Přejít na obsah


Fotka

Nezveřejňování mrtvol - zviřecích


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#1 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 8 listopad 2011 - 18:56:12

Úplně mimo:
Nemohu než jenom slušně až úpěnlivě požádat, aby autoři nezvěřejňovali "fotky z lesních jatek". Zabíjení neškodících zvířat ze zálohy pro zábavu mi připadá zbytečné a zbabělé a "chlapa nedůstojné".

Odděleno z vlákna o vývojkách / největší excesy jsem promáz / diskutujte slušně, nebo jinak mažu. ToFF
  • 0

#2 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 8 listopad 2011 - 19:16:55

To vypadá jako začátek zajímavé diskuze..... :wink:
  • 0

#3 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 8 listopad 2011 - 19:41:29

To není na diskuzi - to je jenom prosba...
  • 0

#4 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 listopad 2011 - 19:44:39

To není na diskuzi - to je jenom prosba...

Musím souhlasit s prosbou, syn mi snad uvěřil, že to zvířátko tam jenom spinká. :wink:
  • 0

#5 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 8 listopad 2011 - 19:52:40

Úplně mimo:
Nemohu než jenom slušně až úpěnlivě požádat, aby autoři nezvěřejňovali "fotky z lesních jatek". Zabíjení neškodících zvířat ze zálohy pro zábavu mi připadá zbytečné a zbabělé a "chlapa nedůstojné".


Plne súhlasím. Poľovníctvo je u mňa najprimitívnejší spôsob trávenia voľného času. Zabíjanie zvierat pre zábavu je nechutné. :wink:
  • 0

#6 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 listopad 2011 - 00:26:58

Myslivost není zabíjením pro zábavu, komu se to nelíbí, tomu bych přál, aby se mu jeho sny o nezabíjení zvířátek splnily - pokud nesedí na zadku v paneláku, tak by se po roce mysliveckého nehospodaření dočkal ve svém oblíbeném lese(a především sadech a polích kolem) takové zkázy, že by bral flintu do ruky a provedl regulaci sám. Jinak obzvláště druhý snímek hezky ukazuje, jaká úcta ke zvěři u myslivců panuje, poslední hryz je krásný a ušlechtilý zvyk, jaký musí zejména mládež vidět a poučit se z něj i pro život mimo les.
  • 0

#7 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 9 listopad 2011 - 01:01:39

jsem raději myslitelem než myslivcem
ale to je už jiná pohádka děti :wink:
  • 0

#8 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 9 listopad 2011 - 02:48:52

Myslivost není zabíjením pro zábavu, komu se to nelíbí, tomu bych přál, aby se mu jeho sny o nezabíjení zvířátek splnily - pokud nesedí na zadku v paneláku, tak by se po roce mysliveckého nehospodaření dočkal ve svém oblíbeném lese(a především sadech a polích kolem) takové zkázy, že by bral flintu do ruky a provedl regulaci sám. Jinak obzvláště druhý snímek hezky ukazuje, jaká úcta ke zvěři u myslivců panuje, poslední hryz je krásný a ušlechtilý zvyk, jaký musí zejména mládež vidět a poučit se z něj i pro život mimo les.


Myslím, že omnoho prínosnejšie pre tento svet by bolo, kedy zvieratá regulovali stav ľudí ako opačne. Ale to je úplne OT.
  • 0

#9 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 09:25:36

Úplně mimo:
Nemohu než jenom slušně až úpěnlivě požádat, aby autoři nezvěřejňovali "fotky z lesních jatek". Zabíjení neškodících zvířat ze zálohy pro zábavu mi připadá zbytečné a zbabělé a "chlapa nedůstojné".


Plne súhlasím. Poľovníctvo je u mňa najprimitívnejší spôsob trávenia voľného času. Zabíjanie zvierat pre zábavu je nechutné. :wink:


Kontroverze ve fotografii... jsou staré jako fotografie sama. a lovy zvířat tak staré jako lidstvo samo (doporučuji dílo Eduarda Štorcha, např.)

Myslivost asi není jen zabíjení - sám myslivcem ani lovcem nejsem, ale vážil jsem si celý život těch, kteří téměř každý den pečovali i v nejkrutějších mrazech o to, aby zvěř v lesích přežila... z tepla městského obydlí této doby občas dost těžko pochopitelné...
oni ti staří myslivci většinou lépe než my, laikové, vědí, jak se o chovy starat.
Pytláky patří odstřelit, ale to je jiná kapitola.....
Občas si povzdechnu, že se v lidské společnosti neuplatňují podobné metody jako v myslivosti, ... lidských zmetků a škodné by možná bylo méně, asi tak.
ale to jsou kontroverze, pochopitelně.
  • 0

#10 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 10:25:01

Moderátor hasič flamenů!!!!!!
Jinak souhlasím s Jirinolem.
  • 0

#11 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 9 listopad 2011 - 10:43:03

pánové, on je Myslivec a "myslivec"
ten první se první řadě stará o svou honitbu, stará se o zvěř, pracuje ve svém volnu, aby divoká zvěř přežila pro další generace
ten druhý "myslivec" je ten odsouzení hodný - do lesa páchne párkrát do roka a to jen s nabitou flintou. Jeho jedinou starostí je střílet po všem, co se tam hne - leckdy nejen v lese, ale v okolí vesnic se najednou ztrácí kočky, psy... hnus...
  • 0

#12 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 9 listopad 2011 - 10:56:45

Myslím, že se debata alespoň pro mě hla špatným směrem - nešlo o to, jestli je myslivost a lov zvěře užitečný nebo zbytečný atd, atd. (Táta je myslivec :wink: )
Mě osobně vadilo jen to, že mladej občas se mnou kouká u počítače na stránky a zatím mu selektuju, co uvidí a co neuvidí. Proto mě docela překvapilo, když se na temný objevily obrázky, který jsem tam nečekal.
Toť vše, přátelé a nenechme prchlivost cloumat našimi majestáty.
  • 0

#13 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 9 listopad 2011 - 10:57:28

pánové, on je Myslivec a "myslivec"
ten první se první řadě stará o svou honitbu, stará se o zvěř, pracuje ve svém volnu, aby divoká zvěř přežila pro další generace
ten druhý "myslivec" je ten odsouzení hodný - do lesa páchne párkrát do roka a to jen s nabitou flintou. Jeho jedinou starostí je střílet po všem, co se tam hne - leckdy nejen v lese, ale v okolí vesnic se najednou ztrácí kočky, psy... hnus...


A proto nechodím fotit do lesa.
  • 0

#14 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:03:57

Proto mě docela překvapilo, když se na temný objevily obrázky, který jsem tam nečekal.

Nenechme prchlivost cloumati námi a též ponechme úplně stranou debatu o připravenosti nových generací na život takový, jaký skutečně je.
:wink:
tím se neobhajuju, mě samotného tato reakce překvapila, na tu jsem nebyl připraven :lol:
  • 0

#15 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:43:23

Já to věděl že se to zvrhne... :D Humanisté proti Realistům. V obecné rovině bych to fakt nedramatizoval. Zastřelené zvíře je mrtvé, a tomu je putna jaké byly charakterové vlastnosti toho kdo stisknul spoušť. Jinak tedy já vidím fotky z lovu, což je tradiční činnost směřující k udržení kvality a kvantity chované divoké zvěře. Tomu se říká lesní hospodářství. Pokud tady někdo přemýšlí o nenarušené přírodní rovnováze v rámci České Republiky, tak se může jít rovnou přivázat k nějakému pahýlu na Šumavu a že jich tam je fakt dost... a tvrdit že zachraňuje planetu.... Omlouvám se dotčeným, jen ventiluji svůj názor.....
  • 0

#16 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:49:43

mě vůbec nevadí myslivost, ale když vidim auto strážců národního parku za ním německy auto jak jedou do parku střelit si jelena to mě docela sere
  • 0

#17 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:50:25

Já to věděl že se to zvrhne... :lol: Humanisté proti Realistům. V obecné rovině bych to fakt nedramatizoval. Zastřelené zvíře je mrtvé, a tomu je putna jaké byly charakterové vlastnosti toho kdo stisknul spoušť. Jinak tedy já vidím fotky z lovu, což je tradiční činnost směřující k udržení kvality a kvantity chované divoké zvěře. Tomu se říká lesní hospodářství. Pokud tady někdo přemýšlí o nenarušené přírodní rovnováze v rámci České Republiky, tak se může jít rovnou přivázat k nějakému pahýlu na Šumavu a že jich tam je fakt dost... a tvrdit že zachraňuje planetu.... Omlouvám se dotčeným, jen ventiluji svůj názor.....


jako což to ja - máš v tomhle recht! Jako kluk ze vsi vím co a jak - jen jsem chtěl ukázat obě tváře...
Ten nešvar se týká těch svátečných lovců (ve většině případů, vyjímky potvrzují pravidlo..)
A k té Šumavě - až se tam někdo zase přiváže, tak by ho měli vzít motorovkou i se stromem! Někteří temnokomorníci (soudě dle Jizerskohorského srazu) jistě nebudou souhlasit, ale to je život... :D
  • 0

#18 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:55:14

A já si už už myslel, že odsud rozum prchl. Jsem tak rád, že jsem se zmýlil :D
  • 0

#19 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:56:48

předpokládám, že všichni odpůrci honitby jsou zároveň vegetariány:)

btw nejsem teda nějaký odborník na lesní hospodářství, ale přemnožení zvěře taky přeci nedělá dobrotu, když to sežere všecky mladé stromky, ni?
  • 0

#20 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 11:58:27

mě vůbec nevadí myslivost, ale když vidim auto strážců národního parku za ním německy auto jak jedou do parku střelit si jelena to mě docela sere

A proč? Ten imperialista za toho jelena zaplatí tolik, že maj nejmíň na sůl pro všechny ty ostatní.
Dneska už to není tak jako v časném středověku, co les dal.... Dneska je to jako zemědělství v lese... Dneska- od 17. století....
  • 0

#21 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 9 listopad 2011 - 12:03:26

Souhlasím s Plocim – myslivost není zabíjení „nevinných zvířátek“ pro zábavu. Myslivec supluje roli predátora, který v našem prostředí kulturní krajiny ... ať se to komu líbí nebo ne ... nežije a žít nemůže. Zejména v současných podmínkách přemnožení zvěře a na to navazujících škod v jiných sférách zemědělství je to nápadné. A péče o zvěř v zimním období není projevem jemnocitu, ale racionálního ekonomického jednání.

Nejen z výše uvedeného důvodu nemohu (zcela výjimečně) souhlasit s Pentaxistou. Jedním z nepopiratelných cílů fotografie je dokumentace dané doby. Zcela nepochybně má každý možnost nefotit co nechce. Stejně tak je každého právo přesvědčovat v civilizované diskusi jiného o svých filosofických názorech – a Pentaxista se vyjádřil nanejvýš kultivovaně (jako obvykle). Musel však počítat s tím, že podobný názor – byť formálně vyjádřený prosbou – vyvolá diskusi:
- chtít paušálně vyřadit z fotografie nějakou část naší současné reality? Přestanou snad lidé umírat, když nebudeme fotit pohřby? Nebudou snad války, když je nebudeme fotit? Nebudou se rodit děti, když nebudeme fotit těhotné? Nebudou lidé stárnout, když nebudeme fotit staré lidi? To mi trochu připomíná pošetilosti typu politické korektnosti. Budeme našim dětem tvrdit, že maso co mají na talíři, vzniká v supermarketu? Mléko v tetrapacku? Budeme našim dětem tvrdit, že myslivec, který se stará o přírodu s péči řádného hospodáře a přispívá tak k obecné prosperitě je „zlý pán“? Budeme našim dětem tvrdit, že dědeček nezemřel, ale odjel na dovolenou? A děti přinesl čáp? Pouze lze diskutovat o přiměřenosti konkrétních informací a způsobu jejich podání vzhledem k věku.

Jinou diskusi lze vést o vhodné formě zobrazení toho kterého jevu/skutečnosti a případně i o hranici mezi dokumentací a nepřijatelným hyenismem v případech různých neštěstí jiných lidí. Byť v řadě reálných případů může být problematické stanovit co je hyenismus a co zkrátka a dobře „syrové“ podání, které autor zvolil, aniž by jen prvoplánově usilovat o senzaci.

Na konkrétních fotkách z honu neshledávám osobně nic pohoršujícího.

DODATEK 1: diametrálně odlišný názor mám na sváteční střelce, pro které někteří lesní podnikavci postaví na jedné straně asfaltové silnice posed a o 60 m dál nasypou do krmelce hromadu krmení. Jak může někoho takový „lov“ bavit, to opravdu nechápu. Ale i zde má fotografie své místo – ukázat, co mezi námi žije za ... (doplň dle uvážení).

DODATEK 2: musím kategoricky nesouhlasit s Jirinolem ohledně jeho výroku, že „Pytláky patří odstřelit“ + následný odstavec!!! Opravdu je přijatelné se takto lehkovážně vyjadřovat o zbavení života druhého?! Ale to už se netýká fotografie.
  • 0

#22 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 9 listopad 2011 - 12:09:01

... Humanisté proti Realistům...


Homo, -inis = latinsky "člověk", humanus, -a, -um = "lidský". Tady se píše o zvěři - jak to spolu souvisí? :D
  • 0

#23 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 12:29:05

Homo homini lupus. Takhle :D
  • 0

#24 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 listopad 2011 - 12:31:01

DODATEK 2: musím kategoricky nesouhlasit s Jirinolem ohledně jeho výroku, že „Pytláky patří odstřelit“ + následný odstavec!!! Opravdu je přijatelné se takto lehkovážně vyjadřovat o zbavení života druhého?! Ale to už se netýká fotografie.


Souhlasím, že je to výrok velmi prudký, ovšem zároveň souhlasím s jeho obsahem. Možná i proto, že je život každého chráněn bez ohledu na čin, který spáchá, jsme se dostali do takového bahna, v němž se nacházíme. Dle mého by pověřená myslivecká stráž měla mít vůči pytlákům právo první rány, stejně jako by např. policie vůbec neměla vyšetřovat případy, kdy slušný občan zastřelí lupiče při obraně sebe či svého majetku. Vždyť dělají pouze to, co vzhledem k absenci šibenice nemohou udělat soudy...
  • 0

#25 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 12:40:52



DODATEK 2: musím kategoricky nesouhlasit s Jirinolem ohledně jeho výroku, že „Pytláky patří odstřelit“ + následný odstavec!!! Opravdu je přijatelné se takto lehkovážně vyjadřovat o zbavení života druhého?! Ale to už se netýká fotografie.


Souhlasím, že je to výrok velmi prudký, ovšem zároveň souhlasím s jeho obsahem. Možná i proto, že je život každého chráněn bez ohledu na čin, který spáchá, jsme se dostali do takového bahna, v němž se nacházíme. Dle mého by pověřená myslivecká stráž měla mít vůči pytlákům právo první rány, stejně jako by např. policie vůbec neměla vyšetřovat případy, kdy slušný občan zastřelí lupiče při obraně sebe či svého majetku. Vždyť dělají pouze to, co vzhledem k absenci šibenice nemohou udělat soudy...


Máš ten život nějak moc nagradovaný. Pusť si tam i nějaké polotóny.
  • 0

#26 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 9 listopad 2011 - 13:10:25

strašně, strašně těžký témata. z dnešního seznamu:

V Plzni na Slovanské třídě došlo ve středu dopoledne k loupežnému přepadení klenotnictví. Dvojici lupičů se podařilo z místa utéct, bránící se majitel obchodu omylem postřelil svého syna. Policie uzavřela okolí a kontroluje všechny automobily.

no, zda-li pak je ještě rád že bránil svůj majetek se zbraní v ruce...
  • 0

#27 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 13:13:56

To nás to hezky zaneslo od fotek Srnčího...
  • 0

#28 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 listopad 2011 - 13:30:42

DODATEK 2: musím kategoricky nesouhlasit s Jirinolem ohledně jeho výroku, že „Pytláky patří odstřelit“ + následný odstavec!!! Opravdu je přijatelné se takto lehkovážně vyjadřovat o zbavení života druhého?! Ale to už se netýká fotografie.

a o polotónech to právě je... chápu, že někdy v mém projevu je těžko rozeznatelné, co je ještě vážné a co už je určitá nadsázka, ale vše předtím jsi napsal velmi pěkně, rozumně a nezbývá než souhlasně a mlčky pokývat hlavou.

to Ploci: to právo první rány vzhledem k pytlákům je opravdu složité, ty, neb jsi od fochu, o tom víš víc... já si pamatuji jen ty případy, kdy pytlák byl rychlejší a odstřelil toho, který by ho mohl případně přivést před spravedlnost soudu..... a proto jsem napsal, co jsem napsal... bezmoc spravedlivých vůči aroganci a agresivitě lotrů je téma, které patří jinam, než do diskuse o fotce, ovšem....

jinak opět toto vlákno jen dokazuje, že na temnou komoru patří čudlíky a pokusničení jak zadek na nočník a veškeré pokusy o témata vzletná jdou do kélu.....
  • 0

#29 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 listopad 2011 - 15:01:32

Jaké vzletné thema, já to dosud měl za celkem odlehčenou diskusi, byť neveselou 8-)

S těmi polotóny tak - na pozitivu jich chci mít co nejvíce, ale v životě je beru za překážku. To je pak jenom deset dílů ze sta černých, deset bílých, mezi tím šeď. A z toho vyplývá zlehčování hodnot. A to je špatně. Věci musí být jednoznačně dobré či zlé, pravda jediná. Různé ty svobody myšlení a podobné osvícenosti jsou jen jedem z řiti belzebubovy(to se mi povedlo :D :lol: ).
  • 0

#30 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 9 listopad 2011 - 17:24:21

Teď sem přes vašu obec projél 4x během jednoho týdňa a naštěstí sem broky do zadku nechytíl.
Máte krásnů krajinu,takže sa tam o to staráte pěkně.
Myslím,že myslivec nebo fotograf je jedno.Je to prostě drahý koníček,kterému je potřeba dost obětovat.Oba jsou užiteční,oba tomu musí rozumět a vědět,co dělají.
Proto když tomu nerozumím,tak to nebudu komentovat.
Vůbec nevím proč tu takové téma vznikají.
  • 0

#31 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:00:45

Vždycky to těm panelákovým ochráncům zvířátek vysvětluji jednoduše: Představ si, že jsi jelenem a můžeš si vybrat svůj konec – buď ranou z kulovnice, kdy si ani nevšimneš, že přišla, odkud přišla a bude po všem, než si uvědomíš, že se něco děje, nebo jako v přírodě – po předlouhé štvanici s nesmírným strachem o život budeš v leže a v bolestech zvedat hlavu a dívat se dozadu, jak se vlci ještě zaživa perou o tvoje vnitřnosti.
  • 0

#32 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:02:46

No, jak to vzniklo, to je prosté, oddělením od temata, s nímž neměly mrtvolky pranic společné. No a jak došlo k mrtvolkám, které nemají s tematem nic společného? To vždycky začne někdo, kdo tomu nerozumí, nebo provokuje, popřípadě(a to je jistě tento případ) s dobrým úmyslem, ovšem bez promyšlení následků. Jinak děkuji za chválu naší krajiny, teď jde ještě o to, jak ji pořádně oslavit. Budu to teď zkoušet zase čtveratě, snad s úspěchem. Třeba oblesknu i některou budoucí mrtvolku*.


*projev plociho ošklivého a odsouzeníhodného humoru :) :D ;)
  • 0

#33 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:20:00

Abe jste se sakra nehádale vo hovně tak vám sem prdno jélena či co to je "živého" a basta. :) Vložený obrázek
  • 0

#34 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:22:54

Tady ho máte ještě v barvě :) Vložený obrázek
  • 0

#35 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:24:51

Jako bonus ,vosla :) Vložený obrázek
  • 0

#36 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:26:28

Ten je vycpanej né?
  • 0

#37 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:30:33

Ten je vycpanej né?

Né to z něho udělala ta vosmadvacítka z blízka. :)
  • 0

#38 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:31:38

Ten je vycpanej né?

Né to z něho udělala ta vosmadvacítka z blízka. :)

Teda doufám že myslíš toho osla?
  • 0

#39 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:47:00

Myslel jsem toho prvního jelena... Je jako by ho někdo přinesl ze skladu... :) Promiň.
  • 0

#40 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:53:32

Myslel jsem toho prvního jelena... Je jako by ho někdo přinesl ze skladu... :D Promiň.

Kdepak,je živej (teda aspoň tehdá byl) a já měl v ruce Zorkije s 50tkou.Byl jenom takovej línej či co. :)
  • 0

#41 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 listopad 2011 - 19:54:42

To víš já je nestřílím tak se mě nebojí. :) :D
  • 0

#42 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 listopad 2011 - 20:03:24

Tady ho máte ještě v barvě :) Vložený obrázek


Na ektaře, že? Toho jsem již viděl a chválím a chválím i toho druhého i osla sprostého :D
  • 0

#43 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 listopad 2011 - 20:25:19

No já taky nejsem myslivec ani pytlák.
  • 0

#44 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 069 příspěvků(y)
Reputace: 387

Publikováno 9 listopad 2011 - 21:46:26

Pratele, jakkoli nepopiram smysl lesniho hospodareni, mam na myslivceni ponekud jiny nazor. Jisteze jsou - a nebude jich malo - opravdu poctivi a spravni lesnici, kteri nejen tu a tam streli nejakou tu srnu, nybrz i uklidi v lese, osetri stromek ci ranene zvire atp. Jenze myslivost u nas neni jaksi en gros myslivosti nekdejsich hrabecich a knizecich lesmistru, nybrz vyplodem a reliktem bolsevickeho pristupu ke svetu. Vetsinou jde o strejce, kteri maji v kulne kulovnici, kazdou sobotu se ozerou a pak jdou na srnky a bazanty. Byvaji to vselijaci namestci, reditele, papalasi obecne a jina podobna verbez. A strili taky psy, kocky, orly a rysy. Zvirata deli na skodliva a uzitecna /ergo jsou to bolsevici se vsim vsudy/ a krmitka si stavi naproti posedum a to proto, aby meli srnky na dostrel a nemuseli na soulacku po zmrzlem lese. U nas je proporcionalne nekonecne vice myslivcu nez v civilisovanych zemich; v podtste je to takova lesni milice.
Cest a ucta vsem tem opravdovym myslivcum, ale osm z deseti, ktere jsem v zivote potkal byli prave tihle komoussti pivni ostrostrelci. A mnohdy jsou to jen pytlaci v zelenem munduru s tajnou dohodou s nejblizsi restauraci. Krom toho zvirata se nepremnozuji proto, ze je nikdo nestrili, nybrz prave proto, ze se umele udrzuji jejich vysoke stavy, aby bylo porad co strilet a k tomu ucelu - a taky maximalisaci vyteznosti lesu - se cele lesni "hospodareni" bolestive ohyba. Vim, ze to s timhle tematem souvisi pramalo, ale musel jsem prihodit nazor, nezlobte se, uz pomlcim.
  • 0

#45 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 9 listopad 2011 - 21:51:59

V tvém milovaném Finsku je lovců ještě mnohem víc(na počet obyvatel) a chovají se hůř(chybí myslivecká tradice). Škodnou a užitkovou zvěř vymysleli už za(doufám že mohu říci, že námi oběma milované)monarchie - toto rozdělení ovšem dvacet let neplatí. Toulavé kočky a psy páchají velké škody, střílelo se po nich vždy. Na druhou stranu, smí tak činit jen pověřená myslivecká stráž a střílet po kočkách a psech přímo u baráku může jen prase(a sám jsem kvůli takovému praseti přišel o kocoura přímo na zahradě, vidět ho přitom, tak mu tu brokovnici zarazím v jistá místa od ústí až po botku). Tož tak...
  • 0

#46 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 listopad 2011 - 22:04:27

Mně přijde, že nevraživost vůči myslivosti pramení (tak jako u většiny věcí) jen z neznalosti. Mimochodem je mi poslední dobou nějak myšlenkově mnohem "blíž" lov zvěře v lese, než lov úhledných balíčků v supermarketu...
  • 0

#47 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 9 listopad 2011 - 22:07:07

Pavel_P: souhlasím s temi balicky v supermarketu, ja hlasam navrat k zivotu v souladu s prirodou, nevadi mi regulace skodne atd ale svatecni lovci kteri si zaplati odstrel jelena v ohrade, uz jen z principu to preci neni lovectvi
  • 0

#48 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 9 listopad 2011 - 22:13:45

Ale zase přinesou do lesa peníze. Já vím, že to zní sporně, ale od toho jsou v stádu ty kusy navíc. Narozdíl od prasete v prasečáku to zvíře má alespoň kus života "normální" a je zabito s určitou úctou... Ale nebudu rozumovat, myslivec nejsem, víc k tomu může určitě ploci a acer... Každopádně příroda denně tratí na bolestivějších místech, než na vcelku dobře udržovaných stádech vysoké...
  • 0

#49 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 9 listopad 2011 - 22:21:04

ja myslim ze penize sou to posledni o co by u toho odstrelu slo, kazdy leto delam v lese na tezbe a myslim ze ten les umi vydelat velky penize
  • 0

#50 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 9 listopad 2011 - 22:24:43

Ajajajaj....!!! To jsem nechtěl...
Musím se trochu bránit:
Napsal jsem, že "zabíjení zvířat pro zábavu" se mi ekluje.
Pro Plociho: ještě jsem to kontroloval, ale o "myslivosti" nepadlo ani slovo! Furt ale nemohu sám sebe přesvědčit, že by bez výjmky platila rovnice: Myslivec = Hospodář-Lovec "regulátor". Až se někde potkáme, poprosím Vás o vysvětlení, co je na vkládání halouzek do tlamy mrtvého zvířete krásného a ušlechtilého... Nemyslím to ironicky, ale děsně by mě zajímalo, jak to chápou hospodáři-lovci.) Škody: Také mi pijí krev zvířata, která okusují mladé jedle (a.j.) v mém oblíbeném pralese. Ale že bych je zrovna za to zastřelil...? Hm... Umím si představit zlost zemědělce, kterému komando divočáků devastuje pole. Pak je třeba se ale zamyslet nad tím, co způsobilo jejich přemnožení. Že by za to mohli ochránci zvěře? Že by úředníci, kteří pouze plní tabulky typu "na 10ha 1,76 divočáka, 0,22 jelena, 13 koroptví, 77 syslů atd."? Pak by ovšem hospodáři-lovci jenom napravovali škody "těch nahoře".

Jirinol: Také si vážím lidí, kteří přes své nepohodlí dokážou pomáhat zvěři přežít např. krutou a hladovou zimu. Ale jaksi diskrétně pochybuji o tom, že by to bylo vždy činěno z nezištných důvodů. A také: když budu zvěři vytvářet optimální podmínky pro život - nehrozí, že se přemnoží? Budu futrovat a chránit - zvěře bude více. Nakoupím zajochy a bažanty a když se ty bestie budou množit nad plán, láduju broky. Prosím, připusťte, že v zelených mundůrech se nikoliv výjimečně pohybují i lidé, kterým opravdu vůně zbraňového oleje a střelného prachu nahrazuje viagru.
A "demo života jaký je"...? Inu, kdybych měl věřit tomu, že život je takový, jak je prezentován médii, tak jsem si už dávno hodil mašli.

tomas.kontakt: Určitě to nemyslíte vážně - za jiný názor...?!

hidejoshi: Jistě ne všichni, ale někteří "hospodáři" se vyznačují takovou "odborností", že by měli být od lesa izolováni. Jsem nevývratně přesvědčen, že mnozí z nich mají sluch a čich vyvinutý lépe než psi - šustění peněz slyší přes hory lesy.

Fabius: Nemluvil jsem o myslivosti - viz výše. Nevím, zda pro predátory není místo (v mém milém lese jsou rysi, špacírují zde vlci, jsou zde lišky, draví ptáci... a možná se najde i nějaký medvěd kaskadér, který v suicidánním úmyslu využije nově zbudovaného tunelu - přechodu přes dálnici v Mostech u Jablunkova! 8-) ).
Nefotit něco, "vyřadit" nějaké téma z fotografie? To ani náhodou!!! Ale fotograf by se měl cítit za své fotografie "zodpovědný". To, že je něco "realitou", z něj přece nesnímá zodpovědnost za "účinek" fotografie. Abych nebyl špatně pochopen: nafotografoval jsem mraky diapozitivů na patologii - a nebyly všechny pěkné. Ale to nejsou fotky pro veřejnost! Mnohé fotky válečných fotografů jsou ještě hnusnější a drastičtější - a jsou to fotky pro veřejnost! Když se vrátím k "prosbě": jaký účinek má vyvolat fotka halabala naskládaných mrtvých srnců (?) ? Je "přiměřená" a co "způsob podání"? Věk... snad ani ne. Tahle fotka možná rozladila i mladší než já.
Na těch fotkách ani já neshledávám nic pohoršujícího - jenom mi připadají zbytečné a v tomto kontextu "nepatřičné". (Uvědomuji si, že to bylo demo výsledku volání v určité vývojce.)

ploci: Fakt si to myslíte? Poměřovat život s jakoukoliv materiální (i nemateriální) hodnotou...?! Hm...

Acer: Taková nějaká eutanázie?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních