Přejít na obsah


Fotka

Kalendář temnakomora.cz 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
462 odpovědí na toto téma

#401 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 20 únor 2013 - 20:01:03

tak, tak, sice si již fotografie v kalendáři nepamatuji, což je dobře, alespoň to mám jako překvápko, ale tak nějak jsem se u každé pozastavil a přemýšlel co a jak, technika, film, vývojka papír ... atd... možná by nebylo na škodu pár takových informací na příští ročník k fotografiím přidat, třeba jen pro inspiraci...
  • 1

#402 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 únor 2013 - 07:38:40

Přátelé, je to jistě zajímavá myšlenka, ale raději komentování obsahu kalendáře přesuňte někam do Teorie fotografie, takovéto filozofování nad fotografií se historicky vždy svrhlo a muselo být zamčeno. :)
  • 0

#403 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 únor 2013 - 07:42:51

nechci se vzpouzet, ale to není do teorie fotografie! to je do ostatích ;-)

tohle mi jirko nedělej
  • 0

#404 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 únor 2013 - 07:58:49

pardon :)
  • 0

#405 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 21 únor 2013 - 10:00:02

Naivně jsem si myslel, že když na úvod vysvětlím, že to nemyslím jako nějaké kritiky, soudy v kalendáři zobrazených fotografií, ale prostě otočím kalendář a při pohledu na fotografii to ve mě něco vyvolá. Jestli je ten snímek dobrý nebo ne po té či jiné stránce, to je trochu vedlejší. Nic víc. Myslel jsem si, že tak nějak popisem k prvním týdnům naznačuji jak to myslím. Nenapadlo mne, že bych tím navozuji zabředávání do zde nepopulárního "filozofování nad fotografií".
Pravda, trochu mne zaskočil hned první komentář (Luigi prosím promine), kterým se to hned chtělo nějak rozvinout.
Dal jsem to do tohoto vlákna právě s úvahou, že to zůstane v mezích rozsahu kalendáře, tak jak budou ubíhat týdny, občas k tomu někdo, nebo třeba jen já, něco přidá.
Pravda také je, že Taz dává souběžně jednotlivá fota do galerie a že tedy tato vyjádření je možné přidávat právě tam. Tak nechme to na tu galerii, bude-li zájem.

Asi je zbytečné to víc rozvíjet, nechci aby k tomu zde nastala nějaká polemika, kterou bohužel (jak známo z minulosti) neumíme udržet v patřičných mantinelech :mad:.

Tedy omlouvám se a prosím admina aby můj komentář ze včerejška a související příspěvky, včetně tohoto, smazal. Děkuji.
  • 0

#406 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 21 únor 2013 - 11:35:39

7.týden


Tohle pondělí jsem zapoměl. Pro jistotu jsem si na to udělal připomínku.
  • 0

#407 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 únor 2013 - 11:35:41

2. týden - krásné, zádumčivé místo, v pozadí mírně zamlžené. I v druhém lednovém týdnu je možné taková místa navštívit. Chce to ale nebýt líný, proto i z tohoto pohledu tyto snímky mám rád a rád bych, kdyby se mi nějak podobné někdy podařily dostat alespoň na matnici

Tato fotografie byla sice zařazena do druhého lednového týdne, focena je však v prvním týdnu měsíce března. To, jak je krajina na snímku zachycena trvalo pouhých deset minut, kdy před i po velmi intenzivní a úplně poslední sněhové bouřce vypadala velmi jarně, jak se na březen sluší. Lesík jako takový je nedaleko (kolem sta metrů) od veliké nákupní a průmyslové zóny, kde v onu dobu (myslím že to byla neděle kolem poledne) proudilo na tisíce lidí kteří toužili pouze naplnit nákupní koše a co nejrychleji zmizet. Vzdáleně jsem ten ruch slyšel a ten kontrast tiché krásy vedle moderní agresivní doby mě doslova vzrušoval.Tato skorem zapomenutá oáza klidu, ne větší než sto metrů v průměru je mým srdečním místem a za ten okamžik, kdy jsem byl na tom správném místě v tu správnou chvíli jsem moc vděčný. Mám z těchto míst velké množství dalších fotografií, ale pro onu prchavost okamžiku je fotografie výše zmíněná mou nejmilejší...
  • 1

#408 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 únor 2013 - 11:37:25

Jo a nic nemažte....
  • 0

#409 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 21 únor 2013 - 11:43:40

LuzJi - jo, máš pravdu. Jsem blbec, nechal jsem se unést Tvými pocity, které jsi vceřejnil a nepřemýšlel jsem, natož abych si našel fotky kalendáře co zveřejňuje TAZ a zjistil, že v Galerii není problém uvést svůj komentář, pocit, vyjádření. Řekl bych, že by vždy nová fotka a týden který dá TAZ do Galerie by měl být napříště impulsem pro příspěvky a je to. Jen mě teď trošku rozhodil Pavel_P, který přidal sem do této diskuse krásný příspěvek na 2.týden a ještě dodal "nemažte to". Tak nevím.
Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#410 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 21 únor 2013 - 11:45:29

Naivně jsem si myslel, že když na úvod vysvětlím, že to nemyslím jako nějaké kritiky, soudy v kalendáři zobrazených fotografií, ale prostě otočím kalendář a při pohledu na fotografii to ve mě něco vyvolá. Jestli je ten snímek dobrý nebo ne po té či jiné stránce, to je trochu vedlejší. Nic víc. Myslel jsem si, že tak nějak popisem k prvním týdnům naznačuji jak to myslím. Nenapadlo mne, že bych tím navozuji zabředávání do zde nepopulárního "filozofování nad fotografií".
Pravda, trochu mne zaskočil hned první komentář (Luigi prosím promine), kterým se to hned chtělo nějak rozvinout.
Dal jsem to do tohoto vlákna právě s úvahou, že to zůstane v mezích rozsahu kalendáře, tak jak budou ubíhat týdny, občas k tomu někdo, nebo třeba jen já, něco přidá.
Pravda také je, že Taz dává souběžně jednotlivá fota do galerie a že tedy tato vyjádření je možné přidávat právě tam. Tak nechme to na tu galerii, bude-li zájem.

Asi je zbytečné to víc rozvíjet, nechci aby k tomu zde nastala nějaká polemika, kterou bohužel (jak známo z minulosti) neumíme udržet v patřičných mantinelech Vložený obrázek.

Tedy omlouvám se a prosím admina aby můj komentář ze včerejška a související příspěvky, včetně tohoto, smazal. Děkuji.


Já proti té myšlence nic nemám. Klidně ji rozvíjej dál. Ale budu to pečlivě sledovat, pokud pojmu podezření, že některý z diskutujících se snaží svým příspěvkem vyvolat emocionální reakci ústící v hádku, vyfasuje BAN prozatím na 30dní.
  • 0

#411 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 únor 2013 - 13:27:08

Nejhlídejme se až tak moc. Nepředjímejme, že vše co jen trochu zavání osobním názorem, zavání také problémem. Diskuzní web je od diskuze. Je určen k tomu, abychom si o věcech povídali. Když se najde nějaký neurvalec, moderátoři zakročí. Většinou se považujeme za lidi s trochu větším nadhledem a rozhledem, než běžný vzorek populace. Vždyť přece milujeme krásu a vytváříme krásu. A jsme tu všichni do jednoho právě proto, že o té kráse rádi mluvíme, že o ní rádi slyšíme a přemýšlíme. Brod daleko a kalhoty staženy. Sami si stavíme barikády a zbývá jen koncentrovaná nuda. Tak šup, zpátky do sedel a směle vstříc prérii. Kolty šerifů jsou narozdíl od minulosti konečně nabity ostrými a když se holt někde najde smrdutý kojot, nebude až takový problém střelit ho do zátylku :) O to víc můžeme našem městečku blbnout a užívat si :)
  • 0

#412 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 únor 2013 - 13:46:46

Přišel mi kalendář,je příjemné to mít na stole,díky pánové a dámy.
  • 0

#413 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 21 únor 2013 - 14:27:50

Odvolávám co jsem odvolal. Kalhoty jsou nahoře, opasek snad utažen.
Co píše Pavel a Taz potvrzuje, to jsem tak nějak měl snad v podvědomí. Leč to, čím jsme tu v minulosti trochu načuchli, to mě velelo dát raději zpátečku.

Uvidíme, držím nám palce.
  • 0

#414 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 25 únor 2013 - 08:35:44

8.týden


Fotografie pro osmý týden.
  • 0

#415 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 26 únor 2013 - 11:09:55

Už jsem o tom mluvil s Tazem. Že by jsme dali hodnocení fotografií. Měl jsem na mysli se vyjádřit k fotografiím v galérii.Jenže Taz mi správně připomněl, že fotografie jsou v galérii nestejně dlouho.Stačí, aby někdo přihodil pár fotografií a zmizí.
Pak se mi zdá, že fotografie z přírody budou mít více hodnotitelů. Přeci jen tak jak je to v mapových okruzích. Vítězí mlhy a bradavky. I tak jsem pro hodnocení. Až nás bude více, jistě Taz něco vytvoří.
Já by jsem měl ale jinou prosbu. Jest-li by fotografie z kalendáře mohly na cca dva měsíce zakotvit u mě. Posledně výstava klasických fotografických technik se setkala s velkým ohlasem u výtvarníků. Následně jsem žádal o peníze město, které na základě aktivní činnosti nám přidalo peníze pro provoz aktivit na Rýchorské boudě. Věřte, že některé hosty by jsme si bez příspěvku opravdu nemohli dovolit. Další úspěšná výstava může zvýšit požadovanou částku a tím si dovolit finančně náročnější hosty. Už nyní se obávám, že jest-li přijedou všichni hosti na Krkonoše 10-12.5, tak budu finančně silně krvácet.
  • 1

#416 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 26 únor 2013 - 11:23:26

Už jsem o tom mluvil s Tazem. Že by jsme dali hodnocení fotografií. Měl jsem na mysli se vyjádřit k fotografiím v galérii.Jenže Taz mi správně připomněl, že fotografie jsou v galérii nestejně dlouho.Stačí, aby někdo přihodil pár fotografií a zmizí.
Pak se mi zdá, že fotografie z přírody budou mít více hodnotitelů. Přeci jen tak jak je to v mapových okruzích. Vítězí mlhy a bradavky. I tak jsem pro hodnocení. Až nás bude více, jistě Taz něco vytvoří.
Já by jsem měl ale jinou prosbu. Jest-li by fotografie z kalendáře mohly na cca dva měsíce zakotvit u mě. Posledně výstava klasických fotografických technik se setkala s velkým ohlasem u výtvarníků. Následně jsem žádal o peníze město, které na základě aktivní činnosti nám přidalo peníze pro provoz aktivit na Rýchorské boudě. Věřte, že některé hosty by jsme si bez příspěvku opravdu nemohli dovolit. Další úspěšná výstava může zvýšit požadovanou částku a tím si dovolit finančně náročnější hosty. Už nyní se obávám, že jest-li přijedou všichni hosti na Krkonoše 10-12.5, tak budu finančně silně krvácet.


Neni co vystavovat, vetsina prispivajicich si vyzadala fotografie zpet.
  • 0

#417 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 107 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 26 únor 2013 - 12:10:53

já vím. Škoda. Tak snad příště.
Je ale fakt, že by mi dost boldly.
  • 1

#418 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 26 únor 2013 - 12:30:31

Osobně nemám problém ty svý výtvory, které vyšly v kalendáři znovu nazvětšovat a poslat je otci..
  • 0

#419 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 26 únor 2013 - 16:41:33

Osobně nemám problém ty svý výtvory, které vyšly v kalendáři znovu nazvětšovat a poslat je otci..

Stejně tak.
  • 0

#420 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 27 únor 2013 - 06:35:54

Skoro se vybízí přímo myšlenka o založení "nějakého fondu" zvětšenin,něco jako sbírkový fond zdejšího temnokomornictva,spravovaný někým-něčím! Taková malá konkurence Moravské Galerie,Národního muzea fotografie,Svazu fotografů...
  • 1

#421 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 27 únor 2013 - 07:54:33

Docela mne zaráží, že tolik přispěvatelů do kalendáře požádalo TAZe o vrácení. Vždyť úvodní propozice byly jasně řečeny, že TAZ tak bude mít z fotek mj. nějaké malé portolio, které bude brát na srazy a tak. To se mu pak nedivím, že se rozhodl vše vrátit a že je už u něj v této době zřejmě jen pár fotek nás 3 ze sekce Jihočeské (JuzJi, Luigi, TomKontakt) ap. Vše ukazuje, že kalendář byl počin hezký a ve svém výsledku chválený, ale pro tvůrce kalendáře hodně těžký. Proto navrhuji, pokud by se měl vydávat další, zahájit co nejdříve duskusi a nastavit jasná pravidla pro příští ročník, jak obsahová, tak organizační. Tedy to vše za předpokaldu, že to TAZe neodradilo a ještě to s námi zkusí. Zdařec Luigi :shock:
  • -1

#422 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 27 únor 2013 - 08:14:15

pepafotograf: docela dooost dobrá myšlenka. Chce to jen najít vhodného kurátora.
  • 0

#423 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 27 únor 2013 - 08:33:46

Ja myslim, ze ten clovek se o osm prispevku vyse ozval sam ;o)
  • 2

#424 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 27 únor 2013 - 11:30:48

No ja jsem ho nechtěl jmenovat :-) Ale je fakt, že ve směru vystavování z nás asi má největší zkušenosti a taky pro to nejvíc dělá.
  • 0

#425 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 27 únor 2013 - 11:47:16

Předem musím vyjádřit obdiv, respekt a potěšení, že kalendář vznikl - díky za něj a rád budu za další!
ono je na to třeba pohlédnout ze všech stran.
A jistě bych začal tam, kde Luigi - je třeba jasně stanovit a DODRŽOVAT pravidla!
Tento první kalendář je měl dané - i když ne úplně hned, ale během času se vyjasnila (velikost fotografií, formát, datum uzávěrky........). BOHUŽEL někteří přihlásivší se autoři do kalendáře je nerespektovali a co vím, tak někteří přihlášení ani fotky nedodali (ať si každý sáhne do svědomí sám..)
Myslím, že TAZ měl výtečný nápad, ze zaslaných fotografií udělat album TK, které by mohlo sloužit k mnoha věcem (jistě dobrým)
Byl bych rád, kdyby se v dalším vydání kalendáře toto dokázalo uhlídat a ku příkladu výše zmíněný Otecčasu mohl díky svým zkušenostem a kontaktům uspořádat nějakou tu výstavu a pomohlo by to v rozvoji temnokomornictví..
Ale opět musím zdůraznit - není nic horšího, když se ujme bohulibého díla pár nadšenců a ostatní jim to nahází na hlavu bez ladu a skladu - a poraďte si... To fakt fungovat nemůže..

Berte to všichni jen, jako můj názor a pokud se někdo bude chtít o něco pohádat, ať přijde za mnou osobně - rád mu jich pár vysvětlím ;-)
  • 2

#426 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 únor 2013 - 17:09:00

Nejsem si jist, že je to v podmínkách TK realizovatelné, ale navrhoval bych postup naprosto opačný - udělat výstavu a z ní vytvořit kalendář.
  • 1

#427 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 27 únor 2013 - 18:11:25

To Pavel-P:
I to je možné, možná i hodnotnější pro asi větší sebekorekci autora při výběru 1-3 ks foto na výstavu... Navíc je výstava univerzálnějším tématem, než přeci jen obsahově, formátově svázanější kalendář, aspoň dle propozic našeho kalendáře.
Čili udělejme výstavu - je fajn, že někdo ví kde a bude i kurátorem :-), snímky zde vystavené ponechejme třeba i písemným stvrzením práv dále používat ve fondu TK (přeci jen tak nezanikneme, tak to má budoucnost!) a bude co kde pružně použít pro reprezentaci TK...
Výstavy mohou být například i tematicky zaměřené na 1-2 témata, myslím, že to je lepší, než úplný pel-mel.
P.S.
Když jsem Taze žádal a přiložil porto zpět, myslel jsem, že sám vyhoví propozicím a mé vybrané fotky do kalendáře "odebere" a ponechá si je... poslal ale vše zpět. Za mě: pokud to byly ty nejlepší :-) - tak je klidně pošlu zpět...
  • 0

#428 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 28 únor 2013 - 07:17:00

Já osobně s tím problém nemám,ani jsem netrval na navrácení mých příspěvků do kalendáře...Čili teď tady vyvstala aktuálně otázka nějakého "fondu" temnékomory,jak ho vytvořit,kdo to bude spravovat apod...Tohle asi nezvládnou jeden,dva lidi,že? Co se týká tématičnosti výstav-jsem pro!
  • 0

#429 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 4 březen 2013 - 07:56:30

Fotografie z minulého týdne.
9.týden

  • 0

#430 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 18 březen 2013 - 14:27:46

10. týden

  • 0

#431 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 18 březen 2013 - 14:28:18

11.týden

  • 0

#432 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 25 březen 2013 - 09:53:38

Fotografie z minulého týdne
12.týden

  • 0

#433 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 25 březen 2013 - 11:20:02

Tak s dovolením zas přepíšu pár svých poznámek o ničem :

8. týden - Tohle je nejspíš podzimní. Ale únorovej chlad v tom je cítit dostatečně. A k tomu ten uvězněnej šutr. Na co asi mysleli ti dřevorubcí, když to tam okolo pílili a tohle nachali být. Nejspíš si nechtěli otupit řetěz.

9. týden - Tohle jsem naživo ještě neviděl. Musím někam za hranice, nebo se dá najít někde u nás ? Děkuji za tip. Zajímala by mne clona, čas expozice - vidím tam pohyb hvězd, spoustu detailů. Ta záře plamínků asi ve skutečnosti nebyla moc výrazná.

10. týden - Je to hluboká nebo mělká orba ? Nechtěl bych se v tom hrabat rýčem a ještě takhle do zatáčky. Běžný pohled, zdánlivě všední. Ale pěkným výřezem vystižené to hlavní. A tak mi to ani za ten týden nezevšednělo.

11. týden - Já nějak psy čistě bělochlupaté nemám úplně v oblibě. Tenhle hafan vypadá mírumilovně, lano ale napovídá o něčem jiném. Buď je to ras nebo je silnej do tahu. Nejspíš to druhé. V tomhle B+W provedení mu to ale sluší.

12. týden - Častá tvář letošní zimy. Podobných témat najdeme spousty. Trochu jsem při tom vzpomněl na 2. týden v kalendáři a poznámku od Pavla. Stačí občas odbočit z obvyklých tras našich cest a pak už jen vyfotit. Možná jsou tyhle pohledy vlastně nezajímavé, nad podobnými negativy často dumám co mě to tam vlastně zaujalo. Je obtížné zachovat v obrazu alespoň kus té nálady, která tam dýchala. Tady mám pocit, jako bych tam stál, jdu si uvařit grog ...

13. týden - No a dnes - asi brambory. Trochu brzo, ne ? :-P Zkouším lehce naklonit, trochu mi to padá doprava. Ono to tak ale asi patří. Tenhle snímek je pro oko chytlavej, ale já mám pořád tendenci to rovnat. No, uvidím na konci týdne.
  • 1

#434 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 2 duben 2013 - 15:32:12

Fotografie od Jiřího Marka
13.týden

  • 0

#435 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 2 duben 2013 - 15:46:55

A na velikonoce pěkný velikonoční beránek od Krakena :-)
  • 0

#436 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 2 duben 2013 - 15:57:53

Velikonoční beránek se povedl ;)
  • 0

#437 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 8 duben 2013 - 08:29:11

Fotografie od Milana Červenky pro 14.týden.
14. týden

  • 0

#438 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 8 duben 2013 - 09:58:28

Krakene, ten beránek je fakt perfektní, napít by se chtěl chudáček, ale nožičky má k vratům přibité.
  • 0

#439 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 8 duben 2013 - 10:18:15

Jojo, pěknej sadista je tuten Kraken. To furt jak má rád své ovečky a pak to tahle dopadne ... dejte si na něj pozor ! :o
  • 0

#440 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 8 duben 2013 - 15:31:16

aj ja sa hlásim .... ak by som teda mohla niečím prispieť, veľmi rada by som poslala niečo na august/srpen, ak by bolo ešte voľné miesto na týždeň 11.-17. 8. a 18.-24. 8.

tak aspon v r. 2013 :)
  • 0

#441 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 18 duben 2013 - 07:10:29

15.týden z kalendáře
15.týden

  • 0

#442 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 18 duben 2013 - 08:10:03

Tahle mne dostala... chtěl bych ji ve větším... :-)
  • 1

#443 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 18 duben 2013 - 10:18:05

Inspirace Rodčenkem
  • 0

#444 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 24 duben 2013 - 15:06:11

16.týden od Karla Proška
16.týden

  • 0

#445 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 2 květen 2013 - 09:15:30

Fotografie 17.týdnu
17.týden

  • 0

#446 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 2 květen 2013 - 11:00:08

Tak zas trochu těch mých plků :

13. týden – tak naklonění se mi po tom týdnu nesrovnalo, ale už mi nevadí. Prostě to tam takhle určitě je.

14. týden – už jsem tu k tomu něco psal. Tak ještě trochu. Zajímalo by mě, zda ten hrneček tam dal autor.
Předpokládám, že ovce jsou vykrývané, dle mého gusta až moc. Ale možná by pak byl hlavním objektem ten sud nebo vlastně nic a tak je to takto asi skoro dobře.

15. týden – májka trochu předběhla dobu. Ale mohla by být vlastně i loňská.
No a ten méně zvyklý pohled. Poznámka od „hijoshi“ mne přinutila nakouknou na něco od toho Ročenka.
Tak na vysvětlenou jeho slova, co jsem při tom našel :
Fotografujte ze všech zorných úhlů, nejen od pupku, dokud všechny zorné úhly nedojdou uznání! Nejzajímavější zorné úhly teď směřují shora dolů a zezdola nahoru a s nimi se musí pracovat.

Prostě – nebojme se nezvyklých pohledů. Všimli jste si třeba, hlavně Vy, co žijete ve větších městech, že vlastně moc nevíte jak vypadají domy tak od 3.patra výš ? Jdeme ulicí, koukáme pod nohy, na lidi, do výkladů, ale nahoru jen úsporně. Tak hlavu vzhůru :-P

16. týden – kopečky – vyvřeliny – úrodná půda – praotec Čech … Teď, když se to tam kolem metelí po dálnici, budou možná podobné pohledy čím dál víc vzácnější. A nebo ten uspořený čas díky dálnici budeme umět přetavit v zastavení se v krajině ? V každém případě tohle zastavení se jen tak neokouká.

17. týden - Tak copak to tam asi mají ? Vypadá to pěkně zpustle, ale hádal bych, že některý sklípek ještě svou funkci zvládne. Ten záběr bych rád viděl ještě dál po té cestě, stejně jako přístup do toho prvního sklípku. Ale nevím, třeba je to záměrně takto oříznuté.
  • 2

#447 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 2 květen 2013 - 12:39:07

Hidejoshi - Rodčenko... Máš drobky v klávesnici.. :mrgreen: Jinak ta májka je před předloňská.
  • 0

#448 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 2 květen 2013 - 12:41:32

Tahle mne dostala... chtěl bych ji ve větším... :smile:

Vyměníme?
  • 0

#449 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 2 květen 2013 - 13:12:49

Tak zas trochu těch mých plků :
17. týden - Tak copak .....

Luboši, hezký úvahy a pohledy. Tak to jsem zvědav, co napíšeš k týdnu 18.
Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#450 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 květen 2013 - 19:40:17


Tahle mne dostala... chtěl bych ji ve větším... :smile:

Vyměníme?

:-) Zatím nemám co nabídnout jako protifotku
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních