Přejít na obsah


Fotka

SUPER 8 AGFA Moviechrome

super 8 vyvolání filmu

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 XMiDiX

XMiDiX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationStřední čechy
Reputace: 3

Publikováno 3 leden 2015 - 14:46:26

AHOJ a dobrý den všem.....

 

mno.....mám jeden dotaz....amatéra...tak mne prosím hned neukamenujte :)

 

Dostal jsem darem 8 kazet AGFA MOVIECHROME 40 /17din/ a chci  an to natočit mni filmek.....ovšem zásadní veěc je že nemám NIC :) Ani zkušenosti ani vybavení...kameru....

 

Něco jsem pohledal, ale nenašl. Dá se vůbec ještě někde kazeta vyvolat? No a je to taky dost prošlý....10/1990 výroba...expirace 11/1997. Kameru jsem našel za 400Kč Chinon 612 XL Macro 

 

 

Má někdo nějaké nápady, či rady ?

Předem moc děkuju....


  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 leden 2015 - 20:49:14

Chinon 612 za 400 Kč, ak je funkčná, je dobrá cena

" že nemám NIC :) Ani zkušenosti ani vybavení...kameru... " Bolo by dobré zohnať si nejakú knihu o filmovani, aby si mal aspoň nejaké teoretické vedomosti. V antikvariátoch sa ich dá zohnať dosť.

A k tým Agfam Moviechrom, ak si to nevieš vyvolať sám, tak to je dosť problém. Možno sa ti ozve niekto tu z Čiech, kto to robí, a potom už len nemecko či anglicko. Aj tak by som niečo vážnejšie na tieto Agfy nerobil, predsa len sú skoro dvadsať rokov po záruke, a nakoľko nevieš, ako boli skladované, tak ani nevieš, v akom stave sú, a riskovať  a isť na to len tak "hop alebo trop"? Hm! odvaha!.


  • 1

#3 XMiDiX

XMiDiX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationStřední čechy
Reputace: 3

Publikováno 3 leden 2015 - 21:14:23

Jaj, ďakujem za rýchlu odpoveď ! 

 

No, já tedy musím podoknout, že jaksi s filmováním zkušenosti mám, neb mě to i docela živý....S tím nebude problém. Ale ne v oblasti analogu, jak zkušenosti, tak vybavení .

 

 

Co se těch filmů týče....nevím nic. zatím....začal jsem fotit na PENTAX MX a jelikož jsem dostal ještě devět FOMAPANů F21 svitkových, tak jsem pořídil i Flexaretkuvčetně legendy mého dětství...CORINA a budu dělat i to...Ty Fomapany jsou prošlé 31let. Myslíte, že na ty taky něco udělám? Alespon nějaké šmouhy. Jde o atmosféru. Nebudu nutit filmovému materiálu svůj záměr, ale nechám ho samého hovořit....

 

takže jak AGFA Moviechrome, tak FOMAPAN musejí být použity...je to dar a velká krásná cesta do neznáma....

 

U toho Fomapanu jsem si objednal už i vývojku....resp....a to jsem nedělal nikdy-.....chci to začít volat sám. to ale tady najdu jistě nějaké vlákno...

 

Ale v tomto tématu mě zajímá způsob, či možnosti, včetně fifnačních podmínek vyvolání kazet. Kameru se poptám, jestli bude ještě k mání.

 

Díky

Miloš


  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 leden 2015 - 21:51:23

S tými Fomami , ak boli dobre skladované, sa dá niečo nafotiť, ale treba počítať s určitými obmedzeniami (treba si vyhľadať príslušné vlákna). Pentax MX je super strojček, uži si ho. Čo sa týka tých Agf, treba pátrať v Čechách, snáď sa niečo nájde, pokiaľ viem na Slovensku to nikto nerobí, aspoň o tom neviem takže v tomto neporadím.

Ja som na tom trochu inakšie. Ja som začínal analógom a potom bol digitál, (človek sa musí prispôsobiť dobe), teraz už sa len tak hrám, hlavne s analógom


  • 1

#5 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 3 leden 2015 - 21:54:39

Jestli máš ty Agfy z devadesátých let/ bílá krabička s modrým pruhem/,tak ty jsem loni /dva kousky/ volal v E6 a docela dobrý.No záleží ,kde to leželo.V Česku to nikdo nevolá.Poslat do Andec Berlín,nebo do Belgie.Projdi si osmičkový vlákno.......

Chinon 612 xL mám.Pokud je v pořádku,tak ji ber.


  • 1

#6 XMiDiX

XMiDiX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationStřední čechy
Reputace: 3

Publikováno 3 leden 2015 - 22:15:22

No super pánové...to jsou dobré zprávy teda. Zvedli jste mi náladu !    

 

Začnu více hledat po vláknech.....zkusím všechno, podle témat jsem toho zatím moc nenašel....A vůbec jsem netušil, ze se dá barva volat doma. A ano Anry, Jsou to ty bílý s modrým proužkem. E6, to je asi nějaká lázeň, že ?

 

Mno...tak uvidím.

 

Možná se tu také ještě někdo objeví a poradí mi jak dál.


  • 0

#7 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 3 leden 2015 - 22:17:34

30 let staré svitkové fomapany nejspíš budou hovořit a tvořit úplně samy :D
S největší pravděpodobností již budou mít proexponovaná čísla a možná i strukturu papíru. Vyzkoušej a uvidíš.
  • 0

#8 XMiDiX

XMiDiX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationStřední čechy
Reputace: 3

Publikováno 3 leden 2015 - 22:48:11

No...:) Ta to bude paráda....Bohdan mi to včera říkal taky. To je super....s těma číslama myslím.


  • 0

#9 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 4 leden 2015 - 02:44:54

Agfa Moviechromy Super 8 určitě použij. Ze starého prošlého materiálu to bylo to jediné, na co mělo smysl točit i pro vážnou práci (když jsem v minulosti provozoval leosphotolab.co.uk, zákazník ze Severního Irska na to točil videoklipy). 

 

Stabilně rok expirace 1985 a dál byl většinou OK, pokud filmy neprošly mrazákem. 

 

Ze nějaké pětistovky vyvolaných kusů v letech 2009 - 2011 slezla emulze řádově u jednotek kusů. 


  • 1

#10 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 4 leden 2015 - 02:50:40

viz obrázek. ten úplně nalevo je z novější série (devadesátá léta), ten napravo (osmdesátá a semdesátá). Obojí použitelné a jednoduše vyvolatelné standardním inverzním procesem (E-6)

 

pro úplnost, tu uprostřed (Agfachrome) nebrat, na rozdíl od Moviechromů jsme z ní nikdy nedostali kloudný výsledek.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  $_57.JPG   60,05K   4 Počet stažení

  • 1

#11 XMiDiX

XMiDiX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationStřední čechy
Reputace: 3

Publikováno 4 leden 2015 - 03:33:25

Tak toto je ještě lepší zpráva...Leoši !

 

Prosím Tě...ano moje kazety,...ty zcela vlevo....Zvládnu to sám doma? Kde mohu najít popsaný onen inverzní proces ? Tedy dotaz...to je teda černobílej film ? Když to je inverze ? Zde nejsem vzdělán..sorry.

 

Jinak, děláš to ještě ? Resp.  na kolik mě přijde oněch osm kazet. Jedna kazeta tuším standartně 15m ? čili asi 2min. materiálu ?


  • 0

#12 LeosStehlik

LeosStehlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
Reputace: 270

Publikováno 4 leden 2015 - 16:55:32

Měl bys to zvládnout doma, za předpokladu, že máš nebo si seženeš základní věc: vyvolávací tank

 

Jedná se o barvu inverzní, vyvolává se procesem E-6. Jednoduchý, třílázňový proces, potřebuješ na něj toto: http://shop.silverpr...t/41178/102031/

 

Postup volání není žádná věda, ale domluvme se takto: 

 

Napřed na materiál natoč. Do doby, než budeš mít natočeno, rozmysli se, jestli se chceš učit vyvolávat barevnou Super 8 inverzi a jestli je to něco, čím se budeš chtít zabývat dál. K tomu si rozmysli, jaké budeš mit s exponovaným materiálem plány dál (předpokládám přepis do datové podoby a následný střih? Tj. kromě volání bychom ještě museli nechat udělat přepis)

 

Podle toho se domluvíme. Veřejně komerčně už to nedělám. Loni někdy v červenci jsem měl záchvěv, že zahájím spolupráci s Barrandovem na volání a přepis 16mm filmů (mnoho z mých bývalých zákazníků v UK přešlo z 8mm na 16mm), ale pak ta iniciativa někde usnula.

 

Ceny za volání pro Agfa Moviechrome jsem měl £14.99 za kazetu. Přepis jsem nechával dělat u člověka jménem Pavan Deep (pod obchodním jménem Lightbreeze), vycházel cca na stejné peníze jako volání filmů, tj. můžeš počítat s cca £25-30 liber za kazetu, orientační cena celkem £200 - 240.

 

Dobře na tom materiálu vypadají hudební klipy, třeba tenhle, kterej točila Jem Goulding pro Sulk. Byl to mix materiálu, cca na 5 kazet, tuším tři byly na Kodak Vision, dvě byly Agfa Moviechrome: 

 

Ad stopáž. Jedna kazeta cca 4 a kousek minuty při 18 fps, tři a kousek minuty při 24 fps. 24fps mi u osmičky přijde zbytečný luxus ...


  • 1

#13 XMiDiX

XMiDiX

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
  • LocationStřední čechy
Reputace: 3

Publikováno 5 leden 2015 - 13:45:29

Tak teda sumarizuji a začínám reálně uvažovat. Poslední příspěvek mi tak nějak ukazuje, že to vlastně reálné je. 

 

Mám tyto tři struktury:

 

 

1. KINOFILM - vetšinou čená, ale i barevná verze. Ted už jedu na nové Ilfordy HP5, zajímal by mě třeba i nějaký barevný film. 

 

    aparát - PENTAX MX

    volání - fotolab / zatím / 

 

 

 2. Svitkový film - 9ks FOMAPAN 21, dále bych také rád vyzkoučel barvu, ale můžeme zůstat tu u čb verze a barvu řešit na kinofilu

                         - tady bych se rád vrhl na vyvolávání vlastnoručně..../tedy, jestli by jste mi sem někdo hodil odkaz na vlákno/

   

     aparát - CORINA - přítroj z dětství

                - FLEXARET VI

  

 3. SUPER 8 - 8ks AGFA Moviecgrome 40, Možnosti popsané Lubošem  

 

                     - tady mě zajímá Luboši, jestli by jsi eventuelně mohl vyvolat a přepsat, pokud bych se rozhodl, že to doma nedám

                     - kde bych sehnal potřebné info k vyvolávání třílázňového procesu E-6 /co k tomu, kde to koupit - nutno objednat na Tvem linku z anglie ?, jak postupovat/

 

      aparát - Chinon 612 XL Macro 

 

 

K tomu, abych se mohl rozhodnout, zda si filmy vyvolávat doma, či nikoliv potřbuji vědět, co to věechno obnáší. Není možné mi to nějak stručně popsat ? 

 

Díky.


  • 0

#14 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 únor 2015 - 20:55:15

Vzpomínám si, že u AGFA měla vyvolání v ceně filmu, poslal jsem to tenkrát na uvedenou adresu do Německa (Mnichov?) a fungovalo to. Ale dnes to bude všechno asi jinak.

Jinak receptura na vyvolání AGFY byla hodně podobná jako FOMACHROM.


  • -1

#15 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 březen 2015 - 18:37:07

viz obrázek. ten úplně nalevo je z novější série (devadesátá léta), ten napravo (osmdesátá a semdesátá). Obojí použitelné a jednoduše vyvolatelné standardním inverzním procesem (E-6)

 

pro úplnost, tu uprostřed (Agfachrome) nebrat, na rozdíl od Moviechromů jsme z ní nikdy nedostali kloudný výsledek.

Podařilo se mi sehnat jeden film z té nejnovější série (rok 94), tak jsem zvědav jaká to bude kvalita.


  • 0

#16 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 březen 2015 - 11:04:39

Leosi a obcas sli krasne do modro-zluta coz!


  • 0

#17 nvldk

nvldk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 duben 2015 - 11:05:14

Vyvolá mi agfa moviechrome někdo v ČR? 


  • 0

#18 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 duben 2015 - 19:46:14

Zalezi kolik jich mas a jak nato spechas. Napis mi soukromou zpravu.

RED


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:super 8, vyvolání filmu

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních