Přejít na obsah


Fotka

Dvojita expozice

minolta dvojitá expozice Minolta xd XE-1 XE-7

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 3 září 2020 - 10:35:05

Zdravím , mohl by jste mi prosím někdo doporučit přístroj (nejlépe Minoltu kvůli příslušenství které již mám ) která má funkci dvojité expozice ? . vím že to jde udělat s většinou fotoaparátů stlačením tlačítka na převíjení filmu , podržením kličky na převíjení a natáhnutí , tohle jsem zkoušel ale výsledky nic moc a je to tak na tři ruce , navíc se mi stejně film vždy pohnul cca o 3-5 mm  co jsem gůglil tak jsem našel že to z Minolt  umí Minolta XD , XE-1 a XE-7 (mají na to přímo funkci ) , možná ještě nějaké další . Na tyhle 3 modely co zmiňuji jsem nikde u nás nenarazil , jen asi na dvě ale za ty chtějí 4 000 což se mi dávat nechce .  Na ebay jsou téměř všechny s nějakou vadou . Zajímalo by mě jestli to neumí i např minolta 101 nebo 303 atd. nebo nějaký foťák s pevným objektivem typu Hi-matic atd. Chtěl by jsem sehnat něco do 1000 max do 1500 , je to spíš na experimenty a na hraní si tak nechci investovat větší částku .Pokud by to uměl i jiný přístroj s integrovaným objektivem tak to nemusí být Minolta , koukal jsem třeba i na La sardina ale tam už se mi zase nelíbí výsledná kvalita snímku . Děkuji předem všem za názory


  • 0

#2 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 3 září 2020 - 11:16:01

Nedávno jsem na Aukru koupil XD5 v super stavu asi za 1200.


  • 0

#3 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 3 září 2020 - 11:22:37

z Minolt to umí  nejsnáze (tlačítko u natahovací páčky) 102/303 (pozor, na rozdíl od 102b/303b), X-1/XM/XK   a  XE-1/XE-7.    XD7/11  to umí pomocí tlačítka pro uvolnění na zpětné převíjejí  dole.   Na jiných manuálních minoltách jsem to nezkoušel.  

Bezvadně fungující tělo  XE-1/7 se hledá  docela těžko,   není to  žádná láce,  ale  dá se najít.   Multi-expozice je na ní  perfektní.

Ještě v UK  a Německu se i dnes dá  Minolta 303/102  rozumně koupit.  Jestli chceš,   napiš mi zprávu,  mohu ti dát  soukromý tip,  neboť  kdo hledá, najde sám a dobré zdroje se veřejně neprozrazují. 


  • 0

#4 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 3 září 2020 - 11:42:50

to:Qulck , u XD 5 to jde taky pomocí nějaké funkce nebo musíš tím trojklikem ? řada XD to umí tedy všechny verze ?

to: jirin_ol , o jené 303  by jsem věděl ale nejsem si jistý jestli to opravdu umí , u páčky na natahování žádné tlačítko nevidím , 


  • 0

#5 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 3 září 2020 - 12:27:20

to:Qulck , u XD 5 to jde taky pomocí nějaké funkce nebo musíš tím trojklikem ? řada XD to umí tedy všechny verze ?

to: jirin_ol , o jené 303  by jsem věděl ale nejsem si jistý jestli to opravdu umí , u páčky na natahování žádné tlačítko nevidím , 

Prosím o pardon, chybička se mi vloudila - u SR-T 303   stiskem tlačítka pro uvolnění filmu pro zpětné převíjení. 

Já se doma raději  s kusem filmu v kazetě podívám,  jestli a jak to funguje se všemi  MF Minoltami,  ať už nepíšu bludy.


  • 0

#6 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 3 září 2020 - 13:06:24

Já právě sháním něco kde se to nebude muset dělat tím trojklikem  , mám už XG-m a X-700 , u těch to jde jen tak 


  • 0

#7 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 3 září 2020 - 13:57:57

to:Qulck , u XD 5 to jde taky pomocí nějaké funkce nebo musíš tím trojklikem ? řada XD to umí tedy všechny verze ?

to: jirin_ol , o jené 303  by jsem věděl ale nejsem si jistý jestli to opravdu umí , u páčky na natahování žádné tlačítko nevidím , 

 

Stisknutím tlačítka pro navinutí filmu zpět. Umí to všechna XD těla, XD7 a XD5 jsou v podstatě totožná, rozdíl je snad jen v množství zobrazovaných informací v hledáčku a chybějící krytce hledáčku.


  • 1

#8 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 3 září 2020 - 19:03:05

Jako ze , zmáčknu dole tlačítko na uvolnění filmu , pak musím držet kuličku na převíjení a natáhnout ? , tohle pravé nechci , to mužů dělat i s x-gm a x- 700 , ty modely co píšu nahoře mají funkci že páčku na natahování jen trochu natahneš a dáš ji do určitě polohy a můžeš fotit znovu na stejně políčko 


  • 0

#9 Qulck

Qulck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 146 příspěvků(y)
Reputace: 32

Publikováno 4 září 2020 - 13:41:18

Ne, jen zmáčkneš tlačítko a natáhneš. Tím tlačítkem se vyřadí navíjecí mechanismus na jednu expozici a natáhne se jen závěrka. Je to normálně z výroby dedikovaný způsob pro dvojitou expozici, žádný bastl nebo obcházení.


  • 1

#10 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 4 září 2020 - 15:48:41

Tak to je v pohode , ty xD se sem tam na inzeratech objeví , tak si to budu hlídat . Díky za tip. 


  • 0

#11 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 17 září 2020 - 19:46:09

Nakonec jsem to vyřešil koupí Minolta Dynax 4 , ta to přímo umí . 


  • 0

#12 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 19 září 2020 - 08:19:09

Původně jsem ti chtěl napsat, proč nejdeš rovnou do řady Dynax. Ale nějak mi z výše uvedené konverzace vyplynulo, že hledáš spíš aparát starší generace, méně elektronický.
  • 0

#13 janceman

janceman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationVyškov
Reputace: 14

Publikováno 19 září 2020 - 15:56:16

Ahoj , původně jsem chtěl kvůli kompatibilitě objektivů, Dynax má jiný bajonet tak skla co mám na nej nemůžu používat , sehnal jsem ale za přijatelnou cenu tu čtverku i se základním objektivem . Nafotil jsem s nim film tak jsem zvědav jak to dopadlo , hodím sem pak něco na ukázku . Dnes to budu vyvolávat . 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:minolta, dvojitá expozice, Minolta xd, XE-1, XE-7

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních