Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

canon a-1 problém se zrcadlem a závěrkou

a-1 canon oprava závěrka problém vrzání zrcadlo

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 cubiac

cubiac

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 říjen 2012 - 20:04:04

Zdravíčko,

dnes mi po několikadenním okousávání nehtů a probdělých nocích konečně přišel vysněný canon a-1.

Objednáno přes ebay (jsem teď mimo ČR), kde se prodávající oháněl, že provedl komplet servis, promazání, a vše s ním spojené. K tomu kladné hodnocení a spousta kladných referencí, takže jsem do toho šel.

Samozřejmě, že realita vypadá trošku jinak. Při zkoušení fungování mechanismu naprázdno se ukazuje, že nevalně proslulý vrzání zrcadla je při každým druhým spuštění. Navíc po několika (cca 20) se zaseklo nahoře a teď se nevrací samo, ale až s dalším natáhnutím.

Taky jsem si všiml, že i závěrka se při krátkých časech v druhý fázi opožďuje. Zasekne se jakoby v půlce a pak až se dovře úplně.

Vrzání a možná i zaseknutí bude nejspíš málo promazaným mechanismem pro sklápění zrcadla, ale se závěrkou si rady nevím.
http://www.youtube.com/watch?v=90eAbMq9h4Q

Máte zkušenosti s opravou A-1? Jaký oleje jsou vhodný na promazání? Přemýšlím, že bych se do toho pustil.

Třeba se to někomu bude hodit:
http://www.ebooks-sh...ted-guide-bk-2/
tady je popsaný postup rozebrání

http://www.photo-man...m/download/309/
manuál i s obrázky

Moc díky za případný rady :)
  • 0

#2 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 28 říjen 2012 - 20:44:02

Ojetej canon nestojí ani za probdělej den, natož noc a ještě k tomu zlej... jednoduše vrátit a kupovat jen od někoho kdo má 100% pozitivních referencí.

Inu...( kde se prodávající oháněl, že provedl komplet servis,) ... když se člověk splete, tak i někdy pravdu poví...
  • 0

#3 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 říjen 2012 - 21:42:43

na tydle řeči o servise pozor - prodávající nemusí ani lhát, že provedl servis. ale pokud se jednalo o neodborný zásah, může to být horší, než žádný servis - nesprávné složení, použití nevhodných maziv, rozcentrování čoček apod. chápu, že Ti taková informace teď příliš nepomůže, ale propříště. mi se takto stalo, že mi přišel objektiv dle prodejce po "servise" - to jo, ale někdo aktivní namazal něčím součásti, které mají být v suchu. naštěstí jsem na to přišel hned, než to zamazalo čočky a rozhasilo mechaniku.

jinak ke Canonu A-1: standartní používané mazivo trpí vysycháním, odtud potom ten kvičivý zvuk. pokud se to někdo rozhodnul namazat něčím jiným, nemuselo to problém zlepšit. servisní manuál máš a rozložení/složení možná zvládneš s dostupnými nástroji, ale další problém bude sehnat vhodné mazivo - a tady bych zřejmě nedoporučoval chodit cestou pokus-omyl.
  • 0

#4 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 29 říjen 2012 - 12:19:01

Lithiová vazelína na kluzné spoje a olej na videohlavy, je oblíbeným zaříkávadlem.
Ale nejprve bych to zkusil vrátit, a potom bych se do toho pustil jako buldog. Hlavně to chce slušný vercajk.
  • 1

#5 cubiac

cubiac

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2012 - 09:57:59

Díky za podněty borci :cool:
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:a-1, canon, oprava, závěrka, problém, vrzání, zrcadlo

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních