Přejít na obsah


Fotka

EQUICOLOR PREMIUM 400 - šum jak Brno


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
48 odpovědí na toto téma

#1 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 19 leden 2013 - 13:36:29

Ahojky,

mrkněte prosím sem - nevím, co se stalo. Černobíle fotím i zvětšuju normálně (nejsem ovšem nijakej mistr) - respektive si dělám celej proces doma, od filmu. Koukal sem na nějaký starý barevný negativní Kodaky, tyto mě okouzlily a neodolal sem a založil barvu a nechal jí vyvolat u Škody - tohle jsou skeny negativu. Je to exponovaný podle expozimetru ve foťáku, podle externího expozimetru pro kontrolu ale třeba ta poslední je dělaná v aťáku, expozice pečlivě nastavená. Fotil sem set a ten analog se mi tam válel, tak sem to cvaknul - právě sem byl zvědavej, jak by to vyšlo na filmu a takhle to dopadlo.

Potřebuju prostě vědět, jestli je to filmem, nebo labem - trochu velkohubě si myslim, že u mě chyba těžko bude - soudím tak podle tej aťákovej fotky. Takovejch sem napráskal fakt tisíce (i na analog, dokonce na Mikromu :grin: )a nevim, kde by tam byl prostor na chybu. Ten šum je prostě stejnej a všude, nezávisle na světelnejch podmínkách a nezávisle na expozici a skle na strojku + je to nějaký poškrábaný...

Myslím, že by to mohlo bejt blbym procesem, ale jak barevnej film vůbec nedělám, tak se chci nejdřív poradit s vámi, dík za pomoc...
  • 0

#2 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 leden 2013 - 13:50:29

Divit se, ze nejlevnejsi film nema nejjemnejsi zrno neni zcela na miste, nicmene na tento equicolor fotografuje kamarad uz nejakou dobu a vysledky z neho uz mam celkem v oku. A jsou o poznani lepsi nez to, co ukazujes. Pokud se zarucujes za to, ze expozice byla spravna, tak dle meho by to mohlo byt tim, ze ten film byl prosly, pripadne spatne skladovany. Pripadne taky vycerpane lazne, tipuju ze je ten negativ hodne malo kryty?
  • 0

#3 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 19 leden 2013 - 15:29:15

je to filmem a labem. skenovati negativní film znamená hrubé zrno na skenu míti, dále skener u škody je nějaký minilab. skenuj jinak anebo foť na dia. jinak za poslední rok jsem neměl s kvalitou vyvolání u škody žádný problém, takže spíše bude problém ve filmu/expozici.
  • 0

#4 jozzzo

jozzzo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 4

Publikováno 19 leden 2013 - 16:46:16

je to tym filmom, aj mne vysli zasumene fotky, ale pravdunapisuc som aj nieco take z toho ocakaval

http://blog.pajersky.../olympus-35-rc/
  • 0

#5 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 19 leden 2013 - 17:13:38

Dík za názory...

Takže asi teda film. Koupil sem ho u Škody, nafotil tak do měsíce a tamtéž nechal vyvolat. Skenuju si sám. Tejdě mi jde o to, jestli teda ten film je prošlej, nebo jestli je opravdu takhle šílenej - já sem se asi blbě u toho Škody zeptal. Řeknul sem, že chci zkusit barvu a asi si mě šoupnul do jinej kategorie a dal mi nějakej film pro lomografy, nebo nevím...

Prostě mě překvapilo, jak jakože strašlivej film existuje. Tohle je takový nějaký divný zrno. Zkoušel sem to zvětšovat (na černobílej papír) a i když normálně z toho sou koukatelný fotky, tak tady hrůza - ani to nemá to ČB zrnitý kouzlo, je to prostě ďubkovaný.

Tohle je sken z Kodakovýho negativu (stejně udělanej, jako ta zašuměnka, co řeším) - je to z mojí svatby asi před miliardou let. (pracovně se to jmenuje "Jantar a spící kráska") - mě úplně dostalo, jakej ten film má podání barev a jaký rozlišení, prostě kouzlo. Je to nějakej Kodak, nevim jakej...

Že sem koupil nejlevnější film sem věděl, ale takhle moc šílenej že bude, to mě ani ve snu nenapadlo.

Čili závěr si dělám takovej, že prostě špatnej film. Doporučíte mi nějakej? Aby to bylo takový parádní, jako "Jantar a spící kráska"? Jsem taktéž zamilován do Kodačí inverze - Kodachrome se to tuším jmenovalo a je to k vidění na Americkejch stereokotoučkách - sbírám to a je to krása. Tenhle negativ se k tomu hodně blíží, dá se to vůbec dneska pořídit? Nebo prostě zůstanu s barvou u digitálu :sad:
  • 0

#6 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 19 leden 2013 - 17:38:38

Kodak Portra 160 NC, Fuji PRO 160 S ... výborné negativy.
  • 0

#7 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 19 leden 2013 - 18:10:55

můj postřeh jakožto člověka, který na equicolor400 fotí poslední dobou takřka výhradně:

- nafotil jsem od léta cca 5ks, všechny vyšly perfektně (jak soudě dle skenu negativu na V500, tak soudě dle zvětšenin z labu dělaných metodou sken-osvit-mokrý_proces)-
- takhle MOC eq400 nešumí
- máš to imho dost podexponovaný
- čistě pro představu, takhle fotí s eq400 muj mjuII (je to sken, takže to vypadá ve srovnání s fotkou hnusněji): http://www.flickr.co...93718/lightbox/
- svoji várku eq400 jsem kupoval přímo u fomy před tím půlrokem. ale něvěřím, že by ti škoda prodal nějakej blbě skladovanej film, nebo "nějak jinak jetej" nebo že by měli přiliš unavenou C41 lázeň- fakt to tipuju na 99% na to podexponování.

Jinak nejlevnější barevnej negativ to není, vyjde asi na 45kč/135-36, přičemž se dá koupit porst200 za 35Kč :-)...
  • 1

#8 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 19 leden 2013 - 19:07:21

hm, takže se to zase komplikuje :sad: Ale stejně je to divný.

První serii sem exponoval v knajpě - po zástřelu na manuální blesk (foťák Pentax K1000) - tam není jak udělat chybu v expozici přece - dám synchronní čas, měřákem změřim clonu a práskám. Něco bude tmavší a něco světlejší, podle toho, kam to zamířim. Ale stejně hrubě mám tak na knajpu 3 zony... proti baru 8, kolmo k němu 5,6 atd - je tam dokonce jedna přesvícená fotka (je teda i neostrá, prásknul to nějakej ještě větší nalitec, než sem byl momentálně já)

Druhá serie sou fotky z ruky na expozimetr z foťáku. Lustr a noční stolek.

Pak jsou experimenty z ruky a ze spotmetrem to sou ty portréty, jak vylejzaji ze tmy - tam bych připustil i podexpozici, v podstatě bylo s ní i počítáno, ježto to prostě tak vycházelo.

Pak serie začíná detailem sloupu a končí detailem pípy - to je všechno na expozimetr z foťáku...

Holčička měřená spotmetrem, rodinka na gauči expozimetrem ve foťáku, ale to sem jen tak cvaknul...

Dáma s holčičkou je prostě klasika, nastřílená, změřená, na dvě světla, levý (z pohledu fotografa) o dvě clony slabší, už si nevzpomínám, jestli sem prásknul reflektor na pozadí, ale spíš ne. Ale i tak. Nastavil sem synchronní čas na foťáku, podle měřáku stáhnul světla (normálně svítim na ISO 200) na clonu 8 při ISO 400 a prásknul to.

Fakt nevim, co si o tom myslet. Třeba mi prostě při práci s barevnym filmem něco uniká, ale prostě sem se choval jako když fotim na Směnu 2, Exaktu, Nikon FM2, Stereomikromu, Minoltu Himatic 7SII, Pentaxe K1000 - to jsou moji spolehliví společníci chronologicky seřazení. Aktuální sestava začíná Stereomikromou. V profesním životě žiji digitálně ovšem, tohle jsou moji kámoši pro volné chvíle.

Snad sem to celý nějak popsal tak, že jestli je tam někde chyba, tak máte šanci na ní přijít. Je i možný, že mám na ten materiál doopravdy moc kritické oko, ale podle mě je prostě někde chyba a nechci, aby další film dopadl stejně. Jestli něco dělám blbě já, tak bych zkazil sebedražší film... Chci na to přijít :sad:
  • 0

#9 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 19 leden 2013 - 19:58:09

vypadá to jako velmi špatně skladovanej starej materiál, jež tratil citlivost a došlo u něj k posunu barev.
mám sice teď zkouškový, ale kdyby ses stavil na Spořilově, můžu ti pár políček prohnat nikonem ls-50, abychom zjistili, jestli je to skenem, nebo ne.
  • 0

#10 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 20 leden 2013 - 00:21:40

Nepoznám, ako sa tvári lab u Škody, pretože som tam pochopiteľne nikdy nebol. Ale toto vyzerá na podexponovaný, alebo zle spracovaný film (buď studená vývojka, alebo značne vyčerpaná, buď vekom, alebo slabou regeneráciou. Ja som dnes vyvolával 2 ks farebnej Fuji Superie 400, čo by mala byť o trochu kvalitnejšia trieda, ako EQUICOLOR 400, alebo možno je to presne to isté, len v inom balení. Z filmu som robil dve zväčšeniny 30x40 na čb (!!!) papier a zrno bolo veľmi silné. Ale to je u takého formátu skôr očakávateľné a navyše, robiť fotky z farby na čb papier a navyše ešte na prijímačky na VŠ považujem za "nekorektné". Ale boli na tom filme aj iné snímky a tie by vyšli myslím celkom slušne. Film som vyvolával doma štandardne v C-41, aj keď je pravda, že regenerátor, z ktorého som vývojku pripravoval, už bol nariedený dva mesiace. Takže v tomto prípade buď ide o vadný kus, alebo zlé spracovanie, prípadne totálne rozbitý skéner. Mne kolega sokolvideo skenoval negatív Fuji Eterna, ktorý je po štandardnom spracovaní málo kontrastný a takto zazrnené skeny vznikali až pri citlivostiach cca 1600 - 3200 ASA (film má citlivosť 500ASA). Takže aby sme sa pohli, skúste napísať emulzné číslo z filmu, ktorý ste kúpili a určite sa tu nájde niekto, kto bude mať filmy z rovnakej várky. Potom sa zastavte v inej predajni a kúpte na skúšku ešte jeden a dajte ho vyvolať a naskénovať inde. Myslím, že to bude lepšie.
  • 0

#11 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 20 leden 2013 - 08:09:26

Jááák jako Brno??.)))
  • 0

#12 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 21 leden 2013 - 14:15:51

Tak po konzultaci s odborníkem prej ten film prošel nějakym teplotnim šokem - jakože třeba dýl 35 - 40 stupňů...

Brno protože je velký, ne ;-) A ten šum taky... ale né zas tak velkej, jako Praha :smile:
  • 0

#13 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 leden 2013 - 14:46:18

Praha je v podstatě maloměsto:))

No ten teplotní šok DDD, proč ne, že?.))) Vysvětlení je na světě:)
  • 0

#14 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 21 leden 2013 - 14:49:36

teplotní šok sem si tam přidal sám, on říkal skladování při vysokejch teplotách... Expozicí to neni na stopro a vyčerpaná lázeň prej by se taky tak projevila, ale to prej u škody nehrozí
  • 0

#15 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 21 leden 2013 - 15:13:55

Ještě mě napadlo - jak dospět k celýmu blbě exponovanýmu filmu, že třeba by byl vevnitř jinak citlivej film, než bylo napsaný na krabičce - je to možný? Už se mi to stalo u ČB matroše taky, ale tam to neni až zase úplně neřešitelný...
  • 0

#16 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 21 leden 2013 - 15:51:10

Praha je v podstatě maloměsto:))

No ten teplotní šok DDD, proč ne, že?.))) Vysvětlení je na světě :)

Praha je nejmenší velkoměsto a Brno je největší maloměsto :)
Jinak IMHO je to podexponovaný.
StereoMikroma? Máš nějaké kotoučky s vlastními obrázky? To bych moc rád viděl!
  • 0

#17 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 21 leden 2013 - 16:04:43

Budu se opakovat, ale taky myslim, ze je to proste prosle nebo spatne skladovane. Presne takhle vypadaly lehce prosle (asi 2 roky), ale zrejme nedobre skladovane Kodak Portry 400, pokud clovek fotil na 400, tak vylezlo neco takoveho jak ukazujes ty, kdyz jsem to poradne prikrmil (ISO 50-100), tak uz se to celkem dalo, ale zrno porad znatelne vetsi, nez by byvalo u filmu cerstveho...takze doporucuji koupit nejaky jiny film, pokud ti jde o kodachrome barvy, tak bych poridil Kodak Ektar 100.
  • 0

#18 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 21 leden 2013 - 16:26:49

Budu se opakovat, ale taky myslim, ze je to proste prosle nebo spatne skladovane. Presne takhle vypadaly lehce prosle (asi 2 roky), ale zrejme nedobre skladovane Kodak Portry 400, pokud clovek fotil na 400, tak vylezlo neco takoveho jak ukazujes ty, kdyz jsem to poradne prikrmil (ISO 50-100), tak uz se to celkem dalo, ale zrno porad znatelne vetsi, nez by byvalo u filmu cerstveho...takze doporucuji koupit nejaky jiny film, pokud ti jde o kodachrome barvy, tak bych poridil Kodak Ektar 100.


Moc dík za tip

Sterokotoučků mám spoustu, zrovna teďka budu zakládat vypuštěněj Jordán v Táboře do kotoučků, jsem moc zvedavej, v tom stereu to bude bomba. Jenom je pitomý, že ty kotoučky sou tak ouzkej profil. Kdo by se chtěl kouknout, tak klíďo můžem zajít někam do knajpy...
  • 0

#19 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 21 leden 2013 - 18:37:09

Zdá se, že posledně co dělám barvu nega+inverzi výhradně v Kodaku, tak nemám problém a jsem naprosto spokojený, ostatně jsem doznal zásadní rozdíly mezi Kodak Gold a Fuji Superia potažmo laciné jako Equicolor, Agfa atd., ty raději nekupuji, ono to za tu cenu nemá smysl, tuhle se ušetří pár korun ale ve výsledku se příjde o dost, ta superia s 80čar/mm je už dost rýže, totéž, né-li hůře bude i ten Equicolor a tyto filmy dělané výhradně pro zpracování v labu pro extra jednoduchý print na papír jsou nic moc pro naše potřeby, tam je důležité, že tam něco bude ale kvalita bude kdekoliv jinde, než tam kde ji chceme, mimojiné nechal jsem si dva filmy Kodak Gold dělat v labu, výsledek nic moc, volal jsem si pak další kousky C-41 růčo-fůčo a nestačil se divit... takže raději prošlý Kodak než něco jiného... takže také dost závisí zpracování !!! může být proslý film ale pokud se zpracuje v labu v neregenerované vývojce, vyleze pak krupice, při ručním volání se dá pokaždé lehce pushovat a tím se dosáhne dobrého krytí, stačí málo a výsledek se dostaví... to je taktéž důvod, proč dám za volání raději přes 75,- a proces dělám v ručním režimu, bez škrábanců, dobře provolané atd...

Jako že Kodak Portra opravdu doporučuju, asi to nej co může pro nás být... Ektar je také super, sic moc táhne do teplejch barev, což v krajině neva, tam je to spíše plus ale na něco se vůbec nehodí... no a pak tu je ještě nenahraditelná inverze Ektachrome, kdo ví, vím o čem je pak řeč, že ;)
Měl jsem i Fuji Reala, ale ta mne dost zklamala :( takže opět Kodak, jen mne dost mrzí, že už se nedělá Ektachrome...
  • 0

#20 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 21 leden 2013 - 18:48:31

Jsem to nemohl najít, takže, tento snímek jsem dostal z Fuji Superia 200 / kino 135, sklo SMC 50/2, z ruky snad 1/60 na plnou díru, zpracování v labu... takže s porovnání zrna bych řekl, že je ten equicolor v podstatě na nějaké to zvětšování či prostě větší rozlišení absolutně a bez výhrad nevhodný :rolleyes: maximálně, když se sejde čerstvá vývojka, čerstvá emulze a dobřý aparát s dobrou expozicí, pak z toho mohou vylézt i dobré snímky... ^_^
  • 0

#21 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 21 leden 2013 - 18:49:37

to jsem to teda... mne to nevzalo odkaz... zkusím to jinak...
http://www.flickr.co...67734/lightbox/

PS: omlouvám se skoro spamováním, nemohu však příspěvky editovat, či nevím jak by se to dalo zařídit...
  • 0

#22 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 21 leden 2013 - 18:56:22

jejda, to je heezký :-) On se dá pořád ještě ten Ektachrome koupit jako 16 mm - to je pro mě zajímavý do tej stereomikromy, ale kodachrome to pořád není - trochu mě bolí srdíčko, když koukám na ty nádherný SAWYERS-ovy kotoučky na tomhle materiálu...
  • 0

#23 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 21 leden 2013 - 19:53:11

Takže s tím Equicolorem budou problémy stejné, jako že se už Ektachrome a Kodachrome nevyrábí ;)
  • 0

#24 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 leden 2013 - 07:20:47

Obecně platí, že materiály staré okolo 5-6 let, pokud byly dobře skladovány mají ještě všechny vlastnosti pravého filmu. Jak už tu padlo, novodobé matroše jsou už jen spíš spotřebním zbožím na využití hlavně v rychlým zpracování ve fotolabech. Vše už je stejný a finální "výrobek" z labu, byť je primární nosič film, už vypadá spíš jako digitál. Ztratilo to charakter. Ale kolikrát jsou poklady skryty za zcela nezvučnými názvy, jako např. tento Rossmann 100/135. Domácí sken.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  ko.jpg   212,01K   75 Počet stažení

  • 0

#25 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 23 leden 2013 - 12:11:47

Ten Rossmann 100 se dá ještě někde koupit, nebo máš nějaký železný zásoby?
  • 0

#26 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 leden 2013 - 13:38:22

Ten Rossmann 100 se dá ještě někde koupit, nebo máš nějaký železný zásoby?


Tak před týdnem jsem prodal cca 20 kusů /100,200, 400/, s těžkým srdcem, ale potřeboval jsem aspoň nějakou tu korunu na středoformát. Vychytal jsem ho asi před půl rokem na Aukru. On je to prý bývalý přejmenovaný matroš Fuji z dob poctivých filmů. Za pár korun to vůbec nebylo špatný. Ale můžu se ještě potat u pár lidí o kterých vím, že ho měli.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  ro.jpg   340,14K   52 Počet stažení

  • 0

#27 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 23 leden 2013 - 14:11:53

no právě že jsi mě překvapil, ten rossmann je prakticky nesehnatelnej a že po něm pokukuju už docela dlouho :-).
  • 0

#28 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 leden 2013 - 14:25:32

Byla to otázka náhody, jestli chceš, ještě se ti poptám.
  • 0

#29 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 23 leden 2013 - 14:36:52

nemusíš. já mám obecně takovou zásobu (barevných 135) filmů, že další už pomalu nemam kde uskladnit, natož abych se stáhal nafocovat. takže to přežiju i bez rossmannu. ale díky ti za ochotu.
  • 0

#30 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 leden 2013 - 14:52:40

Copak kinofilmy, těch je pořád všude dost a na výběr všechny značky co bývaly běžně ve foto-kino. Ale se svitkama mě to docela děsí. Holt jsem ke středoformátu přišel pozdě, můj sen by bývala Agfa /bar. inverze/. Nezbývá než čmuchat po inzerátech:)
  • 0

#31 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 23 leden 2013 - 15:42:30

Fotil tu někdo na Kodachrome? A případně sken by se nenašel?
  • 0

#32 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 leden 2013 - 16:07:27

Na flickru jich najdeš tři... však víš čeho tři :-)
  • 0

#33 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 leden 2013 - 18:21:25

Mám ještě jednu technickou ohledně kazů v obraze-negativu. Na všech fotkách ze středoformátu ať jsou to levné foťáky nebo drahé mašiny se více méně objevuje na všech fotkách jeden jev, kterému nemůžu přijít na kloub. Jedná se o svislé světelné pruhy, viz. obr. záměrně ztmavený. Někdy to může být ze skenru, ale je mi divný, že tyto světelné pruhy bývají prostě všude na středoformátu. Na kinofilmu jsem pokud vím , na nic takového nenarazil??

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  pr.jpg   494,91K   74 Počet stažení

  • 0

#34 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 23 leden 2013 - 18:41:22

Grain: to může být různé, viděl bych to na problém s labem, některé mašinky když jedou svitek, tak občas film škrábnou, ale může to být i jiný problém...
Neřekl bych však, že to je opravdu pokaždé na každém snímku, tak třeba já takové pruhy nezaznamenal... tedy jen jeden (krom občasných miniškrábanců), to když jsem lil vývojku do tanku a na chviličku jsem zaváhal, když jsem mačkal stopky, nějakou vteřinu se mi to nedařilo a ono se to pak projevilo malým proužkem jiné barvy na kraji snímků...
  • 0

#35 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 leden 2013 - 19:03:06

Ono je to znát pouze třeba na prázdný obloze a musí se to zkontrastnit. Tahle fotka je úplně namátkou z Flickru focenou Bronica EC-TL. Zase jsem to teda zkontrastnil. Ty lajny jsou fakt všude, někde víc, někde míň.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  br.jpg   571,62K   66 Počet stažení

  • 0

#36 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 23 leden 2013 - 19:21:54

Nejpravděpodobněji špatnej sken.
  • 1

#37 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 24 leden 2013 - 18:06:34

Na flickru jich najdeš tři... však víš čeho tři :smile:


Jasně, já sem ale to myslel tak, jak sem to napsal ;-) Ty mi odpovídáš na otázku: "kde bych našel nějaké obrázky dělané na Kodachrome?" - tu jsem ale nepoložil, ježto o tom, že na internetu najdu spoustu obrázků vím. Šlo mi o to, jestli by se třeba neozval někdo s osobní zkušeností s tímhle materiálem...
  • 0

#38 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 24 leden 2013 - 18:09:56

Nejpravděpodobněji špatnej sken.


vidím to podobne.
lacnejší plochý skener, sken negatívu (prípadne ešte preexponovaného)
  • 0

#39 IngHart

IngHart

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 duben 2013 - 20:14:48

Už som vyfotil nejakú tu stovku equicolorov a po skúsenostiach s ním by som si dovolil povedať jediné. Keďže si ich sám spracovávam vylúčil som možnosť vyčerpanej vývojky a podobne, scanujem na nikone 9000 takže tým to asi nebude, vyskúšal som všetky možné preexpozície, podexpozície, prevolania podvolania, mokré scany, následne som ho zväčšoval RA štvorkou a podobne a zistil som jediné, Equicolor je najhorší film aký sa len dá zohnať a za úspech môžme označiť situáciu keď z neho vytiahneme obrázok, nech už vyzerá akokoľvek, nadmernú zrnitosť by som už asi vôbec neriešil....
  • 0

#40 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 6 duben 2013 - 21:38:23

Myslím že neříkáš nic, co nevíme. Uvědom si, že EQ400 stojí 40kč/špulka. Superia400 vyjde tak na 110+, Kodak tak 140+ a to je asi tak vše. Takže ano, EQ400 je nejhoší čtyřstovka, s tím tvrzeím nemám problém. Ale je to jako říci, že trabant je nejhorší auto, protože mercedes či ford s čtyřnásobnou cenou je lepší.

S tou poslední větou cos napsal, naprosto nesouhlasím. Myslím, že takhle afektovanou reakcí nikomu nepomůžeš v názoru na tenhle film. Já z něj mám řadu fotek s jejichž kvalitou jsem zcela spokojen. sousloví "za úspech môžme označiť situáciu keď z neho vytiahneme obrázok" je prostě kravina.
  • 2

#41 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 6 duben 2013 - 22:55:32

Nejpravděpodobněji špatnej sken.


vidím to podobne.
lacnejší plochý skener, sken negatívu (prípadne ešte preexponovaného)


Neni to skenem, podle mě labem. Není to škrábanec, jsou to (na negativu) mírně světlejší pruhy skoro přes celej film. Na obloze je to patrný nejvíc. Naposled jsem dával dělat 4 svitky najednou v Thalia Picta, 3 byly O.K. a na jednom se mi objevilo to samý. Přitom předtím vždy naprostá spokojenost.
Nejspokojenější jsem ale byl vždy u Karbusickýho ... perfektní kvalita zpracování a naprostá čistota. Bohužel ten už ale skončil. Tedy v Praze. Jinak se údajně přestěhoval někam do jižních čech.
  • 0

#42 bavrav

bavrav

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 duben 2013 - 17:59:19

Mám ještě jednu technickou ohledně kazů v obraze-negativu. Na všech fotkách ze středoformátu ať jsou to levné foťáky nebo drahé mašiny se více méně objevuje na všech fotkách jeden jev, kterému nemůžu přijít na kloub. Jedná se o svislé světelné pruhy, viz. obr. záměrně ztmavený. Někdy to může být ze skenru, ale je mi divný, že tyto světelné pruhy bývají prostě všude na středoformátu. Na kinofilmu jsem pokud vím , na nic takového nenarazil??


No, já nejsem žádný skenovací machr /říkám si, že až bude víc času, musím na to mrknout.../, ale skenuji barevnékino /Fuji, Kodak - ne dia/ na Reflecta Proscan 7200, filmy volané u Škody a Karbusického a pruhy /lajny/ mám většinou taky. Někdy více, někdy méně, málokdy žádné... tož tak.
  • 0

#43 bavrav

bavrav

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 17 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 duben 2013 - 18:14:05

Myslím že neříkáš nic, co nevíme. Uvědom si, že EQ400 stojí 40kč/špulka. Superia400 vyjde tak na 110+, Kodak tak 140+ a to je asi tak vše. Takže ano, EQ400 je nejhoší čtyřstovka, s tím tvrzeím nemám problém. Ale je to jako říci, že trabant je nejhorší auto, protože mercedes či ford s čtyřnásobnou cenou je lepší.

S tou poslední větou cos napsal, naprosto nesouhlasím. Myslím, že takhle afektovanou reakcí nikomu nepomůžeš v názoru na tenhle film. Já z něj mám řadu fotek s jejichž kvalitou jsem zcela spokojen. sousloví "za úspech môžme označiť situáciu keď z neho vytiahneme obrázok" je prostě kravina.


Není to zrovna EQ 400, ale kdysi jsem si chvilku vydělával na chleba, že jsem fotil /za úsvitu digitálního věku - tehdy to ještě šlo/ turisty v Krkonoších. Pokud jsem neměl Polaroid z kterýho lezly fotky hned /to většinou pro movitější cizinu/, fotil jsem na EQ 100 /v té době nejlacinější film, který se dal sehnat/. Prostě takové normální upomínkové foto - a zasílal je poštou. Spousta z nás na to zapomíná. Radši tvoří tvoří tvoří a nakonec to shoří... Párkrát se stalo, že přijely rodinky přes celou republiku znovu, jen abych je znovu vyfotil, že to jsou nejkrásnější fotky /bez grantů a dotací.../, které mají, že bratříček či sestřička, kteří tehdy byli nemocní chtějí taky takovou, že chtěji ještě foto s babičkou.... Z toho jsem měl vždy radost. Bylo to na nejlacinější film, který se dal tehdy sehnat. EQ100.
  • 1

#44 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 7 duben 2013 - 19:31:31

Na EQ100 mám několik filmů ze 90. let. Tehdy to afaik byl přebrandovaný materiál od Fujifilmu.
  • 0

#45 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 7 duben 2013 - 20:29:12

Ešte lacnejší bol Fomacolor 100, EQ bol cca o tretinu drahší, ale bol naozaj dobrý. To už sa tu preberalo. Z nostalgie mám nutkanie si ešte nejakú tú Premium 400 kúpiť, ale podľa tunajších reakcií by to asi boli zbytočne vyhodené peniaze. EQ a Fomacolor som kupoval hlavne preto, že to robila Foma a tak trochu som bol hrdý na "našu" značku.
  • 0

#46 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 7 duben 2013 - 21:12:59

Tady máš pár ukázek ode mě: http://david.asimov....-400-mjuii.html ... mám ještě několik filmů, ale jsou to rodinné fotografie, to nebudu zveřejňovat. Snad jen slovně, že to mám na papíře (18x13) a s výsledkem jsem zcela spokojen. Samozřejmě nevím, jestli by ty dané snímky byly na Portra 400 či Superia Xtra 400 lepší, ale nehodlám to s ohledem na cenu řešit, s EQ400 jsem spokojenej tak, že mám na mrazáku 18ks a přemýšlím, jestli si ještě nějakou tu desítku do zásoby nepořídit.
  • 0

#47 IngHart

IngHart

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 duben 2013 - 21:31:53

Myslím že neříkáš nic, co nevíme. Uvědom si, že EQ400 stojí 40kč/špulka. Superia400 vyjde tak na 110+, Kodak tak 140+ a to je asi tak vše. Takže ano, EQ400 je nejhoší čtyřstovka, s tím tvrzeím nemám problém. Ale je to jako říci, že trabant je nejhorší auto, protože mercedes či ford s čtyřnásobnou cenou je lepší.

S tou poslední větou cos napsal, naprosto nesouhlasím. Myslím, že takhle afektovanou reakcí nikomu nepomůžeš v názoru na tenhle film. Já z něj mám řadu fotek s jejichž kvalitou jsem zcela spokojen. sousloví "za úspech môžme označiť situáciu keď z neho vytiahneme obrázok" je prostě kravina.



No tak to sa ospravedlňujem za nepochopenie, ja totiž tento film úprimne milujem a nefotím na nič iné. Jednu dobu som skúšal nejaké pro 160 s a realy a tak, obrázky boli natoĺko kvalitné, že ma to ani moc nebavilo. Môj odveký sen je, že by sa equicolor vyrábal vo zvitku, to by bolo úžasné.
Povedzme si úprimne, aký iný film by dokázal vyfotiť túto scénu tak geniálne neprecízne?


http://imageshack.us...1439/img885.jpg
  • 0

#48 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 7 duben 2013 - 23:37:31

Neni to skenem, podle mě labem. Není to škrábanec, jsou to (na negativu) mírně světlejší pruhy skoro přes celej film. Na obloze je to patrný nejvíc. Naposled jsem dával dělat 4 svitky najednou v Thalia Picta, 3 byly O.K. a na jednom se mi objevilo to samý. Přitom předtím vždy naprostá spokojenost.
Nejspokojenější jsem ale byl vždy u Karbusickýho ... perfektní kvalita zpracování a naprostá čistota. Bohužel ten už ale skončil. Tedy v Praze. Jinak se údajně přestěhoval někam do jižních čech.


Pak je to nehomogenní emulze. Za kvalitu C-41 vyvolání v ThaliPicta bych dal ruku do ohně.
  • 0

#49 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 12 květen 2013 - 20:44:12

soudě dle obchodu fomy už zásoby eq400 došly. takže kdo má zájem, nechť zamíří do jiných eshopů (ale so jsem tak koukal, v befoto jej mají za 56, zatímco já u fomy kupoval snad za 42).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních