Přejít na obsah


Fotka

Zenza Bronica SQ-A


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
295 odpovědí na toto téma

#51 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 březen 2008 - 13:18:21

výmluvný...
  • 0

#52 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 3 březen 2008 - 15:56:47

Jojo , je krasne prtava. Kinofilmova zrcadlovka je casto vetsi....
Pokud se nepletu, tak i GS-1 by mela byt nejmensi 6x7 zrcadlovka. Ale samozrejme nema rotacni zada.
  • 0

#53 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 březen 2008 - 15:59:14

Nepleteš, ale ta rotační záda tam fakt chybí. Ale zase je o více než kilo lehčí, takže možná to komponování na výšku není zas až tak nereálné. Příjemné mi to ovšem nebylo.
  • 0

#54 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 3 březen 2008 - 16:19:35

Velikost a váha je jeden z důvodů, proč šel Nikon F100 z domu, a nahradila ho Bronica. Dnes bych už nešel do ničeho, co by nemělo váhu oproti SF úměrně menší velikosti políčka. Kompování na výšku skrze šachtu musí být vážně zábava:)
  • 0

#55 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 březen 2008 - 02:27:38

Tak jsem včera velké Mamině RZ67 pořídil menší nevlastní sestřičku Bronicu ETR-Si. Tímto jsem se opětovně (a snad naposledy) zbavil kinofilmu. (nemám rád jeho zpracování). Etrsi jsem vybral, protože je kvalitní, levná a hlavně maličká. Tady máte ilustrační (ne mou) porovnávací fotku :-(

http://www.flickr.co...725161/sizes/l/


ten Nikon je neuveritelne ohavny...vidim spravne pismeno D, Brute????
  • 0

#56 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2008 - 08:23:27

Však píšu, že to není má fotka :) Já ani nemám RB, vzpomínáš? :))))
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 březen 2008 - 08:55:11

Tak jsem včera velké Mamině RZ67 pořídil menší nevlastní sestřičku Bronicu ETR-Si. Tímto jsem se opětovně (a snad naposledy) zbavil kinofilmu. (nemám rád jeho zpracování). Etrsi jsem vybral, protože je kvalitní, levná a hlavně maličká. Tady máte ilustrační (ne mou) porovnávací fotku :!:

http://www.flickr.co...725161/sizes/l/


To srovnání je lehce unfair. :!: RB i ten vošklivej fujtajbl číslicovej mají na objektivech clony, zatímco Bronica ne. Taky by slušelo porovnat to proti té DSLR s nasazeným gripem. Ale jinak teda uznávám, že to je sympatická mašinka. :!:
  • 0

#58 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 27 březen 2008 - 08:56:22

Však píšu, že to není má fotka :!: Já ani nemám RB, vzpomínáš? :!:)))


to jsem si oddechl :!: nekdy mi budes muset ukazát jak se ty mašinky z dálky rozeznávají
  • 0

#59 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2008 - 09:05:27

kouknu a vidím, ne? :)
  • 0

#60 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 27 březen 2008 - 09:59:14

kouknu a vidím, ne? :!:

Tomu se rika "metoda opticke rekognoskace" ;o)
  • 0

#61 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 březen 2008 - 10:06:38

Přítelkyně ze mě má srandu, že jakmile se v tv objeví jakýkoliv analogový foťák, vyskočím z gauče a vestoje se za hlasitých výkřiků snažím určit značku .)

Včera navíc překvapila. Ač jde focení a fototechnika mimo ní, tak jí zřejmě něco utkvělo v hlavě a sama poznala Hasselblad :)
  • 0

#62 klobadysek

klobadysek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 červen 2008 - 21:10:20

Zacnu moji anabazi - jsem odkojen na 35mm ale v minulosti jsem fotil s Mamiyou 7, a Pentaxem 67 (velke to zvire). Nyni jsem spokojenym vlastnikem SQA a nemuzu na ni najit chybu. Je jednoducha na obsluhu a je robustne udelana. V jejim systemu nic nechybi.
Objektivy jsou fajn - kontrast je OK a zkresleni u sirokacu ujde. Rozliseni je top, ale u stredniho formatu stejne neni tim nejdulezitejsim faktorem na rozdil od kinofilmu. Objektivy se deli na S a PS ty prvni jsou starsi a vyrabely se zhruba do r. 1986. Ty druhe maji predevsim upravene antireflaxni vrstvy a v nekterych pripadech i jiny opticky design (napr 40mm a 250mm), ale nikde jsem se nedocetl o nejakem vyraznem zlepeini vlastnosti. V pripade 50mm jsem se radeji rozhodl pro starsi verzi protoze ma shodne se vsemi ostatnimi objektivy ktere mam (80, 150 a 250) krasnych 67mm na fitru, kdezto novejsi verze ma 77. Na muj typ fotografii nepoutrebuji hranol - hodne to zvysuje vahu a velikost pristroje a mam rad matnici. Navic s kominkem muzu fotit od zeme nebo nad hlavou. Pouzivam 120 zada, sehnat 220 film je docela problem.
A co je vubec nejlepsi na Bronicach? Na Ebay se jich valej stovky, furt je z ceho vybirat. Kdyby se ti nahodou rozbila (rekneme ze by ti upadla ze dvou metru na beton) tak si koupis za par supu novou. Sam si chci jeste jedno telo navic poridit ciste na nahradni dily pro casy kdy jich bude k mani v dobrym stavu min.
Jedinou slabinou u Bronik vseobecne je, ze na starsich magazinech odchazi tesneni takze pronika svetlo, ale i to se da podomacku zpravit.

Zaverem: SQA je bajecnej fotak kterej si muzes upravit k obrazu svemu - od pristrore "jak buh stvoril" bez expozimetru se stranove prevracenym obrazem po hi speed masinu s neprevracenym obrazrem, preferenci clony, gripem atd. Muzes menit formaty, matnice, objektivu je k mani spousta vcetne konvertoru ci PC objektivu.
  • 0

#63 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 7 leden 2009 - 23:46:12

techncká - jak je velký rozdíl mezi SQA a SQB?
  • 0

#64 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 leden 2009 - 00:01:33

SQ-A má navíc:
-možnost měřícího hranolu
-motorový grip
-čas B a T

SQ-B by měla být odolnější kvůlivá elektromechanické závěrce, ale v praxi bych řekl to bude šulnul
  • 0

#65 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 10 leden 2009 - 23:41:12

SQ-A má navíc:
-možnost měřícího hranolu
-motorový grip
-čas B a T

SQ-B by měla být odolnější kvůlivá elektromechanické závěrce, ale v praxi bych řekl to bude šulnul

a objetivy a zadky to má stejné? a taková ten natahovací grip na to pasuje? v čem tam může být problém že tam nepasuje měřící hranol? a normální tam jde?
  • 0

#66 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 11 leden 2009 - 09:32:19

SQ-A má navíc:
-možnost měřícího hranolu
-motorový grip
-čas B a T

SQ-B by měla být odolnější kvůlivá elektromechanické závěrce, ale v praxi bych řekl to bude šulnul

a objetivy a zadky to má stejné? a taková ten natahovací grip na to pasuje? v čem tam může být problém že tam nepasuje měřící hranol? a normální tam jde?


SQ-B nema vyvody na el. pro merici hranol => s SQ-B si nezameris s internim hranolem...btw : porad je lepsi mit externi expozimetr, kdyz merici hranol AEIII je luxusni - ovsem za luxusni peniz - ted se na paladixu prodava za 8000, na ebay chodi obdobne.

Jinak spis pokud mohu doporuciti - vem si spis SQ-Ai - je novejsi, ma ttl blesku, a neprekazela mi na ni klicka (to jen takovej subjektivni pocit)...jinak je to stejne

Cenove se takovy set (zaklad - telo, sachta, back + 80mm (radsi PS)) pohybuje na ebay za 200-250GBP v aukci, kolem 300-350GBP
  • 0

#67 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 11 leden 2009 - 10:12:57

Objektivy a zadky to más stejné. Jenom myslím že se k SQ-B vyráběl záklaďák který nemá možnost času T. Chybí tam ten čudlík který se před expozicí povytáhne a expozice končí jeho zasunutím. Nejdelší expoziční čas je tím limitován na 8 sec.
  • 0

#68 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 11 leden 2009 - 12:01:41

Jinak spis pokud mohu doporuciti - vem si spis SQ-Ai - je novejsi

Mno co vím, novější je SQ-B. Výroba se samozřejmě překrývá, ale Bčko vzniklo až v 90.letech jako Bronica pro chudé, a proto je trošku osekané.

Jenom myslím že se k SQ-B vyráběl záklaďák který nemá možnost času T. Chybí tam ten čudlík který se před expozicí povytáhne a expozice končí jeho zasunutím. Nejdelší expoziční čas je tím limitován na 8 sec.

Přesně tak.

TTL blesku souvisí s tím měřením, ale pokud máš flashmetr, není to problém. Stejně jako vlčák si myslím, že než investovat do měřícího hranolu je lepčí koupit pořádný expozimetr. Z hranolů je stejně nejluxusnější ten 45stupňový;)
  • 0

#69 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 11 leden 2009 - 12:27:04

no právěže ta SQB vyjde dost levně například tato http://cgi.ebay.com/...em=330298666423

no pokud bych se i s poštou vlezl do 100USD tak to asi beru - ikdyž třeba jenom jako mezistupeň
  • 0

#70 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 11 leden 2009 - 12:41:18

Víš ono záleží co fotíš. Pokud potřebuješ dlouhé časy, je nevyhnutelné koupit Ai-čko. A-čkům bych se vyhnul, bo už sou dost staré. Měřící hranol není k zahození, ale lepší službu ti udělá solidní externí expozimetr. Motorový posun je věc, kterou musíš zvážit sám. Dá se bez toho žít, stejně jako to pro tebe může být jedna z hlavních funkcí. Pokud nevíš coby, kup si první co bude v dobrém stavu a funkčnosti za dobré peníze; stejně časem zjistíš, co tě bere nejvíc a tomu přizpůsobíš techniku.
  • 0

#71 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 11 leden 2009 - 12:57:00

Víš ono záleží co fotíš. Pokud potřebuješ dlouhé časy, je nevyhnutelné koupit Ai-čko. A-čkům bych se vyhnul, bo už sou dost staré. Měřící hranol není k zahození, ale lepší službu ti udělá solidní externí expozimetr. Motorový posun je věc, kterou musíš zvážit sám. Dá se bez toho žít, stejně jako to pro tebe může být jedna z hlavních funkcí. Pokud nevíš coby, kup si první co bude v dobrém stavu a funkčnosti za dobré peníze; stejně časem zjistíš, co tě bere nejvíc a tomu přizpůsobíš techniku.

no motorový posun ani nechci, dlouhé časy docela využívám, ale spíš bych to chtěl tím bulbem
  • 0

#72 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 11 leden 2009 - 18:52:49

no právěže ta SQB vyjde dost levně například tato http://cgi.ebay.com/...em=330298666423

no pokud bych se i s poštou vlezl do 100USD tak to asi beru - ikdyž třeba jenom jako mezistupeň


prosim te, jak jsi vydedukoval ze vyjde dost levne???
Na ebay zalezi na posledni minute, ne jak je to den predem - radsi to chvilku sleduj. Uprimne - do 100USD se nevejdes. Dival jsi se za kolik takovy set chodi normalne? Podle me by to mohlo jit tak kolem 6000Kc - ale dost mozna se mylim.
  • 0

#73 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 11 leden 2009 - 19:22:01

Pokud bych srovnával cenově SQ-B a SQ-Ai, tak je tam cenový rozdíl okolo 10% (bavíme se o fotoaparátech typické ceny a stejně dobrého stavu). Stejně pokud máš rozpočet 4500Kaček, tak si na Bronicu ani nemysli. Pokud ji za takovou cenu vůbec seženeš, nejspíše to nebude kousek v extra kondici. Kup si TLR, za 4500 koupíš výstavní kousek třeba Minoltu Autocord apod.
  • 0

#74 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2009 - 19:42:19

...no motorový posun ani nechci, dlouhé časy docela využívám, ale spíš bych to chtěl tím bulbem


Tý Stando, já bych to s tou technikou takl nehrotil. Myslím tedy jako že bych svoji další činnost nepodvazoval nákupem nějakýho lepšího stroje. Máš pěknej aparát na kino a flexu na svitek, tak si za ty prašule nakup dostatek matroše a jak už ti někde vedle radil Pavel_P, foť všecko foť furt ať se dostaneš do procesu. Pak se ti taky vykrystalizuje co tě vlastně přesně zajímá a co na to budeš potřebovat. Zkrátka bych s těma Bronicama a erzetama nespěchal. Nechal bych to uležet, zvlášť když by ses přitom měl vydat z finančních rezerv.Což?
  • 0

#75 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 leden 2009 - 10:48:38

...no motorový posun ani nechci, dlouhé časy docela využívám, ale spíš bych to chtěl tím bulbem


Tý Stando, já bych to s tou technikou takl nehrotil. Myslím tedy jako že bych svoji další činnost nepodvazoval nákupem nějakýho lepšího stroje. Máš pěknej aparát na kino a flexu na svitek, tak si za ty prašule nakup dostatek matroše a jak už ti někde vedle radil Pavel_P, foť všecko foť furt ať se dostaneš do procesu. Pak se ti taky vykrystalizuje co tě vlastně přesně zajímá a co na to budeš potřebovat. Zkrátka bych s těma Bronicama a erzetama nespěchal. Nechal bych to uležet, zvlášť když by ses přitom měl vydat z finančních rezerv.Což?


Maj pravdu pane kolego!!

Ty Stando, máš kinofilm s objektivy 28, 50 a 135 a 6x6 se záklaďákem, já osobně nic jiného nepoužívám, než to co máš i ty. Kup raději pytel stovkový fomy, pět litrů rodinálu a nafoť nějaké pěkné dcérky z kolejí...

To jsme ale kámoši, viď??? :roll: :)
  • 0

#76 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2009 - 11:49:41

na těch holkách se pracuje

a k těm filmům
mám možnost
projíždím ebay, aukro, výprodeje a podobně a dycky je to buď drahé nebo se to musí vzít po velkém balení
po tom velkém balení jsem našel PANF v kině i svitku a TMAX 3200 v obojím
  • 0

#77 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 leden 2009 - 11:52:56

na těch holkách se pracuje

a k těm filmům
mám možnost
projíždím ebay, aukro, výprodeje a podobně a dycky je to buď drahé nebo se to musí vzít po velkém balení
po tom velkém balení jsem našel PANF v kině i svitku a TMAX 3200 v obojím


zkus se zeptat Mamiya, myslim ze mel pristup k levnym CB Agfam 400.
Proste nahod dotaz zde ve foru - je to jednodussi, s rychlesim vysledkem - urcite ti nekdo poradi.

Opet, zalezi na co to chces, preci jen si brat napr. TMAX 3200 na portrety neni asi to prave orechove, nejdriv tedy zapremyslet na co, jako citlivost a pak hledat...
  • 0

#78 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2009 - 12:10:19

na těch holkách se pracuje

a k těm filmům
mám možnost
projíždím ebay, aukro, výprodeje a podobně a dycky je to buď drahé nebo se to musí vzít po velkém balení
po tom velkém balení jsem našel PANF v kině i svitku a TMAX 3200 v obojím


zkus se zeptat Mamiya, myslim ze mel pristup k levnym CB Agfam 400.
Proste nahod dotaz zde ve foru - je to jednodussi, s rychlesim vysledkem - urcite ti nekdo poradi.

Opet, zalezi na co to chces, preci jen si brat napr. TMAX 3200 na portrety neni asi to prave orechove, nejdriv tedy zapremyslet na co, jako citlivost a pak hledat...

tu 3200 bych vzal balík a rozdělil bych se jen tak na zkoušku
  • 0

#79 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 12 leden 2009 - 12:17:49

Ypresi, ze ty se nam tu zase ukvapujes?
  • 0

#80 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2009 - 12:25:29

Ypresi, ze ty se nam tu zase ukvapujes?

náhodou ne!
  • 0

#81 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 leden 2009 - 12:38:18

Ypresi, ze ty se nam tu zase ukvapujes?

náhodou ne!


Ypresi, fakt (viz to tvoje vedlejsi vlakno) to nechapu. Filmy v rozpeti 50 a 3200, na co to chces? zkus se nejdriv zeptat zde, zda-li nekdo nema nejake zdroje, viz JiriF, ktery ma kontakty do UK a pravidle se prez nej nakupuju napr. Acrossy, Neopany atd...nebo Mamiya a Agfy. Co se zeptat nejdrive jich?Nez tu rozjizdet neprozkoumane pole.
Nejlepe zacit s necim s cim budes dale pokracovat a nebudes to casto menit? Myslis ze PanF a 3200 je to prave. Na zacatek bych zkusil nejaky jednoduchy film, ktery odpousti :roll: napr. FP4ku, HP5ku, Trix?
Chapu, ze jsi limitovanej penezma, ale nez jich spoustu propalis za pokusy, zkus se informovat.

Me to prijde s temi filmy jak s tou kamerkou.
  • 0

#82 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 leden 2009 - 12:40:11

Mamiya ma byt Mamiak :roll: nejak mi neseplo pismenko na klavesnici
  • 0

#83 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 12 leden 2009 - 12:45:24

Navic 3200 je dost specificky film. A film ktery bych si po predeslych zkusenostech nekoupil jinak nez uplne cerstvy....
  • 0

#84 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 12 leden 2009 - 12:58:47

Ypresi, ze ty se nam tu zase ukvapujes?

náhodou ne!

psal předchozí dlouhý text

to byla nabídka vzít od každého desítku a podělit se na zkoušku.
a TMAX 400 je taky odpouštěcí ne? od jirif už objednáno mám, ale objednal jsem toho málo, tak organizuju i vlastní.

ale to už jsme tady asi trochu mimo, ne?
  • 0

#85 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 12 leden 2009 - 13:04:49

Ypresi, ze ty se nam tu zase ukvapujes?

náhodou ne!

psal předchozí dlouhý text

to byla nabídka vzít od každého desítku a podělit se na zkoušku.
a TMAX 400 je taky odpouštěcí ne? od jirif už objednáno mám, ale objednal jsem toho málo, tak organizuju i vlastní.

ale to už jsme tady asi trochu mimo, ne?


ok - jenze jsi psal o TMAXU 3200 :roll:, my to myslime dobre, vetsina si tim prosla :)
  • 0

#86 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 leden 2009 - 13:24:01

Navic 3200 je dost specificky film. A film ktery bych si po predeslych zkusenostech nekoupil jinak nez uplne cerstvy....


Souhlas a už vůbec bych se na něčem podobným neučil vyvolávat, to je tak akorát si to celý znechutit. Jak již bylo napsáno, nakup jeden druh nějakýho flexibilního filmu (třebas ten trix je podle mě ideální) a ten si vylaď ke spokojenosti, pak můžeš v experimentech vesele pokračovat. Takhle si akorát koleduješ, že se v tom totálně ztratíš...
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 leden 2009 - 13:35:31

Pánové, zpět k tématu. :roll:
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 leden 2009 - 13:36:07

Pánové, zpět k tématu. :D
  • 0

#89 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 leden 2009 - 13:51:31

Chudák Standa, ten z nás musí bejt ouplně votrávenej... :D :)

Já bych to, udělal následovně:

Stando, kup 4 flašky červenýho a bednu piva, pozvy holky z kolejí, ale ještě za střízliva do toho svýho pentaxe naláduj nějakej "normální" film - třeba nějakou tu doporučovanou čtyřstovku. Na pentaxu nastav 1/15, objektiv zacloň na první clonu a zaostři tak na 2m.

Fajn...... s těma holkama se zavři na koleji, vodšpuntuj ty vína .... nejdřív jim intelektuálně povídej o umění a hloubce černobílé fotografie, plastičnosti světla a jiskře v očích. Při druhý flašce už se na ty kecy můžeš bodnout a budeš jenom fotit. Zaručuju Ti neskutečnej fotografickej zážitek. ....

Až procitneš, tak ten film vyndej a vykoupej v rodinálku 1:50 alespoň 15 minut...

Film je emotivní, na koleji je všechno je emotivní... na tom filmu bude jistě 5 výbornejch záběrů, 5 solidních a zbytek do koše... fakt to funguje... :) :-) ;)
Až to pak holky uviděj, máš o modelky postaráno. Budou chtít fotit furt...jo a až pak si třeba kup lepší foťák... :D

P.S. Až to budeš realizovat, chci pozvat...!!!
  • 0

#90 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 leden 2009 - 16:37:46

to byla nabídka vzít od každého desítku a podělit se na zkoušku.
a TMAX 400 je taky odpouštěcí ne? od jirif už objednáno mám, ale objednal jsem toho málo, tak organizuju i vlastní.

ale to už jsme tady asi trochu mimo, ne?



Nemůžu se domailovat ani "dozprávovat" jednomu zdejšímu zaregistrovanému. Můžu ti nabídnout dalších 20ks Acrossů, jestli se ti zdá stávající objednávka malá:D
  • 0

#91 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 24 leden 2009 - 16:31:57

do jaké míry jdou u nás sehnat součástky na SQAi? kupovat ze zahraničí se nevyplatí. pasujou na to součástky z SQ a SQA?

docela mne láká totok http://cgi.ebay.com/...em=120367674630 , ale zase tomu chybí součástky a není to ozkoušené...

případně našel by se někdo kdo by mi dočasně půjčil na SQA sklo než si pořídím vlastní? mám možnost na kousek v dobrém stavu od zdejšího člena, ale beze skla.
  • 0

#92 margareta

margareta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 63 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 leden 2009 - 17:27:08

Přijde mi to docela dost,na to kolik tomu chybí,kupoval jsem mamiya 645 pro za 190$ a to postrádala jen hranol a byla odskoušená.Odskoušet závěrku a časy neni zas tak složité,tak bych si dal pozor.A posílá to UPS ty tě napráskaj na celnici s jistotou a ještě si to nechaj zaplatit,platil jsem za 30$ zboží 500kč clo DPH +250kč pro UPS ře mi to tak pěkně proclí.
  • 0

#93 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 24 leden 2009 - 22:03:47

do jaké míry jdou u nás sehnat součástky na SQAi? kupovat ze zahraničí se nevyplatí. pasujou na to součástky z SQ a SQA?

docela mne láká totok http://cgi.ebay.com/...em=120367674630 , ale zase tomu chybí součástky a není to ozkoušené...


co ti na to mam rici? neblazni a kup si neco funkcniho - cenove na tom ve vysledku propalis gate..

Pockej az si to precte Pavel_P
  • 0

#94 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 24 leden 2009 - 22:17:08

taky to nekupuju...
  • 0

#95 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 24 leden 2009 - 22:47:54

Tak uz jsem tady :(
Hele Ypresi, já ti sem nejdřív vypsal proč se to nevyplatí kupovat a takový ty pro tebe asi zbytečný blemcy. Kurnik, hele šel jsem se místo toho raději vykoupat a teď ti tedy napíšu, co jsem během té lázně vymyslel.

Vykašli se na střední formát. Máš moc pěkný kinofilmový Pentax. Neumíš pořádně vyvolávat, zvětšeninu jsi ještě asi taky ani žádnou neudělal. Máš vůbec nějaký zvětšovák?! Vezmi těch pět tisíc, co by tenhle krám stál a nakup filmy, papíry, zvětšovák. Foť, vyvolávej zvětšuj, foť vyvolávej, zvětšuj. Až to spotřebuješ, přijď, pořešíme zda a co je potřeba vůbec něco nového přikupovat. Viděl jsem tolik nádherných fotek z kinofilmu, větší formát popravdě není ani trochu nutný. Když jsem byl minulý týden u pana Bartoše, našeho velkého Jizerského fotografa, skorem jsem se styděl za to, co on měl z toho svého kinofilmu na zdech. Je mu přes sedmdesát let a tyto vánoce dostal k vánocům Hasselblada. Chápeš? Je to profesionální krajiný fotograf a mimo jedné 13x18 škatulky na hraní fotil vždy jen na kinofilm. Já tam seděl se špatnými zvětšeninami na z vybavení, které se dá považovat víc než špičkové a mohlo mi jen tak zbývat koukat do země a stydět se.... Tak se na to vyser, vypni pc, vezmi Pentaxe a foť!

Tož to je má prozatím poslední rada, protože jestli zas zblbneš, bude vidět, že holt si potřebuješ nabít řádně čumec, tož se tedy v tom řádně vykoupej... A jestli dostaneš rozum, tak se s tebou velmi rád zase napiju na nějakém srazu, až mi budeš ukazovat fotky, co jsi tím Pentaxem udělal....
  • 0

#96 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 24 leden 2009 - 22:50:07

taky to nekupuju...

odeslal jsem to své později, nicméně i tak si myslím, že ty mý cinty platí...
  • 0

#97 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 24 leden 2009 - 22:54:57

jdu se taky vykoupat

Vložený obrázek
  • 0

#98 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 24 leden 2009 - 23:08:39

jdu se taky vykoupat

Vložený obrázek


A co třeba nějakou dvouočku? Yashica 124 Mat G je moc pěknej stroječek a relativně za pár korun.
  • 0

#99 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 24 leden 2009 - 23:17:16

jdu se taky vykoupat


A co třeba nějakou dvouočku? Yashica 124 Mat G je moc pěknej stroječek a relativně za pár korun.

no tuhle možnost mi taky každý radí
ale já jsem se prostě zabouchl do tohohle "dělo stylu"
a navíc TLR (flexaret) už jednu mám a stačí mi...a dokonce mi soused nabídl flexu po dědovi za 300(ale nevím v jakém stavu)

mě se jedná o to, že jsem prodal kieva, přidal co jsem dostal na vánoce a chci to zase vrazit do foťáku (než to utratím za něco jiného)
  • 0

#100 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 24 leden 2009 - 23:27:05

Jasně to chápu, mě taky Yashica neučarovala ale jinak to srovnavat s Flexaretou nejde. Je to uplně o něčem jiném.

Já se taky zamiloval do těla ve tvaru kostky, proto jsem měl Kiev a proto mám teď SQ-Ai ale Bronica je nesmysl pokud máš k dispozici kapitál omezený 4500 korunami. Už z toho důvodu že nemáš stálý příjem bych počkal až budeš mít částku a nabídku která tě uspokojí. Jinak budeš mít doma krám co nefotí a žádný prachy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních