Pentacon Six TL nebo Kiev 88

• LocationBA, SK

Publikováno 27 únor 2020 - 07:40:15

Luigi,

mne sa podarilo niečo podobné - kamarátovi som zohnal lacný Rodagon 105, ale na prednej šošovke krásna "dúha". Neviem, či to je roztmelenie, alebo zliezajú MC vrstvy (?), každopádne som skúsil zväčšovať a výsledok úplne bez rozdielu od nepoškodeného skla. Síce áno, len testovací formát 24x30, ale aj tak.

Tvoj prípad bude ale zrejme horší.

#102 jirin_ol

jirin_ol

• LocationSrdce Sedlecké plošiny

Publikováno 27 únor 2020 - 07:45:41

... Jen nevím, jak k tomu může u renomované zančky dojít, zvláště když objektiv vypadal jako "skoro nový"...Zdařec Luigi :shock: P.S. Kdyby někdo chtěl ten objektiv na hraní a pokusy, tak za poštovné a 1 pivo až se sejdeme jej má.

Myslíš,  že v Meoptě by ti jej neslepili?

#103 salo

salo

• LocationZnojmo

Publikováno 27 únor 2020 - 09:19:08

Luigi,

Tvoj prípad bude ale zrejme horší.

Mám doma EL-Nikkor s podobným problémem a na zvětšeninách (do 30 x 40) se to naštěstí neprojevuje.

#104 Luigi

Luigi

• LocationTábor

Publikováno 27 únor 2020 - 11:05:26

Myslíš,  že v Meoptě by ti jej neslepili?

Jiří, tahle možnost mne ani ve snu nenapadla, že by možná ???  Napadl mne samozřejmě servis Rodenstock, ale když jsem komunikoval s Rodenstock ČR tak mi řekli, že dělají jen brejle a skrze objektivy abych se obrátil na výrobce. Ten má sice své servis stránky v Německu, ale vzdal jsem to, anébrž má úvahy byla - když se v této době prodává stejný objektiv "ze zásob" za cenu bratru 15 tisíc (Škoda Foto), tak to mi Rodenstock opraví roztmelenou čočku tak za 500 Euro a to už fakt budu koukat po jiném bazarovém.... ale nevím, jestli je tato úvaha správná - zvyklal jsi mne abych to nevzdával...no uvidíme- Luigi :shock:

#105 jirin_ol

jirin_ol

• LocationSrdce Sedlecké plošiny

Publikováno 27 únor 2020 - 11:23:12

a ještě dovětek:  někde  ve sklářské oblasti českého ráje  je jedna  firmička,  která  dělá  čočky pro dalekohledy a přístroje,  tam to tmelení  možná budou umět taky... ale  nemám čas to hledat,  zkus to  ty.  (p.s. jestli mě paměť neklame,   dělali  tam před pár lety i renovaci pokovení zrcátek)

#106 sokolvideo

sokolvideo

• LocationPrešov

Publikováno 27 únor 2020 - 12:59:14

Tak, tak, z trošku podobného vrecka, keď som kedysi vytiahol kameru, byl sem někdo, dnes ked ju vytiahnem, tak som starý blázon, ale mne sa to stále páči a milujem ten bzukot, či už kamery alebo premietačky, a farebne diačky premietané na stenu je podstatne niečo iné ako pozerať si digi fotky v počítači, a nikto ma nepresvedčí, že nemám pravdu.

#107 sokolvideo

sokolvideo

• LocationPrešov

Publikováno 27 únor 2020 - 13:00:59

a sorry, asi som to dal do iného vlákna, malo to byť vo vlákne "prečo fotiť  analogovo".