Přejít na obsah


Fotka

rychlý dotaz - změna barvy vývojky/id-11


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 10 červen 2014 - 21:39:46

Zdravice, mám jeden rychlý dotaz. ID-11 mi změnila barvu/zežloutla. Myslíte, že je vyčpělá? je cca 7 měsíců stará, už jí bylo na dně, skladovaná v temnu, při cca 22 stupních. díky


  • 0

#2 Anadred

Anadred

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationPraha 8
Reputace: 33

Publikováno 10 červen 2014 - 21:46:51

Měl jsem ID 11ku starou skoro rok, bylo jí také jen na dně, nicméně byla zastříknutá plynem. Barvu měla už spíše lehce do hněda. Nepoznal jsem při volání žádný zásadní rozdíl.
  • 0

#3 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 10 červen 2014 - 21:47:02

http://www.temnakomo...76-dotaz-id-11/ zde se to již řešilo, ale nejednoznačná odpověď..takže s tím raději počkám, ať si neponičím negativ:)


  • 0

#4 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 10 červen 2014 - 21:47:44

hm hm...já to měl v 5l kanystru a jen zavřené víčkem...je to cenný negativ, nebudu riskovat...


  • 0

#5 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 11 červen 2014 - 07:59:17

Chemia je lacna, treba ju pri podozreni vymenit. To obrazky na filme0 su casto nenahraditelne okamihy ...

Ak mavas taketo problemy, ze vyvolavas raz za pol roka, kup si koncetrovanu vyvojku napr Kodak HC110. Ide sa do nej injekcnou strikackou, nabere sa 16 ml a strekme sa do 550 ml vody a mas vyvojku na jedno pouzitie. Presnejsie, ak vyvolavas okamzite po sebe, potom na dve pouzitia.


  • 0

#6 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 11 červen 2014 - 12:00:16

Nebo :  koncentrovaná vývojka pro  ředění 1:9 od pana  Tomáška Zd. - tuším se jmenovala  H-36,  publikovana v jeho knížečce o vyvolávání a zvětšování (Vyvolávám a  zvětšuji sám"). Pracoval jsem s ní spolehlivě leta, ostrá, vcelku jemnozrnná... Nebo další koncentrované i doma míchané... např. dle 2. č. občasníku Analog-Mag : dvoudílný roztok pro smíchání od p. Poláška - fenidon také,  velmi jemnozrnná.... Pak záleží jen na  vodě - podle barvy zásob. roztoku je jasné,  že rozmícháváš to, co je v  pořádku. nebo RAF ku dle  Bzenčáka a v úpravě  Jirinola. Ovšem - pokud ji máš  více, i když se vzduchem -vyzkoušej na kousku, zda  vyvolává a  máš to!  :cool:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních