Přejít na obsah


Fotka

Kodak double-x


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 21 prosinec 2011 - 08:58:53

Zdravím ctění fotografisté.
Potřeboval bych poradit co s tímhle materiálem exponovaným na ISO 800 provést. Nikde v tabulkách, ani na temné jsem nenašel nic co by se k tomu dalo poměřit.
K dispozici mám D-76 stock, FX-15 stock a stařičkou R09 Orwo( ta je z roku 1988 ) . V tabulkách jsem našel, že v Microphenu by se to máchalo 10 minut. Ale ten nemám a kvůli jednomu filmu se mi nevyplatí. Můžu si nějakým koeficientem přepočítat délku volání z tabulkové hodnoty třeba na 400 Iso ?
Já bych to nehrotil, ale mám tam něco, co bych chtěl použít na PF. Teda pokud z toho něco samozřejmě vyleze :lol:

Děkuji
  • 0

#2 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
Reputace: 393

Publikováno 21 prosinec 2011 - 09:13:03

Nejakejch deset minut v D76?
  • 0

#3 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 prosinec 2011 - 09:45:20

Zdravím ctění fotografisté.
Potřeboval bych poradit co s tímhle materiálem exponovaným na ISO 800 provést. Nikde v tabulkách, ani na temné jsem nenašel nic co by se k tomu dalo poměřit.
K dispozici mám D-76 stock, FX-15 stock a stařičkou R09 Orwo( ta je z roku 1988 ) . V tabulkách jsem našel, že v Microphenu by se to máchalo 10 minut. Ale ten nemám a kvůli jednomu filmu se mi nevyplatí. Můžu si nějakým koeficientem přepočítat délku volání z tabulkové hodnoty třeba na 400 Iso ?
Já bych to nehrotil, ale mám tam něco, co bych chtěl použít na PF. Teda pokud z toho něco samozřejmě vyleze :lol:

Děkuji


jako všechny kodak filmy, při mocném převolání (pro push) běžnou vývojkou ti vyjede kontrast dost vysoko. (FX-15 vyzkoušeno, je třeba ředit a být opatrný, kontrast zvyšuje markantně). Dobře funguje Diafine, velmi dobře funguje RAF Pyro-Metol (min. +2EV bez zvýšení kontrastu), xtol jakbysmet, microphen též, rodinal dle slov mnoha kolegů hodně ředěný, ve standu vyrovnává.
  • 0

#4 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 21 prosinec 2011 - 09:46:23

Obvykle volám Double-X EI 250 v R09 1:50 10,5 minuty, včera jsem jej exponoval na EI320 a volal 12,5 minuty. Z toho si myslím, že by mohla tahle tabulka fungovat.
  • 0

#5 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 prosinec 2011 - 09:46:42

ale jedno docela obsáhlé vlákno o vlastnostech tohoto filmu (a plus-x, velmi podobný) už tu někde je.
  • 0

#6 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 21 prosinec 2011 - 09:47:25

:lol:
http://www.digitaltr...hp?doc=pushproc
  • 0

#7 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 21 prosinec 2011 - 13:57:17

Děkuji převelice pánové. Nakonec jsem nějak dospěl k závěru, že FX-15 stock a 14,5 minuty by mohlo být ono. Už se to suší. Možná to chtělo o malinko ubrat, ale není to tak špatné na odhad.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních