Přejít na obsah


Fotka

Moderní foťáky na film


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

Anketa: Na co fotíš převážně? (187 uživatel(ů) vložilo hlas)

Na co fotíš převážně?

  1. Mechanická zrcadlovka / kinofilm (16 hlasy [80.00%])

    Procento hlasů: 80.00%

  2. "Moderní" SLR (s AF) / kinofim (1 hlasy [5.00%])

    Procento hlasů: 5.00%

  3. Střední nebo velký formát (1 hlasy [5.00%])

    Procento hlasů: 5.00%

  4. Dálkoměrné přístroje (2 hlasy [10.00%])

    Procento hlasů: 10.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 5 březen 2007 - 21:18:21

Ahojte všichni, jak si tu tak pročítám ty příspěvky (plus co znám z FA), tak mám skoro pocit, že v dnešní době všichni fotí buď na digi nebo na nějakou hodně klasickou klasiku (plně mechanické zrcadlovky, střední formát, dvouoké zrcadlovky atd.).
Kolik je mezi námi lidí, kteří používají "moderní" stroje na film? Já mám EOS30 a naprosto si to užívám - možnosti, které mi dává technika v těle zakletá a přitom velké možnosti volby díky focení na film.
Prostě se jen tak ptám, zajímají mě vaše postřehy a zkušenosti... :evil:
  • 0

#2 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 březen 2007 - 22:24:33

po krátkym váhání sem vyplnil sf/vf, ale pravda by byla i rf a koneckonců kanón 50e neni taky tak úplně mimo hru, dělam na něj hlavně diáky. černobílý samozřejmě :evil:
momentálně ale vede tlr jašika matka. je to relativně skladný a relativně pohodlný a přitom je to sf a hlavně a zcela nerelativně dokonalej štverec :)
jináč, kouzlo rf je prostě aspoň pro mně jednoduše nevodolatelný
  • 0

#3 khorak

khorak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 5 březen 2007 - 23:36:01

Eos300V (já vim, plasťák, ale je to pohotové)

Ale většinou Konica Autoreflex FS-1 (mám taky TC a Auto-Reflex) a k tomu pár objektivů. Adaptér na M42 (pro Flektogon 2,8/20 a MTO11CA 10/1000).

Občas Pentacon Six.
  • 0

#4 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 březen 2007 - 08:21:09

klasika Nikon F3HP a Nikon FE2, obcas jeste Nikon F a Rolleiflex MX-EVS 6x6. I takova Bessa R2a by se mi moc libila na RF
  • 0

#5 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 6 březen 2007 - 08:26:27

Jak tak koukam do hlasovani, priznivci "ciste" techniky prevazuji :evil:

S EOSem 30 fotim moc rad, ale i tak nekdy jen pro radost vytahnu tatovu Prakticu.

Zajimave jsou reakce lidi: kdyz vytahnu EOSe, tak me povazuji za "profika", dokud nezjisti, ze to neni digital. Pak se okamzite propadam nekam na uroven zaostalych zoufalcu, kteri zakrneli ve vyvoji. S Prakticou je situace jina: tam kazdy hned vidi, ze to neni digital a naopak jsem povazovan za znalce, kdyz pouzivam takovy mechanicky stroj :) Proste ty reakce jsou nekdy fakt k popukani. 8)
  • 0

#6 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 6 březen 2007 - 08:28:08

Jenom takovy hloupy dotaz jeste: co je to RF? Nenapada me zadny format...
  • 0

#7 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 6 březen 2007 - 08:29:37

Adaptér na M42 (pro Flektogon 2,8/20 a MTO11CA 10/1000).

Občas Pentacon Six.


Jak se foti s tim MTO11CA 10/1000? Neni to uz moc tmave na ostreni? Co s tim fotis? To musi byt ohromny kanon...
  • 0

#8 Urbi

Urbi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 08:30:09

Zajimave jsou reakce lidi: kdyz vytahnu EOSe, tak me povazuji za "profika", dokud nezjisti, ze to neni digital. Pak se okamzite propadam nekam na uroven zaostalych zoufalcu, kteri zakrneli ve vyvoji. S Prakticou je situace jina: tam kazdy hned vidi, ze to neni digital a naopak jsem povazovan za znalce, kdyz pouzivam takovy mechanicky stroj :D Proste ty reakce jsou nekdy fakt k popukani. 8)


Jo, tak to mam uplne stejny :-) (EOS300) Pokud vytahnu dalkomer Ricoh (500GX), tak jsem hned fajnsmekr a umelec ;-)
  • 0

#9 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 březen 2007 - 08:41:40

to armas : RF neni format ale typ fotaku :
Rangefinder - dalkomer, napriklau u 35 mm Bessa R, Leica atd ...
Ve stredoformatu Mamyia 7, Super Ikonta, Bessa...
  • 0

#10 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 6 březen 2007 - 08:47:06

Já osobně to tak nějak střídám Střdoformát, AF zrcadlovka-kino a pak jedna zrcadlovka MF(ona je sice AF ale objektiv ne a mám na ní jen jeden). Takže do ankety ani nevím co bych napsal, nejvíc filmů nafotím na MF ale oni jsou kratší , takže bych to viděl tak 3x 1/3
  • 0

#11 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 6 březen 2007 - 08:54:03

Používám Mamiya 645, Flexaret a v kinu EOS50 - ten většinou na kole.
  • 0

#12 caminante

caminante

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 08:57:39

používám F100, plánuju D80/D200 (nekamenovat:-) a pokukuju po F3hp/FM2
  • 0

#13 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 březen 2007 - 09:01:50

jojo F3HP, kdo jednou zkusil nechce jinak, FM2ku jsme mel pujcenou, ale jelikoz nosim bryle tak pro me je HP hledacek to prave. Sam pouzivam jeste FE2ku, to kdyz cestuju tak F3 na dia a FE2 na CB, ale po ceste do Vietnamu ji budu prodavat, protoze jeden fotak na kino mi pravda staci, radsi bych Mamyiu 645, i kdyz mam radsi ctverec 6x6 :evil: ach jo, proc Mamca neni ve ctverci ..... :)
  • 0

#14 caminante

caminante

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 09:16:22

za kolik by byla ta FE2? bych to možná zahrnul do wishlistu
  • 0

#15 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 březen 2007 - 12:20:08

caminante : poslal jsem ti soukromou zpravu.
  • 0

#16 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 březen 2007 - 12:42:49

ale jo, maminy sou úplně všechno, co chceš a potřebuješ, dokonce i čtverec, jenom bejvaj takový macatější. prostě maminy no ... :D
  • 0

#17 caminante

caminante

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 13:40:05

já vim, ale zaplatil jsem až dneska ráno, tak se tam nemůžu ještě dostat. Snad zítra:-) díky
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 13:50:36

Já jsem hlasoval SF. To proto, že poslední dobou fotím hodně Jašikou Matkou a Sixem. Ale často sáhnu i po Canon AE-1, teď zkouším nové objektivy :D 8O
  • 0

#19 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 6 březen 2007 - 14:01:48

Já fotím hlavně AF Nikony F 70 a F 801, přičemž na nich používám z poloviny MF objektivy (tak nevím, kam se zařadit :D ). Kromě toho si občas jako lahůdku dopřeju focení s Yashikou D 6x6 TLR anebo s panoramatickým Horizontem, případně některým z mých dálkoměrů (Yashica Lynx, Minolta 7sII, Canonet, FED 5, Minolta AL-F). Taky mám Praktiku PLC 3 a Pentaxe Spotmatika. To ale spíš ze sběratelských důvodů.

Láká mě Nikon F 3HP a Leica M 6 :D
  • 0

#20 lada

lada

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 14:48:35

Nikon F65, Zenit TTL, Minolta Hi matic, Flexaret V... no a taky mam digizrcadlo :D
  • 0

#21 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2007 - 16:04:39

F80 je dost moderní stroj ne?
  • 0

#22 Vajgl

Vajgl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 březen 2007 - 16:49:17

Už je mi to blbe psat, bo mi připada že se s tym jenom chlubim, ale jelikož je to téma DF tak tedy: já mám F5 se zadní datovací stěnou a to vypadám jako echt digitál a to je pak překvapení když do toho láduju film 8O Každopádně já jsem takový nadšenec že mám tu elektroniku rád a klidně bych bral i modernější F6 kdybych na něj měl, ale když fotografie tak jedině na film (čb dia, čb, barva negativ i dia) protože:

1. to podání barev z digi se mi prostě nelíbí, ma monitoru ok když to ale člověk dává na papír tak je zklamán

2. odmítám sedět u počítače a upravovat fotky, mám toho dost v práci. tak vyfotím film pošlu do labu a hotovo

3. už sem si zvykl na určitý standard F5 a k němu se přibližuje D1x nebo D2x a na ty peníze nejsou a nebudou a pokud by byly tak jdu raději do F6

4. archivace

5. když člověk vystihne slevy tak focení na film není až tak drahá záležitost a záleží na něm čím bude foťák krmit, čip je v DSLR jen jeden.
  • 0

#23 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 březen 2007 - 18:00:18

hezký vyznání, takový analogový :D
  • 0

#24 standa

standa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 březen 2007 - 18:18:25

K FM2 jsem si pořídíl F3HP a tlr je víceméně na cestě :D Překvapivě, ač brejlovec, nemám s FM2 větší problém, stejně nikam nespěchám a těch pár pohybů okem navíc mě nezabije :()

Před nedávnem jsem šel s partou Japonců do Sushi baru. Děti ze země vycházejícího slunce dělaly report minutu po minutě, spíš video :D Odhodlal jsem se vyndat FM2, načež dětem spadla čelist se slovy "hele foťák, puč mi ho", jeden po druhym si vyzkoušeli, jak se s tím pěkně ostří a následně jsem se dověděl, že je ty jejich aparátky vlastně moc nebaví, že by chtěli pěkný papírový fotky a tak. Zvláštní národ :D
  • 0

#25 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 březen 2007 - 18:29:04

ohledne toho hledacku FE2/FM2 - jasne ze s tim jako brejlovec taky nemam problem, jen proste vedle F3hp je to uplne nekde jinde, obzvlast kdyz se podivam hned po sobe, pokud fotim neco na barvu a hned CB tak to je rozdil, zvyknout si na ten mensi a tmavsi hledacek :D)

Jsem rad ze ta F3 sla tak dolu, jeste si pamatuju jak stala kolem 70 000 nekdy kolem roku 2000, a tu svoji jsem predloni koupil za 5000
  • 0

#26 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 6 březen 2007 - 18:45:04

jojo F3HP, kdo jednou zkusil nechce jinak, FM2ku jsme mel pujcenou, ale jelikoz nosim bryle tak pro me je HP hledacek to prave. Sam pouzivam jeste FE2ku, to kdyz cestuju tak F3 na dia a FE2 na CB, ale po ceste do Vietnamu ji budu prodavat, protoze jeden fotak na kino mi pravda staci, radsi bych Mamyiu 645, i kdyz mam radsi ctverec 6x6 :D ach jo, proc Mamca neni ve ctverci ..... :(


Nezoufej, ze nejni Mamca ve ctverci. Hasyy to resi velmi elegantne. :D :D
  • 0

#27 Kjuba

Kjuba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 170 příspěvků(y)
Reputace: 16

Publikováno 6 březen 2007 - 18:52:20

No ja taky vlastne nevedel, kam se zaradit. Normalne pouzivam EOS 3, ale porideil jsem si nedavno tamu nazad PSix TL a tak zacinam experimentovat. Vypada to velice slibne. Treba casem toho EOSe odlozim do skrine. :D No a obcas si muzu pujcit Mamcu 645AF. Taky dobrej stroj. Ale vetsinu fotek zatim na kino, ale posledni dobou temer vse na 6x6. :D To je proste osud. Zatim to jeste nejni uuplne ono, ale ja to zlomim.

Kjuba
  • 0

#28 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 březen 2007 - 19:15:59

kurňa, kolikrát vám to mam vopakovat. mamča je i ve čtverci, je i ve čtverci, je i ve čtverci ... a navíc je i ve všech možnejch vobdélnících. na rozdíl vod hasyho, že jo 8) mamiak
  • 0

#29 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 březen 2007 - 19:41:14

jasne, jasne, jasne ...
jenze me by se libila 645 kdyby byla ve ctverci, coz ale neni to je fakt :D)
a TLR Mamyia u me moc neee, pak je jeste RB a RZ a to jsou hrozny kraaavy...

no Hassy je peknej, ale ty ceny ...:D(
  • 0

#30 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 březen 2007 - 20:05:27

pak by tě mohla upokojit snad jedině eště bronika, když seš teda na ty mamče takovej zasedlej ':roll:. ta dělala stroječek velice podobnej tomu, co se ti asi líbí
  • 0

#31 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 6 březen 2007 - 20:29:09

ne to nemusi bejt zrovna mamca, ale libi aby to melo konstrukci podobnou te 645, to beru jako neco co by se mi libilo. O Bronice jsem uvazoval ale nevim, fakt neviiiim...:D)
  • 0

#32 khorak

khorak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 březen 2007 - 20:59:34

[quote]
Jak se foti s tim MTO11CA 10/1000? Neni to uz moc tmave na ostreni? Co s tim fotis? To musi byt ohromny kanon...[/quote]

Kanon to je, je problém se stativem, snesl by se i mohutnější než Manfrotto 144B, který na to mám. Na druhou stranu, objektiv je zrcadlový, takže se s tím dá. Zaostřování ujde, sice to není nejsvětlejší, ale na druhou stranu vzhledem k ohnisové vzdálenosti se to dá. Špatně to jde na Eosu, nemá na ruční ostření stavěnou matnici. Konica se zaostřovacím klínem je v pohodě.
Fotím tím (když je zrovna čas) věci typu zatmění Slunce a občas i něco jiného. Jo, opravdu blbě se s takovou sestavou pracuje, když přidám telekonvertor (taky ruský). Top je pak fakt tmavé a nedá se udržet v klidu ani na stativu.[/quote]
  • 0

#33 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 6 březen 2007 - 21:25:32

[quote name="khorak"][quote]
Špatně to jde na Eosu, nemá na ruční ostření stavěnou matnici. Konica se zaostřovacím klínem je v pohodě.
Fotím tím (když je zrovna čas) věci typu zatmění Slunce a občas i něco jiného. Jo, opravdu blbě se s takovou sestavou pracuje, když přidám telekonvertor (taky ruský).[/quote]

Hmm, tak nebeske ukazy se foti takovymto objektivem... No fakt je ten, ze uz jsem premyslel, cim by se dal vyfotit mesic. A toto je asi jedna z cest.

Jinak co se tyka rucniho ostreni, tak pres redukci miluju na EOSu 30 nasazeny Pentacon 135/2,8. Takovy obycejny objektiv od Prakticy, ale je celkem svetly a prijmene se drzi pri ostreni. Oblibil jsem si ho na portrety a celkem slusne se snim da fotit i v zoo :D
  • 0

#34 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 6 březen 2007 - 21:33:18

No hezky se nam tady ty technicke zpovedi rozjely :D Trochu klub materialovych fetisistu :D

Jedna vec je pozitek z techniky - mam rad jak elektroniku EOSe, tak primocarost ovladani mechanicke Prakticy. Nekdy zajdu do bazaru se pomazlit s Olympusem OM...

Druha vec jsou ty pocity pri foceni a hlavne naslednem zpracovani. Sice mame doma i ditalni telo (zena ma 350D), ale s tim neni takova radost fotit. Proste to vyrabi obrazky, ale teprve z filmu mam pocit, ze to opravdu vznika. Jsem rad, ze podobne to vidi i spousta dalsich lidi (v mem okoli nikdo takovy neni a prechod z digi kompaktu na zrcadlovku, ale filmovou moc lidi nechape).
  • 0

#35 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 březen 2007 - 21:58:00

Zajimave jsou reakce lidi: kdyz vytahnu EOSe, tak me povazuji za "profika", dokud nezjisti, ze to neni digital. Pak se okamzite propadam nekam na uroven zaostalych zoufalcu, kteri zakrneli ve vyvoji.
to je zcela přesné, až na to, že pokud ještě já zalehnu se svoji 50 E kvůli pěknému úhlu a všichni ostatní diváci stojí, tak dnes asi otevřely brány v kosmonosích.
a to se ještě většinou u toho umažu - to už nic, jen přítelkyně zvláštně mlčí... :D
  • 0

#36 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 březen 2007 - 22:00:32

to armas: promin zapomnel jsem na (citaci)
  • 0

#37 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 březen 2007 - 05:37:44

Tak mi byl vyšší mocí odložen odprodej firemního vozu a budu na tu F6 o půl roku dýl jen koukat do vitríny.
  • 0

#38 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 7 březen 2007 - 09:07:21

no nevim jestli na tyhle intimity ještě neni příliš brzo :lol: ale musim se přiznat, aby ste v tom fetišismu nebyli sami, že když sem si dones domů contaxe rts III. tak první dvě noci spal se mnou (na nočnim stolku) :)
přítelkyně je velice tolerantní, dokonce mi už opustila i obvyklý dotaz při odchodu z domu "kde je můj miláček?" , když hledam foťáček ... 8)
  • 0

#39 jedi

jedi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 březen 2007 - 09:45:12

EOS 50E, poloautomaticky RF Minolta AL-F, mechanicky RF Fujica GSW 690 na 6x9, Flexaret a obcas zastaraly Canon EOS 350D
  • 0

#40 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 8 březen 2007 - 21:54:26

no nevim jestli na tyhle intimity ještě neni příliš brzo :-) ale musim se přiznat, aby ste v tom fetišismu nebyli sami, že když sem si dones domů contaxe rts III. tak první dvě noci spal se mnou (na nočnim stolku) :-)


Já zase někdy, když se delší dobu nedostanu k focení (déle než týden), tak si vyndán výbavu z brašny, vyčistím skla, vše potěžkám v ruce, prohlédnu jak poprvé a pak to zase dám zpátky. Prostě se tak trošku pomazlím 8-)
  • 0

#41 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 březen 2007 - 22:06:56

seš jasnej fetišista 8)
  • 0

#42 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 8 březen 2007 - 22:09:01

takych nás tu je asi viac :-) ak si nepotazkam foťák aspoň 2x denne, tak som nervózny :-)
  • 0

#43 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 9 březen 2007 - 07:53:05

seš jasnej fetišista 8)


Ja vim, jsem jasnej :cry: Ale i tohle je proste radost, kterou mi foceni dava 8)
  • 0

#44 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 březen 2007 - 09:33:26

seš jasnej fetišista 8)


tech je nas hodne, doporucuju precist ( min. pro zasmani ) :cry:)

http://www.fotopruvo...ad&clanek=92026
  • 0

#45 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 9 březen 2007 - 10:15:55

Já bych zase doporučil pro pobavení toto:
http://www.photopost...lanek.php?id=35

Zejména typ Staromilec je hodně zajímavý :cry:

Staromilec
Dospěl k pozoruhodnému názoru, že veškerý vývoj směřuje od dokonalosti k úpadku a proto se pídí po předválečných receptech a shání muzeální zařízení v dobré víře, že jedině tak si pojistí ty nejlepší výsledky. Postupy mladší padesáti let používá jen v krajní nouzi a je ochoten utratit zajímavé peníze i za velmi podřadné zařízení, je-li ovšem dostatečně staré. Debata s ním bývá díky jeho rozsáhlým znalostem zajímavá, ale chválit během ní cokoli původem v posledních desetiletích se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje. Umírá většinou na otravu nějakým exotickým jedem, kterým se pokoušel tónovat zvětšeniny podle receptu z pozůstalosti A.V. Friče.
  • 0

#46 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 9 březen 2007 - 10:42:12

Ten clanek je fantastickej. Diky
  • 0

#47 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 9 březen 2007 - 11:07:53

Ty odkazy jsou vyborne. Obzvlaste ta diskuse. Uplne jsem se poznal - take fotak s oblibou aspon drzim v ruce, obcas kouknu do hledacku, cvicne zaostrim...
  • 0

#48 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 9 březen 2007 - 11:43:53

Nejradeji Olympus OM se Zuikama a Yashica FX3 s Zeissy...jinak toho mam jeste proklate hodne...ale nejak mi to nesedi...
  • 0

#49 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 březen 2007 - 12:38:35

jasne, jasne, jasne ...
jenze me by se libila 645 kdyby byla ve ctverci, coz ale neni to je fakt :cry:)



To ořežeš a ještě ti proti kinu zbyde...:D
  • 0

#50 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 9 březen 2007 - 12:46:41

no to je fakt, kamarad ma takovyhoto Rolleiflexe na 4x4 je pekne skladny, akorat ten format filmu 127 neni nic moc, i kdyz nekolik filmu doma mam, jen cekaj na vyvolani ( EFKE 100 )

ale radsi 6x6 nez 4x4
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních