Přejít na obsah


Fotka

Minolta Himatic F

Minolta Himatic F - funguje z

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
514 odpovědí na toto téma

#201 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 leden 2010 - 15:52:13

Su úplně pomýlený. Já husa hloupá myslel, že mluvíš o autocordu. Netuše, že Himaticy F jsou takové sofistikované stroje. Já mám jen 7sII a ta je úplně blbá, sama ani nepozná, že chcu udělat světovou fotku :roll:
  • 0

#202 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 leden 2010 - 17:24:43

Su úplně pomýlený. Já husa hloupá myslel, že mluvíš o autocordu. Netuše, že Himaticy F jsou takové sofistikované stroje. Já mám jen 7sII a ta je úplně blbá, sama ani nepozná, že chcu udělat světovou fotku :D


No jo, to musis mit neco lepsiho, treba fotak ONLYPAI

http://www.aukro.cz/...fotoaparat.html

:roll: :?: :)
  • 0

#203 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 leden 2010 - 19:18:27

přátelé, dnes budu mít noc plnou váchně.... budu se mazlit... nikoli s Hi-Maticem (ten je v nesplněných přáních ještě v pořadí), ale Oly 35Sp... krasaveček. mňam. Jako čerstvě zrozený, asi měl první majitel pravdu, že s ním fotil akorát o vánocích a dovolené....
  • 0

#204 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 19 leden 2010 - 21:51:52

přátelé, dnes budu mít noc plnou váchně.... budu se mazlit... nikoli s Hi-Maticem (ten je v nesplněných přáních ještě v pořadí), ale Oly 35Sp... krasaveček. mňam. Jako čerstvě zrozený, asi měl první majitel pravdu, že s ním fotil akorát o vánocích a dovolené....


Gratuluju, je to mazlík, fotím s ním občas a vždycky mile překvapí.
  • 0

#205 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 leden 2010 - 11:04:27

Velice děkuji Golfistovi, redukce dorazila a je krásná! DÍKY !
  • 0

#206 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 21 leden 2010 - 15:50:41

JJ, také se připojuji s díky. Moc pěkná, ještě pořídit toho Hi-matica. To se mi zatím nepovedlo. Doufám, že dorazili už také peníze. :lol:
  • 0

#207 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 21 leden 2010 - 21:43:16

Já se taky připojuju, díky Golfistovy.
Redukce je luxusní, peníz jsem odeslal před malou chvílí, naládoval ilfordí Pan 100ku a sem zvědavej co z toho zázraku ve finále vyleze :lol:
  • 0

#208 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 leden 2010 - 20:47:54

I ja dekuju golfistovi za krasnou redukci, uz jsem se nemohl dockat vyzkouseni noveho fotakcku :roll:
  • 0

#209 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 leden 2010 - 23:17:16

Tak sem byl u Pazdery a Hi-Matic je prý módní záležitost; to jakože přišli do módy stroje středního věku?
  • 0

#210 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 leden 2010 - 23:47:48

Tak sem byl u Pazdery a Hi-Matic je prý módní záležitost; to jakože přišli do módy stroje středního věku?


Jasně! :) v Austrálii je to kultovní věc už nejméně 20 let, díky temné komoře u nás až v posledním roce :)
  • 0

#211 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 leden 2010 - 23:58:23

Hlavně to nevykecejte těm, od kterých se Himatika hodlám koupit ! Oni o tom ještě neví...
  • 0

#212 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 23 leden 2010 - 00:16:35

Tak sem byl u Pazdery a Hi-Matic je prý módní záležitost; to jakože přišli do módy stroje středního věku?


Ček tu vylepí modráska, Golfista udělá redukce a je po Hi-maikoch v čechách.
  • 0

#213 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 leden 2010 - 00:22:46

Tak sem byl u Pazdery a Hi-Matic je prý módní záležitost; to jakože přišli do módy stroje středního věku?


Ček tu vylepí modráska, Golfista udělá redukce a je po Hi-maikoch v čechách.

řekl bych, že momentálně je Hajmatik vlna na TK.cz. tak jak byly vlny RZ, velkoformát, TLR, OM, a kdovícoještě. :)
  • 0

#214 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 23 leden 2010 - 00:32:33

Tak sem byl u Pazdery a Hi-Matic je prý módní záležitost; to jakože přišli do módy stroje středního věku?


No me to rikal taky, kdyz jsem si odtamtud jednoho odnasel :)
  • 0

#215 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 23 leden 2010 - 11:49:36

som fakt zvedavý, koľko sa na zraze zíde hi-maticov :)
  • 0

#216 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 leden 2010 - 13:45:34

Tak sem byl u Pazdery a Hi-Matic je prý módní záležitost; to jakože přišli do módy stroje středního věku?


Ček tu vylepí modráska, Golfista udělá redukce a je po Hi-maikoch v čechách.



Marketing je vlastně prostá záležitost :)
  • 0

#217 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 24 leden 2010 - 13:16:36

tak chlapík z deutschlandu tvrdí, že v piatok poslal balík s Hi-Maticom (čierna verzia).. tak v priebehu pár dní očakávam vytúženú zásielku.. :twisted:
  • 0

#218 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2010 - 20:49:48

myslím že velmi zajímavá cena

http://www.aukro.cz/...lr1154_s76.html
  • 0

#219 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2010 - 21:11:03

to je sice pěkné, ale kvůlivá vybíjecí křivce jsou LR44 snad pouze nouzovým řešením. SR44 budou asi lepší :x
ceny si můžeš
porovnat
  • 0

#220 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2010 - 21:13:32

ted tu nad tím přemýšlím zda ty písmenka nemám jiná...:x
  • 0

#221 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2010 - 21:29:54

ted tu nad tím přemýšlím zda ty písmenka nemám jiná...:x



u toho inzerátu je fotka - LR44, alkalické. takže písmenka asi máš správná. Běžné zboží, v tržnicích na stáncích i za 5, ale většinou tak o 4 roky mladší než věc Makropulos.
  • 0

#222 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 leden 2010 - 08:59:16

No, v zájmu pravdy, ty GP budou o hodně lepší než vitnamské zboží.

Ale, kolegové, nadšenci redukcí, zkuste se zamyslet, proč tehdy do Himatica konstruktéři dali mohutné články velikosti 640. Vždyť už tehdy existovaly a používaly se rtuťové články 675, velikostí odpovídající LR44. Asi to mělo nějaký důvod. Při použití slabších článků můžete být nemile překvapeni jednak velmi rychlým vyčerpáním článků, jednak nevysvětlitelnými výkyvy v expozici. Ty mohou být způsobeny právě poklesem napětí slabých článků při zátěži.
  • 0

#223 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 leden 2010 - 10:04:41

No, v zájmu pravdy, ty GP budou o hodně lepší než vitnamské zboží.

Ale, kolegové, nadšenci redukcí, zkuste se zamyslet, proč tehdy do Himatica konstruktéři dali mohutné články velikosti 640. Vždyť už tehdy existovaly a používaly se rtuťové články 675, velikostí odpovídající LR44. Asi to mělo nějaký důvod. Při použití slabších článků můžete být nemile překvapeni jednak velmi rychlým vyčerpáním článků, jednak nevysvětlitelnými výkyvy v expozici. Ty mohou být způsobeny právě poklesem napětí slabých článků při zátěži.


Taky to tam mohli dat "jen tak ze zvyku" nebo "tyhle vypadaji OK a je tam na ne misto". Nehledal bych za kazdym inzenyrskym zduvodnenim snahu o maximalni optimalizaci, inzenyrska reseni se vyznacuji spis tim, ze funguji, nez tim, ze jsou optimalizovana.

Me treba vzdycky prekvapovalo, ze kompakt me sestry mel vetsi baterku nez moje zrcadlovka dve dohromady (a trochu me stvalo, ze byla levnejsi:-)). Ze by zral kompaktik tenkrat vic?
  • 0

#224 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 25 leden 2010 - 13:51:21

No, v zájmu pravdy, ty GP budou o hodně lepší než vitnamské zboží.

Ale, kolegové, nadšenci redukcí, zkuste se zamyslet, proč tehdy do Himatica konstruktéři dali mohutné články velikosti 640. Vždyť už tehdy existovaly a používaly se rtuťové články 675, velikostí odpovídající LR44. Asi to mělo nějaký důvod. Při použití slabších článků můžete být nemile překvapeni jednak velmi rychlým vyčerpáním článků, jednak nevysvětlitelnými výkyvy v expozici. Ty mohou být způsobeny právě poklesem napětí slabých článků při zátěži.


kolego ,co tam tedy dát do toho hajmatica?
já tam dal 3V lithiovku,asi to je lepší varianta,než alkaline
  • 0

#225 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2010 - 14:12:26

k tomuto tématu zajímavé
čtení

tady to velmi jednoduché a elegantní
řešení se mi líbí,
toto se chystám vbrzku provést. Zinc-air baterky 675 jsou k mání asi za 110 Kč za 6 Kč ve ve folii.
Jestliže to jako v daných možnostech nejpřesnější náhradu rtuťovky bez zásahu do elektriky těla doporučují staří rafani, kteří se opravami foťáčků zabývají už nějakých 40 let, proč bych měl nevěřit?
  • 0

#226 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 leden 2010 - 14:15:14

já jsem tam dal:
Sanyo, CR 1/3N-1BP
jinač to tady zkouším proti skorotmě, kdy exp. automatika odcloní a jde půlvteřinou a je to tak, že oba hímatiky co jsem nedávno nabyl měří úplně stejně s přesným expozimetrem
a taky jak koukám, tak změna iso se děje postupným zakrýváním (mechanicky) toho čidla za skleněnou čočkou - při točení tím kolečkem - nebo to tak zvenku vypadá
takže stejnej princip co se chystám použít pro použití v protisvětle, nebo na sněhu
ale ať každému funguje s tím či oním zdrojem, hlavně že funguje
  • 0

#227 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2010 - 14:35:53

Před časem jsem si na tohle téma psal s Jonem Goodmanem, kterýžto je jedním z výrobců a šiřitelů článkových adaptérů. Upozorňoval mě na to, že porovnání přesnosti téměř všech expozimetrů je dobré dělat na vysoce nasvětlených scénách, kdy odchylka v napětí a proudové charakteristice se projeví na odchylce expozimetru citlivého na změnu napětí nejvíce.
  • 0

#228 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 25 leden 2010 - 15:16:43

No, v zájmu pravdy, ty GP budou o hodně lepší než vitnamské zboží.

Ale, kolegové, nadšenci redukcí, zkuste se zamyslet, proč tehdy do Himatica konstruktéři dali mohutné články velikosti 640. Vždyť už tehdy existovaly a používaly se rtuťové články 675, velikostí odpovídající LR44. Asi to mělo nějaký důvod. Při použití slabších článků můžete být nemile překvapeni jednak velmi rychlým vyčerpáním článků, jednak nevysvětlitelnými výkyvy v expozici. Ty mohou být způsobeny právě poklesem napětí slabých článků při zátěži.


Tohle je dávno vyřešené. Na baterky GPA 76, neboli LR44, fotím již dva roky a bez problému. Nestačí to?
  • 0

#229 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 leden 2010 - 17:48:17

toto se chystám vbrzku provést. Zinc-air baterky 675 jsou k mání asi za 110 Kč za 6 Kč ve ve folii.
Jestliže to jako v daných možnostech nejpřesnější náhradu rtuťovky bez zásahu do elektriky těla doporučují staří rafani, kteří se opravami foťáčků zabývají už nějakých 40 let, proč bych měl nevěřit?

Zinc-air články fungují ... dokud se nepokusíš fotit ve slabém osvětlení, kdy se rozsvítí žárovka. To je pro ně taková zátěž, že napětí výrazně poklesne. Nedávno jsem s jedním temnokomorníkem tuto "nevysvětlitelnou" záhadu řešil - foťák fotil, ale při kontrole baterií se žárovka nerozsvítila a nějaký čas po kontrole byla zablokovaná spoušť.
To platí pro Himatic, ne třeba pro Olympus 35SP. Obecně, do aparátů, které mají jen měření (Oly 35SP, Himatic 7sII, Konica C35, zrcadlovky...) jsou vhodné zinko-vzduchové články. Tam kde jsou žárovky (Himatic F, Petri Computor, Canon GIII QL17...) nebo elektronická závěrka (Yashica Electro) je velmi vhodné podívat se po výkonnějších článcích. Nebo s danými omezeními počítat - pokud budeš s Himaticem F fotit vždy venku na dobrém osvětlení a nebudeš používat kontrolu baterií (nebo vymontuješ žárovku a dáš LED), mohou ti malé články dostatečně posloužit.
  • 0

#230 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 25 leden 2010 - 18:34:36

Nevím, ale pokud je mi známo, tak kontrolka v hledáčku se rozsvíti (jako upozornění) že je čas delší než 1/30 s. Fotím s ním běžně doma při jedné žárovce a poslechem odhaduji čas na 0,5 - 0,25 s. Vše je naprosto v pořádku. Už jsem takto nafotil desítky filmů. Dokonce fotky z nich viděla spousta temnokomorníků na srazech. Tak nevím čeho se bát.

Prostě to fotí s baterkama LR 44 v mé redukci. A pokud ne, hledejte problém ve fotoaparátu.
  • 0

#231 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 25 leden 2010 - 22:54:23

Stejná zkušenost jako má golfista!!!
  • 0

#232 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 25 leden 2010 - 22:55:19

Ještě podotýká, že mám baterky v himatiku jiýž rok a půl a přejel jsem více jak 20 filmů, pořád jsou O.K.
  • 0

#233 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 leden 2010 - 14:02:30

pánové, možná to někde už zaznělo, ale nemůžu najít: je někde v ČR spolehlivý a slušný m e c h a n i k, který umí o p r a v i t Hi-Matica (a možná i XD-7/11) :) adminům se omlouvám, že zde zní tato otázka asi už po moclikáté. Dík za pochopení
  • 0

#234 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 leden 2010 - 14:24:31

XD mi vloni opravoval pán v Krymský, byl příjemně řečnej, ale i celkem drahej, nasazení pružinky uvnitř foťáku skoro za litr. No, musí se uživit, chápu. BTW první porucha XD a zrovna to měl půjčený jeden ..... no nic už mu foťák nepůjčím.
  • 0

#235 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 26 leden 2010 - 18:52:27

by ma zaujimalo podla akej logiky voli himatic aku kombinaciu clona/cas pouzije...
  • 0

#236 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 26 leden 2010 - 19:05:31

Jirinole, ogaro. Na minolty je pan Blažek z Nového Jičína. Kontakt 603 329 210. Je dobrý a relativně levný.
  • 0

#237 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 leden 2010 - 23:07:55

Jirinole, ogaro. Na minolty je pan Blažek z Nového Jičína. Kontakt 603 329 210. Je dobrý a relativně levný.


Right Honorable Krakenku, děkuji moc, už mám tel.č. poznačeno. Teď už je mi to stejně k ničemu, nějaký dacan mě přebil :? tak až příště, až našetřím. :-P
  • 0

#238 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 27 leden 2010 - 09:17:41

by ma zaujimalo podla akej logiky voli himatic aku kombinaciu clona/cas pouzije...

Každé úrovni osvětlení odpovídá jedna kombinace čas/clona. Zhruba tak, že při časech asi 1/30 a delších je clona plně otevřená, dále se plynule zkracuje čas a přivírá clona až do 1/724 a f/13.

Dále dobrá zpráva pro experimentátory s napájením: Himatic F (a Himatic E) nejsou příliš závislé na přesném napájecím napětí:
I've just been running some voltage checks on my 'F' and it's very tolerant of voltage changes. With an exposure of around half a second I checked it with a range of battery voltages from 4V down to 1.5V and there was no change in exposure. It stopped working somewhere between 1.5V and 1.25 V.
So I don't think batteries are likely to be a problem.

  • 0

#239 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 leden 2010 - 09:56:21

měl jsem někde čs fotografii s testem himatika a to byly testy pořádné až skorem laboratorní - když by byl zájem můžu se po tom podívat a oskenovat (snad bych to našel :-P )
akorát nevím jak je to s autorským právem u třicet let starého časopisu
  • 0

#240 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 27 leden 2010 - 12:10:40

test je v č.4/1973
  • 0

#241 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 leden 2010 - 17:29:15

Tak jsem dnes chtěl udělat minoltičce rados, a vložit do ní tu pěknou reduci od Martina za kterou mu ještě jednou děkuji, ale nejprve jsem z ní šel vyvolat filmek a najednou koukám že většina políček je prázdná:( beterky jsou v poho ale závěrka jsi začla dělat co chce občas se otevře občas ne nezávisle na stětelných podmínkách. A tak jsi řákám zda by nepomohla zborka rozborka třeba je nějaký zoxidovaný kontakt máte s tím někdo zkušenost? případně servisní manuálek?
  • 0

#242 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 28 leden 2010 - 17:54:11

Tak jsem dnes chtěl udělat minoltičce rados, a vložit do ní tu pěknou reduci od Martina za kterou mu ještě jednou děkuji, ale nejprve jsem z ní šel vyvolat filmek a najednou koukám že většina políček je prázdná:( beterky jsou v poho ale závěrka jsi začla dělat co chce občas se otevře občas ne nezávisle na stětelných podmínkách. A tak jsi řákám zda by nepomohla zborka rozborka třeba je nějaký zoxidovaný kontakt máte s tím někdo zkušenost? případně servisní manuálek?

Tohle se prý stává, někde jsem to četl. :(
  • 0

#243 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 leden 2010 - 07:40:57

koukám že většina políček je prázdná;-) beterky jsou v poho ale závěrka jsi začla dělat co chce občas se otevře občas ne nezávisle na stětelných podmínkách.

Mám takový pocit, že mi o tomhle kdysi říkal kolega Vait. Zkus se ho přímo zeptat, když tak řekni že jsem tě poslal, má nick "Václav Vait".

Himatic s touto závadou jsem ještě neopravoval. Měl jsem podobnou na Petri Computor II (to je stejná koncepce) a tam to byla zesláblá pružinka a vysušený zaprášený mechanismus závěrky.
  • 0

#244 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 29 leden 2010 - 15:04:45

sme dostali do daru hajmatika tak idem zhanat baterie.


našel jsem takovou lithiovou baterčičku přímo určenou do fotoaparátů:
tuhle - v gesu za 100,-
napětí 3V, kapacita 160mAh a velikostně podobná - jde tam vložit do jedný pozice
takže pozice je pro dva články seriově a baterka jedna
vložil jsem ji vpravo a to levé místo propojil pružným plíškem


uvazujem ze pojdem tuto cestou...mohol by si mi to prosim odfotit ako to mas zalozene a spojene s tou druhou poziciou? dik
  • 0

#245 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 3 únor 2010 - 12:06:29

tak už ju mám asi 2 dni doma.. čierna, v kozmeticky celkom slušnom stave.. aj vyzerá, že vše šlape jak má.. Fakt je to mazel ja sviňa.. A díky Krakenovi za inšpiráciu na výrobu krytky :)
  • 0

#246 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 3 únor 2010 - 13:13:41

tak to Jožo gratuluji!! Já jsem byl s hájmatykem týden v Itálii na lyžích - pořád se mnou pod bundou - ani jsem ho necítil. V pátek vyvolám film, tak uvidím, jak to dopadlo...
  • 0

#247 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 únor 2010 - 13:16:51

sme dostali do daru hajmatika tak idem zhanat baterie.


našel jsem takovou lithiovou baterčičku přímo určenou do fotoaparátů:
tuhle - v gesu za 100,-
napětí 3V, kapacita 160mAh a velikostně podobná - jde tam vložit do jedný pozice
takže pozice je pro dva články seriově a baterka jedna
vložil jsem ji vpravo a to levé místo propojil pružným plíškem


uvazujem ze pojdem tuto cestou...mohol by si mi to prosim odfotit ako to mas zalozene a spojene s tou druhou poziciou? dik


na otevřenej bateriovej prostor se díváš shora, stativovej závit vpravo
dvě díry na baterky
vpravo (nepoplést polaritu) vsunout ten lithiovej článek
vysokej je zhruba stejně a drží, ev. se přihne opatrně ten pružnej plíšek "+"
zbývá propojit prázdné místo vlevo - udělal jsem "U"čko z měděného plíšku a vmačkl do druhé pozice
hotovo pro okamžité použití

dá se to udělat řemeslnně, například baterku vložit do kousku hadice a ta by vytvořila prstenec (velikost baterky je pak taková, že tam nepapadne, ale je osově uprostřed)
nebo nějakej prstenec z plastu
nebo ho vysoustružit, viz redukce atd atd
ten levej plíšek se dá nahradit vysoustruženým válečkem, nebo šetrným spojením (letováním) kouskem kabelu atd atd
  • 0

#248 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 únor 2010 - 15:02:46

RHx: dik za vysvetlenie. medzitym som to poriesil s LR44 a alobalom. Nevedel som ci je masinka funkcna, takze som kupil lacnejsiu bateriu. Neskor snad kupim tu litiovku.

Mimochodom, stale exponujete (ci uz s litiovkou alebo s lr44) ISO 400 film ako ISO 200?
  • 0

#249 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 únor 2010 - 18:47:45

jak nastavit volič pro konkrétní film se musí vyzkoušet
při jakém nastavení iso bude negativ správně exponován
jinak se ta automatika "ovládat" nedá
  • 0

#250 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 7 únor 2010 - 08:14:24

som teraz nasiel info v tomto subore www.butkus.org/chinon/batt-adapt-us.pdf ze tie CR 1/3N su uplne nevhodne, pretoze maju strasnu vybijaciu krivku od 3V do 1,2V a ku koncu zivotnosti sa tvaria ze este funguju ale pritom uz nemaju dost prudu a robia divne veci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních