Přejít na obsah


Fotka

Lepidlo na S8

Super 8 Lepení Lepička Lepidlo

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 buzzard

buzzard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 červen 2016 - 19:55:25

Konečně jsem se dokopal k tomu abych si koupil lepičku na filmy Meopta, když jsem zkoušel film slepit použil jsem toluen (zmíněno někde na tomto foru) a film se ani neslepil, zkusil jsem dvousložkový epoxid a nic moc. Čím lepíte vy? Co se dá sehnat? Původně jsem chtěl lepidlo na acetát Hama, ale na eshopu Škody píšou že už neni v prodeji, tak mě napadl vteříňák. To asi nebude elegantní řešení a navíc doma žádný nemám, tak to ani nemůžu vyzkoušet. Každou radu ocením.


  • 0

#2 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 14 červen 2016 - 20:48:27

Dřív byla lepidla na bázi acetonu, ve kterém byla rozpuštěna celulóza nebo i starý celuloidový film (smytá emulze).


  • 0

#3 buzzard

buzzard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 červen 2016 - 22:40:49

A dá se to ještě sehnat? Myslím nové né nějaké bazary potřebuji "stabilní" zdroj.


  • 0

#4 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 červen 2016 - 23:49:05

Pozor, ak je to podložka klasická, tak je potrebné lepidlo, existujú dva druhy, jedno na báze dioxanu a a druhé na báze acetónu, to je staršie. Lepšie je ale na báze dioxanu. Myslel som, že Wittner ešte predáva, ale už nie, len pásky.

 Ak je podložka z nejakej umelej hmoty napr. polyester, Fujichrome, alebo talianske Ferranie či neskôr 3M, tak len páskou. Tam žiadne lepidlo nepomôže.

Skús hľadať po bazároch, či už kamenných, alebo aj internetových, sem tam sa nejaké tie staré lepidla objavia v ponuke trebárs s lepičkou alebo premietačkou. Alebo skús zohnať Dioxan, len to bude asi ťažšie, najlepšie by bolo, ak by si mal niekoho v nejakom labáku.

Zloženie: Dioxan   49ml, Aceton   49ml, Kyselina octová ľadová    3ml, filmová podložka  2g.

 

Ja aj napriek tomu doporučujem lepenie páskou. Prečo? Na to prídeš, keď vyskúšaš obidva spôsoby lepenia.


  • 0

#5 buzzard

buzzard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červen 2016 - 07:56:31

Používám výhradně filmy od fomy, to je acetat tuším. Sehnat ingredience pro výrobu lepidla pro mě ale není problém.
  • 0

#6 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 červen 2016 - 08:37:38

Tak si ho potom nemáš problém namiešať. Zloženie som ti napísal. Aceton by mal byť minimálna čistý a kyselina koncentrovaná. Podložku získaš tak, že kúsok filmu necháš niekoľko minút v horúcej až vriacej vode a potom zotrieš emulziu pretretim cez hubku. Podložka by sa mala rozpustiť za dva až tri dni, občas treba pretrepať. Tá podložka sa tam dáva preto, aby bolo lepidlo trochu hustejšie a lepšie sa s tým robilo.

Upozornenie: Dioxan je veľmi prchavý a horľavý, takže nefajčiť ani nepracovať s ním pri otvorenom ohni a nádobku či už s čistým alebo lepidlom otvárať len  na dobu skutočne minimálne nutnú.


  • 1

#7 buzzard

buzzard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červen 2016 - 12:06:35

Diky a minimálna čistý myslis jako co nejcistci nebo co nejmene cisty?


  • 0

#8 buzzard

buzzard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červen 2016 - 12:08:40

Slo bz tohle? http://www.verkon.cz...hner/1-4-dioxan


  • 0

#9 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 červen 2016 - 23:44:29

Myslím si, že áno. Osobne som dioxan ako taký nikdy nekupoval, vždy len hotové lepidlo.

Ak píšem že čistý, myslím tým chemické označenie "purrum", nemusí byť P.A. Asi nebudeš miešať lepidlo s acetónom, v ktorom si pred tým poumýval agregát auta. :cool:


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Super 8, Lepení, Lepička, Lepidlo

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních