Přejít na obsah


Fotka

poradíte do začátků s Jobo CPA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 listopad 2011 - 21:07:46

prosím znalé o pomoc.
má někdo z přítomných tento konkrétní procesor? nasel jsem tu a na internetu zmínku jen o PCE-2 a CPA-2. Nevíte kolik ot. má rychlost 1 a 2 ? Doporučíte časy (přepočty??) pro CB fim a papíry? pro C-41, E-6, ECN-2, ECP-2, RA-4?
četl jsem tu o tom že vyvolávání čb neg. způsobuje neostrost, je to fakt?
děkuji za rady do začátku, nemám se moc čeho chytit.
jirka
  • 0

#2 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 listopad 2011 - 22:07:15

Tak nevim, jestli vyvolani cb negativu zpusobuje neostrost, zatim jsem si toho nevsiml. Kdyz je nevyvolas tak jak poznas ze jsou ostrejsi? Rychlost zvol 1.
  • 0

#3 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2011 - 09:10:19

Tak nevim, jestli vyvolani cb negativu zpusobuje neostrost, zatim jsem si toho nevsiml. Kdyz je nevyvolas tak jak poznas ze jsou ostrejsi? Rychlost zvol 1.


Ja jen ze se to tu psalo, tak me zajimalo jak je tomu veskutečnosti.
Nemáš prosím čas pro D-76? Poradil bys mi kolik chemie lít do tanku při vyvolávání papírů?
Pán od kterého jsem ho koupil mi k tomu mo informací nedal, neb ho nepoužíval. Hledal jsem na APUGu i Photo.net a nikde to nemůžu najít.
  • 0

#4 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 listopad 2011 - 10:03:17

Koukam ze nick jsi zvolil dobre! Chlape, kurva, precti si to jeste jednou: VYVOLAVANI CB NEGATIVU ZPUSOBUJE NEOSTROST. A co jinyho s nima chces delat nez je vyvolat?
Vyvolavaci cas zavisi na typu filmu a redeni vyvojky. Digitaltruth obsahuje snad vsechny filmy a vyvojky, podivej se tam. Film jsi neuvedl, vic neporadim. Pokud jde o mnozstvi vyvojky potrebne pro rotacni vyvolavani v procesoru, je to napsany na vyvojnici. Pocitam ze budes mit Jobo, na ni je samolepka na ktere je napsany kolik filmu jakeho formatu v tom de volat a kolik chemie je na to potreba. Pokud ne, nali do ni vodu, misto vicka tam dej kus skla nebo potravinarskou folii a poloz to na bok. Uvidis jestli je tam te vody tolik, aby byly namoceny vsechny filmy. Tohle pochopitelne delej na svetle a bez filmu! A nez ten film vyvolas, ujisti se nejlepe v datasheetu daneho limu, ze je D-76 pro nej vhodna.
  • 0

#5 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 listopad 2011 - 10:05:42

Aha, pri vyvolavani papiru... no, tak to ti bude stacit min, v podstate aby pri polozeni tam byl cca centimetr - zalezi na delce valce. Lepsi je mit te vyvojky vic napr v kadince a lit tam pozadovane mnozstvi ktere pak do kadinky vratis. Kdybys volal jen v napr 150ml tak je brzy vycerpas.
  • 0

#6 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 listopad 2011 - 10:56:28

Koukam ze nick jsi zvolil dobre! Chlape, kurva, precti si to jeste jednou: VYVOLAVANI CB NEGATIVU ZPUSOBUJE NEOSTROST. A co jinyho s nima chces delat nez je vyvolat?


Slo mi o to ze vyvolavani v procesoru je mnohem energictejsi a rychlejsi nez kdyz klasicky preklapim vyvojnici. Mysel jsem ze bude problem. Jasny ze film vyvolam ale zda neni lepsi volat cb klasicky a v processoru ne barvu. O to my slo.
díky.
  • 0

#7 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 2 červenec 2012 - 18:15:47

Podarilo sa mi zohnať procesor CPA-2 s liftom a sadou tankov. Od predchádzajúceho majiteľa som ho dostal čiastočne rozobraný s úpravami v elektrickej časti (vymenené vypínače a potenciometer regulácie otáčok motora, taktiež ohrev temperovacieho kúpeľa sa spúšťa až po zapnutí vodnej pumpy). Problém však nastal po poskladaní a dotiahnutí skrutiek skrinky elektroniky. Pri nahodení liftu naráža spínač rotácie hlavne pri vyšších otáčkach do konštrukcie liftu a hrozí poškodenie niektorej súčiastky (trojramennej páčky spínača, výčnelku ozubeného kolesa, ktoré ovláda spínač a konštrukcie liftu. Zároveň je prevod nadmerne hlučný. Po malom zdvihnutí liftu tieto problémy miznú. Nevie niekto, ako riešiť tento problém? Zároveň by som potreboval, aby nejaká dobrá duša oskénovala knoflíky termostatu a regulácie motora a poslala to ako fotku, pretože tieto knoflíky chýbajú a chcem vyrobiť náhradu, aby bolo možné kontrolovať a nastaviť otáčky motora a teplotu. Teplota sa samozrejme musí presne nastaviť teplomerom, ale aspoň orientačne by bolo dobré mať stupnicu k dispozícii.
  • 0

#8 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 2 červenec 2012 - 18:26:24

Tu sú snímky - lift sa dotýka vane a robí problém: Přiložený soubor  lift_1.jpg   1,19MB   67 Počet stažení lift je mierne zodvihnutý a problémy sa neprejavujú: Přiložený soubor  lift2.jpg   1,14MB   68 Počet stažení
  • 0

#9 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 3 červenec 2012 - 12:39:04

Pravdepodobne som prišiel na problém - chýbajúce podložky pod skrutkami, ktoré držia lift. Skrutka tak má zároveň funkciu dorazu pracovnej polohy liftu. Stále by som však bol vďačný, keby niekto naskénoval gombíky regulácie teploty a otáčok. Vopred ďakujem :mrgreen:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních