Přejít na obsah


Fotka

Ilford PAN 100 + Fomadon LQN


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 jd_roznov

jd_roznov

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 listopad 2011 - 21:09:49

Zdravím,
nevolal už někdo někdy takovou kombinaci? Mám doma na zkoušku tento film a zbytek LQN-ka. Než budu dělat novou objednávku, kde bych mohl koupit nějakou Ilford vývojku, tak to asi nevydžím a něco na ten film vyfotím.

Má někdo doporučený čas nebo to mám vyvolat jako klasický Fomapan 100. Čili 7 min 20° ředění 1:10????

Děkuji za případné postřehy a rady.

Jirka.
  • 0

#2 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 2 listopad 2011 - 21:24:12

LQN je haraburda. Škoda filmu.
  • 0

#3 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 2 listopad 2011 - 21:27:11

jsi nedočkavej, to chápu - v tomhle případě bych použil metodu srovnávací
jestli foma 100 v d76 stock se volá 6-7 minut
jestli pan 100 v d76 stock se volá 6 minut
zdroj
pak bych pan 100 volal o něco kratším časem než tu fomu jak máš vyzkoušeno a musí to naskočit plusmínus
  • 0

#4 jd_roznov

jd_roznov

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 listopad 2011 - 21:36:16

Děkuji za rekace. Na uvedeném zdroji jsem našel tuto informaci o volání kombinace Ilford pan 100 + LQN, otázka je, zdali se tomu dá věřit :-)

http://www.digitaltr...Foma&mdc=Search

(kdyby se neotevřel odkaz, tak píšou 1:10 volat 9-10 min.)
  • 0

#5 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 2 listopad 2011 - 22:23:25

normálně to tak vyvolej a uvidíš
že není lqn zázrak? no asi není, ale svůj první film (y) jsem v tom volal taky, prostě jsem šel do prodejny foma a koupil celej řetěz chemie a papírů najednou
prodejna tam už není, chemii používám jinou, ale na tom aktuálně v tvým případě až tak nezáleží
  • 0

#6 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 2 listopad 2011 - 22:41:15

Fomapan 100 má mať čas 7-8 minút pri riedení 1:10 a teplute 20 stupňov. Podľa mňa je tento čas použiteľný aj na Pan 100.
  • 0

#7 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 3 listopad 2011 - 06:30:37

S LQN nás začínalo dosť veľa mladých fotoamatérov, pretože bola odporúčaná na všetkom, kde sa to len dalo spomenúť. A pre Fomu (a najmä pre krámiky foto-kino) to bol vynikajúci kšeft, keďže práškové vývojky šli po 20 korún, ale LQN stála 75.
  • 0

#8 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 listopad 2011 - 09:31:48

Ja som začínal na práškovej univerzálnej vývojke riedenej 1+3 a negatívy z nej sú OK ešte aj dnes po 20 rokoch. :-)
  • 0

#9 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 listopad 2011 - 09:35:10

Děkuji za rekace. Na uvedeném zdroji jsem našel tuto informaci o volání kombinace Ilford pan 100 + LQN, otázka je, zdali se tomu dá věřit :-)

http://www.digitaltr...Foma&mdc=Search

(kdyby se neotevřel odkaz, tak píšou 1:10 volat 9-10 min.)


Tie časy pre film Pan 100 sú na digitaltruth nejaké pochybné. Aj ten Fomadon P. Je to v podstate D76/ID11 a tam je čas okolo 7-8 minút. 13 minút ako je uvedené na digitaltruth je podľa mňa trošku masaker.
  • 0

#10 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 3 listopad 2011 - 11:08:18

Tie časy pre film Pan 100 sú na digitaltruth nejaké pochybné. Aj ten Fomadon P. Je to v podstate D76/ID11 a tam je čas okolo 7-8 minút. 13 minút ako je uvedené na digitaltruth je podľa mňa trošku masaker.

Dovolil bych si technickou. D76/ID11 je metol/hydrochinon vývojka, zatímco LQN je fenidon/hydrochinon. Takže má spíš blíže k FV29, ID68 nebo Microphenu.
  • 0

#11 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 listopad 2011 - 11:17:35

Tie časy pre film Pan 100 sú na digitaltruth nejaké pochybné. Aj ten Fomadon P. Je to v podstate D76/ID11 a tam je čas okolo 7-8 minút. 13 minút ako je uvedené na digitaltruth je podľa mňa trošku masaker.

Dovolil bych si technickou. D76/ID11 je metol/hydrochinon vývojka, zatímco LQN je fenidon/hydrochinon. Takže má spíš blíže k FV29, ID68 nebo Microphenu.


já mám pocit, že LQN je to velmi podobná starému dobrému Fomadon N, akorát v tekutém stavu, trochu koncentrovanějším - ale mohu se mýlit.
  • 0

#12 jd_roznov

jd_roznov

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 10 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 listopad 2011 - 11:29:17

Děkuji za tipy. O víkendu fotím nějaké zakázky digitálně, tak zkusím něco vyfotit i na ten Ilford PAN 100 a dám pak vědět. Jinak již brzy budu dělat hromadnou objednávku. Vzhledem k ceně Fomapan vs Ilford pan 100 asi přejdu na Ilford PANy. Má někdo osvědčenou kombinaci vývojky a tohoto filmu, která dává nejjemnější zrno?

Jirka.
  • 0

#13 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 listopad 2011 - 11:37:34

Děkuji za tipy. O víkendu fotím nějaké zakázky digitálně, tak zkusím něco vyfotit i na ten Ilford PAN 100 a dám pak vědět. Jinak již brzy budu dělat hromadnou objednávku. Vzhledem k ceně Fomapan vs Ilford pan 100 asi přejdu na Ilford PANy. Má někdo osvědčenou kombinaci vývojky a tohoto filmu, která dává nejjemnější zrno?

Jirka.


těch kombinací je mrtě moc.
velmi dobře si s těmito filmy z dostupné konfekce rozumí i Atomal (A49), a mnoho dalších....
i tu na TK najdeš nepřeberně vláken tvému dotazu věnovaných...
  • 0

#14 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 listopad 2011 - 15:34:25

Ako som už písal, PAN 100 + ID-11/D76. Totálna klasika s ktoru nič nepokazíš. :lol:
  • 0

#15 slipka

slipka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 32 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2011 - 19:12:09

Sem začátečnický trdlo ale volal sem ten ilford fp4+ fomadonem P .našel sem si na digitaltruth.com oněch 10 minut a po vyvolání byl celej film absolutně průhlednej.Podle mě ty časy na těch stránkách nesedí.
  • 0

#16 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 25 listopad 2011 - 19:38:58

Sem začátečnický trdlo ale volal sem ten ilford fp4+ fomadonem P .našel sem si na digitaltruth.com oněch 10 minut a po vyvolání byl celej film absolutně průhlednej.Podle mě ty časy na těch stránkách nesedí.


A akým časom si volal ? Fomadon P je D76d.
  • 0

#17 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 25 listopad 2011 - 20:07:41

Děkuji za tipy. O víkendu fotím nějaké zakázky digitálně, tak zkusím něco vyfotit i na ten Ilford PAN 100 a dám pak vědět. Jinak již brzy budu dělat hromadnou objednávku. Vzhledem k ceně Fomapan vs Ilford pan 100 asi přejdu na Ilford PANy. Má někdo osvědčenou kombinaci vývojky a tohoto filmu, která dává nejjemnější zrno?

Jirka.


Moje osvědčená kombinace je Ilford Pan 100 + Telenal Liquid, ředění 1+30, 18 minut při 19°C. V Tetenalu Liquid teď vyvolávám veškerou klasickou emulzi a s výsledky jsem spokojený. Časy pro tuto vývojku jsou udávány jen pro ředění 1+10 nebo 1+20, ale ředím ji až 1+30. Čím vyšší ředění, tím jemnější a rovnoměrnější je zrno. Třeba pro TRI-X 400 se mi líbí ředění 1+10. Každý film chce svoje.
Vložený obrázek
  • 0

#18 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 listopad 2011 - 20:33:17

Sem začátečnický trdlo ale volal sem ten ilford fp4+ fomadonem P .našel sem si na digitaltruth.com oněch 10 minut a po vyvolání byl celej film absolutně průhlednej.Podle mě ty časy na těch stránkách nesedí.

Časy sice někdy nesedí, ale v tomto případě někde došlo k fatální chybě. Nenafocený film, záměna vývojky a ustalovače, vadná vývojka apod.
  • 0

#19 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 27 listopad 2011 - 20:29:44

No úplně čirej negativ znamená chybu jinde. Pokud nejsou ani popisy, bude problém záměna ustalovač a vývojka, nebo místo vývojky voda. Podobný nehody se stávaj. Pokud máš černý popisky filmu, máš špatně exponováno (pokud jsi nefotil na větší citlivost než je jmenovitá a nevolal i na jmenovitou málo, to by taky takhle mohlo vypadat.....). Ono, už při 4min vyvolání musí být ty popisy čitelný.
Ale i po létech praxe, nedávnou jsem ustaloval fotky destilkou..... Fakt se to stává.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních