Přejít na obsah


Fotka

Otřesně vyvolaný negativ...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 prosinec 2011 - 11:14:02

Zdravím vás
a opět prosím o radu. Před chvílí jsem vyvolal negativ a po jeho vyndání z tanku jsem byl otřesen...Poslední tři políčka zcela černá a na ostatních po obou stranách nepravidelné černé pruhy.Nevíte,čím to může být?.Obrázek se mi nepodařilo vložit,pokud by někdo chtěl,mohu zaslat na email hrubý nákres..

Popíšu průběh procesu:
Negativ při zakládání do cívky se mi asi dvakrát zaseknul,což znamenalo jeho ohnutí u krajů.Poté jsem začal vyvolávat v ID-11 stock,namíchané asi před 2měsíci.Láhev byla asi 14dní do půlky naplněná vzduchem,který jsem zapomněl vymačkat...skladováno v chladu.Během vyvolávání jsem si uvědomil,že jsem zapomněl přidat středovou tyč,opětovné otevření a ujištění,že se cívka při překlápění někde nesekla(otevření za tmy).Šílené,ja vím...Už nikdy nebudu vyvolávat,když mám kocovinu...
  • 0

#2 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 1 prosinec 2011 - 11:30:44

Stredová tyč na vývojnici je orčená na utesnenie od svetla, takže si myslím, že si proste film osvetlil.
  • 0

#3 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 1 prosinec 2011 - 11:35:00

Ahoj, na problém si si podľa mňa aj sám odpovedal:
...jsem zapomněl přidat středovou tyč...

Nafučalo ti dovnútra svetlo, tá stredová tyčka je aspoň na mojom JOBO zároveň svetelným labyrintom.
  • 0

#4 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 prosinec 2011 - 11:42:58

Já jsem idiot,to snad není možný :!: :roll:
  • 0

#5 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 1 prosinec 2011 - 12:09:27

:roll: :!:

tak příště lépe:)
  • 0

#6 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 1 prosinec 2011 - 12:51:03

Já jsem idiot,to snad není možný :!: :roll:


Aj to sa stáva. Nie je každý deň nedeľa. :D
Jednoznačne to je tou stredovou tyčou. Kým nie je nasadená, tank nie je svetlotesný. Je to jasne vidieť aj na tých 3 posledných snímkoch, ktoré sú na vrchu cievky.
  • 0

#7 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2011 - 13:22:39

...Během vyvolávání jsem si uvědomil,že jsem zapomněl přidat středovou tyč,opětovné otevření a ujištění,že se cívka při překlápění někde nesekla(otevření za tmy).Šílené,ja vím...Už nikdy nebudu vyvolávat,když mám kocovinu...

Pane, já myslel, že ty už jsi relativně ostřílený rafan a tudíž si tak školáckou chybu necháš s lehkým :wink: doma pod pokličkou :))
  • 0

#8 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 1 prosinec 2011 - 13:31:41

...Během vyvolávání jsem si uvědomil,že jsem zapomněl přidat středovou tyč,opětovné otevření a ujištění,že se cívka při překlápění někde nesekla(otevření za tmy).Šílené,ja vím...Už nikdy nebudu vyvolávat,když mám kocovinu...

Pane, já myslel, že ty už jsi relativně ostřílený rafan a tudíž si tak školáckou chybu necháš s lehkým :wink: doma pod pokličkou :D)


I ostřílení rafani se potřebují občas ujistit, že jsou taky jenom lidi :oops: , no ne? A kdopak by je doma politoval? Kdo s pochopením po rameni poplácal? Kdo utěšil? V té jejich komůrce. Temné. Tiché. Nevětrané ... :)
  • 0

#9 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2011 - 13:42:17

Ahoj, na problém si si podľa mňa aj sám odpovedal:
...jsem zapomněl přidat středovou tyč...

Nafučalo ti dovnútra svetlo, tá stredová tyčka je aspoň na mojom JOBO zároveň svetelným labyrintom.


jobovka = jobo bez středového kolíku :wink:
  • 0

#10 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 1 prosinec 2011 - 14:36:39

To je dobrý punk, vyvolávat ožralej :wink:
  • 0

#11 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 1 prosinec 2011 - 14:40:23

S Punkomatem soucítím ... ale těm posledním reakcím, včetně jeho konstatování "Já jsem idiot,to snad není možný" se nejde nezasmát :wink:
  • 0

#12 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 457 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 1 prosinec 2011 - 15:10:47

Ale na druhé straně, všechno zlé je k něčemu dobré - takové zničení filmu při vyvolávání ušetří spoustu času a práce se zvětšováním :wink:
  • 0

#13 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 1 prosinec 2011 - 15:57:35

S Punkomatem soucítím ... ale těm posledním reakcím, včetně jeho konstatování "Já jsem idiot,to snad není možný" se nejde nezasmát :wink:

Nic nepotěší víc než cizí neštěstí :)
  • 0

#14 Foto-kuk

Foto-kuk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2011 - 16:34:27

to jsem si jednou takhle po opici vyvolal film v domění, že jsem si ho do vývojnice večer předem připravil, než jsem šel do hospůdky...po celém procesu vyvolávání druhý den, mě čekala vývojnice prázdná...film byl na poličce u foťáku ...a z toho plyne, že každá škoda, která k něčemu vede není škoda... :wink:
  • 0

#15 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 1 prosinec 2011 - 17:34:17

to jsem si jednou takhle po opici vyvolal film v domění, že jsem si ho do vývojnice večer předem připravil, než jsem šel do hospůdky...po celém procesu vyvolávání druhý den, mě čekala vývojnice prázdná...film byl na poličce u foťáku ...a z toho plyne, že každá škoda, která k něčemu vede není škoda... :wink:


Už dávno som sa tak dobre nezasmial ako keď som si prečítal tento príspevok. :)
  • 0

#16 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 1 prosinec 2011 - 17:54:24

Tak alespoň,že jste se dobře pobavili :) :wink: Já byl dnes odpoledne tak mimo,že mi to opravdu docvaklo až s vašemi reakcemi... Respektive, já tam středovou tyč měl,ale tu krátkou.Avšak,vyvolával jsem ve vývojnici nastavené... Naštěstí jsem tam měl dva motivy, které jsou hned v lese za barákem a alespoň příroda při mně dnes stála a byla opět mlha jako tenkrát, a tak jsem tam odpoledne zašel, nafotil vše znovu,vypil vyprošťováky... a celou dobu se mlátil do hlavy:) Tedˇ se negativ koupe a abych pravdu řekl, tak se ho bojím vyndat z vývojnice... Prosím o smazání tohoto vlákna kvůli nulové informační hodnotě a brutální degradaci mé osoby... NEUVĚŘITELNÁ školácká chyba,která se mi nestala ani když jsem začínal... :) :D :oops: Že já se tady vůbec ptal...hanbou se propadám...
  • 0

#17 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 1 prosinec 2011 - 18:10:40

Nic si z toho nedělej, já myslím, že k tvé přezdívce to jde úplně v pohodě. A než to otevřeš, tak se rozhlídni po kvartýru, jestli se ti tam neválí nějaké kusy, co by měly být uvnitř... :wink:
  • 0

#18 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 1 prosinec 2011 - 18:18:50

Nic si z toho nedělej, já myslím, že k tvé přezdívce to jde úplně v pohodě. A než to otevřeš, tak se rozhlídni po kvartýru, jestli se ti tam neválí nějaké kusy, co by měly být uvnitř... :)


Napríklad prázdna cievka. Aby si tam nemal hodený kinofilm ešte v kazete. :D Ale to bolo odmňa hnusné. :wink:
  • 0

#19 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 1 prosinec 2011 - 20:06:39

Já filmy i samotné fotografie vyvolávám VŽDY v draku. Jinak to ani neumím... :wink:
  • 0

#20 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 312

Publikováno 1 prosinec 2011 - 21:27:03

Nerad, ale potvrzuji Krakenova slova:
1. Šnaps je již od starověku považován za jedno z nejlepších anxiolytik (rozpouštěčů strachu, stresu). Z toho plyne, že ovlivněná osoba se oprošťuje od zbytečných obav (zda správně exponoval, zda správně vyvolává...) a může optimisticky očekávat ideální výsledek.
2. Pakliže se tento dostaví, stačí maličko "přikrmit" a euforie je tady.
3. Pakliže se nedostaví, stačí maličko "přikrmit" a deprese je zažehnána.

Pokouší-li se někdo vyvolávat (zvětšovat) za střízliva, vystavuje se nebezpečí stresu - a kdo dělá nejvíce chyb? No nevyrovnaný stresovaný člověk, že?!

Naskýtá se tedy otázka, zda je vhodné - a vůbec možné! - dobře zpracovat čb film a zhotovit čb mokrou papírovou fotku. To je téma na habilitaci a posléze profesorské řízení!
  • 0

#21 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2011 - 22:41:59

Tak tet jsem úplně zblblej.Nějaké příspěvky si pamatuji ale po přečtení té filozofie? :wink: Tak nevím jestli ten dotyčný lil do sebe vývojku a do tanku šnaps...Tím by se vše vysvětlilo :wink:
  • 0

#22 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 1 prosinec 2011 - 22:47:20

Já mívám stres spíš při focení než vyvolávání, posledně se mi sobotní večer vybavil až když sem viděl vyvolanej kinofilm, ani si nepamatuju že sem fotil :wink:
  • 0

#23 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 1 prosinec 2011 - 22:50:44

Děkuju pane Pantaxisto, včilkaji mám aji tu moju úchylku skorem vědecky podloženú.....

Z teho usuzuju, že moja nemá pravdu když o mne mluví jako o ochlastovi, páč já sa musím enem pořádně uvolnit.
  • 0

#24 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 1 prosinec 2011 - 22:51:29

Když tak na tým přemýšlám, tož su možná aji ten offtopík, nééé???
  • 0

#25 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2011 - 22:55:41

:wink: Tak to je taky dobrý.Mě se stává že když si chci uklidit ten svůj pořádek tak ani nevím jestli v tom určitém přístroji je film.Tak vždycky kontroluji otevřením ve fotorukávu...radši :wink: a o ostatním radši ani nezveřejním :lol: Stávaj se mi i horší věci
  • 0

#26 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 1 prosinec 2011 - 22:57:52

Dooobre vedeť! Zajtra nebuademm vyvolávať radšejšejšie...
  • 0

#27 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2011 - 23:10:09

ááájééjej :wink: :wink: :lol:
  • 0

#28 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 1 prosinec 2011 - 23:12:39

:wink: Tak to je taky dobrý.Mě se stává že když si chci uklidit ten svůj pořádek tak ani nevím jestli v tom určitém přístroji je film.Tak vždycky kontroluji otevřením ve fotorukávu...radši :wink: a o ostatním radši ani nezveřejním 8-) Stávaj se mi i horší věci


jó, člověče, taky tu už nějakou dobu chodím kolem pentaxu ME-super. Na počitadle je 31, film uvnitř, citlivost je na stovce, ale zaboha si nemůžu vzpomenout že bych někdy do něj cpal něco jinýho než čtyrstovku??? Zvlášť v posledních dvou letech je to nepravděpodobný, ale možný je všechno. Asi taky někdy mrknu ve tmě na tajemný obsah... :lol: :lol: :lol:
  • 0

#29 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 prosinec 2011 - 23:33:01

Jojo tak právě to mám na mysly.I když kino mám ve 100.asa.Kromě těch zásob v ledničce.Tedy svitků asi 17 kusů odhadem od 50.do 400 asa a kino 2 nebo 3 krabičky 20 asa.Na kino 2 fotáky a pak když jeden je odložen pak zapomenu co jsem sním naposledy dělal.....
  • 0

#30 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 2 prosinec 2011 - 00:10:21

:wink: Tak to je taky dobrý.Mě se stává že když si chci uklidit ten svůj pořádek tak ani nevím jestli v tom určitém přístroji je film.Tak vždycky kontroluji otevřením ve fotorukávu...radši :wink: a o ostatním radši ani nezveřejním :lol: Stávaj se mi i horší věci

U slušných mechanických přístrojů není vůbec nutné otevírání, ne? Já vždy s citem zkusím zatočit kolečkem zpětného převíjení a natahování, a to prostě nejde nepoznat.
  • 0

#31 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 2 prosinec 2011 - 01:50:50

Děkuju pane Pantaxisto, včilkaji mám aji tu moju úchylku skorem vědecky podloženú.....

Z teho usuzuju, že moja nemá pravdu když o mne mluví jako o ochlastovi, páč já sa musím enem pořádně uvolnit.


A to je Pentaxista tusím lekár. Ako sa hovorí: Alkohol jenom z rukou lékaře.

Inak ožratý som ešte nevyvolával. Musím to ale skúsiť. Len som si neni istý či trafím do komory, mám na nej len 60 cm dvere a minulý týždeň mi boli aj 80 cm úzke. :wink:
  • 0

#32 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 2 prosinec 2011 - 06:32:15

:wink: Tak to je taky dobrý.Mě se stává že když si chci uklidit ten svůj pořádek tak ani nevím jestli v tom určitém přístroji je film.Tak vždycky kontroluji otevřením ve fotorukávu...radši :wink: a o ostatním radši ani nezveřejním :lol: Stávaj se mi i horší věci

U slušných mechanických přístrojů není vůbec nutné otevírání, ne? Já vždy s citem zkusím zatočit kolečkem zpětného převíjení a natahování, a to prostě nejde nepoznat.

chlapí, dyť se vám ten čudlík s kličkou při natažení otočí. A citlivost máš nastavenou na dalčím čudlíku. Přece hned víš, na čem jseš.
  • 0

#33 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 prosinec 2011 - 08:14:58

u mě to tak neplatí.Počítadlo nastavuji jak mě napadne a nemám cit pro to otáčení.
  • 0

#34 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 2 prosinec 2011 - 22:12:29

Nerad, ale potvrzuji Krakenova slova:
1. Šnaps je již od starověku považován za jedno z nejlepších anxiolytik (rozpouštěčů strachu, stresu). Z toho plyne, že ovlivněná osoba se oprošťuje od zbytečných obav (zda správně exponoval, zda správně vyvolává...) a může optimisticky očekávat ideální výsledek.
2. Pakliže se tento dostaví, stačí maličko "přikrmit" a euforie je tady.
3. Pakliže se nedostaví, stačí maličko "přikrmit" a deprese je zažehnána.

Pokouší-li se někdo vyvolávat (zvětšovat) za střízliva, vystavuje se nebezpečí stresu - a kdo dělá nejvíce chyb? No nevyrovnaný stresovaný člověk, že?!

Naskýtá se tedy otázka, zda je vhodné - a vůbec možné! - dobře zpracovat čb film a zhotovit čb mokrou papírovou fotku. To je téma na habilitaci a posléze profesorské řízení!


Vážený Pentaxisto,
mohu si tato zlatá slova nechat vygravírovat na světelnou skříň zvětšováku ?
Nebo jako epitaf ?
  • 0

#35 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 2 prosinec 2011 - 22:15:13

u mě to tak neplatí.Počítadlo nastavuji jak mě napadne a nemám cit pro to otáčení.


Provokatére :D :D :D :D
  • 0

#36 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 3 prosinec 2011 - 11:47:53

Nerad, ale potvrzuji Krakenova slova:
1. Šnaps je již od starověku považován za jedno z nejlepších anxiolytik (rozpouštěčů strachu, stresu). Z toho plyne, že ovlivněná osoba se oprošťuje od zbytečných obav (zda správně exponoval, zda správně vyvolává...) a může optimisticky očekávat ideální výsledek.

Dovolil bych si jednu technickou.
Šnaps, neboli tvrdý alkohol, ve starověku nebyl známý. Destilace byla vynalezena Araby někdy v době Velkomoravské říše. Do Evropy se znalost výroby vysokostupňového alkoholu dostala v 11.-12. století.
  • 0

#37 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2011 - 15:40:23

Já filmy i samotné fotografie vyvolávám VŽDY v draku. Jinak to ani neumím... :)


já ne vždy... a pokud zrovna ne, tak výsledek jaksi nemá šťávu :-) tož na tom asi něco bude
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních