Přejít na obsah


Fotka

TLR fórum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
488 odpovědí na toto téma

#51 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 21 červenec 2008 - 09:34:30

Jo jo, podvedomi je strasna mrcha. Skoro bych se i vsadil, ze nakonec skoncite u toho Rolleie, co mela ta zenska na krku :wink:
Nevite, co to bylo za model? Nebo neni ta fotka nekde na webu?
  • 0

#52 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 21 červenec 2008 - 10:52:41

Jo jo, podvedomi je strasna mrcha. Skoro bych se i vsadil, ze nakonec skoncite u toho Rolleie, co mela ta zenska na krku :evil:
Nevite, co to bylo za model? Nebo neni ta fotka nekde na webu?


Spis bez rolleie s zenskou na krku :wink:
  • 0

#53 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 červenec 2008 - 11:24:53

@vladik...netusim. Casopis uz jsem poslal do CR, takze ani nevim, co to bylo za fotku, zda to byla ta fotografka...:wink: Kazdopadne to byla nejuzasnejsi reklama na tenhle fotak...ty oci te stare pani, to byl ale pohled...:evil:) Bylo to neco mensiho. Ta pani ho (fotak) drzela v dlani a docela krasne se ji tam vesel.

@hypnogen... no, tim bych si jisty nebyl. Nedokazu rict, zda byla starsi ta pani nebo ta masinka:-)
  • 0

#54 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 21 červenec 2008 - 14:24:49

.... ale Xenar tam vychází dost podivně (odkaz).


Mno ale taky se tam píše, že ten aparát má asi nějakej problém (třeba nakoplá standarta). Já tu psal o Rolleicordu a tessaru, ale myslel jsem právě xenar (bo ten tam právě mám - Xenar 75/3.5). Jestli to chápu správně Xenotar = Planar , Tessar = Xenar (+ -). Xenar je rozhodně naprosto v pohodě a od 5,6 či 8 vejš jsou výsledky naprosto excelentní.
  • 0

#55 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 červenec 2008 - 22:45:38

těžko nemít rolejflex... Vložený obrázek
  • 0

#56 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 červenec 2008 - 08:59:40

těžko nemít rolejflex...

myslím, moc hezkej podpis :) - kdopak si ho jako první zařadí pod svoje příspěvky?
  • 0

#57 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2008 - 17:42:25

Tak jsem nakazen rolej virem:-) Cele odpoledne tu prolejzam weby, ktere jsem nasel zde v jinem vlakne a slintam jak tele:-))) Dekuji vam panove za nevylecitelnou nemoc...:-)
  • 0

#58 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 červenec 2008 - 18:49:16

Mamiak: nebuď na nás, potůčkáže, vošklivej. Máme těžký stativy :-P :-)

Někdy cloníme jako prase, to je pravda, ale někdy se hodí i menší hloubka ostrosti. Včera a dneska jsem se poflakoval po Českým Ráji (vřele doporučuju Klokočské skály), polovinu snímků velké clonění a druhá půlka takřka odcloněno (dohromady jsem toho ale moc nenafotil, většina barevně; celá řada snímků je ale v hlavě...). Všechno chce svoje a ne s každým sklem si můžu dovolit fotit na plnou díru, V tomto plně důvěřuju Pentax-A 645 200/4 (vim, je to tele) a 55/2,8, i když tam už je to trocho problém - vzhledem k větší hloubce ostrosti - je těžší přesně zaostřit; no a ještě 75/2,8, ten ale moc nepoužívám. U dvoukila je to vidět naprosto dokonale. Je zajímavé izolovat hlavní motiv nejenom tonálně/barevně/ perspektivou/mlhou, ale někdy i minimálním zacloněním. Nese to ale i některé nedostatky - například za deště tam jsou vidět padající kapky (jsem zvědavej jak to bude vypadat, po vyvolání filmu).

Blekentvajt: právě kvůli té poznámce píšu "podivně", tenhle test není směrodatný, evidentně nemocný kus - proto se ptám na další názory.
  • 0

#59 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 červenec 2008 - 21:23:36

jenda: já vim, jenom tak reju :-P

radim: já myslim, že je tvuj - až si ho teda konečně pořídíš :-)

všimli ste si, co je na tý fotce wernera formálních chyb? a jaká je pěkná...
  • 0

#60 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 červenec 2008 - 21:37:09

Tak abych pravdu napsal, zacinam mit v tech Tessarech, Planarech D, E, F....pekny bordel:-) Je toho na me moc:-) Nekdo chvali to, nekdo zase to...
Asi budu potrebovat pomoc:-)

Na co ta krabicka bude. Krajina, reportaz (kdyz uz ziji za kanalem, tak by bylo hezke to tu zdokumentovat), zatisi a baby (portret). Teda baba, ma pritulkyne:-) Na vaze mi az tolik nezalezi. Sice Rollei Standart ma krasnou vahu (na delsi streky v horach by to asi byla zajimava volba...), ale ja to budu tahat maximalne jeden den nebo odpoledne.

Po nejakych skrtech jsem dosel k temto krabickam:
Yashica MAT 124 (G)
Rollei F (Planar, vymenna sachta)
Rollei E
Rollei D (bez expozimetru)

Nejvetsi favorit je ted Yashica. A to ze dvou duvodu. Cena. A pak se SF zacinam a navic hned skacu do TLR. Ikdyz jako malej kluk jsem fotil s dedovou Flexou:-) A na zakladce jsem taky do ni koukal v krouzku fotografickych "talentu":-) Takze do neznama az tolik nekracim.
Chtel bych neco kvalitniho za nejakou rozumnou cenu. Objektivy mam rad mekke (na portret), ale na krajinu mam rad zase ostre jako britva. Tak nevim, zda to jde nejak zkloubit:-( Navic bych rad koupil neco na delsi dobu (kde kdo koupil Flexu a casem presel k "lepsimu"). A myslim, ze Yashica by to mohla splnit. Kazdopadne, pokavad mi tu nekdo napise, abych zvolil Rollei (nemyslim tim, ze rekne ze je proste nej, ale ze se treba ten a ten na to me foceni bude hodit vice ), tak svuj nazor prehodnotim.
Diky moc....
  • 0

#61 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 22 červenec 2008 - 21:39:01

Není jen pěkná... je krásná :lol:

Pořád jsem přemýšlela, jaký si mám připojit popisek, úplně nejvíc mám ráda ten Pavlův :-P
Skoro vždycky tak trefně sedí k příspěvku, až je to k neuvěření, ale když tu Mamiak tak hezky naservíroval ten o rollei, tož jsem se ho ujala, no :-)
  • 0

#62 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 červenec 2008 - 21:45:30

kurňa edo, tomu se řiká rychlost. tak ať slouží. chtěl sem si už nárokovat nějaký to pivo, pak sem si ale vzpomněl na trixe a máš ho tudíž ty u mně :-)

michal: jestli ti de vo sklo, který umí vostrou břitvu i měkký portrétovky, tak to ti můžu ty jašinony alá tesar jen doporučit, páč to na plnou díru umí to druhý a když si trochu přicloníš tak i to první. to bys s planarem nevobsáh :-P :lol:
  • 0

#63 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 22 červenec 2008 - 21:59:49

No podle toho co pisete, by Vam sedel nejspis nejaky objektiv typu Tessar, tzn. Tessar, Xenar, Yashinon, Rokkor a dalsi klony.
Hmotnost nereste, i kdybyste poridl to "nejtezsi" porad je to velmi malo.
Ohledne cen bych to videl takto:

Rolleiflex 2,8F cca 600 euro a vys
Rolleiflex 2,8E cca 400
Rolleiflex 2,8D cca 350
ohledne "nizsich" Rolleiflexu prehled nemam :-P , ale 3,5 E, F by mohly vychazet rozumne a rozhodne by to byla vyborna volba.


Yashica cca 150 Euro
Autocord cca 200 Euro

Doporucovat Rolleiflex asi nema smysl :-) Osobne bych skutecne zkusil sehnat neco typu Rolleiflex 2,8 D nebo nejaky 3,5.
Pokud jde skutecne jen o cenu potom Yashicu sezenete snadno i v Cechach. Kazdopadne pokud budete mit moznost kouknete po Autocordu (mimochodem jeden nabizim ve zdejsim bazarku), jsou to skvele stroje.
  • 0

#64 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 22 červenec 2008 - 22:03:10

Vladíku, prosím tě nemohl bys trošku popsat rozdíly mezi 2,8D až F? Děkuji
Jo a oni se ještě na ebuy objevují příkladmo 2,8F s měřením ale i bez...
  • 0

#65 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 červenec 2008 - 22:20:51

edo, ten podpis si tam koukej nechat, myslím, že ti ho všichni přejeme!
osobně mám krátce autokord a drahnou dobu u něj zůstanu, je pěkný a má použitelnou matnici
zatím jsem s ním fotil sám sebe na f4 a celkem vyhlížím dobře, no...

m-i-c-h-a-l : přítulkyně úžasné slovo, rád některá neobvyklá slova vymýšlím, tohle si mi fakt líbí :-)
  • 0

#66 Honza

Honza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 274 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 červenec 2008 - 08:42:13

Krásné fotečky od Vojtěcha Slámy z knihy Vlčí med focené dvouokou zrcadlovkou se dají prohlídnout zde:

http://vojtechslama.com/cz/gal1.html
  • 0

#67 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 červenec 2008 - 08:58:34

Edo,
pekny popis rozdilu mezi modely je tady:

http://www.rolleiclu...o/A-F_tlr.shtml

a tady

http://www.siufai.dd...lleiflex28C.htm


V zasade prvnim modelem (ted myslim 2,8 modely) s expozimetrem je 2,8E. U toho byl ale nesprazeny. To znamena, ze se odecetla na expozimetru hodnota a ta se potom pouzila pro nastaveni clony a casu.
U 2,8F uz je expozimetr sprazeny. To znamena, ze pri zmene clony a nebo casu se na expozimetru pohybuje druha rucicka, ktera kdyz se prekryje s rucickou expozimetru, tak je expozice nastavena.

Nejvetsi rozdily jinak jsou nasledujici:
2,8A ma Opton 80/2,8 konstrukce Tessar, coz bylo hodne mekke na plnou diru. Tessar o svetelnosti vyssi nez f/3,5 se dela horko tezko.
2,8 B mel Karl Zeiss Biometar 80/2,8 z Jeny
2,8 C uz mel Xenotar nebo Planar, je to uz konstrukce 5 clenu ve 4 skupinach oproti tesarovske 4/3
2,8 D pridal v podstate jen nejake kosmeticke zmeny
2,8 E1 byl prvnim modelem s merenim (nesprazenym)
2,8 E2 a E3 byly takove zvlastni modely, vyrabely se paralelne s F modelem. Mely vymenitelne (rozumej snadno, uzivatelem) sachty a matnice. Vyrabely se s Xenotarem nebo Planarem, pro vychodni trhy s Optonem a clovek si vybiral jestli je chce s merenim ci bez. To se ale dalo zabudovat i dodatecne. Myslim, ze mely mit i zlepsenou matnici a pridane vnitrni antireflexni prepazky v komore filmu.
2,8 F ma vsechno co E modely a mel pridane sprazene mereni. Bylo vice modelu F1, F2, F3 ktere se lisily moznosti pouziti sklenene desticky pred film (rovinost filmu) a moznosti pouziti filmu typ 120 nebo 220, posledni modely jsou tzv. white face a odlisuji se bilou maskou kolem objektivu (neni kolem typicky cerny pruh) a jsou ze vsech modelu nejdrazsi.

Samozrejme jsou tam i jine rozdily treba v samospousti, zamykani spouste, dvojitych expozicich atd., ale to hlavni je snad popsano nahore.
  • 0

#68 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 červenec 2008 - 09:05:20

Omlouvam se za dvojity prispevek (admin to urcite zaridi).

Zapomnel jsem, ze i 2,8F se delaly s expozimetrem i bez, ktery se dal dodatecne doplnit. Vsechny F byly delane pro expozimetr, jen proste v nekterych nebyl nainstalovan.
  • 0

#69 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 červenec 2008 - 10:59:36

@Vladik....dik za popis. Ten rolleiclub jsem procital vcera cele odpoledne. Moc pekny web.

Rozhodnuto nemam. Juknu na eeebay a uvidim, jak se veci maji. Ale priznavam, ze pokukuji po tom tvem Autocordu. Krasavec! Trosku mi vadi, ze nema expozimetr. Ne ze bych bez nej neumel fotit, ale preci jen jsem zvyklej na expozimetr ve fotaku ikdyz mam na svych krabickach vetsinou nejaky primitivni. Mozna je to jen o lenosti:-) Externi expozimetr mam (takovej ten rusnackej...Sver-cosi:-) )
Uvidim, popremyslim....
  • 0

#70 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 23 červenec 2008 - 21:04:27

Ja mam Yashicu MAT 124 a nemuzu si stezovat, kvuli kapku sirsimu ohnisku jsem si poridil Autocord, bohuzel jsem ho musel poslat dal do sveta, protoze jsem se nebyl schopen szit se zpusobem ostreni. Optika mne prisla stejna jako u yashicy, jen v protisvetle byla yashica lepsi. Jo a taky jsem mel pujcenej od svagra rolleicord I s triotarem, sice katastroficka matnice i s novym zrcatkem je dost tmava, ale zaverka fungovala i v -8 stupnich a mel krasne mekkou spoust, na stativu nebyla potreba dratenka. Je zajimavy, jak ostry fotky lezou z tak staryho fotaku, jen bocni protisvetlo = smrt. Kdybych si mel vybirat ja, tak bych chtel vyzkouset rolleicorda s xenarem, nevim co se pise v testech, ale na 9x12 pouzivam xenar 135mm 1:4,7 z roku cca 30 bez antireflexu a mam ho rad.
  • 0

#71 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 červenec 2008 - 00:09:02

Sice se Automaty haněly jako méně spolehlivé, ale přesto (končí za 2-3 dny):

ebay.co.uk - pro Michala :-)
  • 0

#72 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 24 červenec 2008 - 14:13:12

Vladíku, děkuju, perfektní popis a odkazy :-) :-)
  • 0

#73 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 srpen 2008 - 11:42:10

20.7."Krucinálfagot, tak jste mě s těma TLR úplně zblbli, že jsem si pro začátek na vyzkoušení pořídil právě před chvilkou na e-Bay Rolleicord Va s Xenarem. Přidal ještě drátěnou spoušť, sluneční clonu a dva filtry. Neodolal jem . . ."

Tak se měsíc s měsícem sešel, vyzkoušeno. No, funguje to. Ale na zadek jsem nepadl. Zvětšeniny na cca 45x45 ukazují, že patrně od té doby udělala konstrukce objektivů a materiály skel určitý pokrok. Kraje pole jsou kulantně řečeno "měkké", sprosťáci by řekli - neostré. Fotografováno bylo na Fomapan 100 s hrdým přídomkem Profe.., časy 1/500, zacloníno na 11, vyvoláno v ID 11 1:3, zvětšováno Magnifaxem 3a s Compononem S.
A tak hledám dál něco o čem bych opravdu mohl říci, že má tak ostrý obraz, že mi málem prořízl film! Porovnával jsem dále ještě Erconu s Tessarem (6x9) a Agfu Isolette s Color Apotarem. Kupodivu nejlépe na tom velkém papíře vyšla Agfa (!), velmi těsně sledována Rolleicordem se stejným problémem ostrosti. Ercona silně zklamala, ale tam bude ještě asi problém v nastavení otření, tedy nasazení přední čočky, s kterou už někdo přede mnou manipuloval.
Dalším pokusným králíkem je teď Mamiya C3 se základní 80-kou, kterou jsem dal dohromady v úterý a hned jí prohnal film pokusník. Časy opět na 1/500, cloním na 11, film Foma, tentokrát vývojka MM neředěná. Negativ velmi pěkný, výřez ze zvětšeniny cca 45x45 velmi slušně ostrý. Že bych byl u cíle?? Nebo mám přehnané požadavky, které může splnit pouze objektiv ze špionážního satelitu? Sakra, ten by byl . . .
Jirka

P.S. Mamiyak - ozvi se na mail, něco ti přepošlu, a přijet na kontrolu můžeš kdykoliv.
  • 0

#74 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 srpen 2008 - 11:44:01

Ještě snad jeden dotaz. Myslíte, že je nějaký rozdíl, myslím v optice, mezi Rolleiflexem a Rolleicordem osazenými Xenarem 3,5/75mm?

Jirka
  • 0

#75 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 22 srpen 2008 - 13:11:37

Ještě snad jeden dotaz. Myslíte, že je nějaký rozdíl, myslím v optice, mezi Rolleiflexem a Rolleicordem osazenými Xenarem 3,5/75mm?
Jirka


Rozdíl bude jenom v tom, že některej kus je lepší a některej o chlup horší, ale jinak je to totéž.
  • 0

#76 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 26 srpen 2008 - 09:48:38

2Fotojiri:

že je tessar (xenar) v rozích poněkud měkký je všeobecně známo, přesto je to však výborný a jinak velmi ostrý sklíčko.

Těžko říct, proč nejste spokojen. Možná máte špatný kus, možná jste čekal příliš mnoho...

A navíc se mi z Vašeho příspěvku zdá, že snad fotíte proto, abyste hnidopišsky porovnával, které sklo má méně optických vad a je v rohu ostřejší.
Fotíme přece kvůli fotkám, ne? Technika je jen náš nástroj...
  • 0

#77 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 srpen 2008 - 12:47:25

Po strasne dlouhe dobe jsem se dostal ke zvetsovani a vsimnul jsem si docela zajimave veci. Prakticky u vsech fotek by mi nevadilo, kdyby byly rohy neostre... Vetsinou jsou stejne mimo DOF nebo jsou nepodstatne. Jak to mate vy?
  • 0

#78 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 26 srpen 2008 - 13:13:12

Po strasne dlouhe dobe jsem se dostal ke zvetsovani a vsimnul jsem si docela zajimave veci. Prakticky u vsech fotek by mi nevadilo, kdyby byly rohy neostre... Vetsinou jsou stejne mimo DOF nebo jsou nepodstatne. Jak to mate vy?


přesně tak! Kápnul si na to! Jsem na tom stejně
  • 0

#79 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 26 srpen 2008 - 14:01:00

těžko nemít rolejflex... Vložený obrázek


Vzpomněl jsem si na výstavu v Praze, na kterou mě vybídl jít kamarád z Brna. Wernera Bischofa jsem neznal a reportážní fotografii jsem, popravdě, moc nevěřil. Ta výstava změnila můj vztah k reportážní fotce. Okamžitě jsem uvěřil tomu co dělal.
  • 0

#80 fotojiri

fotojiri

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 26 srpen 2008 - 18:22:38

2Fotojiri:

že je tessar (xenar) v rozích poněkud měkký je všeobecně známo, přesto je to však výborný a jinak velmi ostrý sklíčko.

Těžko říct, proč nejste spokojen. Možná máte špatný kus, možná jste čekal příliš mnoho...

A navíc se mi z Vašeho příspěvku zdá, že snad fotíte proto, abyste hnidopišsky porovnával, které sklo má méně optických vad a je v rohu ostřejší.
Fotíme přece kvůli fotkám, ne? Technika je jen náš nástroj...


Možná i možná. Dle mého názoru je tu alespoň jedno ALE. Budu-li fotit reportáž či něco podobného, pak si patrně takovéhle věci ani nevšimnu. Viz řada fotografií slavných. Bude-li to ale krajina pak to vidět je. A když se podívám na zvětšeninu (cca 30x40cm), tak tahle nedokonalost pro mne představuje omezení. Samozřejmě, že se najdou i záběry, kde to vadit nebude. Technika je opravdu jen nástroj, ale může být více nebo také méně dokonalý. (Pokud nebudeme bazírovat na tom, existuje-li vůbec.) Neřekl bych, že hnidopišsky porovnávám, spíše hledám sklo, které mi bude svými vlastnostmi vyhovovat. A řekl bych, že onen Sekor na MC3 je opravdu dobrý.
Jirka
  • 0

#81 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 srpen 2008 - 18:40:22

Krásné fotečky od Vojtěcha Slámy z knihy Vlčí med focené dvouokou zrcadlovkou se dají prohlídnout zde:

http://vojtechslama.com/cz/gal1.html


Hůůů ..... paráda :)
  • 0

#82 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 27 srpen 2008 - 11:27:57

Krásné fotečky od Vojtěcha Slámy z knihy Vlčí med focené dvouokou zrcadlovkou se dají prohlídnout zde:

http://vojtechslama.com/cz/gal1.html


Hůůů ..... paráda :)


děkuju, moc se mi líbí
  • 0

#83 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 27 srpen 2008 - 11:37:35

jj taky ty stránky znám a často tam zabrouzdám...kéž bych měla takový úžasný oko jako Vojta Sláma.

Nevíte, kde se dají koupit jeho publikace? Už jsem přemýšlela, že mu napíšu, ale pokud jsou k mání v některém knihkupectví, tak bych zašla rovnou tam.
  • 0

#84 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 srpen 2008 - 15:04:57

Byla by libo TLR? :wink: :)

eBay
  • 0

#85 poly

poly

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 43 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 9

Publikováno 2 září 2008 - 12:29:30

jj taky ty stránky znám a často tam zabrouzdám...kéž bych měla takový úžasný oko jako Vojta Sláma.

Nevíte, kde se dají koupit jeho publikace? Už jsem přemýšlela, že mu napíšu, ale pokud jsou k mání v některém knihkupectví, tak bych zašla rovnou tam.


Já si to koupil na Kosmas.cz

Je to ohromná publikace, doporučuju
  • 0

#86 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 září 2008 - 19:49:30

super, díky :D - jenom teď momentálně nemají skladem :D
ale já vyčkám :)
  • 0

#87 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 září 2008 - 16:53:34

Mel bych dotaz na Vladika.
Tak krasna masinka (Autocord), ktera tu byla na prodej uz je fuc, nebo ukapla slza a z domu nepujde???
Me tak nejak porad lezi v hlave........ :-)
  • 0

#88 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 4 říjen 2008 - 17:44:00

Omlouvam se za pozdni odpoved, ale byl jsem nejakou dobu mimo. Uspesne jsme zachranovali nalezene kote :(

Minolta uz ma noveho panicka, takze Vase dilema je vyreseno.

Bohuzel penize, ktere jsem za ni utrzil a hodlal je investovat jinak, jsem musel dat do necekane opravy Rolleiflexu.... pad..... :lol: Ale musim slozit poklonu panu servisakovi. Prijde mi, ze chodi lepe nez pred tim :wink:

No jo.
  • 0

#89 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 říjen 2008 - 07:43:52

Vladik...dekuji za info. Jedno dilema vyreseno, ale zahy prislo dalsi (coz se dalo ocekavat 8-O )...:-) Ja chci TLR :D
Jooo, kdo zavaha..... :lol:
  • 0

#90 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 říjen 2008 - 08:48:55

cituji za článku na fa.cz:
Tyto přístroje se vyráběly v rozmezí let 1955 až 1966. Za těch 11 let bylo vyrobeno podle sériových čísel kolem 350 000 aparátů.

věřím, že někde na tebe nějaká zbyla :lol:
  • 0

#91 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 říjen 2008 - 10:47:04

Dvě seděly ještě minulý týden ve vitríně u Škody (tedy Minolty Autocord mám na mysli). I když koukám, do Prahy to máš asi trochu z ruky :lol:
  • 0

#92 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 253

Publikováno 5 říjen 2008 - 10:56:33

Docela mě dráždí Mamiya řady C - 33,220,330. Ale jazyky a ebay nejsou moje silná stránka. Nenašel by se nějaký zanícený dražitel, který by s tím pomohl?
  • 0

#93 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 říjen 2008 - 12:32:19

@Blekentvajt
Mam to daleko, ale za mesic jedu domu a v lednu se zase vracim. Ale uz tu nechci byt bez dvouocka. Ty uzasne scenerie... Ziji ve Snowdonii (misto, kde klasicke welske hory vystupuji primo z more). Mraky tesne nad kopcema, kresli neuveritelne stiny do uz tak barevnych strani, kde se pasou ovecky, nebo tam clovek potka starou farmu..... Nekdy jen stojim a zasnu...

Pres Ebay se mi to nechce. Nikdy jsem tam nenakupoval a hlavne bych nerad koupil neco, co by delalo potize:-( Proto nabidka od Vladika byla uzasna...mel k ni vztah a jen tak by neprodal smejda:-)

Uvidim. Snad neco sezenu. Ne snad...urcite:-)
  • 0

#94 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 5 říjen 2008 - 18:04:08

Docela mě dráždí Mamiya řady C - 33,220,330. Ale jazyky a ebay nejsou moje silná stránka. Nenašel by se nějaký zanícený dražitel, který by s tím pomohl?

Jo to mne taky dráždí, naštěstí jsem to rozchodil. Výstupem z toho dráždění bylo, že jsem docela dlouho sledoval právě dražby těchto strojů na ebay. Sice vládnu jen angličtinou a to raději v psané formě, no ale na pár dražeb se šťastným koncem to stačilo. Můžem to probrat cestou na sraz :lol:
V Ostravě má C330 pan Vavřík z Kamrlíku fotografie, tak by ti ji možná ukázal.
  • 0

#95 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 5 říjen 2008 - 18:24:33

Jojo Mamiye Cxxx jsou rozhodne zajimave stroje a taky po nich obcas kouknu, protoze ceny mi prijdou vice nez priznive. Hlavne mam na mysli "starsi - nizsi" modely nez posledni C330. Zrovna nedavno jsem koukal na jednu aukci s C220 se zakladakem a nakonec ji nikdo nechtel ani za 60 Liber. A to byla v krasnem stavu.

Nakonec je ale vzdycky zavrhnu a to ze dvou duvodu. Prvni je paradoxne moznost vymennych objektivu. Protoze uz jen ta moznost by me nutila utracet za ruzne objektivy :lol:, tahat s sebou vice vybaveni, vetsi utrapy pri rozhodovani, ktery pouzit atd. Zjistil jsem, ze mi bohate staci zakladak a hodne vyjimecne si postesknu, ze bych chtel neco delsiho nebo kratsiho. Ale vzhledem k poctu techto povzdechu to prechazim.
No a pak druhy zasadni problem, kterym je velikost a hmotnost techto stroju. Ja mam proste pocit, ze dvouocka by mela byt hlavne maly a skladny fotak a hlavne kvuli tomu byly dvouocky stvoreny .... a to tyhle Mamiye zrovna nejsou :-)
  • 1

#96 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 253

Publikováno 12 listopad 2008 - 18:52:10

Když se jednou rozhodnu, nejde to zastavit. Tak už mám mazlíčka (C33) doma. No mazlíčka, on je to pořádný dvoukilový macek. Ale krásný :wink: Na běhání po ulicích to nebude, na to si nechám Yashicu, ale na všechno ostatní ano. Snad bude kvalita obrázků alespoň jako z Flexarety ;)
  • 1

#97 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 listopad 2008 - 20:58:38

AAa, gratuluji k TLR ;) Tedy v tomto pripade k dalsi TLR.

Koukam bydliste "Jeseniky". Odkud pak presne, neni li to tajne? Zabreh je nedaleko a mam pocit, ze tu byl jedste jeden temnokomornik taky ze Zabreha. To uz by bylo pomalu na sraz :wink:
  • 0

#98 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 253

Publikováno 12 listopad 2008 - 22:01:24

Vladik: JE to tajné, ale když to nikde nevykecáš, tak je to M.Morávka :) Nějaký lokální minisraz by se dal udělat, když už se tady vyskytují separatisti v Plzni, Hradci... :wink: ;) Pomluvíme si navzájem fotky, něco vyfotíme, ožereme si rypáky ;) Ale to by chtělo zvlášť vlákno, ať neděláme nepořádek tady :)
  • 0

#99 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 listopad 2008 - 00:49:47

Rad by jsi koupil TLR. Tedy mel jsem v oku Rolleiflex 2.8 (u Pazdery), ale nekdo byl sikovnejsi... ted jsem objevil inzerat na Mamiyu C220 na paladix-u. Ma nekdo si tou Mamiyou zkousenosti? Velice me ocaril ctvercovy format...a protoze jsem byl zitim v zajeti digitalu a kinofilmu (a stale jsem) rad bych ziskal neco ze zkusenosti tu na temnekomore...od povolanejsich nez-li jsem ja sam.
  • 0

#100 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 24 listopad 2008 - 09:37:46

Rad by jsi koupil TLR. Tedy mel jsem v oku Rolleiflex 2.8 (u Pazdery), ale nekdo byl sikovnejsi... ted jsem objevil inzerat na Mamiyu C220 na paladix-u. Ma nekdo si tou Mamiyou zkousenosti? Velice me ocaril ctvercovy format...a protoze jsem byl zitim v zajeti digitalu a kinofilmu (a stale jsem) rad bych ziskal neco ze zkusenosti tu na temnekomore...od povolanejsich nez-li jsem ja sam.


nojo, to chápu, čtverec je svět sám pro sebe, ale... někomu to sedne, že už jinak ani skoro nemůže a některejm kolegům se to sice líbí, ale ty výsledky holt nemaj a nemaj.... chce to vyzkoušet a dvaosmičkovej rolej je možná na to seznámení, oťukání a vzájemný prověření se zbytečně drahej...
jo a jako tlr král starejch dobrejch časů přímo nesnáší digitál v domě, to pak ty fotky z něj už vůbec nejdou :D :lol: :lol:

jo a vítej!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních