Přejít na obsah


Fotka

Komorníkovy začátky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
436 odpovědí na toto téma

#151 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 leden 2015 - 19:48:41

To straší digitálisti.


  • 0

#152 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 6 leden 2015 - 20:40:52

Mam souseda, ktery cely zivot topil PET lahvema a ted ma bohuzel postizene vnouce. Spatne jsem mu nikdy nepral, ani se mu neposmivam, ale jak si to udelame tak to budeme mit a tohle je takovy nestastny priklad, samozrejmne hodne zjednoduseny (schvalne, vsimnete si nekdy, kolik vasich znamych ma zdravotni problemy jako alergie, astma, revma, geneticke poruchy, problemy s plodnosti). A zrovna se neco takoveho muze prihodit i mi, pac prostredi sdilime vsichni, byt se nam zda, ze jsme pany nasich zachodu.. :-) Proto tyhle radky.


  • 0

#153 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 leden 2015 - 20:51:14

Otázka odevzdávání do ekodvora se tu řešila dostkrát. Ano, jsou věci, které do odpadu nepatří. Ovšem všechno má své meze, jakkoliv nemohu nikomu bránit, aby do sběrného dvora odnesl třeba slabý roztok kyseliny solné. Příklad souseda s vnučkou je dokonalou demagogií. Ale což, buďme rádi za každého agenta druhé strany, který se odhalí :mrgreen:


  • 0

#154 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 6 leden 2015 - 21:27:47

Ono skoro vsechno zde popsane se jiz resilo mnohokrat. Tohle forum ma dost offtopic tendenci a nemyslim, ze je to spatne, pro ty, kteri radi ctou a pisou.. akorat to vyhledavani je pak blbejsi. Ma-li nekdo potrebu opakovat, nech zit.

 

Jj, prvni strano, souhlas, jsem v te druhe. A to neni vsecko, delam sprosty ekoterorismus pac dokonce tridim odpad, jako nejaka zapadacka ovce.. Co mame dal rozdilne, ze nikoho nenapadam, byt jsem v tom vlakne videl jeste vetsi hovadiny, nez ty moje.. :-) Vyrustal jsem na Ostravsku a o te demagogii jsem se uz take kdysi dost naposlouchal. Takze.. zdravim. :-)


  • 3

#155 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 6 leden 2015 - 22:04:30

Už jdu dát poslední Fomu 400 do Yashica a tento týden dojde Flexaret, tak rychle objednat svitky Foma 200 a jde se fotit! Jen nyní moc to počasí a světlo nepřeje.


  • 0

#156 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 6 leden 2015 - 22:45:23

...... Jen nyní moc to počasí a světlo nepřeje.

Naopak  -  když vysvitne, objeví se krásné dlouhé stíny.

Když leží sníh, dají se najít spousty, pro černobílou vhodných kontrastních míst. A pokud máš stativ a drátěnku, užívej si dlouhých časů do syta  ;-)


  • 2

#157 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 leden 2015 - 00:25:44

Mam souseda, ktery cely zivot topil PET lahvema a ted ma bohuzel postizene vnouce. Spatne jsem mu nikdy nepral, ani se mu neposmivam, ale jak si to udelame tak to budeme mit a tohle je takovy nestastny priklad, samozrejmne hodne zjednoduseny (schvalne, vsimnete si nekdy, kolik vasich znamych ma zdravotni problemy jako alergie, astma, revma, geneticke poruchy, problemy s plodnosti). A zrovna se neco takoveho muze prihodit i mi, pac prostredi sdilime vsichni, byt se nam zda, ze jsme pany nasich zachodu.. :smile: Proto tyhle radky.

Nerad ti kazim iluziu o zdravom zivotnom style:

Nasli takeho umrznuteho fesaka kdesy v Alpach. AKo sa ukazalo, neslo o talianskaeho turistu, ale o cloveka menom Otzi, ktoremu bolo nejakych 5000 rokov. Narodil sa evidentne v case, kedy este na vyvolavanie filmov nepouzivali ID11. Ba myslim, ze nepouzivali GMO potraviny. Nedychali smog z aut. Nestresovali sa uz od detstva malou nasobilkou. Neplatili dane. A predsa fesakovi diagnostikovali mnoho "civilizacnych" chorob. Rakovina sprevadza cloveka od kedy je clovekom. Mnoho typov rakoviny nema nic spolocne so sposobom zivota, potravinami ani ID11. Skratka zijeme na planete, kde je zivot bombardovany smtonosnymi casticami, ktore neustale nivocia nase DNA. Fajcenie je iba take jemne "lechtani". O THC uz ani nehovorim. Skratka, dnes uz sa nenajde institucia, ktora by povedala, nevadi, nie je to az tak strasne ako napr vycikana hormonalna antikoncepcia v Temzi ... Ked nam Slovnat za chrbtom slaha do neba 30 metrove plamene z troch kominov naraz (ale iba ked su dobre rozptylove podmienky), tak mam pocit, ze tou troskou vyvojky, co vylejem do zachoda, vlastne prirode iba pomaham.

Je potesitelne, ze u vas existuju zberne dvory. Ale je to iba take strkanie hlavy do piesku. Co sa stane s tou chemiu nik ani len netusi. Ale pred tym sa urcite sustredi na jednom mieste do objemu, ktory uz moze znamenat lokalnu katastrofu. Na druhej strane, ked ten liter vyvojky mesacne nezabije vyhnivacie bakterie v COV, je to asi najmenej skodlivy sposob zneskodnovania. Na vyvojke je totiz najskodlivejsia ta skutocnost, ze ona pohlcuje kyslik rozpusteny vo vode a rybam sa tak znemoznuje dychat. Preto ja ked zhodou okolnosti nebezim s pouzitou vyvojkou do roboty, kde chemikalie zbierame a odovzdavame ich firme Detox, tak pred vyliatim vyvojku dobre pretrepem vo velkej flasi. Zapravim do nej tolko kyslika, kolo sa zmesti.

Nenabadam nikoho k nezodpovednosti, ale treba zacat od tych najhorsich eko zatazi. Skus zacat prat jadrovym mydlom, prestan umyvat riad a pouzivat igelitky. A mozno i parfumy a kozmetiku ... Vyvojky sa neboj, ked sme nezomreli vystaveni jej ucinku podaktori uz 42 rokov, bal by som sa viac chemie v chlebe, v masovych vyrobkoch, v mlieku ...


  • 1

#158 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 7 leden 2015 - 00:40:48

Lolo, to stejne plati pro kuchynskou sul, vcetne rakovinotvornosti, Jde jen o mnozstvi. Varovne napisy ztratily smysl po prijeti REACH, od te doby jsou na vsem. Mam tu nejake veci koupene v Britanii a tam je jasne videt, ze varovani jsou nesmyslna. Cituju: Handling: (bla bla, bla, use gloves...) For Australia: Poison! Britanie nema problem se splachovanim vyvojky do zachoda. V Australii je to same jed.

 

Takze nezalezi na chemikaliich, ty jsou OK, zalezi na legislative. Cisticka odpadnich vod je vice, nez dostatecnou cestou pro drtivou vetsinu fotochemie.


  • 0

#159 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 7 leden 2015 - 01:26:47

Vim, ze je to off topic, ale resi se to tu uz ponekolikate. Ta titerna mnozstvi potencialne nebezpecnych latek, co fotografove doma vyprodukuji a co se naredi v kanalizaci jak kdyz jezevcik cura do Labe, to nema cenu vubec resit. Pro prostredi jde udelat hodne, muzete se ucastnit akci, kde se cisti nejaka cast zbytku prirody od odpadku (delavam to od puberty to jsem jinak liny jak ves), muzete tridit odpad (pokud to pak neskonci na korbe jednoho nakladaku se smesnym odpadem, jak nekdy byva zvykem), muzete hlidat, aby vam z auta netekl olej...  toho, jak malo lidi pro prostredi skutecne neco dela je mi jasne, ze 99,99% techto reci je jen prazdna poza.

 

Civilizacni choroby zabijely vzdycky. Kdyz babicka Bozeny Nemcove umirala, v nedozitych 55 letech, vsichni chapali, ze uz je stara a ze se jedna o prirozenou smrt. Lidem se v tom veku klepavaly ruce a prece nikoho nenapadlo, ze je to parkinsonova choroba. Lidi chradli a nikoho nenapadlo, ze je to rakovina (kterou trpeli i Faraoni), lidi umirali a cukrovka jim byla veci neznamou. Mam doma knizku "Zdravoveda" od Dra Panyrka, konec devatenacteho stoleti. Pise tam, na co si dat pozor, jak jsou sizene potraviny a jake chemikalie se tam pridavaji. Popel, mastek, anilinove barvy, olovo, med, rtut, asfalt... Proti tomu jime dneska super ciste, prirodni, extra kvalitni mnamky. Pred tim byl bud hlad, nebo neco, co obsahovalo mimo jine i potraviny, ale nikdo neresil obsah latek, ktere cloveku muzou mozna i ublizit, kdyz je bude osmdesat let nezrizene konzumovat. Navic spatne fungujici topeni, kominy, paleni odpadku, prasnost cest, infekcni choroby, mizerna hygiena...

 

Zijeme v dobe extremne ciste a jeduproste prirody, nejcistsiho vzduchu od stredoveku (vygooglete si, jak malo stromu bylo od stredoveku do osmnactehho stoleti, zalesneni prislo az s prumyslovou revoluci a tehdy zase prisly zplodiny a jedy ve velkem), do potoku i blizko mest se vraci raci... Je mozna hezke, ze neco dobre myslime, ale nezatezujme sberne dvory nesmysly.


  • 0

#160 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 leden 2015 - 09:59:14

Rozhodně bych to takhle nezjednodušoval. Lejme vše kam chceme, čistička to vyčistí a příroda si s tím nějak poradí. Mezi ekoteroristy se nepovažuji a je mi jasné, že odpad z vypouštěné pračky může být někdy horší než použitá vývojka. Vlastně by mě zajímalo co se s těmi odpady děje ve sběrných dvorech. Dříve se prý ustalovač vykupoval - je v něm stříbro. Snad se využívá i dnes. Tedy raději odnést do sběrného dvora než mávnout rukou a řici si, ono se to nějak vyřeší. Vždyť jen čůrám do Labe. 

 

Pokud jde o varovné nápisi, spíše se tím chrání sami firmy, abychom je nežalovali za tučné odškodné. Kdo se dnes stane dýmivcem tabákovým a budiž mu to přáno, nemůže si později stěžovat na zdravotní stav. Ta a ta firma mi zničila zdraví. 

 

Když vidím, že nejsme národ, ale dobytek (všechno všech včetně odpadu), tak je mi z toho někdy ouzko.  Nevím jestli jsme tak blbý nebo to děláme schválně či pouze z lenosti. Píšeš o tom, že chodíš sbírat odpad do přírody, ale on by se tam ani neměl dostat. Jak kruté je i po 25 letech přejet hranice ČR a zjistit, že ono to jde. 


  • 3

#161 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 7 leden 2015 - 10:02:00

Vazeni, o logice, relevantnosti, verohodnosti, spojitosti a spravnosti dusledku z argumentu a "argumentu" vypsanych vyse necht si kazdy udela obraz sam. Panove uz toho napsali dost, nebudeme se tocit v kruzich, to vlakno je o necem jinem.

 

Nejvice se mi nelibi propagace hotovych navodu vytvorenych "selskych rozumem" v teto oblasti (ktere nejcasteji baziruji na hazeni veskere fotochemie do jednoho pytle - soudny clovek jiz zde by se mel pozastavit.. nejake detailnejsi analyzy jednotlivych latek pak najdete napr ve vlakne Likvidace sepia toneru). Proto tato reakce. Doposud poukazal jsem jen na tri veci:

- ja sam chemii do zachodu neleju, nestoji mne to zadne usili ji jednou za rok odvest do sberneho dvora (pouzivam stock'y, u hodne redenych vyvojek by to bylo slozitejsi kvuli objemu a vice bych po skodlivosti patral a pokud bych dosel k zaveru, ze je ok lit do odpadu, lil bych to, ale soucasnych 10-15l za rok nemam problem odvest)

- Ilfordi datasheet uvadi "higly toxic for aquatic life" nebo nejak tak

- odpalkoval jsem kolegu Plociho pouze to, ze napsal "chemii lit do zachodu" namisto "chemii leju do zachodu", tot vse (a smajlik na tom nic nemeni)

 

Jak jiz to v zivote (a obzvlast na diskusnich forech) byva, svet je plny "odborniku na vsechno" (to jen obecne, timto se nepoustim do Vas, diskuteri vyse). Prosim tedy o nezakrikovani nazoru protistrany, a nenavadeni k vlastni ceste. Take mam na Vas pristup jasny nazor, a hlavne na argumentaci, kterou pouzivate, ale nechavam si to pro sebe, protoze verim, ze vecnosti debaty to neprospeje. Je spravne podat vecne argumenty, at si kazdy udela svuj usudek. Vecnost mych argumentu v tematu likvidace je strucna "nevim-li co delam, dam spise na pokyny vyrobce a radeji to do sberneho dvoru odnesu". Tot vse.


  • 2

#162 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 7 leden 2015 - 10:17:28

"higly toxic for aquatic life" nebo nejak tak  ... se  týká  hydrochinonu. 

Když  vím,  že  tento je  v dost vysoké koncentraci  obsažen  v mnohých barvách na vlasy,  je mi  smutno a líto  těch dam,  které si to plácají či nechají plácat přímo na hlavu a tam to  nechají pěkně dlouho  vstřebávat, i rybiček  v  řekách a přehradách...  dost pochybuji,  že  odpadní voda z kadeřnictví je likvidována ekologicky jinak,  než  vypouštěním do kanalizace  (v tom dobrém případě),  či do přírody přímo z domečků a chat nenapojených na kanalizace s čističkou. 


  • 1

#163 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 7 leden 2015 - 10:43:20

> Jo, radne zastrizene ruzky, na ty jsem zapomnel! Diky za upozorneni.

 

Kolik je to "radne zastrizene ruzky"? Jakoze v milimetrech. Kdyz si predstavime odstrihnuty ruzek filmu - trojuhelnik, kde strana A lezi na dlouhem okraji filmu a strana B lezi na siri filmu, kolik asi ma tve A a B? A je to vubec rovna cara? Nebo je lepsi ji zaoblit, treba nuzkama na nehty? U kinofilmu pak, zarovnavas nejdrive film, ze oba rohy jsou na stejne urovni (co se delky tyce) nebo pouzivas originalni "skoseni" kinofilmu a zastrizene ruzky jsou pak na jine urovni (predpokladam, ze se ma zarovnat).

Doposud jsem vyvolal skoro 100 svitku a problemy jsem nemel snad nikdy, ojedinele u mokre civky. Me zastrizeni je dost male, cca A=4mm B=2-3mm (u svitku to delam ve tme po hmatu, man ukazovacem opreny na ruzku a druhou rukou striham). Tedka jsem zacal kinofilm a dost jsem bojoval. A tak mne zajima, kolik strihaji jini. Mam takovou predstavu, ze prilis velke zastrizeni bude zpusobovat potize, protoze film vyjede uplne mimo drazku.

 

 


  • -1

#164 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 7 leden 2015 - 11:47:44

kdyz si vzpomenu co vsechno jsem vychlastal tak se normalne bojim jit vychcat

.


  • 7

#165 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 7 leden 2015 - 12:11:53

 

> Jo, radne zastrizene ruzky, na ty jsem zapomnel! Diky za upozorneni.

 

Kolik je to "radne zastrizene ruzky"? Jakoze v milimetrech. Kdyz si predstavime odstrihnuty ruzek filmu - trojuhelnik, kde strana A lezi na dlouhem okraji filmu a strana B lezi na siri filmu, kolik asi ma tve A a B? A je to vubec rovna cara? Nebo je lepsi ji zaoblit, treba nuzkama na nehty? U kinofilmu pak, zarovnavas nejdrive film, ze oba rohy jsou na stejne urovni (co se delky tyce) nebo pouzivas originalni "skoseni" kinofilmu a zastrizene ruzky jsou pak na jine urovni (predpokladam, ze se ma zarovnat).

Doposud jsem vyvolal skoro 100 svitku a problemy jsem nemel snad nikdy, ojedinele u mokre civky. Me zastrizeni je dost male, cca A=4mm B=2-3mm (u svitku to delam ve tme po hmatu, man ukazovacem opreny na ruzku a druhou rukou striham). Tedka jsem zacal kinofilm a dost jsem bojoval. A tak mne zajima, kolik strihaji jini. Mam takovou predstavu, ze prilis velke zastrizeni bude zpusobovat potize, protoze film vyjede uplne mimo drazku.

 

 

 

Svitky nezastříhávám, ty mi kupodivu jdou do cívky Plastimatky docela dobře.

U kinofilmu odstřihnu prvních cca 5 cm, které jsou beztak osvícené při zakládání filmu, snažím se trefit mezi perforaci a pak mírně zkosím rožky, aby to dobře klouzalo ve vodící drážce civky. Jednoduché, žádná věda to není.


  • 0

#166 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 7 leden 2015 - 12:14:08

Myslim, ze je zrejme, ze se zde znazim o nejaky presnejsi/technictejsi popis. Takze, co je to mirne?


  • 0

#167 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 7 leden 2015 - 12:19:56

aby ti pod nuzkama zustali trojuhelnicky o rozmerech max. 1mm na stranach A a B

.

svitek opravdu nezastrihavat - je dost ohnuty a pri zastrizeni leze ven z ceskych i slovenskych drah


  • 0

#168 plisek

plisek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 14

Publikováno 7 leden 2015 - 12:23:40

Já růžky stříhám do zaoblení a nemám problém.


  • 0

#169 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 leden 2015 - 12:25:01

Nestriham! Potom, co som si zastrihol po tme do prsta, radsej v komore ponadavam. Usetrene prostriedky za leukoplast prepijem.

P.S: Naprosta vacsina kinofilmov ma zo strany spulky zaoblene rohy. Ked nestriham zavadzaci pas a nejde mi to do cievky (starsie filmy, ktrych som sa uspesne uz zbavil), potom skusim zasuvat ten film zo strany spulky. Svitkac mi nerobil nikdy problemy, preto ma strihanie nikdy ani nenapadlo.


  • 0

#170 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 7 leden 2015 - 12:56:05

Lola, nevím co očekáváš - si prostě vezmi starej film a zkoušej co konkrétně tobě bude vyhovovat. Takováhle debata o milimetrech tady a tam mi přijde minimálně a slušně řečeno úplně hovězí.


  • 0

#171 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 7 leden 2015 - 13:17:10

Drahy Pavle, staci si precist muj dotaz. Ostatni pochopili. Nemam potrebu nic zkouset, filmy vzdy nejak nasunu. Zajimalo mne, jak moc zastrihuji ostatni a take pro lecjakeho novacka "kapku zastrihnout" muze znamenat zrovna tak 10mm a 2mm. Pricemz 10mm muze nadelat paseku. Za konstruktivni a vecne odpovedi dekuji.


  • -1

#172 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 7 leden 2015 - 14:00:23

zasunuji s citem. :mrgreen:


  • 0

#173 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 7 leden 2015 - 14:05:17

kdyz si vzpomenu co vsechno jsem vychlastal tak se normalne bojim jit vychcat

.

Já se mám rád - bál bych se zadržovat... abych se neproleptal :)


  • 0

#174 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 leden 2015 - 14:34:03

SUk

 

zasunuji s citem. :mrgreen:

sukam s citom


  • 0

#175 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 leden 2015 - 14:37:36

No dobre:

Ked sa zastrihne viac ako 1-2 mm (povedzme na sirku drazky cievky), film z drazok vylieza. Najma, ak ma tendenciu sa krutit podla toho, ako dlho si vryval do pamate tvar spulky, na ktorej bol od vyroby namotany.

Zastrihovat s citom. Aj to iba vtedy, ked sa da film vytiahnut vytahovatkom cez strbinku kazety.


  • 0

#176 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 7 leden 2015 - 15:34:57

Já teda zasunuju taky s citem, ale potmě mi někdy vyklouzne, to je pak je.ačka.. :neutral:


  • 0

#177 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 7 leden 2015 - 16:13:05

kdyz si vzpomenu co vsechno jsem vychlastal tak se normalne bojim jit vychcat

.

 

ale to musíš... jinak bys praskl :D :P


  • 0

#178 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 leden 2015 - 16:15:11

Já teda zasunuju taky s citem, ale potmě mi někdy vyklouzne, to je pak je.ačka.. :neutral:

Uplne ta chapem  :neutral:


  • 0

#179 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 7 leden 2015 - 16:52:08

Vazeni, o logice, relevantnosti, verohodnosti, spojitosti a spravnosti dusledku z argumentu a "argumentu" vypsanych vyse necht si kazdy udela obraz sam. Panove uz toho napsali dost, nebudeme se tocit v kruzich, to vlakno je o necem jinem.

 

 

- odpalkoval jsem kolegu Plociho pouze to, ze napsal "chemii lit do zachodu" namisto "chemii leju do zachodu", tot vse (a smajlik na tom nic nemeni)

 

Jak jiz to v zivote (a obzvlast na diskusnich forech) byva, svet je plny "odborniku na vsechno"

Obraz si každý sám udělá. Podobných trollů tu byla již řada a žádný to nakonec nevydržel bez ohledu na mírů své "odbornosti". Ty budeš dříve nebo později další v řadě :ph34r:


  • -1

#180 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 7 leden 2015 - 19:25:26


Když vidím, že nejsme národ, ale dobytek (všechno všech včetně odpadu), tak je mi z toho někdy ouzko.  Nevím jestli jsme tak blbý nebo to děláme schválně či pouze z lenosti. Píšeš o tom, že chodíš sbírat odpad do přírody, ale on by se tam ani neměl dostat. Jak kruté je i po 25 letech přejet hranice ČR a zjistit, že ono to jde. 

V CHKO je to uz lepsi, ale ono staci sbirat i ten puvodni, socialisticky, i toho je porad jeste dost. Nez jsem odjel, resil jsem, jak zbavit jeskyni toho, co tam natahalo pri vyzkumu moravske zemske muzeum, nekdy pred skoro triceti lety. Tech prazdnych flasek tvrdeho chlastu od panu vedcu z akademie ved CR bylo tolik, ze jsme to prestali pocitat. Kdyz tohle dela elita, pak mi neprijde divne, ze jelita hodi starou lednicku do krovi.


  • 0

#181 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 7 leden 2015 - 19:37:22

kdyz si vzpomenu co vsechno jsem vychlastal tak se normalne bojim jit vychcat

.

 

http://vintagemarque...al-reserve-port

 

Jinak se pripojuji k Pavlove rade - zastrihni, zkus, nebude-li vyhovovat, zastrihni jinak... Ja svitek nestriham, kinofilm, tam delam kulate zastrizeni, o neco malinko vetsi radius, nez u toho, co je tam z vyroby.


  • 1

#182 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 7 leden 2015 - 21:43:21

Ja bych jen dodal, ze vetsinu zadrhelu filmu v mem pripade zpusobovala spatne vysusena civka vyvojnice. Vysvetluji si to tak, ze zelatin z emulze zacina pak lepit. Do kinofilmu, ktery se mi nasouva hure, bych se poustel jen s dokonale suchou.


  • 0

#183 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 7 leden 2015 - 23:28:02

Ja bych jen dodal, ze vetsinu zadrhelu filmu v mem pripade zpusobovala spatne vysusena civka vyvojnice. Vysvetluji si to tak, ze zelatin z emulze zacina pak lepit. Do kinofilmu, ktery se mi nasouva hure, bych se poustel jen s dokonale suchou.


Tak je to spravne, jak se koneckoncu uz mnohokrat na zdejsich forech vysvetlovalo.
  • 0

#184 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 7 leden 2015 - 23:31:14

Nejvice zadrhelu zpusobuje vysedavani u internetu místo toho, aby člověk fotil, vyvolával a zvětšoval .)


  • 10

#185 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 7 leden 2015 - 23:38:37

...rika clovek, ktery ma pro tuto chvili 4012 prispevku, klobouk dolu a davam Ti za pravdu.. ;-)


  • -3

#186 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 7 leden 2015 - 23:44:23

moderator to ma jaksi v popisu "prace"

 

 

...rika clovek, ktery ma pro tuto chvili 4012 prispevku, klobouk dolu a davam Ti za pravdu.. ;-)


  • 1

#187 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 7 leden 2015 - 23:51:58

Tak pravdu máte oba :) A i právě proto vím o čem mluvím.

 

(mimochodem jsem dnes byl ráno fotit, v podvečer vyvolal dva plany a právě jdu z ustalovače vytáhnout čtvrtou zvětšeninu...)

 

P.P.S. - zcela upřímně, jsem tu hlavně proto, abych vrátil začátečníkům to, co jsem sám od jiných zdarma dostal. Takže když se podíváš do historie, tak většina z těch příspěvků je o tom, že už po sté vysvětluji větší či menší složitosti. Ale co, taky jsem sem přišel jako nezralý tele :) Jen si neodpustím poznámku - je to sice jen blbejch šest let nebo kolik kdy tenhle server začal a víš co bylo jiný? Když si odmyslím přirozený vývoj serveru směr prdel, což je zákon, ne něčí chyba... Lidi po těch věcech úplně prahli a byli strašně vděční. Hodně se tu skloňovalo slovo pokora. (to nemyslím na tebe, jen si tak veřejně vzdychám po čtrvté dvanáctce) Dnes mi to fakt přijde jako placená odpovídací služba, kterou nikdo neplatí... (v přístupu lidí - zeptají se, jednou, dvakrát, třicetkrát, ale není tam vidět skorem žádný vývoj, či jejich vlastní snaha) asi jsem nějakej starej....


  • 1

#188 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 leden 2015 - 00:02:19

Znam diskuzni fora, kde moderator odstranuje prispevky, ktere jsou neslusne. K te neslusnosti - kriteria jsou ruzne striktni, napadani nebo obsah sprostych slov. Zde jsem videl, jak jeden nejmenovany ucastnik teto diskuze vynadal jinemu do debilu a bylo to ok (byt obsahove se s timto i ztotoznim, jeho forma je pro mne neprijatelna). Jsem take proti cenzure, ale lze stejnou vec vyjardit se snahou o trochu slusnosti.


  • 0

#189 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 leden 2015 - 00:18:59

No vidíš a tady si moderátor klidně napíše slovo prdel :)

Ano, je to tu benevolentní. Proč? Protože jeden čas to tu bylo také hodně utažené. Ctila se jen informace, žádné odbočení od tématu se netrpělo. A jelikož jsem tu už od začátku, tak jsem zjistiil, že tohle lidé vlastně nepotřebují, protože temný proces je vlastně strašně jednoduchý. Jediné co rozhoduje o úspěchu je píle. A protože opravdu stačí, aby se lidé snažili, je tohle místo jako informační portál vlastně trošku zbytečné. Stačí si přečíst Kulhánka, či Adamse, když vládneš anglicky a víš téměř vše. Tento server je tu hlavně proto, aby si mohli pokecat lidé, které pojí stejný koníček.

 

A co se těch nadávek týče...  Někdy je ten moderátor staršně šťastný, že někdo jiný nazval dotčeného debilem a nemusel to tím pádem napsat sám.... 

 

P. S. za své občasné ujetí směr vulgárnost se popravdě stydím pouze kvůli panu Pentaxistovi a panu Eriku Kurachovi, kteří mi připomínají, jak jemný a dokonalý ve vyjadřování bych také chtěl být.... 


  • 2

#190 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 leden 2015 - 02:26:00

Pan Adams. V kazdem odstavci promyslenost a preciznost vyjadrovani, decentni knizni slovni zasoba, v ne-az-tak-striktne technickych textech, jako Examples, pak krasne kloubeni vseho mozneho okolo, nahledy do zazitku a zivotnich cest autora, historie snimku, deni okolo, prirody, rozbor podminek, techniky. Pro mne sice misty demotivujici, kdyz ctu, ze spolecne se scenou vidi tu-a-tu vyvojku, kterou bude negativ pak vyvolavat.. :-) Mohu jen souhlasit, ze tyhle stranky maji sve Adamse (i kdyz zde spise nemame cele kapitoly, ale o "pouhe" prispevky) a je nejen naucne, ale i inspirujici az uklidnujici cist nektere radky. Vetsina ostatnich je pak suchsi podani faktu, nejake ty vtipky (popr nesmrtelne radoby-vtipky, vo chlastu, vo chcankach), velmi zridka i vypady vuci ostatnim. Ty posledni jsou standardem nekde jinde, nebo snad pomalu vsude jinde, zde ale pusobi jako pest na oko. O vulgarismy ani tak nejde, kazdy mame nejaky styl. Sam doma v jejich pouziti nezaostavam. Jenze, ty ve psane forme, "znesmrtelneny na monitoru", obzvlast zde na temne, ztraci nejaky ten "smrnc", ktery by treba mohly mit utrousene nekde ve viru deni, u konverzace s kamaradem. Je to kazdeho vec. Vsichni bychom se ale meli snazit psat tak, abychom se za sve texty za den, tyden, nemuseli stydet. Tot ad forma.
 
Informace dostupne v knihach nikdy nebudou tak detailni, aktualni, lokalizovane a ja nevim co vsechno jeste, jako rady, ktere lze ziskat formou zdejsich diskuzi. Co se neustaleho opakovani tyce, pokud je to skutecne tolik prace, pak kdysi zmineny napad wiki mozna neni premrstenou investici. Timto nenabizim zadnou pomoc, jsem parazit, ktery se veze na vasich znalostech, a jsem rad, kdyz se dostanu jednou za cas do sve fotokomurky.
 
Jsi Pavle moderatorem, moderator ale neni odpovidac. Jeho role je jina. Tve predsevzeti "splacet dluh" je chvalyhodne a slechetne, ale asi tolik nesouvisi s moderovanim a je roli navic. Alespon dle mych znalosti moderatorske role. Urcite dava vetsi smysl mit forum co nejmene utazene. V podstate cele tohle vlakno je bor..mishmash. A popravde, proto zde obcas chodim, je pro mne daleko zajimavejsi prochazet prave takove vlakno, ktere odbocuje sem a tam, ukazuje nekdy souvislosti, ktere jsem neznal, nez aby bylo moderatorem striktne osekano jen na dane tema. Presto si myslim, ze v jedne veci by diskuzni forum melo byt moderovane - v rozlisovani prestrelek osobnich od nazorovych.

  • 0

#191 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 8 leden 2015 - 08:33:26

Zde na temné už všechny rady jsou. Proto už neradím. Je to plýtvání časem. Největší pomoc (dnešním přechytřelým začátečníkům) je nepomáhat. 


  • 0

#192 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 8 leden 2015 - 08:34:39

... jinak se k pokoře nikdy nedostanou!


  • 0

#193 Karfik

Karfik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationOstrožská Nová Ves
Reputace: 59

Publikováno 8 leden 2015 - 17:19:31

OT

Já bych spíše řekl, že se na to špatně díváte. Toto vlákno se jmenuje "Komorníkovy začátky", tedy jsem jdou ti, kteří začínají, jako já. Tedy já jsem nyní v první třídě, mám slabikář, naučím se vše i sám, ale za jak dlouho? Proto je tu učitel, člověk znalý, který rád poradí, čímž se mnohem rychleji dojde k danému cíli. Učitele mohou dělat lidé, kteří chtějí a mají nervy stále opakovat stejné dokola a ano, jsou za to placeni. Člověk který toto schopen není, pak nikdy učitelem být nemůže. Navíc každý se chce ptát na jinou věc, ten neví to a ten zas tohle. Můžete namítnout, že mám hledat, googlit. Ano to mohu, ale když nevím co hledat? A skládat střipky k sobě, to je špatná cesta. Nás učili na vysoké, nehledejte ameriku, když už byla nalezena. Proto se raději zeptám. Kdo chce, odpoví, napíše, kdo nechce, psát nemusí. Ono by to vlákno bylo poloviční, kdyby se vyházely příspěvky typu, že se to tu už 1000x probíralo a že máme hledat. Přínos takového příspěvku je nulový a navíc člověk který ho píše, tráví čas zbytečně. Ten čas raději mohl věnovat radě, což by mělo pro ostatní kladný přínos a pro něj samotného radost, že mohl někomu pomoci. Nebo čas věnovat třeba rodině, kamarádovi, ... Místo prskání té neustálé negace kolem sebe. A nakonec za příspěvek, že je nejlepší nepomáhat ještě chtít pokoru? Pokoru si zaslouží člověk jedině pokud je sám pokorný. Cituji z wiki:

Pokora se projevuje skromným chováním a nesobeckostí, což jsou rysy člověka, který respektuje druhé.

Jak už jsem tu nedávno psal, pomoc a respekt navzájem nás všechny někam může posunout!!!!!


  • 1

#194 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 8 leden 2015 - 18:52:40

Prosím.

Už dost předlouhých pojednání o tom, jak by se měli ostatní chovat, co dělají či píšou špatně, nebo co je vlastně na dosavadní temné špatně. A nebo založit vlákno v "Ostatních keceh...", tam to patří.
  • 1

#195 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 8 leden 2015 - 19:24:08

Pokud to uz tu mnohokrat bylo, neni nic snazsiho, nez hodit dotycnemu odkaz. Sam jsem par veci hledal, i pres vyhledavace, nekolikrat jsem narazil na prispevek "to uz se tu probiralo", ale nikde na tu konkretni radu.

 

Jako zacatecnik jsem se hlavne naucil, ze spousta .cz temnokomorniku vi veci urcite uplne nejlip, ale nikdy nic neprozradi. Nastesti ted pracuju bok po boku dobreho fotografa, tak spoustu veci muzu primo okoukat.


  • 4

#196 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 leden 2015 - 20:03:13

Stari komornici jiz zpozorovali, ze novacci se opakovane ptaji na jiz probrane veci. A ta vec bude porad, a nic se na tom nezmeni, protoze novacek, z definice, je zde... novy, takze o existenci toho problemu nevi, kdezto pro stare komorniky je to neustale opakovany jev. Z toho by si ti stari meli vytvorit nasledujici zavery: nema smysl psat, ze jiz neco bylo, protoze to nic nevyresi. Bud dam rady/odkaz, nebo ignoruji. V tomhle, a nejen, s Karfikem souhlasim.

Jinak pokud dobre chapu, vyhledavani tedka nefunguje.

A na uuuplne zacatky temnakomora.cz neni tim nejlepsim mistem, existuji celistvejsi clanky-navody jinde, vcetne youtube (alespon v anglictine).


  • 2

#197 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 8 leden 2015 - 20:27:51

...Z toho by si ti stari meli vytvorit nasledujici zavery: nema smysl psat, ze jiz neco bylo, protoze to nic nevyresi. Bud dam rady/odkaz, nebo ignoruji. ....

Tohle říct někde v hospodě, tak je to napřesdržku .... tady je to bohužel jen smutné.
  • 0

#198 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 8 leden 2015 - 22:23:13

...Z toho by si ti stari meli vytvorit nasledujici zavery: nema smysl psat, ze jiz neco bylo, protoze to nic nevyresi. Bud dam rady/odkaz, nebo ignoruji. ....

Tohle říct někde v hospodě, tak je to napřesdržku .... tady je to bohužel jen smutné.

Ano, otevrena agrese je hodne smutna, nejenom zde...
  • 4

#199 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 8 leden 2015 - 23:01:46

Stari komornici jiz zpozorovali, ze novacci se opakovane ptaji na jiz probrane veci. A ta vec bude porad, a nic se na tom nezmeni, protoze novacek, z definice, je zde... novy, takze o existenci toho problemu nevi, kdezto pro stare komorniky je to neustale opakovany jev. Z toho by si ti stari meli vytvorit nasledujici zavery: nema smysl psat, ze jiz neco bylo, protoze to nic nevyresi. Bud dam rady/odkaz, nebo ignoruji. V tomhle, a nejen, s Karfikem souhlasim.

Jinak pokud dobre chapu, vyhledavani tedka nefunguje.

A na uuuplne zacatky temnakomora.cz neni tim nejlepsim mistem, existuji celistvejsi clanky-navody jinde, vcetne youtube (alespon v anglictine).

Vyhladavanie funguje napr takto:

chcem najst na temne komore vyraz "to uz se tu probiralo" tak do goole napisem

to uz se tu probiralo site:temnakomora.cz

a google vypluje 42 odkazov.

:)


  • 2

#200 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 leden 2015 - 23:03:20

Mr nlc, don't shoot the messenger. Zjednodusme to. Pokud si otevru ordinaci, a porad mi na dvere klepou pacienti, nema smysl kazdeho z nich sprdavat, pac prijdou novi-nesprdnuti. Bud si tam dam cedulku "prosime neklepat" anebo si koupim spunty do usi.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních