Přejít na obsah


Fotka

Magnola


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
494 odpovědí na toto téma

#101 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 duben 2008 - 20:30:14

matnice 13x18 už je od včerejška doma, vyzkoušená - dobrý. vykomunikuju ti ještě cenu a můžeš ji mít. dělá to pán z turnova


Napiš mi, prosím, taky nějaký info ohledně tý 13x18 matnice. Stačí SZ. Díky.
  • 0

#102 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 duben 2008 - 20:31:47

Kurňa, jak dlouho budu mít pod nickem "nováček"?


Až budeš mít "nakecáno" víc příspěvků, status se vylepší. Podívej na Mamiaka, jakou má vysokou hodnost. :)
  • 0

#103 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 duben 2008 - 11:28:09

matnice 13x18 už je od včerejška doma, vyzkoušená - dobrý. vykomunikuju ti ještě cenu a můžeš ji mít. dělá to pán z turnova


Napiš mi, prosím, taky nějaký info ohledně tý 13x18 matnice. Stačí SZ. Díky.


kvalita dobrá - ozkoušeno srovnáním s originál leptanou matnicí magnoly. obraz je nepatrně hrubší (pískováno), ale pěkně čitelný. cena bude co nevidět. dám vědět
  • 0

#104 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 5 květen 2008 - 21:16:53

Nemám odpověď na předešlé, ale mám dotaz. Nechci zakládat další vlákno, neboť se jedná o Magnolu. Potřebuji nějaké rady na opravu poškozeného měchu u Magnoly. Jedná se o požkození ve hraně a taky v horní části ve skladu. Děkuji za případné rady a typ na řešení.
  • 0

#105 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 6 květen 2008 - 09:12:25

Kožené měchy jsem občas viděl záplatované tenkou kůží.
  • 0

#106 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 6 květen 2008 - 09:18:35

Mám pocit, že Magnola má měch z nějakého papíru ?? Vnitřek polepen černým plátnem.
  • 0

#107 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 6 květen 2008 - 10:59:07

to nevadí - stejně použij tu tenkou (nejtenčejší!) kůži. v nouzi si pomůžeš i přehozenou jeptiškou
  • 0

#108 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 6 květen 2008 - 21:04:44

Tak se pokusím. ale stejně nemám pocit, že to bude to pravé... :D
  • 0

#109 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 květen 2008 - 21:34:08

Měch na mé Magnole je lepen právě tímto a vypadá to fajn. Zkoušel jsem to baterkou zevnitř prosvítit a bez problému. Při manipulaci s měchem jsem taky nepozoroval žádný zádrhel.
  • 0

#110 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 2 březen 2009 - 22:24:15

přátelé, nějak je mi smutno, že se fórum magnola vytratilo takřka před rokem.

mnoho z původních přispivatelů (snad ne všichni!? ) už jí ani nemají! a já jsem jí právě přišel na chuť. miluju tu zvláštní práci s ní a to mazlení.

co jediné mi vadí (a bylo to tu zmíněno a není to magnolou) je ten blázinec, který se kolem člověka strhne, když to někde postaví. nemám to rád, ručí mě to. rozkročenýho troubu s napřaženejma rukama a slunečníma brejlema civícího na své budoucí megapixely každy obejde. o nás si v lepším případě šeptají, v horším případě... no na mě cyklisti v tý stromovce přeci křičeli RADAR!!!! no fuj!

už aby mi nějaká ta magnola říkala pane... :)
  • 0

#111 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 březen 2009 - 22:40:24

vidiš a já se na to právě vždycky těšim až mě někdo objeví a aspoň trochu zavobdivuje :)
  • 0

#112 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 2 březen 2009 - 22:44:46

hmm... asi bych si to měl taky užívat, když fotky vlastně dělat neumím :) alespoň někdy bych si při fotografování užil obdiv...
  • 0

#113 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 březen 2009 - 11:54:02

No o pár lidech bych věděl. Třeba se objevěj.
  • 0

#114 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 březen 2009 - 12:51:17

Zrovna včera jsem dělal kontakty z Magnoly. A to jsem šel zvětšovat Japonce, ale předevčírem jsem vyvolal polozapomenutý planfilm a bylo mi ho líto jak tam tak visel na šňůře... tak jsem si řekl, že z něj udělám kontakt na 24x30 rcčko, co jsem si na ně náhledově kontaktoval ty kluky šikmooký.
A ono vám to na tom větším papíře vypadá tak krásně - kontakt, pak 2 cm černa a pak neexponovaný papír (rámeček jsemi si na to vypižlal takovým tupým žabikuchem z kartonu, co byl u těch rcček).
Jak jsem to viděl, hned jsem vytáhl fomatony a udělal si dohromady tři nevypečenější filmy hned trojmo, protože jsem se každým docela mazlil... (jeden na zeď - konečně budemem mít něco na zdi, další si schovám a poslední vám možná dovezu ukázat na sraz :) )
A lidi, lidi mně nevadí, je náhodou docela sranda pozorovat ty reakce a bavit se s něma, že jo, že se na to furt ještě fotí a že je to hezký :)

Ale mám další schýzu - na lesklým papíře krásně vyniknou jemňoučké nízkokontrastní detaily, typické pro kontakt, na matu se to docela ztrácí, ale ten povrch se mi líbí a neleskne se to tak blbě... takže zas nevím, na co ty kontakty dělat.
  • 0

#115 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 3 březen 2009 - 13:00:57

A hle, alespoň jeden se ozval.
Ty jsi měl Magnolu v Japonsku? No tak to je sranda. Škoda , že jsi ji nevzal do čvachtacích Benátek.

S těma papírama je to vždycky zvažování.
Na to co děláš, bych viděl tak nejspíše lesk 131 - ono se to zas tak neblejská.
Ty strukturovaný spíš na "po světle" a jednoduchý motiv.
Zkoušel jsi kontaktovat mat 132?
  • 0

#116 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 březen 2009 - 13:26:43

nene, Japonci jsou na kinu, já jen, že mi jeden osamocený planfilm z Magnoly dokázal dokonale rozvátit zvětšovací večer ;)
  • 0

#117 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 březen 2009 - 13:30:41

131 jsou ty co o nich teď tak básním, ale už se to na mě leskne docela dost. 132 jsem taky zkoušel (je to matná verze 131, že?) - tam by asi mohla být cesta, ale zas, ty detaily... je to myslím na dost dlouho a nakonec si stejně nevyberu, který papír mi sedne víc. Hádám, že budu dělat všechno na obojí a vybírat fotku od fotky.
  • 0

#118 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 2 červenec 2009 - 21:31:16

tak přátelé, o nějaké to vlákno vedle se narodil nový majitel magnoly. tak jak to s námi vypadá? máme nějaké nové zážitky?

já ano, mám nový stativ, a koukání do magnoly je zas úplně lepčí. až konečně ubastlim nějakej ten rotátor na tank, budu i exponovat :?
  • 0

#119 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 červenec 2009 - 21:43:21

tak přátelé, o nějaké to vlákno vedle se narodil nový majitel magnoly. tak jak to s námi vypadá? máme nějaké nové zážitky?

já ano, mám nový stativ, a koukání do magnoly je zas úplně lepčí. až konečně ubastlim nějakej ten rotátor na tank, budu i exponovat :?


ja mam novy zadek na magnolu od pana Simlika, zadek je fajn.

prispevek upraven. Notorius
  • 0

#120 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 červenec 2009 - 23:06:04

Hlásím že mi dneska pan Vavřík z Kamrlíku fotografie nabízel kazety do Magnoly i s vložkami. A abych to rozšířil mezi pravověrné.... tímto tedy činím.
  • 0

#121 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 6 červenec 2009 - 20:40:32

k tématu:

moje magnola je v pořádku a není na ní co ke zlepšení. jen mé ruce a oko. mám teď půjčený i largor a dá to asi pořádnou fušku se s tím nějak naučit... nějaký tip?
  • 0

#122 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 8 červenec 2009 - 20:48:58

Hlásím že mi dneska pan Vavřík z Kamrlíku fotografie nabízel kazety do Magnoly i s vložkami. A abych to rozšířil mezi pravověrné.... tímto tedy činím.

Zdravím a ďakujem.
Včera som tam získal štyri kusy kaziet aj s vložkami 13x18.
Pánovi Vavríkovi ostali ešte asi štyri kazety s vložkami s redukciou na 9x12 a 10x15, no a samozrejme ešte veľké množstvo iných vecičiek, pre ktoré sa tam oplatí zájsť.. :D
Dobré svetlo.
  • 0

#123 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 červenec 2009 - 19:43:08

k tématu:

moje magnola je v pořádku a není na ní co ke zlepšení. jen mé ruce a oko. mám teď půjčený i largor a dá to asi pořádnou fušku se s tím nějak naučit... nějaký tip?


Můj nejčastější postup, jak proostřit krajinu, je zaostřit na vybrané 2 body pomocí (base) tiltu:
1. s přední i zadní standartou svisle zaostři pomocí posunu přední standarty na vzálenější bod.
2. naklop přední standartu dopředu tak, aby jsi zaostřil bližsí bod.
3. pomocí posunu přední standarty zaostři na vzdálenější bod.
4. zkontroluj jestli jsou oba body ostré. pokud ne, jdi na 2
5. přicloň dle chuti :)

Chce to hlavně cvičit - nemusíš fotit, jen si ostři, nauč se hýbat s rovinou ostrosti tak, jak chceš - teoreticky bys měl být schopen zaostřit na 3 různé vpodstatě jakokoli umístěné body ve scéně. Zvládnout to chce dost praxe, zvlášť s Magnolou. (odemě to sedí, na Magnolu jsem 2 měsíce nesáhnul a ostřím typicky tak hodinu)
Nebo si vem nějaké v reálu rovnoběžné linie, které se ti na matnici sbíhají a zkus je tam zrovnoběžnit (=nastav zadní standartu tak, aby matnice byla rovnoběžná s těmi liniemi )
Obojí se to dá provozovat po večerech doma ;)
  • 0

#124 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 9 červenec 2009 - 21:16:45

Můj nejčastější postup, jak proostřit krajinu, je zaostřit na vybrané 2 body pomocí (base) tiltu:
1. s přední i zadní standartou svisle zaostři pomocí posunu přední standarty na vzálenější bod.
2. naklop přední standartu dopředu tak, aby jsi zaostřil bližsí bod.


Jen malá technická (Magnolu jsem neměl zase tak dlouho) - jak se dá u Magnoly naklopit přední standarta dopředu? U té mojí se naklápěla jen dozadu, dopředu jsem musel nejdřív sklopit podlahu a celou přední standartu vysunout nahoru - tím jsem sice dostal požadované naklopení dopředu, ovšem zase se mi rozjelo zaostření...
  • 0

#125 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 červenec 2009 - 06:42:25

díky karle!

u toiho largoru je asi opravdu potíž, že nemá tu "zarážku" na nějakou základní pozici, jako belar. ale budu trénovat.
  • 0

#126 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 červenec 2009 - 08:40:13

Jen malá technická (Magnolu jsem neměl zase tak dlouho) - jak se dá u Magnoly naklopit přední standarta dopředu? U té mojí se naklápěla jen dozadu, dopředu jsem musel nejdřív sklopit podlahu a celou přední standartu vysunout nahoru - tím jsem sice dostal požadované naklopení dopředu, ovšem zase se mi rozjelo zaostření...


Jo, dělám to stejně - pokud čekám, že budu chtít naklopit přední standartu dopředu, zrovna sklopím podlahu, nějak mi nepřišlo, že bych to měl zdůrazňovat ;)
  • 0

#127 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 červenec 2009 - 08:42:49

díky karle!

u toiho largoru je asi opravdu potíž, že nemá tu "zarážku" na nějakou základní pozici, jako belar. ale budu trénovat.


Myslím, že by nebyl moc problém si tam zarážku dopilovat ;)
  • 0

#128 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 červenec 2009 - 08:46:42

Ještě snad jedna poznámka, víte, že Magnola má trojitý, a ne jen dvojitý, výtah, že jo? (ono je to dost dovedně zakamuflovaný, chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, že tam je)
  • 0

#129 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 10 červenec 2009 - 08:49:46

Tak tak, pekného pol metra to má.. :)
  • 0

#130 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 červenec 2009 - 08:52:03

Ještě snad jedna poznámka, víte, že Magnola má trojitý, a ne jen dvojitý, výtah, že jo? (ono je to dost dovedně zakamuflovaný, chvilku mi trvalo, než jsem přišel na to, že tam je)


je to tak, prisel jsem na to vcelku nahodou, bohuzel pak je to dost napruzene, neprijde mi to moc stabilni :)
  • 0

#131 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 10 červenec 2009 - 09:23:17

jj, taky jsem na to přišel náhodou. sice to asi nevyužiju, ale jsem rád.
  • 0

#132 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 červenec 2009 - 09:26:18

Pravda nevypadá to nijak stabilně, ale stejně si časem chci pořídit něco kolem čtyřstovky a ozkoušet to. Bez větru by to něměl být nepřekonatelný problém. A v nějhorším se dají nosit dva stativy :)
  • 0

#133 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 prosinec 2009 - 13:53:17

Zdravím,
taková Magnola v zachovalém stavu + několik kazet na 13×18, možná nějaká vložka na menší formát - jakou nadhodit asi cenu, když bych ji chtěl koupit?
  • 0

#134 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 prosinec 2009 - 14:08:37

Zdravím,
taková Magnola v zachovalém stavu + několik kazet na 13×18, možná nějaká vložka na menší formát - jakou nadhodit asi cenu, když bych ji chtěl koupit?

No záleží taky, co to je zachovalý stav. Jestli není vyběhaná dráha přední standarty, jestli k tomu jsou oba objektivy, stav skel a závěrek. Magnola s Belarem a pár kazetama se dá koupit za cca 4.500 - 6000,-. S Belarem a Largorem cca 7500,- a více podle stavu. samozřejmě se dá narazit i na jiné ceny, ale to je spíše o štěstí.
  • 0

#135 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 prosinec 2009 - 14:15:06

No já si byl u té paní nedávno pro bubnovou leštičku a zjistil jsem, že má mnoho fototechniky, vč té Magnoly, ale nechal bych to až trochu našetřím, pak bych se tedy na ni jel podívat a vyzkoušet.
  • 0

#136 zemekf

zemekf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 leden 2010 - 06:38:16

Já dal desítku, obě skla, deset kazet.

Jo nemáte někdo vložky na 13-18??? vyměnil bych za 9-12.
  • 0

#137 zemekf

zemekf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2010 - 23:06:37

Ale mám další schýzu - na lesklým papíře krásně vyniknou jemňoučké nízkokontrastní detaily, typické pro kontakt, na matu se to docela ztrácí, ale ten povrch se mi líbí a neleskne se to tak blbě... takže zas nevím, na co ty kontakty dělat.
_________________
Já přišel na to, že se mi lesk nelíbí, a matný papír je takový, no......
Takže sem zvětšoval,kopíroval na lesk, ten sem šoup na leštičku emulzí nahoru a přiklopil to plátnem. Sušit do skoro sucha, pak to z toho plátna stáhnout, a nechat dojít jen tak.
Nevím - zkuste, velice zajímavý povrch. Mě se líbí.
  • 0

#138 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 20 leden 2010 - 23:32:14

No a máš to jako Sudek - sušení na prádlové šňůře - lépe je to oblepit a usušit, nebo polosuché usušit mezi filtr. papíry... Zůstanek pololesklý povrch a podrobnosti zůstaou. Sudek sušil i rastrové a další povrchy, často nazelenalé, jodostříbrné...
Záleží jen, jak jsi sám spokojený - někomu se to vždy bude líbit - nelíbit.
  • 0

#139 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 leden 2010 - 09:27:52

Ohledně poměru matnost / netopení detailů mi přijdou naprosto geniální papíry Kentmere Fineprint VC s povrchem Finegrain. Jedinými nectnostmi jsou cena (Fomička to není) a naprostá neovlivnitelnost tónu - je to dokonale neutrální při koupání ve všem od misky s GDL až po yáchodovou mísu.
Teď údajně ještě dělají jakýsi Finegrain Warmtone, ale ten jsem ještě neviděl.
  • 0

#140 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 leden 2010 - 09:39:16

Ten povrch finegrtain má i fomabrom 123 - akorát fomu tomu říká pololesklý velvet.
  • 0

#141 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 leden 2010 - 09:48:55

Ten povrch finegrtain má i fomabrom 123 - akorát fomu tomu říká pololesklý velvet.


Díky ti dobrá vílo, máš u mně pivko 8-)
  • 0

#142 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 leden 2010 - 10:02:14

přátelé, když už tu téma magnola ožlo. chtěl bych si pro seb nějak zjistit, kolik nás aktivních magnolářů je. třeba formou SZ kdyby bylo možno se mi jen přihlásit pomocí třeba následujícího kódování:

1 - jsem vlastník, fotograficky neaktivní
2 - občas magnolou něco vyfotím
3 - poměrně často magnolou fotografiuji
4 - je to můj hlavní fotografický přítel

případně nějak slovně doplnit vztah k přístroji, užívané objektivy, preferovaná témata. výstup bych shrnul třeba za týden, čtrnáct dní tuna.
  • 0

#143 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 21 leden 2010 - 11:07:44

Mam dotaz,

jsem vlastnikem Magnoly, kdyz vlastnim Linhof Medizin, podle ktereho byla Magnola okopirovana? :D
  • 0

#144 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 leden 2010 - 11:34:58

no... to jsi takový magnolí aristokrat. přiznám se bez mučení, že tě mezi nás počítám předem :D a rád
  • 0

#145 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 21 leden 2010 - 11:49:29

To je vtipny :D Magnoli aristokrat.... :D

Kdyz ja stejne zatim jen ten velkoformat otukavam. Nekdy by me ale zajimalo prime srovnani Magnoly a Linhofky. Magnolu jsem si osahaval jen kratce u Notoria a na nejake "zavery" to nebylo.
Jak to vlastne ti soudruzi dobre ci spatne okopcili?
  • 0

#146 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 11:51:20

To je vtipny :D Magnoli aristokrat.... :D

Kdyz ja stejne zatim jen ten velkoformat otukavam. Nekdy by me ale zajimalo prime srovnani Magnoly a Linhofky. Magnolu jsem si osahaval jen kratce u Notoria a na nejake "zavery" to nebylo.
Jak to vlastne ti soudruzi dobre ci spatne okopcili?

Covece, nekde se tady k tomu vyjadroval Mamiak, ktery mel moznost primeho porovnani. Ale result uz si nepamatuju. :D Ale muzu vzit Magnolu na sraz a porovname. ;)
  • 0

#147 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 21 leden 2010 - 12:07:45

No, on ji Mamiak videl i jak jsem byl na srazu v HK a cosi rikal. Ale nejak me to tehda prave minulo.

Na sraz ji urcite vezmu :D
  • 0

#148 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 21 leden 2010 - 15:15:52

Pravdu mas!

Hele, delali se k Magnole jeste jine objektivy nez Belar a Largor?
  • 0

#149 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 leden 2010 - 15:17:35

Pravdu mas!

Hele, delali se k Magnole jeste jine objektivy nez Belar a Largor?

Bohužel ne. Nějakej delší by nebyl na škodu, co? :lol: O tom, že se tam dá dát kdeco, nemusím psát.
  • 0

#150 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 leden 2010 - 15:30:20

jj, já tam nalámal ten telemegor od tebe a jde to, dagora jsem tam viděl a tak podobně. magnola snese mnohé.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních