Přejít na obsah


Fotka

Názory na Meoclub 16 AS3?

16mm meopta

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 xwinus

xwinus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 květen 2017 - 12:21:24

Ahoj,

 

plánuji ke svému super8 projektoru sehnat i 16mm kamaráda, nevím o lepším fóru tak se zkusím zeptat tady. Koukal jsem, že se dají relativně za slušnou cenu sehnat různé projektory od Meopty, konkrétně jsem našel Meoclub 16 AS3. Máte s ním někdo nějaké zkušenosti, je dobrý nápad sehnat tenhle nebo se mu raději vyhnout? Nemohl jsem nikde najít jaký typ žárovek tenhle typ používá (jak pro projekci tak pro budič), nerad bych koupil projektor, do kterého neseženu náhradní žárovky.

 

Díky moc :)


  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 květen 2017 - 18:01:16

AS3 je štandardný projektor na premietanie filmov zo záznamom zvuku na magnetickej aj optickej stope. Žiarovky sú štandardné 24V/250W a ta na zvuk je tiež štandardná, len z hlavy to neviem, ale nemal by byť problém ju zohnať, len táto žiarovka má životnosť takú, že ešte nikdy sa mi nestalo, že by mi vyhorela.

Ja by som však odporúčal Elektronic 2. Je to v podstate to isté čo AS3, len má naviac možnosť nahrávania na optickú stopu, čo pri tvorbe vlastných filmov je potrebná vec.

Hlavné však je, aby bol funkčný, a hlavne, aby mal dobrú gumičku od motora a aby zosilovač fungoval. Ja som dostal Elektronic2, ktorý bol úplne nový, aj keď mal už asi pätnásť rokov - nefungoval zosilovač. Ten som vymenil, je to konštrukčná jednotka, ktorá je priskrutkovaná štyrmi skrutkami  z jedného kusa, ktorý mám na náhradné diely a mám nový projektor.


  • 0

#3 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 1 květen 2017 - 18:01:35

Zdar. Ja ju mám a som s ňou nadmieru spokojný. Trochu som sa s ňou musel pohrať, lebo bol pretrhnutý remeň, ale vyriešilo to tesnenie z nejakého olejového filtra. Od vtedy šlape bez zaváhania. Problémy so žiarovkou na budenie som nikdy nemal, tá snáď ani nikdy nevyhorí. Zháňať ju ale nebude také jednoduché, žiarovka s paticou Philips G29 sa už nevyrába. Z času na čas sa nejaká zo starých zásob objaví na nejakom ebay-i a pod. ale obvykle za vyššiu cenu. Schodnejšie riešenie vidím v nákupe ďalšej premietačky s funkčnou žiarovkou. Aspoň tak ostanú nejaké náhradné diely. Alebo sa môže stať, že novonadobudnutá premietačka bude v oveľa lepšom stave, ako tá čo doma máš a darcom sa stane tá prvá. Projekčná žiarovka je 24V 250W a bežne je možné kúpiť za cenu do 10 €.


  • 0

#4 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 1 květen 2017 - 18:05:30

A veľa užitočných informácií nájdeš tu:https:meoclub16.wordpress.com


  • 0

#5 xwinus

xwinus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 květen 2017 - 19:32:50

Díky moc za tipy, ještě mě napadlo - ten Meoclub bude asi 25fps z toho co jsem našel, předpokládám že většina filmů co se nechá sehnat bude na 24fps - jak moc je to velký problém? Je ten rozdíl 1 fps hodně znát na zvuku/obraze? Díky


  • 0

#6 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 1 květen 2017 - 19:41:39

S tým si ťažkú hlavu nerob, To jedno okienko nijak okom nepoznáš. Myslím si, že keď klesne napätie v sieti, tak to lieta aj o viac ako to jedno okienko.


  • 0

#7 xwinus

xwinus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 květen 2017 - 19:54:43

S tým si ťažkú hlavu nerob, To jedno okienko nijak okom nepoznáš. Myslím si, že keď klesne napätie v sieti, tak to lieta aj o viac ako to jedno okienko.

 

S tím obrazem bych to nechal být, ale co zvuk? Tam předpokládám dochází k mírnému zrychlení že?


  • 0

#8 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 květen 2017 - 20:10:41

Pokiaľ viem, tak Meocluby boli ešte robené na 24obr/sek, éra videa a teda 25obr/sek prišla až neskôr, ale možno sa mýlim.


  • 1

#9 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 květen 2017 - 08:01:40

Pokiaľ viem, tak Meocluby boli ešte robené na 24obr/sek, éra videa a teda 25obr/sek prišla až neskôr, ale možno sa mýlim.

 

Je to tak, ten meoclub by mel byt na 24 fps.


  • 1

#10 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 květen 2017 - 01:01:32

žárovky na zvuk jsem kdysi sehnal na wittner kinotechnik a bez problému, ale vůbec nepraskaj, takže není problém. Žárovka na obraz se sežene snadno. Jinak řemínek taky není zboží, co by se nesehnalo. Pan Haškovec ( http://www.kinoservis.cz/ ) má a navíc dělá i servis těchto strojů (osobní zkušenost). V tom je velká výhoda, jak jsou to české stroje, není problém zatím s náhradními díly a servisem.


  • 0

#11 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 květen 2017 - 16:02:33

A hlavne je to skutočne fajn stroj. Už vo svojej dobe bol hodnotený veľmi veľmi vysoko ako špičkový stroj vo svojej kategórii, či už po mechanickej, tak aj po optickej stránke a meopťácke objektívy 1/50 boli dlhé roky svetovou špičkou medzi 16mm projekčnými objektívmi. Najväčší problém je tá gumička, ktorá prenáša pohyb z motora na mechaniku, keď sa nezoženie originál, tak je možné použiť rôzne náhrady. Ja napríklad používam tesnenie na spájanie potrubí, je síce trošku hrubšie, ale po chvíli sa vytvaruje do remeničky a potom to už šľape ako hodinky. Minule som kopíroval cca pol hodinový film zo zvukom, ja robím zvlášť obraz a zvlášť zvuk a rozišlo sa mi to o päť sekúnd.

Jednú vec, ktorú odporúčam urobiť každému majiteľovi projektora Meoclub je, aby vymenil olej, ktorý maže vačku drapaku. Keď otvoríš zadnú stenu, tak pod oskou, kde je vačka je taká mala ampulka, z ktorej ide tenká tkanička ku vačke. Po tých rokoch je už olej zväčša vyschnutý, takže mazanie nefunguje. Ja som vybral tu nádobku, vrch je šrubovateľný, všetok starý olej som odstránil, vyumýval liehom a naplnil novým olejom na šijacie stroje. už po niekoľkých minútach premietania sa zmenil zvuk premietačky, je podstatne tichšia. Ďalšie plnenie je už potom malina, stačí na to injekčná striekačka a tenká ihla, a sem tam to skontrolovať.


  • 1

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 3 květen 2017 - 20:27:22

Mám zde jednu 16mm promítačku Meoclub a kameru Krasnogors. Také projekční zoom. Máte zájem????


  • 0

#13 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 3 květen 2017 - 22:39:17

Kamoš má problém s Meoclub 16 automatic S /do prdele, neviem sem vložiť obrázok/. Je to taká svetlosivá s ovládaním takým otočným gombíkom, už bez trafa. Keď ju pustíme, tak obraz bliká, ide pomaly a zvuk je taký brumendo. Evidentne ide pomalšie. Remenica je taká ta plochá doplnená pružinkou.  Tá už to má za sebou, tak sme chvíľku improvizovali, ale k zlepšeniu nedošlo. Neviete, či sa dajú niekde štelovať otáčky motora?


  • 0

#14 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 květen 2017 - 08:53:33

Mám zde jednu 16mm promítačku Meoclub a kameru Krasnogors. Také projekční zoom. Máte zájem????

 

A o jake typy se jedna ? :) me to zajima


  • 0

#15 xwinus

xwinus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 květen 2017 - 21:39:35

Mám zde jednu 16mm promítačku Meoclub a kameru Krasnogors. Také projekční zoom. Máte zájem????

 

Já už jsem si nakonec dneska jeden Meoclub 16 AS3 přivezl a budu mu muset dát o víkendu trochu lásky, světla svítí, motor běží, ale chudák promítačka vypadá jako kdyby slušnou řádku let strávila někde v kurníku nebo v kolně mezi bordelem. Takže o projektor už zájem nemám, co přesně je ale ten projekční zoom? Jinak kdybyste někdo měl prázdnou cívku (ideálně 600m) navíc, tak právě takovou sháním, ideálně s převzetím v Praze, protože prázdná k projektoru nebyla.


  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 5 květen 2017 - 16:20:53

Projekční zoom je to isté ako foto zoom. Umožňuje ti nastaviť veľkosť obrazu bez toho, že by si musel hýbať projektorom. Má to len jednu chybu, že zväčša má malú svetelnosť, takže pri premietaní na väčšiu plochu niekedy je obraz dosť tmavý.


  • 0

#17 xwinus

xwinus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 16 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 květen 2017 - 19:59:36

Mám zde jednu 16mm promítačku Meoclub a kameru Krasnogors. Také projekční zoom. Máte zájem????

 

Zajímal by mě ten projekční zoom. Jaké přesně má parametry? Nevím, jestli jsou objektivy na všechny Meocluby stejné, ale pokud by seděl na AS3 tak bych ho možná bral :-)


  • 0

#18 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 květen 2017 - 08:22:10

Ak si dobre pamätám, tak sa robila len s priemerom 52,2, teda na radu Meoclubov.


  • 0

#19 stevard

stevard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 únor 2018 - 15:58:11

Keď tak čítam, skvelá je tu komunikácia. Len, či niekto mal takú smolu, ako ja.
Meoclub AS 3 som požičal riditeľovi lokálnej televízie. Potreboval prekopírovať 3 malé 16 mm filmy.
Po vyše roka mi premietačku konečne vrátil, medzi dverami a ponáhľal sa preč.
(Káble poodpájané,  trafo nefunkčné, vrtula vo ventilátori zlomená...
Zohnal som si druhú AS 3. Za 30 €.  Po pol roku sa mi zlomila oska na motore - medzi motorom a remeničkou...
Pozeral som po inzerátoch, niektoré sú bombastické. Za  Elektonic 2 páta 450 € ( 11 250 Kč) a za  OP 16 chce 700 € ( 17 500 Kč.)
Nič nie je zadarmo, ale, aká je podľa vás reálna a normálna cena napr. za AS3, Elektonic ?
Doprava  z ČR nie je o veľa vyššia, ako na Slovensku.
Ďakujem!


  • 0

#20 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 17 únor 2018 - 19:46:27

V prvom rade úprimnú sústrasť. No a s tou cenou to je zapeklité. V čase keď sa vyrábali, stála nová  Meoklub 16 AS3 cca 24 500,- Kčs. To bola polovica ceny Škody 105/120. V deväťdesiatych rokoch, keď prišlo VHS /20000Kčs/, boli tie isté premietačky prežité a dali sa kúpiť za cenu šrotu. Ak by ju niekto vyrábal dnes, asi by bola absolútne nedostupná. Keďže sa už nevyrábajú, asi ich cena porastie. Ale myslím, že za 50 až 100€ za kus sa ešte nejaký čas budú dať kúpiť.


  • 0

#21 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 únor 2018 - 20:18:29

Ľudí, ktorý pýtajú takéto sumy za premietačky, a nie len za tie, ja osobne volám "zlatokopovia", zväčša sa jedná o ľudí, ktorí niečo zdedili,nerozumejú tomu a myslia si, že majú poklad Inkov. 50-100 ojro podľa stavu a vybavenia je tak akurát.

Kto máte záujem o 16mm film za rozumnú cenu kupujte, nebudú.


  • 0

#22 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 únor 2018 - 20:20:06

P.S. stevard, toho riaditeľa lokálnej televízie treba zavesiť za gule do prievanu a aspoň pol roka nepustiť k vode!


  • 0

#23 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 18 únor 2018 - 20:41:34

Na Aukru se dají koupit většinou v hodnotě pár tisíc, mám takovou jednu, dal jsem jí do servisu a pravidelně s ní promítám, pak mám doma ještě jednu, kterou jsem si nějak trošku porozbil... ale doufám, že jí taky opravím. jedna je starší meoclub a druhá novější, typy z hlavy nevím. Možná ta AS2 či tak.


  • 0

#24 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 18 únor 2018 - 20:56:33

Na Aukru se dají koupit většinou v hodnotě pár tisíc, mám takovou jednu, dal jsem jí do servisu a pravidelně s ní promítám, pak mám doma ještě jednu, kterou jsem si nějak trošku porozbil... ale doufám, že jí taky opravím. jedna je starší meoclub a druhá novější, typy z hlavy nevím. Možná ta AS2 či tak.

 

A měl bys kontakt na ten servis? Marně jsem se pokoušel někoho sehnat, jak na 8mm tak na 16mm projektory.


  • 0

#25 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 únor 2018 - 01:53:09

Dělával to pan Haškovec http://www.kinoservis.cz/kontakt

 

Někdo nedávno říkal, že už se mu to nechce dělat, resp. servis 16tek. Ale třeba to udělá. Kdybys mu volal, dej vědět, co Ti na to řekl :) Mě opravoval dvě 16mm promítačky a jednu jsem si, debil, rozbil. Takže mám jen jednu, ale mám pocit, že ta moje druhá měla trošku lepší zvuk. Jinak je to příjemný pán, o tom žádná.


  • 0

#26 stevard

stevard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2018 - 22:30:23

P.S. stevard, toho riaditeľa lokálnej televízie treba zavesiť za gule do prievanu a aspoň pol roka nepustiť k vode!

Od vtedy sa s ním nerozprávam.  Aby som sa nehneval, "možno sa niečo malé mohlo stať", ale nič vážne sa vraj nemohlo stať...
Ja som mu už ani na jednu SMS neodpovedal. Pre mňa je vzduch. A keď sa pozerám na na ten vrak (dokonca spálené trafo -)...
 


  • 0

#27 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 únor 2018 - 22:58:42

 

P.S. stevard, toho riaditeľa lokálnej televízie treba zavesiť za gule do prievanu a aspoň pol roka nepustiť k vode!

Od vtedy sa s ním nerozprávam.  Aby som sa nehneval, "možno sa niečo malé mohlo stať", ale nič vážne sa vraj nemohlo stať...
Ja som mu už ani na jednu SMS neodpovedal. Pre mňa je vzduch. A keď sa pozerám na na ten vrak (dokonca spálené trafo -)...
 

 

Dvakrát by som nepovedal, že Ti vrátil nejaký vrak a tu Tvoju si nechal.


  • 0

#28 stevard

stevard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2018 - 23:35:23

 

 

P.S. stevard, toho riaditeľa lokálnej televízie treba zavesiť za gule do prievanu a aspoň pol roka nepustiť k vode!

Od vtedy sa s ním nerozprávam.  Aby som sa nehneval, "možno sa niečo malé mohlo stať", ale nič vážne sa vraj nemohlo stať...
Ja som mu už ani na jednu SMS neodpovedal. Pre mňa je vzduch. A keď sa pozerám na na ten vrak (dokonca spálené trafo -)...
 

 

Dvakrát by som nepovedal, že Ti vrátil nejaký vrak a tu Tvoju si nechal.

 

 

 

 

P.S. stevard, toho riaditeľa lokálnej televízie treba zavesiť za gule do prievanu a aspoň pol roka nepustiť k vode!

Od vtedy sa s ním nerozprávam.  Aby som sa nehneval, "možno sa niečo malé mohlo stať", ale nič vážne sa vraj nemohlo stať...
Ja som mu už ani na jednu SMS neodpovedal. Pre mňa je vzduch. A keď sa pozerám na na ten vrak (dokonca spálené trafo -)...
 

 

Dvakrát by som nepovedal, že Ti vrátil nejaký vrak a tu Tvoju si nechal.

 

Fiha... Vyše roka to trvalo, kým ju vrátil. Dal mi ju medzi dverami , musel sa ponáhľať preč... A kryty sa predsa dajú vymeniť bez problému... NO a To je viac ako možné. Ďakujem za postreh a pripúšťam to...
Vrtuľa v chladiči sa predsa nemohla len tak prelomiť na dve polovice, keď "iba" tri krátke filmy prekopíroval...
Keby sa to mne stalo, vybavím si to z očí do očí a nepášem SMS-ky... Išiel by som za ním, aj s mojou premietačkou a očistím si meno...
A tu okrem SMS nebola žiadna snaha...
Mohol ma predsa navštíviť a...vykonzultovať si to...
Pre dobrotu na žobrotu...


  • 0

#29 stevard

stevard

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2018 - 23:38:14

 

 

 

P.S. stevard, toho riaditeľa lokálnej televízie treba zavesiť za gule do prievanu a aspoň pol roka nepustiť k vode!

Od vtedy sa s ním nerozprávam.  Aby som sa nehneval, "možno sa niečo malé mohlo stať", ale nič vážne sa vraj nemohlo stať...
Ja som mu už ani na jednu SMS neodpovedal. Pre mňa je vzduch. A keď sa pozerám na na ten vrak (dokonca spálené trafo -)...
 

 

Dvakrát by som nepovedal, že Ti vrátil nejaký vrak a tu Tvoju si nechal.

 

 

 

 

P.S. stevard, toho riaditeľa lokálnej televízie treba zavesiť za gule do prievanu a aspoň pol roka nepustiť k vode!

Od vtedy sa s ním nerozprávam.  Aby som sa nehneval, "možno sa niečo malé mohlo stať", ale nič vážne sa vraj nemohlo stať...
Ja som mu už ani na jednu SMS neodpovedal. Pre mňa je vzduch. A keď sa pozerám na na ten vrak (dokonca spálené trafo -)...
 

 

Dvakrát by som nepovedal, že Ti vrátil nejaký vrak a tu Tvoju si nechal.

 

Fiha... Vyše roka to trvalo, kým ju vrátil. Dal mi ju medzi dverami , musel sa ponáhľať preč... A kryty sa predsa dajú vymeniť bez problému... NO a To je viac ako možné. Ďakujem za postreh a pripúšťam to...
Vrtuľa v chladiči sa predsa nemohla len tak prelomiť na dve polovice, keď "iba" tri krátke filmy prekopíroval...
Keby sa to mne stalo, vybavím si to z očí do očí a nepášem SMS-ky... Išiel by som za ním, aj s mojou premietačkou a očistím si meno...
A tu okrem SMS nebola žiadna snaha...
Mohol ma predsa navštíviť a...vykonzultovať si to...
Pre dobrotu na žobrotu...

 

Pokračujem:
A moja mašinka pekne šliapala. Pravidelne mazaná, nastavená uzávierka, liehom prečistená celá filmová dráha...


  • 0

#30 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 červen 2023 - 12:20:42

Ahoj. Moje promítačka Meoclub AS3 má poměrně dost žlutý obraz. Myslím si, že je to zažloutlým reflektorem. Dá se to nějak vyměnit? Děkuji.
  • 0

#31 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 15 červen 2023 - 15:53:10

Ahoj. Moje promítačka Meoclub AS3 má poměrně dost žlutý obraz. Myslím si, že je to zažloutlým reflektorem. Dá se to nějak vyměnit? Děkuji.

Zažloutlý reflektor by mohl být snad jedině od cigaretového kouře, pokud to pobývalo u nějakého arcikuřáka. V tom případě reflektor namočit do saponátu, nechat odmočit a pak opatrně očistit. Jinak nemá jak zažloutnout, je tam dichroická odrazná vrstva a sklo. Jinak halogenové světlo působí žlutě v dnešní době „modrosvětelné“, kdy obrazovky, projektory atd. vyzařují studené světlo, ale s tímhle zdáním předpokládám počítáte.


  • 0

#32 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 červen 2023 - 17:48:45

Reflektor vypadá takto - zkusím ho nechat odmočit. Halogenovou žárovku mám i ve zvětšováku a projektoru na 8mm a světlo je poměrně bílé, rozhodne ne takto žluté.
  • 0

#33 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 červen 2023 - 17:49:14

-

Přiložený soubor (y)


  • 0

#34 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 15 červen 2023 - 19:35:04

Koukl jsem se na svůj Meoclub (16 S) a mám v něm reflektor taky nažloutlý. Na vaší fotce vypadá ještě o něco žlutější, ale to může být barevnou odchylkou fotografie nebo mého monitoru. Buď to takhle má být, nebo je to „vypálené“. To umýt podle mě nepůjde.


  • 0

#35 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 15 červen 2023 - 19:40:18

Na rozpůlený odličovací tampon dej trochu isopropyalkoholu.Pokud vata zůstane čistá tak už budou emise celkem dobře vypálený a odmočení nepomůže.Dají se na trhu potom sehnat neagresivní čističe kterými by to šlo bez poškození reflektoru dolů.
  • 0

#36 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 červen 2023 - 22:32:21

OK. Děkuji moc.
  • 0

#37 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 16 červen 2023 - 09:38:58

Mám zde jeden meoclum 16, jak zjistím, jest-li jde čtení zvuku. Překáží mi a chci vědět v jakém stavu je, než jej pošlu do světa. 


  • 0

#38 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 16 červen 2023 - 17:47:39

Předpokládám že nemáš po ruce film se záznamem zvuku. Kontrola lze provádět i sledováním změny napětí na optočlenu při zaclonění a odclonění optočlenu. Co si tak pamatuju tak problém byl spíše v potenciometrech, které chrastily.Tenkrát sice tyto promítačky fungovaly relativně často po klubech, nebo školách, ale ne tak často aby optočlen "pošel" stářím. To spíš odejde nějakej kondenzátor v zesilovači.
  • 1

#39 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 červen 2023 - 21:40:59

Zkusil jsem používá ocet a jedlou sodu a také jsem vyměnil žárovku. Zda se, že to zabralo a obraz je daleko méně žlutý. Díky
  • 1

#40 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 23 červen 2023 - 11:03:44

Předpokládám že nemáš po ruce film se záznamem zvuku. Kontrola lze provádět i sledováním změny napětí na optočlenu při zaclonění a odclonění optočlenu. Co si tak pamatuju tak problém byl spíše v potenciometrech, které chrastily.Tenkrát sice tyto promítačky fungovaly relativně často po klubech, nebo školách, ale ne tak často aby optočlen "pošel" stářím. To spíš odejde nějakej kondenzátor v zesilovači.

Jo např. ten co se mu říkalo hovňák. Ty praskaly. Vyzkouším a uvidím. Pokud by byl o něj zájem, tak mám i kameru.  Já už asi 16mm dělat nebudu. Na to mám sice techniku, nikoliv finance. 


  • 1

#41 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 23 červen 2023 - 15:53:57

A kterémupak se tak říkalo? Pod tímto si nedokážu žádný s přístrojů vybavit.
  • 0

#42 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 25 červen 2023 - 08:44:15

A kterémupak se tak říkalo? Pod tímto si nedokážu žádný s přístrojů vybavit.

https://encrypted-tb...TPNwx6Yqtco9g

 

 Takto nejak vyzeral. Chcel som vložiť rovno obrázok, ale nedovolilo mi to.


  • 1

#43 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 25 červen 2023 - 09:47:21

Aha...:) já myslel že se tak říkalo nějaké promítačce.
  • 0

#44 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 červenec 2023 - 21:41:50

Ahoj. Mám problém s 16mm filmem a nevím zda je to kamerou, projektorem nebo mnou. Občas se jinak ostrý záběr rozmaže, jako kdyby byl nezaostřený. Posílám i odkaz na nahrávku projekce z mobilu https://share.icloud...KXEb7jbSPiYc50A
Nevíte někdo v čem je chyba? Díky moc.
  • 0

#45 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 19 červenec 2023 - 03:57:04

Ahoj. Na dráze filmu v projektoru jsou dvě předpínací kladky. Pokud jsou příliš blízko sebe se založeným filmem neplní svoji funkci a film prochází přes okýnko volně a občas se dostane mimo ohnisko. Jeli film ostrý zkus prohlédnout tuto část projektoru.
  • 0

#46 Sajmonus

Sajmonus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 červenec 2023 - 09:17:06

Nevím úplně o jaké části projektoru píšete. Posílám očíslované schéma filmové dráhy. Napíšete mi prosím jaké části se to týká? Děkuji moc.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#47 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 19 červenec 2023 - 18:13:06

Jedná se o ty části na obrázku neočíslované nad a pod pozicí 6
  • 0

#48 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 20 červenec 2023 - 06:36:09

Ahoj. Na dráze filmu v projektoru jsou dvě předpínací kladky. Pokud jsou příliš blízko sebe se založeným filmem neplní svoji funkci a film prochází přes okýnko volně a občas se dostane mimo ohnisko. Jeli film ostrý zkus prohlédnout tuto část projektoru.

To s tým nemá nič spoločné, pretože dĺžka slučky filmu ktorý ja práve premietaný je pevne daná unášačmi 2 a 5. Tam si to robí svoje nech sa s filmom za tým deje čokoľvek. Unášač 5 hornou stranou posúva film do modulu čítania zvukovej stopy a spodnou ju zase odoberá. Ak je tam film na voľno, tým pádom  nieje obopnutý okolo bubna 7, vtedy dochádza ku chybám v čítaní zvuku, resp. zvuk vôbec nejde. V takom prípade je treba film na spodnej strane unášača 5 posunúť o jeden perforačný otvor a film  napnúť. 


  • 0

#49 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 20 červenec 2023 - 06:49:41

Mne film niekedy zvykol "dýchať" (to je stav, keď sa obraz pravidelne mení zo zaostreného na neostrý a naopak) vtedy, keď bola filmová podložka zdeformovaná degradáciou. Deformáciu filmovej podložky najčastejšie spôsobuje tzv. octový syndróm. Vtedy je film cítiť po octe a podložka sa začína zmršťovať. Stav je nezvratný a postupom času spôsobí, že film už nie je možné premietať. Dokonca ani odvinúť z cievky bez roztrhnutia. Ak je film z ukážky Vami natočený na novom filme, problém môže robiť kamera. Najprv by som sa pokúsil prehliadnuť filmové políčka, či je na nich obraz ostrý. Ak je, potom treba hľadať chybu v premietačke.


  • 0

#50 MIC

MIC

    Nováček

  • Předplatitel
  • 250 příspěvků(y)
Reputace: 214

Publikováno 20 červenec 2023 - 07:48:49

Ahoj. Na dráze filmu v....

To s tým nemá nič spoločné, pretože dĺžka slučky filmu ktorý ja práve premietaný je pevne daná unášačmi 2 a 5. Tam si to robí svoje nech sa s filmom za tým deje čokoľvek. Unášač 5 hornou stranou posúva film do modulu čítania zvukovej stopy a spodnou ju zase odoberá. Ak je tam film na voľno, tým pádom  nieje obopnutý okolo bubna 7, vtedy dochádza ku chybám v čítaní zvuku, resp. zvuk vôbec nejde. V takom prípade je treba film na spodnej strane unášača 5 posunúť o jeden perforačný otvor a film  napnúť.
Pokud kladky neplní svoji funkci tzn.optimální předepnutí pro zvukovou hlavu způsobuje to mimo jiné v průběhu promítání i zkracování délky volné smičky pod projekčním okýnkem. Pokud jsou kladky téméř u sebe volná smyčka pod se bude postupně prodlužovat a díky pružnosti bude tlačit film proti unašeči. Pokud budou kladky příliš daleko od sebe bude se volná smyčka postupně zkracovat a klidně dojde k přetržení filmového pásu. Kladky určitě předpínají pás pro zvuk ale ovlivňují i chod pásu před kladkou.Určitě jsem nenatočil ani jeden film, ale odpromítáno mám určitě desítky kilometrů a setkal jsem se různými vadami a různými řešeními.
  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:16mm, meopta

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních