Přejít na obsah


Fotka

Matnice Yashica - Mat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Leo

Leo

    Nováček

  • Předplatitel
  • 85 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 15

Publikováno 13 prosinec 2011 - 22:17:40

Ahoj, zakoupil jsem tuhle krasavici a koukám, že obraz ostřím na etapy - na horní částí je ostrej na dolní ne, bylo mi to divný, tak jsem odšrouboval šachtu - čumím a žádný anomálie. Složil jsem a vidím (předtím jsem si nevšiml - vzmohl se u mě duch novýho čudlíku), že je matnice ve světlíku ze šikma :twisted: . to plechový lůžko vypadá, jokože je originál. Je mi to divný, nevíte co se přihodilo?
  • 0

#2 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:06:29

věštim z koule.. věštim věštim.. někdo to zkřivil!!

tak to srovnej, ni? není pohlá geometrie standarty či objektiv/ů? posunuté zrcadlo?
  • 0

#3 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 prosinec 2011 - 17:48:41

Nevím jak myslíš matnice ze šikma,ale jak píše kolega.Může být i zracátko špatně dané.Mě se to stalo a zničil jsem film.Zrcátko jsem špatně vrátil zpět.Sedí ti zhruba zaostřená vzdálenost na stupnici u knoflíku?
  • 0

#4 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 prosinec 2011 - 08:55:23

Někdo to blbě smontoval. Rozebrat a pečlivě sestavit. Pak sundat zadní stěnu, dát místo filmu matnici a zkontrolovat jestli ostření sedí.
  • 0

#5 Leo

Leo

    Nováček

  • Předplatitel
  • 85 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 15

Publikováno 15 prosinec 2011 - 22:22:36

Díky za reakce, po uklidnění proběhla klidná rozborka a matnice blbě přiklapnutá ve světlíku - (proto byla šikmá), vykřivenej ten plíšek co ji drží na dvou stranách (spíš tam byl do počtu, ne jako držák)+ nečistoty. Po složení zatím vypadá ostření homogenní po celé ploše. Ještě otestuji ostření na matnici versus realita a uvidím. Jinak ještě jednou díky zase mám radost :( .
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních