Přejít na obsah


Fotka

Pentacon six tl posuv filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 27 listopad 2016 - 20:46:01

Dobrý den,

 

kdysi jsem našel v bazaru pentacon six tl za pár stovek a dlouho mi tak ležel ve sbírce, až jsem se ho teď rozhodl vytáhnout a něco nafotit. Výsledky byly docel pěkné.

 

Mám ale problém s převíjením filmu. Mezi prvním a druhým políčkem je normální vzdálenost, která se ale postupně zvětšuje a mezi osmým a devátým políčkem je už asi tři a půl centimentru, desátý až dvanáctý snímek už tam není vůbec, protože vyběhl s filmu.

 

Nemáte s tím někdo zkušenosti. Nedělám někde chybu. Mohl by někdo poradit. 

 

Moc děkuji za radu.

 

Omlouvám se, pokud se to tu už řešilo. Sanžil jsem se projít všechny možné příspěvky, ale nenašel jsem nic.

 

 


  • 0

#2 stanleyb7

stanleyb7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 42

Publikováno 27 listopad 2016 - 21:23:14

Doporučuje se při zakládání filmu přidržovat palcem cívku s filmem, tak by papír byl při natahování napnutý. Film navíjet prvním natažením páčky až na doraz, poté povolit do zpět poloviny a krátkými pohyby natahovací páčky (se současným přidržováním filmu palcem) navinout zaváděcí pás.

 

Nikdy při natahování nikdy nenechat páčku samovolně klapnout zpět! Přidržovat palcem a jemně vrátit zpět.

 

Většina Sixů, pokud se šipka na zaváděcím pásu dá cca 1-1,5 cm před značku, pak dá 13 snímků.


  • 0

#3 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 27 listopad 2016 - 22:46:35

http://www.temnakomo...revijeni-filmu/

http://www.temnakomo...acon-six/page-6


  • 0

#4 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 30 listopad 2016 - 09:23:14

Moc děkuju za rady.

 

 

Doporučuje se při zakládání filmu přidržovat palcem cívku s filmem, tak by papír byl při natahování napnutý. Film navíjet prvním natažením páčky až na doraz, poté povolit do zpět poloviny a krátkými pohyby natahovací páčky (se současným přidržováním filmu palcem) navinout zaváděcí pás.

 

Nikdy při natahování nikdy nenechat páčku samovolně klapnout zpět! Přidržovat palcem a jemně vrátit zpět.

 

Většina Sixů, pokud se šipka na zaváděcím pásu dá cca 1-1,5 cm před značku, pak dá 13 snímků.

 

Přesně takhle jsem zaváděl film. Držel palcem a tak. Jenom si nepamatuju, jestli jsem držel páčku po natažení filmu a jemně ji vrátil zpět. Myslíte, že by to mohlo být tím?


  • 0

#5 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 30 listopad 2016 - 11:43:35

A kde bydlis? Ja mel presne ten samy problem. Nechal jsem si to opravit v Brne na Veveri (tusim Veveri 9, jdi okolo potapecu do dvora a pak je to nad prodejnou hudebnin) Stalo to v radu stokorun.

 

Nepomohla zadna rada z netu, pridrzovani spouste, civky pri zakladani, nic. Problem byl vychozeny mechanismus, puvodne jsem nechal opravit jen zaverku,co blbla a nedavala spravne casy. Tahle oprava se jen svezla s tim. Ted mam pristroj, ktery zvlada presne rozestupy mezi policky a s nekterymi filmy se tam vejde skoro 14 snimku. Stejne u fotaku, kdyz uz se to jednou otevre, doporucuju servis. Sichr je sichr.


  • 0

#6 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 30 listopad 2016 - 13:53:36

Jsem z Tábora. Tak se pokusím najít nějakého opraváře. Moc díky za radu.


  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 listopad 2016 - 19:10:21

poštou jsou všechny opravy stejně daleko, já můžu doporučit třeba p. blažka

http://www.fotoservis.ic.cz/

obložit sixe molitanem a zabalit do krabice, žádnej problém :-)


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních