Přejít na obsah

Fotka

Mikroposuv ostření - Meopta

mikroposuv ostření opemus

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 cupr

cupr

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 září 2016 - 14:02:02

Zdravím, získal jsem mikroposuv na Opemus kterým lze poměrně lehce točit ale vydává hrozné zvuky (skřípot a vrzání). Chtěl bych ho vyčistit a namazat ale za celý večer jsem nepřišel na to jak ho rozdělat aniž bych ho poškodil. Nevíte někdo jak na to? Díky!

• 0

#2 Václav Vait

Václav Vait

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 839 příspěvků(y)
Reputace: 234

Publikováno 10 září 2016 - 15:42:06

Co prosím je ten mikroposuv na Opemus?

• 0

#3 Jorge

Jorge

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 280 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 září 2016 - 07:34:57

Mám ho před sebou v ruce. Jak to vypadá, všechno drží ta závlačka. Ale namazat to musí jít bez rozebírání. Pouze se sejme zadní část s kolíčky. A ta je nasouvací.

Pro V.V. - mikroposuv nahradí původní ostřící kolečko, má v sobě převody a jemnější chod pro přesnější zaostření.

• 0

#4 cupr

cupr

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2016 - 08:08:19

Před nakapáním oleje jsem ho chtěl vyčistit a zkontrolovat :-). Ten můj ležel ve vlhkém sklepu a mám obavy aby tam nebyl rez. Závlačka? Kde v tom otvoru v malém (prvním) kolečku? 

https://drive.google...iew?usp=sharing

• 0

#5 Jorge

Jorge

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 280 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 11 září 2016 - 08:18:32

Závlačka je v tom malém prvním kolečku. Ale mám pocit že ta to celé jen drží pohromadě. Zadní část s kolíčky se dá sejmout pouze vysunutím bez povolování čehokoliv a máš před sebou všechny převody. Můžeš čistit a promazávat.  Jen to musíš mít sundané ze zvětšováku. Ale to asi podle fotky máš.

• 0

#6 cupr

cupr

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2016 - 12:29:04

Díky za super radu! Netušil jsem, že zadní kryt se dá stáhnout. Oblepil jsem ho izolepou ze které jsem si vytvořil poutko za které jsem zatáhl a jsem tam!

• 0

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mikroposuv, ostření, opemus

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních