Přejít na obsah


Fotka

Komorníkovy začátky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
436 odpovědí na toto téma

#201 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 leden 2015 - 23:07:50

 

Stari komornici jiz zpozorovali, ze novacci se opakovane ptaji na jiz probrane veci. A ta vec bude porad, a nic se na tom nezmeni, protoze novacek, z definice, je zde... novy, takze o existenci toho problemu nevi, kdezto pro stare komorniky je to neustale opakovany jev. Z toho by si ti stari meli vytvorit nasledujici zavery: nema smysl psat, ze jiz neco bylo, protoze to nic nevyresi. Bud dam rady/odkaz, nebo ignoruji. V tomhle, a nejen, s Karfikem souhlasim.

Jinak pokud dobre chapu, vyhledavani tedka nefunguje.

A na uuuplne zacatky temnakomora.cz neni tim nejlepsim mistem, existuji celistvejsi clanky-navody jinde, vcetne youtube (alespon v anglictine).

Vyhladavanie funguje napr takto:

chcem najst na temne komore vyraz "to uz se tu probiralo" tak do goole napisem

to uz se tu probiralo site:temnakomora.cz

a google vypluje 42 odkazov.

:)

 

Diky. To jsem nevedel. Mozna by stalo za to zpravu s timhle figlem dat na stranku kde se objevuje vysledek lokalniho nefunkcniho vyhledavani.


  • 0

#202 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 8 leden 2015 - 23:14:16

 

 

Stari komornici jiz zpozorovali, ze novacci se opakovane ptaji na jiz probrane veci. A ta vec bude porad, a nic se na tom nezmeni, protoze novacek, z definice, je zde... novy, takze o existenci toho problemu nevi, kdezto pro stare komorniky je to neustale opakovany jev. Z toho by si ti stari meli vytvorit nasledujici zavery: nema smysl psat, ze jiz neco bylo, protoze to nic nevyresi. Bud dam rady/odkaz, nebo ignoruji. V tomhle, a nejen, s Karfikem souhlasim.

Jinak pokud dobre chapu, vyhledavani tedka nefunguje.

A na uuuplne zacatky temnakomora.cz neni tim nejlepsim mistem, existuji celistvejsi clanky-navody jinde, vcetne youtube (alespon v anglictine).

Vyhladavanie funguje napr takto:

chcem najst na temne komore vyraz "to uz se tu probiralo" tak do goole napisem

to uz se tu probiralo site:temnakomora.cz

a google vypluje 42 odkazov.

:)

 

Diky. To jsem nevedel. Mozna by stalo za to zpravu s timhle figlem dat na stranku kde se objevuje vysledek lokalniho nefunkcniho vyhledavani.

 

Teraz to bude trosku ironicky zniet, ale ono sa tu uz naozaj preberalo :)

Ale ty si velikan a nebudu ti urcite vadit ani tie zvasty okolo.

Ked to tak zoberies, sam si sa tu dozvedel mnoho uzitocnych informacii. A napr. moj nazor je, ze ked sa ludia mozu pytat, tak mozu ludia aj odpovedat. To je dane volnostou takeho priestoru, akym forum je.


  • 2

#203 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 leden 2015 - 23:36:15

Keko, jeste jednou diky za info. Nevim zda si rozumime, vubec nevadi, ze nekdo napise "to se uz tu resilo". Mne je to celkem ukradene kdo si co pise, pokud to neni napadani jinych. Ja jen reaguji na "rozhorcena slova" a vytky "starousedliku", ze novacci porad otravuji se stejnymi dotazy (jako ja tedka s vyhledavanim). A rikam, ze budou - procby meli najednou zmenit chovani. A pak rikam, ze neni konstruktivni psat pouze "uz se to resilo, dej pokoj". Protoze starousedlik tim jen trati cas a nervy a novacek dostava nulovou informaci. Vlakno jen bobtna a informace jsou nekde jinde - v drivejsich vlaknech, odkaz take chybi. Proto: bud rada, anebo odkaz, anebo pak radeji nic. To mi tak nejak vyplyva z me "logicke analyzy".. ktera je ocividne nekompatibilni s hospodskym nahledem na svet.. :-)


  • 3

#204 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 8 leden 2015 - 23:40:12

vyhladavani funguje,chce to jit jen treba na Negativni proces,Positivni proces atd,

kdo hleda najde, ;)

mnohokrat jsem vse dohledal a docetl se i jine zajimavosti.Jako anonym jsem to zde sledoval a cetl snad od prvopocatku az po letech se zaregistroval.

Ja osobne temnou miluju i kvuli diskuzim,je zde sranda a tu ja muzu ,jako povedenou a nadhernou fotografii


  • 1

#205 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 8 leden 2015 - 23:48:58

Ja to jaksi zjednodusim,je jine cist navody a rady,ono ale nikdy neni nad to se koukat nekomu primo na ruce a pobejt s nim v temnici a nebo si o tom povypravet u kavy,s cigarkem-jinak me to kafe nesmakuje-a nebo u dobreho poharku.

Kdyz se vratime o sto a vice let zpet,at to byli maliri ,sochari fotografove,schazeli se v hospudkach popijeli absint,pastis,vinecko a debatovali az se opili a bylo jim fajn.Rad bych zil v te dobe,posedel s nima,koukal na zensky ....a skoda,ze nam to tato doba vzala,

ja bych plakal


  • 0

#206 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 leden 2015 - 23:56:20

Hezke :-) Ja to trochu optimalizoval, a spojil povidani o "remeslu" s tim koukanim na zensky - povidam si o tom totiz se zenskyma.. :-) A s tou dobou.. kazda doba dobra, akorat vzdy je vetsi prostor romantizovac vice tu, ktera se aktualne neodehrava. Pozvi mne k sobe do Kanady a jsem tam i s poharkem.. :-) Zdravim.


  • 0

#207 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 9 leden 2015 - 00:43:55

Borku tak to se pro vyhledávání budu muset přemístit přes oceán ? Protože ono to opravdu nevyhledává, ať se postavím kam postavím. 

 

Ne že bych to nezvládl přes toho gůgla, ale kdo je tu příchozí, jak ten se to dozví, že na to má jít jinudy ?  

Já tady také brouzdal půl roku, než jsem se registroval. Ale kdyby nebyla možnost vyhledávání, brzo bych s tím přestal a kdoví, zda bych se ke klasice vrátil v rozsahu jako to mám nyní.

 

Řekl bych že nefunkční vyhledávání na těchto stránkách je docela zásadní závada - rozhodně je to větší nedostatek, než absence galerie. Pochopitelně ne pro toho, kdo tu už žádné informace hledat nepotřebuje.

Takže mi trochu vadí, že se s tím nic moc nedělá. Možná kdyby nějaký moderátor potlačil na Taze, nebo mu v tom nějak pomohl.... co ?   Nevím co bych v tom mohl udělat já ? Do tajů výpočetní techniky nezasvěcený.


  • 1

#208 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 9 leden 2015 - 01:20:49

Vyhladavanie funguje napr takto:

chcem najst na temne komore vyraz "to uz se tu probiralo" tak do goole napisem

to uz se tu probiralo site:temnakomora.cz

a google vypluje 42 odkazov.

:)

 

 

To funguje, ovsem nefunkcni pole vyhledavani na strankach nedela nejlepsi dojem. Neco jako auto sestavene z plechu nastrikanych na tri ruzne odstiny zelene a majici misto okna pytel na odpadky fixovany izolepou pojede mozna dobre, ale o majiteli nebude vypovidat v tom nejlepsim svetle. Mozna, ze dotycny je expertem ve svem oboru, mozna ze auto je jeho soukromou zalezitosti, mozna, ze do toho, ze do toho nikomu nic neni, ale prece jen, prezentuje ho to.

 

Uprimne receno, TK ma obrovsky potencial, ale pristup mnoha zdejsich k novackum je katastrofalni a pokud chce nekdo zacit, bylo by mu nejlepsi rovnou rict "Vykasli se na tyhle stranky, nastuduj si vsechno nekde na zahranicnich forech, tam ti poradi, Na TK se vrat az s velmi specifickyma dotazama." Tohle je "zacatecnikova skolka", vlakno "komornikovy zacatky" a stejne tu nekterym smrdi dotazy novacku. O moc to neni lepsi ani v pripadech, ze nekdo prosi o pomoc v nejakem jinem vlakne.

 

Mnozi se divi, ze je tak malo lidi, co by se pridali, pritom zprdnou a ponizi pri prvni prilezitosti kazdeho novacka, ktery si dovoli je oslovit. Jen kvuli tomu, asi si uzili svuj pocit vyjmecnosti po nekolik milisekund, coz muze byt, a v mnoha pripadech i je, vrchol jejich tydne. To neplati jen tady, to je obecna ceska vlastnost. Spolu s nekolika dalsimi to byl hlavni hnaci motor, co mi pomohl sbalit se a snad navzdy opustit CR.

 

Skoda, ze tohle vrha spatne svetlo na ty slusne, rozumne a vstricne odborniky, jejichz spolecnost na foru vzdycky uvitam a jejichz prispevky si prectu s radosti, i kdyz se tykaji veci, kterym treba nerozumim.


  • 5

#209 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 9 leden 2015 - 06:54:55

 

 

...Z toho by si ti stari meli vytvorit nasledujici zavery: nema smysl psat, ze jiz neco bylo, protoze to nic nevyresi. Bud dam rady/odkaz, nebo ignoruji. ....

Tohle říct někde v hospodě, tak je to napřesdržku .... tady je to bohužel jen smutné.

Ano, otevrena agrese je hodne smutna, nejenom zde...

 

Standulíne, prosím tě, jaká agrese? Chápěš, že je to přirovnání?

Představ si, že do hospody, kam chodí chlapy třeba 10 let bavit se o fotbale, přijde někdo, kdo o něm nic neví a začne se jich ptát, jak se do toho míče kope a co je to to velký vápno. Chlapi mu řeknou, že jestli se chce bavit o fotbale, ať se naučí aspoň ty základní věci. Jenže náš imaginární hrdina místo toho začne argumentovat, že buďto mu to okamžitě řeknou, nebo ať celá hospoda mlčí. Jak myslíš, že to dopadne? A znovu opakuji, je to přirovnání, ze života.

Souvisí to s tím, co bzencak psal o pokoře a souvisí to i s tím jak temná komora fungovala dříve a jak funguje dnes :(

Tolik jen na vysvětlenou. Pokud se to tebe nebo loly nějak dotklo pak se vám chlapci omoluvám a nadále už mlčím.


  • 2

#210 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 9 leden 2015 - 08:37:52

Nováčci bez ochoty překonávat i ty nejmenší obtíže při pouhém počátečním samostudiu nemají v temnokomorničení sebemenší naději dosáhnout uspokojivého výsledku. Jejich frustraci plně chápu. Proces se nedá nijak okecat a nikomu nic nedá zadarmo. Doba kdy se zdálo, že musíme proces zachránit za každou cenu je už dávno pryč. Už není třeba vše dávat zdarma. Situace se obrátila! Ti co vědí a umí holt něco za rady chtějí. Pro začátek je to úcta a pokora od nováčků. Když nebude nebudou ani rady. Takže si nováčci a začátečníci nejdříve udělejte pořádek u sebe a mezi sebou a teprve potom jej dělejte na temnékomoře. Pokud se vám zde nelíbí jděte jinam.


  • 0

#211 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 9 leden 2015 - 09:20:32

Pokud budu mít pocit, že vím a umím, tak budu dávat zadarmo. Kdy se pozná, že už umíš? Žiju s fotografií více než 60 let. Táta byl nadšený a velice činný fotoamatér. Já sám se začal " vážně" bavit fotografií kolem 18 letvěku a dělám to dosud. A pořád ještě je pro mě i toto fórum poučné. A právě díky tomu, že se stále nacházejí nováčci, kteří se táží a je jim různě zdatnými a rozdílné postupy užívajícími kolegy odpovídáno.

Jsme lidé různí. Někdo se pro něco nadchne a chce to taky umět a po čase zjistí, že pro to nemá s hůry dáno.
Jinému stačí naťuknout, nebo z nevědomosti najde postup, který může pobořit postupy celkem běžně používané.
Dost často zde čtu poznámky jaké to tu kdysi bylo. Nevím co tu bylo tak zázračného. Mě to připadá jako normálně fungující komunitní společenství. Právě proto, že jsme lidé různí :smile:
  • 4

#212 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 9 leden 2015 - 09:29:15

Pokud budu mít pocit, že vím a umím, tak budu dávat zadarmo. Kdy se pozná, že už umíš? Žiju s fotografií více než 60 let. Táta byl nadšený a velice činný fotoamatér. Já sám se začal " vážně" bavit fotografií kolem 18 letvěku a dělám to dosud. A pořád ještě je pro mě i toto fórum poučné. A právě díky tomu, že se stále nacházejí nováčci, kteří se táží a je jim různě zdatnými a rozdílné postupy užívajícími kolegy odpovídáno.

Jsme lidé různí. Někdo se pro něco nadchne a chce to taky umět a po čase zjistí, že pro to nemá s hůry dáno.
Jinému stačí naťuknout, nebo z nevědomosti najde postup, který může pobořit postupy celkem běžně používané.
Dost často zde čtu poznámky jaké to tu kdysi bylo. Nevím co tu bylo tak zázračného. Mě to připadá jako normálně fungující komunitní společenství. Právě proto, že jsme lidé různí :smile:

Zdravím Tě Karle a to co jsi napsal podepisuji.


  • 0

#213 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 9 leden 2015 - 10:46:43

tak znovu,vyhledavac?to je to vpravo s tim ozubenym koleckem?jsem blb pres pocitace.Tak na to ja nejedu.Jedu na to vlevo,treba negativni proces,zacatecnikova skola a vsechno se mi objevi,co potrebuju si najdu.Tak ze ne nefunguje ale hledam jinou cestu,on pocitac pouzivam jako pomocnika a ne jako kteremu prikazi a on se musi kvuli  me strhat???

Problem muze byt treba na programu,jedu pres Operu a bez problemu,kdyz jsem jel pres Safary tak me to ukazalo-treba-ze stranka je nedostupna,i tady muze byt zakopany pes,a to uz vubec nehovorim o tom nejhorsim programu Explorer,to je humus vsech humusu a jeste k tomu je hodne zranitelnej.

On PC je pomocnik a tak s nim musim zachazet,jsem starej ale hledam schudnejsi cesty a hlavne logiku,to je jako s camerou,nemuzu odni chtit aby za mne udelala nadherne ostrej negativ kdyz ji nedovedu radne nastavit.

To nejsou me rady ale zkusenosti.

Google neni vsemohouci,je to take pomocnik :P


  • 0

#214 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 9 leden 2015 - 11:58:16

 

 

 

...Z toho by si ti stari meli vytvorit nasledujici zavery: nema smysl psat, ze jiz neco bylo, protoze to nic nevyresi. Bud dam rady/odkaz, nebo ignoruji. ....

Tohle říct někde v hospodě, tak je to napřesdržku .... tady je to bohužel jen smutné.

Ano, otevrena agrese je hodne smutna, nejenom zde...

 

Standulíne, prosím tě, jaká agrese? Chápěš, že je to přirovnání?

Představ si, že do hospody, kam chodí chlapy třeba 10 let bavit se o fotbale, přijde někdo, kdo o něm nic neví a začne se jich ptát, jak se do toho míče kope a co je to to velký vápno. Chlapi mu řeknou, že jestli se chce bavit o fotbale, ať se naučí aspoň ty základní věci. Jenže náš imaginární hrdina místo toho začne argumentovat, že buďto mu to okamžitě řeknou, nebo ať celá hospoda mlčí. Jak myslíš, že to dopadne? A znovu opakuji, je to přirovnání, ze života.

Souvisí to s tím, co bzencak psal o pokoře a souvisí to i s tím jak temná komora fungovala dříve a jak funguje dnes :(

Tolik jen na vysvětlenou. Pokud se to tebe nebo loly nějak dotklo pak se vám chlapci omoluvám a nadále už mlčím.

 

Jenze hospoda neni skolicim strediskem/kurzem. Kdyz si prisedam v hospode ke stolu, mym hlavnim cilem bude byt dobrym spolecnikem a zapadnout do klaboseni (popr i chlastacimu tempu, coz s tim souvisi), at z toho vsichni neco mame. Prilisne lpeni na logice, detailech atd. v hospode bude otravne az facko-tvorne. Kdyz se ale zucastnim nejakeho kurzu, ego ucastniku a pohoda nejsou uz tim hlavnim a nikdo by nemel mit problem s vecnosti, stouranim, ruznou urovni otazek atd.

 

Temna je srdcovou zalezitosti nas vsech. Cast ucastniku je zde jiz dlouho, a tak se nedivim, ze to berou tak trosku jako tu hospodu. Je to akceptovatelne, jejich ocekavani se take bobavit. To by ale nemelo byt tim zasadnim ve vlaknech urcenych zacatecnikum.

 

Pokud by si nekdo naahodou jednou myslel, ze zde mu to patri (vic) protoze sem chodi uz x let a ma timto pravo vyhlasovat soudy a shazovat jine ucastniky, tak je to spatne (pricemz opakuji "uz to tu bylo" neni shazovanim, je pouze neproduktivni odpovedi). Snad na vyjimku, kdyz se diskuteri znaji a vedi, co si mohou k sobe dovolit.

 

Existuje tedy v cestine rceni "don't shoot the messenger"? Tudiz jakesi "neumlat poslicka [spatne zpravy]"? Totiz nejsem to ja, kdo v te hospode naleha, at vsichni mi ted vysvetli zaklady fotbalu, pac mam na to nejaky narok. Jsem to ja, kdo popsal, ze takove lidi v te hospode se obcas objevi, a proc si myslim, ze je lepsi se zachovat tak a tak. To jsou pro mne uplne odlisne veci, rekl bych o meta-uroven vzdalene.. :-) Jinymi slovy, beru hospodske prirovnani, avsak nevim, proc vychazi z citace me vety.

 

U vseho plati, ze na neco musim mit - vlohy, odhodlani atd. Znamena to ale, ze nekdo, kdo to odhodlani nema a "nikdy" nebude z nej fotograf/fotokomornik (jak vestba zdejsich zkusenejsich rika), ma to hned zabalit? Treba nakonec prece jen vytrva, ale jeho vyvoj bude pomalejsi. Anebo si to jen zkusi (pravda, pokud se k tomu vubec dostane, coz je zasadni), bude to pro ne relax a konicek na nejakou dobu, a pak toho necha. Je to spatne? (a taky, koupi nejaky ten fotopapir, nakazi nekoho jineho..)

 

A jak uz jsem psal. Nefunkcni vyhledavani je horsi nez zadne vyhledavani, protoze je zavadejici. Je mi blbe rikat jak to maji opravit jini, ale znova zopakuji, zda se, nejjednodussi fix - dat Kekuv navod na pouziti googlu na stranku s vysledky vyhledavani (predpokladam, ze je to nejake php'cko a stranka z search results pujde snadno najit a pak uz je to moment prihodit odstavec textu, do dob, nez bude zprovozneno).


  • 2

#215 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 9 leden 2015 - 12:05:31

tati, vysvetlis mi zenskou logiku ?

.

mas zaracha!

 

proc !?
.

chleba se syrem

 

 

 

(temna komora)


  • 1

#216 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 9 leden 2015 - 12:14:26

tati, vysvetlis mi zenskou logiku ?

.

mas zaracha!

 

proc !?
.

chleba se syrem

 

 

 

(temna komora)

Vynikající :-D


  • 1

#217 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 9 leden 2015 - 12:34:47

tak znovu,vyhledavac?to je to vpravo s tim ozubenym koleckem?jsem blb pres pocitace.Tak na to ja nejedu.Jedu na to vlevo,treba negativni proces,zacatecnikova skola a vsechno se mi objevi,co potrebuju si najdu.Tak ze ne nefunguje ale hledam jinou cestu,on pocitac pouzivam jako pomocnika a ne jako kteremu prikazi a on se musi kvuli  me strhat???

Problem muze byt treba na programu,jedu pres Operu a bez problemu,kdyz jsem jel pres Safary tak me to ukazalo-treba-ze stranka je nedostupna,i tady muze byt zakopany pes,a to uz vubec nehovorim o tom nejhorsim programu Explorer,to je humus vsech humusu a jeste k tomu je hodne zranitelnej.

On PC je pomocnik a tak s nim musim zachazet,jsem starej ale hledam schudnejsi cesty a hlavne logiku,to je jako s camerou,nemuzu odni chtit aby za mne udelala nadherne ostrej negativ kdyz ji nedovedu radne nastavit.

To nejsou me rady ale zkusenosti.

Google neni vsemohouci,je to take pomocnik :P

Borku, tak to si nerozumíme s tím, co je vyhledávání.  To co Ty popisuješ, tomu já říkám brouzdání. To se hodí když jdu za pojmeme trochu všeobecným.

Pochopitelně, že tímhle Tvým způsobem se dostanu taky všude, ale je to docela náročné na čas. Když ale hledám něco konkrétního, např. chci informace o Foma 400 -  napsal jsem to dříve ve tvaru "Foma 400" do toho rámečku s tím ozubeným kolečkem. No a vyskočily na mě už konkrétní vlákna a odkazy kde se zadaný výraz vyskytuje. Místo půl hodiny půl minuty.  

Když se chci dostat do komory něco zvětšovat, tak ta půlhodinami mi pak docela chybí. U PC bohužel trávím pracovně času i tak moc a moc.  

Jak píšeš - PC je pomocník, právě proto po něm chci, aby mi pomáhal, já se nechci stát jeho otrokem .. i když to už stejně dávno jsem ...


  • 0

#218 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 9 leden 2015 - 14:47:07


...Představ si, že do hospody, kam chodí chlapy třeba 10 let bavit se o fotbale, přijde někdo, kdo o něm nic neví a začne se jich ptát, jak se do toho míče kope a co je to to velký vápno. Chlapi mu řeknou, že jestli se chce bavit o fotbale, ať se naučí aspoň ty základní věci. Jenže náš imaginární hrdina místo toho začne argumentovat, že buďto mu to okamžitě řeknou, nebo ať celá hospoda mlčí....


Do kamene tesat.
  • 0

#219 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 9 leden 2015 - 15:00:12

 

Vyhladavanie funguje napr takto:

chcem najst na temne komore vyraz "to uz se tu probiralo" tak do goole napisem

to uz se tu probiralo site:temnakomora.cz

a google vypluje 42 odkazov.

:)

 

 

To funguje, ovsem nefunkcni pole vyhledavani na strankach nedela nejlepsi dojem. Neco jako auto sestavene z plechu nastrikanych na tri ruzne odstiny zelene a majici misto okna pytel na odpadky fixovany izolepou pojede mozna dobre, ale o majiteli nebude vypovidat v tom nejlepsim svetle. Mozna, ze dotycny je expertem ve svem oboru, mozna ze auto je jeho soukromou zalezitosti, mozna, ze do toho, ze do toho nikomu nic neni, ale prece jen, prezentuje ho to.

 

Uprimne receno, TK ma obrovsky potencial, ale pristup mnoha zdejsich k novackum je katastrofalni a pokud chce nekdo zacit, bylo by mu nejlepsi rovnou rict "Vykasli se na tyhle stranky, nastuduj si vsechno nekde na zahranicnich forech, tam ti poradi, Na TK se vrat az s velmi specifickyma dotazama." Tohle je "zacatecnikova skolka", vlakno "komornikovy zacatky" a stejne tu nekterym smrdi dotazy novacku. O moc to neni lepsi ani v pripadech, ze nekdo prosi o pomoc v nejakem jinem vlakne.

 

Mnozi se divi, ze je tak malo lidi, co by se pridali, pritom zprdnou a ponizi pri prvni prilezitosti kazdeho novacka, ktery si dovoli je oslovit. Jen kvuli tomu, asi si uzili svuj pocit vyjmecnosti po nekolik milisekund, coz muze byt, a v mnoha pripadech i je, vrchol jejich tydne. To neplati jen tady, to je obecna ceska vlastnost. Spolu s nekolika dalsimi to byl hlavni hnaci motor, co mi pomohl sbalit se a snad navzdy opustit CR.

 

Skoda, ze tohle vrha spatne svetlo na ty slusne, rozumne a vstricne odborniky, jejichz spolecnost na foru vzdycky uvitam a jejichz prispevky si prectu s radosti, i kdyz se tykaji veci, kterym treba nerozumim.

 

Toto do kamene tesat. ;-)


  • 1

#220 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 9 leden 2015 - 22:04:27

Nováčci bez ochoty překonávat i ty nejmenší obtíže při pouhém počátečním samostudiu nemají v temnokomorničení sebemenší naději dosáhnout uspokojivého výsledku. Jejich frustraci plně chápu. Proces se nedá nijak okecat a nikomu nic nedá zadarmo. Doba kdy se zdálo, že musíme proces zachránit za každou cenu je už dávno pryč. Už není třeba vše dávat zdarma. Situace se obrátila! Ti co vědí a umí holt něco za rady chtějí. Pro začátek je to úcta a pokora od nováčků. Když nebude nebudou ani rady. Takže si nováčci a začátečníci nejdříve udělejte pořádek u sebe a mezi sebou a teprve potom jej dělejte na temnékomoře. Pokud se vám zde nelíbí jděte jinam.

Jsem pro, aby se zde založilo vlákno, kde se vypíší všichni, co si o sobě myslí, že vědí (kritérium je, že musí psát, že už se to tu řešilo, dle toho se zde pozná člověk, co něco ví) a zbytek nás, co nevíme, se tam k nim budeme modlit, budete pro nás takoví bohové. Bude to uspokojení a zadostiučinění pro Vás?

Příspěvek je přesně povaha Čechů. Peníze, peníze, chceš něco vědět, plať, aneb zadarmo ani kuře nehrabe. Ale třeba se to jednou obrátí a pochopíme, že lze pomáhat druhým i zadarmo z pocitu nějakého svého upokojení z dobré věci a ne jen pocitu mamonu, peněz, slávy, ... Peníze člověka šťastným nedělají, možná chvíli, když si koupí nové auto, foťák, milenku, ale to není naplnění člověka. Je mi celkem líto lidí, kteří toto nezažívají a ženou se za virtuálními čísly na jejich kontě.

Já ctím slušné lidi, co jsou slušní k druhým, jsou schopni pomoci, co něco dokázali ve svém životě. Toto jsou pokorní lidé a zaslouží si pokoru i od druhých. A jak zde mám někoho ctít či být k němu pokorný? Jak se takový člověk pozná? Tím, že mě za mou otázku pošle slušně do prdele? Úctu a pokoru mohu mít jen k někomu, kdo mi pomohl, choval se ke mě slušně a slušně vystupuje.

"Pokud se vám zde nelíbí jděte jinam" dejte si nováčci pozor nebo Vás zdejší božstvo vykáže ze zdejšího ráje, kterého si vůbec nevážíte!!!!! Tak já už se raději kárám, ať nedostanu náhodou ban za protibožské řeči.


  • 0

#221 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 9 leden 2015 - 22:27:48

1Nesuďte, abyste nebyli souzeni.

2Neboť jakým soudem soudíte, takovým budete souzeni, a jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám.

3Jak to, že vidíš třísku v oku svého bratra, ale trám ve vlastním oku nepozoruješ?

4Anebo jak to, že říkáš svému bratru: 'Dovol, ať ti vyjmu třísku z oka' - a hle, trám ve tvém vlastním oku!

5Pokrytče, nejprve vyjmi ze svého oka trám, a pak teprve prohlédneš, abys mohl vyjmout třísku z oka svého bratra.

Věřím, že Matoušovi by se přirovnání o hospodě a fotbalu po přečtení tohoto absurdního vlákna také moc líbilo.
  • 2

#222 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 9 leden 2015 - 22:47:17

Nováčci bez ochoty překonávat i ty nejmenší obtíže při pouhém počátečním samostudiu nemají v temnokomorničení sebemenší naději dosáhnout uspokojivého výsledku. Jejich frustraci plně chápu. Proces se nedá nijak okecat a nikomu nic nedá zadarmo. Doba kdy se zdálo, že musíme proces zachránit za každou cenu je už dávno pryč. Už není třeba vše dávat zdarma. Situace se obrátila! Ti co vědí a umí holt něco za rady chtějí. Pro začátek je to úcta a pokora od nováčků. Když nebude nebudou ani rady. Takže si nováčci a začátečníci nejdříve udělejte pořádek u sebe a mezi sebou a teprve potom jej dělejte na temnékomoře. Pokud se vám zde nelíbí jděte jinam.

 

Pokud dotycny za svoje vedomosti neco chce, necht porada kurzy, pise blog, nebo vyda elektronickou prirucku. Pak muze za tento servis pozadovat co chce, napriklad pokoru a mnohonasobne diky. Kdyz to bude vyzadovat v diskusnim foru, tazatel pouze lehce vykuli oci, zakrouti hlavou a najde si lepsi radu jinde.

 

Stoji za povsimnuti, ze mentorum a prirozenym autoritam v jakemkoli oboru se dostava mnoho ucty a lide se k nim chovaji pokorne a obdivuji je, zatimco ten, kdo se snazi uctu vynutit, pusobi jako vztekla ucitelka, co mlati ukazovatkem do katedry a stejne na ni kazdy kasle.


  • 5

#223 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 10 leden 2015 - 00:14:29

No chlapci, už by to stačilo.

S takovou se k dílu nepropracujete. A to si budete pravděpodobně také chtít dílo i užít ....  Jak známo, bez práce nejsou koláče ...


  • 0

#224 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 10 leden 2015 - 08:41:30

LuzJi, vyser se na ně. Vždyť se sami usvědčují. Jsou líní a neschopní si nejen o bzencakovi něco zjistit. Články ani starší příspěvky nečtou... Na srazy nejezdí.. Jen zaplevelují vlákna, vynucují si znova a znova rady, které mají na dosah a přesto pro ně ani ruku nezvednou. Ve své nevědomosti jen unáhleně soudí. Kritizují tento web a chtějí vše zdarma.

Nejdříve pro zdejší komunitu chlapci něco udělejte a pak teprve mluvte. Ozvěte se TAZovi a nabídněte mu pomoc při programování, vylepšete vyhledávání, navrhněte mu novou galerii. Testujte nové vývojky, porovnávejte papíry, filmy..  A podělte se zdarma o zkušenosti. Dokud z toho nemáte něco za sebou, tak prosím sklapněte své nevymáchané huby.


  • 1

#225 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 10 leden 2015 - 09:49:46

Bzenčáku, klídek ;-) Tí,ktorí vedia nemajú toľko času vypisovať odpovede na veci všeobecne známe a dostupné.  Tí fotia, vyvolávajú filmy, trávia hodiny a hodiny vo fotokomore, študujú na iných weboch  (napr. APUG, LArgeformatphotography, unblinking eye a podobne), prípadne čítajú knížky Ansela Adamsa, Tima Rudmana, Steva Anchella, Ralfa Lambrechta s Chrisom Woodhousom, Les McLeana, Barryho Thorntona, či iných, ktorí si vedomosti tvrdo oddreli vo fotokomore. Cesta k dokonalej zväčšenine je tŕnistá. Niektorým trvá roky, než sa k nej prepracujú, väčšine sa to nepodarí vôbec. Nikto, naozaj nikto, ani Ansel Adams by nespravil dokonalú zväčšeninu po troch - štyroch dňoch vo fotokomore. Keď to však človek vydrží a dopracuje sa k výsledku, je odmena opojnejšia ako všetky kokaíny seta...


  • 1

#226 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 10 leden 2015 - 10:12:32

 

Nováčci bez ochoty překonávat i ty nejmenší obtíže při pouhém počátečním samostudiu nemají v temnokomorničení sebemenší naději dosáhnout uspokojivého výsledku. Jejich frustraci plně chápu. Proces se nedá nijak okecat a nikomu nic nedá zadarmo. Doba kdy se zdálo, že musíme proces zachránit za každou cenu je už dávno pryč. Už není třeba vše dávat zdarma. Situace se obrátila! Ti co vědí a umí holt něco za rady chtějí. Pro začátek je to úcta a pokora od nováčků. Když nebude nebudou ani rady. Takže si nováčci a začátečníci nejdříve udělejte pořádek u sebe a mezi sebou a teprve potom jej dělejte na temnékomoře. Pokud se vám zde nelíbí jděte jinam.

 

Pokud dotycny za svoje vedomosti neco chce, necht porada kurzy, pise blog, nebo vyda elektronickou prirucku. Pak muze za tento servis pozadovat co chce, napriklad pokoru a mnohonasobne diky. Kdyz to bude vyzadovat v diskusnim foru, tazatel pouze lehce vykuli oci, zakrouti hlavou a najde si lepsi radu jinde.

 

Stoji za povsimnuti, ze mentorum a prirozenym autoritam v jakemkoli oboru se dostava mnoho ucty a lide se k nim chovaji pokorne a obdivuji je, zatimco ten, kdo se snazi uctu vynutit, pusobi jako vztekla ucitelka, co mlati ukazovatkem do katedry a stejne na ni kazdy kasle.

 

Ja ti rozumiem a celkom mi imponuje, ze si vytiahol zastavu za novacikov (hoci nim evidentne nie si). Ale o peniazoch (hoci sa hovori, ze to nie je zadarmo) si nikdo nepovedal.

Peniaze stoji tento web, peniaze stoji uz len to, ze niekdo nieco vyskusa, aby az potom nieco zverejnil, pripadne straca cas, ze napise clanok (vsimni si, ich pise tusim iba bzencak). A presa je to tu zadarmo. (Teda, ked dobrovolne nezaplatis malu podporu, ktora ta neopravnuje si mysliet nic navyse, ktore nech su pouzite prepytujem aj na poldeci, ked sa rozmysla o fotografii.)

Precitac si clanky, pripadne chvilku citat az po tom sa pytat je zakladnou ulohou zaciatocnika. Ale aj profika tazkeho kalibru, ktory chce byt prijaty komunitou. Su to zakladne prvidla a funguju na celom svete.

Ked niekto hati rozmary novacika, co sa sprava coby slon v porcelane, nemam mu to za zle.

Predstav si, ze tento web bude zo samych otazok typu: naco je ta packa na objektive...


  • 0

#227 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 10 leden 2015 - 10:13:13

Bzencaku, nikdo ti zasluhy ani zkusenosti neubira, projdi si vlakno a fakt nenajdes o tom ani vetu. Vsichni jsme tady vdecni za zkusene kolegy i ty, kteri neco do debaty vnesou. Za sebe - skodis si kapku zpusobem vyjadrovani, i kdyz tve emoce chapu. Hranice otevrenost/slusnost a uprimnost se u lidi lisi a ruzna jsou i ocekavani, nediv se, ze veta jako "Takže si nováčci a začátečníci nejdříve udělejte pořádek u sebe a mezi sebou" je pro mnohe jako plachta ne byka. Ja sam u ni pohrbivam jakekoliv plany zkusit se zucastnit tebou zmineneho srazu. A co se proveditelnosti tyce, kapku mi pripomina Okamurovy "napady" vystehovat vsechny Romy do Indie :-) V tomhle vlakne jsme toho natlachali uz presprilis, ja si myslim, ze v realu veci se maji daleko lepe, novacci sice sem tam zaotravuji, je to jejich vlastnost, vetsinou tu odpoved dostanou, prinejhorsim (dle jineho uhlu pohledu pak prinejlepsim) ne a vyhledaji sami. A svet jede dal. :-)


  • 0

#228 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 10 leden 2015 - 10:26:10

... novacci sice sem tam zaotravuji, je to jejich vlastnost ...

Preco novackovia mozu otravovat a preco skuseni nemozu frflat, ked je to pre zmenu ich vlastnost?

novacik otravuje - je to jeho vlastnost

skuseny frfle - je to jeho vlastnost

Bude sa s tym treba zmierit.


  • 1

#229 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 10 leden 2015 - 10:32:19

Keko, spravne. :-) Otravovani je zamereno na nejake tema. Frflani bude pak zamereno proti novackum. V tom je pro mne rozdil. Dale novacek otravuje nevedome (a z lenosti) zatimco zkuseny frfle vedome.. :-)


  • 0

#230 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 10 leden 2015 - 10:56:30

Kurna. Vidim, ze zlyhavam v presviedcani.

Pridam dalsi pohlad, novacik nevie, ze sa to tu uz niekto pytal (rozhodol sa pre analog teprv vcera), skuseny si striela do palice, pocuje trivialny dotaz po tisici raz.

Ked skuseny upozorni (co je vrchol jeho drzosti), ze sa to tu uz preberalo, novacik sa ohradi (ved otazku moze polozit kazdy). Ked to cita skuseny, trosku vypeni, ked novacik vidi penu, poukazuje na slusnost. Bodku dava bzencak filtrovanou spravou o smerovani omladiny do prdele.

Bol by to scenar na tragikomicky snimok. :)

Vedome frflanie nie je rozmar, ale vynutena reakcia, by som povedal.


  • 0

#231 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 10 leden 2015 - 10:57:03

Novackovia, zabite zaujem skusenejsich odpovedat a potom zostanu vsetky vase otazky nezodpovedane.


  • 2

#232 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 10 leden 2015 - 11:11:37

Keko, prskani a davani najevo sve otravenosti vs moznost pomlcet a jit si povidat do sveho profi-vlakna, nazyvas "vynutenu reakciu", Bzencak svym posilanim novacku do prdele ti "imponuje", holt nezbyva nam souhlasit, ze mame jine smysleni, jsme lini lide a mame jiny pristup. Zdravim.


  • 1

#233 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 10 leden 2015 - 11:27:57

pánové, za tu dobu, co tu mastíte do klávesnice, jste mohli udělat príma zvětšeninu...


  • 1

#234 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 10 leden 2015 - 11:33:57

To jsme samozrejmne mohli. Ale to bys pak nemel tohle poctenicko.. :-)


  • 0

#235 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 10 leden 2015 - 11:48:09

Keko, prskani a davani najevo sve otravenosti vs moznost pomlcet a jit si povidat do sveho profi-vlakna, nazyvas "vynutenu reakciu", Bzencak svym posilanim novacku do prdele ti "imponuje", holt nezbyva nam souhlasit, ze mame jine smysleni, jsme lini lide a mame jiny pristup. Zdravim.

Imponoval mi tvoj pristup. Nie bzencakov. Citaj!

Myslim, ze k nedorozumeniam dochadza prave preto, ze sa tu necita.

A rozdielne nazory mame, aj ked som sa snazil ich zblizit.


  • 0

#236 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 10 leden 2015 - 11:55:57

To jsme samozrejmne mohli. Ale to bys pak nemel tohle poctenicko.. :smile:

myslím že pokud se chce někdo vykrafávat vo houně, má na to fesjbůk

 

k tomu počtěníčku - z něj mi docela vyplývá, že je tu část nováčků - řekl bych jejich menšina - která má buď nataženou ruku nebo hubu.

Druhá část nováčků raděj pracuje na zvládnutí procesu klasiky


  • 0

#237 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 10 leden 2015 - 11:58:06

Pandon Keko. Neporozumel jsem.

Tak nebo tak, chystal jsem se tobe Keko, uz kratce po napsani meho prispevku, omluvit za mirny vypad vuci tve osobe. Timto se tedy omlouvam. Mas vzdy slusne vystupovani, i kdyz v argumentaci se obcas rozchazime.

Je to prvni ze dvou veci, kterou jsem chtel zde sdelit, a tu jsem porusil. 1) nenapadat osobne [1] 2) radeji nepsat nic, nez "uz to bylo", pac je to neprinosne, nikoliv vsak neslusne.

 

[1]

V zivote mel jsem mnoho situaci, kdy jsem litoval toho, co jsem rekl. Nikdy jsem vsak nelitoval toho, ze jsem mlcel.


  • 0

#238 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 leden 2015 - 12:01:24

Keď som kedysi pred cca 35 rokmi začínal, povedal mi kolega, tiež amatér, "dones film, papiere, vývojky a ukážem ti, ako sa to robí". A tak som k nemu dobehol, okrem požadovaných vecí som doniesol aj fľašu Borovičky a začali sme. Kým sme vypili fľašu mali sme vyvolaný film a urobených niekoľko fotiek. To bolo všetko.

Čo som tým chcel povedať. To bolo všetko, čo mi niekto niekedy v živote poradil ohľadne foto. Všetko ostatné, čo viem, som sa naučil sám z kníh, z pokusov a omylov a za svoje peniaze. Aj napriek tomu sa rád podelím s tým čo viem ak môžem a nenárokujem si za to odmenu. Je to preto, lebo to nerobím profesionálne, ale ako koníčka. Keby som to robil profesionálne, tak by som si za to samozrejme nárokoval odmenu, veď predsa z toho žijem.

 

A čo sa týka tých dotazov nováčkov, sorry páni, ale niektoré dotazy sú skutočne nezmyselné a irelevantné, týkajú sa samotných elementárnych základov fotografie, ktoré by človek mal vedieť, ak chcem vôbec fotiť začať. Kúpiť si v antikvariate knihy o fotografovaní a naštudovať si základy fotografovania. Potom tu nebudú vznikať takéto problémy.

Bzenčaku, a aj ostatný, mám len jednu radu, kľud - nereagovať a ušetriš si svoje nervy. Aj na to som prišiel len po svojej vlastnej zlej skúsenosti, tiež som často takto reagoval, nemyslím tu na TK, ale aj v živote, až som jedného dňa ležal na JISKE po operácii srdca a zamýšľal sa nad životom. Od vtedy som, povedal by som, flegmatik, a len tak ma niečo nedokáže vytočiť. Keď mi niekto pred tým hovoril "kľud", ešte viac ma to iritovalo, dnes to isté ja hovorím iným. Ako hovorilo jedno staré ľudové príslovie: "ničiť si svoje zdravie pre hlúposť, lenivosť druhého je trestné".

 

Sorry, len toľko k tejto diskuzii som chcel povedať. Pravdu majú nováčkovia, ale zabúdajú na jednu základnú vec, že dnes existuje internet, google atd, a keď si tam niečo zadajú, o chvíľku majú množstvo odpovedí. Pravdu majú aj starší, skúsenejší, ktorý takéto možnosti nemali a museli všetko hľadať v knihách a prelúskať mnohokrát množstvo balastu, kým sme sa dostali k základnej veci, ktorú sme hľadali, ale neodradilo nás to.

 

Sorry. Je to len môj názor a nikomu ho nechcem vnucovať. Len zo záujmom budem sledovať vývoj tohto vlákna.


  • 4

#239 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 10 leden 2015 - 14:25:55

Přátelé,

 

ono hlavně toto vše vzniká internetovým nedorozuměním, já se osobně rád setkám s kýmkoli a věřím, že jsme všichni slušní lidé, porozumíme si a jsme schopni si navzájem pomoci. Škoda, že jsem s tím začal až teď, rád bych se zúčastnil třeba srazu v nedalekém Bzenci.

Když máme fóru pomoci, poslal jsem aspoň peníze za předplatné za loňský a letošní rok. Pomohl bych i jinak, ale nejsem přes web znalý, i když se v IT živím.

Rád pomohu, bohužel jako začátečním na tomto fóru moc asi ne. Mohu pomoci v IT, audio technice, či vše ohledně základních DSLR od Nikonu.

Rád napíši recenzi či článek, ale až časem, až něco budu vědět. Na Nikonklubu jsem pár článků/recenzí dal. Určitě je to fajn věc pro ty, co se chtějí o dané věci dozvědět více. Zabere to čas, ale člověk to pomalu dá dohromady.

Sám jsem založil Klub přátel fotografie, aktivně ho vedu, pořádám výstavy pro členy, vymýšlím focení atd. Dělám to vše zadarmo, ve svém čase, dělám to pro lidi a oni to oceňují a já z toho mám radost. Všichni jste do KPF vítáni, ale jsme tam všichni digitálisti, ale možná někteří z Vás zde také nejedou jen v kinu.

Proto nemám osobně rád ty zachmuřené názory, protože já právě k tomuto přistupuji přesně naopak. Pokud vím a mohu pomoci, velmi rád to udělám. Protože to co děláte se Vám přesně stejně vrátí.

Ale rozhodně všem co mi zde pomohli děkuji. Na své otázky jsem odpovědi dostal. Takže teď už je na řadě fotit - vyvolávat - zvětšovat. Určitě se rád pochlubím, jak budou nějaké aspoň trochu slušné výsledky.

 

Dobré světlo, Petr


  • 2

#240 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 10 leden 2015 - 15:54:10

Pandon Keko. Neporozumel jsem.

Tak nebo tak, chystal jsem se tobe Keko, uz kratce po napsani meho prispevku, omluvit za mirny vypad vuci tve osobe. Timto se tedy omlouvam. Mas vzdy slusne vystupovani, i kdyz v argumentaci se obcas rozchazime.

Je to prvni ze dvou veci, kterou jsem chtel zde sdelit, a tu jsem porusil. 1) nenapadat osobne [1] 2) radeji nepsat nic, nez "uz to bylo", pac je to neprinosne, nikoliv vsak neslusne.

 

[1]

V zivote mel jsem mnoho situaci, kdy jsem litoval toho, co jsem rekl. Nikdy jsem vsak nelitoval toho, ze jsem mlcel.

Nie je sa zaco osparvedlonovat :) Ale keby si bez toho nezasapl, osparvedlnenie sa prijima :)


  • 1

#241 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 10 leden 2015 - 16:41:25

Sokolvideo pekne si to napísal.

 

V dnešnej internetovej dobe sa naozaj takmer všetko dá nájsť na webe. Do určitej miery. Keď som sa pred pár rokmi dostal do štádia, že som sa už nevedel štúdiom kníh a netu posunúť  ďalej, hlavne vo fotokomore, vybral som sa s jedným kamarátom do UK k Les McLeanovi a zaplatili sme si niekoľko denný workshop. Nebol to najlacnejší výlet v mojom živote, ale za 4 dni strávené vo fotokomore s jedným z najlepších európskych printrov som sa naučil viac, ako za celý predchádzajúci život. Naučil ma veľa trikov, ktoré sa on naučil v škole, od starších a skúsenejších,prácou pre iných, vlastnou, niekoľko desaťročí trvajúcou praxou, miliónom hodín strávených vo fotokomore a neustálym štúdiom.

Keď sme sa lúčili, naznačil, že niektoré veci by som si mal nechať pre seba, lebo nie všetko je zadarmo a nie všetko je levné. Za informácie sa platí. Ľudia ako Les, Tim Rudman a Steve Anchell a mnohí iní tieto informácie spisujú, vydávajú knihy, ktoré sa za peniaze kupujú a oni aj z toho žijú. Niektoré perly neuverejňujú ani v knihách a nechávajú si ich na workshopy. Tým chcem povedať, že chápem rozhorčenie,napríklad Bzenčáka, ktorý tu uverejnil pár naozaj zaujímavých článkov svedčiacich o tom, že čosi málo už vo fotokomore preskákal, že ho otravujú triviálne otázky ľudí lenivých polechtať čo i len Googla. Pritom kľudne si tie informácie mohol nechať pre seba a okruh svojich známych. Buďme týmto ľuďom, ochotným podeliť sa o ich poznanie, vďační.

Klasická fotografia, je niečo úplne iné ako dnešný rýchly povrchný digitálny svet, kde sa balastné informácie, na nás sypú zo všetkých strán. Analógová fotografia a práca vo fotokomore vyžadujú lásku, vášeň, nekonečnú trpezlivosť, chuť sa stále učiť, nevzdávať sa a nenechať sa znechutiť chvíľkovými neúspechmi a to všetko robiť veľmi dlho. Keď sa však po dlhšej dobe dostaví úspech a prvá dokonalá alebo aspoň takmer dokonalá fotografia, stojí to za tú námahu.


  • 2

#242 Kapro

Kapro

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
  • LocationPressburg/Prague
Reputace: 29

Publikováno 10 leden 2015 - 16:43:55

...uff, idem radšej zaliezť do fotokomory. Dnes sú v pláne posledné zbytky EFKE EMAKS, jedných z najleších papierov fotografickej histórie. Aká škoda, že ich nemám v zásobe toľko, ako Forte PWT a Bromofortu.. :cry:


  • 0

#243 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 10 leden 2015 - 21:57:31

Je tady mnoho krasnych odpovedi  a ze se nekteri z nas nastvou,tak tomu se vubec nedivim.

Ano ,mi starsi jsme se prokousavali knihama plnych ruznich informaci a hledame dodnes,proc ne.Clovek se uci cely zivot,kdyz chce a ma trpelivost,a ta trpelivost k tomu co delame patri,musi patrit aby jsme meli dobry vysledek.

Dnesni mladi,a to si musime priznat,chteji vsechno hned a bez namahy,jako by jsme byli povini jim to usnadnit,proc???

Hledani a vyhledavani a opet trpeklvost to je klasicka cernobila a barevna fotografie kterou delame doma,nekteri i na kolene,jak se rika,jim patri muj obdiv,neb to sam znam z drivejska,protoze kdyby nebyla trpelivost,nebyla by ma temna komora.

 

Jak se tu psalo,kupovat knihy,hledat a obcas se zeptat o radu ale s pokorou,a to v pripade kdyz si nejsem jisty a uz jsem vycerpal vsechny moznosti ve vyhledavani.Ano mame tez co vrace,neb nam bylo tez odpovezeno na nase dotazy,ale ne porad na stejne veci ktere tu jsou.

Ja to resil tak,ze jsem si mnohe vytisknul a nasel tam to co jsem hledal a i vice.Kdyz kouknu na APUG,FADU a jine weby,jsou tam novacci a hodne a tez se ptaji ale ne na stokrate opakovanou odpoved.Jak je zde nekolikrat uvedeno google a jine vyhledavace,ale predevsim to chce kupovat knihy a snazit se ucit a ne jenom vyhledat odpoved a knihu zalozit.Tech knih s toto tematikou je neskutecne mnozstvi.Pokazde kdyz najdu nejakou ,koupim,proc ne.Informaci neni nikdy nazbyt

 

Tez jak je zde psano,pojdme delat fotografie to je to jedine spravne co muzeme delat.

Jdu na to :P


  • 0

#244 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 10 leden 2015 - 22:41:47

Borekte, to je vyvoj. Kdyz zacinal muj deda, mel stryce s velkoformatem a sem tam si mohl pujcit jednu jeho knizku. Ale jinak byla valka, nebylo dost niceho a jak literatura, tak material, to bylo leta nedostatkove zbozi. Az po vojne se dostal pres zname ke zdrojum a mohl si doprat luxus skutecne funkcniho pristroje a po case i literatury v jazycich, kterym rozumnel. Odpovedi na otazky hledal, kde se dalo a casto se kvuli tomu nevyvaroval chyb.

 

Pozdejsi generace zila v luxusu, existovalo hned nekolik fotografickych prirucek, casto stacilo projit par antikvariatu a knihkupectvi a clovek neco nasel. Byly obchody, kde se alespon nejaky ten jednodussi pristroj dal koupit, filmy ve fotopotrebach vetsinou meli, aspon nejaky ten zakladni typ... Ta generace to mela oproti te predchozi moc jednoduche.

 

Ja moc dobre vim, ze ani jedno nebylo dostacujici, precetl jsem jednak to, co nashromazdil deda (vcetne knihy po jeho stryci, ktera byla dost pokrokova, mluvila na zacatku tricatych let o barevne fotografii), druhak jsem si nashromazdil dalsiho asi pul metru knihovny z ruznych antikvariatnich a bazarovych zdroju. Stejne to hodne otazek nezodpovi. Je potreba se ptat, zacatecnici to budou vyzvidat.

 

Za par desetileti, pokud se toho nahodou doziju, az za mnou prijde novacek a bude chtit vedet, proc se mu oteviraji zada flexarety, neodbydu ho tim, ze v mozkovizi si o tom muze na sitnici nechat promitnout klip a kdyby nebyl linej, uz davno se necha pripojit a zjisti to sam, ale reknu mu, ze je to bezna chyba, ze se musi tim sroubeckem nahore otocit. Ze se to stavalo kazdymu mimo Ceskostan, nebot tento bugfix jaksi nikdy neopustil cesky navod.

 

No a co, ze je nekdo zacatecnik a nevi. Odpovidejte, chytne ho to a co bude potrebovat, to si vyhleda sam, protoze az se rochu vyzna, bude se orientovat a bude vedet, co hledat.


  • 1

#245 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 11 leden 2015 - 03:15:11

souhlasim s tebou,jen jsem chtel rici ze nejvice se take naucime,kdyz bude opravdovy zajem a my sami se budeme snazit.

Vzdy jsem ucil sve kluky,aby byli nezavisli a spolehali predevsim na sebe  a na to co se naucili.Vzdyt i ty se snazis byt sam sebou.

Jinak by jsme nebyli tam kde jsme,ze?

Ano poradim ,ne ze ne ale predevsim chci videt snahu dotycneho,ze ma zajem.Jsem rad ,jako kazdy zde,ze je nas cim dale vice.

 

Nechme toho,ted jsempro dnesek skoncil v temne komore a jsem spokojen,zitra pokracovani.

A co vy jak jste na tom,

 

Pomahat radou druhym,a vubec pomahat lidem co potrebuji pomoc je nadhera 

clovek cloveku clovekem


  • 0

#246 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 11 leden 2015 - 03:32:37

Tak urcite, ale nedostatku zajmu bych se od mladsich neobaval. Muze se stat, ze bude nekdo znudeny, nebo bude po prvnim neuspechu chtit vsechno odepsat, ale tam staci prave projevit onu vstricnost. Staci malo a clovek preda nadseni pro vec.

 

Velkym problemem dnesni mlade (12-25 let) generace je obecne nezajem okoli o ne a spousta omezovani. Kdyz k nim pristoupime s otevrenou mysli, ukazeme jim neco tak tvurciho (a originalniho, co jim navic umozni vyniknout nad okolim), jako fotografie, nechame je delat jejich chyby jejich stylem a poradime z pozice kolegu nadsencu, zmenime nejen jejich nahled na TK a zpusob traveni volneho casu, muzeme zmenit i neci nahled na svet a lidi v nem.

 

V mem okoli vidim dost tech, co s temnokomornicenim zacinaji. Je to dobre.


  • 0

#247 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 11 leden 2015 - 04:05:47

Přiložený soubor  image.jpg   46,79K   31 Počet staženíi toto je poucne

 


  • 7

#248 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 11 leden 2015 - 20:55:25

attachicon.gifimage.jpgi toto je poucne

Sákryš, má D90 má 12MPx, ale už fotím i na film :-).

Dnes jsem rozebral a vyčistil Opemus od souseda. Nevím co to je za model, není tam nikde nic psáno, asi dle obrázků Opemus 4x4, což je škoda, chtěl bych vyvolávat i 6x6. Je to nádherná věc, ten design je parádní, ty novější III a více už jsou o ničem, je v černé barvě, což se moc nevidí. Ještě zítra koupím šňůru k žehličce, taková ta textilní a bude skoro jak nový. Byla tam taková textilní opletená, ale za těch 50 let už byla tvrdá, to bych do zásuvky v rámci zachování zdraví raději nedal. Jak bude hotový, nafotím ho. Mám k tomu pár otázek, ale to do jiného vlákna.

Taky jsem včera dočetl knihu Vyvolávám a zvětšuji sám od Zdeňka Tomáška a pro ty, co nepotřebují teorie o fotografování, fotí třeba jako já na DSLR, ale chtějí přejít na kinofilm, tak je to poučné. Na to, že to má 174 stran, tak jsou to tam jen základy vyvoláni a zvětšování, ale nám začátečníkům to stačí. Doporučuji a jdu se vrhnout na další knihu.


  • 0

#249 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 11 leden 2015 - 22:49:26

melo by to fungovat i na 6x6 akorat jinej ramecek


  • 0

#250 Babke

Babke

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 18

Publikováno 28 leden 2015 - 23:41:13

 

attachicon.gifimage.jpgi toto je poucne

Sákryš, má D90 má 12MPx, ale už fotím i na film :smile:.

Dnes jsem rozebral a vyčistil Opemus od souseda. Nevím co to je za model, není tam nikde nic psáno, asi dle obrázků Opemus 4x4, což je škoda, chtěl bych vyvolávat i 6x6. Je to nádherná věc, ten design je parádní, ty novější III a více už jsou o ničem, je v černé barvě, což se moc nevidí. Ještě zítra koupím šňůru k žehličce, taková ta textilní a bude skoro jak nový. Byla tam taková textilní opletená, ale za těch 50 let už byla tvrdá, to bych do zásuvky v rámci zachování zdraví raději nedal. Jak bude hotový, nafotím ho. Mám k tomu pár otázek, ale to do jiného vlákna.

Taky jsem včera dočetl knihu Vyvolávám a zvětšuji sám od Zdeňka Tomáška a pro ty, co nepotřebují teorie o fotografování, fotí třeba jako já na DSLR, ale chtějí přejít na kinofilm, tak je to poučné. Na to, že to má 174 stran, tak jsou to tam jen základy vyvoláni a zvětšování, ale nám začátečníkům to stačí. Doporučuji a jdu se vrhnout na další knihu.

 

Prosím, mám Opemus 4x4 doma, zatím jsem zvětšil 3 filmy a dá se to... Teda takhle, nemám srovnání, ale jsem spokojen :D Akorát by mě (čistě ze zvědavosti) zajímalo, jestli se mu dá nějak odšroubovat objektiv...?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních