Přejít na obsah


Fotka

Udelatko - vyvolavaci nadoby


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 2 prosinec 2011 - 12:00:24

Ahoj, mam nejake papiry 50*60cm, ktere bych chtel zkusit, ovsem nemam tak velike misky a ani nechci jit tuto cestou z duvodu mista, ktere by zabraly. Pro doplneni dodam, ze fotokomorim teprve sezonu, tak nemam zadne zkusenosti/vedomosti s papiry vetsimi nez 30*40cm.

Napadlo mne udelat valcove vyvolavaci nadoby, do kterych bych ponoril nejak snekovite stoceny list papiru. Tento napad se tudiz deli na dve podotazky - jak poridit vhodne nadoby a jak papir stocit (aby na sebe neprilehal).

Co se tyce nadob, napadlo mne, ze by je slo vyrobit z kanalizacni trubky. Nejekonomictejsi variantou se zda byt 2m dlouha odpani trubka z Horbachu, kterou bych rozrezal na 3 casti (pro 3 nadoby). Trubka ma prumer cca 15-20cm. Zde mam dotaz, zda nejkoho napada jak nejjednoduseji pujde udelat dno. Popripade dno s jednoduchym odtokem typu zalita akvarijni trubicka, ktera se uzavre priskrcenim anebo proste nadzvednutim nad uroven roztoku.

Co se tyce rolovani papiru, tak vubec nevim. Predstavuji si udelani nejake vlozky do te nadoby, na kterou ten papir namotam. Ve stredu bude nejaka trubka drzici okraj papiru, zbytek papiru se pak obtoci okolo te trubky. Asi bude nutno dohlidat, aby mezi vrstvami papiru byla mezera. Bud nejakou plastovou mrizkou polozenou na papir (to by ale zvetsovalo odkladani roztoku po vytazeni) anebo nejakymi zarazkami ve spodu a horni casti toho "navijece".

Budu rad za pripominky, mozna nekdo neco podobneho delal, mozna je to spatna cesta. Diky


d
  • 0

#2 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 2 prosinec 2011 - 12:19:58

Ahoj, mam nejake papiry 50*60cm, ktere bych chtel zkusit, ovsem nemam tak velike misky a ani nechci jit tuto cestou z duvodu mista, ktere by zabraly. Pro doplneni dodam, ze fotokomorim teprve sezonu, tak nemam zadne zkusenosti/vedomosti s papiry vetsimi nez 30*40cm.

Napadlo mne udelat valcove vyvolavaci nadoby, do kterych bych ponoril nejak snekovite stoceny list papiru. Tento napad se tudiz deli na dve podotazky - jak poridit vhodne nadoby a jak papir stocit (aby na sebe neprilehal).

Co se tyce nadob, napadlo mne, ze by je slo vyrobit z kanalizacni trubky. Nejekonomictejsi variantou se zda byt 2m dlouha odpani trubka z Horbachu, kterou bych rozrezal na 3 casti (pro 3 nadoby). Trubka ma prumer cca 15-20cm. Zde mam dotaz, zda nejkoho napada jak nejjednoduseji pujde udelat dno. Popripade dno s jednoduchym odtokem typu zalita akvarijni trubicka, ktera se uzavre priskrcenim anebo proste nadzvednutim nad uroven roztoku.

Co se tyce rolovani papiru, tak vubec nevim. Predstavuji si udelani nejake vlozky do te nadoby, na kterou ten papir namotam. Ve stredu bude nejaka trubka drzici okraj papiru, zbytek papiru se pak obtoci okolo te trubky. Asi bude nutno dohlidat, aby mezi vrstvami papiru byla mezera. Bud nejakou plastovou mrizkou polozenou na papir (to by ale zvetsovalo odkladani roztoku po vytazeni) anebo nejakymi zarazkami ve spodu a horni casti toho "navijece".

Budu rad za pripominky, mozna nekdo neco podobneho delal, mozna je to spatna cesta. Diky


d

Jen z doslechu - prý se tyhle velké formáty dají vyvolávat v protahováním v truhlících na kytky.
  • 0

#3 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 2 prosinec 2011 - 12:25:52

Podla mna ked uz chces nieco vyrabat tak si proste vyrob nadobu rozmerov 55x66x20cm a mas po problemoch.
Alebo este lepsie riesenie, nakontaktuj sa na temnokomornika s tvojho okolia ktory doma ma 50x60 misky, votry sa mu do komory s kolacom v ruke a kym ho cely spapa tak mas nazvatsovane!
:D
  • 0

#4 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 2 prosinec 2011 - 12:30:07

Dik, ale tak velike misky nechci. Je to jednak spousty mista, dale, mam fotokomoru na pude, kde v zime mam teplotu kolem nuly. Pro me soucasne fotomisky jsem si udelal vyhrivane podlozky, funguji ok. Ale takove kravy vytapet nebudu, je to moc slozite. A krasa fotokomoreni pro mne spociva v tom, ze si sam zkousim ruzne veci, tak do cestovani s kolacem se mi moc nechce :D
  • 0

#5 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 2 prosinec 2011 - 12:30:42

Ano, truhliky, dokonce nemusime chodit nijak daleko pro zdroj :D

http://www.temnakomo...=article&sid=49

co se tyce pouziti odpadnich trubek, hledej v tomto tematu na konci

http://www.temnakomo...iewtopic&t=1968
  • 0

#6 jh

jh

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 prosinec 2011 - 12:43:01

d[/quote]
Jen z doslechu - prý se tyhle velké formáty dají vyvolávat v protahováním v truhlících na kytky.[/quote]

Má pravdu, ten chlapec. Dá se to celkem dobře. Nemusí se protahovat, může se i rolovat. S rovnoměrností vyvolání jsem problém neměl. Hodí se gumový rukavice, ale já to párkrát dal i bez nich. Vývojku je třeba víc ředit. Nicméně já mám takovejch formátů za sebou míň než 10, takže někdo tady určitě poradí líp.
  • 0

#7 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 2 prosinec 2011 - 12:58:47

Při protahování je lepší držet papír v pinzetách, od rukou se vývojka lokálně ohřívá a dělá to fleky a šmouhy.
  • 0

#8 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 2 prosinec 2011 - 15:45:50

Diky za linky, obsahuji vycerpavajici odpovedi.
  • 0

#9 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 2 prosinec 2011 - 16:43:37

Já jsem nedávno dělal 50x60 na plastové desce (Fomabrom 112), potíral jsem to houbičkou namáčenou ve vývojce, pak vytlačil válečkem, několikrát prohoubičkoval vodou a pak stejně ustálil, dobré je to :D
  • 0

#10 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 prosinec 2011 - 22:05:31

a tošak pytle od papírů netočů ne? a pak sa enem vylejou a složí :D
jsem dnes nějaký geniální...
  • 0

#11 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 prosinec 2011 - 23:45:50

a tošak pytle od papírů netočů ne? a pak sa enem vylejou a složí :-)
jsem dnes nějaký geniální...


občas ve skladech a rozích prosvítají, pokud se používaj dlouho. Fotóny jsou sice kuci maličký, ale na vodotěsnost bych tím pádem nesázel.

Taky se dá sbouchat dřevěná ohrátka, do toho igelit ... tradá, miska je na světě a dá se snadno demontovat. Jde to i na zahradě třeba z cihel, pak print ostříkat z hadice na trávníku :). Ale to už je skutečně extrém :-) :-P, někdo tuhle metodu snad i někde popisoval. Možná to bylo ale jen v ústním podání...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních