Přejít na obsah


Fotka

Úklid v krajině nebo až na fotografii?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
107 odpovědí na toto téma

#51 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 27 leden 2017 - 20:21:06

Pockaaam . Pozna niekto trpezliveho leva?
Na ten krasny strom sa tesim, zavesim ho nad gaucom.

 

Pockaj, ako vies ze je to strom ??? Sa mi nechce veriť, že by som Ti prezradil čo na tej fotke !? ___ starnem

 

Do tej BA sa už vypravím asi aj po vlastných, hanba mi že to tak trvá :( 


  • 0

#52 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 27 leden 2017 - 21:43:16

Ctvrtek: Obdivuji a závidím ti tvoji trpělivost. Čekat, vracet se, přefotit, chystat si místo...

K dokonalé trpělivosti chybí už jen krůček: Počkat si patnáct let, až ten malý smrček v záběru, doroste do takové výšky, jakou fotograf ke své spokojenosti s obrazem potřebuje. :smile:

Není co závidět, občas to hraničí s posedlostí :)

Na Nechranicích jsem si vyhlédl zakotvenou plachetnici. V tu dobu pro mne zajímavém místě! A pak jsem tam jezdil alespoň dvakrát týdně vždy po práci celé prázdniny. Naplánované jsem to měl přesně, potřeboval jsem určitý vítr, správně roztrhané mraky, zapadající slunce svítící přes né moc hustý mrak a k tomu i správně natočenou loď. Nakonec jsem se dočkal, po asi měsíčním odstupu od focení a hodnocení výsledku jsem zjistil že se mne to zase až tak nelíbí a negativ letěl. Ale jinak musím říct že to bylo příjemně strávené léto :)

Tento náhon jsem objevil 2013. No, odflákl jsem to tehdy, né moc stabilní rozložení stativu, foťák bez předsklopení atd. Při větším zvětšení je to nepoužitelné. Od té doby jsem se tam nespočet krát vracel a vracím, stále to není ono. Původní foto je z jara kdy ještě nebylo úplně rozvinuté listí a kmeny pěkně vynikají. Pokud jsem to fotil později tak je to prostě jen změť šedé hmoty.V zimě je zas okolo stromů bez listí moc místa.

ps: na jaře je i 3 dny dost znatelný rozdíl mezi focením, ale třeba to letos už vyjde podle potřeb a já si splním svůj vnitřní úkol.

kino FP4 + HC-110

Přiložený soubor (y)


  • 0

#53 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 28 leden 2017 - 09:00:14

klasika :-) je zajímavé, že u mě na vyhlídnutých místech brzy postaví barák v záběru, nebo ten strom, o kterém to všechno je, spadne při náhlém poryvu větru... ale jo, mám i záběry, který i po pár letech stále čekají na vyfocení a stále je dané místo v použitelném stavu :-)


  • 0

#54 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 28 leden 2017 - 09:36:43

 

. Pokud jsem to fotil později tak je to prostě jen změť šedé hmoty.V zimě je zas okolo stromů bez listí moc místa.

ps: na jaře je i 3 dny dost znatelný rozdíl mezi focením, ale třeba to letos už vyjde podle potřeb a já si splním svůj vnitřní úkol.

kino FP4 + HC-110

 

... změť šedé hmoty? Co třeba zelený filtr?

Místo pěkné - jen mi vlevo vadí pohled na ten kmen, co fotku opustí a zase se do ní vrátí... Asi bych se snažil to změnit - širší úhel...? Jiný úhel pohledu - těžko na dálku posoudit.

 

Na některá místa se také vracím ve snaze to nafotit jinak, jindy... ale tvou houževnatost a trpělivost opravdu nemám.


  • 0

#55 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 28 leden 2017 - 10:25:51

Rád používám filtry. Ale tady bohužel nepomohou, zkoušeno B+W 022, 060, 061.

Je to jediné místo odkud se to dá fotit. Zbořená zeď bývalého mlýnu navalená do náhonu.

Širší ohnisko jsem také zkoušel, ale už to pobere i to co nechci. Hold ten strom je menší zlo než světlé kraje.


  • 0

#56 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 28 leden 2017 - 10:39:33

klasika :smile: je zajímavé, že u mě na vyhlídnutých místech brzy postaví barák v záběru, nebo ten strom, o kterém to všechno je, spadne při náhlém poryvu větru... ale jo, mám i záběry, který i po pár letech stále čekají na vyfocení a stále je dané místo v použitelném stavu :smile:

Jo, jo, to znám také dobře :(

A to nechtějte vědět na pokolikáté a jak dělám finální zvětšeniny :D

ps: poslední a končím s přílohami

Přiložený soubor (y)


  • 2

#57 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 28 leden 2017 - 14:06:21

Asi bys musel ten náhon fotit z vody. Tak by se ten pahýl dostal mimo úhel záběru :-).  Ale jinak je to krásné místo, divočina.


  • 0

#58 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 28 leden 2017 - 14:11:31

Přiznávám včerejší úklid v krajině. S nenávratným poškozením jsem ulomil tři uschlé výhony nějakého plevele. Ale zároveň je asi namnožil. Na sněhu zůstalo ležet spoustu semen. Naštěstí mimo záběr. Taky s sebou nosím gumicuky a deštník. Ale většinou to mám tak, že když zapomenu deštník tak mám nízké světlo, které mě dělá reflexy v objektivu, a když zapomenu gumicuky tak mě lezou do záběru větvičky až větve. Jinak se snažím  přírodu příliš nedevastovat.


  • 0

#59 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 28 leden 2017 - 18:47:09

Ctvrtek: Některé posedlosti jsou k užitku.

Tvoje ukázka zhotovení - takto jsem to také praktikoval. Ale byla velká spotřeba papíru. To jsem si z finančních důvodů nemohl dovolit. No a když jsem to neupravoval, tak mě to zase netěšilo, protože jsem tam ty nedostatky viděl a vadili mi. Tvůj postup se mi líbí, protože si začínám myslet, že to, co člověk vyfotografuje, je pouze hrubá surovina, kterou pak fotograf nadále zpracovává ku obrazu svému. Asi jako sochař, když si vyhlédne v kamenolomu kámen, který si pak odveze domů a tam zpracuje.

JirkaM: Asi chyba v matrixu. Je citováno něco, co jsem nenapsal. Ale to já jen tak.
  • 0

#60 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 28 leden 2017 - 19:22:17

Punkomat:

"rýže"? (příspěvek 26?) nebo "šedá hmota"?... hmmmm, špatně zobrazená Čtvrtkova citace ...matrix


  • 0

#61 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 leden 2017 - 06:41:54

Je to ten příspěvek s šedou hmotou. Rýže je správně :-)
  • 0

#62 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 leden 2017 - 06:46:49

Přiznávám včerejší úklid v krajině. S nenávratným poškozením jsem ulomil tři uschlé výhony nějakého plevele. Ale zároveň je asi namnožil. Na sněhu zůstalo ležet spoustu semen. Naštěstí mimo záběr. Taky s sebou nosím gumicuky a deštník. Ale většinou to mám tak, že když zapomenu deštník tak mám nízké světlo, které mě dělá reflexy v objektivu, a když zapomenu gumicuky tak mě lezou do záběru větvičky až větve. Jinak se snažím  přírodu příliš nedevastovat.


To je klasika... :-)
Já řeším, jak vyzrát na něco podobného: Když u sebe nemám foťák, potkávám spoustu situací k fotografování. Když jej mám, nepotkám žádnou.
  • 0

#63 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 29 leden 2017 - 07:57:21

Tak zrůdnost mi také zůstane zrůdností, i kdyby o tom Cílek psal sebelíp. Pro mě jsou největší zrůdností, které mi dokáží zkazit potěšení z pohledu do krajiny:
solární panely
obrovské hranaté sklady
velké reklamní bilboardy a ještě k tomu na kopci


A co kanály místo řek, namísto lesů monokulturní řádkové plantáže, místo luk, stepí a mokřadů řepka olejná a to vše protkáno neuvèřitelnou sítí silnic a dálnic pro pohodlí smrdutých benzínových narkomanů. To jim je však málo. Nestačí celou zem omotat assfaltem silnic. Máme přece kola. Tak kam nemůže auto natáhnem pavučinu cyklostezek pro krácení času vyfešákovaným bajkerům s lokty proklatè daleko od sebe. Je to přece in.
Kdo to uklidí?
  • 3

#64 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 29 leden 2017 - 08:14:55

Ctvrtek: Obdivuji a závidím ti tvoji trpělivost. Čekat, vracet se, přefotit, chystat si místo...
K dokonalé trpělivosti chybí už jen krůček: Počkat si patnáct let, až ten malý smrček v záběru, doroste do takové výšky, jakou fotograf ke své spokojenosti s obrazem potřebuje. :smile:

Není co závidět, občas to hraničí s posedlostí :)
Na Nechranicích jsem si vyhlédl zakotvenou plachetnici. V tu dobu pro mne zajímavém místě! A pak jsem tam jezdil alespoň dvakrát týdně vždy po práci celé prázdniny. Naplánované jsem to měl přesně, potřeboval jsem určitý vítr, správně roztrhané mraky, zapadající slunce svítící přes né moc hustý mrak a k tomu i správně natočenou loď. Nakonec jsem se dočkal, po asi měsíčním odstupu od focení a hodnocení výsledku jsem zjistil že se mne to zase až tak nelíbí a negativ letěl. Ale jinak musím říct že to bylo příjemně strávené léto :)
Tento náhon jsem objevil 2013. No, odflákl jsem to tehdy, né moc stabilní rozložení stativu, foťák bez předsklopení atd. Při větším zvětšení je to nepoužitelné. Od té doby jsem se tam nespočet krát vracel a vracím, stále to není ono. Původní foto je z jara kdy ještě nebylo úplně rozvinuté listí a kmeny pěkně vynikají. Pokud jsem to fotil později tak je to prostě jen změť šedé hmoty.V zimě je zas okolo stromů bez listí moc místa.
ps: na jaře je i 3 dny dost znatelný rozdíl mezi focením, ale třeba to letos už vyjde podle potřeb a já si splním svůj vnitřní úkol.
kino FP4 + HC-110
To je nádherné místo! Věz,že kino na to bude málo.
Ps: sem ti omylem dal -bod. Píšu nna rozbitém tabletu. Omlouvám se.
  • 0

#65 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 29 leden 2017 - 08:18:14

klasika :smile: je zajímavé, že u mě na vyhlídnutých místech brzy postaví barák v záběru, nebo ten strom, o kterém to všechno je, spadne při náhlém poryvu větru... ale jo, mám i záběry, který i po pár letech stále čekají na vyfocení a stále je dané místo v použitelném stavu :smile:

Jo, jo, to znám také dobře :(
A to nechtějte vědět na pokolikáté a jak dělám finální zvětšeniny :D
ps: poslední a končím s přílohami
A o tom to je. 8)
  • 0

#66 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 29 leden 2017 - 08:28:13

Aj keď sa krajine nevenujem, mám tiež zážitok z čakania na to pravé svetlo: asi 40 minút medzi stromami v polovici marca "len tak" - platí, že kto čaká, ten sa aj dočká.
  • 0

#67 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 leden 2017 - 10:16:01

Tak zrůdnost mi také zůstane zrůdností, i kdyby o tom Cílek psal sebelíp. Pro mě jsou největší zrůdností, které mi dokáží zkazit potěšení z pohledu do krajiny:
solární panely
obrovské hranaté sklady
velké reklamní bilboardy a ještě k tomu na kopci


A co kanály místo řek, namísto lesů monokulturní řádkové plantáže, místo luk, stepí a mokřadů řepka olejná a to vše protkáno neuvèřitelnou sítí silnic a dálnic pro pohodlí smrdutých benzínových narkomanů. To jim je však málo. Nestačí celou zem omotat assfaltem silnic. Máme přece kola. Tak kam nemůže auto natáhnem pavučinu cyklostezek pro krácení času vyfešákovaným bajkerům s lokty proklatè daleko od sebe. Je to přece in.
Kdo to uklidí?

Jojo, naprosto souhlasím. Jen jsem to takto nevyjmenovával všechno.

K tomu co píšeš. Některé lesy, kde stromy stojí v řadě jak vojáci, to je kapitola zrůdnosti sama o sobě. To platí i o lidech v lesích. Některým skupinám obyvatel by se měl vstup do lesa zakázat. Řev a křik, zvonění mobilů a pazvuky hraček, pobíhající lidi ve fosforovém módně běhacím oblečení, odpadky na zemi... už kvůli tomu chodím do lesů mimo jakékoliv cesty, volím brzké ranní hodiny a někdy i sychravé počasí. Tato opatření občas zajistí, že si užiji ticho a projevy pouze lesa.
  • 0

#68 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 leden 2017 - 10:31:10

Jednou jsem takhle seděl u pramene, vychutnával si po výšlapu čerstvou vodu, vlhkost a vůni lesa. Bohužel k tomu prameni vedla z druhé strany úzká asfaltová cesta. Ze zatáčky se začaly ozývat podivné zvuky. Po chvíli z ní vyjela celkem velké auto na dálkové ovládání s majáky a blikátky. Troubilo a vřískalo. Chvíli po něm se ze zatáčky vynořilo i dítě s ovladačem. Když mě uvidělo, nasměrovalo auto ke mně a začal s ním narážet do mých bot. Tak jsem tam seděl u studánky mezi kapradím, pil vodu z hrnku a do noh mi naráželo velké plastové auto. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo brečet.
  • 0

#69 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 29 leden 2017 - 11:35:06

 

 

Ctvrtek: Obdivuji a závidím ti tvoji trpělivost. Čekat, vracet se, přefotit, chystat si místo...
K dokonalé trpělivosti chybí už jen krůček: Počkat si patnáct let, až ten malý smrček v záběru, doroste do takové výšky, jakou fotograf ke své spokojenosti s obrazem potřebuje. :smile:

Není co závidět, občas to hraničí s posedlostí :)
Na Nechranicích jsem si vyhlédl zakotvenou plachetnici. V tu dobu pro mne zajímavém místě! A pak jsem tam jezdil alespoň dvakrát týdně vždy po práci celé prázdniny. Naplánované jsem to měl přesně, potřeboval jsem určitý vítr, správně roztrhané mraky, zapadající slunce svítící přes né moc hustý mrak a k tomu i správně natočenou loď. Nakonec jsem se dočkal, po asi měsíčním odstupu od focení a hodnocení výsledku jsem zjistil že se mne to zase až tak nelíbí a negativ letěl. Ale jinak musím říct že to bylo příjemně strávené léto :)
Tento náhon jsem objevil 2013. No, odflákl jsem to tehdy, né moc stabilní rozložení stativu, foťák bez předsklopení atd. Při větším zvětšení je to nepoužitelné. Od té doby jsem se tam nespočet krát vracel a vracím, stále to není ono. Původní foto je z jara kdy ještě nebylo úplně rozvinuté listí a kmeny pěkně vynikají. Pokud jsem to fotil později tak je to prostě jen změť šedé hmoty.V zimě je zas okolo stromů bez listí moc místa.
ps: na jaře je i 3 dny dost znatelný rozdíl mezi focením, ale třeba to letos už vyjde podle potřeb a já si splním svůj vnitřní úkol.
kino FP4 + HC-110
To je nádherné místo! Věz,že kino na to bude málo.
Ps: sem ti omylem dal -bod. Píšu nna rozbitém tabletu. Omlouvám se.

 

Mne to kino musí hold stačit. 

Zbavil jsem se všech ostatních formátů (645, 6x7) a nechal si jen to, s čím se mne nejlépe pracuje. 

,,Přestal jsem téměř řešit techniku” (teď lžu sám sobě) a zaměřil se na to ostatní.

Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy. Až budu mít pocit že jsem se naučil ke své spokojenosti vymačkat z kinofilmu maximum, tak postoupím dále.

ps: díky za bodík :) :)


  • 0

#70 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 29 leden 2017 - 11:46:52

Ctvrtek: Některé posedlosti jsou k užitku.

Tvoje ukázka zhotovení - takto jsem to také praktikoval. Ale byla velká spotřeba papíru. To jsem si z finančních důvodů nemohl dovolit. No a když jsem to neupravoval, tak mě to zase netěšilo, protože jsem tam ty nedostatky viděl a vadili mi. Tvůj postup se mi líbí, protože si začínám myslet, že to, co člověk vyfotografuje, je pouze hrubá surovina, kterou pak fotograf nadále zpracovává ku obrazu svému. Asi jako sochař, když si vyhlédne v kamenolomu kámen, který si pak odveze domů a tam zpracuje.

JirkaM: Asi chyba v matrixu. Je citováno něco, co jsem nenapsal. Ale to já jen tak.

Ta spotřeba není zase tak hrozná.

Moc toho nevyfotím. Vždy když už mám foťák na stativu tak si položím jednoduchou otázku: dám si to co vidím v hledáčku na zeď? A většinou si to nádobíčko po této otázce zase sbalím.

Druhá selekce nastává až po nějakém časové odstupu doma, to se pak vůbec divím, proč jsem to tehdy fotil.

Takže když to shrnu, za rok mám tak do 10 zvětšovatelných obrázků a tak 1, max 2 ,,za které se nestydím".


  • 1

#71 Svet

Svet

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 29 leden 2017 - 12:07:32

Jednou jsem takhle seděl u pramene, vychutnával si po výšlapu čerstvou vodu, vlhkost a vůni lesa. Bohužel k tomu prameni vedla z druhé strany úzká asfaltová cesta. Ze zatáčky se začaly ozývat podivné zvuky. Po chvíli z ní vyjela celkem velké auto na dálkové ovládání s majáky a blikátky. Troubilo a vřískalo. Chvíli po něm se ze zatáčky vynořilo i dítě s ovladačem. Když mě uvidělo, nasměrovalo auto ke mně a začal s ním narážet do mých bot. Tak jsem tam seděl u studánky mezi kapradím, pil vodu z hrnku a do noh mi naráželo velké plastové auto. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo brečet.

 

... to mi pripomnelo situaci z rumunskeho (jakkoliv proflakleho) Veseleho hrbitova, kdy tam za doprovodu dospelych vbehl chlapec s plastovym samopalem a zacal hlasite strilet. Zazila jsem ruzne projevy u hrobu z ruznych dalekych koncu, ale tento byl pro mne dost absurdni.

 

Jinak zajimave vlakno. Diky.


  • 0

#72 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 29 leden 2017 - 12:33:15

 

Ctvrtek: Některé posedlosti jsou k užitku.

Tvoje ukázka zhotovení - takto jsem to také praktikoval. Ale byla velká spotřeba papíru. To jsem si z finančních důvodů nemohl dovolit. No a když jsem to neupravoval, tak mě to zase netěšilo, protože jsem tam ty nedostatky viděl a vadili mi. Tvůj postup se mi líbí, protože si začínám myslet, že to, co člověk vyfotografuje, je pouze hrubá surovina, kterou pak fotograf nadále zpracovává ku obrazu svému. Asi jako sochař, když si vyhlédne v kamenolomu kámen, který si pak odveze domů a tam zpracuje.

JirkaM: Asi chyba v matrixu. Je citováno něco, co jsem nenapsal. Ale to já jen tak.

Ta spotřeba není zase tak hrozná.

Moc toho nevyfotím. Vždy když už mám foťák na stativu tak si položím jednoduchou otázku: dám si to co vidím v hledáčku na zeď? A většinou si to nádobíčko po této otázce zase sbalím.

Druhá selekce nastává až po nějakém časové odstupu doma, to se pak vůbec divím, proč jsem to tehdy fotil.

Takže když to shrnu, za rok mám tak do 10 zvětšovatelných obrázků a tak 1, max 2 ,,za které se nestydím".

 

 

To chápu, ale moje oblíbená otázka je: "Která je tvoje nejlepší fotka?"

 

A odpoveď na ni je jednoduchá - "Ta, kterou jsi nevyfotil".

 

Takže, dle mého, lepší udělat "pár" obrázků navíc a nechat je ležet v archivu na negativu, než neudělat žádný obrázek. :-P


  • 0

#73 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 leden 2017 - 15:14:21

Ctvrtek:

Ctvrtek: Některé posedlosti jsou k užitku.
Tvoje ukázka zhotovení - takto jsem to také praktikoval. Ale byla velká spotřeba papíru. To jsem si z finančních důvodů nemohl dovolit. No a když jsem to neupravoval, tak mě to zase netěšilo, protože jsem tam ty nedostatky viděl a vadili mi. Tvůj postup se mi líbí, protože si začínám myslet, že to, co člověk vyfotografuje, je pouze hrubá surovina, kterou pak fotograf nadále zpracovává ku obrazu svému. Asi jako sochař, když si vyhlédne v kamenolomu kámen, který si pak odveze domů a tam zpracuje.
JirkaM: Asi chyba v matrixu. Je citováno něco, co jsem nenapsal. Ale to já jen tak.

Ta spotřeba není zase tak hrozná.
Moc toho nevyfotím. Vždy když už mám foťák na stativu tak si položím jednoduchou otázku: dám si to co vidím v hledáčku na zeď? A většinou si to nádobíčko po této otázce zase sbalím.
Druhá selekce nastává až po nějakém časové odstupu doma, to se pak vůbec divím, proč jsem to tehdy fotil.
Takže když to shrnu, za rok mám tak do 10 zvětšovatelných obrázků a tak 1, max 2 ,,za které se nestydím".

Tak to potom jo.

Jen mě tak napadá, jestli někdo řeší "úklid oblohy" ? Není to něco, co by mi komplikovalo život, ale už se mi párkrát stalo, že jsem marně čekal na oblohu bez kondenzačních stop.
  • 0

#74 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 29 leden 2017 - 17:22:40

mám vyhlídnutý jeden snímek... už jsem tam proseděl (a pročetl) něco kolem 6 hodin, stále mi tam nepřiplul mrak, který chci...

letadla mi vadi pouze na nočních fotkách, to je pak slušný peklo


  • 0

#75 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 leden 2017 - 17:57:07

Mně to párkrát focení překazilo. Chtěl jsem čistě černou oblohu. Mraky nikde, ale na nebi samá čára...
  • 0

#76 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 29 leden 2017 - 18:46:35

Jednou jsem takhle seděl u pramene, vychutnával si po výšlapu čerstvou vodu, vlhkost a vůni lesa. Bohužel k tomu prameni vedla z druhé strany úzká asfaltová cesta. Ze zatáčky se začaly ozývat podivné zvuky. Po chvíli z ní vyjela celkem velké auto na dálkové ovládání s majáky a blikátky. Troubilo a vřískalo. Chvíli po něm se ze zatáčky vynořilo i dítě s ovladačem. Když mě uvidělo, nasměrovalo auto ke mně a začal s ním narážet do mých bot. Tak jsem tam seděl u studánky mezi kapradím, pil vodu z hrnku a do noh mi naráželo velké plastové auto. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo brečet.

Já vím, že dítě za to nemůže, ale neměl si chuť mu do toho auta kopnout?  Asi by bylo lepší nakopnout rodiče :-)


  • 0

#77 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 leden 2017 - 19:55:52

Jednou jsem takhle seděl u pramene, vychutnával si po výšlapu čerstvou vodu, vlhkost a vůni lesa. Bohužel k tomu prameni vedla z druhé strany úzká asfaltová cesta. Ze zatáčky se začaly ozývat podivné zvuky. Po chvíli z ní vyjela celkem velké auto na dálkové ovládání s majáky a blikátky. Troubilo a vřískalo. Chvíli po něm se ze zatáčky vynořilo i dítě s ovladačem. Když mě uvidělo, nasměrovalo auto ke mně a začal s ním narážet do mých bot. Tak jsem tam seděl u studánky mezi kapradím, pil vodu z hrnku a do noh mi naráželo velké plastové auto. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo brečet.

Já vím, že dítě za to nemůže, ale neměl si chuť mu do toho auta kopnout?  Asi by bylo lepší nakopnout rodiče :-)

Tak chuť na rozdupnutí auta tam byla. Už mě ale poslední dobou připadá, že nemá smysl se hádat a rozčilovat. Alespoň s některými lidmi to smysl nemá určitě.
  • 0

#78 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 29 leden 2017 - 19:59:50

Jak velké bylo to dítě? Považuji za nepravděpodobné, že by neneslo vinu, jakkoliv největším problémem jsou rodiče, kteří děti netlukou, někdy dokonce cigánům podobné jednání svých potomků považují za normální.
  • 0

#79 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 29 leden 2017 - 21:52:59

Nevím, jestli je toto prostor pro takovou diskuzi, ale ve zkratce: Dítě jsem ohodnotil, že už by některé věci rozlišovat mohlo. Rodiče jako typ lidí, co se budou hádat i kdyby stokrát neměli pravdu a kdyby došlo na rozdupnutí auta, podají na mě žalobu.
  • 0

#80 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 29 leden 2017 - 22:02:51

Dnes jsme směřovali fotit zimní Pálavu. Postupně tu něco, tam něco, přískoky vpřed, až k Pálavě. 

Univerzální odpovědí na řešení většinu mých úvodních otázek (co jak zakrýt), je: "mlha". Ovšem dnes schovala i Pálavu. Natolik, že jsme ji neviděli. A to jsme byli mj. v Perné, Klentnici a Pavlově. Takže všeho s mírou.

Ale i bez Pálavy to bylo moc pěkné. Snad až na ty stovky lidí kolem mušovského kostela. Učiněné korzo po ledu od Pasohlávek.

Až moc pozdě mne napadlo, že jsem měl místo dlouhého marného čekání nasadit ND1000.


  • 0

#81 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 30 leden 2017 - 04:52:47

Dnes jsme směřovali fotit zimní Pálavu. Postupně tu něco, tam něco, přískoky vpřed, až k Pálavě. 
Univerzální odpovědí na řešení většinu mých úvodních otázek (co jak zakrýt), je: "mlha". Ovšem dnes schovala i Pálavu. Natolik, že jsme ji neviděli. A to jsme byli mj. v Perné, Klentnici a Pavlově. Takže všeho s mírou.
Ale i bez Pálavy to bylo moc pěkné. Snad až na ty stovky lidí kolem mušovského kostela. Učiněné korzo po ledu od Pasohlávek.
Až moc pozdě mne napadlo, že jsem měl místo dlouhého marného čekání nasadit ND1000.


Tak to jsem moc rád, že jsem o tomto víkendu k tomu kostelíku nakonec nevyrazil. Nevíte někdo, zda je to tam v týdnu lepší?
  • 0

#82 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 30 leden 2017 - 20:59:01

... a je někdo poblíž, kdy by aktuálně poreferoval o stavu námrazy a sněhu na pálavských vrších/ lesích před příštím víkendem....?

Na příští týden hlásí oblevu a větry ... to námraze nesvědčí.

Díky


  • 0

#83 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 31 leden 2017 - 08:38:22

... a je někdo poblíž, kdy by aktuálně poreferoval o stavu námrazy a sněhu na pálavských vrších/ lesích před příštím víkendem....?

Na příští týden hlásí oblevu a větry ... to námraze nesvědčí.

Díky

 

http://www.webcamliv...o-palava-172-36


  • 0

#84 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 31 leden 2017 - 14:00:36

"Uklízí" někdo z vás lidi z fotografie ještě za pomocí dlouhé expozice?
  • 0

#85 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 31 leden 2017 - 18:36:48

 

... a je někdo poblíž, kdy by aktuálně poreferoval o stavu námrazy a sněhu na pálavských vrších/ lesích před příštím víkendem....?

Na příští týden hlásí oblevu a větry ... to námraze nesvědčí.

Díky

 

http://www.webcamliv...o-palava-172-36

 

Dík, znám - ale potřeboval bych tu kameru trochu zvednout.. Chybí ta Pálava :)


  • 1

#86 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 31 leden 2017 - 18:38:13

"Uklízí" někdo z vás lidi z fotografie ještě za pomocí dlouhé expozice?

Kdyby mne to bývalo v neděli včas napadlo, "uklidil" bych je. Hardvér byl v batůžku na zádech...

Zatím to nesměle zkouším jen na mazanice pohyblivého....


  • 0

#87 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 31 leden 2017 - 18:42:38

"Uklízí" někdo z vás lidi z fotografie ještě za pomocí dlouhé expozice?

naštěstí jsem nikdy neměl potřebu uklízet lidi. jednoduše prakticky nefotím to, kde by byli kdovíjak vidět, jelikož tam z 99% nejsou :-)


  • 0

#88 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 31 leden 2017 - 19:45:18

JirkaM: Ona inkriminovaná neděle ti evidentně leží v žalůdku. :-)
Dějí se horší věci. Já jednou po návratu z fotografování zjistil, že jsem do foťáku nevložil film...

Uklidit lidi jsem párkrát zkoušel, ale vždy mi tam nějaký duch zbyl.
  • 0

#89 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 31 leden 2017 - 20:26:47

JirkaM: Ona inkriminovaná neděle ti evidentně leží v žalůdku. :smile:
Dějí se horší věci. Já jednou po návratu z fotografování zjistil, že jsem do foťáku nevložil film...

Uklidit lidi jsem párkrát zkoušel, ale vždy mi tam nějaký duch zbyl.

... v žalůdku ... jen tak přiměřeně, i bez toho to bylo pěkné, škoda nevyužité příležitosti...

... foťák bez filmu - to už se mi sice dlouho nestalo, ale vloni jsme podle počítadla nacvakal celýkinofilm, a on byl - mrcha - prázdný...

... duchové by mi vadili míň než ta invaze selfíčkářů...


  • 0

#90 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 31 leden 2017 - 20:47:42

 

 

... a je někdo poblíž, kdy by aktuálně poreferoval o stavu námrazy a sněhu na pálavských vrších/ lesích před příštím víkendem....?

Na příští týden hlásí oblevu a větry ... to námraze nesvědčí.

Díky

 

http://www.webcamliv...o-palava-172-36

 

Dík, znám - ale potřeboval bych tu kameru trochu zvednout.. Chybí ta Pálava :)

 

 

Bohužel něni sů mistňák tak neznám, kam to očko hledí. :???:


  • 0

#91 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 31 leden 2017 - 22:07:39

JirkaM: Ona inkriminovaná neděle ti evidentně leží v žalůdku. :smile:
Dějí se horší věci. Já jednou po návratu z fotografování zjistil, že jsem do foťáku nevložil film...
Uklidit lidi jsem párkrát zkoušel, ale vždy mi tam nějaký duch zbyl.

... v žalůdku ... jen tak přiměřeně, i bez toho to bylo pěkné, škoda nevyužité příležitosti...
... foťák bez filmu - to už se mi sice dlouho nestalo, ale vloni jsme podle počítadla nacvakal celýkinofilm, a on byl - mrcha - prázdný...
... duchové by mi vadili míň než ta invaze selfíčkářů...

Právě... když jsem na internetu viděl ten frontální útok lidí na kostel, tak jsem byl rád, že jsem to odložil.
  • 0

#92 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 31 leden 2017 - 22:33:43

Cez víkend nemalo zmysel tam kvůli kostolu chodiť. Ani silný ND filter nestačil na to, aby snímok úplne zbavil "selfíčkarov". Čakal som že tam budú davy, ale realita bola ešte horšia.

Ničmenej fotku pre ktorú som tam išiel, som domov doniesol. Snímok s kostolom to ale neni.


  • 0

#93 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 31 leden 2017 - 23:24:38

 

 

Jednou jsem takhle seděl u pramene, vychutnával si po výšlapu čerstvou vodu, vlhkost a vůni lesa. Bohužel k tomu prameni vedla z druhé strany úzká asfaltová cesta. Ze zatáčky se začaly ozývat podivné zvuky. Po chvíli z ní vyjela celkem velké auto na dálkové ovládání s majáky a blikátky. Troubilo a vřískalo. Chvíli po něm se ze zatáčky vynořilo i dítě s ovladačem. Když mě uvidělo, nasměrovalo auto ke mně a začal s ním narážet do mých bot. Tak jsem tam seděl u studánky mezi kapradím, pil vodu z hrnku a do noh mi naráželo velké plastové auto. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo brečet.

Já vím, že dítě za to nemůže, ale neměl si chuť mu do toho auta kopnout?  Asi by bylo lepší nakopnout rodiče :smile:

Tak chuť na rozdupnutí auta tam byla. Už mě ale poslední dobou připadá, že nemá smysl se hádat a rozčilovat. Alespoň s některými lidmi to smysl nemá určitě.

 

No keby mne vrážal do nohy, tak mu to auto prerobím behom chvílky na ponorku, prípadne na neidentifikovatelný lietajúci objekt. :)


  • 0

#94 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 únor 2017 - 10:52:02

Využil jsem včera náhlého volna a ke kostelu se vydal. Žel bohu jsem si samoty dlouho neužil. Nejdříve jsem si chtěl vychutnat atmosféru místa a sníst sardinky. Když jsem se pak chystal fotit, tak se přihnali důchodci na sněžnicích. Kdyby to někomu pomohlo, tak do 10hod tam nebyla ani noha. Více než samotný kostel mě však z fotografického hlediska zaujaly torza dřevin a keřů vyčnívajících ze sněhu. Myslím, že Michael Kenna by se tam vyřádil. Přikládám na ukázku jednu fotku. Důchodce jsem uklidil za kmen stromu, kdy jsem využil jejich skupinového focení.

Přiložený soubor  IMG_20170201_150248_486(1).jpg   148,75K   3 Počet stažení


  • 2

#95 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 2 únor 2017 - 11:40:41

Ano ... takhle nějak jsem to o víkendu taky fotil. Ty to máš lépe posněžené. Nechybí ti šiftík?

Tento strom je oblíbenou prolézačkou robátek - a každé je třeba zvěčnit... po jednom, po dvou, selfí, případně ještě se uvelebit a cigárko na něm vykouřit...

Také jsme spoustu lídi různě zakrýval za něco....

Ovšem, když přiltěli dva motoroví paraglajdisti a začali oblétávat ostrůvek, nalétávat na kostel, kroužit (u toho smrdět a hlučet motorem), stádo se kolem kostela ještě více koncentrovalo a vyhlíželo odkud který naletí - samozřejmě to bylo třeba mobilicky zvěčnit. Měli jsme chuť začít šířit poplašnou zprávou  - něco jako: "Ochranáři jedou, pokuty udělují..."

A večer ve zprávách: "Ptačí chřipka na novomlýnských nádržích""... takže alespoň slepice bylo možno beztrestně uklidit... To jsem nevěděl :)


  • 0

#96 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 únor 2017 - 11:40:42

Dívám se, že to nahrálo nějak divně. Takový divný tonální podání, bez bílé... ach jo. Digi nerozumím.
  • 0

#97 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 únor 2017 - 11:47:08

Ano ... takhle nějak jsem to o víkendu taky fotil. Ty to máš lépe posněžené. Nechybí ti šiftík?
Tento strom je oblíbenou prolézačkou robátek - a aždé je třeba zv욨čnit... po jednom, po důvodu, selfí, případně ještě se uvelebit a cigárko na něm vykouřit...
Také jsme spousru lídi různě zakrýval uza něco....
Ovšem, když přiltěli dva motoroví paraglajdisti a začali oblétávat ostrůvek, nalétávat na kostel, kroužit (u toho smrdět a hlučet motorem), stádo se kole kostela ještě více koncentrovalo a vyhlíželo odkud který naletí - samozřejmě to bylo třeba mobilicky zvěčnit. Měli jsme chuť začít šířit poplašnou zprávou  - něco jako: "Ochranáři jedou, pokuty udělují..."
A večer ve zprávách: "Ptačí chřipka na novomlýnských nádržích""... takže alespoň slepice bylo možno beztrestně vystřílet... To jsem nevěděl :)


Tyjo... tak z toho bych se asi poblil, z takové šou... Mně stačil ten kroužek důchodců, co tam naběhl a začal bleskat blesky z kompaktů, hulákat na sebe z jednoho konce na druhý, neustále na mě čuměli, že už jsem se začal prohlížet, jestli na sobě nemám ptačí bobky nebo něco.

Ta cedulka mě zarazila. O vstupu pod hrozbou pokuty. Usoudil jsem, že se to vztahuje na léto.
  • 0

#98 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 2 únor 2017 - 12:50:19

 

.... Usoudil jsem, že se to vztahuje na léto.

 

Je to ptačí rezervace ... vztahuje se to tedy na ptactvo ... a je tam ... celoročně... asi i na na chřipkou nakažené :)

Překvapily nás bobří ohryzy na těch ostrovech...mají tu kluci/holky zubatý dost daleko...


  • 0

#99 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 únor 2017 - 13:28:25

Tak to na to asi ochránci prdí, když tam proudí davy lidí. Což je všeobecně známo. Podle toho jsem i usoudil, že to platí pro letní měsíce. Když tam teď proudí bez problému davy lidí.
  • 0

#100 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 2 únor 2017 - 13:39:11

Ptáci - kritická je hlavně doba od hnízdění.do dospělosti mláďat.

Jak je ptactvo nerudné až hystericky stresované v době hejnování před odletem nevím.  Rovněž mu, pochopitelně, neprospívá plašení, neboť vzlety energii vycucávají ... zejména v zimních měsících... takže si vhodný čas moc nevybereš. Ve zprávách ochranáři upozorňovali - přestože se tam dá dojít po ledu, rezervace to je stále...

Z jiného soudku: pobavilo mne, že socialističtí ateističtí technokrati zlikvidovali pod vodou celé vesnice, ale kostelík nechali, táhly sešroubovali, ochranným valem ostrůvek vybavili (kdy byla opravena střecha - kdysi, či později - nevím)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních