Přejít na obsah


Fotka

Lze vyvolat inverzi jako negativ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#51 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 12 červen 2021 - 16:26:08

Jistě. Jenže s tím Fomapanem R je problém kvůli té jeho stříbrné antihalačce, která neumožňuje ho jen tak hodit do vývojky. Kdyby tam nebyla, byla by s ním krásná práce na jakýkoliv způsob.

Barevnou inverzi lze vyvolat i na barevný negativ, někde jsem to viděl na netu. Jenže barevná inverze je dneska už dost vzácná a drahá na x-proces. I když nevidím žádný důvod pro to, aby inverze byla několikanásobně dražší oproti negativu.

Naopak by to tedy spíš chtělo vymyslet nějakou metodu, jak z barevného negativu udělat obstojně vypadající barevný diák, aby ušetřil na drahé barevné inverzi.


  • 0

#52 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 12 červen 2021 - 18:28:44

Kdysi jsem dostal hodně famapanu R ale byli už deset let propadlý to byli ty starý typy.Vypadalo to jak kdybych celelj film přeexponoval.Tyhle nový by se lišit tolik neměly.Jo když začali před lety prodávat paradies dia ze začátku stály 45 kč to se pokusy dělaly levně.Z barevnýho negativu diák nevyleze barevně dobře.To spíš čb negativ na čb diáky vychází líp.


  • 0

#53 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 12 červen 2021 - 20:38:54

Vyvolať čb negatív ako inverziu nie je žiadny problém, len treba film preexponovať o 1-2 clony. Ale nikdy ten obraz nie je ako klasický inverzný film. Čo sa týka farebnej inverzie, vyvolať ju ako čb inverziu nie je žiadny problém. Keď mi moje zásoby ORWO UK17 zomreli, teda farebne sa už nedali vyvolať, vyvolával som ich čiernobielo a filmy boli relatívne pozerateľné, len nemali taký kontrast, ako originálne čb inverzné filmy. Ale na to sa podpísalo aj to, že tie filmy boli už 20 rokov po záruke. U farebného negatívu nikdy nebudú farby po vyvolaní inverzne vezré, nakoľko farebný negatívny film obsahuje tzv. Masku, je to v podstate puprurový filter (preto tzv. maskované filmy)


  • 0

#54 pepo007

pepo007

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 40 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 červen 2021 - 20:48:52

Pre porovnanie, skuste stranku https://dr5.us/black...reviewdev1.html. Dal som si tam vyvolat film, velmi dobri su. Je tam porovnanie filmov ako su vhodne na inverziu ako ich treba naexponovat. Z mojej skusenosti, PANF 50 sa mi rozpadla emulzia, ked som ju drzal v mrazaku. Ilford 100 DELTA, velmi vhodna.


  • 0

#55 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 červen 2021 - 08:29:48

Hm, debata sa stále stáča na opačnú stranu, teda na vyvolanie negatívu na dia, čo nie je problém, ale otázka znela: "vyvolanie diafilmu na negatív". A to som zatiaľ nezistil ani vlastnými pokusmi, ani nikde sa o tom nepísalo. Už dávno som sa tejto myšlienky vzdal. Keď idem niečo fotiť, tak už pred založením filmu sa rozhodnem, čo do aparátu vložím, či negatív, alebo diak. Ak chcem mať negatívy aj diapozitívy, tak to riešim dvoma fotoaparátmi, v jednom mám negatív a v druhom diák.

Ak by som predsa len chcel z diáku fotku, tak si ho prefotím na negatív, to som robil občas. A dnešnej dobe to už nie je problém, sken a tlač fotky, sorry za digi vložku. Pre mňa je ale diák stále diák, teda médium, ktoré je určené na premietanie, a tak to aj beriem.


  • 0

#56 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 23 červen 2021 - 13:48:06

Co vím tak se i prodával možná ještě prodává fim který šel vyvolat jak na C41 tak E6.Barevný diák na negativ mám také proč by to nešlo.Všechno má svoje mouchy.

Hm, debata sa stále stáča na opačnú stranu, teda na vyvolanie negatívu na dia, čo nie je problém, ale otázka znela: "vyvolanie diafilmu na negatív". A to som zatiaľ nezistil ani vlastnými pokusmi, ani nikde sa o tom nepísalo. Už dávno som sa tejto myšlienky vzdal. Keď idem niečo fotiť, tak už pred založením filmu sa rozhodnem, čo do aparátu vložím, či negatív, alebo diak. Ak chcem mať negatívy aj diapozitívy, tak to riešim dvoma fotoaparátmi, v jednom mám negatív a v druhom diák.

Ak by som predsa len chcel z diáku fotku, tak si ho prefotím na negatív, to som robil občas. A dnešnej dobe to už nie je problém, sken a tlač fotky, sorry za digi vložku. Pre mňa je ale diák stále diák, teda médium, ktoré je určené na premietanie, a tak to aj beriem.


  • 0

#57 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 23 červen 2021 - 15:59:17

Přikládám pár snímků foceno na Ilford chrome 100 voláno jako negativ.Působí to spíš jako by byl film propadlý.Hlavně ve stínech fialová barva ale propadlý nebyl.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  0.JPG   95,56K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  1.JPG   144,49K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  3.JPG   483,37K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  4.JPG   150,62K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  5.JPG   164,26K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  6.JPG   196,17K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  7.JPG   184,09K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  8.JPG   128,85K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  9.JPG   512,93K   1 Počet stažení

  • 0

#58 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 červen 2021 - 18:02:52

Luboszz, súhlasím, ale ja som presvedčený, a doposiaľ sa toho držím, že buď chcem negatív, alebo pozitív-diák, prečo mám mať niečo medzi tým - "paškvil". Tak to potom kúpim rovno lomografy film a možno budú výsledky rovnaké, respektíve podobné. Za tie roky som robil pokusov hodne, a utvrdil som sa v tom, že chcem negatív, alebo pozitív, a "to niečo medzi tým" mi vôbec nechýba. Sorry, len môj názor, možno sa niekomu páči práve niečo medzi tým.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních