Přejít na obsah


Fotka

Proč vlastně fotíte analog (film, deska, cokoli....)? Podělte se o pocity, historii, zkušenosti, důvody...co Vám to přináší?

proč film deska baryt sklo rc podložka analog digitál Flexaret Minolta

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
188 odpovědí na toto téma

#101 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 15 květen 2020 - 07:41:29

Teraz, ked prejdeme vsetci na digital, zacnu sa zahrady opat zelenat. Voda prestane vysychat.

:shock: :shock: :shock:

 

 

Keko, ty Jidáši zlovolný a překrucující!

Na dotaz vlákna: " Proč vlastně fotíte analog (film, deska, cokoli....)? Podělte se o pocity, historii, zkušenosti, důvody...co Vám to přináší?"

Jsem se podělil o pocity, důvody, proč vlastně nefotím "ani na ten analog" (= ani na digitál). Ovšem jen jsem se podělil o ...., nikoho nenabádám aby jednal stejně jako já. Přičemž - mimo rámec - uvádím, co mi naopak přináší hra na hudební nástroj... Nechť si každý pořeší, sám se svým svědomím, co dělá nebo nedělá špatně a co mu to přináší nebo bere.


  • 0

#102 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 15 květen 2020 - 08:02:55

Pečlivě čtu toto vlákno a zamýšlím se, kde najít odpověď na tuto vpravdě existenciální otázku, která úzce souvisí s jinou zásadní otázkou a její odpovědí - odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec. :shock:

 

A napadlo mě zeptat se jediného stroje, který jistě zná na tuto otázku fundovanou odpověď - Hlubiny myšlení.

 

A odpověď, myslím, zná většina účastníků této spirituální  diskuze... :-P

Odpověď lze nalézt v lese nedaleko jihočeského Pořešína: https://photos.app.g...9P6VwXTKemecCy7


  • 0

#103 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 15 květen 2020 - 13:41:02

V klasické fotografii je pro ekologické cítění mnoho místa. Spotřeba vody se dá zredukovat velmi, hydrochinon nahradit vitaminem C, jen vegetariáni musí jít do extrému a dělat kolódium na papíry s rostlinným albuminem.

 

Myslím že ani tak fotografie nepřijde o svoji krásu, kterou je jemná kresba a téměř nedosažitelně bohatá tonalita. Toho sice lze určitými hudebními nástroji dosáhnout, ale tu je to zastavené v čase :-)


  • 0

#104 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 květen 2020 - 17:17:32

Já bych se s tou "ekologičností" moc nezalamoval, kdysi to tu někdo utnul složením barvy na vlasy :-) No a proti běžnýmu kadeřnictví jsme fakt béčka.

 

Spíš pozor na ideologie, bývají toxičtější, než skočec. Bacha na ně!


  • 1

#105 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 15 květen 2020 - 17:30:25

 

Pečlivě čtu toto vlákno a zamýšlím se, kde najít odpověď na tuto vpravdě existenciální otázku, která úzce souvisí s jinou zásadní otázkou a její odpovědí - odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec. :shock:

 

A napadlo mě zeptat se jediného stroje, který jistě zná na tuto otázku fundovanou odpověď - Hlubiny myšlení.

 

A odpověď, myslím, zná většina účastníků této spirituální  diskuze... :-P

Odpověď lze nalézt v lese nedaleko jihočeského Pořešína: https://photos.app.g...9P6VwXTKemecCy7

 

Stříbrokaz to už tady o kousek výše (na str. 2) uvedl :)


  • 0

#106 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 květen 2020 - 18:14:26

 

 

Pečlivě čtu toto vlákno a zamýšlím se, kde najít odpověď na tuto vpravdě existenciální otázku, která úzce souvisí s jinou zásadní otázkou a její odpovědí - odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec. :shock:

 

A napadlo mě zeptat se jediného stroje, který jistě zná na tuto otázku fundovanou odpověď - Hlubiny myšlení.

 

A odpověď, myslím, zná většina účastníků této spirituální  diskuze... :-P

Odpověď lze nalézt v lese nedaleko jihočeského Pořešína: https://photos.app.g...9P6VwXTKemecCy7

 

Stříbrokaz to už tady o kousek výše (na str. 2) uvedl :)

 

S tím patníkem chci Selfíčko !


  • 0

#107 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 16 květen 2020 - 08:21:20

 

Teraz, ked prejdeme vsetci na digital, zacnu sa zahrady opat zelenat. Voda prestane vysychat.

:shock: :shock: :shock:

 

 

Keko, ty Jidáši zlovolný a překrucující!

Na dotaz vlákna: " Proč vlastně fotíte analog (film, deska, cokoli....)? Podělte se o pocity, historii, zkušenosti, důvody...co Vám to přináší?"

Jsem se podělil o pocity, důvody, proč vlastně nefotím "ani na ten analog" (= ani na digitál). Ovšem jen jsem se podělil o ...., nikoho nenabádám aby jednal stejně jako já. Přičemž - mimo rámec - uvádím, co mi naopak přináší hra na hudební nástroj... Nechť si každý pořeší, sám se svým svědomím, co dělá nebo nedělá špatně a co mu to přináší nebo bere.

 

Aj na tie husle bolo treba vyrubat strom.
A vobec, na cley orchester bolo treba vyrubat les.

Nic nezmozes, cinnost ludska zasahuje do zivotneho prostredia. Ale to je mozno vporiadku, ibaze uz ta priroda nedokaze udrzat rovnovahu v tom, co jej clovek prinasa a co jej berie.
Je prilis mnoho ludi na svete a ked tento postreh nadnesiem, kazdy sa ma pyta, ci chcem vojny a utrpenie. Ale ja nepoznam rozdiel medzi utrpenim z vojny a utrpanim z premnozeneho zivocisneho druhu - cloveka. Trpia ryby, tripia slony ... iba clovek lieta prvou triedou.
Ked miniem na pranie filmu 20 litrov vody, tak je to v porovnani so statnou podporou bannikom v baniach na hnede uhlie v Hornonitrianskom regione "ako prd vo vetre", pretoze spalovanie hnedeho uhlia je taka ohavnost, ze sa raz budeme skvarit v pekle.

A pre tych, co im vadi hydrochinon pretoze chybali na hodinach chemie: aj HaDveOooo je chemia, kyslik sposobuje rakovinu a v skumpe, co mi rastie pred kuchynskym oknom je cyklickych uhlovodikov, ze by pre vsetkych v byvalej CSSR na vyvolavanie CB filmov stacili na mesic.

 

Ked je problem ekologia, treba ho chytit za spravny koniec. Ak treba regulaciu, zacnime porodnostou.
To iba na odlahcenie.

Nakoniec jedna z mojich oblubenych: Zabi bobra - zachranis strom.

:D


  • 2

#108 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 16 květen 2020 - 08:42:28

Vážený kolego, KIME, chovám se ve své noře udržitelně ekologicky. Trus shromažďuji na za tímto účelem na stinném koutu palouku (po větru), cyklistické uhlovodíky a metany vypouštím pokud možno v zadní části jedoucího pelotonu. Šklebící se Gretu občas spatřím za úplňku u splavu - nechová se ekologicky….. hlasitě prdí v lese....

KIME, jaký šedesátiletý hudební vehikl ráčejí rozeznívat ctěné pazoury Jeho Výsosti ? Má líbezné viole D´ Amore je pouhých 110 jar, cvrčkovy housličky slavily 84 jar.... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

 

 

 


  • 0

#109 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 18 květen 2020 - 13:50:20

perspektiva ohniska a filmoveho "policka" vo svete digitalu zatial nedostupna

.

napriklad xpan a makina670


  • 6

#110 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 18 květen 2020 - 17:52:33

Až někdo vyrobí snímač s rozměrem 6x6. 6x7 cm. Pak budu fotit čislicově. Ale to se přece nikdy nestane bo marketing... :)))


  • 0

#111 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 18 květen 2020 - 18:08:34

Je aj 8x10 a foti krasne.
Ale stoji ako auto. Kto sa hlasi, a zrecenzuje?
  • 1

#112 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 18 květen 2020 - 19:30:42

Na otázku proč fotím analogově se mně těžko odpovídá, fotím tak, jako když jsem byl malý kluk. Teď se tomu říká že to je analog.

 

Prima. Ale to asi nic nevysvětluje, takže se přiznám - fotím proto, že neumím malovat a kreslit. Moc jsem chtěl být jako můj táta, ten uměl, ale něco mně chybělo, možná sebedůvěra, pochvala od někoho, takže z toho nebylo nic. U fotek to bylo lepší, když jsem udělal reportáž ze školního výletu, nebo později z večírku, tak jsem byl chvilku uprostřed pozornosti. Vlastně to bylo podobné i s mým hraním na kytaru, hrál jsem proto, abych se uplatnil v partě. Dneska už se uplatnit nepotřebuju, tak fotím jenom pro tu radost. A aby můj syn viděl, že existuje něco jako fyzika, optika, chemie a syrová estetika toho stříbrného média. Dnes mám největší radost, když mi syn řekne, že jeho yashica je lepší než ty digitály.


  • 5

#113 Tomas80

Tomas80

    Nováček

  • Předplatitel
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 7

Publikováno 19 květen 2020 - 11:25:09

Až někdo vyrobí snímač s rozměrem 6x6. 6x7 cm. Pak budu fotit čislicově. Ale to se přece nikdy nestane bo marketing... :)))

 

Treba sa uskromniť, Hasselblad H6D-400c má snímač myslím 53x40mm... keď má človek zbytočných niečo cez 50 tis. EUR za telo, tak to môže robiť celkom pekné obrázky... v tej najvyššej kvalite keď to spája obrázok zo 6 snímok tak to urobí výsledný obrázok s veľkosťou okolo 2,5 GB ak si dobre pamätám :-D


  • 0

#114 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 20 květen 2020 - 12:46:32

Velké snímače nejsou problém marketingu, ale výrobních nákladů. Prostor na 300mm waferu prostě stojí HROMADU peněz a jestli se na té části waferu vyrobí 1 velkej sf snímač, nebo 10+ APS-C snímačů, nebo 50+ snímačů pro hiend smartphony, nebo desítky CPU, pořád je to supervyšlechtěná 300mm deska vzniklá v továrně za miliardy dollarů s nějakými provozními, logistickými i jinými náklady. Jasně, digi sf přístroje jsou cenově napálený jako blázen, to víme. Stejné platilo před 10 lety pro ff. Mezitím ff cenově kleslo a sf už taky klesá. Jen prostě nečekejme 6x6, 6x7, 6x9 snímače, protože výtěžnost výroby je mrcha a fixní náklady jakbysmet.


  • 0

#115 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 20 květen 2020 - 13:28:16

Neexistuje už náhodou velkoformátový digifoťák založený na principu řádkového scanneru?    

Nemyslím samodomo hračky,  jako např.  https://www.diyphoto...latbed-scanner/


  • 0

#116 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 20 květen 2020 - 13:40:10

Mne by zajímalo, co byste s těmi obrovskými snímači fotili. Jako fakt.

 

Já na to své digicvakání naštěstí vystačím s čipem pouhých 24x36mm a zbytek plácání se děje na filmy formátu kinofilmu či 6x7cm. Technologii snímání volím podle způsobu užití snímku, požadavku na tisk, potřebě archivace, a v neposlední řadě dle nálady. Ale rozhodně bych netvrdil, že nějaká cesta je lepší. 

 

Onehdá jsem fotil menší projektík zároveň na digi a film s tím, že výsledné vyvolané snímky předložím mezi sebou promíchané a diváky nechám posoudit, které se jim více líbí. Vyhrály ty s lepší kompozicí, světlem a výrazem figurantů.


  • 4

#117 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 20 květen 2020 - 17:15:30

Já si na své digi cvakání vystačím ;-) že si s žádným digi cvakáním nevystačím :D A proto si s filmem vystačím :grin: I kdyby byl digitál svatej tak mě to už vůbec nerozhodí :) i tak to v životě chodí když dějiny filmu se rodí :)  :grin: Ech vy bezvěrci co se jedničkami a nuly brodí  <_< a sami sobě a světu škodí. :o  :wacko:


  • 0

#118 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 20 květen 2020 - 17:49:32

klasika ano, digital ne

.

10

 

.

1 0


  • 0

#119 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 20 květen 2020 - 18:38:50

Neexistuje už náhodou velkoformátový digifoťák založený na principu řádkového scanneru?    

Nemyslím samodomo hračky,  jako např.  https://www.diyphoto...latbed-scanner/

BetterLight
Firma uz asi umrela, ale produkty uz su na svete


  • 0

#120 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 20 květen 2020 - 19:27:55

Berraneck,
Šak normálne, to čo na film. Pařezy a holé baby, a ich kombináciu. Prípadne potůček :D

https://petapixel.co...digital-camera/
  • 1

#121 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 20 květen 2020 - 20:16:30

Berranku, formát snímače přeci ovlivňuje možnosti hloubky ostrosti, zrna, bohatosti polotónů, jedno jestli digi nebo film. Pokud z teto perspektivy stačí velikost kinofilmu nebo MF, pak jsou určitě do jisté míry zástupné. Na VF s možností pohybů standart to asi dlouho úplně dostupné nebude...

No a samozřejmě jde o téma, to je jasný. Každá cesta má svoje, je to tak... některý věci nejdou nebo jsou extrémě obtížné na digi, typicky plynulé polotóny po několika krocích úprav, něco zase na filmu...

Dobrá kompozice, světlo a vystižení scény je společná nutnost, bez toho nejde ani jeden způsob...


  • 1

#122 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 20 květen 2020 - 21:43:42

Berraneck,
Šak normálne, to čo na film. Pařezy a holé baby, a ich kombináciu. Prípadne potůček :D

https://petapixel.co...digital-camera/

vidis, ja mam len 6x4,5. Preto fotim len tie parezy. 6x7 by boli aj hole baby a 10x8 to uz su hole baby s potuckami.


  • 1

#123 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 květen 2020 - 08:37:13

Nechci vědět, co všechno by bylo na 50x60/20x24...


  • 0

#124 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 21 květen 2020 - 08:52:48

No problém je, že megapixely táhnou víc než MTF křivky a lp/mm tehdy u filmu. Proto dnes máme 108 miliónů pixelů v telefonech a 100 miliónů v digi fujifilmu a v obou třídách se směřuje ke 150 - 200 - ... Už někdy v obě, kdy Leica uvedla ten svůj první digi sf s tuším 37,5Mpix, tak na těch ukázkových fotkách bylo krásně vidět, že to je za hranou. Jak udělat z krásný holky na fotce chlupaté cosi? Stačilo zvětšit na 100% velikost snímku.

 

No nic, to odbočuju. Fakt je, že jeden z důvodů proč se držet filmu je to, že člověk tyhle blbosti prostě neřeší. Toho mám dost z IT, nevidím důvod proč to tahat do rodinných fotek či jinak. D-SLR jsem prodal před 6 lety a nějak mi nechybí. Plastovej kinofilmáček od mámy k (tuším) 12. narozeninám v době, kdy jsme obraceli každou korunu, by mi chyběl.


  • 0

#125 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 21 květen 2020 - 09:00:22

Tam je potřeba si uvědomit čím výkonnější tak dochází k velkýmu zahřívání čipu a musí se chladit..Technologie jde dopředu co vím tak to spíš doporučovali do ateliéru aby to mohlo být napojený na proud.To u filmu řešit nemusí :)


  • 0

#126 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 21 květen 2020 - 18:07:21

 

Aj na tie husle bolo treba vyrubat strom.
A vobec, na cley orchester bolo treba vyrubat les.

.....

Je prilis mnoho ludi na svete... Ak treba regulaciu, zacnime porodnostou....

 

Na některé nástroje není třeba zrujnovat les, stačí jen třídit odpad ;):

https://www.youtube....h?v=fsmOXKaeoJk

Aj môj nástroj je recyklovaný, po troch majiteľoch, na vyhodenie určený... Niekoľko dní som ho recuscitoval a podarilo sa!

A áno, je nás veľa, len za môj krátky život, sa populácia (prinajmenšom) zdvojnásobila.

Avšak skôr ako zabezpečím reguláciu populácie, ľahšie ušetrím pár litrov pitnej vody. Skúšam (denne) začínať od seba. Aj na bicykli cestou do práce a späť uškodím (snáď) len sebe ...: D

Také úvahy, len na zamyslenie...

 

 

Avšak skôr ako zabezpečím reguláciu populácie, skôr ľahšie ušetrím pár litrov pitnej vody. A na bicykli do práce uškodím snáď len sebe ...: D


  • 0

#127 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 21 květen 2020 - 18:08:32

Záver sa nepodaril ... Žiadny učený z neba nespadol: D


  • 0

#128 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 21 květen 2020 - 18:28:18

... a snad už naposledy, jen pro lepší náladu - guru analogu a zároveň recyklace - Jirka Konvrzek:

https://www.youtube....h?v=6R1aq2mZGVQ


  • 0

#129 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 21 květen 2020 - 18:43:54

Mier :)


  • 0

#130 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 21 květen 2020 - 18:51:25

:-P Ufff...


  • 0

#131 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 květen 2020 - 21:22:27

Dovolím si podotknout, že z toho kusu křemíku také v jisté části řetězce mezi fotonem a obrazem na instáči leze analogový signál. 


  • 2

#132 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 21 květen 2020 - 22:27:33

S dovolením připodotknu, že na analogových počítačích MEDA https://www.historie...i-pocitace.html bychom si asi takovouhle zábavu neužívali :-) 

A to nás učili, že číslicové počítače v rychlosti a přesnosti nikdy nedoženou analogové. A že ty 16ti bitové jsou zajímavé jen pro super výpočty, ale v běžných aplikacích, jako jsou třeba hry se osmibity udrží na věky :-)

A že nikdy nebude levnější médium na záznam obrazu, než film, jen se podívejte, co stojí krabička disket! 

 

No, není na světě sranda ?!

 

Ale jestli si někdo myslí, že odejdu od filmu, tak Túdle Núdle!   Mám ten luxus fotit si jak chci !

 

Technika má sloužit člověku, opačně je to špatně.


  • 3

#133 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 květen 2020 - 04:58:37

dvakrát! jsem minulý víkend zapálil výheň a ohříval některé kousky ocelí do pěkného červena a pak je dával do oleje a nic

a nakonec jsem se spálil na vrchu zápěstí o topné těleso pečící trouby, když jsem tam dával pekáč s masem

a teď se v tom vyznej! 

:-)


  • 0

#134 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 22 květen 2020 - 09:42:55

lepší je se spálit o troubu. měli jsme na jance před nějakými 15 lety praxi a jelikož tam nebyla výheň, ohříval se ingot autogenem. no a spolužák si nahřál tyč, zakecal se, a po chvíli zapomněl, že má železo nahřátý a vzal ho rukou. už nevím, jak dlouho měl tu ruku zafačovanou, ale zlatá trouba...


  • 0

#135 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 22 květen 2020 - 16:20:26

Vážený kolego KIME! 

 

Vážený kolego, KIME, chovám se ve své noře udržitelně ekologicky. Trus shromažďuji na za tímto účelem na stinném koutu palouku (po větru), cyklistické uhlovodíky a metany vypouštím pokud možno v zadní části jedoucího pelotonu. Šklebící se Gretu občas spatřím za úplňku u splavu - nechová se ekologicky….. hlasitě prdí v lese....

KIME, jaký šedesátiletý hudební vehikl ráčejí rozeznívat ctěné pazoury Jeho Výsosti ? Má líbezné viole D´ Amore je pouhých 110 jar, cvrčkovy housličky slavily 84 jar.... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

 

 

 


  • 0

#136 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 květen 2020 - 20:44:59

dvakrát! jsem minulý víkend zapálil výheň a ohříval některé kousky ocelí do pěkného červena a pak je dával do oleje a nic

a nakonec jsem se spálil na vrchu zápěstí o topné těleso pečící trouby, když jsem tam dával pekáč s masem

a teď se v tom vyznej! 

:smile:

Nojo, 

vlastně při kalení taky ovlivňuješ velikost a strukturu krystalů. Jako při vyvolávání ! 


  • 0

#137 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 23 květen 2020 - 06:07:47

tých emočných prečo na film je X.... praktický je minimálne jeden : neriešim bordel na snímači !!!!!!


  • 0

#138 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 195 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 23 květen 2020 - 07:55:52

tých emočných prečo na film je X.... praktický je minimálne jeden : neriešim bordel na snímači !!!!!!


Ale smítka a prach na negativu :-)
  • 1

#139 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 květen 2020 - 08:18:25

 

dvakrát! jsem minulý víkend zapálil výheň a ohříval některé kousky ocelí do pěkného červena a pak je dával do oleje a nic

a nakonec jsem se spálil na vrchu zápěstí o topné těleso pečící trouby, když jsem tam dával pekáč s masem

a teď se v tom vyznej! 

:smile:

Nojo, 

vlastně při kalení taky ovlivňuješ velikost a strukturu krystalů. Jako při vyvolávání ! 

 

přesně tak! a pocity u prvního filmu a první čepele, to byl úplně stejnej zážitek

akorát teploty se lišily 

jo někdy tomu říkám, že "vyvolávám nůž"


  • 0

#140 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 květen 2020 - 09:22:33

 

 

dvakrát! jsem minulý víkend zapálil výheň a ohříval některé kousky ocelí do pěkného červena a pak je dával do oleje a nic

a nakonec jsem se spálil na vrchu zápěstí o topné těleso pečící trouby, když jsem tam dával pekáč s masem

a teď se v tom vyznej! 

:smile:

Nojo, 

vlastně při kalení taky ovlivňuješ velikost a strukturu krystalů. Jako při vyvolávání ! 

 

přesně tak! a pocity u prvního filmu a první čepele, to byl úplně stejnej zážitek

akorát teploty se lišily 

jo někdy tomu říkám, že "vyvolávám nůž"

 

Tyjo, tu alchymii kolem kalení bych si  rád zkusil. Zatím jen umím jakš-takš naostřit nůž na kamenech. 


  • 0

#141 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 květen 2020 - 09:56:36

tých emočných prečo na film je X.... praktický je minimálne jeden : neriešim bordel na snímači !!!!!!

Tak tak, luxus čerstvého snímače pro každý záběr si neužívá  ani ten nejzazobanější digitálista :-D


  • 0

#142 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 květen 2020 - 10:42:49

 

 

...........

 

Tyjo, tu alchymii kolem kalení bych si  rád zkusil. Zatím jen umím jakš-takš naostřit nůž na kamenech. 

 

vůbec se toho neboj staň se kaličem! stačí dvě věci

trpělivost na koukání na instruktážní videa

sehnat člověka, co ti některé věci uvede na pravou míru, slavné nožové forum tolik nepomůže, tam nemají smysl pro humor

asi proto, že někteří to mají jako profesi a jsou z každého kutila neklidní

to nám tady nehrozí : )


  • 0

#143 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 23 květen 2020 - 15:43:25

Nojo, 

vlastně při kalení taky ovlivňuješ velikost a strukturu krystalů. Jako při vyvolávání ! 

 

 

Tyjo, tu alchymii kolem kalení bych si  rád zkusil. Zatím jen umím jakš-takš naostřit nůž na kamenech. 

 

 

Jo, kovanie a kalenie je ako exponovanie a volanie ČB filmu.... pri kalení ovplyvňuješ kryštály v materiály - tuším Widmanstattenova mriežka :) - a potom pri spracovaní paketu vlastne odhaľuješ " kresbu " ako si to koval - a či to vyšlo alebo nie :)

 

Posledne mi vyšla takáto kresba, ČB film to síce nie je, ale potešilo ma to rovnako ako dobre vyvolaný negatív  :)

Přiložený soubor (y)


  • 1

#144 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 květen 2020 - 17:12:27

To je ale krása, parádní nože! Můžeš si nafotit Šmokovo cvičení "nůž anticoro" (musel sem napsat něco o focení, jinak bude Ban-án jak vanilkovej rohlíček)

 

S domácím kalením to asi nedopadne, to na sporáku nevyjde.

A popálená ruka po pokusech s Katalytickým sspalováním se mi taky hojila dlouho :-)


  • 0

#145 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 23 květen 2020 - 19:46:58

Vážení kolegové, co takhle přejít k podmínkám zpracování filmové podložky, zaručujícím řezavou ostrost výsledné zvětšeniny. Volba filmu, optimální clonové číslo pro daný objektiv, praktická citlivost pro kombinaci film / vývojka, teplota, režim pohybu pro dosažení maximální ostrosti, justáž roviny zvětšováku, ideální clona zvětšovací optiky, kombinace dvou typů vývojek k dosažení maximálního rozsahu tonality, časy v jednotlivých lázních, volba gradace a povrchu papíru pro určitý typ vývojky. To je pro diskusi na TK důležitější, stejně, jako minimalizace obrazového výřezu v souvislosti se ztrátou obrazové kvality nadbytečným zvětšením. Ne KUDLIČKY na cibulku. Dnes se mi zdál krásný sen o princi Srnomr.ovi a princezně Prasomile. Byl tam i strašlivý vlk Covid a zelený drak Andryj se třemi hlavami, přežvykující tři nůše řepky ...

Probuďte se, konec karantény za 27:15 hod. se blíží, ukončete zakládání filmů, závěrky se zavírají !  S pozdravem: "Starý Jezevec" 


  • 2

#146 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 květen 2020 - 22:17:13

Soráč, ale prasosnící srnomil  sem patří míň, než poznatky z krystalografie v metalurgii.

 

A politika se na TK netahá.


  • 1

#147 Oliver

Oliver

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 45

Publikováno 24 květen 2020 - 18:58:03

keď fotiť - tak na film

a keď na film - tak na veľký formát

cítim to po 45 rokoch sem-tam vlažného, miestami však intenzívneho, teraz už len občasného -ale o to viac emočného

_FOTOGRAFOVANIA_

a to len tak, pre potešenie...

Přiložený soubor  Kristina.jpg   144,59K   6 Počet stažení

Přiložený soubor  Arca_Linhof_03.jpg   204,13K   8 Počet stažení


  • 1

#148 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 květen 2020 - 19:49:08

keď fotiť - tak na film

a keď na film - tak na veľký formát

cítim to po 45 rokoch sem-tam vlažného, miestami však intenzívneho, teraz už len občasného -ale o to viac emočného

_FOTOGRAFOVANIA_

a to len tak, pre potešenie...

attachicon.gifKristina.jpg

attachicon.gifArca_Linhof_03.jpg

Po 45 rokovćh? Jedine 4x5".
Pockaj po 57 rokoch. Jediene 5x7" :D
Po 810 rokoch pride konecne kralovsky format :D

Sorry, som trosku pod vplyvom CH3-CH2-C-OOH, vplyvom,  v dube 13 rokov odstatom. :mrgreen:


  • 0

#149 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 24 květen 2020 - 20:00:17

...

Mimo témy, prepáčte: Oliver, mimoriadne rád ťa tu "vidím". Zavolám ti.
K téme som síce už písal vyššie (a nie raz), ale: ... Lebo s digitálom mi to smrdí robotou.


  • 0

#150 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 24 květen 2020 - 20:50:28

 

keď fotiť - tak na film

a keď na film - tak na veľký formát

cítim to po 45 rokoch sem-tam vlažného, miestami však intenzívneho, teraz už len občasného -ale o to viac emočného

_FOTOGRAFOVANIA_

a to len tak, pre potešenie...

attachicon.gifKristina.jpg

attachicon.gifArca_Linhof_03.jpg

Po 45 rokovćh? Jedine 4x5".
Pockaj po 57 rokoch. Jediene 5x7" :D
Po 810 rokoch pride konecne kralovsky format :D

Sorry, som trosku pod vplyvom CH3-CH2-C-OOH, vplyvom,  v dube 13 rokov odstatom. :mrgreen:

 

Bacha na ten uhlík navíc, mohla by to být šeredná kocovina :grin:

 

NA ZDRAVÍ !

 

edit:

Kyselina propionová, internet je úžasnej.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:proč, film, deska, baryt, sklo, rc podložka, analog, digitál, Flexaret, Minolta

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních