Přejít na obsah


Fotka

Nikon F-100


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 BeBe2

BeBe2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 3

Publikováno 25 květen 2015 - 20:33:18

Pozdrav všem.

 

Chtěl bych se zeptat zda někdo nemáte zkušenosti s touto nepříjemnou vlastností. Mimo jiné užívám F-100 ( doufám,že ještě dlouho budu) a na dvířkách filmu se projevuje lepivost polepu.Chvilku mi to nevadí ale po čase mi to pěkně leze na nervy až to s...e pomalu to venku působí jako mucholapka. Po návratu domu se to snažím přejet alespoň vlhkou švédskou utěrkou-setřu alespoň prach a pyl. Včera v záchvatu vzteku a zoufalství jsem opatrně zkusil líh, isopropylakohol i na tech benzín došlo a sviňa lepí stále.

Bez mučení přiznávám,že mám náhradní dvířka ale bez té přítlačné desky a na její přehození bych si sám netroufl.Deska je na takových plochých pérech a šroubky které jí drží jsou pod tou deskou.Mají to kluci japonští pěkně vymyšlené. V krajním případě oboje dvířka pošlu do servisu na Slovensko. Můj dotaz je možná z kategorie blbých ale co kdyby někto z přítomných měl jednoduché řešení které pomůže.

Za případné odpovědí všem velice děkuji.


  • 0

#2 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 25 květen 2015 - 21:20:44

1. přítlačná destička u většiny Nikonů není přišroubovaná, ale jen nasazená - ono to sice jako přišroubované vypadá, ale ve skutečnosti drží přítlačná destička na těch stříbrných listových pérech a ta péra mají na koncích otevřené zářezy. Dvojice na jedné straně (obvykle na té blíž k pantu) mívá ty zářezy v ose, takže stačí destičku vhodně nadzvednout a obě péra současně se zpod šroubků vysmeknou. Dvojice na protilehlé straně mívá v jednom případě zářez v ose a ve druhém kolmo na osu. Takže postup uvolnění/výměny je ten, že destička se nadzvedává až se na jedné straně vysmeknou obě péra. Pak se mírně pootočí až se na druhé straně vysmekne jedno péro a tím pádem je možné vysmeknout i to poslední, které má zářez kolmo na osu. Nezaručuji, že to tak je i u F100, ale u všech ostatních to tak je.

 

2. lepivost - jde to tím isopropylalkoholem, ale musí se to vytřít opravdu důkladně (chvíli to trvá). Prostě to hadrou namočenou v isopropylalkoholu rajbovat dokud to nedá pokoj :D Dělám to tak u F80. Proti lepivosti pomáhá skladovat to nikoliv v šuplíku/brašně, ale na volném vzduchu na poličce.


  • 1

#3 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 26 květen 2015 - 14:00:32

Musim říct, že tohle je velká vada modernějších Nikonů, Mám F100, F6 a D700 (fuj, omluva :-D ) a projevuje se to na všech, u toho sedmikila dokonce ten polep jakoby měkne a zvěčuje se, takže plandá. Mám od člověka, kterej zařizuje nikoní servis pro česko informaci, že prej při návrhu Japončíci nepočítali s agresivnějším potem bílejch rukou, mno a pak s tim nic nedělali, ježto zjistili, že by si odřízli zdroj příjmů za servis... Polepějí ti to vše znovu - mám dojem že i ta F100 je stále servisovanej strojek...


  • 0

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 26 květen 2015 - 16:22:41

Nikon - foťák co chytne a už nepustí.


  • 1

#5 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 26 květen 2015 - 17:07:02

Na starších AF typech jako F90X, F70, F50 se pogumovavý povrch rozblemptá úplně a musí se smýt docela. S tím potem mi to přijde jako naprostý nesmysl, protože vada postihuje i fotoaparáty, které prakticky jen leží v šuplíku a nikdo na ně nesahá. Ohmatávání způsobuje to "natažení" - typické pro F5, D700 a další.

 

Na mojí F90X koupené v roce 1999 to před pár lety také začalo povolovat, ale teď to asi 2-3 roky stojí volně na poličce a guma je zase ok.


  • 0

#6 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 26 květen 2015 - 17:54:11

Tak on ten pot se vaze s tim natahovanim, s rozblemcanim ne, nejak me nenapadlo tyhle dve vady oddelovat
  • 0

#7 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 26 květen 2015 - 18:28:22

další viz

http://www.temnakomo...ni-zadni-steny/

 

a taky je tam zmínka, že F100 už Nikon neservisuje


  • 0

#8 Standulin

Standulin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 349 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 94

Publikováno 26 květen 2015 - 18:44:57

ty jo, mnojo no... ten čas nějak rychle utíká... 


  • 0

#9 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 26 květen 2015 - 19:02:44

ty jo, mnojo no... ten čas nějak rychle utíká... 

To mi povídej ... pamatuju ho jako novinku na trhu. Objevil se těsně poté, co jsem si koupil F70 - jelikož F100 stál dvakrát tolik, stejně by nebyl ve hře. Ale zaslintal jsem si nad ním. A později jsem si pořídil alespoň "základní seťák" AF-D 28-105/3,5-4,5, který přišel na trh s F100.


  • 0

#10 BeBe2

BeBe2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 3

Publikováno 26 květen 2015 - 21:01:55

Hezký mvečer.

 

Děkuji všem za reakce zejména Fabiovi. S tím bílým potem se mi to rovněž nezdá,jako že žlutý člověk se potí jináč ???? To nechmáme  koňovi. Více mne zaráží,že jim to dělají nové stroje i takový profi stroj jako je D-700  mám za to ,že Nikon filosofie jde směrem "Ale co,oni si náš výtvor stejně koupi na tohle se záruka nevstahuje tak vo co jde? A když se jim to za ty prachy nelíbí ať neberou.Profík tělo utahá k smrti a potom si koupi (nebo nafasuje) nové ještě lepší dokonalejší a bla bla... Nevím jak je na tom Canon.Občas sjíždím inzeráty tak trochu toužím po 28-70/2,8 ale více se objevuji 24-70/2,8 a inzerent občas píše "gumy drží" to mi hlava rovněž nebere sklo za  40 litrů a ono se to vygajdá.

 

Fabius: zkusím to tím isopropyleném a ještě mne napadla jedna věc na modely používám Tamyia barvy a ony mají spec.ředidlo podle všeho na bázi isopropylénu-zhruba stejný smrad tak zkusim opatrně i toto.Už dříve jsem se díval na uchycení te přítlačné desky a je to přesně jak píšeš ale já neměl odvahu za to vzít-tak nějak hrubou silou.

 

JirkaM používáš ještě 28-105 a jaký je Tvůj názor na toto sklo.Já jsem vlastníkem tohoto skla ale moc jej neužívám možná chyba.Tahám sebou pevná sklíčka ale při turistice kdy máš sebou jiné věci jsou pevná skla trochu vopruz navíc když je na zádech turistický batoh tak do fotobreašny přes rameno se toho už moc nevejde.Proto  ta touha po 28-70/2,8 a rovněž  tahám 80-200/4 AiS.


  • 0

#11 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 26 květen 2015 - 21:25:57

skoro vsechny moje nikony maji problem s gumou

.

D3 uz mam olepeny paskou skoro cely, nove zoom objektivy maji z gumy uz skoro obojky (jenom F6 v pohode, ale ten je uz roky na policce a uziva duchod)

bude to dan za pocit ze jen tak nevyklouzne

 

.

priste budto bez gumy, nebo bezpeci ze se nic nestane ;)


  • 0

#12 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 26 květen 2015 - 22:46:07

milosm: že ty jsi s tím fotil?!


  • 0

#13 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 26 květen 2015 - 22:54:32

ano

.

beru to jako vlastnost (drzel jsem v ruce canon a nemel jsem dobry pocit)

 

.

takze s gumou


  • 0

#14 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 27 květen 2015 - 14:38:17


JirkaM používáš ještě 28-105 a jaký je Tvůj názor na toto sklo.Já jsem vlastníkem tohoto skla ale moc jej neužívám možná chyba.Tahám sebou pevná sklíčka ale při turistice kdy máš sebou jiné věci jsou pevná skla trochu vopruz navíc když je na zádech turistický batoh tak do fotobreašny přes rameno se toho už moc nevejde.Proto  ta touha po 28-70/2,8 a rovněž  tahám 80-200/4 AiS.

Svého času to byl můj nejpoužívanější objektiv - většina fotek v galerii "České středohoří" je pořízena tímto zoomem. Oproti předchozímu seťáku 28-80/3,5-4,5 mi připadá ostřejší a kontrastnější, použitelnější rozsah. Využíval jsem ho i na makro. Taky dobrý. Leč pak přišel Mikro Nikkor Af-D 105/2,8 - to je pro makro úplně jiná liga. A po přechodu na MF (Nikon FA) jsem přezbrojil i na MF objektivy, nezoomové. Lépe se mi s nimi pracuje. Takže 28-105 momentálně stojí ve vitrině a věrně čeká až se k němu zase vrátím :). Prodávat ho je škoda. Ale detailnější porovnávání nemám. Ani jsem s ním nikdy nefotil cihlovou zeď při všech clonách. Možná Fabius ví více - také ho má, ale zda a jak ho testoval, nevím.


  • 0

#15 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 27 květen 2015 - 17:43:05

Pánové, hledám na svém Nikonu F80 to pogumování, ale nacházím jenom červenou gumu pro konce prstů u bloku baterií. Zbytek těla je tvrdý, nejde do toho nehtem ani rýpnout. F80ku udělali bez pogumování?


  • 0

#16 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 21 prosinec 2015 - 09:57:03

Vopred sa ospravedlňujem za "zneužitie" tohoto vlákna. Na fotenie v zimných dňoch som si za cenu ehm jednej rolky kinofilmu nedávno zaobstaral Nikon N6006 - stav vynikajúci, všetko funguje ako má a tá lithium batéria v zime naozaj drží parádne. Včera ma pri nočnom fotení hmiel trochu oblial studený pot, keď som naň nasadil 17-35 2.8D - a nefungoval AF. Kontroloval som objektív, telo - všetko nastavené na AF, a ani náznak zaostrenia ani pri AF-S ani pri AF-C. Vymenil som za 50 1.8D, potom za 28-70 3.5-4.5D - pri oboch AF ako blesk. Keď som došiel domov, nasadil som tú 17-35 na F100, F90X potom aj na digi - samozrejme som si vydýchol - AF fungoval spoľahlivo na všetkých. Potom som skúsil na N6006 ešte 28-70 2.8D - rovnako ako pri 17-35 ani náznak AF :( Nahodil som 80-200 D - AF bleskovo ostril aj pri "limit" aj pri "full" 

Vedel by niekto takto na diaľku, kde môže byť problém ? Nie žeby sa bez toho AF nedalo žiť - hlavne že tie objektívy sú OK - ale zajímalo by ma, kde môže byť chyba.


  • 0

#17 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 21 prosinec 2015 - 10:07:26

vidí  něco AF ve tmě?  


  • 0

#18 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 21 prosinec 2015 - 10:28:08

pokiaľ som nenasadil 17-35, tak pouličné lampy - vzdial od ca 15m - videl 100percentne. 


  • 0

#19 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 10 březen 2019 - 00:28:26

Využijem toto vlákno a poprosím o radu s F100

Problém 1 - indikátor batérie stále ukazuje že baterky sú slabé aj keď sú nové a v inej F100 svietia ako plné. Čo s tým?

Problém 2 - stavový display v hľadáčiku zhasne keď dám prst dole zo spúšte. Na druhej F100 svieti ešte pár sekúnd. Takže ak dám prst dole zo spúšte a predným rollerom mením clonu tak nevidím v hľadáčiku hodnotu nastavenia. Toto ma vážne štve. Porovnal som CSM nastavenia v oboch F100 a mám ich rovnaké ale jedna zhasne stavový display v hľadáčiku hneď ako dám prst dole zo spúšte. Čo s tým? Stretol sa s tým už niekto? Je to len niekde nejaké zabudnuté nastavenie alebo vážnejší problém?

Vďaka za rady
  • 0

#20 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 10 březen 2019 - 10:27:15

To vypadá spíš na problém s elektronikou...častý problém F100. Zkusil bych Nikon servis....jinak fotit dál dokud to půjde oprava může být drahá.


  • 0

#21 PeterMarek

PeterMarek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 231 příspěvků(y)
  • LocationPetržalka
Reputace: 677

Publikováno 11 březen 2019 - 14:54:54

To vypadá spíš na problém s elektronikou...častý problém F100. Zkusil bych Nikon servis....jinak fotit dál dokud to půjde oprava může být drahá.

 

Tak zatiaľ sa zdá, že riešenie existuje a tie dva problémy spolu súvisia.

 

Nie je F100 ako F100

 

Zatiaľ čo jednej stačia naplno dobité Eneloopky a fachčí v pohode tak druhá (podľa sériového čísla staršia) je mlsná potvora potrpí si na kvalitné nenabíjacie baterky. Po naládovaní novými nedobíjacími Kodak baterkami - zmizli oba problémy a tvári sa, že budeme úspešne kolaborovať.


  • 0

#22 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 11 březen 2019 - 15:27:24

Kupujte spolahlive baterky Kodak!
Spolahlive baterky zo spolahliveho obchodu Fuji.

:D :D :D

 

Keby som vedel, ze to urobi taku radost, venoval by som ich zadarmo.

Bol by som sponzorom radosti.


  • 1

#23 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 březen 2019 - 16:01:53

Trochu offtopic; ale mám pár kompaktov z 80tych, na ktoré sa na fórach sťažovali, že sú nespoľahlivé...odchádzajú prevíjania a pod. No a ono pri alkalických 1.5V bez problémov. Nie je 1.35V ako 1.5V :)

(Konkrétne napr Ricoh FF3)
  • 0

#24 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 11 březen 2019 - 18:43:36

Vono v návodu nejsou Ni-Mh ani Ni-Cd zmíněný. Pouze "Alkalický" nebo Li-Ion. Je ale pravda, že existoval (nebo ještě existuje) Ni-Mh pack pro použití v gripu MB-15. :)


  • 0

#25 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 12 srpen 2022 - 14:30:53

Taka otázka v roku 2022 dat za nikon f100 250€ ? Plne funkcny, nic olupane ani poskodene ..ked som kupoval moju f90x stala 60€ a bolo taktiez ako nova, zatial vyfotila tak 100 filmov a pohoda
  • 0

#26 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 12 srpen 2022 - 17:49:12

Ceny jsou jaké jsou. Pokud ty peníze máš a není ti líto je utratit koupil bych to. Je to dobrý foťák a navíc je šance, že časem jeho hodnota (zvlášť pokud je v dobrém stavu) ještě poroste.

Já nedávno viděl inzerát na F100 kde za něj chtěli cca 320€  :)


  • 1

#27 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 13 srpen 2022 - 05:28:18

Nikon F100 pokud má neulámané plastové zámky na zadních dvířkách je dnes asi k nezaplacení. Tenkrát měli japonští konstruktéři pravděpodobně špatný den.

Můj pocit, že ta cena je z velké části "sběratelská", origo zadní dveře brzo dojdou. Na ebay sou tuny F100 bez zadních deklů.

F90X je na focení dostačující, nemá pllnou podporu "Géčkových" skel ale má kovové zámky na zadních vratech !!!!

F90X mi přijde i méně plastový a celkově takový odolnější.


  • 0

#28 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 13 srpen 2022 - 05:33:31

Náhradní kovové zámky na F100 se dají sehnat a opravit doma. Chce to pohledat na internetu.
  • 0

#29 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 13 srpen 2022 - 06:14:15

Pro případ že by to někdo potřeboval zde inspirace:
https://drive.google...iew?usp=sharing
  • 0

#30 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 13 srpen 2022 - 06:50:32

Mam dve f90x ..boli za take smiešne ceny,jedna dokonca s databack zadnou stenou a batery gripom za 80€ aj s tokina objektivom.
Tu F100 chcem aby som mal nieco novsie na "umelecke fotly" :D (F5 uz je prehnane draha a velka) mam kopu objektivou nikon D
Ak potrebujem nieco male lahke mam Nikon EM ..velka skoda ze prestali vyrabat filmove aparaty ked boli v stadiu top funkcii ale este to nebol pocitac ale odolna elektronika.
  • 0

#31 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 13 srpen 2022 - 15:23:07

Pro případ že by to někdo potřeboval zde inspirace:
https://drive.google...iew?usp=sharing

Našel jsem už dříve na eBay.
Máš s tou opravnou sadou nějaké zkušenosti?
  • 0

#32 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 14 srpen 2022 - 04:44:45

@Phill: osobní zkušenost naštěstí zatím nemám, jen to sleduji, abych měl jistotu,že bych ulomení zámku případně mohl vyřešit.
  • 0

#33 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 29 prosinec 2022 - 16:50:38

mal by som dotaz na skusenejsich, ake objektivi k F100 ... chcel by som rozsirit pevne skla na 24,50,85 mm a jeden zoom 70-300mm

 

je velky rozdiel v kvalite vystupu medzi D  a G objektivmi ?   tie ceny su brutal 24mm 2.8 D 100-150eur ale 24 2.8 G 500eur

 

zvacsujem max do 20x30 cm a chcem este do buducna nejake d750 preto len FX objektivy


  • 0

#34 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 30 prosinec 2022 - 09:23:58

Ten rozdíl obecně není, déčka byla na svou dobu už špička. Možná u některých skel jsou géčka vymakanější, ale to neznamenà, že to tak je obecně. Podle mne se rozdíl nepozná. Kromě hmotnosti ... :-).
  • 0

#35 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 30 prosinec 2022 - 11:05:57

24 f2,8 D klidně kup...měl jsem jí a je to fajn sklo.

50 taky klidně D, ale za mně doporučuji raději světelnost f1,4.

U 85mm se rozhodně vyhni f1,8 D tam bych volil f1,4 nebo verzi G kde už f1,8 není tak špatná, ale opět bych se přikláněl k f1,4 i když ceny už jsou celkem vysoké.

70-300 mno...je to levný tele zoom a podle toho to vypadá, nicméně fotit se s tím dá. Kdysi jsem jí měl a pár fotek je koukatelných, ale zvětšoval jsem z toho jen do 18x24. 


  • 0

#36 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 30 prosinec 2022 - 18:20:10

G-cko nema clonovy kruzok.
Co F100-ke nevadi.
Problem nastava, ked clovek zatuzi po FM/FE.
A to zatuzi.


  • 0

#37 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 30 prosinec 2022 - 18:41:40

možná že jsem zralý do světa kuriozit, ale mně fm2n neseděla co se ergonomie týče. hrozně mi vadila poloha natahovací páčky při mačkání spouště. dalo mi vždycky celkem práci tam namontovat hlavu tak, aby mi nepřekážela. po nějaké době cviku už nepřekážela, ale úplně pohodlné to nebylo. takže za mě f2/f3. to jen tak na okraj, když tu keko zmínil ty menší kousky


  • 0

#38 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 prosinec 2022 - 20:08:28

mam f90x, tam tiez nieje treba clonovy kruzok, da sa to nastavit na program PORTRET a potom kolieskom sa nastavuje clona a on dopocita cas.ale uz hladam F100. o ovladanie mi az tak nejde len na niektorych recenziach pisali ze nova 50mm 1.8G ma lepsi vystup, ale asi to nebude prilis velky rozdiel, zato v cene je to dost poznat. ideal by bol nikon 24-70 2.8 G ale novy za 1600 eur :D tak radsej nakupim pevne skla a za zvysok material ako film a papiere.

skoda ze je tu male v eu F100 asi vyskusam ebay tam je dobry vyber a cenovo 230-300eur uz celkom zachovale kusky


  • 0

#39 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 30 prosinec 2022 - 20:32:36

 Nejsi, FM2 mám taky a ta páčka mě teda se... neskutečně To až tak, že začínám uvažovat, že jí prodám a nechám si jen F6.

 

možná že jsem zralý do světa kuriozit, ale mně fm2n neseděla co se ergonomie týče. hrozně mi vadila poloha natahovací páčky při mačkání spouště. dalo mi vždycky celkem práci tam namontovat hlavu tak, aby mi nepřekážela. po nějaké době cviku už nepřekážela, ale úplně pohodlné to nebylo. takže za mě f2/f3. to jen tak na okraj, když tu keko zmínil ty menší kousky


  • 0

#40 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 31 prosinec 2022 - 09:56:35

 

 Nejsi, FM2 mám taky a ta páčka mě teda se... neskutečně To až tak, že začínám uvažovat, že jí prodám a nechám si jen F6.

 

možná že jsem zralý do světa kuriozit, ale mně fm2n neseděla co se ergonomie týče. hrozně mi vadila poloha natahovací páčky při mačkání spouště. dalo mi vždycky celkem práci tam namontovat hlavu tak, aby mi nepřekážela. po nějaké době cviku už nepřekážela, ale úplně pohodlné to nebylo. takže za mě f2/f3. to jen tak na okraj, když tu keko zmínil ty menší kousky

 

To ste este nefotili velym formatom :)
FM je ako jazda staruckym Landroverom. Prejde vsade, nie je vsak Mercedes S klasse.

Nam vsak nejde o pohodlie. Vychutnavame si kazde prikorie, ktore nam spolahlive riesenia poskytuju.

FM funguje aj po jadrovom utoku a EMP. Mat ho v policke je minimalne politicky korektne.
Ak si mam vybrat objektiv a kvalita nie je az tak dramticky odlisna, drahe G nie je moja volba.


  • 0

#41 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 2 leden 2023 - 01:00:49

Co se týče toho zoom objektivu, doporučuju kouknout na bazary, tam ta cena nebývá až tak smrtící. Já si takhle nedávno koupil 16-35/2.8 - cena nového cca 50 000 Kč, v bazaru megapi*elu to stálo pod dvacet tisíc, navíc mají dva týdny na vyzkoušení + 1 rok záruku. Ta 24-70 se tam občas taky objeví - a za podobný peníze. U Škody to bývá podobné.

mam f90x, tam tiez nieje treba clonovy kruzok, da sa to nastavit na program PORTRET a potom kolieskom sa nastavuje clona a on dopocita cas.ale uz hladam F100. o ovladanie mi az tak nejde len na niektorych recenziach pisali ze nova 50mm 1.8G ma lepsi vystup, ale asi to nebude prilis velky rozdiel, zato v cene je to dost poznat. ideal by bol nikon 24-70 2.8 G ale novy za 1600 eur :D tak radsej nakupim pevne skla a za zvysok material ako film a papiere.

skoda ze je tu male v eu F100 asi vyskusam ebay tam je dobry vyber a cenovo 230-300eur uz celkom zachovale kusky


  • 2

#42 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 2 leden 2023 - 09:20:44

Ta 24-70 f2,8 je opravdu fajn sklo. Ano je poněkud těžší než malá pevná skla, ale zas na druhou stranu ti stačí jedno a máš pokrytí celého nejpoužívanějšího ohniska. 

A jen tak mimochodem mám teď zrovna tohle sklo ve stavu nového kusu na prodej...za myslím opravdu fajn cenu  ;-)  :P


  • 1

#43 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 leden 2023 - 12:55:34

s F100 přišel na trh jako základní setový zoom k němu Nikkor Af-D 28-105/3,5-4,5

https://www.kenrockw...kon/28105af.htm

 

příjemný rozsah, levný... a makro režim k tomu

ale zoomy s konstatním 2,8 by měly být opticky lepší (možnost porovnání jsem neměl)

 

měl jsem ho v kombinaci s 24/2,8 Af-D


  • 0

#44 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 únor 2023 - 08:14:02

Pozerate ceny akov sk a cz  stupaju ? F100 za 350€ :D a to som kupoval f90x za 60€ 2 roky dozadu aj s datovou stenou. 


  • 0

#45 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 15 únor 2023 - 08:31:05

Pozerate ceny akov sk a cz  stupaju ? F100 za 350€ :D a to som kupoval f90x za 60€ 2 roky dozadu aj s datovou stenou. 

Pokud se prodávali jako nový ta cena se dost lišila.


  • 0

#46 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 15 únor 2023 - 09:46:39

Pozerate ceny akov sk a cz  stupaju ? F100 za 350€ :D a to som kupoval f90x za 60€ 2 roky dozadu aj s datovou stenou. 

Chtít může každý co chce, pokud to i dostane, jeho výhra. Pro zajímavost jsem pohleděl na ebay a prudký nárůst nevidím, jen nemohu najít filtr na oblast prodeje - dřív jsem vybral Kontinentaleuropa, EU usw., a nemusel se zdržovat nabídkami, které by k výhodné ceně znamenaly clo.


  • 0

#47 Patrik

Patrik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 15 únor 2023 - 10:05:57

 

Pozerate ceny akov sk a cz  stupaju ? F100 za 350€ :D a to som kupoval f90x za 60€ 2 roky dozadu aj s datovou stenou. 

Chtít může každý co chce, pokud to i dostane, jeho výhra. Pro zajímavost jsem pohleděl na ebay a prudký nárůst nevidím, jen nemohu najít filtr na oblast prodeje - dřív jsem vybral Kontinentaleuropa, EU usw., a nemusel se zdržovat nabídkami, které by k výhodné ceně znamenaly clo.

 

Koukam se tam po F5... ten bych si poridil :) Jinak filtr na region tu stale mam: https://i.ibb.co/VBx...5-v-9-53-07.png


  • 0

#48 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 15 únor 2023 - 10:58:42

No ano, ebay.com. V našem prostoru dává smysl užívat německou mutaci, kde se ovšem příslušný filtr někam vytratil. Drobné mrzutosti nás provázejí každý den.


  • 1

#49 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 15 únor 2023 - 11:02:21

Ebay ma celko rozumne ceny, problem obcas byva doprava...ale napr f100 ,batery packom a popruhom sa da aj s postovnym do 200€ v pohode kupit, ale zase objektivy som lepsie  kupil na slovensku. 

A napr nove fotppapiere tam su drahšie jak tu z eshopu. 


  • 0

#50 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 15 únor 2023 - 14:47:24

No, kdybys chtěl, tak bych nabídl F100 - kupoval jsem ho nový známému doktorovi, ten s ním vyfotil 2 filmy a pak jej na 5 let nechal i s baterkama na polici. Batery vytekly u dvířek (spodní kontakty co vedou do foťáku jsou čiské, ok), trochu to odlepilo potah gripu a dvířka jsem i s bateiovám košek vyhodil. A nyní je mi líto vyhodit celý foťák - stačilo by koupit nový koš a dvířka  a skousnout odlepenou gumu na neptarně rozevřeném gripu. Prodám za 300,- + poštovné. P.S. Omlouvám se za tuto inzerci tady, ale navedla mě předchozí diskuse. Zdraví Luigi :shock:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních