Přejít na obsah


Fotka

Magnifax 4


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#51 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 700 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 únor 2016 - 11:23:19

njn křivka klesá strmě, všechno, co se válelo v klubovnách a krabicích po strejdovi je už dávno vrženo na trh a tento nyní pracuje a je potřeba mít štěstí

ovšem svět je malý a o náhody v něm není nouze

-

jinak když se podívám na mém stole vedle sebe na kaiser a magnifax, volil bych kaiser, ale v inzerci jde spíš o to, na co se natrefí


  • 0

#52 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 únor 2016 - 13:44:12

ale no tak, magnifax v dobrem stavu s kodnenzorem se da sehnat na aukru obcas i pod dva tisice. 7,5 k je moc (a tento prodejce ma obecne ceny neuveritelne nadsazene). Faktem je, ze ceny vseho asi uz ale jen porostou, protoze proste pocet vece se snizuje nebo v nejlepsim stagnuje, ale pocet zajemcu stoupa. Divim se, ze treba meopta neudela nejakou retro edici, protoze urcite by netretili (kdyz vezmu svetovy trh, v CR by to nezafungovalo). 


  • 0

#53 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 28 únor 2016 - 15:08:57

Ten M4 za 2500,- Kč bych nechtěl ani zadarmo, protože jeho stav je většinou ve šrotovém stavu. Ozubení vylámané, křivá nebo rezavá vodící tyč, omlácený, popř děravý měch atd. Viděl jsem jich dost v těchto cenách a v životě bych do toho neinvestoval. Nevím, co se tady ještě řeší ohledně ceny. Postnul jsem odkazy na eBay a tam jsou ceny jasné. Nechápu, proč by měli být ceny tady jiné, než u našich sousedů na severu, jihu i západě? Jak už jsem napsal výše, pokud to tady nikdo nekoupí, tak to koupí tam. pak si to koupíme zase my od nich za 10000 litrů. Kvůli špekulování soudruhů u nás tady zbude nakonec jen ten šrot.


  • -2

#54 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 28 únor 2016 - 15:58:47

Slavku69, MG4a sem koupil za 4.000,- v krabici, která od prodeje nebyla rozbalená (!). Majitel zemřel a ti, co to prodávali, mě přesvědčovali, že 5t (které jsem nabízel) je moc a nechtějí být za vydřiduchy. O dva roky později jsem koupil pro kamaráda MG3 za 2.500,- (s naprosto kompletním příslušenstvím, včetně barevné hlavy) ve stavu 9/10. Pravda, jak napsal RHx, byla to "doba dvoumegových digitálů" a nebylo třeba ani chodit do bazarů - na smeťácích a po půdách byly poklady.

P.S. Dost by mě zajímalo, jak lze ohnout tyč MG4-ky...?! Vylámané posuvy - mám náhradní kolečka od chvíle, kdy jsem MG4 zakoupil a nevím, co bych musel s posuvem dělat, aby odešla... Ale třeba jsem měl jenom štěstí, že?! Za daleko větší problém považuji rovinnost základní desky - u 3 zvětšováků jsem to musel řešit. Podotýkám, že jsou uložené v suchu a "normální" vlhkosti.


  • 1

#55 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 únor 2016 - 15:59:24

ale to není pravda, sám jsem ho koupil za cenu pod 2 k ve vynikajícím stavu s barevnou hlavou a mikroposuvem, tedy jako druhý kus. První mne stál bez objektivů asi dvakrát tolik. Není třeba vyvolávat hysterii, 7.5 je IMHO opravdu moc. Ano, může to chvíli trvat, ale kvalitní kus se dá sehnat zcela určitě pod 4 tisíce (mnohdy i s barevnou hlavou), když má člověk štěstí i pod dva. Stejně tak Opemusy 6 se dají sehnat i za pár stovek.

 

To nic nemění na tom, že nejdůležitější je stejně objektiv. Jinak, tohle nemá se socializmem vůbec nic společného - právě naopak s kapitalismem, je to jen otázka poptávky a nabídky. Ano, v ČR není reálná poptávka po nákupu magnifaxů 4a za více než nějakých (a to je opravdu max) 5 tisíc. Plakat, že se to pošle na e-bay je zcela zcestné. E-bay je obecně dražší, proč? Protože je kupní síla zcela někde jinde. V hotelu v SF jsem dával za noc v hotelu mnoho set dolarů, to neznamená, že v ČR bych to akceptoval. 


  • 1

#56 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 28 únor 2016 - 17:04:43

rád koupím MG4(a) ve skvělém stavu za ty 2.000,-

 

předem děkuji za nabídky, kontakt mám v podpisu


  • 0

#57 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 28 únor 2016 - 18:02:15

aukro, inzeráty. 


  • 0

#58 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 784 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 280

Publikováno 28 únor 2016 - 22:04:39

rád koupím MG4(a) ve skvělém stavu za ty 2.000,-

 

předem děkuji za nabídky, kontakt mám v podpisu

škoda,  že jsi to  neřekl  začátkem prosince ...   byl k mání velmi  slušný MG4 s příslušenstvím za 1500,  vyzvedl si ho  první našinec,  který o něj projevil zájem. 


  • 0

#59 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 únor 2016 - 23:21:18

Díky moc za komentáře, netušil jsem, že taková viac-menej technická záležitost dokáže vyvolat takřka až doktrinální reakce. Pokud se nepletu, tak v marx-leninské politické ekonomii se uvádí, že cena věci je vložena do věci samé prací výrobce. Dlouho jsem podobný názor neslyšel, je to vlastně osvěžující...


  • 0

#60 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 29 únor 2016 - 06:21:25

škoda,  že jsi to  neřekl  začátkem prosince ...   byl k mání velmi  slušný MG4 s příslušenstvím za 1500,  vyzvedl si ho  první našinec,  který o něj projevil zájem. 

nevadí, já si na příležitost rád počkám

koneckonců jak to čtu, stejně jsou prý všude hromady Magnifaxů v supr stavu za pakatel :)


  • 0

#61 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 únor 2016 - 12:01:35

není třeba to překrucovat, nic takového nikdo neřekl. občas se poštěstí, sem tam se objeví inzerát někoho, kdo to má z pozůstalosti a chce se toho zbavit. V inzerátech i na aukru. Sám jsem takto druhý M4a koupil v podstatě za babku. No a kdo nechce čekat, může koupit předražené jak v ČR, tak na e-bay. 


  • 0

#62 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 29 únor 2016 - 13:55:48

Souhlas, kdo si počká, ten se dočká. A nebo také ne. Ještě, že žijeme v době volného a tržního hospodářství, kdy se nemusíme spoléhat jen na náš pokřivený trh. Je zvláštní, že se nikdo nepozastavuje nad tím, že cena základních potravin a ostatních komodit (bydlení, energie, pohonné hmoty atd.) je srovnatelná s cenou v zemích na západ od nás, přesto, že naše kupní síla je nižší. Ale s cenou práce a např. Magnifaxu atd. se tady neustále polemizuje. U nás je zvykem si koupit šrot za babku a on to pak někdo za babku zaservisuje. Nejhorší je, že by všichni chtěli nakupovat za zlomek ceny, ale v kvalitě nového kusu. Slyšel jsem nářky několika šikovných a schopných lidí, dokonce i z temné, jak by každý chtěl servis skoro zadarmo. Vůbec se nedivím prodejcům na eBay, že většina k nám vůbec neprodává. Několik mi jich psalo, jaké tady mají zkušenosti. Prodávají se m jedině, když vidí, že kupující z Čech má kladná hodnocení na eBay.
  • 0

#63 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 29 únor 2016 - 14:43:54

http://www.noveinzer...Detail/44890440


  • 0

#64 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 29 únor 2016 - 14:57:00

Přes půl roku starý inzerát. Dávno prodaný.


  • 0

#65 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 29 únor 2016 - 14:59:14

Koupím mikroposuv Magnifax 4. Zaplatím jakoukoliv požadovanou cenu:-)


  • 0

#66 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 346 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 29 únor 2016 - 15:11:22

Tak jsem si to schválně pohledal: Magnifax 4 jsem kupoval 1. května 2011 za 3650,-; barevnou hlavu Color 4ES 2. srpna 2013 za 1950,-; míchací komoru na kino 23. února 2014 za 300,- a míchací komoru 6x9 27. ledna 2016 za 550,-

Všechno v super stavu.

Sice mi to trvalo trošku déle to posbírat, ale jsem spokojenej...


  • 0

#67 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 únor 2016 - 17:23:04

rekl bych slavku, ze jsi trochu mimo. já na nikoho netlačím ani nepřemlouvám A1, aby mi ho prodal za tretinu ceny. jen rikam - a za tim si stojim - ze v cr se da sehnat magnifax 4a za cenu pod 2 tisíce. ne hned, musi mit clovek stesti, ale da. nic vic, nic min. to neni vubec nic o pokrivenem trhu, je to proste a jen otazka poptavky a nabidky. ostatne, A1 inzeruje ten zvetsovak uz docela dlouho, takze je videt, ze 7,5k je v podstate cena, za kterou neni prodejny. sveho casu se na aurku vydrazilo nekolik olympusu a nejmene dva magnifax 4ky s objektivama v dobre stavu (vim, protoze jsem je videl) za cenu 3 tisice v souctu. barevna hlava, mikropoosuv, nejake hodiny, meogony ... znovu, je to jen otazka poptavky a nabidky, nic vic, nic min. a zaplat panbuh za ni, ze to nejsou narizovane ceny. 


  • 0

#68 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 29 únor 2016 - 17:25:57

Přes půl roku starý inzerát. Dávno prodaný.

no a co má být? jen to dokazuje, že takové se prostě občas vyskytnou. 


  • -1

#69 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 29 únor 2016 - 17:44:25

Trošku stranou tématu, ale nedávno jsem si psal s někým z Meopty a stále mají poslední zbytky náhradních dílů. Mikroposuv na Opemus šestku (Magnifax nevlastním) za dvě stovky. Rád předám kontakt

 

J.

 

Koupím mikroposuv Magnifax 4. Zaplatím jakoukoliv požadovanou cenu:-)


  • 0

#70 Skyd

Skyd

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
  • LocationValašské Meziříčí
Reputace: 1

Publikováno 29 únor 2016 - 17:58:31

Kolega ze Slovenska dělal mikroposuv na magnifax. Teda ty ozubené kolečka ...

Jinak já jsem koupil v krámku v ostravě M4 za 2000,- plus vložky na kinofilm za 70 :-) a objektiv 50 2.8 za 700,- . 7500,- bych za něj nedal . Občas se nějaké objeví takže chce asi počkat. Osobně si myslím že za těch 7500,- je to neprodejné.


  • 0

#71 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 29 únor 2016 - 18:17:26

 

Trošku stranou tématu, ale nedávno jsem si psal s někým z Meopty a stále mají poslední zbytky náhradních dílů. Mikroposuv na Opemus šestku (Magnifax nevlastním) za dvě stovky. Rád předám kontakt

 

J.

 

Koupím mikroposuv Magnifax 4. Zaplatím jakoukoliv požadovanou cenu:-)

 

A kdy to bylo? Je to asi půl roku co mi paní z podnikové prodejny dala všechno co po zvětšovácích zbylo. Měla to odepsané. Mikroposuv na OP 6 věci těmi věcmi  opravdu byl. Myslím že teď už nemají vůbec nic.


  • 0

#72 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 29 únor 2016 - 18:20:17

Omlouvám se - mezi těmi věcmi.


  • 0

#73 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 29 únor 2016 - 20:12:34

Bylo to letos, odepsané neprodané náhradní díly ze skladu / prodejny věnovala Meopta partě nadšenců, která to tak všelijak rozprodává a z utržených peněz dotuje sbírku historických výrobků této firmy. Takže něco ještě je, samozřejmě že toho není moc... Na stranu druhou se mi na takovouhle věc peníze dávají snáz, nežli překupníkům typu pana A1 (jinak nic proti němu, každý se musí nějak živit).

 

A kdy to bylo? Je to asi půl roku co mi paní z podnikové prodejny dala všechno co po zvětšovácích zbylo. Měla to odepsané. Mikroposuv na OP 6 věci těmi věcmi  opravdu byl. Myslím že teď už nemají vůbec nic.

 


  • 0

#74 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 2 březen 2016 - 00:26:44

Takže se dá mikroposuv k Magnifaxu 4 vyrobit?

Nebo jinak získat?


  • 0

#75 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 8 březen 2016 - 22:30:01

Nevím v jakém stavu je M4 od A1 na paladixu, ale pán není nijak drasticky obchodnicky založen a je to takový jakoby podivín, který jen překupuje a inzeráty opakuje i několik let bez změny ceny, paladix více méně plevelí a hlavně je na něm pod několika jmény, přijede po praze, spěchá na prodej, mluví dost rychle a rozhodně ve mě nevzbudil ani píď důvěry. 

Nic méně pokud by někdo nabídl M4A za nějaký rozumný peníz s příslušenstvím, tak velmi poděkuji. :-)


  • 0

#76 Slavek69

Slavek69

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 9 březen 2016 - 01:57:23

Od tohoto pána jsem kupoval před pár lety právě Magnifax 4 s barevnou hlavou a vše bylo v pořádku. Dokonce jsem chtěl k M4 právě tu hlavu místo kondenzoru a vyhověl mi. Párkrát jsem ho potkal u Pazdery a u Škody a vždy v pohodě.
  • 0

#77 cupr

cupr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 březen 2016 - 09:22:07

Pěkný Magnifax 4 za rozumné peníze se dá koupit na polské verzi aukra.  :???:  http://allegro.pl/po...html#tabsAnchor prodejce souhlasí s prodejem i registrovaným na českém aukru. Nebo tento http://allegro.pl/ma...6051742959.html , tady bude nutné dořešit převzetí.


  • 0

#78 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 14 březen 2016 - 14:29:45

Supr, ten 2. před 15 min. někdo koupil, i s hlavou color, tak snad to byl někdo odsud.


  • 0

#79 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 14 březen 2016 - 15:25:07

Supr, ten 2. před 15 min. někdo koupil, i s hlavou color, tak snad to byl někdo odsud.

to byl dobrej kup, s ohledem na to, co tam všechno bylo.


  • 0

#80 pepann

pepann

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 červenec 2017 - 07:48:25

Zdravim mam jednu otazku, mam magnifax 4 chcem zvecsovat 35mm film 80mm objektivom ale neda sa cez tento objektiv zaostrit, na 50mm belare ide bez problemov na 105 anarete ide bez problemov, a na dvoch 80anaret, componar  nejde vobec. preto sa chcem opytat ci tam nieje potrebna nejaka ina myska, tu co mam som skusal aj obratit nepomohlo. 


  • 0

#81 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 14 červenec 2017 - 11:27:01

Zdravim mam jednu otazku, mam magnifax 4 chcem zvecsovat 35mm film 80mm objektivom ale neda sa cez tento objektiv zaostrit, na 50mm belare ide bez problemov na 105 anarete ide bez problemov, a na dvoch 80anaret, componar  nejde vobec. preto sa chcem opytat ci tam nieje potrebna nejaka ina myska, tu co mam som skusal aj obratit nepomohlo. 

Ahoj, skúšal si ju otočiť tú misku?


  • 0

#82 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 14 červenec 2017 - 11:30:08

Aha skúšal, tak nič... ospravedlňujem sa


  • 0

#83 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 14 červenec 2017 - 15:03:58

Asi idiotská poznámka- máš dobře dotažený objektiv v misce, myslím jestli nemáš poškozený na konci závit objektivu a tudíž nejde třeba o otáčku dotočit.


  • 0

#84 pepann

pepann

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červenec 2017 - 19:34:14

Asi idiotská poznámka- máš dobře dotažený objektiv v misce, myslím jestli nemáš poškozený na konci závit objektivu a tudíž nejde třeba o otáčku dotočit.

 

 

 

Zdravim mam jednu otazku, mam magnifax 4 chcem zvecsovat 35mm film 80mm objektivom ale neda sa cez tento objektiv zaostrit, na 50mm belare ide bez problemov na 105 anarete ide bez problemov, a na dvoch 80anaret, componar  nejde vobec. preto sa chcem opytat ci tam nieje potrebna nejaka ina myska, tu co mam som skusal aj obratit nepomohlo. 

Ahoj, skúšal si ju otočiť tú misku?

 

 

No skusal som to znovu prekladal mysky zavity objektivy, ide o to ze s tymi 80mm je to moc meke nezaostri to na detail na tych 50 a 105 sklach je to znatelne ze je zaostrene porovnaval som tie objektivy a tie 80mm su este kratsie ako ta 50mm nechapem to mam farebnu hlavu color 3 a miesaciu komoru najvecsiu.


  • 0

#85 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 784 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 280

Publikováno 19 červenec 2017 - 06:09:26

co to je za objektiv, ten 80mm,   torzo po  domácím kutilovi? 


  • 0

#86 pepann

pepann

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 červenec 2017 - 09:47:42

co to je za objektiv, ten 80mm,   torzo po  domácím kutilovi? 

Jeden je Meopta Anaret 4,5 80mm a druhy Schneider Kreuznach Componon 80mm f5.6


  • 0

#87 Chain

Chain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationTřebíč
Reputace: 4

Publikováno 1 srpen 2017 - 07:53:41

Pánové, mám menší problém s Magnifaxem 3a. Rámeček na film tam jde těžko, a ty pružiny v něm doslova hoblují drážku až lítaj piliny.

Jak to pořešit? Namazat? Přelepit páskou? Vytmelit?

 

Přikládám fotku jak to vypadá.

 

drazka.jpg


  • 0

#88 pepann

pepann

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2017 - 09:06:34

Zdravim mam dotaz ci niekto z vas nevie kde by sa dali zohnat spodne skla do ramu magnifax 4 hladal som vsade a nikde som to nenasiel je to asi problem v dnesnej dobe. Chcel som si dat vyrobyt nove lenze nemaju vraj brusku na sklo asi to nebude take jednoduche. Ak by mal niekto v zasobe jedno by som si kupil.


  • 0

#89 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 17 srpen 2017 - 09:26:23

pepann

Čas od času někdo prodává (běžné, ne AN). Když jsem řešil stejný problém, dočasně jsem to udělal následovně:

Nechal jsem si říznout potřebnou velikost ze skla z kliprámu, nalepil jsem na sklo samolepicí folii a jemným karborundovým brouskem POD VODOU jsem srazil hrany a zabrousil potřebné sklony. Pak jsem folii odlepil a sklo vyčistil. Trvalo to snad hodinku, náklady byly dvakrátnulanulanic. Originální sklo jsem sehnal, ale "homemade" je stále ve zvětšováku :-)


  • 0

#90 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 srpen 2017 - 09:43:54

Spodního netřeba. Maska je účelnější náhradou.


  • 0

#91 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 17 srpen 2017 - 17:27:30

pepann

Občas nakupuji tu:

https://secure31.web...=ENLARGER_GLASS

Něco tam mají, nebo se jde domluvit a uříznou ti to na míru. Prodávají to i na eBay.

ps: aby to nebylo zas tak růžové, občas pošlou i něco jiného než jsi si objednal :D


  • 0

#92 pepann

pepann

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 srpen 2017 - 07:44:37

pepann

Čas od času někdo prodává (běžné, ne AN). Když jsem řešil stejný problém, dočasně jsem to udělal následovně:

Nechal jsem si říznout potřebnou velikost ze skla z kliprámu, nalepil jsem na sklo samolepicí folii a jemným karborundovým brouskem POD VODOU jsem srazil hrany a zabrousil potřebné sklony. Pak jsem folii odlepil a sklo vyčistil. Trvalo to snad hodinku, náklady byly dvakrátnulanulanic. Originální sklo jsem sehnal, ale "homemade" je stále ve zvětšováku :smile:

 

Spodního netřeba. Maska je účelnější náhradou.

 

pepann

Občas nakupuji tu:

https://secure31.web...=ENLARGER_GLASS

Něco tam mají, nebo se jde domluvit a uříznou ti to na míru. Prodávají to i na eBay.

ps: aby to nebylo zas tak růžové, občas pošlou i něco jiného než jsi si objednal :D

 

Dik moc za rady 


  • 0

#93 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 7 prosinec 2017 - 09:29:22

Dobrý den, vyměnila jsem plechové rámečky na kino v držácích byli skla Magnifax 4 a otázka zná je ten spodní správně?? nějak si tím nejsem jistá... viz foto

 

  


  • 0

#94 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 7 prosinec 2017 - 09:32:42

Dobrý den, vyměnila jsem plechové rámečky na kino v držácích byli skla Magnifax 4 a otázka zná je ten spodní správně?? nějak si tím nejsem jistá... viz foto

Přiložený soubor (y)


  • 0

#95 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 7 prosinec 2017 - 10:01:36

Oba správně. Na straně přivrácené musí být na doraz zaklesnuté, druhou stranu sichruje pružný plech. Výdutě jdou směrem k sobě (k filmu). Bez skel je vhodné používat kinofilmy bez tendence k příčnému kroucení nebo více clonit, případně masku používat jen dole a nahoře mít sklo..


  • 1

#96 Daniela

Daniela

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Jižní čechy
Reputace: 22

Publikováno 7 prosinec 2017 - 10:29:20

TO KIM: děkuji za super rychlou reakci, ještě pořešit opravu výstupků k zaklesnutí na horní stranně sklo i plech mi tam pravda že moc nedrží....ale stím si poradím-)))


  • 0

#97 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 prosinec 2017 - 12:59:39

Zajímalo by mě jak je to s kompatibilitou negativních rámečků u magnifaxů. Mám MG3 a rád bych ještě jeden rámeček kvůli jednodušší výměně při přechodu svitek / kino. Už jsem skoro koupil

rámeček pro MG4, ale sešlo z toho. V této diskuzi se píše, že rámečky MG3 a MG4 jdou vzájemně prohodit, ale že nesedí osa - jinými slovy, liší se hloubka zasunutí. Jedna kombinace tedy bude nepoužitelná

a druhá by měla jít vyřešit dorazem, tak aby se rámeček nedal zasunout tak hluboko. Jaká kombinace je ta použitelná?

 

Jak je na tom kompatibilita s MG2? Nejsou náhodou rámečky záměnné s MG3?

 

Jinak při výběru zvětšováku jsem o MG2 neuvažoval, nedávno jsem ale zjistil, že objektivová destička má vedení po dvou tyčích (podobně jako MG4), což MG3 nemá a což bych považoval za velkou výhodu.

Nešlo by naroubovat spodní díl pódia s měchem na MG3 anebo naopak díl kondenzoru MG3 na MG2? Prostě vytvořit křížence se spodkem MG2 a nahoře s kondenzorem MG3?

Používám barevnou hlavu Color3 a napáchat ji na kulatou kondenzorovou skříň MG2 vidím jako velký problém.

 

Na MG3 mám hlavu Color3 položenou na kondenzor. Nezdá se, že by to činilo nějaký problém, ale je to tak správně? U MG4 to vypadá, že se při použití barevné hlavy celý kondenzor vyjme.

 

Díky.


  • 0

#98 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 8 prosinec 2017 - 17:45:13

Zajímalo by mě jak je to s kompatibilitou negativních rámečků u magnifaxů. Mám MG3 a rád bych ještě jeden rámeček kvůli jednodušší výměně při přechodu svitek / kino. Už jsem skoro koupil

rámeček pro MG4, ale sešlo z toho. V této diskuzi se píše, že rámečky MG3 a MG4 jdou vzájemně prohodit, ale že nesedí osa - jinými slovy, liší se hloubka zasunutí. Jedna kombinace tedy bude nepoužitelná

a druhá by měla jít vyřešit dorazem, tak aby se rámeček nedal zasunout tak hluboko. Jaká kombinace je ta použitelná?

 

Jak je na tom kompatibilita s MG2? Nejsou náhodou rámečky záměnné s MG3?

 

Jinak při výběru zvětšováku jsem o MG2 neuvažoval, nedávno jsem ale zjistil, že objektivová destička má vedení po dvou tyčích (podobně jako MG4), což MG3 nemá a což bych považoval za velkou výhodu.

Nešlo by naroubovat spodní díl pódia s měchem na MG3 anebo naopak díl kondenzoru MG3 na MG2? Prostě vytvořit křížence se spodkem MG2 a nahoře s kondenzorem MG3?

Používám barevnou hlavu Color3 a napáchat ji na kulatou kondenzorovou skříň MG2 vidím jako velký problém.

 

Na MG3 mám hlavu Color3 položenou na kondenzor. Nezdá se, že by to činilo nějaký problém, ale je to tak správně? U MG4 to vypadá, že se při použití barevné hlavy celý kondenzor vyjme.

 

Díky.

 

Ja mam Color 3 primo na MG3. Je potreba vzit pilnik a zabrousit trochu hliniku .. pak tam hlava zaleze. Problem je s plechem, kterej drzi kondenzor. Je potreba ho demontovat, ale pak zase chybi plitlacne plisky, ktere drzi negativni ramecek pritlacenej . Ja to vyresi tak, ze jsem si nechal vylaserovat novej plech a na nej jsem nanytoval ta perka. Na druhou stranu jsem to asi rok provozoval bez toho plechu a bylo to taky v pohode ... 


  • 0

#99 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 8 prosinec 2017 - 23:01:28

Myslím, že tím, že MGF2 je naprosto jiná konstrukce než MGF3 a 4 není tam kompatibilního nic, samozřejmě, že u nás je zvykem dost bastlit, takže netvrdím, že to nejde, jen to bude náročnější, než cokoliv sehnat na MGF3 :-) Jinak momentálně mám MGF 2 nevyužitou... :-)


  • 0

#100 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 prosinec 2017 - 23:48:52

Negativní rámečky se samostatně moc nevyskytují, takže stojí za to se ujistit, jestli nepasuje i z jiného typu. U OP5 jsem bez problémů a úprav používal rámeček z OP2.

Kupovat kvůli tomu celý zvětšovák je škoda, už jenom kvůli tomu, že může posloužit někomu jinému.

 

O MG2 jsem jsem se nikdy nezajímal, protože mi připadal starý a pak se mi povedla koupě MG3 za babku. Teď při prohlížení fotek zvětšováků jsem zjistil , že MG2 má objektivovou destičku vedenou po dvou tyčích

na rozdíl od MG3, což mi připadá jako velká výhoda. Také celkově mi jeho provedení připadá tak nějak poctivější než MG3 a MG4. Soudím ale jen z fotek. Připadá mi to jako obdoba

při srovnání OP2 a OP5, které mám. OP5 modernější, ale tak nějak ošizený. OP2 starý, ale vypadá sympatičtěji. Kvůli barevné hlavě jsem ale používal OP5.

Tak nějak mi začlo vrtat hlavou, že MG2 by nemusela být špatná volba, zvlášť pokud by měl záměnný rámeček s MG3.

Odrazuje mě ale válcová kondenzorová a lampová skříň, na kterou by se asi blbě roubovala barevná hlava. Pod kulatou kondenzorovou skříní je ale obdélníková základna a třeba by se na ní dala

přišroubovat kondenzorová skříň z MG3. MG2 je občas vidět hodně levně, ale pořizovat ho na blind nechci.

 

Mohl bych poprosit o fotky zvětšováku se sundanou kondenzorovou skříní, fotky negativního rámečku a rozměry štěrbiny pro rámeček ve zvětšováku?

Moje adresa sklenicka mrtva_ryba razdva.cz

Díky moc.

 

Jak je to u MG2 s uchycením objektivu? To by také mohl být problém. Píšou něco o nějakém bajonetovém kroužku. Má tento kroužek závit pro objektiv M39 a redukci na M23.5 jako má třeba MG3? Nebo

dvou dva různé bajonetové kroužky jeden pro M39 a druhý M23.5? Já potřebuju M39.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních