skener 120/135 filmů

Pavel_P

• Moderátoři

Publikováno 31 březen 2013 - 10:35:46

Jo, takhle "skenuju" větší formáty jako 4x5 a 8x10. Jen ten zasratá krabička, co si na to půjčuju od ženy má solidní soudkovitý zkreslení, takže to není úplně ono.

#102 mclusky

mclusky

• LocationPraha Klánovice

Publikováno 31 březen 2013 - 11:17:49

to je vážně skvělej nápad! díky moc

#103 Honza

Honza

Publikováno 31 březen 2013 - 21:20:13

Negativy skenuji jako náhledy především kvůli archivaci. Používám skener Canon 8800F na kinofilm i na svitek a s výsledky jsem spokojený. Pro jednu výstavu jsem s ním skenoval kinofilm (TRI-X 400), který byl potom vytisknut ve velikosti 100 x 70 cm a výsledek byl velice dobrý (je možno vidět v Brně).

Sken z kinofilmu je zde:

#104 Honza

Honza

Publikováno 31 březen 2013 - 21:27:14

A ještě sken z barevného kinofilmu.

#105 eboocek

eboocek

Publikováno 11 duben 2013 - 01:15:59

Děkuji všem za rady, nakonec jsem skončil u toho Canonu 9000F, neumím ale jeho kvalitu posoudit, protože nemám srovnání. Plus se také zrovna učím vyvolávat, takže chyba je možná v jakékoliv části procesu. Každopádně sem dávám k posouzení tuhle fotku a budu rád za kritiku a rady, co mám dělat jinak.

#106 mahonny

mahonny

• LocationKarlovy Vary

Publikováno 11 duben 2013 - 08:27:34

Včera mi také přišel domů, ale po instalaci přiloženého CD mi nakopal windows ... :-( . (nutná přeinstalace systemu - asi si nesedl z nějakým programem - ted jen zjistit s jakým...) . Tak že jsem ho zatím ani nevyzkoušel .... Ale myslím, že je to dobrá volba za ty peníze.

#107 eboocek

eboocek

Publikováno 12 duben 2013 - 23:12:56

Používám na Macovi, tam byla instalace bez problémů. Zajímavej je tenhle v podstatě návod: http://digiarena.e15...-recenze-v-cr_4

#108 Guza

Guza

Publikováno 3 květen 2013 - 22:58:01

Zdravím všechny vzácné tvory zvané temnokomorníci.
Spíše pro pobavení a inspiraci:
Do kapsy hluboko, ale občas nějaké to foto v digitální podobě postlat známým a blízkým neuškodí. Pošta zdražuje, na holuby už též není spoleh jako dříve, máme tady internet.

Scanner Canon-Meopta.
Fotoaparát do 2000 Kč půjčený z práce, stativ a milovaný zvětšovák Opemus IIa (bez objektivu).
No, stativu se trochu kroutily nohy z toho co jsem mu to tam plácnul za obludu.

Co se týče kvalty: Fotografie co jsem tady dával do galerie s datem 10.dubna jsem ofocoval přímo z papíru (fomapan speed mat) fotoaparátem pentax istd. Fotografie s datem 2. května jsou ze "scanneru" na negativy :)

Obrázek v příloze, přeji dobrou zábavu.

#109 salo

salo

• LocationZnojmo

Publikováno 5 leden 2016 - 22:21:27

Tak už v tom jedu taky, Canoscan 9000F Mark II je doma. Výsledky zatím více než uspokojivé. Skenováním zabiju tři rany jednou mouchou: 1) nebudu muset dělat kontakty pod zvětšovákem, 2) mám pro všechny případy zálohu negativů v digitální podobě a 3) doma mě žena nebude trápit dotazy typu "kdy že už budou ty fotky z předloňského léta?" - znáte to.

Ale teď vážně. Byl jsem ke konci roku tak zavalen negativy, že jsem to neměl šanci v rozumné době nazvětšovat nebo alespoň se v nich zorientovat a vybrat ty nejlepší pro zvětšování. Ten skener je velký pomocník. A teď už hurá do komory :-)

#110 LuzJi

LuzJi

• LocationTábor

Publikováno 6 leden 2016 - 00:37:51

Ale teď vážně. Byl jsem ke konci roku tak zavalen negativy, že jsem to neměl šanci v rozumné době nazvětšovat nebo alespoň se v nich zorientovat a vybrat ty nejlepší pro zvětšování. Ten skener je velký pomocník. A teď už hurá do komory :smile:

No vidíš, já zase, když si poměřím čas, který zabere oskenování nahromadění negativů s tím, že to nakontaktuji na papír, tak mi to vychází docela přesvědčivě na ten papír. Možná neumím skenovat.

Při výběru co zvětšovat už vidím docela reálněji jak to může vypadat na papíře, než z toho skeneru. Ale to neznamená, že nic neskenuji, průběžně si některé snímky také projedu. Párkrát jsem to zkusil, skenovat a vybírat z monitoru, ale nakonec to stejně vždy kontaktuji.

Pro archivaci negativů je pro mne hodnotnější mít ten kontakt přímo u negativu, než abych to hledal někde v PC.