Přejít na obsah


Fotka

Moderní foťáky na film


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

Anketa: Na co fotíš převážně? (187 uživatel(ů) vložilo hlas)

Na co fotíš převážně?

  1. Mechanická zrcadlovka / kinofilm (16 hlasy [80.00%])

    Procento hlasů: 80.00%

  2. "Moderní" SLR (s AF) / kinofim (1 hlasy [5.00%])

    Procento hlasů: 5.00%

  3. Střední nebo velký formát (1 hlasy [5.00%])

    Procento hlasů: 5.00%

  4. Dálkoměrné přístroje (2 hlasy [10.00%])

    Procento hlasů: 10.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#51 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 březen 2007 - 13:02:31

Pentax MZ6 - sice moderní zrcadlovka, ale s manuálníma pevnejma sklama, je to malé, tiché, v okolí nebudím rozruch ani jako fajnšmekr ani jako zpátečník. Skoro si mě nikdo nevšimne :cry:

Pentax 67, tam už si mě asi lidi všimnou, ještě jsem to moc nezkoušel, mám ho krátce... Určitě ale budu za exota, to vím jistě a těším se na to:)

Zjistil jsem, že netrpím jen obsesí k technice, ale i konkrétní značce:))
  • 0

#52 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 9 březen 2007 - 13:29:58

To je dost charakteristický pro Pentaxáře. Taky se k nim počítám :cry:.

Záleží na tom, kde s tou 67 budeš chodit. třeba v Basileji si mě s P645 nikdo nevšimnul, v Brně jsem byl středem pozornosti.
  • 0

#53 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 9 březen 2007 - 14:23:49

Úsměvná historka ze života ohledně toho šmírování v bazarech: často chodím v Praze ke Škodovi, když už nic jiného, tak aspoň proběhnout bazar a podívat se. Kdo to tam zná, ví, že vedle bazaru je pultík s prodejem filtrů. Jednou jdu kupovat nějaký UV filtr pro ochranu čočky a paní (ta starší, hodná) se mě při placení ptá: "máte už naši slevovou kartu?" Ta je tuším za útratu asi 30tis Kč, což jsem tam zatím nenechal, tak jí říkám, že kartu nemám. No a ona ať vyplním formulář a že mi karta přijde domů. Já byl zmatenej, říkám, jestli jako přístě mám přinést nějaké účtenky a ona mi říká: "Nic mi nenoste, já vás znám, vy sem chodíte do bazaru, tak byste si už tu kartu zasloužil."

Tak jsem si u Škody v bazaru vyčuměl stříbrnou kartu :cry:
  • 0

#54 Benki

Benki

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 březen 2007 - 01:04:51

Jsem chudy donedavnastudent, cvakam s Pratickou BC1 (druhe telo B100 obcas taham na cundry, kdyz chci fotit CB a barvu), pak neco malo Ljubitel 2, ale blbne zaverka, takze je odlozen na dobu neurcitou do vytrynky.

Jinak filmy doma volam, pak skenuju a co se mi libi nejvic, tak si nazvetsuju. Scanner mam jako takovej nahled co se da z daneho policka dostat + abych mohl prezentovat na webu.
  • 0

#55 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 březen 2007 - 10:36:55

Já jsem zatíženej na Minolty. Vím, že je to už mrtvá značka, ale mě se prostě líbí. Takže fotím nejraději mechanickou X-700 nebo modernějšíma Dynax 500 a 700. Občas sáhnu po Sixu. Digitál nemám vůbec.
Filmy si nechávám někdy naskenovat, je to taková berlička, protože si i na nekvalitním skenu můžu zkoušet výřez a mrknu i na kontrast, takže pod zvětšovákem už většinou vím co budu chtít.
A když přinesu do práce ukázat čb zvětšeninu (24x30) tak se to většinou každému líbí a ptají se kde jsem si to nechal udělat, a kde mi tam udělali takové zajimavé tečky (zrno) já řeknu to jsem dělal sám doma v koupelně - kontrastnějším papírem a teplejší vývojkou ..... FAKT !!! A PROČ ??? a už jsem za exota, je to někdy zábavné.
  • 0

#56 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 březen 2007 - 21:14:28

nedokážu úplně přesně říct proč, ale dávam jednoznačně přednost mechanickejm kamerám bez autofokusu a to přesto, že čas vod času prostě nějakej dobrej záběr nestihnu - převinout, zavostřit, přeměřit ...
moderní af slr použivam vlastně jenom svátečně na diáky
  • 0

#57 standa

standa

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 březen 2007 - 21:16:46

pod to bych se podepsal... AF zrcadlovku s balíkem filmů jsem dlouhodobě půjčil drahý sestře, když si chtěla koupit tikitál :D

dost sem o tom přemejšlel (hlavně když se mě na to různý lidi ptali) a je to jen o přístupu k celý věci, navíc celej ten rituál natažení, vymazlení záběru následovaný šlehnutím zrcátka a závěrky je těžce návykovej :wink:
  • 0

#58 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 23 březen 2007 - 22:47:56

Musim se pochlubit - doplnil jsem svoji muzealni sbirku aparatu o Mamiya 23 s Sekorem 50/6,3 :wink:) ... tomu rikam moderni fotak
  • 0

#59 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 23 březen 2007 - 23:02:56

Ja nejraději obcuji s objektivky, co maj na sobě takovým elegantním písmem vyryto ZUIKO. Dopřavám jim v brašně pořádný grupač, tísní se jich tam někdy až deset najednou. Ve spojení s těly OM-4, OM-1n a OM-2SP nadhera, někdy je taky pokřížím s E-500. Pak taky rád koukám přes Olympus RD 35 (to je RF se ZUIKEM 40/1,7). A když čtverec, tak přes klasiku Flexaret VII.
  • 0

#60 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 březen 2007 - 18:59:04

gorgi:
ten sekor je fantastickej. neustále mně nepřestává překvapovat. určitě dobrá volba. jen pro zajímavost často se de dočíst, že je opticky lepší než cz distagon 43 na hasyho swc ... prej. no to je koneckonců jedno tyhle srovnávačky ... každopádně je výbornej, zkreslení je prakticky nepozorovatelný. údajně vykreslí kruh i pro 9x12 a některý lidi ho s vomezenejma posunama používaj i na tenhle fornát

toff:
olin a zujka byly vždycky můj sen. tak třeba to někdy ještě klapne
  • 0

#61 me

me

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 březen 2007 - 21:27:16

Vlastně znám svět pouze prostřednictvím hledáčku svého Dynaxe 5. A protože stále častěji manuálně ostřím, napadlo mne, jestli se nepoohlídnu po nějaké (když už jsem ten minolťák) x-300, x-700 nebo x-gm či jak se ty staré manuální Minolty vlastně značí. Jde mi čistě o hledáček. Je u těchto strojů větší a jasnější než u AFkových Dynaxů? Usnadní mi ruční ostření?
  • 0

#62 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 25 březen 2007 - 20:44:27

gorgi:
toff:
olin a zujka byly vždycky můj sen. tak třeba to někdy ještě klapne


Tebe Contax s nemeckymi sklicky, na nechz je cervene T, dostatecne neuspokojuje? Jinak te chapu... nemuzem mit vsechno.
  • 0

#63 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 březen 2007 - 21:30:49

gorgi:
ten sekor je fantastickej. neustále mně nepřestává překvapovat. určitě dobrá volba. jen pro zajímavost často se de dočíst, že je opticky lepší než cz distagon 43 na hasyho swc ... prej. no to je koneckonců jedno tyhle srovnávačky ... každopádně je výbornej, zkreslení je prakticky nepozorovatelný. údajně vykreslí kruh i pro 9x12 a některý lidi ho s vomezenejma posunama používaj i na tenhle fornát

toff:
olin a zujka byly vždycky můj sen. tak třeba to někdy ještě klapne


zuika mam take...a muzu rict ze dost slusne ;o) radeji nez vsechny zuika mam ale stejne Kiron 28/2. Ostry jak britva, velmi pekne kresli i na f/2...a v kombinaci s hledackem OM-1cky....je super.

ale i jina skla jsou dokonala...distagon 35/2,8, planar 85/1,4...mnam.

a tu Maminu 23 s 50/6,3...jsem si koupil nakazen tvym nadsenim ktere jsi pred rokem a pul prezentoval na FA...na muj tehdejsi dotaz...takze vyzkousime zitra neco vyfotit...a poreferujeme....
  • 0

#64 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 25 březen 2007 - 22:38:28

Zajimave jsou reakce lidi: kdyz vytahnu EOSe, tak me povazuji za "profika", dokud nezjisti, ze to neni digital. Pak se okamzite propadam nekam na uroven zaostalych zoufalcu, kteri zakrneli ve vyvoji. S Prakticou je situace jina: tam kazdy hned vidi, ze to neni digital a naopak jsem povazovan za znalce, kdyz pouzivam takovy mechanicky stroj :D Proste ty reakce jsou nekdy fakt k popukani. 8)


Jo, tak to mam uplne stejny :-) (EOS300) Pokud vytahnu dalkomer Ricoh (500GX), tak jsem hned fajnsmekr a umelec ;-)


No tak to já jednou fotil Flexaretou na Karlštejně a seběhla se kolem mě skupinka japonců a fotili si mě 8O :D :roll:
  • 0

#65 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 březen 2007 - 09:41:08

Vlastně znám svět pouze prostřednictvím hledáčku svého Dynaxe 5. A protože stále častěji manuálně ostřím, napadlo mne, jestli se nepoohlídnu po nějaké (když už jsem ten minolťák) x-300, x-700 nebo x-gm či jak se ty staré manuální Minolty vlastně značí. Jde mi čistě o hledáček. Je u těchto strojů větší a jasnější než u AFkových Dynaxů? Usnadní mi ruční ostření?

Tak například u X-700 je hledáček prostě OBROVSKÝ a ve spojení s 50/1:1,7 i náramně světli, takže manuální ostření je naprostá pohodička. Oproti Dynaxu 700si je hledáček u X-700 asi tak o 25% větší. Nedávno jsem náhlédl do hledáčku digtálního Canonu 400D no a měl jsem pocit, že čumím do nějaké šachty na jejímž konci je dveřní kukátko.
Prostě mechanické minolty řady X jsou co se týče hledáčku naprosto dokonalé (jako ostatně většina mechanických strojů). On i ten starý zenit má slušnej hledáček.
  • 0

#66 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 březen 2007 - 09:43:20

hledáček je samozřejmě světlÝ..... .... když píšu ručně tužkou hrubky nedělám, ale jak sednu ke klávesnici.... jestli to nebude nějaká analogie s digitál versus klasika.
  • 0

#67 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 březen 2007 - 11:34:05

gorgi:
toff:
olin a zujka byly vždycky můj sen. tak třeba to někdy ještě klapne


Tebe Contax s nemeckymi sklicky, na nechz je cervene T, dostatecne neuspokojuje? Jinak te chapu... nemuzem mit vsechno.


ten můj (RTS III) je velkej a těžkej. když zvažuju jestli si s sebou vzít na vejlet sf téelerko nebo stejně těžký kino ve vo řád větší hodnotě ... většinou zůstane doma i s německejma sklíčkama. jinak jo, je to jiný kafe. přál bych to každýmu vidět, co ten planar nebo distagon uměj. někdy je to až nepochopitelný. už sem to kdysi psal, představ si vostrost až digitální bez toho umělohmotnýho šméčka
  • 0

#68 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 26 březen 2007 - 21:15:28

ten můj (RTS III) je velkej a těžkej. když zvažuju jestli si s sebou vzít na vejlet sf téelerko nebo stejně těžký kino ve vo řád větší hodnotě ... většinou zůstane doma i s německejma sklíčkama. jinak jo, je to jiný kafe. přál bych to každýmu vidět, co ten planar nebo distagon uměj. někdy je to až nepochopitelný. už sem to kdysi psal, představ si vostrost až digitální bez toho umělohmotnýho šméčka

Nemám příme srovnání Zeiss objektivy, typl bych si že budou ostřejší u vybraných ohnisek než Olyho OM Zuika, ony jsou spíš stavěné na přenos kontrastu.
To je stejně fuk, protože problém mám podobný: nemůžu se vklidu hnout od své brašny, když v ní mám vraženo teměř stejně jako sem dal za ojeté Daewoo. :lol: A o tři sklíčka bych nerad přišel: 50/2 Macro, 100/2 a 35-80/2,8 - scháněly by se mi znova dooost těžko.
A další věc na co jsem si vzpomněl. Mam malou brašnu (tedy ona byla ze začátku velka dost :P ). Tak před každým výletem a focením nad ní stojím a říkam si co si všechno vezmu, abych to dal dovnitř a abych to unesl. Není dobře těm co mají jeden foťák a jeden objektiv, jeden film a jednu vývojku? :) :)
  • 0

#69 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 březen 2007 - 22:17:33

vono s těma špičkovejma sklama to je taky těžký. je jasný, že rozdíly tam sou. na druhou stranu existuje spousta situací, kdy i u docela slušný zvětšeniny je vobtížný poznat co je z industáru a co z planaru. vobecně myslim platí, že tyhle špičkový vobjektivy vedou celkem bez debat v krajních podmínkách: naplno votevřená díra, protisvětlo, zkreslení u širokáčů. a je votázka, jestli ty řádově vyšší ceny mi stojej za těch pár takhle snímanejch vobrázků. na druhou stranu existuje cosi a teď se teda už vysloveně pohybuju na tenkym ledě pocitů, spekulací a možná dokonce i autosugescí, že některý ty legendární skla maj v sobě něco, co jiný možná nemaj, nebo maj míň, jinak a tak. a nebo je to taky celý blud a blbost, kterejma se utěšujou technofotografově jako já, který když už nemaj hlubší smysl ve vobrázku, tak hledaj aspoň hlubší bůkeh na vobrázku :D

já teda myslim, že tam něco maj 8)
  • 0

#70 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 květen 2007 - 18:45:20

Já fotím na EOS 30 a jako druhé záložné tělo mám EOS 500N. Nosím ale jenom tu 30-ku, poněvač se mi 500-ka nevejde do brašny. Jiné středoformáty vůbec nemám a tady si připadám skoro méněcenný. :-)
  • 0

#71 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 22 květen 2007 - 18:48:45

Jo a možná si přivlastním taťkovu Practicu MTL 50 s pevnou padesátkou. Ten tvrdý zvuk závěrky a zrcadla mi trochu chybí. :-)
  • 0

#72 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 22 květen 2007 - 19:47:43

Všichni se tváříme jako chlapáci a přitom jsme něžně zamilovaní do svých krabiček... :-) Mně se dokonce vysmála kamarádka, když jsem čistil Pentaxe hadříkem od pylu (ten prášek je všudypřítomný a ještě k tomu lepkavý...): člověče, já neutírám s takovou láskou ani prdel svému kojenci Jeníkovi!
Ale řekněte - jak nemít rád Pentax? Na kino MZ5n (krásné a přitom neblbé retro) s takovou 24/2 nebo 35/2... na SF 67ka se 75kou nebo 55kou... Když chci mít pocit návratu do dřevních dob, vezmu K2 a představuji si, že podobné pocity může mít snad jenom pan Hudeček se stradivárkami.
Nejmodernější foťáky mě ničí tím, že mám furt pocit, že jsou chytřejší než já, sklopka Voigtlaender 6x9 je krásný, leč muzeální kousek.
Ale ať mám v ruce cokoliv, furt si říkám: "fotku stejně nedělá foťák" a okamžitě se mi vybaví pan Ascher, který v pionýrském fotokroužku ničil majitele Praktic, Zenitů a Flexaret fotkama z bakeliťáku Pionýr za 60,- Kčs.
  • 0

#73 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 květen 2007 - 20:10:29

Tak jo, tak já se také přiznám. Po krátkém digitálním extempore (byť zrcadlovkovém) hlásím návrat ke kořenům. S Flexou jsem si hrál coby mladý jun a Mamiya byla něčím, čemu se říká nesmyslný sen. Tak ji teda mám. Nádhera. Jo a taky nějaký ten kinofilmový kousek - Yashica elektro s nádherně ostře pracujícím Yashinonem, trofejní Kiev 4 s perfektním Heliosem a taky s nimi drží partu Fed 3 a Zorki 4k. Nádherný mechanický kousky. Sice s přesností si naši bývalí bratři moc nepotykali, ale na materiálu nešetřili. A skla nezapřou svůj německý původ. Zkrátka zpátky na stromy...
  • 0

#74 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 22 květen 2007 - 20:33:12

Ale řekněte - jak nemít rád Pentax? Na kino MZ5n (krásné a přitom neblbé retro) s takovou 24/2 nebo 35/2... na SF 67ka se 75kou nebo 55kou... Když chci mít pocit návratu do dřevních dob, vezmu K2 a představuji si, že podobné pocity může mít snad jenom pan Hudeček se stradivárkami.

Od Pentaxu se mi dostalo teď do ruky 85/1,4 na kino. Krásný kousek, akorát se mi ho nepovedlo přes redukci našroubovat na digi Olympuse, asi má oproti všem ostatním pentaxackým objektivům vetší zobáček na konci. Ale až ho pujdu vracet kamarádce, tak ji poprosím ať mi ho nasadí na své LX a chvilku ji ho budu ojíždět (tedy to LX) :-) A to nejdřív měla MZ5n.
  • 0

#75 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 květen 2007 - 21:05:54

Hlásím se k pentaxákům, tedy aspoň zčásti. Pentax MZ3 a Pentax MZ7, pak Mamyia 645 1000s, bohužel momentálně nefunkční Flexaret VII a sklopka Beirax 6x9. No a ve skříni ještě Minolta X300, kterou mi v Dolomitech rozbil kámen a už mi ji v Prostějově pořádně nespravili a Praktika Nova 1B z roku tuším 1969, která ještě funguje, ale převíjecí mechanismus není v pořádku.
  • 0

#76 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 květen 2007 - 21:18:28

Taky mám Pentax, model LX. A nemazlím se s ním. Ostatně byl pro takvé zacházení konstruován.
  • 0

#77 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 květen 2007 - 23:08:21

já se mazlim. teď naposled se svym novym olym om dvojkou. čekali sme na sebe dlouho, ale stálo to za to. je to láska na první dotek. asi vo tom napíšu článek. takovýhle vokamžitý sednuti si a sžití se s kamerou sem ještě nezažil a že sem jich vystřídal ... 8)
  • 0

#78 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 květen 2007 - 23:32:52

olyfamily :-)
  • 0

#79 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 květen 2007 - 23:41:21

začíná se to tu zvrhávat do značek.
abych se přidal - tak mf výhradně canon, včetně předsádek a dalších blbin.
sf něco od rusů, brousim si zuby na dalkoměr pochopitelně canomatic a hodně světelnou yashicu
  • 0

#80 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 květen 2007 - 00:12:04

počkej, mf jako manual fokus a nebo malej formát takže kino. jestli to první - rád si pokecam vo a1, f1, ae1 a dalších s efdéčkovym bajonetem. to sem taky kdysi zkoušel...
  • 0

#81 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 květen 2007 - 05:13:52

to je dlouhé fórum... tak já jen povím, že fotím Nikonem F70 a dvěma Prakticama MTL5 (mám na ně víc objektivů a mám je rád). mám i digi - na takový to fecení typu: jé, vyfoť mi támhleto... a vyfoť nás tady u tý sochy... na to plácat ilfordy nemínim :-)
  • 0

#82 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 květen 2007 - 07:28:44

počkej, mf jako manual fokus a nebo malej formát takže kino. jestli to první - rád si pokecam vo a1, f1, ae1 a dalších s efdéčkovym bajonetem. to sem taky kdysi zkoušel...

oboje - je to canon tusim t90 s fd bajonetem, prostě to poslední, pak už přišel eos, k němu mám ty mezikroužky na makro, asi 10 let zpátky jsem s tím makrem docela řádil.
pořizoval jsem kvůli svý práci, protože dělám okolo šperků.
  • 0

#83 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 květen 2007 - 08:17:24

Hledal jsem telo, co neco vydrzi...a poradili mi na fotoaparatu.cz Nikona F3HP. A ted vim, ze jsem vuuuubec neudelal chybu. To mlaskani pri natahovani filmu...o tom se mi i zda:-)) A vubec...moc krasna masinka:-)
V budoucnu chci zkusit i stredoformat a rad bych i velky format...ale postupne:-)
No a na co se v nejblizsi dobe chystam. Jsem Cech a nemam Flexaretku....a za to se stydim:-)))))
  • 0

#84 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 květen 2007 - 08:25:44

Ja som skoncil u contaxu 139q a rx, skla CZ distagon T*28/2.8 Planar T*50/1.7 Sonar T*135/2.8 do buducnosti planar T*100/2 alebo 85/1.4. Najcastejsie cvakam so 139q a 50/1.7. Maly spolahlivy fotacik. Mam aj PsixTL ale ten uz nepouzivam tak casto raz za cas ho vytiahnem. Pacilo by sa mi nan robit portrety, ale je to dost neohrabany fotak. Tie fotky co lezu z zeissovych skiel su velmi dobre. Vacsie ako 30x40 som nerobil zatial, takze si to stale zdovodnujem ze nepotrebujem vrazit prachy do stredneho formatu. Mal by som ist do lepsieho zvacsovaku napr Magnifax 4a a vyssie. A naucit sa robit poriadne kvalitne vystavne printy. V SF by som chcel Mamiyu 7II, to je moj sen do buducnosti. Predtym som mal praktiku vlc3 a jedneho casu som mal oly om4ti so zuikami 28/2.8 a 50/1.4. Ten om4ti je skvely fotak. Mal som ho sucasne s contaxom 139q. Vyhral contax koli CZ a dostupnosti skiel. Tie zeissove skla su neskutocne. OM bol v tom case uz mrtvy system a kvalitne skla sa nan zhanaju tazko a su drahe. Ale om4ti v kombinacii s CZ to by bolo nieco.
  • 0

#85 Saman

Saman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2007 - 10:01:45

Fotím na EOS 300 (ale nějak mi hapruje, takže na ni asi brzo dofotim) a na EOS 50E. Občas Flexaret a Praktika. Ale skla na Canon používám téměř výhradně Pentacon a Carl Zeiss.
  • 0

#86 kordoz

kordoz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2007 - 10:33:37

ja Pentax PZ-1p, skvely stroj, velmi presne meranie

ale radsej Pentax 67
  • 0

#87 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 18 červen 2007 - 15:21:40

Z-1p je super strojek. Škoda že ho mechanicky nevylepšili (plast kolem dvířek k baterce, bateriový grip) a nevyrábějí dál. Jinak je to naprosto dokonalý stroj, umí úplně všehno.
  • 0

#88 xlibor

xlibor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 červen 2007 - 21:51:46

Ja mam Minoltu Dynax 606, puvodne jsem chtel Nikona F65, ale ten udajne neumi manualne nastavovat ISO, zere jen z DXkod z kazety :wink: jinak default ISO100, hodne jsem pokukoval po EOSu500 ale nekdo tu psal, ze nektere kusy "skrabou" film.
  • 0

#89 blacklight

blacklight

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 45 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 červen 2007 - 11:41:52

RF (Bessa R3M, FED-2, Zorki 4, Oly XA) - 70%
TLR (Flexaret, Minolta Autocord) - 20%
SLR (OM-1) - 10%
  • 0

#90 Kajmos

Kajmos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 září 2007 - 20:13:37

Taky se přidám. Mám toho doma docela hromadu. Zenit E+Helios; Praktina IIa + tessar 2,8/50 + Triotar 2,8/100; Praktica MTL5 a 5B + MC Flektogon 2,8/20, Flektogon 2,8/35, tessar 2,8/50, MC Pancolar 1,8/50, MC Sonnar 3,5/135; dále pak už jen Psix + Biometar + flektogon.
Fotí, s oběma Prakticama a Sixem bw Ilford a dia Kodal ellitechrome 100. Teď budu zkoušet na kinu Fomu 400 + R09. Čekám zrno jako hrachy.
Rád bych sehnal MC Pancolar 1,8/80 a 1,4/50. Tahle padesátka se ale dělala jen na bajonet. Škoda
  • 0

#91 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 září 2007 - 20:40:18

...Teď budu zkoušet na kinu Fomu 400 + R09. Čekám zrno jako hrachy. ...


Zase tak zlý to není, došel jsem k ředění 1:80 a volám tak 25 minut, překlápím jednou za 2 - 3 minuty, nesmí se to podexponovat, to pak jde tonalita do háje. Chystám se exponovat jako iso 200, tonalitu by to mohlo mít velice příjemnou. Zrno je na 13*18 viditelný, ale vzhledem k námětu akceptovatelný; při ISO 200 by to mělo bejt vyditelně jemnozrnnější (pokud teda můžu něco vyvozovat z několika přeexponovaných políček).
  • 0

#92 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 2 září 2007 - 22:03:04

já teda žádnou sbírku nemám, do teďka jsem fotil se salyutem, prima foťák, pro mě brejlovce velká matnice, jak přez šachtu, tak hranolem, krásná hloubka ostrosti, když se zacloní tak je to i ostrý, kouzelnej čtverec. no a teď jsem si pořídil om-4, takovej krásnej prcek, dneska jsem z toho vyvolal první film, koukám, proti sf jsou ty políčka hrozně mrňavý, moc tam toho nevidím tak se těším, až to šoupnu do zvětšováku. je to mazel.
  • 0

#93 milanulrich

milanulrich

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2007 - 06:34:22

F5
ME
Beirette vsn
Sokol
fokaflex fokar II
yashica D
holga
a mozna sem neco zapomel nevim:o)

uzivam si f5, nepohrdl bych f6 ale na tu urcite nemam a nehodlam utratit 60tis za fotak:o)
  • 0

#94 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 říjen 2007 - 13:23:59

Tak se musím po nějaké době přihlásit s nejmodernější modernou-Nikonem F6, neb jsem se na rozumu pomátl a výhodné koupi bazarové neodolal.
Nelituji a navíc jsem se zbavil ohavného telete.
  • 0

#95 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 8 říjen 2007 - 13:47:43

já mám aparáty dva - starý dobrý Altix - s tím fotím jen čb snímky, které si dlouho vyhlížím a pak Olympus IS2000 - je rychlí a když potřebuji zachytit rychle nějaký okamžik, je tenhle automat k nezaplacení..
  • 0

#96 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 19 říjen 2007 - 21:35:01

doteď Canon A-1 s 50kou a 24kou, odteď Nikon F100 zatim s 50kou..eště se mi doma válí hafo praktik, zenitů a objektivů k nim příslušícím..a taky flexaret a Psix TL..a digikompakt, s kterým si hrají ostatní členové rodiny. brousím zuba na pořádný čtvereček..
  • 0

#97 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 říjen 2007 - 08:13:27

Tak to ja fotim vylucne na kinofilm a sice plastakem Minoltou Dynaxem 404si. Koupil jsem ho pred bez mala 5 lety, kdyz jsem zacal s focenim. Tehdy jsem nemel vubec potuchy jestli u nej vubec zustanu.

Zpet k fotaku, po letech muzu zodpovedne rict, ze mi na tom plastovym dynaxu vadi jen 2 veci:

1, velmi tvrdy a hlucny chod zrcatka (je to rana jak z kanonu :D, dali by se tim plasit ptaci nebo lidi)
2, to ze AF objektivy maji kratkou ostrici drahu a za spatnych svetelnych podminek AF na tom low-endu nejde dobre, takze se mi spatne foti, kdyz fotim na Neopan 1600 ...

nejvic fotim CB negativy. Vzdycky se ptam, jestli je pro barvu nejakej duvod a vetsinou schledam ze ne. Jsou ale situace jako vcera vecer, kdy topoly u cesty meli spicky osvicene cervenym svetlem zapadajiciho slunce a samy byly jinak oranzove. To byla bajecna podivana a jasna fotka o barvach.
  • 0

#98 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 2 prosinec 2007 - 15:03:09

Tož též se přidám se svou troškou do mlýnice:

používám Nikon F4 (+ ty krásný starý pevný manuální Nikkory). Těžký je to jako sviň, veliký jako kráva, ale já tu F4 prostě miluju a když ji miluješ, tak není co řešit žeano :lol:
  • 0

#99 RHfest

RHfest

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 prosinec 2007 - 19:27:46

Já jsem taky pro moderní techniku jak zvětšovák čí foťákak

Já nefotím na film z nějaké zásady ,ale proto že digi zatím nedospěl do filmu a protože mě počítače živí tak nemám zájem doma trávit čas zase u PC.

Já má PENTAX65NII kromě modernosní např měření v průběhu expozice,AF,atd.. mě se nejvíce líbí imprint (tisk expozičních údajů do kraje filmu ) perfektní věc už žádné psané údaje do deníčku a nejlepší je pro mě jedinečné označení filmu a pořadové číslo snímku do každého políčka .Už v tom nemám takový bordel :lol:
  • 0

#100 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 prosinec 2007 - 20:17:34

A mně přišla Holga :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních