Přejít na obsah


prosím o radu co s osvětlením...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#51 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 6 listopad 2009 - 21:30:19

JO může mě někdo vysvětlit, proč v komoře svítit? Krom toho, že se Vám líbí jak obraz vylejzá na papíru? Tonalitu neposoudím, expozici neposoudím.... Nebo se v etmě bojíte? KOmoru mám v koupelně, Když dám zvětšeninu do ustalovače, po chvíly rozsvítím vedle aa vydím, jestli prát nebo ne. Pak si to vezmu na světlo a řeším, vyhodit/nevyhodit......


Lukášu, ogaro, no to je otázka jak sviňa!!! Proč v komoře svítit?

Třeba proto, abych si mohl vyladit rádio, vyhledat další negativ na zvětšování, podívat se kolik času sa mi bude ešče papír kópat, abych si v tym bordelu nerozbil hubu atd. atd. atd.

V neposledné řadě proto, abych si mohl nalét kalíška a nevyžbrndat ho po stole. Už enem kvůlivá temu sa musí svítit. T

Temná komora ve kterej je tma je komora na hovno....

PS: Navíc sa bojím - to je pravda.
  • 0

#52 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 6 listopad 2009 - 21:46:34

kdo nesviti chlasta ustalovac :x i kdyz je pravda ze nekteri pijou i kdyz se sviti :-) :?
  • 0

#53 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 listopad 2009 - 21:55:22

já svítím, páč se bojím, že mám v komoře krakena!!! :x
  • 0

#54 026200

026200

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 266 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 6 listopad 2009 - 22:26:19

svítit je důležítý, aby v komoře nebyla uplná tma!
  • 0

#55 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 7 listopad 2009 - 01:13:49

já svítím, páč se bojím, že mám v komoře krakena!!! :x


Proto sem taky odstranil zrcadlo :-)
  • 0

#56 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 listopad 2009 - 12:46:04

No já mám rád tmu. Jenom praskání desky, rozsvícenej zvětšovák. Kalíšek si dávám na jedno místo, nespletu si ho s ustalovačem. Chemie je jinde.
  • 0

#57 meteora80

meteora80

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 18:45:28

Mam taky jednu otazku k typu osvetleni. Podle toho, co jsem cetla ve vlaknu, to s ni asi nepujde, ale ja to preci jen zkusim se zeptat.
Doma jsem nasla cervenou normalni zarovku standart "Leuci" 60 watt. Podle vas to nebude fungovat ani kdyz ji dam do stropni lampy (popripade necim jeste prekryla), nebo kdyz bych ji dala do stojici lampy se stinidlem??? Mela bych zkusit ten test s osvitem, nebo podle vas je to jen ztraceny cas, protoze je ta zarovka tak silna??? Dik moc
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 18:47:37

Mam taky jednu otazku k typu osvetleni. Podle toho, co jsem cetla ve vlaknu, to s ni asi nepujde, ale ja to preci jen zkusim se zeptat.
Doma jsem nasla cervenou normalni zarovku standart "Leuci" 60 watt. Podle vas to nebude fungovat ani kdyz ji dam do stropni lampy (popripade necim jeste prekryla), nebo kdyz bych ji dala do stojici lampy se stinidlem??? Mela bych zkusit ten test s osvitem, nebo podle vas je to jen ztraceny cas, protoze je ta zarovka tak silna??? Dik moc

Je to moc silne. Klasicka cervena do komory ma 15W.
  • 0

#59 meteora80

meteora80

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 14 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 18:48:35

Takze nema ani smysl delat tu zkousku s osvitem?
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 18:49:40

Takze nema ani smysl delat tu zkousku s osvitem?

Dle meho skromneho nazoru(a stejneho pokusu kdysi:-) ) nema. :wink:
  • 0

#61 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 březen 2010 - 18:50:23

Mam taky jednu otazku k typu osvetleni. Podle toho, co jsem cetla ve vlaknu, to s ni asi nepujde, ale ja to preci jen zkusim se zeptat.
Doma jsem nasla cervenou normalni zarovku standart "Leuci" 60 watt. Podle vas to nebude fungovat ani kdyz ji dam do stropni lampy (popripade necim jeste prekryla), nebo kdyz bych ji dala do stojici lampy se stinidlem??? Mela bych zkusit ten test s osvitem, nebo podle vas je to jen ztraceny cas, protoze je ta zarovka tak silna??? Dik moc


No nepíšeš, o jaké papíry se jedná. Ale obecně i o strop je to dost. V komoře jsem měl max 25W, u větších zvětšenin je to dost. Ale už léta dělám ve tmě. Fakt to má výhody. Minimálně až přejdeš na barvu.
Smysl to má, klidně zkoušku udělej, ale dopadne zle......
  • 0

#62 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 březen 2010 - 18:56:47

To původní zaměření řárovky bylo asi jiné než do komory. Sám sem otestoval nejaké "party" žárovky, resp. červenou 40 W. Bylo to moc a kreslila po papírech jak divá. Pokud bys to chtěla zkusí chce to fakt oprat o strop, na papír si něco položit (třeba klíč, nebo 5-ti kačku) a počkat 10 min. a pak vyvolat, pokud půjde poznat že je pětikačka obkraslená - použít se to nedá.
  • 0

#63 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 29 březen 2010 - 19:08:52

Lukášu, ogaro,


já jsem jenom zvědavej, jak dlouho nám ještě Honza bude toho Lukáše tolerovat, než mu rupnou nervy ... :) :wink:
  • 0

#64 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 březen 2010 - 19:15:47

Nerupnou m+ě nervy. Prostě jsem Honza Lukáš. Slyším na všecko. Nesnáším jenom Lukáši Vy a stejně tak Honzo Vy......
  • 0

#65 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 březen 2010 - 19:21:25

JO může mě někdo vysvětlit, proč v komoře svítit? Krom toho, že se Vám líbí jak obraz vylejzá na papíru? Tonalitu neposoudím, expozici neposoudím.... Nebo se v etmě bojíte? KOmoru mám v koupelně, Když dám zvětšeninu do ustalovače, po chvíly rozsvítím vedle aa vydím, jestli prát nebo ne. Pak si to vezmu na světlo a řeším, vyhodit/nevyhodit......


Lukášu, ogaro, no to je otázka jak sviňa!!! Proč v komoře svítit?

Třeba proto, abych si mohl vyladit rádio, vyhledat další negativ na zvětšování, podívat se kolik času sa mi bude ešče papír kópat, abych si v tym bordelu nerozbil hubu atd. atd. atd.

V neposledné řadě proto, abych si mohl nalét kalíška a nevyžbrndat ho po stole. Už enem kvůlivá temu sa musí svítit. T

Temná komora ve kterej je tma je komora na hovno....

PS: Navíc sa bojím - to je pravda.


Starch Ti fakt nevěřím..... Si vem kvér do komory. No většinou nechlastám ustalovač (či jinou chemiu), pohárek s vínem má své místo. Rádio snad má magické oko, naladit se dá i bez světla. Navíc, během volání neladím. Papír se koupe stejně dlouho, jak se druhý svítí, né? Plus oplach, než ho tam dám nový. To jeprostě potřeba sladit. Negativy hledám, když jsou papíry v ustalovači.....
  • 0

#66 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 březen 2010 - 19:24:43



Lukášu, ogaro,


já jsem jenom zvědavej, jak dlouho nám ještě Honza bude toho Lukáše tolerovat, než mu rupnou nervy ... :) :wink:


Víš jak, s tím slavným fotografem nemám nic společnýho. Kdybys hovořil o Jirotkojc, a Jeníku Lukášojc. Tak taky nic, ač do širšího příbuzenstva Jirotka patří, jak ostatně Mamiák ví.....
  • 0

#67 Prasopes

Prasopes

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 prosinec 2010 - 02:59:29

Anebo si pořid takovýty brejle na noční vidění,jako měl ten krutˇáckej chlápek v mlčení jehnˇátek,akorát by to chtělo je při osvitu vypnout,aby nevypálilo voči :lol:
  • 0

#68 Mr. WolF

Mr. WolF

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:28:45

Zdar, ogaři, nebudu zakladat nove vlakno, tož napíši sem.
Chystám se na své prvé zvětšování tož se raději zeptám.
Obyčejnou červenou žárovkou 40W, která bude 1,5m nad
pracovní plochou mohu něco zkazit ? Díky za odpověď
  • 0

#69 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 14 červenec 2011 - 13:58:56

Vlku možeš!!!! Kup si spěšej nejaké LEDky od čiňčoňú, třeba alespoň blikačku na kolo. kerúvá si uchytněš na čepicu. Ale pozor, vyzkoušej si tu blikačku, aby svítila spěšej zeširoka než do dálky. To jen tak na začátek.

Pokud budeš zvětšovat víc, chtělo by to pořádné světličko. Když tady nic nenajdeš (hledej autor Vaňúrek), který stvořil světla co pánbúh nepamatuje.

Tož tak.
  • 0

#70 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:07:49

mame taky mensi problem v komore. mame tam led hada s cervenym 620nm svetlom. je to paradne, v komore sa da citat.

ilford papiere su s nim bez problemov, ale robili sme test s efke varyconmi a tie to zial dost foguje. su to velmi pekne papiere a tak ma to dost mrzi..

googloval som co to dalo, ale nenasiel som nejakeho hada so 660nm ledkami.
viete niekto poradit kde take nieco zohnat?
  • 0

#71 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 14 červenec 2011 - 14:27:50

Corvus,
už musím bežať od PC, skukni či tu niečo neuvidíš?
íbej
  • 0

#72 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 14 červenec 2011 - 15:31:07

prezrel som to ale nepisu tam nanometre..
  • 0

#73 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 14 červenec 2011 - 16:05:05

Ogaro, mám teho hada také, na papírech mi to nic nedělá a mám ho tuším neco málo nad 650 nm.
Optaj sa Vaňúrka, napiš mu, on bude vědět co je to za typ. Kdyby sa ti to nepodařilo napiš mi já bych mu brnknul.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních