu: môže sa na fotoaparát Fed 2 dať objektív Lieca ? ...Leica Leitz Elmar 5cm ( 50 mm ) f3.5 M39
  • 0

#2 maxsk

maxsk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 říjen 2011 - 08:27:45

Prosím niekoho o radu: môže sa na fotoaparát Fed 2 dať objektív Lieca ? ...Leica Leitz Elmar 5cm ( 50 mm ) f3.5 M39


...zaujíma ma či to bude mať prínos na kvalitu snímkov,predsa Leica objektív je kvalitou niekde inde ...
  • 0

#3 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 říjen 2011 - 08:36:06

zdravim,
mno podla mna kedze fotografiu robi predovsetkym objektiv tak prinos
na kvalitu obrazkov bude evidentny ;) opravte ma ak sa mylim, zatim...
  • 0

#4 maxsk

maxsk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 říjen 2011 - 09:38:17

zdravim,
mno podla mna kedze fotografiu robi predovsetkym objektiv tak prinos
na kvalitu obrazkov bude evidentny :lol: opravte ma ak sa mylim, zatim...


...presne to si myslím a mám s tým,aj keď len zatial málo ročné skúsenosti,chcel by som,ak by to niekto skúsil,či to pôjde.Tá Fed-ka je jednoduchá mašinka,ľahko vymeniteľná,no ten objektív,by mohol byť lepší ako hocičo iného :)
  • 0

#5 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 11 říjen 2011 - 10:11:59

Vážený kolego, náhrada je možná, ale je nutné přesně zkalibrovat zcela
odlišnou hodnotu obrazové vzdálenosti od roviny filmu. Pro závitový typ
Leicy je distanční vzdálenost ( měřeno vnější hrana objímky se závitem
k rovině filmu ) standartně 28.8mm. Přípustná hranice tolerance je 28.78
až 28,82mm. Montáž neoriginálních objektivů do Leicy se nedoporučuje
vzhledem k odlišnému stoupání závitů: Leica M39x26tpi a Rusb M39x1.0!
( 26tpi je asi 0,976 ). S pozdravem:"Starý Jezevec" Erik :)
  • 0

#6 maxsk

maxsk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 říjen 2011 - 10:16:14

Vážený kolego, náhrada je možná, ale je nutné přesně zkalibrovat zcela
odlišnou hodnotu obrazové vzdálenosti od roviny filmu. Pro závitový typ
Leicy je distanční vzdálenost ( měřeno vnější hrana objímky se závitem
k rovině filmu ) standartně 28.8mm. Přípustná hranice tolerance je 28.78
až 28,82mm. Montáž neoriginálních objektivů do Leicy se nedoporučuje
vzhledem k odlišnému stoupání závitů: Leica M39x26tpi a Rusb M39x1.0!
( 26tpi je asi 0,976 ). S pozdravem:"Starý Jezevec" Erik :lol:


...myslel som telo Fed 2 a objektív Leica ale ak,by to bolo ako píšete,to by sa dalo zvládnuť.Je tam M39 a jednalo by sa len o cca pól otáčku :)
  • 0

#7 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 11 říjen 2011 - 11:39:00

Vyskusaj a daj vediet. Ja by som skusil taky experiment ze by som nafotil par zaberov na nekonecno najlepsie asi na otvorenej clone a potom by som objektiv troska vysroboval askusilk by som to iste. Ak bude v prvom pripade ostre ak ani jeden s pripadov nebude ostry tak by som na to kaslal.
  • 0

#8 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 11 říjen 2011 - 11:56:31

což si pořídit toho radioaktivního industara, který by měl být dle ohlasů velice moc dobrý? :)
  • 0

#9 maxsk

maxsk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 říjen 2011 - 12:01:39

což si pořídit toho radioaktivního industara, který by měl být dle ohlasů velice moc dobrý? :lol:


...aký to je?
...o ruských neviem...bubem vďačný za "tip" :)
  • 0

#10 dm

dm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 11 říjen 2011 - 12:54:06

I-61 L/D ?
  • 0

#11 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 11 říjen 2011 - 13:05:43

Prosím niekoho o radu: môže sa na fotoaparát Fed 2 dať objektív Lieca ? ...Leica Leitz Elmar 5cm ( 50 mm ) f3.5 M39

Samozřejmě ano.
  • 0

#12 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 11 říjen 2011 - 13:09:18

Vážený kolego, náhrada je možná, ale je nutné přesně zkalibrovat zcela
odlišnou hodnotu obrazové vzdálenosti od roviny filmu. Pro závitový typ
Leicy je distanční vzdálenost ( měřeno vnější hrana objímky se závitem
k rovině filmu ) standartně 28.8mm. Přípustná hranice tolerance je 28.78
až 28,82mm. Montáž neoriginálních objektivů do Leicy se nedoporučuje
vzhledem k odlišnému stoupání závitů: Leica M39x26tpi a Rusb M39x1.0!
( 26tpi je asi 0,976 ). S pozdravem:"Starý Jezevec" Erik :)

Vážený kolego promiňte, ale vzdálenost dosedací plochy objektivu od filmu je u Leicy a sovětských kopií úplně stejná (teda v rámci sovětských výrobních tolerancí). Nesprávný závit měly jen první verze FEDů, než se na to přišlo.
  • 0

#13 maxsk

maxsk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 říjen 2011 - 14:50:27

Vážený kolego, náhrada je možná, ale je nutné přesně zkalibrovat zcela
odlišnou hodnotu obrazové vzdálenosti od roviny filmu. Pro závitový typ
Leicy je distanční vzdálenost ( měřeno vnější hrana objímky se závitem
k rovině filmu ) standartně 28.8mm. Přípustná hranice tolerance je 28.78
až 28,82mm. Montáž neoriginálních objektivů do Leicy se nedoporučuje
vzhledem k odlišnému stoupání závitů: Leica M39x26tpi a Rusb M39x1.0!
( 26tpi je asi 0,976 ). S pozdravem:"Starý Jezevec" Erik :)

Vážený kolego promiňte, ale vzdálenost dosedací plochy objektivu od filmu je u Leicy a sovětských kopií úplně stejná (teda v rámci sovětských výrobních tolerancí). Nesprávný závit měly jen první verze FEDů, než se na to přišlo.


...možno len teoreticky,bol by v kvalite fotky rozdiel pri použití :Leica Leitz Elmar 5cm 50 /3.5 M39 a I-61 L/D ? Pokúste sa ich porovnať,ďakujem...
  • 0

#14 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 říjen 2011 - 09:42:34

Porovnat nemůžu, neb nemám Elmar. Ale můžu říct tolik, že navzdory mnoha informacím na netu jsem ještě dobrý I-61 L/D (alespoň tak dobrý jako repasovaný I-22) v ruce neměl. Vyzkoušel jsem jich tak deset. Ale třeba budeš mít větší štěstí. Navíc to není příliš nákladný experiment :lol:
  • 0

#15 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 13 říjen 2011 - 10:26:34

FED 2 už nebyli vyráběný až tak na koleni, jako tomu bylo u FED 1. Tam to bylo co kus, to original a musel se kalibrovat každý jiný objektiv, nežli od výrobce dodaný s tělem. Tedy musí se podložkami pod dosedacím kroužkem objektivu zkalibrovat vzdálenost od roviny filmu. U FED 2 snad už tohle nehrozí. Závit by snad měl sedět.
Já mám právě ten FED 1, ten vzácnej s 1/1000, získal jsem ho bez orig. objektivu a měl jsem problém díky tomuhle s ostřením. Závity seděli našrouboval jsem na to i objektiv ze Zorkij 4 a měli by tedy sedět i s Leica objektivy, ale to jsem nezkoušel.
  • 0

#16 maxsk

maxsk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 říjen 2011 - 14:58:09

...ďakujem za odpovede,toto spojenie sa mi zdalo geniálne.Elmar je kúpený a myslím,že to bude dobre :lol:
  • 0

#17 maxsk

maxsk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2011 - 08:47:21

Možno to niekoho zaujme,Elmar pasuje na Fed 2,čo sa týka závitu je to bez problémov a fotenie je zábavné,trošku obtiažne ale dá sa zaostriť na nekonečno.Môžem porovnávať iba s Idustar 26m 50/2,8,iný M39 nemám a rozdiel je hneď vidno.Elmar je vinikajúci objektív až na cenu ;)
  • 0

#18 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 19 únor 2015 - 20:04:07

Přátelé,

dnes mi došel FED 3 a zjistil jsem, že pláténko po natažení prosvítá. Jinak časy se zdají OK, funkčnost taky. Objektiv I-61 má v sobě nějaké pavučinky, asi plíseň, což snad půjde vyčistit. Proto bych se chtěl zeptat, zda lze pláténko vyměnit a zda to udělá místní opravář fotoaparátů či je na to potřeba fundovaný odborník. Je to opravdu krásný foťáček a měl bych ho rád funkční. Takto zůstane jen na poličce. A oplatí se to vůbec měnit? Jenomže kdo dnes prodává zaručeně něco funkční, že.

Děkuji.


  • 0

#19 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 19 únor 2015 - 21:18:09

Já ti  nevím při cenách FED bych raději koupil jinej nebo taky Zorkij mám 4 a ta je prďácká. Dírky by šli zalepit, mám to tak na Zenitu. Černou látkou. Myslím, že oprava převýší FED i s objektivem.


  • 0

#20 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 19 únor 2015 - 21:34:08

Přátelé,

dnes mi došel FED 3 a zjistil jsem, že pláténko po natažení prosvítá. Jinak časy se zdají OK, funkčnost taky. Objektiv I-61 má v sobě nějaké pavučinky, asi plíseň, což snad půjde vyčistit. Proto bych se chtěl zeptat, zda lze pláténko vyměnit a zda to udělá místní opravář fotoaparátů či je na to potřeba fundovaný odborník. Je to opravdu krásný foťáček a měl bych ho rád funkční. Takto zůstane jen na poličce. A oplatí se to vůbec měnit? Jenomže kdo dnes prodává zaručeně něco funkční, že.

Děkuji.

Nejlépe se zeptat místního opraváře, zda by to pláténko vyměnil. To tady asi za něj nikdo nerozhodne. Stejně jako tady nikdo neví, zda ten váš místní opravář není zrovna fundovaný odborník. 

A jestli se to vyplatí ? Na to ti nejlépe odpoví tvá peněženka.

 

Možná by sis měl nejprve sám odpovědět na otázku jak vlastně chceš přistupovat ke klasické fotografii, co očekáváš že ti to přinese (nemyslím finančně, že) nebo čeho v tom chceš dosáhnout.  Možná by se ti pak samotnému lépe odpovídalo na některé výše uvedené vlastní otázky.

 

Jsou i tací prodejci, kteří ti nabídnou prodej s možností odzkoušet a případně vrátit. Tam většinou s funkčností můžeš počítat. Ale také cena bývá odpovídající nabízené hodnotě. 


  • 1

#21 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 20 únor 2015 - 07:34:37

Mě je Karfíkova diagnóza jasná, je stižen G.A.S.em...


  • 0

#22 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 20 únor 2015 - 07:50:31


  • 2

#23 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 20 únor 2015 - 08:31:09

Já ho koupil bez záruky jakékoli funkčnosti na poličku za 106Kč. Fotit s ním nepředpokládám, jen kdyby ta výměna byla jednoduchá, tak bych ho dal do pořádku, pro dobrý pocit. Tam nejsou dírky, ale spíše díra přes půl políčka. Zkusím se zeptat toho místního foto opraváře a uvidím co se dá dělat.

Na focení jsem si pořídil Flexaret. A focení mi přináší hlavně dobrý pocit, zábavu a bádání. Cíle já si nedávám, nejsem dobrý fotograf, nemám fotografické oko, ale baví mě to a to je vlastně i cíl :-).

Ano, Zorki 4 se mi moc líbí, ale tam už jsou trochu jiné ceny a na prach na poličku už tolik peněz nedám, to raději nakoupím svitky, ale díky za tip.


  • 1

#24 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 20 únor 2015 - 19:32:38

Kdyby jsi 250kč přidal koupíš funkčního, je to zase jiné fotografování, má dobrou závěrku, klidnou jen to šustne a je to oproti třeba Zenitu, kde je závěrka celkem tvrdá vzhledem k zrcadlu, i tak Zenity mám strašně rád v kombinaci s Heliosem, také budu mít Feda, ale na poličce by mě vadil, to je třeba větrat ať neztuhne a nezoxiduje :-) Mám rád výsledky :-) fota, prach utírám nerad.


  • 0

#25 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 20 únor 2015 - 20:47:54

Jo Zenit-E s Heliosem 44-2 už mám v merku :-). Co se tak prodává, tak právě funkčnost nikdo nezaručuje, takže se bojím toho, že to bude všecko podobné a nechci to měnit a měnit, než narazím na funkční kus. Zkusím počkat, třeba se nějaký funkční FED 3 nebo Zorki 4 objeví.

Díky.


  • 0

#26 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 21 únor 2015 - 20:38:19

ladinek - máš na myslí FED či Zorki?

S garancí funkčnosti jsem našel FED3:

http://aukro.cz/foto...5094556144.html

A Zorkii 4 (tam už je ta cena vyšší a to je jeden z nejlevnějších):

http://foto.bazos.cz...krasny-stav.php

Víc nic.

Ale povedlo se mi u FEDu opravit to děravé pláténko, a seřídit horizontálně dálkoměr, jezdilo to před tím pod. Celý jsem ho vyčistil, tak se leskne jak psovi ... Ještě seženu tenký šroubováček a seřídím ho vertikálně, tedy nekonečno, to se mi rozhodilo. Jinak je to kovářská práce, vevnitř když jim něco nepasovalo, tak dle různých ohhutých částí to tipuji na kladivo. Ale funguje to! Perfektní je dioptrická korekce hledáčku, to třeba Yashica 35 Electro nemá.

Ještě se zeptám. Nemám tam cívku na kinofilm. Mohu tam použít jakoukoli z kinofilmu?

Čistil někdo objektiv Industrial-61? Zadní člen jsem vyšrouboval a vyčistil, ale přední kroužek povolím, otočím o půl závitu a dál to nejde. Tak nevím, zda nedělám někde chybu.

Děkuji.

 

PS: Zjistil jsem, že mě to opravování takových starých foťáků moc baví. Je to takový relax a hlavně žasnu vždy nad tím provedením, jak to tam všecko funguje a jak je to udělané. Klobouk dolů!!!


  • 1

#27 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 21 únor 2015 - 21:49:24

Přesně tohoto mám, funkčnost zkusíš pohledem do plátna závěrky na různý časy, po oddělání zadní části krytu, ostření pohledem do hledáčku, zda spojuje obrázky , či nespojuje plus páčka ostření nalevo nahoře :-) otázka zda se v tom už někdo nevrtal, pak je to v p.... :-)


  • 0

#28 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 22 únor 2015 - 19:57:07

Tak dnes jsem zakoupil sadu šroubováčků v Unihobby za 49Kč a už je seřízeno i nekonečno. Ještě mě trochu hlodá ten objektiv, ale fakt nevím co s tím, jak to povolit. Jinak co jsem se díval, tak ta zadní část nemá žádné těsnění vůči přední, jen jakoby pero/drážka. To tak stačí, aby tam neprošlo světlo? Rád bych FED testnul s filmem, ale ať to nedělám úplně zbytečně.

Díky.


  • 1

#29 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 únor 2015 - 22:48:24

Nevím, jaké těsnění máš na mysli? Normálně to zaklapneš a je to.

Pro tyhle učely jsou ideální nesignovaný fomapany 100 za 46 korun. Jestli vše funguje (alespoň jakž takž) korektně, zjistíš jedině tak, že ten foťák vyzkoušíš s filmem. Jestli to děláš pro radost a pro zábavu, tak jde o prd, přinejhorším vyhodíš filmek za pade a ještě se při tom focení projdeš, pobavíš, vyzkoušíš, jak se fotí z dálkoměrem.

Jestli máš vyšší ambice, tak bys měl přistoupit již ke koupi aparátu zgruntu jinak :-)

Pokud nechceš platit poměrně vysoké poštovné z fomy a stačily by ti 2,3 filmky, tak ti je tam mohu zítra koupit a poslat v bublinkový obálce jako doporučenej dopis za 40 kaček.

každopádně nad 2000 je pošta z fomy zdarma, ono když se vezme pár filmů, nějaká ta chcemie, tak se to nasčítá celkem bez problémů :-)

 

Přední čočku u objektivu povolíš za pomocí něčeho gumového s patřičným průměrem (tedy, takovým, aby to tam šlo vložit) - tím povolíš firemní kroužek + nástroje, který najdeš na ebay pod heslem "lens spanner" (tím povolíš "matku")

Na indáka plesnivýho bych se ale asi vykašlal.


  • 2

#30 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 23 únor 2015 - 09:20:23

Se právě divím, že to jen zaklapnu a je to, snad to soudruzi vychytali a nebude to prosvítat. Právě na Yashica i Olympusu jsem dával nové těsnění, staré bylo rozpadlé, no a tady není žádné.

Ano, mám ještě jednu Fomu 100 nesignovanou doma, šoupnu ju tam a otestuju. S dálkoměrem jsem teď fotil, mám/prodávám Yashica 35 Electro GTN.

Děkuji ti za tvou nabídku, ale stejně budu brzo objednávat i svitky do Flexy, tak toho vezmu víc.

Já to povoluji za ty zářezy, kroužek se povolí, otočí asi o půl otáčky a dál nejde. Jestli je to nějak šišaté či je barva v závitu, nevím, prostě to nejde dál. Nebudu to nijak hrotit, na poličce je to jedno, nepočítám, že s tím budu fotit, jen jsem to chtěl dát co nejvíce do pořádku. Ale i tak ho otestuju, zda pláténko funguje či ne a jak moc je ten objektiv v háji.


  • 1

#31 borda

borda
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 únor 2015 - 09:51:30

Povetsinou je nejdrive treba povolit a odsroubovat firemni krouzek (vetsi, plochy, s naposem industar). Necim gumovym odpovidajiciho prumeru. Pak az je mozno povolovat krouzek se zarezy. Nejsem si uplne jist, ze to tak je i i indaka, ale podle toho, co poses asi ano. Ten vrchni krouzek ti blokuje povoleni toho spodniho.
  • 1

#32 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 23 únor 2015 - 12:37:51

Super, díky moc, dnes to ověřím!


  • 1

#33 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 23 únor 2015 - 22:45:11

Ani ň. Drží to jak přibité, asi mi není dáno, to rozdělat a vyčistit. Asi na důchodek už chce mít klid :-).


  • 1

#34 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 26 únor 2015 - 22:35:14

Tak odzadu to taky nejde, aspoň jsem promazal závity ostřícího kroužku. Tak ještě jsem zkusil poslední věc, koupil jsem gumu na čagan/berlu, zkusil pořádně zatlačit a zabrat na kroužek a ani prd. Vzdávám to!


  • 1

#35 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 27 únor 2015 - 00:12:15

Ale zas máš gumu k berle, to se taky počítá.

Však počkej, až budou na té vitríně vedle sebe FED a guma řádně zaprášený, za pár let budeš vnoučatům vyprávět co jste si to spolu všechno užili. Vono to má taky svojí poezii.  ;-)


  • 2

#36 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 únor 2015 - 10:13:14

Ještě se zeptám. Nemám tam cívku na kinofilm. Mohu tam použít jakoukoli z kinofilmu?

 

Čistil někdo objektiv Industrial-61? Zadní člen jsem vyšrouboval a vyčistil, ale přední kroužek povolím, otočím o půl závitu a dál to nejde. Tak nevím, zda nedělám někde chybu.

Nemůžeš, to je speciální cívka. Myslím že se náhradní dají koupit u Pazdery (nebo vyrabovat z jiného foťáku).

 

Jestli ti dobře rozumím co chceš rozebrat, tak tam je zajišťovací červík, který se musí povolit.


  • 0

#37 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 27 únor 2015 - 12:24:05

Já to prohlížel ze všech stran a nenašel červík nikde. Nemáš prosím foto, kde by se měl nacházet? Jedině, že by byl pod kroužkem ovládání clony, ale nedošel a nenašel jsem, jak ten kroužek sundat. Zezadu jsem se dostal po povolení kroužku s ukazatelem HO, ale ten už jsem nebyl schopný sundat a tím jsem se nedostal ke kroužku clony.

Asi takto jsem skončil:

http://mattsclassicc...oid_threads.jpg

Díky.

PS: A guma na čagan se bude jednou hodit :-).


  • 1

#38 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 únor 2015 - 16:09:19

To je jiný objektiv než jsem myslel. Musel bych to mít v ruce, z hlavy si nepamatuji jak se co rozebírá.

Zkus tady: http://pentax-manual...i6ldservice.pdf


  • 1

#39 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 27 únor 2015 - 22:06:35

Díky. Toto jsem už četl, ale nepomohlo. Je to nad mé síly, nejsem opravář foto přístrojů, ale snahu aspoň já sám sobě ocením :-).


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních