Přejít na obsah


Fotka

Jak vám TK změnila a mění život?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
52 odpovědí na toto téma

#1 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 15 listopad 2011 - 23:29:00

Trochu navázání na Co vaše fotografie pozvedlo o level výš?
Mne tk.cz rozhodně velice popostrčila směrem k experimentování s klasickou fotkou, ani si nedokážu představit, že bych si nechal vytisknout v labu fotku z digitálu a mohl z ní mít stejnou radost jako z vlastnoručně zvětšeného, byť skoro nepodarku. Poslední dobou se navíc ze mne jako svátečního klasického fotografa stal sváteční digitálista a to z 99% právě díky temné. První pokusy s lith printem, první namíchané vývojky z vlastní chemie, filmy od Jirinola ... zanechám předčasné melancholie, poděkuji všem co mě nakopli ač o tom asi ani nevědí a ptám se, jak změnila TK vás ... ?
  • 0

#2 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 15 listopad 2011 - 23:39:15

Mne klasická fotografie postavila na zem.
A TK.cz je skvělé místo,kde člověk vždy najde odpověď na své otázky a mnohdy se při tom skvěle pobaví.
Díky tomu mám z focení zase radost a dělám to pro sebe,že mně to baví.
  • 0

#3 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 16 listopad 2011 - 10:08:24

Mne TK.cz priniesla návrat ku klasickej fotografii, komplexné zbavenie sa digitálnej techniky. Vďaka temnej som si začal miešať sám vývojky, spoznal som mg papiere, historické fotografické procesy, ... :D
  • 0

#4 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 16 listopad 2011 - 10:24:09

Ja jsem presel na baryt. Sice mam jeste nejaky ADOXY a az to sdelam uz se k plastakum asi nikdy nevratim...
  • 0

#5 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 16 listopad 2011 - 10:50:03

poznal jsem díky temné jednoho mimořádného přítele. to je víc než v co bych kdy na internetu doufal.
  • 0

#6 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:06:24

"Jak vám TK změnila a mění život?"

přinesla setkání se zajímavými lidmi, pár kamarádů a přátel, možnost konzultovat vlastní názory čudlíkářské a technologické a poznání nových věcí.
jinak to můj život nikterak neovlivnilo.
  • 0

#7 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 listopad 2011 - 11:20:11

Já dík TK rovněž narazil na příjemné a zajímavé soudruhy v temném řemesle, kteří mě v mnohém obohatili. A taky na pár žužloňů :D
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 listopad 2011 - 16:09:20

Přinesla mi hlavně přátele. Odnesla mi čas, který jsem mohl strávit v ženě, či komoře. Celkově však nelituji.
  • 0

#9 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 listopad 2011 - 16:12:01

Hele ty žužloni, co že jsi se vlastně tak rychle otrkal. Si pamatuju, jak jsi za mnou přijel pro zvětšovák - takovej slušnej, zdvořilej od pohledu mírnej a skromnej kluk. Úplně sem si říkal - takovej by mohl bejt jednou můj syn. A pak najednou šup a takový hovado divoký :)))
  • 0

#10 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 16 listopad 2011 - 18:26:00

Temná komora-to je u mě nastoupená cesta od patnácti let,stále trvá a půjdu s ní až do hrobu... :D
  • 0

#11 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 listopad 2011 - 19:10:46

TK, teda táto na internete, mi život nejak veľmi nezmenila, len ma presvedčila v tom, v čo som už ani nedúfal, teda, že nie som jediný analogový "blázon" na Slovensku a v Čechách.
Ináč fotografia a film sa stala mojím celoživotným koníčkom a "láskou" a čiastočne v niektorých etapách aj zamestnaním, a ostanem jej verný až do konca života. Rozšírila moje obzory a zakorenila niekoľko hlbokých priateľstiev.
  • 0

#12 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 listopad 2011 - 23:08:31

Temná komora.cz byl můj přelom, v tom smyslu, že mi umožnila vnímat jiný pohled lidí na fotografii, umožnila mi pochopit spoustu rozdílů ve fotografii i v lidský náturách.
Byla to jedna velké rodina, kdy jeden pomáhal druhému, proudila v ní nálada sounáležitosti, nadšenosti, hezhého humoru, hecování, ale i respektu, přátelsví a skutečného člověčenství v nás.

Pak se vše změnilo, prostorem se začal šířit odér egoistický, jedinci, kteří byly dřive přáteli si nedokázali spoustu věcí vzájemně a v úctě vyříkat.
V této půdě, řádně okysličené a zahnojené pak vzrostly výhonky sobeckosti, vzájemných antipatií a pro mě nepochopitelného klimatu, který tu zamořil ovzduší.

Společný prostor se začal štěpit a rozdrobovat, zůstal jen ohon nostalgie, který se mi ve vzpomínkách stále ještě někdy vrací.

V tomto prosředí jsem se již necítil dobře, ale zároveň se ve mě probouzela snaha napravit a postavit již vše co se stačilo zbořit. Od té doby už sem chodím jen nakukovat, občas někomu poradit, do ničeho se neangažovat.

Očekávaný nové proud či vítr se dle mého názoru nekonal, noví bojovníci nepovstali, aby táhli černý prapor dál, dál navzdoru tomu spotřebnímu marasmu( i morálnímu), který nás obklopuje.

TK.cz usnula, protože původci ujetých myšlenek a vznostných ideí odešli.

Temná pro mě byla přelomová, zůstalo mi po ní spoustu přátel, z nichž člověčenství přímo smrdí, přátel kteří i nadále budou společně (byť již ne na temné) prožívat krátké, leč radostné okamžiky s něčím tak vzácným jako pro mě je fotografie.


S úctou Váš Kraken.
  • 0

#13 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 16 listopad 2011 - 23:31:57

Kraken: ja těžko posoudím vývoj TK, znám ji asi necelý rok. Zvyklý na různá digitální fóra mě 5.9 po vložení prvního dotazu čekalo překvapení s jakou vstřícností a nenadřazeností se mi dostalo odpovědí, pro mě jako nováčka je tu atmosféra příjemná a sem moc rád že se nemusím váhat se tu optat. Zrovna Tvé příspěvky moc rád pročítám, vždycky se něco dovím a navíc zasměju :lol: Jen můj pohled na tk :)
TK kompletně změnila můj pohled na fotografii a dala mi všechny vědomosti ze zpracování klasické fotografie
  • 0

#14 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 17 listopad 2011 - 01:35:54

Posunula mě nejen ve fotografickém světě mnohem dál než bych asi kdy zvládl bez ní, poznal jsem pár dalších bláznů jako jsem já (a pak i několik normálnějších lídí) a stále z TK.cz čerpám informace a nápady.

Je ovšem velká škoda, že se to tu před asi rokem dosti rozpadlo, doufám že ne mým přičiněním a přílišnou horlivostí. Může nás těšit, že pro mnoho lidí byla TK tvůrčím a osobním obohacením a dala vzniknout dalším projektům, slibně se rozvýjejícím i méně úspěšným. Musíme si ovšem cenit i průkopníků slepých uliček... TK.cz ovšem stále ještě do slepé uličky nevztoupila, a pokud ano, tak je stále ještě kam jít, i kdyby to bylo v kruhu :lol:.

To co tvořilo temnou temnou byli lidé a ti z větší části odešli nebo jejich zájem pomalu opadl. Možná jsme trochu přepálili start? Pokusili jsme se vytvořit něco, co na československém internetu chybělo a myslím, že v tomhle jsme uspěli. Jak ovšem bývá na internetu zvykem, postupně přibývalo začátečníků a rejpalů přičemž skupina zkušených se pomalu zmenšovala až to vedlo k zjedovatění nálady. Je to škoda a moc mě to mrzí.

A co víc, štve mě, že v posledním roce jsem permanentně pryč a nestíhám srazy, ani temnou na netu, ba dokonce ani nestíhám vlastní vernisáž v Trutnově 24. 11.

Kraken má samozřejmě jako vždy pravdu, vytrastila se vůle lidí něco dalšího stavět na základech TK a raději se soustředí na jiné projekty (nutno podotknout že podobného zaměření a fandím tomu, byla by škoda kdyby se "zdravé jádro" rozpadlo jenom kvůli neshodám na netu).
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 listopad 2011 - 08:05:16

Doufám, že nám téma "temná už není co bývala" vydrží nejmíň do důchodu, ideálně jako nudná historka pro vnoučata. Kdybyste se na to všechno raději už vysrali... Uražený až nadosmrti. Smutný až za hrob. Jo, temná není co bývala. Tak už to v životě chodí. Udělala se spousta chyb. Udělalo se spoustu dobrýho. Ale už je to dva roky. 99,9 procent lidí vůči sobě antipatie necítí. Ale i tak se kvůli té destině procenta odehrává životní tragédie zůčasněných. Temná tady ale stále bude. Stále otevřená pro nové i staré lidi, stále podávající informace nehledě na bebíčka minulosti. Doufám, že si nově příchozí vytvoří svou vlastní partu, že srazy budou zase přeplněné. Možná ne. Ale co, nevadí. I tak tady budeme byť jen jako nějaký odkaz minulosti. Důležity jsou ty věty, který sem lidi psali a píšou v době euforie, porozumnění. Informace, zkušenosti, radosti. Nad žvástama a bojůvkama musí každej rozumnej člověk přinejmenším za čas mávnout rukou.
  • 1

#16 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 listopad 2011 - 10:51:33

Co zas blbnete hošani! Temná je bezva místo pro všechny a hotovo! Je normální, že lidé přicházejí a odcházejí. Hlavně že je tu něco otevřeného a vstřícného. Doba kdy bylo třeba zachraňovat filmové médium za cenu velkých osobních obětí je naštěstí pryč. Film žije a vábí další generace. Mlaďoši jsou jiní než jak bychom si je představovali my zaprdění starci, ale jsou, a to je to co mě na temné baví. Někdy i velmi pobaví.
Pamatuji si dobu kdy jsem o temné nevěděl a byl jsem na pokraji sil se bránit útokům gitálistů. Na tu osamocenost a deziluzi si ani raději nechci vzpomínat. Jak moc se mi ulevilo, když jesm sem poprvé vlezl, si ani neumíte představit. Díkec všichni, že jste.
  • 0

#17 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 listopad 2011 - 10:57:48

Díky bzencaku, tys byl vždycky rozmnej chlap nad věcí :) Jen víc takových :)
  • 0

#18 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 17 listopad 2011 - 13:14:42

Pavlíku, předpokládám, že tvá reakce je na mou odpověď, nemýlím-li se.

Vyslovoval jsem zde svůj názor a reakci na dané téma. Mrzí mě zvláště pak od tebe, že to vidíš jinak (což je z mnoha důvodů pochopitelné), ale používáš řadu výrazů jako: uražený až nadosmrti, smutný až za hrob, bebíčka minulosti a vyzýváš k tomu, aby jsme se na to už vysrali.

Pavlíku, ogaro zlatá, jakožto pamětník počátku TK, vím, že ty osobně jsi opouštěl TK několikrát s hesly 3000 a dost či jak to bylo. Právě tvá osoba zde byla smutná s určitých situacích, hromada věcí tě mrzela.

A nyní jako Fénix se obrodíme z popela a vzlétneme, nic se neděje.

Zkusím to jinak.

Udělaly se zde kurva chyby!!! Některé věci byly cílené podpásovky a hlavně ty to tu rozesraly! Copak to nevidíš Pavlíku jak to tu vypadá?
Necítíš ten rozdíl? Divíš se mi?

Tvé výroky mě osobně urazily, ale tvou reakci zřejmě chápu.....

Nyní si tedy v klidu napočítám do stovky a snad to bude dobré, su na tebe totiž nasraný Pavlíku, ogaro zlatá.
  • 0

#19 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 17 listopad 2011 - 13:17:52

Presne ako písal Bzencak. Ľudia peichádzajú a odchádzajú, to je normálne. A predsa nebudeme niekoho nútiť, aby niekde bol alebo nebol alebo aby mal alebo nemal niekoho rád. Každý si môže robiť čo chce. Mne sa temná páči, a ak viem rád poradím. A o tom by to malo byť a podľa mňa aj je. A podľa mňa je človeku, ktorý sa chce niečo dozvedieť úplne jedno, či mu na dotaz odpovie Peťko alebo Palko.
  • 0

#20 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 listopad 2011 - 13:45:06

Kurva Milane, ty jako křesťan bys měl snad uměét odpůšťat jako první. Já vím, že to je těžká věc, ale zkus to. Uleví sa ti. A požehnání ťa nemine. :lol:
  • 0

#21 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 listopad 2011 - 14:17:37

Krakene div se, ale psal jsem to všeobecně. Vůči všem na všech frontách. Aby se už kurňa všichni na tyhle malichernosti vysrali. Aby se tu pořád neřešilo co a jak kde bylo. Ano, nadělal jsem se sám osobně kokotin, ještě se jich nadělám. Jsem emotivní slon v porcelánu. Už jsem takový a myslel jsem, že už mě trochu znáš, že nevládnu slovem a pak to občas může vypadat všelijak. Co mě ale může nasrat, že si z toho vybereš tu nejhorší variantu, jakože ti spílám nebo proč že jsem tě urazil. Proč bych to měl kruci dělat? Myslíš, že jsem nějaká sviňa proradná, co ti z přátelství každou chvíli volá a pak na internetech kuje pikle? Tak takový být opravdu neumím... Já prostě nevím co s tím. Jako jediný východisko vidím to odpuštění, jak o něm píše bzenčák. Ale to že se každou chvíli někde řeší minulost versus přítomnost, to už mě prostě začíná točit. Proto jsem to napsal, chápeš? A je mi jedno jestli spílá ten či onen. Snažil jsem se udělat co jen šlo, aby se natáhly znovu mosty, aby to začalo zase nějak fungovat. Teď tu máme alespoň toleranci. I to je úspěch.
  • 0

#22 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 17 listopad 2011 - 15:10:42

Myslím že pro tak silnou a fundovanou osobnost jakou je Jiřinol by měla být otázka položena jinak: Jak Jiřinol změnil život Temné komoře?
  • 0

#23 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 17 listopad 2011 - 15:51:40

Můj život se díky TK.cz změnil poměrně zásadně.Dostalo mě nadšené přivítání od Krakena a jiných(nezvyklé na jiných fórech).
Dneska mám polici s několika aparáty, temnou komoru v podkroví a spoustu chuti do nových projektů a technik.
Na stránky TK chodím denně :D
  • 0

#24 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 17 listopad 2011 - 16:07:42

Můj život se díky TK.cz změnil poměrně zásadně.Dostalo mě nadšené přivítání od Krakena a jiných(nezvyklé na jiných fórech).
Dneska mám polici s několika aparáty, temnou komoru v podkroví a spoustu chuti do nových projektů a technik.
Na stránky TK chodím denně :-P


:D Takovéto příspěvky mě osobně vždy "bezpečně dostanou"! :? Takové to nadšení jsem míval před 25-30 léty,akorát že nějaký net,pin,web byly neznámé pojmy,jen knihovny a nějaký ten fotokroužek při závodním výboru ROH...TK je skvělý prostor pro takovéto nadšence! To sem tam strhne i takové zvíře a starou páku jako jsem já! :D
  • 0

#25 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 17 listopad 2011 - 16:45:33

Tak jsem nad tímto tématem hodně přemýšlela. Asi nejvíc mi dala to, že jsem potkala Tilberiena, který mi pomohl, poradil a spoustu věcí mi daroval, abych mohla začít. Jsem stále začátečník, ale je to mnohem lehčí, když víte, že máte někde člověka, kterému můžete zavolat, napsat a on vám poradí. A když by zrovna nemohl, tak je tu ještě pořád TK, kde se najde spousta dobrých lidí, kteří ti poradí.

Také díky TK jsem poznala Krakena, ten byl od začátku "boží", ujal se mne na předminulém podzimním srazu TK, kde jsem byla poprvé a strašně vyděšená, nerada jezdím na nějaké srazy a ještě sama. Byl samá sradička, prostě milý kluk, díky kterému ze mne ten strach skoro spadl.

Díky TK jsem také potkala Jiřinolka, dalšího super člověka, který pro lidičky z TK dělá moc a moc, a já mám díky němu plnou zásobu filmů v ledničce (což se moc nelíbí rodině, by tam chtěli raději jídlo "přízemníci" :D )

Acera, od kterého mám svojí první Pinholi. A další a další lidičky...

Je tu spousta dobrý lidí, a i když sousta lidiček sem už nepřijde, a nebo jen nakoukne, pořád je tu dost a dost dobrých lidí.

Chtěla bych Vás poprosit všechny, až zase přijde někdo, kdo Vás něčím naštve nebo urazí: Neberte si to osobně Jak říká Dušek ve čtyřech dohodách: "To že vás jeden nazve blbcem, no a. 6 miliard lidí to neřeklo a 3 miliardy si to dokonce nemyslí." "hoďte to za hlavu" Nenechte si jedním člověkem zkazit den. Když si to totiž vezmete osobně, naštvete se a zareagujete, tak se tím splní to, čeho chtěl ten,co vás urazil, dosáhnout.

A pokud chceme to, jak to teď na TK je, změnit, tak musíme začít u sebe, více sem chodit, přispívat, nerezignovat. Dělat to právě na truc těm "rejpalům".

A jak říka Bzencak, je to prostě vývoj, stejně tak jako byly a budou vlny na TK, podobný vývoj zažívám v našem fotoklubu v Litoměřicích. Je nás tam teď všeho všudy 4 lidičky, odešli dobří a odešli ne tak dobří. Ale to je prostě vývoj. A jednu dobu byli taky někteří pěkně rozhádaní.

Já třeba pořádně doteď netuším, co se to tu vlastně stalo, že se to tu jednu dobu tak rozhádalo. A mrzí mne, že tu některé lidi nevídám, a Krakénka tu zahlédnu jen občas. Těšila jsem se na pravidelné příspěvky v "Tady je Krakenovo". :? Ale je to každého volba a nemůžu ani za sebe říci, jestli se nestane třeba něco v budoucnu, díky čemu sem přestanu chodit. Ale teď jsem tady ráda, pořád ještě mám čas na blbnutí s focením a ještě skoro nic nevím, tak doufám, že tu ještě nějakou dobu vydržím. :D
  • 0

#26 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 listopad 2011 - 08:28:46

Myslím, že některé příspěvky jsou totálně mimo mísu. Koho něco sštve, ať zkusí napočítat do sta, nebo proplesknout toho, kdo ho nasštval. Uleví se mu.
:D
  • 0

#27 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 18 listopad 2011 - 15:22:55

kamarádi, přátelé!!
Měl jsem to tu rád, mám to tu rád a bud to tu mít rád - ať s vámi nebo bez vás...
Temná je jaká je a kdo jí chce kočírovat nebo předělávat záhy zjistí, že si to stejně pojede po svém.
Mám radost, že Temná stále žije, že přibývá nových lidí, co fotí klasiku - a to je jediný důvod existence TK.cz
To jestli to tu bylo lepší nebo horší nebo ten, či onen byl lepší nebo horší, odnese čas - ale rady, poučky, návody, fígle a hlavně radost z mokré fotky právě vytažené z ustalovače, to tu zůstane dál a to je nejdůležitější!
:)
  • 0

#28 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 19 listopad 2011 - 10:51:29

Nebojte, nejsme vepři. Jen se to přes ty písmenka občas pomotá. Alespoň jsme mohli následně s Krakenem vymyslet malé překvapení :)
  • 0

#29 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 listopad 2011 - 18:07:37

No... občas tu dostávám nepříjemné záchvaty GASu :)
  • 0

#30 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:30:15

Vďaka TK som zistil že niesom sám a že dokonca sú ešte viac bláznivý ľudia ako ja, že fotografia klasická je krásny koníček, že spája ľudí a ktorá ma naučila trpezlivosti a pokoju. Na tomto fóru som vždy všetko čo som potreboval našiel a ak to tu náhodou nebolo, stačilo napísať a hneď mi ľudia ochotne odpísali. Ďakujem hlavne Milošovi z Bratislavy za jeho trpezlivosť a za to že mi poslal filmy keď ešte ani neboli zaplatené! Jirinolovi vďaka ktorému samozrejme mám na čo fotiť za super cenu aj Šimonovi z Ba za časté rady a nesmiem zabudnúť na Jakuba ktorý mi cez fejsbúk vždy poradí.

Teším sa na Jarný zraz ktorého sa dúfam zúčastním a tak budem môcť poďakovať osobne. :)
  • 0

#31 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 20 listopad 2011 - 11:42:29

TK pro mne znamenala základní bod , když jsem hledal v začátcích doplňující informace a veškerá chemie pro mne byla španělská vesnice
(kromě kupné univerzální vývojky) :D

V době před pár lety,kdy fotoaparáty (někdo tomu říká analogy 8-) )
začaly otravovat digiťáky a najednou bylo všude plno "speciálních stránek na ty jediné a jedinečné cvakátka" , byla TK jako slunce ,které se objevuje nad temným obzorem a jako přístav , kde mně podobní najdou útočiště, návody a nápady k čb.fotu a dokonce,světe div se :) i hromadné nákupy všeho,co zmizelo spolu s obchody starých dobrých fotoateliéru a fotoprodejen - vystrnaděnými fotolaby.
  • 0

#32 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 20 listopad 2011 - 16:26:12

Tak ja mám momentálne 54 rokov, asi pred tromi rokmi som sa po dlhej dobe vrátil k foteniu, najprv nikon d50, teraz nikon d80(digi), ale kedže som bol sklamaný čo z toho lezie, oprášil som staré foťaky na film, "prelozil" som skrine, aby som zistil, kde je čo odložené (zvačšováky, leštičky, misky,...) obzrel som stav, niečo nakupujem použité-nové z ebay, a čakám, čo sa nové napíše na "temnej", lebo napr. chémia mojej mladosti nie je dostať (ešte si ju tak namiešať napr. a49), mám síce v skrini aj jednotlivé chmikálie, ale ešte som neskúšal niečo namiešať z toho. Nájde sa aj nejaká r09 z tej doby, ale vyzerá, ako čierna farba na pečiatky. Ja som bol rád, že som objavil niekoho, kto je podobne "postihnutý", ako ja. Rád by som sa zúčastnil nejakého zrazu, ale je to horšie z časom, už piaty rok mám nasťahovanú, teraz 89-ročnú svokru, a to sa nedá ísť preč ani na pár dní. je to horšie, ako z malým deckom. Tak to je jeden z dôvodov, prečo sem rád zabrúsim, človek príde na iné myšlienky. Keď je na mňa toho už moc, vytiahnem zo skrine nikony f90x, f100, rheinmetall 6x6, erconu ll 6x9 a hrajem sa, ku tým dvom posledným by som potreboval niečo na meranie vzd., nepoužíva tu niekto laserový merač vzd.? Nejako sa neviem dopátrať či je to použiteľné aj vonku. Odhadovanie vzd. nie je to najlepšie na svete. Tak na záver: "lidi foťte, mám Vás rád." Nevzdávajte to, nie sme všetci zlý, hoci tak vyzeráme.
  • 0

#33 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 listopad 2011 - 22:56:55

Táááák, s Pavlíkem jsme si to hezky vyříkali a mysím si, že sa po návratu z nemocnice,krátké rekonvalescenci a dlouhých rehabilaticích zasejc vyčistíl vzduch. Pavlík Vás na cosik krapet nalákal a pokud Bůh a čas dá mohlo by to být zasejc jednúc zajímavé.....
  • 0

#34 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 listopad 2011 - 22:07:01

Může někdo vysvětlit pojem "žužloň" použitý Plocim? Zní to hezky, ale já asi chyběl ve škole... :lol:
  • 0

#35 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 22 listopad 2011 - 22:48:59

Může někdo vysvětlit pojem "žužloň" použitý Plocim? Zní to hezky, ale já asi chyběl ve škole... :lol:

tohle se v žádný škole nedozvíš. chce to jen mysl široce otevřenou. :lol:
  • 0

#36 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 listopad 2011 - 09:59:37

Může někdo vysvětlit pojem "žužloň" použitý Plocim? Zní to hezky, ale já asi chyběl ve škole... :D


Odpověď nalezneš u classicův :D
  • 0

#37 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 23 listopad 2011 - 10:13:09

Může někdo vysvětlit pojem "žužloň" použitý Plocim? Zní to hezky, ale já asi chyběl ve škole... :D


Odpověď nalezneš u classicův :D


Jaký housle ?

A prosím vás, kde že bydlí ?
:D
  • 0

#38 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 23 listopad 2011 - 11:36:22

Může někdo vysvětlit pojem "žužloň" použitý Plocim? Zní to hezky, ale já asi chyběl ve škole... :D


Odpověď nalezneš u classicův :D


Jaký housle ?

A prosím vás, kde že bydlí ?
:D

To naštěstí (pro něj) nevíme...
  • 0

#39 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 12:13:04

Jaký housle ?
:D


hrál na ně v Chebu. :D
  • 0

#40 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 23 listopad 2011 - 12:17:32


Jaký housle ?
:D


hrál na ně v Chebu. :D

Ale ne, to bylo piáno. A protože mu nikdo nepřišel na koncert, tak se přestal živit jako výkonný umělec a začal skládat.
  • 0

#41 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 12:19:01


Jaký housle ?
:D


hrál na ně v Chebu. :D

Ale ne, to bylo piáno. A protože mu nikdo nepřišel na koncert, tak se přestal živit jako výkonný umělec a začal skládat.


prdlajs, Ajnštajn hrál v chebu jen na housle. :D :wink:
  • 0

#42 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 listopad 2011 - 12:51:55


Jaký housle ?
:D


hrál na ně v Chebu. :D

Ale ne, to bylo piáno. A protože mu nikdo nepřišel na koncert, tak se přestal živit jako výkonný umělec a začal skládat.


prdlajs, Ajnštajn hrál v chebu jen na housle. :D :wink:


Švabinský ho namaloval :?
  • 0

#43 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 23 listopad 2011 - 12:58:17


Jaký housle ?
:D


hrál na ně v Chebu. :D

Ale ne, to bylo piáno. A protože mu nikdo nepřišel na koncert, tak se přestal živit jako výkonný umělec a začal skládat.


prdlajs, Ajnštajn hrál v chebu jen na housle. :D :wink:


No a to je taky taková změna - člověk nemyslí na to, jak by tenhle čas naplnil lépe třeba v komoře, aby konečně vylezla nějaká ta fotka na světlo, ale píše tady tyhle blbůstky. Je to odreagování, ale někdy toho je až moc, jak tyhle stránky přitahují ...
Zrovna jsem si přiinstaloval k Firefoxu prográmek LeechBlock Options a hodlám se trochu se ukáznit :)
... a nebo zjistit, že už jsem závislej :?
  • 0

#44 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 23 listopad 2011 - 14:38:09

... by som potreboval niečo na meranie vzd., nepoužíva tu niekto laserový merač vzd.? Nejako sa neviem dopátrať či je to použiteľné aj vonku. Odhadovanie vzd. nie je to najlepšie na svete.

Je to použitelné i venku. Používají to zeměměřiči. Ale pozor, musí být opravdu laserový. Ne ultrazvukový s laserovým zaměřovačem.
  • 0

#45 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 23 listopad 2011 - 14:49:10

tenhle lejzrovej měřák požívám v práci - mám od bosche za ca 4,5 tisíce a ještě jsem viděl nějaký od jiného výrobce za ca 2,5 tisíce. Ten bosch je velmi přesný a spolehlivý..
  • 0

#46 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 23 listopad 2011 - 14:57:25

tenhle lejzrovej měřák požívám v práci - mám od bosche za ca 4,5 tisíce a ještě jsem viděl nějaký od jiného výrobce za ca 2,5 tisíce. Ten bosch je velmi přesný a spolehlivý..

Já používám pracovně Prexiso, jednoduchý ale dostatečný, zrovna lze pořídit na Aukru za 2,4t.
  • 0

#47 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 17:45:18

Tak mě asi nepatrně ale přece.Lecos se tu od Vás dovím a nějaké rozumi okopíruji (snad neporušuji autorská práva :D ) nebo mi někdo v něčem poradí či mě v něčem opraví a tak podobně. Jedno je jisté že jsem ani uš nevím jak oběvil nový svět v této podobě kde lépe strávím volný čas a tak si ho spříjemním.Třeba jen tím když mi příjde do emailové schránky upozornění z těchto stránek a s radostí se sem podívám :D
  • 0

#48 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 19:55:22

změnila je možná příliš patetické a silné slovo.

Dostal jsem svým působením na TK do života několik výborných lidí, z nichž některé považuji za blízké přátele. Měl jsem možnost vyzkoušet si něco nového (mnozí z Vás si možná pamatují dnes již neexistující foto-filmy.cz). TK mne inspirovala k organizaci několika akcí, a k realizaci několika dalších projektů pro komunitu fotografickou v ČR i SR; o podrobnostech však záměrně pomlčím, reklamu těmto počinům dělat nepotřebuji.

;)

Jinak k debatě výše, nemyslím si, že by se tu někde stala systémová chyba, kromě nedefinovaného vlastnictví, a jakési nezkušenosti a nepřipravenost na to, že jak online komunity fungují, vznikají, rostou, štěpí se, ... zájmy jednotlivců se vyvíjí různými směry ... a zde byla dlouho snaha "všechny udržet pod jednou střechou".

Je to jako kdyby se žáci stejného ročníku střední školy snažili oddálit konec svého působení ve škole tím, že vydrží "za každou cenu" ještě další ročník ...

Vyrůst tu musí další mladý ročník, a vyrůstá, koukněte, kolik lidí ve vlákně tu píše, jak sem rádi a pravidelně chodí, mnozí z nich jsou nicky, která já už nepamatuji.
A absolventi? Ti sem mohou z nostalgie nakouknout, zavzpomínat na staré časy, založit klub seniorů, uspořádat sraz, vyříkat si staré křivdy, popít a zase se vklidu rozjet domů a jít si po svém ;)

Tak to má fungovat a tak to má být. Co chcete víc? :)
  • 0

#49 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2011 - 21:22:21

jo, vlastně na jedno jsem zapomněl:
Přeci jen mi tento internetový prostor přinesl změnu do života, spíše však poznání (docela tristní), o velmi časté neschopnosti současných středoškoláků vyjadřovat se písemně v českém jazyce.

;) ( ;) )
  • 0

#50 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 listopad 2011 - 22:10:28

Šnek - pěkný příspěvek, souhlas!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních