Krúžok (miska) objektívu AXOMAT 4

#1 gaucovnik

Publikováno 2 květen 2013 - 12:03:33

Ahoj všetkým temno-tmavo komorníkom,

len veľmi nerád pridávam novú tému, ale riešim problém s krúžkom - miskou - objektívu na mojom Axomat 4. Štandartný priemer závitu pre túto hračku je M23,5 a ja by som rád naištaloval niečo lepšieho ako Anaret, ktorý má M23,5, teda niečo s M39. Konkrétne mám v pláne Rodenstock, Schneider alebo Nikkor, kde je priemer závitu M39. A tak stojím pre dilemou ako a kde zohnať ten správny krúžok a aký to bude mať vplyv na ostrenie, kondenzor a svetlo zväčšováku. Ešte horšie je, že po prečítaní temnejkomory a hľadaní na google som tento krúžok, ani ako secondhand, nikde nenašiel. Takže tu smeruje moja druhá hlúpa otázka, či náhodou nik nemá info kde túto potrebnú vec nájsť, kúpiť vyrobiť alebo ja neviem ako inak obstarať. Teda hľadám odpovede na fungovanie M39 ako aj na to, kde zoženiem adekvátny krúžok so závitom M39. Prehľadal som aj fórum, ale ďalej ako po "dá sa aj vyrobiť" a odkaz na fotoškoda som nenašiel, mimochodom škoda už toto v ponuke nemá. Ďakujem za Váš čas a ak admin uzná túto novú tému za nepotrebnú, duplicitnú alebo "postihnutú", tak sa nenahnevám ak ma zruší.
Vďaka ešte raz a len na okraj, chcem zväčšovať len z kina, na stredný formát musím dorásť :)

#2 hidejoshi

hidejoshi

• Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E

Publikováno 2 květen 2013 - 12:30:54

Obrať se na pana Golfistu , anžto je ve věci vytáčení dírek se závitem kovaný.

#3 gaucovnik

Publikováno 2 květen 2013 - 14:47:05

Obrať se na pana Golfistu , anžto je ve věci vytáčení dírek se závitem kovaný.

Díky, skúsim ho kontaktovať, či by nezatočil aj pre mňa, hádam sa podujme a pomôže, keď pekne poprosím, vďaka za radu a kontakt

#4 gaucovnik

Publikováno 2 květen 2013 - 14:51:18

fúúha, len kontakt na toho golfistu v zozname užívateľov nemôžem nájsť, akéže to má ten pán užívateľské meno? pls help

#5 MarV

MarV

• LocationMater urbium

Publikováno 2 květen 2013 - 15:09:16

Pan Golfista. Ještě jsem měl někde link na jeho web, ale ten teď nemůžu najít.

#6 gaucovnik

Publikováno 31 květen 2013 - 11:15:17

Ahoj vsetkym,
pan Golfista je asi prilis zaneprazdneny,tak sa opatovne na vsetkych obraciam s prosbou o pomoc, ci je mozne zohnat,vyrobit alebo inak sa dostat k tejto suciastke,moj Rodagon uz je na ceste a asi bude v policke,kym neozenie kruzok M39 pre moj Axomat 4,co by bola velka skoda,takze a niekto pomoze budem rad,vdaka vsetkym.

#7 gaucovnik

Publikováno 3 červen 2013 - 18:41:56

Takze poskytujem nasledovne info,kruzok nemaju ani v podnikovej predajni v Meopte,takze skoda volat,ale nasiel som si sustruznika,ktory to hadam zvladne a uz sa tesim na hranie ;)

#8 gaucovnik

Publikováno 14 červen 2013 - 09:21:39

Vec som finálne vyriešil, šikovný sústružník sa dosť potrápil, krúžok je doma a čuduj sa svetu, funguje ako má, vraj je to dosť trápenie tťo vyrobiť, hlavne vyrezáť závit :shock: , ale podarilo sa mu to. Skúšky pri zväčšovaní dopadli skvele, môj rodagon medzitým dostal kámoša componona a minoltu E Rokkora a tak uvidíme, ktorý kámoši sa oosvedčia a ktorí budú kandidátmi na odchod z domu. Majte sa.

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:axomat, opemus, kroužek, miska, zvacsovak, zvetsovak, M39, krúžok