Přejít na obsah


Fotka

PRŮZKUM: zájem o krátké svitky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
39 odpovědí na toto téma

Anketa: Uvítali byste existenci kratších svitků (6sn. 6x6)? (36 uživatel(ů) vložilo hlas)

Uvítali byste existenci kratších svitků (6sn. 6x6)?

  1. ANO (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Někdy (2 hlasy [66.67%])

    Procento hlasů: 66.67%

  3. NE (1 hlasy [33.33%])

    Procento hlasů: 33.33%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 18 říjen 2011 - 21:29:58

Jistě se zde najde mnoho fotoaparátníků kteří čas od času zatouží po možnosti svitku s méně políčky (kinaři si můžou namotat co potřebujou). Kdysi se používaly svitky typu 117 _ na subtilnější špulce a s pouhými 6ti snímky 6x6.
Já bych třeba takovouhle věc na "120špulce" děsně uvítal, co vy?
Je to vůbec technicky možné? Sežraly by to dnešní aparáty?
  • 0

#2 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 18 říjen 2011 - 22:18:18

Co zase vymejšlíš? Jestli chceš Fomě navrhnout rozšíření sortimentu, tak je ukecej na R100 ve svitku (libovolné délky, ale ne 220 bez krycího papíru!!!).
Jinak mi jsou normílní svitky 120 většinou dlouhý tak akorát, protože na nich mám 6 dvojic :idea:
  • 0

#3 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 24

Publikováno 18 říjen 2011 - 22:25:26

Jinak mi jsou normílní svitky 120 většinou dlouhý tak akorát, protože na nich mám 6 dvojic :idea:


Musím říct, že Tvuj pohled na svět se mi líbí :idea:

Jinak myslím, že 12 obrázků není nijak moc. Když je to někomu přeci jen příliš, protože prostě potřebuje udělat "tu jednu dokonalou fotku", měl by fotit na desky (nebo aspoň plan film)! :idea:
  • 0

#4 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 18 říjen 2011 - 23:33:20

Ja mám na zvitku vždy len 4 fotky.
Fotím si 0, +1, -1. :idea:
  • 0

#5 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 18 říjen 2011 - 23:36:33

Jinak myslím, že 12 obrázků není nijak moc. Když je to někomu přeci jen příliš, protože prostě potřebuje udělat "tu jednu dokonalou fotku", měl by fotit na desky (nebo aspoň plan film)! :idea:


Asi tak nějak. Ostatně, nemyslím si, že kdyby už se do toho někdo pustil, že by cena špulky byla nějak poměrově nižší od té dosavadní.
Ale studenti to holt dneska asi vidí jinak, je to samý stipendium že pak něvěděj co s tím ... :idea:
  • 0

#6 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 říjen 2011 - 00:03:06


Jinak myslím, že 12 obrázků není nijak moc. Když je to někomu přeci jen příliš, protože prostě potřebuje udělat "tu jednu dokonalou fotku", měl by fotit na desky (nebo aspoň plan film)! :idea:


Asi tak nějak. Ostatně, nemyslím si, že kdyby už se do toho někdo pustil, že by cena špulky byla nějak poměrově nižší od té dosavadní.
Ale studenti to holt dneska asi vidí jinak, je to samý stipendium že pak něvěděj co s tím ... :idea:

já mám prostě občas problém tam těch 12 naplácat, ale zase dělat 5 planů se prodraží
tohle není o ekonomice, ale o ani nevím čem

mimochodem prospěchové mi nedají, na sociální nemám nárok, ubytovací nám furt snižujou a jiné taky nemám
  • 0

#7 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 19 říjen 2011 - 08:06:44

Jasně, je to na hraně.
Zkus si odhadnout o kolik by takový svitek mohl být levnější. Možná o 10-15 korun ? Možná ani to ne. Ta špulka a práce s tím je stejná, o trochu míň papíru a filmu.
Nemyslím si, že by dvacet lidí z české kotliny vyprovokovalo nějakého výrobce k podobné aktivitě.
A nebo se zeptej ve Fomě, zda Ti prodají samotný film, papír použiješ z použitého svitku a namotávej si ty kratší doma. Případně si takto udělej z jedné špulky dvě. Tedy pokud ti to bude stát za tu zábavu. :idea:
Co se přístrojů týče, ty si s tím poradí, hlavně abys ty věděl, že už tam nemáš film, ale jen papír, protože to foťák nepozná. Většinou to budeš muset docvakat naprázdno, jiný problém tam nevidím.
No, nějak se s tím smiř a buď spokojený, že ty svitky ještě někdo vůbec dělá.
Ale líbí se mi, že některá svá slova převádíš v činy, to zasejc jo. :idea: :idea:
  • 0

#8 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 19 říjen 2011 - 08:55:50

Pomysli na spolubojovníky se 6x4,5, 6x7, 6x9, 6x12, 6x17 kupují stejný film. Firma vyrábí jeden výrobek. Nemusí řezat na zakázku něco extra. Takže by cena byla naopak vyší než stávající svitek. To samé odbyt jen pro tvých 6x6.

Zkus fotografovat. 12 políček je fakt málo. Už takhle se blížíš u některých filmů k 10,-Kč za jedno políčko. Čím méně políček, tím větší cena :idea: To jen, pokud ti jde o tu ekonomiku.
  • 0

#9 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 říjen 2011 - 09:01:42

můžeš si svitek naporcovat a fotit jednotlivé záběry!
nebudeš první
tadyk
chce to jen trochu ohýbat a taky mít přípravek na krájení svitku
  • 0

#10 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 19 říjen 2011 - 10:18:30

Máš cosi takového i pro dvojočku?
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 říjen 2011 - 10:34:23

nemám, pro každou komoru se to musí udělat na míru, samozdřejmě s velikou opatrností na všechny vnitřní komponenty, na válečky co po nich jede film apod. a hraje se tam na desetiny mm - například u správné síly toho plechu

je ještě jedno zařízení tohoto druhu vyrobené v mojí garáži a sice pro P-Six ale náhled nemám, nakonec je to jen plech a nějaký naletovaný díly na stejném principu a tam je i zarážka na použití kinofilmu
nu všecko de, když se chce
  • 0

#12 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 říjen 2011 - 12:31:36

Pomysli na spolubojovníky se 6x4,5, 6x7, 6x9, 6x12, 6x17 kupují stejný film. Firma vyrábí jeden výrobek. Nemusí řezat na zakázku něco extra. Takže by cena byla naopak vyší než stávající svitek. To samé odbyt jen pro tvých 6x6.

Zkus fotografovat. 12 políček je fakt málo. Už takhle se blížíš u některých filmů k 10,-Kč za jedno políčko. Čím méně políček, tím větší cena :idea: To jen, pokud ti jde o tu ekonomiku.

a proč by to měl být problém? na 645 to máš 8 poliček (nepočítám s posunama mezerama), 67 jich máš 5sn, 69 to vychází na 4sn, 612 to vychází na 3sn

akorát znova připomínám že to není o ekonomočnosti
  • 0

#13 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2011 - 12:36:20


Jinak mi jsou normílní svitky 120 většinou dlouhý tak akorát, protože na nich mám 6 dvojic :idea:


Musím říct, že Tvuj pohled na svět se mi líbí :idea:

Jinak myslím, že 12 obrázků není nijak moc. Když je to někomu přeci jen příliš, protože prostě potřebuje udělat "tu jednu dokonalou fotku", měl by fotit na desky (nebo aspoň plan film)! :idea:


no jo, ale vezmi to zase z pohledu jiného (neříkám, že zrovna ypresovského): 1 snímek na šanghajzlu přijde bratru na necelých 2,90 Kč a není nutno se drbat s plněním kazet. u planu či desky je to jiná story :idea:
  • 0

#14 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2011 - 12:37:51


Jinak myslím, že 12 obrázků není nijak moc. Když je to někomu přeci jen příliš, protože prostě potřebuje udělat "tu jednu dokonalou fotku", měl by fotit na desky (nebo aspoň plan film)! :idea:


Asi tak nějak. Ostatně, nemyslím si, že kdyby už se do toho někdo pustil, že by cena špulky byla nějak poměrově nižší od té dosavadní.
Ale studenti to holt dneska asi vidí jinak, je to samý stipendium že pak něvěděj co s tím ... :idea:

já mám prostě občas problém tam těch 12 naplácat, ale zase dělat 5 planů se prodraží
tohle není o ekonomice, ale o ani nevím čem

mimochodem prospěchové mi nedají, na sociální nemám nárok, ubytovací nám furt snižujou a jiné taky nemám



mimochodem: tak neplácej a foť, pak těch 12 fotek na film uděláš!
:idea:
  • 0

#15 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2011 - 12:40:26

můžeš si svitek naporcovat a fotit jednotlivé záběry!
nebudeš první
tadyk
chce to jen trochu ohýbat a taky mít přípravek na krájení svitku


Radime, ty jsi :idea: :idea:
  • 0

#16 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 říjen 2011 - 13:05:29

no todle ale není zdaleka nejšílenější nápad přivedenej k realizaci :idea:
  • 0

#17 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 19 říjen 2011 - 13:21:36

Tak to já mám vzhledem k tomu, že mám vždy pauzu mezi fotografováním a tudíž nezautomatizované pohyby na 1. svitku tak 2 snímky a to jich tam mám mít 8 (6x9). Nejdřív cvak s krytkou, potom zapomenutá otevřená clona po ostření a hurá, třetí snímek je fajn, tak ho zopakuji +1 a -1. A zbývají mi 3 snímky. Takže jeden na plech a druhý snad dobře a protože už mi zbývá jen 1 snímek do výměny, tak ještě jeden +0,5 pro jstotu a měním film.
U druhého filmu už je výtěžnost lepší, možná 5-6 snímků. Mít film na 6 snímků, tak chytnu fobii. Nápad je to průkopnický, ale buďme rádi, že zatím dělají ty 120. Až na cívku nebude co namotat, bude to trošku horší.
Zdařec MiB
:idea:
  • 0

#18 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 říjen 2011 - 16:21:24

Neříkám, že to není zajímavej nápad. Ale většinou to neřeším. Prostě vyfotím co potřebuju a vyvolám. Zrovna mě visí svitek s 6ti exponovanými políčky......
  • 0

#19 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 říjen 2011 - 21:15:14

Pomysli na spolubojovníky se 6x4,5, 6x7, 6x9, 6x12, 6x17 kupují stejný film. Firma vyrábí jeden výrobek. Nemusí řezat na zakázku něco extra. Takže by cena byla naopak vyší než stávající svitek. To samé odbyt jen pro tvých 6x6.

Zkus fotografovat. 12 políček je fakt málo. Už takhle se blížíš u některých filmů k 10,-Kč za jedno políčko. Čím méně políček, tím větší cena :) To jen, pokud ti jde o tu ekonomiku.

a proč by to měl být problém? na 645 to máš 8 poliček (nepočítám s posunama mezerama), 67 jich máš 5sn, 69 to vychází na 4sn, 612 to vychází na 3sn

akorát znova připomínám že to není o ekonomočnosti


V cem je vlastne problem nafotit pulku filmu?
  • 0

#20 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 20 říjen 2011 - 10:30:11

Já bych byl klidně pro svitek na tři snímky.Někdy mi trvá opravdu dlouho,než dofotím film a nebaví mě na některé záběry čekat.
  • 0

#21 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 říjen 2011 - 11:39:39

Já bych byl klidně pro svitek na tři snímky.Někdy mi trvá opravdu dlouho,než dofotím film a nebaví mě na některé záběry čekat.


já naopak si plním kazety po 42 snímcích... nebaví mě bez brejlí přehazovat kazety :) - a to je taky jeden z důvodů, proč na SF fotím tak málo.
  • 0

#22 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 084

Publikováno 20 říjen 2011 - 11:42:21

Mě by spíše zajímala metráž od svitku. Myslím, že by dost kutilů dokázalo naměřit a přilepit film na použitý vodící pás.
:) Ostatně naplnit kinofilmovou kazetu mi připadá mnohem složitější.
  • 0

#23 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 20 říjen 2011 - 12:10:48

Mě by spíše zajímala metráž od svitku. Myslím, že by dost kutilů dokázalo naměřit a přilepit film na použitý vodící pás.
:D Ostatně naplnit kinofilmovou kazetu mi připadá mnohem složitější.


ono by tam už klidně mohl být ten krycí pás... jenom to lepit na špulky :)...
  • 0

#24 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 20 říjen 2011 - 12:11:36

vzdy ked som sa o daco podobne snazil (napr. ze mi kamarat daroval zvitok co omylom pretocil az dokonca...) tak vysledok bol film ktory ani za boha nepriliehal ku kriciemu pasu, bulil sa a tak.
Ale ja tiez niesom ziaden kutil...
  • 0

#25 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 říjen 2011 - 12:32:16

Mě by spíše zajímala metráž od svitku. Myslím, že by dost kutilů dokázalo naměřit a přilepit film na použitý vodící pás.
:D Ostatně naplnit kinofilmovou kazetu mi připadá mnohem složitější.


úvaha: za hodinu naplním, polepím etiketama, zabalím jednotlivě i do balíčků po 10 ks celkem 20-30 kazet, podle toho, jak se vyspím. Poukouším se odhadnout, jak dlouho by mi trvalo namastit podomácku metráž svitku na krycí pás, namotat na špulky, utáhnout tak, aby byl rovně, aby tam nefoukalo světlo a přitom aby film nebyl doškrábán a plný prachu.... Jednou jsem lepil na pás 120 prošlý film 220 čmiknutý napůl kvůli mechanickému testu filmbacku. Nikdy více! :)
  • 0

#26 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 20 říjen 2011 - 17:06:54

Súhlasím s Jirinolom, čím viac, tým lepšie, pamätám sa, že som si kedysi vyrábal 220 zvytky, len som musel počítať s tým, že ten cca 14 snímok bude vťahu, ináč nebol problém. Obidva filmy pretočiť na koniec, tam ich zlepiť, potom odstrihnúť papierové pásy tesne za lepiacou páskou a natočiť na cievku. V Pentagone to fungovalo.
  • 0

#27 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 385

Publikováno 21 říjen 2011 - 10:47:16

Mě by spíše zajímala metráž od svitku. Myslím, že by dost kutilů dokázalo naměřit a přilepit film na použitý vodící pás.
:lol: Ostatně naplnit kinofilmovou kazetu mi připadá mnohem složitější.


úvaha: za hodinu naplním, polepím etiketama, zabalím jednotlivě i do balíčků po 10 ks celkem 20-30 kazet, podle toho, jak se vyspím. Poukouším se odhadnout, jak dlouho by mi trvalo namastit podomácku metráž svitku na krycí pás, namotat na špulky, utáhnout tak, aby byl rovně, aby tam nefoukalo světlo a přitom aby film nebyl doškrábán a plný prachu.... Jednou jsem lepil na pás 120 prošlý film 220 čmiknutý napůl kvůli mechanickému testu filmbacku. Nikdy více! :oops:

Mam za sebou stejnou zkusenost a rovnez rikam: never more. Radsi sto kazet kinofilmu potme, bez navijaku.
  • 0

#28 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 21 říjen 2011 - 11:17:23

Ja by som radšej privítal zvitky 220 :oops:
  • 0

#29 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 084

Publikováno 21 říjen 2011 - 13:14:20

Mě by spíše zajímala metráž od svitku. Myslím, že by dost kutilů dokázalo naměřit a přilepit film na použitý vodící pás.
:lol: Ostatně naplnit kinofilmovou kazetu mi připadá mnohem složitější.


úvaha: za hodinu naplním, polepím etiketama, zabalím jednotlivě i do balíčků po 10 ks celkem 20-30 kazet, podle toho, jak se vyspím. Poukouším se odhadnout, jak dlouho by mi trvalo namastit podomácku metráž svitku na krycí pás, namotat na špulky, utáhnout tak, aby byl rovně, aby tam nefoukalo světlo a přitom aby film nebyl doškrábán a plný prachu.... Jednou jsem lepil na pás 120 prošlý film 220 čmiknutý napůl kvůli mechanickému testu filmbacku. Nikdy více! :oops:

Mam za sebou stejnou zkusenost a rovnez rikam: never more. Radsi sto kazet kinofilmu potme, bez navijaku.


Já by jsem to tak černě neviděl. My co jsme plnili ruské kazety 8mm, tak se plnění nebojíme. Co se týče prachu, tak uznávam jistého problému, ale i ten je řešitelný. Vidina možnosti nandat si na špulku kolik chci mě dost láká.
  • 0

#30 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 22 říjen 2011 - 14:00:22

No pro labužníky individuálního zpracování negativů bych spíše jako řešení viděl slepé pravítko pro rozřezání již naexponovaného svitku na kousky.
  • 0

#31 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 říjen 2011 - 10:05:42

Ja by som radšej privítal zvitky 220 :oops:

To jsem dva. Foma 100/220 není špatný nápad a určitě by se i ve světě dobře prodávala.
  • 0

#32 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 říjen 2011 - 23:37:58

Já bych uvítal 3 snímky na 6x6. Což by bylo neekonomické. Ale posledni dobou je na mě 12 snímků nějak moc, 1 deska moc málo za moc peněz. Jednou jsem zkoušel do papíru od svitku vlepovat kinofilm z metráže. Na druhý pokus jsem ho už dokázal nalepit, zamotat i naexponovat rovně. Pokud by se tedy objevila svitková metráž tak bych se toho nebál.
  • 0

#33 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 říjen 2011 - 08:23:52

No páni, ak si dobre spomínam, tak Hasselblad vyrábal k svojim strojom kazetu na 70mm perforovaný film, kde bolo podstatne viac záberov ako u zvitku 120, nepamätám si štandard, ale viem, že bola aj kazeta na 70 záberov
  • 0

#34 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 084

Publikováno 24 říjen 2011 - 14:29:34

Ja by som radšej privítal zvitky 220 :wink:

To jsem dva. Foma 100/220 není špatný nápad a určitě by se i ve světě dobře prodávala.

Na exkurzi jsme se divili, jak málo se prodá filmů v Čechách a kolik toho Foma vyváží. Když se tak nad tím zamyslím, tak se divím, že se s námi vůbec baví. Mě by zajímalo, zda-li by šlo technologicky vůbec 220 ve Fomě vyrobit. Určitě je to taky napadlo. A kolik by musela obsahovat jedna várka. Jak jsem zde psal. Mě by stačila i metráž.

No a kolik asi filmů 220 by jsme chtěli my?????

Pak zde mám ještě jednu myšlenku. Jestli si vspomeneš, tak pán od střihání nám říkal, že je ochoten nařezat cokoliv. Dokonce jsem viděl i rule papíru v polovičním formátu. Z toho vyvstává myšlenka, zda-li by pro naší potřebu nebyl zajímavý jiný rozměr papíru, než je standart. Já by jsem například uvítal 45x60 cm.
( :? omlouvám se, že sem vnáším jinou myšlenku, ale nechci otvírat jiné vlákno)

Dále kolik fotoaparátů je schopno pracovat s 220????
  • 0

#35 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 říjen 2011 - 10:59:20

Myslím, že toto je čistě akademická debata, protože Foma asi nemá na adjustaci filmů formátu 220 vybavení.

Ono by se toho v Čechách prodalo i víc, nebýt hloupé cenové politiky. Ale rozhodně by to byl jen zlomek toho co se prodává třeba v USA. Už jen kvůli velikosti trhu. Taky si nemyslím, že by se měla 220 vyrábět jen pro český trh. Myslím, že by o ni byl zájem všude tam, kde se prodávají ostatní formáty. Kolikrát jsem slyšel povzdechy nad ukončením výroby formátu FP4 a HP5 ve formátu 220.

Nevím, jako je to procento. Ale:
- Všechny tři moje SF aparáty formát 220 umí.
- Nedávno se mi dostal do ruky Pentax 645 s "vozíky" na 120 i 220 film. Ten 220 byl očividně mnohem časteji používaný než 120.
  • 0

#36 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 25 říjen 2011 - 11:32:18

vzhledem k nabídce 220 filmů by imho foma udělala díru do světa. sám mám ten formát raději než 120. proč?
- na cestách vezu 2x méně ruliček
- vyvolávám 2 svitky na 1 cívce - což je drbačka, která u 220 filmu odpadá

bohužel lačnost kupujících po 220 je tak silná, že bývají cca 3x dražší než 120 - ať už v aukcích na ebay, inzerátech či jinde.
  • 0

#37 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 říjen 2011 - 11:33:44

Je vubec nekdo kdo jeste CB film 220 dela?
  • 0

#38 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 25 říjen 2011 - 11:33:52

čímž jsme vesele stočili debatu od původního tématu na opačný konec problému :D
  • 0

#39 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2011 - 12:21:26

Je vubec nekdo kdo jeste CB film 220 dela?


pokud vím, poslední byl kodak s tri-x 320 a ten skončil před 2 lety.
  • 0

#40 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 084

Publikováno 25 říjen 2011 - 12:34:01

Já jsem zkoušel barevný, ale když jsem po vyvolání našel na filmu psí chlup a otisky od rukou obsluhy, tak jsem přestal. Není kde je nechat vyvolat. Jinak jsem byl nadšený délkou kšandy. Člověk dofotí dvanáctý snímek a jede dál.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních