Přejít na obsah


Fotka

Magnifax 4


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#1 Tomo

Tomo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 8 březen 2014 - 11:24:10

Srdecne zdravim ucastnikov fora. Podarilo sa mi kupit starsi zvacsovak Magnifax4. V tejto suvislosti sa chcem opytat ci nemate niekto skusenost s vyrobou ramceka 6x7 cm, ktorym by som nahradil skla. Volakedy sa tieto vlozky dali kupit, ale nemam vedomost, kde ich zohnat. Ostava mi iba improvizovat. Budem vdacny za akekolvek rady.

 

 


  • 0

#2 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 březen 2014 - 13:54:18

Tohle jsem take chvili shanel, ale bezuspesne. Byl jsem zvykly pouzivat ramecky pro mensi format na jinem zvetsovaku a bylo mi proti strsti placat na negativ sklo. Poridil jsem si ale pak nakonec skla, s antinewtonem, a uz bych to nemenil. Tak veliky format nemas sanci udrzet v rovine, obzvlast kdyz se zvetsovak nahreje, to se pak negativ vlni hodne. Vim, ze neodpovidam primo na otazku, ale muj nazor je - pouzivat skla. Ted studuji knihu Way beyond monochrome, a tam kategoricky odmitaji ramecky, kvuli nemoznosti zachovat rovinu, maji to podlozene merenim/pozorovanim. BTW Naopak nutnost podkladani zaostrovaci lupy papirem odmitaji jako mytus, pro dostatecnou hloubku ostrosti. Zda se, ze v tom maji jasno, co je dulezite, a co ne.


  • 0

#3 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 761 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 8 březen 2014 - 15:01:08

Srdecne zdravim ucastnikov fora. Podarilo sa mi kupit starsi zvacsovak Magnifax4. V tejto suvislosti sa chcem opytat ci nemate niekto skusenost s vyrobou ramceka 6x7 cm, ktorym by som nahradil skla. Volakedy sa tieto vlozky dali kupit, ale nemam vedomost, kde ich zohnat. Ostava mi iba improvizovat. Budem vdacny za akekolvek rady.

Zkus se zeptat přímo v Meoptě, zda jim něco nezbylo na skladě. Předloni jsem tam kupoval míchací komoru. Netuším ale, jestli dnes ještě něco mají.


  • 0

#4 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 8 březen 2014 - 15:48:50

Taky to řeším. Mám jen rámečky na 6x6, ale nějak upilovávat by byla zhovadilost a navíc bych radši zkusil na 6x7 skla, jen nevím kde/jak je pořídit. To musím sehnat přímo na Magnifax 4 někde po bazarech, nebo se dají ta antinewton skla koupit a případně nechat uřezat na požadované rozměry?


  • 0

#5 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 8 březen 2014 - 16:09:59

Taky to řeším. Mám jen rámečky na 6x6, ale nějak upilovávat by byla zhovadilost a navíc bych radši zkusil na 6x7 skla, jen nevím kde/jak je pořídit. To musím sehnat přímo na Magnifax 4 někde po bazarech, nebo se dají ta antinewton skla koupit a případně nechat uřezat na požadované rozměry?

Ano, musis sehnat primo na Magnifax 4. A davej pozor, ja mel nejake skla, ktere byly tak o 1-2 mm prilis siroka (asi by sla zbrousit). Nevim uz na jaky Magnifax byly, je mozne, ze na 4 a ja mam 4A.

Ta skla maji jednu stranu sesikmenou, ktera leze pod upinaci plisek. Takze je nelze jen tak libovolne rezat, i kdyz mozna by to nejak slo zbrousit, u sklare.. nevim..


  • 0

#6 Tomo

Tomo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 8 březen 2014 - 19:05:22

Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede. Velmi mi pomohli. Nebudem riesit ramiky, ale radsej pojdem cestou rovinnatosti skiel. Este musim niekde zistit kde sa daju kupit "antinewton" v minulosti sa mi stalo, te sa objavili neziaduce kruzky na fotke.

 

Este skusim niekde zohnat zmiesavaciu hlavu na Magnifax4. Moj povodny zamer kupi stroja bol ten ze sa da upravou docielit aj na zvacsovanie negativov 9x12. Keby to nahodou nevyslo aspon budem mat zvacsovak k Mamiyi.


  • 0

#7 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 761 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 8 březen 2014 - 19:57:43

Dakujem velmi pekne za vsetky odpovede. Velmi mi pomohli. Nebudem riesit ramiky, ale radsej pojdem cestou rovinnatosti skiel. Este musim niekde zistit kde sa daju kupit "antinewton" v minulosti sa mi stalo, te sa objavili neziaduce kruzky na fotke.

 

Este skusim niekde zohnat zmiesavaciu hlavu na Magnifax4. Moj povodny zamer kupi stroja bol ten ze sa da upravou docielit aj na zvacsovanie negativov 9x12. Keby to nahodou nevyslo aspon budem mat zvacsovak k Mamiyi.

Tu úpravu tady kdysi Jenda1250 podorbně popsal, zkus to pohledat.


  • 0

#8 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 8 březen 2014 - 21:26:51

Jenom pro úplnost:

- AN sklo je pouze horní

- skla pro MGF4 a MGF4a jsou stejná

- když jsem sháněl skla do MGF4a - a nemohl sehnat - "řešil" jsem to tak, že jsem si nechal uříznout sklenářem "normální" sklo příslušné tloušťky, polepil ho samolepící voděodolnou tapetou (izolepa by možná stačila) a pod vodou (resp. za stálého zvlhčování) jsem obrousil hrany brouskem na nože (jedna strana jemná, druhá hrubší). Nebyl to až takový problém.

- u skel v rámečku zvětšováku (a MGF zvláště) je problémem to, že sklo se chová jako světlovod a svítilo to vše kolem. Řešil jsem tak, že jsem hrany zabarvil "barvovým fixem" (běžně se prodává v prodejnách barev a laků, obsahuje poměrně rychle schnoucí barvu - v mém případě černou a používá se k popisování). Pomohlo to. 

- Newtonovy kroužky jsou (zvláště u svitku Acros) fakt problém...! Neříkám, že to VŽDY pomůže, ale: na okraj dolního skla po delší straně jsem nalepil sekundovým lepidlem tenký drát z jakési cívky (o malinko silnější, než je tloušťka filmového pásu). Je to nečestné a nesportovní, ale funguje. S neostrostí problém nemám. 

- kovové rámečky pro 6x7 a 6x9 (tyto formáty dělám) se mi neosvědčily - neudrží film v rovině.


  • 0

#9 Tomo

Tomo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 2

Publikováno 9 březen 2014 - 07:01:34

Este raz dakujem za rady. Usetrili ste mi velke mnozstvo usilia. Buduci tyzden pride Magnifax, cenovo bol sice vyhodny zial podla obrazku bude aj velmi zapraseny. V tejto suvislosti mi dovolte otazku uz niekto z fora riesil cistenie Magnifaxu4?


  • 0

#10 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 761 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 9 březen 2014 - 07:35:04

Este raz dakujem za rady. Usetrili ste mi velke mnozstvo usilia. Buduci tyzden pride Magnifax, cenovo bol sice vyhodny zial podla obrazku bude aj velmi zapraseny. V tejto suvislosti mi dovolte otazku uz niekto z fora riesil cistenie Magnifaxu4?

Nic na tom není, rozebírání a složení je intuitivní. Očistit je třeba vše, co je zaprášené. :-) Skla, čočky kondenzoru atd. To sám poznáš, až budeš mít zvětšovák před sebou.


  • 0

#11 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 16 květen 2014 - 21:39:30

Myslíte, že tato skla jsou opravdu použitelná pro Magnifax 4? http://aukro.cz/skli...4235036087.html Z toho obrázku to nejde poznat, ale spíš by mě zajímalo, jestli souhlasí údaj, že Magnifax 3 a 4 používá stejná skla... Díky.


  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 17 květen 2014 - 08:32:23

Na obrazku se zda, ze skla maji skosene hrany, to by odpovidalo magnifaxu 4. Jinak 3 a 4 maji skla odlisna.


  • 0

#13 TheKocini

TheKocini

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 25 květen 2014 - 16:29:40

Ahoj,

taky se mi nedávno dostal Magnifax 4 do ruky, ale snímek se mi daří zaostřit jen tehdy, když je zvětšovák skoro až u desky, při větším zvětšení nejde snímek vůbec zaostřit, i když se jakkoli snažím. Nevíte, v čem může být problém? 

díky


  • 0

#14 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 květen 2014 - 16:59:12

Jaký tam máš objektiv? Může se stát, že misku pro objektiv náš našroubovanou obráceně...


  • 0

#15 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 25 květen 2014 - 17:46:39

alebo este nemas dobre dotiahnuty objektiv v miske - to som ja tak raz mala a kamarati mi poradili


  • 0

#16 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 25 květen 2014 - 19:02:16

Na pozici "misky" záleží.

Pro objektiv 50mm se umisťuje "vydutím" směrem ke zdroji světla, pro např. 90mm, 105mm směrem k desce.


  • 0

#17 TheKocini

TheKocini

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 25 květen 2014 - 19:51:18

Je to objektiv Meopta Anaret S 4,5/50. Miska je vypouklá ven ze zvětšováku, takže myslíte přehodit?


  • 0

#18 TheKocini

TheKocini

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 25 květen 2014 - 19:56:26

Jasné, záhada vyřešena! Obraz ostrý jak břitva.

Díky boys, hezkej večer.


  • 0

#19 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 26 květen 2014 - 07:14:57

Jasné, záhada vyřešena! Obraz ostrý jak břitva.
Díky boys, hezkej večer.

Snad boys and girls, neb zeny se tu take vyskytuji :-)
Jinak dobry dotaz ohledne toho zaostrovani. Informace o poloze misky s objektivem se mi jiste bude hodit pri prvnim pokusu o pouziti sveho Magnifaxe. Snad jiz brzy!
  • 0

#20 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 3 únor 2016 - 10:09:46

Zdravím temnokomornictvo,

obracím se na Vás s takovou trochu kuriózní prosbou.

 

Byl by mi někdo ochoten změřit, případně zapůjčit na změření celý rám na zakládání kinofilmu? Případně i šuplíky...

Protože mi Meopta zatím neodpověděla, tak mne napadla varianta výroby zjednodušené verze. V rodině máme strojaře, který by toho mohl býti schopen :-)


  • 0

#21 MIC448

MIC448

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 27

Publikováno 3 únor 2016 - 10:33:17

Magnifax 4 ma prostý rovný rameček bez prolisu stačí změřit prostor pro ramek skosit hrany a vyřiznout diry tak aby pomohly posuvne dorazy pro film oproti ramečkum v opemusu si hoši z meopty dost zjednodušili praci. Samozřejme to chce přeleštit povrchy co přojdou do styku s fimem strojař by moh s frezou zvladnout i něco s vedením filmu ala ten opemus


  • 0

#22 Janko

Janko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 303 příspěvků(y)
  • LocationChlumek, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou
Reputace: 21

Publikováno 3 únor 2016 - 13:29:28

Supr, já právě myslel, že tam nějaké prolisy jsou. Jak moc je tam film na těsno v pozici ,,upnuto,,?
  • 0

#23 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 346 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 3 únor 2016 - 13:33:30

Hodně...

Jestli budeš mít cestu přes Jihlavu, dej vědět. Magnifax 4 ti nechám přeměřit...


  • 0

#24 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 23 únor 2016 - 18:04:59

Majitele Magnifaxu 4, poradte prosim ...

 

Dostal jsem tento zvetsovak, bohuzel neni kompletni, jelikoz mu chybi cocky, ale nevadi, budu stejne pouzivat barevnou hlavu. Ale ... nejsem si jist ani zbytkem pristroje. Kdyz zvetsovak vytahnu nahoru, tak uz pred pulkou vytahu me pri fomatu 6x6 a objektivu 80mm (coz by melo byt adekvatni onisko) oraz sviti na nohu ... Co je blbe?

 

Diky


  • 0

#25 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 23 únor 2016 - 20:45:17

Čočky myslíš kondenzor? V horní části skříně je jedna v šuplíku z boku a druhá níže napevno, to tam není ani jedna? Jestli není tak ten vršek bude na houby jelikož osvit nebude rovnoměrný. Co se týče projekce na nohu - tím myslíš, že obraz je větší než základní deska? Nemáš misku, v níž je objektiv nainstalovanou obráceně - tedy vypouklou ven(dolů)? mělo by pomoci zašroubovat objektiv obráceně a budeš moci lépe využít měchu.


  • 0

#26 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 23 únor 2016 - 21:01:06

Čočky myslíš kondenzor? V horní části skříně je jedna v šuplíku z boku a druhá níže napevno, to tam není ani jedna? Jestli není tak ten vršek bude na houby jelikož osvit nebude rovnoměrný. Co se týče projekce na nohu - tím myslíš, že obraz je větší než základní deska? Nemáš misku, v níž je objektiv nainstalovanou obráceně - tedy vypouklou ven(dolů)? mělo by pomoci zašroubovat objektiv obráceně a budeš moci lépe využít měchu.

 Jo, cocky chybeji obe .. asi je nekdo rozbil. Suplik tam je, ale prazdny ... ale jak jsem psal, budu stejne pouzivat barevnou hlavu, tak je mi to fuk.

 

Ano, obraz je vetsi nez zakladni deska ... misku mam vypouklou smerem nahoru ....


  • 0

#27 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 23 únor 2016 - 21:17:45

Tak uz jsem asi objevil zavadu ... zvetsovak je nekompletni jeste vic. 

 

S nejvetsi pravdepodobnosti mam ramecek na negativy z Magnifaxu 3a. Otvor neni ve stredu, kdezto u Magnifaxu 3a ano.

 

No, Magnifax 3a mma sice komplet, ale je mi to na perdek, protoze na nej nejde nasadit barevna hlava :(

 

 

Nema nekdo ramecek pro MGF 4? 


  • 0

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 700 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 únor 2016 - 22:02:08

došel jsem se na ten rámeček k magnifaxu 4 podívat

a) těžko ho nahradit i když improvizovaně vyrobit lze všechno

za bé) otvor - skla jsou ve středu rámku

-

často je v konstrukčně zvětšovacích záhadách vztah zvětšovací objektiv a miska zvětšovacího objektivu


  • 0

#29 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 24 únor 2016 - 07:11:43

Nejlepší by byla fotka, podle mě se vložka z Magnifaxu 3(a) nedá narvat do držáku v Magnifaxu 4(a). Držáky pro trojku, když jsou vložené do držáku jsou přes sebe jakoby do kříže (otvor na filmové políčko je v jednoum o 90 stupňů pootočen) a bývají z hliníku. Naopak vložky pro Magnifax 4 mají oba stejné rozměry (stejně jako krycí skla) a také se místo skla vkládají, a byvají železné.


  • 0

#30 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 24 únor 2016 - 07:37:22

Ano je to tak. Skla jsou vuci sobe pootocena o 90 stupnu. Je to spis ocel nez hlinik, protoze je to striknuty kladivkovou barvou, hlinik by byl spis eloxovanej (si myslim). No a strcit to tam skutene jde .. ale neni to korektni, protoze stred skel je mimo optickou osu. Proto me prislo divny, ze to sviti na tu nohu.

 

No je to skoda. Na to ze mam asi 8 zvetsovaku :) opemus 6 by me stacil na vse, ale ma maly vytah, Magnifax 3a je na nic, protoze na nej nejde Color3. No a k teto 4-ce zase nemam ramecek ... 


  • 0

#31 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 761 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 24 únor 2016 - 08:23:55

Ano je to tak. Skla jsou vuci sobe pootocena o 90 stupnu. Je to spis ocel nez hlinik, protoze je to striknuty kladivkovou barvou, hlinik by byl spis eloxovanej (si myslim). No a strcit to tam skutene jde .. ale neni to korektni, protoze stred skel je mimo optickou osu. Proto me prislo divny, ze to sviti na tu nohu.

 

No je to skoda. Na to ze mam asi 8 zvetsovaku :) opemus 6 by me stacil na vse, ale ma maly vytah, Magnifax 3a je na nic, protoze na nej nejde Color3. No a k teto 4-ce zase nemam ramecek ... 

OP6 má malý výtah? Jak velké fotky plánuješ dělat?


  • 0

#32 bourvil

bourvil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 24 únor 2016 - 09:06:45

Tak asi se v tom mírně ztrácím - fotka by to řekla líp než tisíc slov. Jako rámeček beru celou tu otvírací věc do které vkládáš film a kterou celou strkáš do zvětšováku pod zdroj světla. Vložka je to co dáváš do rámečku a jejím úkolem je držet film rovný a maskovat velikost filmového políčka. Místo vložek můžeš dát i skla. Chápeme to stejně?

 

Tak a teď k tomu rámku, kteréj je u Tebe zřejmě divnej. Má po stranách kovové odkládací žlábky na odložení filmového pásu a nebo jsou tam jen plastové držáky ve stylu držáku toaletního papíru? Prostor pro vložení rámečku bude asi u obou Magnifaxů stejný (hodně podobný) a tak do Čtyřky můžeš zřejmě vsunout rámeček ze trojky a naopak, akorát pak nesedí středy průměten a celé to máš stranou od osy zdroje světla tak jak popisuješ...


  • 0

#33 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 24 únor 2016 - 10:53:47

Tak tak .. myslim celej ten vehement. mam tam odkladaci zlabky .. je to proste drzak z MGF3a ... kdyz to do nej strcim, je to vsechno v ose. Kdyz to strcim do MGF4 je to mimo osu .. cili problem vyresen .. mam proste drzak z jineho stroje.


  • 0

#34 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 24 únor 2016 - 10:55:35

 

Ano je to tak. Skla jsou vuci sobe pootocena o 90 stupnu. Je to spis ocel nez hlinik, protoze je to striknuty kladivkovou barvou, hlinik by byl spis eloxovanej (si myslim). No a strcit to tam skutene jde .. ale neni to korektni, protoze stred skel je mimo optickou osu. Proto me prislo divny, ze to sviti na tu nohu.

 

No je to skoda. Na to ze mam asi 8 zvetsovaku :) opemus 6 by me stacil na vse, ale ma maly vytah, Magnifax 3a je na nic, protoze na nej nejde Color3. No a k teto 4-ce zase nemam ramecek ... 

OP6 má malý výtah? Jak velké fotky plánuješ dělat?

 

Planuju delat 30x40 .. mam Opemus standard, ten ma vytah max. 52. Nasel jsem v mem "sklade zvetsovaku" i Opemus .. ten ma vytah 65. Uz jsem vytahy vymenil ...Ted bych se tam dostat mel .. 


  • 0

#35 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 761 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 24 únor 2016 - 13:03:19

 

 

Ano je to tak. Skla jsou vuci sobe pootocena o 90 stupnu. Je to spis ocel nez hlinik, protoze je to striknuty kladivkovou barvou, hlinik by byl spis eloxovanej (si myslim). No a strcit to tam skutene jde .. ale neni to korektni, protoze stred skel je mimo optickou osu. Proto me prislo divny, ze to sviti na tu nohu.

 

No je to skoda. Na to ze mam asi 8 zvetsovaku :) opemus 6 by me stacil na vse, ale ma maly vytah, Magnifax 3a je na nic, protoze na nej nejde Color3. No a k teto 4-ce zase nemam ramecek ... 

OP6 má malý výtah? Jak velké fotky plánuješ dělat?

 

Planuju delat 30x40 .. mam Opemus standard, ten ma vytah max. 52. Nasel jsem v mem "sklade zvetsovaku" i Opemus .. ten ma vytah 65. Uz jsem vytahy vymenil ...Ted bych se tam dostat mel .. 

 

Tak to jo. Případně se to dá řešit nějakým WA objektivem, ale to je asi levnější sehnat kompletní MG4. :-)


  • 0

#36 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 24 únor 2016 - 15:32:28

Dobry,

 

zkousel jsem to .. Opemus 6 s vytahem 65, 50-kou na kino 30x40 max. .. bez vyrezu ... zatim staci :)


  • 0

#37 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 26 únor 2016 - 17:18:41

Jeden lamí. Rád bych od hybridního procesu (volání neg + sken) přešel i k zvětšování fotek. Mám Asahi Pentax 6X7, takže, jak jsem vyrozuměl, je třeba pořídit zřejmě Magnifax, abych mohl využít celé políčko. Na netu jsem objevil nabídku na kus typu 4 ve stavu "nový, nepoužitý z orig. krabice". Uvedená cena 7.500,- je tak nějak na hranici mých možností, ale už jsem tolikrát prodělal na tom, že jsem chtěl ušetřit, že ji úplně nezavrhuju. Měl byste někdo k tomu nějaký postřeh či radu? Předem moc díky.


  • 0

#38 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 700 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 únor 2016 - 17:40:52

těžko radit, magnifax 4 není žádný světový zvětšovák, (já jsem s ním velmi spokojen) ale obtížně se shání, korektní cena by byla tak kolem 4 tis, ale prodejce je si zřejmě vědom výjimečného stavu a chce hodně peněz

jestli by nebylo lepší přidat nějakou tisícovku a koupit potom přístroj světové značky, třeba durst s barevnou hlavou a možná by byl i do osmi tisíc, záleží na štěstí, případně možnostech nakupovat zdaleka


  • 0

#39 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 únor 2016 - 18:20:51

Ahoj, ozvi se mi na email ucekaj kysela ryba zamotana fme tecka vutbr tecka cz

 

Mel by pro tebe nabidku nejakeho toho dursta za cenu onoho Magnifaxe.


  • 0

#40 cupr

cupr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 26 únor 2016 - 21:33:38

Moje osobni zkušenost s tímto prodejcem je, že popis zboží neodpovídal stavu zbozí. Taky deklaroval nové nepoužité a při osobním převzetí bylo patrné, že se jedná o zboží použité s lehkým poškozením. Ale tady to muže být jinak.


  • 0

#41 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 únor 2016 - 10:23:16

já jsem s prodejcem byl v nějakém kontaktu, nakonec jsem nic nekoupil, ale jak jsem pochopil, vozí věci z nějakých německých skladů. Na druhou stranu si myslím, že 7,5 k za Magnifax je zbytečně moc. Koupil bych něco "horšího" a ušetřené peníze dal do objektivu. 


  • 0

#42 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 27 únor 2016 - 12:18:27

Jeden lamí. Rád bych od hybridního procesu (volání neg + sken) přešel i k zvětšování fotek. Mám Asahi Pentax 6X7, takže, jak jsem vyrozuměl, je třeba pořídit zřejmě Magnifax, abych mohl využít celé políčko. Na netu jsem objevil nabídku na kus typu 4 ve stavu "nový, nepoužitý z orig. krabice". Uvedená cena 7.500,- je tak nějak na hranici mých možností, ale už jsem tolikrát prodělal na tom, že jsem chtěl ušetřit, že ji úplně nezavrhuju. Měl byste někdo k tomu nějaký postřeh či radu? Předem moc

Mohu nabidnout Magnifax 3a s kondenzorem a cockou 3 za 2k.


  • 0

#43 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 27 únor 2016 - 18:41:48

Opravdu, Magnifax 4 za 7.500,- je poněkud drahý.

Je povícero zvětšováků, které 6x7 (a 6x9) zvládají - není nutné pídit se po M4.

O jakýsi příspěvek výše je nabídka na M3a, což je rovněž "dobrý kousek" (samozřejmě - je-li v pořádku). 


  • 0

#44 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 únor 2016 - 19:39:12

na aukru ted také běží nějaký m3a. Mimochodem, co říkáte na zvětšováky kaiser? třeba škoda foto je má v nabídce ještě pořád nové - i když ta cena je příšerná:(


  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 700 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 únor 2016 - 20:37:23

kaiser pro 6x6 mám, vydařený výrobek, ale kupovat nový za maloobchodní cenu mi přijde hodně špatný nápad

mám mj. doma magnifax 3 a 4, u typu 4 jsem zaznamenal výrazně lepší - rovnoměrnější svit 

ony to dělají všechny kondenzorové zvětšováky, že světla ke krajům zvětšeniny ubývá, některé více, jiné méně a můžete seřizovat jak dlouho chcete

lepší je, když svítí rovnoměrně(ji), tím ale nevylučuju možnost, že při zvětšování ani nezaznamenáte, že to svítí ke krajům míň, hlavně u menších obrázků

dále, když zvětšovák 6x9 použijete pro 6x7, tak jste ve výhodě, protože "ty kraje" nepoužíváte, zrovna tak pochopitelně zvětšovák pro 4x5, když na něm budete dělat ze svitku a ještě bude mít barevnou hlavu, to bude vůbec osvit nejvyšší kategorie

no a aby na snímku bylo také něco pěkného v neposlední řadě, to je jasné

:-)


  • 0

#46 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 27 únor 2016 - 22:23:03

dík, jo jo, ta cena je příšerná, ale co jsem koukal, je to jediné, co se dát v ČR jako nové sehnat. 


  • 0

#47 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 28 únor 2016 - 04:20:10

Kaiser na ten Magnifax 4 nemá ani náhodou a cena nového M4 (pokud je skutečně nový) je v pohodě. Jeho hodnota odpovídá jeho ceně. Starý a hodně používáný M4 se prodává kolem 4-4500,- Kč. Kdybych M4 neměl, tak bych do něj hned šel i za ty peníze. Rozhodně lepší, než nový Kaiser nebo starý Durst. Navíc starý Durst na formát 6x9 do 10000,- Kč se sehnat nedá. Někdy mám pocit, že tady v té naší kotlině by všichni chtěli vše zadarmo. Hold, asi nám pokřivili hlavy slevové servery a obchodní řetězce nás zblbli slevovými tornády. Už bychom si měli nasadit hlavy zpátky na krk a pochopit, že za kvalitu se prostě platí. Za chvíli tady nic nebude, protože se tady už nedá na bazarech prodávat. Buď se ozývají překupníci, kteří stahují ceny na minimum a když se náhodou objeví skutečný zájemce, tak chce slevu o 50%. Takže ten kdo má hlavu na krku a nehodlá se s někým dohadovat o ceně, tak to šoupne na eBay a tam je to do 14 dní pryč, mnohdy i za vyšší cenu, než to nabízel tady. No a pak, až si budeme něco chtít koupit, tak to seženeme jen na eBay za vyšší ceny a doprava, clo atd. Stačí se podívat na Aukro, Paladix a české bazary. Sleduji to už moooc dlouho (cca 8 let) a prodává se tam čím dále větší šrot. Pěkné a cenné zboží mizí. Pak se není čemu divit, že pokud se tam objeví něco co má hodnotu, tak to není za 200,- Kč. Na závěr jen tolik. Sleva není nikdy zadarmo.
  • 0

#48 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 28 únor 2016 - 04:30:52

Pro doplnění

http://www.ebay.com/...KEAAOSwll1W0I-5

http://www.ebay.com/...RYAAOSwuAVW0LUD

http://www.ebay.com/...R4AAOSw0HVWCqeE
  • 0

#49 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 28 únor 2016 - 06:42:33

Přidám "perličku",mám Magnifax 4 zakoupen nový,v podniku Foto-Kino v roce 1990,stál tehdy šílených 2450,-Kčs a ta perlička je-má pořád v kon.hlavě původní žárovku! Momentálně to spolu táhneme šestadvacátým rokem...

Hodí se ale poznamenat,že používám také Magnifax 2,který jsem měl jako první,takže se to světlo tak nějak rozvrhlo...Ale i tak,je to zajímavé,stále svítí,stále!


  • 0

#50 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 28 únor 2016 - 06:48:37

Jinak tenkrát v roce 1990 kdy byla ta slavná malá privatizace,tak se mi podařilo za hubičky dovybavit Magnifaxe 4 vším,co se na něj dalo sehnat,barevnou hlavou s trafem,kondenzory,objektivy Meopta Meogon 3x,maskovacími rámy menším a větším,osvětlovacím zařízením pro reprodukce,různými vložkami na filmy atd...Ty ceny byly i tenkrát směšné...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních