Přejít na obsah


Fotka

Životnosť Fotografie a negatívu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 macejo1

macejo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín (SK)
Reputace: 1

Publikováno 12 únor 2014 - 12:43:38

Zdravím Vás kolko ma životnosť fotka a co na jej zivotnost vplíva? a co negatív? Pomohlo by k zivotnosti keby som si kazdú fotografiu laminoval v laminácii s UV filtrom? ĎAKUJEM


  • 0

#2 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 12 únor 2014 - 13:37:25

Na toto tema je rada odbornych publikaci, doporucuji vyhledat. Na ulozeni samozrejme zalezi, nejlepe ve tme, suchu (do 50% RV) a chladu. Laminovat je blbost. Jinak se trvanlivost lisi podle typu, barevne obecne vydrzi mene. Doporucuje se zejmena dodrzet proces pri vyvolani, dobre ustalit a vyprat. Pak vydrzi opravdu dlouho. Od vynalezu daguerrotypie je to jen 175 let, takze vetsi trvanlivost zatim neni experimentalne overena.
  • 0

#3 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 12 únor 2014 - 13:47:38

Jo a jeste chemicky stale prostredi, zabalit do nekyseleho papiru. V zadnem pripade to nebalit do neceho, z ceho se muzou uvolnovat nejake latky, zejmena pozor na plasty, barvy, laky, lepidla, drevotrisku a nektere druhy dreva (buk, dub), lepici pasky a dalsi.
  • 0

#4 macejo1

macejo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín (SK)
Reputace: 1

Publikováno 12 únor 2014 - 14:02:31

A je lepsie ich zabalit a dat do krabice na to urcenej alebo je lepsie fotoalbum?


  • 0

#5 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 12 únor 2014 - 17:15:06

Jedine specialni archivni krabice! Leda ze by sis ty fotky chtel obcas taky prohlidnout, pak by urcite bylo lepsi to album.
  • 0

#6 macejo1

macejo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín (SK)
Reputace: 1

Publikováno 12 únor 2014 - 18:08:20

najhorsie je zohnať normálny album, Klasický album kde sa vsuvaju fotky je nepoužitelný nakolko robím rozne velkosti fotiek... Ten klasický album na nalepovacie rožky som si kupil ale je to katastrofa 15€ ale nestojí za nič je to hrozné ake sa dnes vyrábaju. Tenké stránky a rožky k nim stoja tiež za dve veci. Dobre nedrzia. A lepit lepidlom ich nechcem... tak mi ostava len krabica :???:


  • 0

#7 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 12 únor 2014 - 18:49:04

Co se tyka archivace negativu, EMBA vyrabi slozky i krabice pro archivaci.

http://katalog.emba....eFotoarchiv.htm

 

Co se tyka prezentace fotografii, jde o to, jak moc daleko chces zajit. Jde to udelat vylozene reprezentativne napr.

http://www.temnakomo...ficky-obcasnik/


  • 0

#8 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 13 únor 2014 - 07:41:09

najhorsie je zohnať normálny album, Klasický album kde sa vsuvaju fotky je nepoužitelný nakolko robím rozne velkosti fotiek... Ten klasický album na nalepovacie rožky som si kupil ale je to katastrofa 15€ ale nestojí za nič je to hrozné ake sa dnes vyrábaju. Tenké stránky a rožky k nim stoja tiež za dve veci. Dobre nedrzia. A lepit lepidlom ich nechcem... tak mi ostava len krabica :???:

Album si vyrob. Černé papíry koupíš, pavoučí papíry taky, pak budeš potřebovat nějakou lepenku (desky alba) a hadru nebo to co ti pasuje na její potažení, knihařské šrouby, nalepovací rožky na fotky pokud nebudeš chtít fotky do alba přímo vlepit. dá se koupit i kování na rohy alba. 

Všechno to lze poměrně jednoduše sehnat. Ano papíry něco stojí, ale jednoduše si vyrobýš krásné album podle svých představ a nebudeš muset kupovat ty hrůzi co se prodávají. 


  • 0

#9 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 13 únor 2014 - 07:41:50

Co se tyka prezentace fotografii, jde o to, jak moc daleko chces zajit. Jde to udelat vylozene reprezentativne napr.

http://www.temnakomo...ficky-obcasnik/

 

 

Nádhera. To mě uniklo.


  • 0

#10 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 13 únor 2014 - 09:24:09

Album vyrobeny z papiera bez kyseliny bude vzdy dost draha zalezitost. Ale da sa do neho napchat cca 200 fotografii, tak mi pre archivaciu vzacnych udalosti 15€ nepride az tak vela.

Fotorozky su prima vec, ale fotografie z nich vyskakuju. Lepsie je specialne archivacne lepidlo. V ponuke vo fotoobchodoch su napr zn. Henzo, Walther. Odlisuju sa od "beznych" lepidiel tym, ze k lepenym plocham jemne prilnu a nesnazia sa na ne chemicky naviazat. Navyse nestracaj svoj objem a po uniku solventu sa nezmarstia. Po odtrhnuti ide lepidlo bezozbytku odstranit. Podoba sa hmote, ktoru byvaju obcas prilepene cd alebo darcekove predmety v damskych casopisoch. Naposledy som tak dostal prilepeny list od Ministerstva vnutradostal kurierom maly technicak po prepise auta.

Proti krabici nemoze mat nik namietok, ale obvykle zrovna ony su vyrobene najlacnejsim moznym sposobom a do svojho uzvreteho priestotu uvolnuju agresivne reagenty. Miesto ochrany vlastne svoj obsah znehodnocuju.

Hovorilo sa, ze Ciba vydrzi az 200 rokov. No, farby snad, ale zvysok nema sancu. Naco su mi farby, co odpadavaju kvoli rozdrolenej podlozke...

Teplo, vlhko, UV ziarenie, mikroorganizmy, agresivne chemicke prostredie, ale aj prievan s prachovymi casticami su faktory znizujuce zivotnost.

Laminacia nie je az taka nezmyselna, pre vystavenie fotografie na dlhsie obdobie je urcite lepsia, ako volne zavesena fotografia. Helmuta Newtona by som si dal radsej asi pod sklo s paspartou.


  • 0

#11 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 únor 2014 - 09:41:02

Henzo lepidlo pouzivam taktez, musi se ho dat ale male mnozstvi. Pokud se ho nanese krapet vic nez je optimum, v miste naneseni baryt navlhne a na prvni pohled je pak videt zvlneni povrchu. U RC podlozek toto nehrozi.


  • 0

#12 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 13 únor 2014 - 09:58:50

Ještě tu nikdo nezmínil tónování selénem pro zvíšení životnosti fotografie.


  • 0

#13 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 únor 2014 - 10:03:17

Selen je samozrejme dobra vec, ale neni vsespasitelny. Neochrani prilis dobre svetla, ve svetlech dochazi k potrebne chemicke reakci jen v omezene mire.


  • 0

#14 macejo1

macejo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín (SK)
Reputace: 1

Publikováno 13 únor 2014 - 10:33:15

keko - Prosím ta vedel by si poradiť kde by som kupil tu kvalitnejsiu krabicu? Aby neboli napustene kadejakým sajrajtom. Pokial poznas dobrý obchod prípadne konkretny produkt budem rád ked poradíš. 15€ nieje vela ale na ten materiál mi to pride hrozné. Pametám si albumy kedisi mali užasne hrubé stránky teras co som kúpil boli hrúbky ako klasická kniha a moc sa to prehýba... Pri množstve fotiek by bola výhodnejšia krabica nakolko albumov by bolo strasne vela.


  • 0

#15 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 13 únor 2014 - 13:38:31

Henzo lepidlo pouzivam taktez, musi se ho dat ale male mnozstvi. Pokud se ho nanese krapet vic nez je optimum, v miste naneseni baryt navlhne a na prvni pohled je pak videt zvlneni povrchu. U RC podlozek toto nehrozi.

To je dobre, ze je tu aj tento postreh. Ja robim iba s RC podlozkami. Takze tato pripomienka je teda viac ako na mieste. Budem si pamatat aj toto.


  • 0

#16 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 13 únor 2014 - 13:39:43

keko - Prosím ta vedel by si poradiť kde by som kupil tu kvalitnejsiu krabicu? Aby neboli napustene kadejakým sajrajtom. Pokial poznas dobrý obchod prípadne konkretny produkt budem rád ked poradíš. 15€ nieje vela ale na ten materiál mi to pride hrozné. Pametám si albumy kedisi mali užasne hrubé stránky teras co som kúpil boli hrúbky ako klasická kniha a moc sa to prehýba... Pri množstve fotiek by bola výhodnejšia krabica nakolko albumov by bolo strasne vela.

To ma mrzi, neviem. V krabiciach mam take fotografie, ktorych zivotnost pre mna nie je kriticka. Tie dolezite su v albumoch.


  • 0

#17 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 13 únor 2014 - 14:11:39

jak reagujou negativy na CO, pripadne na Ar? toho mam plny bomby a napadlo mne po naplneni futralu to co nejvic vysat od vzduchu a nasledne naplnit plynem ...


  • 0

#18 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 13 únor 2014 - 14:56:38

jak reagujou negativy na CO, pripadne na Ar? toho mam plny bomby a napadlo mne po naplneni futralu to co nejvic vysat od vzduchu a nasledne naplnit plynem ...

sirovodíkem?


  • 0

#19 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 13 únor 2014 - 15:21:32

jak reagujou negativy na CO, pripadne na Ar? toho mam plny bomby a napadlo mne po naplneni futralu to co nejvic vysat od vzduchu a nasledne naplnit plynem ...

Jak by asi mohly reagovat na argon, když se už na zš děti učí, že je to netečný plyn?
Oxid uhelnatý bych raději nepoužíval, především kvůli zdraví vlastnímu i ostatních. Nemáš v té lahvi spíš něco jiného?
  • 0

#20 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 únor 2014 - 15:23:29

jak reagujou negativy na CO, pripadne na Ar? toho mam plny bomby a napadlo mne po naplneni futralu to co nejvic vysat od vzduchu a nasledne naplnit plynem ...

 

proboha proc? podle me zaklad je negativ spravne ustalit a vyprat, kdyz to das do futralku tak ti to tam vydrzi desetileti, i kdyz tam bude vzduch. Mam 100 let stary celuloidy s panoramatickymi negativy, ten clovek to mel celou dobu hozeny v krabici od kamery a taky to prezilo..


  • 0

#21 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 13 únor 2014 - 16:08:45

To musí být hotové skvosty, že je potřeba je obklopovat inertním plynem :)


  • 0

#22 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 únor 2014 - 16:18:31

noste si sve negativy vzdy ssebou, kdyz na Vas prijdou plyny, at mate co plnit!


  • 1

#23 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 13 únor 2014 - 16:36:00

o tom to tu neni, jestli to je nebo neni treba (proc maji nekteri neustale chut komentovat "k cemu to", proste se ptam, vice viz starsi debata "o zachovavani dat")... omlouvam se, svarecsky se rika "bomba s CeOckem" a jedna se o CO2... Od doby zakladky sem si do hlavy nacpal daleko uzitecnejsi veci a k Argonu znam nejdulezitejsi "TIG + Ar >> Al".. nebyl jsem si jist co to udela s filmem ...

 

takze diky :-) ...


  • 0

#24 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 13 únor 2014 - 17:01:24

no tak Argon neudělá nic, to je dobrá inertní atmosféra. Ten oxid uhličitej teoreticky může se vzdušnou vlhkostí reagovat kysele. Ale kdybys to měl v hermeticky uzavřenym suchym prostoru, tak to asi bude taky dobrý. Občas se pro práci s extrémně na vlhkost/vzdušnej kyslík/patogeny z okolí citlivejma látkama používaj zařízení zvaný glowebox, nebo flowbox. Uvažoval jsi o něčem takovym? :mrgreen:


  • 0

#25 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 únor 2014 - 17:04:35

popravde, kdyz si tak ctu uplne prvni dotaz tak si myslim ze uzivatel to spise myslel z pohledu zacatecnika, tedy jak celkove proces neojebat....


  • 0

#26 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 únor 2014 - 17:24:06

Ale chlapi, no! Moje najstaršie negatívy majú 34 rokov a sú v pohode, mám ich v spálni, v skrini uložené v pergamenových sáčkoch a šanónoch. Mám aj negatívy od jedného suseda, tie sú z rokov cca1940-1950 a sú v pohode, aj keď boli uložené v uzamknutej garáži asi 20 rokov.


  • 0

#27 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 únor 2014 - 17:45:40

o tom to tu neni, jestli to je nebo neni treba (proc maji nekteri neustale chut komentovat "k cemu to", proste se ptam, vice viz starsi debata "o zachovavani dat")... omlouvam se, svarecsky se rika "bomba s CeOckem" a jedna se o CO2... Od doby zakladky sem si do hlavy nacpal daleko uzitecnejsi veci a k Argonu znam nejdulezitejsi "TIG + Ar >> Al".. nebyl jsem si jist co to udela s filmem ...
 
takze diky :-) ...


pak by to tedy chtelo krotit otazky a ne ptat na kazdou pitomost ktera te napadne a pokud ano, jsou zde vlakna na volny pokec..

jinak znas to, na blbou otazku, blba odpoved..nebo ten o trollingu a huntingu
  • 0

#28 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 13 únor 2014 - 18:07:38

Vážený kolego, macejo1, trvanlivost fotografií zpravidla převyšuje dosažený věk jejich autora. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

 


  • 0

#29 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 13 únor 2014 - 18:32:08

no o tom trolingu bych zrovna ted pomlcel ... zeptal jsem se na vlastnosti plynu pro udrzeni zivotnosti negativu (nebo se tohle tema jmenuje jenom "zivotnost fotografie"? Asi blbe ctu, ale priste to zduvodnim typickym "nerad bych zakladal novy tema, tak se privarim k tomuhle") ... pokud to beres jako blbou otazku, tak je to tvuj problem ... 

 

dravec, ja prave premejslim o takovym tom vakuovym systemu pro "smrstovani" veci jako polstare atd... jak se k tomu pricucne ten vysavac a pfffft je to zmackly .. no a pro jistotu tomu pustit zpatky trochu argonu


  • 0

#30 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 13 únor 2014 - 19:18:47

nerad bych zakladal nove tema, tak se k tomuto privarim ...

:)

ty vakuove pytle pouzivam na krabice s velkymi planfilmy 11x14 a 14x17, nevejdou se mi do mrazaku, tak jsem je zavakuoval spolu pytlikem  vysusene ryze, umistil do sklepa, teplota relativne konstantni, vlhkost v pytliku taktez.


  • 0

#31 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 13 únor 2014 - 20:47:24

jak reagujou negativy na CO, pripadne na Ar? toho mam plny bomby a napadlo mne po naplneni futralu to co nejvic vysat od vzduchu a nasledne naplnit plynem ...

Bomby nespominaj, lebo mas doma kuklacov...

CO neskusaj, viaze sa na hemoglobin niekolkokrat lepsie ako kyslik, hrozi skareda otrava.

CO2 spolu s vodou tvori slabu kyselinu (sodovku), kysle prostredie vo vseobecnosti skodi zivotnosti.

Ar je vzacny inertnu plyn, ktory je archivaciu mimoriadne vhodny. Dusi mikroorganizmy a nereauguje za beznych podmienok prakticky s nicim. 

Ar je spravne :)


  • 1

#32 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 14 únor 2014 - 08:48:08

Vážení kolegové, Temnokomorníci, s ochranou světlocitlivých fotografických materiálů před nepříznivými vlivy prostředí není třeba takové důslednosti. Pro ilustraci uvádím reportážní snímek z vernisáže výstavy fotografií, kde byl návštěvníkům podáván česnek.... :shock:  Kulturní vložka se uskutečnila již s ochrannými prostředky pro účinkující..... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 3

#33 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 14 únor 2014 - 09:54:06

Bimbak:

podle mě je to teda zbytečný, ale argonem nic nezkazíš. Vzhledem k tomu, že Ar je těžší než vzduch, když to dáš do nějaký "sklenice", pak do toho horem napustíš ten Ar a shora to "hermeticky" zazátkuješ, máš to pod inertem do doby, než to otevřeš a začneš s tim manipulovat. Samozřejmě to můžeš nejprv evakuovat, a pak napustit inertem. Ale fakt mi to přijde zbytečný ;-) JInak pro ilustraci, v labu na to máme jakový skleněný linky s trojcestnejma ventilama: napojí se aparatura, aplikuje se vakuum, aparatura se dle potřeby může vyžíhat horkovzdušnou pistolí/plamenem (pro absolutní suchost), napustí se Ar a celá procedura se párkrát opakuje. Ale takovejhle proces nebejvá zas tak často zapotřebí...

 

Podle mě stačej fototrezorky, krabice od bot, temný suchý místo. Negativy uplně neposoudim, ale fotky má takhle děda uložený leta. Některý z nich, co jsou z přelomu století, jsou třeba trochu zažloutlý, ale jinak pěkný. Ty novější, na kterejch je třeba moje máma, z šedesátek, jsou okometricky normální...


  • 0

#34 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 únor 2014 - 10:49:01

Vážení kolegové, Temnokomorníci, s ochranou světlocitlivých fotografických materiálů před nepříznivými vlivy prostředí není třeba takové důslednosti. Pro ilustraci uvádím reportážní snímek z vernisáže výstavy fotografií, kde byl návštěvníkům podáván česnek.... :shock:  Kulturní vložka se uskutečnila již s ochrannými prostředky pro účinkující..... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

 A jó, "Mám rád lidi stejných tváři, proto velím ´PLYN´"


  • 0

#35 macejo1

macejo1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín (SK)
Reputace: 1

Publikováno 16 únor 2014 - 15:51:00

Erik Kurach

Viem že tie fotky ma prežijú ide mi o to aby boli zachovane pre dalsie generácie v rodine...


  • 0

#36 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 16 únor 2014 - 19:18:20

keko - Prosím ta vedel by si poradiť kde by som kupil tu kvalitnejsiu krabicu? Aby neboli napustene kadejakým sajrajtom. Pokial poznas dobrý obchod prípadne konkretny produkt budem rád ked poradíš. 15€ nieje vela ale na ten materiál mi to pride hrozné. Pametám si albumy kedisi mali užasne hrubé stránky teras co som kúpil boli hrúbky ako klasická kniha a moc sa to prehýba... Pri množstve fotiek by bola výhodnejšia krabica nakolko albumov by bolo strasne vela.

Archivačné krabice dodáva napríklad  EMBA http://katalog.emba....eFotoarchiv.htm  alebo CEIBA http://www.ceiba.cz/new/produkt.php?id=352

 

Používajú sa aj v galériách a múzeách


  • 0

#37 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 16 únor 2014 - 20:48:32

Archivačné krabice dodáva napríklad  EMBA http://katalog.emba....eFotoarchiv.htm  alebo CEIBA http://www.ceiba.cz/new/produkt.php?id=352

 

Používajú sa aj v galériách a múzeách

 

 

Ha! Pracovnik galerie. Dobre, dobre :)

Myslel som, ze potom, co umrelo Kenro, uz krabice nebudu.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních