Přejít na obsah


Fotka

Dálkoměry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1123 odpovědí na toto téma

#301 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 listopad 2008 - 12:42:59

uhmm fajn tak teda predbezne v stredu. Dikes
  • 0

#302 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 listopad 2008 - 14:56:44

Dobre ja s tým budem počítať a ešte to potvrdím.
  • 0

#303 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 listopad 2008 - 21:46:25

Zdravím diaľkometrážnikov :lol:. Mám po dedkovi Leicu IIIc so Summitarom 50/2. Clona na objektíve ide trochu ztuha, takže by potreboval premazať a telo si vyžaduje opravu väčšieho rozsahu - nefunguje závierka. Vedeli by ste mi doporučiť niekoho, kto by túto opravu vedel vykonať? Preliezol som zbenže toto fórum, kde som sa dočítal čosi o pani Konečnej, ale nenašiel som na ňu nikde kontakt. Budem vďačný, ak sa podelíte o vaše tipy a skúsenosti, ktoré ma posunú o ďalší krok k právoplatnému prispievaniu do fóra ďiaľkomerných mašiniek :cry:.
  • 0

#304 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 listopad 2008 - 21:52:35

Je neco na co by se melo dat pozor pri nakupu Leici M4-P? Tedy krome ceny?
  • 0

#305 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 prosinec 2008 - 00:04:24

Je neco na co by se melo dat pozor pri nakupu Leici M4-P? Tedy krome ceny?


myslim si ze neni, je to stejna jak Leica M6, akorat nema expozimetr, Pcko uz ma 28mm ramecek, super fotak - ale proc nejit do M6? pravda me se take M4-P libi, ale to vsechny Leicy :(
  • 0

#306 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 leden 2009 - 15:56:43

Ahoj vespolek,

prošel jsem zdejší vlákno dálkoměrů, vlákno Hi Maticu, browsoval jsem a gůgil a jsem z toho jelen.
Chtěl bych malinký levný lehký dálkoměr bez výměnného skla, ideálně poměrně širokoúhlý a světelný. 35/1.4 je asi říše snů, takže nějakých těch 40/1.7, s dobrou kresbou. S trochu spolehlivým měřením a prioritou clony, ale i s manuálem. S ručním ostřením i převíjením, s ASA aspoň 400, ale raději víc.
Doufám, že jsem nepopsal Leicu za 40 tisíc, koukal jsem právě po Hi Maticu (rokkor 40/1.7), ale nějak je delší dobu nedostupný (doustupné jsou méně světelné varianty). Yashica 35 electro je už hodně velká. Jsou ještě jiné možnosti? Nějaký ten Canonet, nebo Koniky, Contaxy .. ? Jak jsou na tom opticky a se spolehlivostí?
Díky za tipy, pokud je ještě co tipovat.
  • 0

#307 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2009 - 16:15:08

...Chtěl bych malinký levný lehký dálkoměr bez výměnného skla, ideálně poměrně širokoúhlý a světelný. 35/1.4 je asi říše snů, takže nějakých těch 40/1.7, s dobrou kresbou. S trochu spolehlivým měřením a prioritou clony, ale i s manuálem. S ručním ostřením i převíjením, s ASA aspoň 400, ale raději víc.

...

Jsou ještě jiné možnosti?...

Ahoj.
no moc moznosti asi nebude, ale kdyz malinko slevis z te svetelnosti (a snadno dozenes citlivejsim filmem), tak docela rozumna volba je Olympus XA s vynikajicim 2.8/35 objektivem a slusnym merenim. Navic uzaviratelny objektiv pevnou krytkou v mini tele a to vse z doby, kdy Olympus delal jeste fotaky :o) O nicem lepsim blizicim se tvym pozadavkum nevim.

Martin
  • 0

#308 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2009 - 16:21:02

Ahoj vespolek,

prošel jsem zdejší vlákno dálkoměrů, vlákno Hi Maticu, browsoval jsem a gůgil a jsem z toho jelen.
Chtěl bych malinký levný lehký dálkoměr bez výměnného skla, ideálně poměrně širokoúhlý a světelný. 35/1.4 je asi říše snů, takže nějakých těch 40/1.7, s dobrou kresbou. S trochu spolehlivým měřením a prioritou clony, ale i s manuálem. S ručním ostřením i převíjením, s ASA aspoň 400, ale raději víc.
Doufám, že jsem nepopsal Leicu za 40 tisíc, koukal jsem právě po Hi Maticu (rokkor 40/1.7), ale nějak je delší dobu nedostupný (doustupné jsou méně světelné varianty). Yashica 35 electro je už hodně velká. Jsou ještě jiné možnosti? Nějaký ten Canonet, nebo Koniky, Contaxy .. ? Jak jsou na tom opticky a se spolehlivostí?
Díky za tipy, pokud je ještě co tipovat.


Olympus 35RD
  • 0

#309 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 4 leden 2009 - 16:34:36

... 35/1.4 je asi říše snů, takže nějakých těch 40/1.7, s dobrou kresbou. S trochu spolehlivým měřením a prioritou clony, ale i s manuálem. S ručním ostřením i převíjením, s ASA aspoň 400, ale raději víc.
Doufám, že jsem nepopsal Leicu za 40 tisíc, koukal jsem právě po Hi Maticu (rokkor 40/1.7), ale nějak je delší dobu nedostupný (doustupné jsou méně světelné varianty). Yashica 35 electro je už hodně velká. Jsou ještě jiné možnosti? Nějaký ten Canonet...
...Díky za tipy, pokud je ještě co tipovat.


No pěknej přehled je třeba tady. Z těch světelnějších se občas objevují Olympusy a Canonety, tu Hi-Maticu 7sII jsem třeba zatím naživo jěště neviděl... Jinak já mám Olyho 35SP a je to moc fajn strojek, ale trochu větší než ty ostatní.Ale má bodový měření a měří i na manuálu. No a 35/1.4? Tak tomu je nejblíž asi Yashica Electro 35 CC/CCN - 35/1.8, ale ta nemá manuální režim :roll:, je celkem míň obvyklá a přiměřeně dražší (jedna se mi válí v šuplíku za 200Kč, ale té někdo kuchl dálkoměr).
  • 0

#310 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 leden 2009 - 16:43:12

Děkuju za bleskové odpovědi, to je moc pěkný odkaz, už to studuju!!
Bohužel ty nejhezčí kousky stojí už několik set dolarů :roll:
  • 0

#311 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 4 leden 2009 - 17:02:42

No pokud s tím chceš fotit, a to ty chceš, že :roll: , tak není stoprocentní kosmetický stav podmínkou. No a to pak jsou ty ceny nižší. Třeba mě ten Oly stál 650,- plus práci s připájením jednoho drátu k expozimetru, co byl uvolněnej :evil:, oficiálně měla "nepřesný expozimetr". Ale to byla celkem haluz.
  • 0

#312 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 leden 2009 - 17:04:47

Nefunkční "na opravuL kupovat nehodlám, jinak kosmetika mi jedno je, to jo. Koukám teď na variantu Olympus 35 DC, ta se mi docela pozdává, jen zjišťuju, co všechno jí oproti RD chybí. Do nějakých 2k CZK bych asi zainvestoval, víc se mi moc nechce.
  • 0

#313 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 4 leden 2009 - 17:08:59

DC - tuším, že nemá plnej manuál, jde jen jako poloautomat, ale měl by mít stejnej objektiv, snad moc nekecám...U Pazdery jsem ho jednou viděl za 300,- (ale ani nevím, jestli mu něco nebylo) Tož tak.
  • 0

#314 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2009 - 17:53:13

Děkuju za bleskové odpovědi, to je moc pěkný odkaz, už to studuju!!
Bohužel ty nejhezčí kousky stojí už několik set dolarů :roll:


Olympus 35RD jsem koupil na paladixu za 1500,- v super stavu. Za stejné peníze jsem ho zase pustil dál.
  • 0

#315 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 leden 2009 - 18:24:25

No tak to je solidní cena, bál jsem se, že to bude mnoho tisíc. Když je to tak, počkám si, čím fotit mám :roll:
Buď na ten Olympus RD, nebo Hi Matic 7sII nejspíš.
  • 0

#316 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2009 - 18:32:09

No tak to je solidní cena, bál jsem se, že to bude mnoho tisíc. Když je to tak, počkám si, čím fotit mám :roll:
Buď na ten Olympus RD, nebo Hi Matic 7sII nejspíš.


Dpooručuju vyzkoušet osobně, pokud je možnost. Mně ten Olympus nevyhovoval jedinou věcí - špatně se mi s ním ostřilo i jen v lehkém protisvětle. to samé s Yashikou Electro 35GTN(1500Kč), obojí jsem prodal za stejnou cenu dál. Zatím se mi nejlíp ostří s Kievem4A. Pokud uvažuji dálkoměr.
  • 0

#317 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 leden 2009 - 18:35:10

Já jsem prakticky ani dálkoměr neměl v ruce, chci koupit levně z eBay ... Když to nepůjde, zůstanu u velké těžké krávy SLR :roll:
  • 0

#318 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 leden 2009 - 19:51:57

Já jsem prakticky ani dálkoměr neměl v ruce, chci koupit levně z eBay ... Když to nepůjde, zůstanu u velké těžké krávy SLR :roll:


no Himatic 7sII nebo Oly 35RD se na ebay moc levne sehnat nedaji - lidi po nich hodne pasou :evil:
  • 0

#319 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 4 leden 2009 - 19:57:13

No, u Olympusů celkem obecně se to má tak, že protisvětlo dálkoměru nesvědčí. Ale když se nechá dálkoměr vyčistit a eliminují se rozptylný efekty prachu na skle, je to hned jiné kafe. Jinak třeba s Moskvou 2(což je taky dálkoměr :evil: ) se mi ostří taky líp než s tím Olym. Ale je to spíš otázka zvyku-a je to něco úplně jinýho než SLR :roll:
  • 0

#320 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 leden 2009 - 20:21:13

už ste měl někdo aspoň v ruce novej zeiss ikon zm? vypadá víc než sympaticky a navíc má voproti lejce takový maskulinější tvary a ne tak kurevskou cenu :roll:
  • 0

#321 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 leden 2009 - 20:24:24

už ste měl někdo aspoň v ruce novej zeiss ikon zm? vypadá víc než sympaticky a navíc má voproti lejce takový maskulinější tvary a ne tak kurevskou cenu :roll:


Myslim ze MSL ho zrovna ma :evil:, on vnitrek je myslim z Bessy, zaverka a tak (dalkomer ne - ten umi i 28mm to Bessa R2x neumi). No dela to take Cosina nekde ve vychodni Asii.

Me prijde ze koupit jetou Leicu M6 je porad pohoda - daji se koupit od 18 000 na ebay, uz jsem videl i buy it now za cca 14 000 :o a byla v poradku.

Akorat, ze telem to zacina - ty objektivy jsou vetsi darda - ale zalezi co chces..
  • 0

#322 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2009 - 20:36:10

už ste měl někdo aspoň v ruce novej zeiss ikon zm? vypadá víc než sympaticky a navíc má voproti lejce takový maskulinější tvary a ne tak kurevskou cenu :roll:


Jo jo, jak pise Vlcak, mam to poteseni vlastnit toho Zeisse. Musim rici, ze jsem naprosto spokojen, fotak je to paradni, zpracovani nemecke, ehm totiz japonske :evil:) Zkratka obe firmy (Zeiss/Cosina) odvedly dobrou praci. Foti se s nim vyborne a proti Leice ma ponekud prijemnejsi (obrovskou) ocnici hledacku, takze na tu jeho "vykladni skrin" muzes pohodlne koukat i brylemi. Coz zatim neni muj pripad, ale jako pocitacnika me to asi casem nemine. Ja mel stesti, ze jsem padl na velmi dobrou cenu a zaroven nizky dolar, takze nebylo moc o cem premyslet. Pokud clovek netrpi takovou tou iracionalni (a tezko lecitelnou :o) touhou po Leice, tak je ten Zeiss vyborna volba.
  • 0

#323 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 332

Publikováno 4 leden 2009 - 21:51:21

Jen tak pro zajímavost - oba Olympusy, DC i RD se v tuzemsku koncem 70. let prodávaly, i když byly prakticky jen podpultovým artiklem pro dobré známé vedouciích prodejen FOTO-KINO. Zatímco obvyklé Minolty Hi-matic a Camonety 28 a další podobné dálkoměrné kompakty stály obvyklých 2500,- Kčs, tyhle Olympusy koštovaly 4500,- resp. 4600 korun, t.j. dva slušné učitelské platy. Já si tenkrát koupil v OD Prior Olympus 35 RC, což je automat i kompletní manuál s 5-čočkovým Zuikem sice jen 2,8, ale opticky špičkový. Nevypadá až tak exkluzivně jako ty dražší, ale fotilo se s ním parádně i co do ovládání, ostření atd. Jediné, co mi vadilo, byla blbě umístěná páčka samospouště, dala se ale naštěstí snadno odmontovat. Stál tehdy 3200,- Kčs, ale fakt jsem nikdy nelitoval.
  • 0

#324 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 leden 2009 - 21:57:08

Ale co jsem našel, tak DC nemá manuál, jen prioritu clony, ne?
  • 0

#325 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 332

Publikováno 4 leden 2009 - 22:01:34

ne clony, ale času
  • 0

#326 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 332

Publikováno 4 leden 2009 - 22:05:48

co to kecám, to je právě moje RC, nastaví se konstantní čas a skáče clona. Tak je tomu i u dražšího RD, DC má tedy jen programovou automatiku, společně jdou čas i clona
  • 0

#327 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 leden 2009 - 22:17:46

Teda teď jsem zmatený, priorita clony = automatika času = nastavím clonu a k tomu mi to hodí čas. To jsem myslel, že je (po manuálu) základ a lepší RF to mají. Nebo se pletu?
  • 0

#328 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 332

Publikováno 4 leden 2009 - 22:39:48

Časový automat bylo u Olympusů až XÁčko, v době víceméně mechanických závěrek tohle ještě nebylo, jen u Yashik GT a GTN ano. Proto jsou to taky takový krávy. Čili buď jenom programová automatika nebo clonová s možností plného manuálního nastavení
  • 0

#329 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 leden 2009 - 22:44:21

Aha začínám se orientovat, děkuju. No takže si asi posvítím znou i na ty Canonety
  • 0

#330 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 leden 2009 - 22:44:43

už ste měl někdo aspoň v ruce novej zeiss ikon zm? vypadá víc než sympaticky a navíc má voproti lejce takový maskulinější tvary a ne tak kurevskou cenu :)


Jo jo, jak pise Vlcak, mam to poteseni vlastnit toho Zeisse. Musim rici, ze jsem naprosto spokojen, fotak je to paradni, zpracovani nemecke, ehm totiz japonske :)) Zkratka obe firmy (Zeiss/Cosina) odvedly dobrou praci. Foti se s nim vyborne a proti Leice ma ponekud prijemnejsi (obrovskou) ocnici hledacku, takze na tu jeho "vykladni skrin" muzes pohodlne koukat i brylemi. Coz zatim neni muj pripad, ale jako pocitacnika me to asi casem nemine. Ja mel stesti, ze jsem padl na velmi dobrou cenu a zaroven nizky dolar, takze nebylo moc o cem premyslet. Pokud clovek netrpi takovou tou iracionalni (a tezko lecitelnou 8-)) touhou po Leice, tak je ten Zeiss vyborna volba.


hmm, děkuju... celkem bych stál o to si ho moct někde ochmatat. předpokládam, že oficiální dovozce do čr neexistuje a ještě tak se zbožim na skladě. nechystáš se na jaře třeba na sraz tk do nedvědice? :wink:
  • 0

#331 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 09:49:39

hmm, děkuju... celkem bych stál o to si ho moct někde ochmatat. předpokládam, že oficiální dovozce do čr neexistuje a ještě tak se zbožim na skladě. nechystáš se na jaře třeba na sraz tk do nedvědice? :wink:


Predpokladas spravne, s dovozci je to tu bida. Co se tyce ochmatani, rad to nekde ukazu, ale do Nedvedice se nechystam, uprimne jsem v tomto ohledu ponekud nespolecensky, tedy alespon co se tyce vetsich akci. Ale nemam problem nekdy zajit nekde na pivo/kafe. Takze nejlip asi nekdy v Praze, kde byvam relativne casto (predpokladam, ze Litomerice uz jsou docela dost z ruky).
  • 0

#332 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 leden 2009 - 10:14:12

tak jo, já sem v práci celej den s lidma, takže sem vlastně úplně nespolečenskej už taky :wink: pošleš mi třeba kontakt - až budu v tý praze, že bych se ozval?
  • 0

#333 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 10:19:27

tak jo, já sem v práci celej den s lidma, takže sem vlastně úplně nespolečenskej už taky :wink: pošleš mi třeba kontakt - až budu v tý praze, že bych se ozval?


Jo jo, to je presne ten muj duvod, ta prace s lidma. Ve volnem case nerad vidim vic jak dva tri lidi pohromade :)). Kontakt poslu pres SZ, ale pokud bys jel do Prahy, ozvi se radeji den dva predem, nebyvam zde kazdy den, nekdy pracuju z domu nebo couram po zakaznicich.
  • 0

#334 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 leden 2009 - 10:29:39

ale jinak je vlastně máme vobá docela rádi, když je i fotíme, žejo :)
že ty seš kolega nejen přes focení? :wink:
  • 0

#335 msl

msl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 10:34:45

ale jinak je vlastně máme vobá docela rádi, když je i fotíme, žejo :)
že ty seš kolega nejen přes focení? :wink:


no jo, ja mam lidi moc rad, jen jich nesmi bejt moc... S tim kolegou nevim, viz SZ. :)
  • 0

#336 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 5 leden 2009 - 10:38:22

Já jsem prakticky ani dálkoměr neměl v ruce, chci koupit levně z eBay ... Když to nepůjde, zůstanu u velké těžké krávy SLR :)


to je přesně ten okamžik k poznávacímu zájezdu:wink:
asi bych v počátku tu světelnost až tak neřešil i s 2,8 se dá pracovat, výjimkou může být třeba hospoda focená na 400
náhodou mi doma zahálí
tohle - před lety jsem za to autorovi článku zaplatil nemalé peníze, ale nakonec jsem s ním moc nefotil
neni to plnej automat, ale dá se dobře pracovat v časové automatice a zablokování expozice namáčknutím spouště
jinak můj poslední přírůstek olympus 35 rc - to je mazel! malej, samý železo, moc pěknej přístroj příruční a není tak drahej, hlavně kvůli 2,8 sklu a má i manuální režim, ten můžu jako startovací dálkoměr klidně doporučit
  • 0

#337 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2009 - 08:14:39

himself:
Pokud bys uvažoval o Olympusu 35RD, tak je zrovna na Paladixu. A vypadá to na můj bývalý kus. :? kuk
  • 0

#338 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 leden 2009 - 11:00:39

Inzerát nenalezen :)
Nicméně jsem vydražil Hi Matic E, tak uvidíme, co z toho vypadne :-)
  • 0

#339 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 leden 2009 - 12:09:27

Inzerát nenalezen :wink:
Nicméně jsem vydražil Hi Matic E, tak uvidíme, co z toho vypadne :-)


Asi byl rychle pryč, byl za 1700,- a v super stavu. S Hi-Maticem užiješ taky spustu srandy. :)
  • 0

#340 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 únor 2009 - 16:52:07

Vážení kolegové,
S dálkoměry fotím už vice jak 30 let. Poslední dobou je také sbírám a opravuji (prosím nežádejte mne o provedení opravy, dělám to jen jako hobby a velmi zřídka na to mám čas). Moje sbírka čítá vysoko přes 100 ks kinofilmových dálkoměrů. Je v ní řada zajímavostí, ale nejsou v ní drahé aparáty (Leicy, Contaxy...)
Ptejte se mne na co chcete, já ... když budu vědět odpovím.
Nabízím možnost prohlédnutí či zapůjčení aparátů ze sbírky, pokud najdeme způsob jak se setkat.
  • 0

#341 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 24 únor 2009 - 17:05:47

Vážení kolegové,
S dálkoměry fotím už vice jak 30 let. Poslední dobou je také sbírám a opravuji (prosím nežádejte mne o provedení opravy, dělám to jen jako hobby a velmi zřídka na to mám čas). Moje sbírka čítá vysoko přes 100 ks kinofilmových dálkoměrů. Je v ní řada zajímavostí, ale nejsou v ní drahé aparáty (Leicy, Contaxy...)
Ptejte se mne na co chcete, já ... když budu vědět odpovím.
Nabízím možnost prohlédnutí či zapůjčení aparátů ze sbírky, pokud najdeme způsob jak se setkat.


Tak hnedle mě napadá jedna otázečka. A to na Yashicu Electro 35 CC. Netušíte zdali existuje nějaký způsob čím nahradit chybějící rozptylku v dálkoměru?Takovou tu malou, co má osu kolmo k ose pohledu.Podle toho co jsem našel to vypadá, že jediná možnost je ji kuchnout z jinýho kusu,vykazujícího nefunkčnost z jiných důvodů, což vzhledem k "hojnosti" těchto stroječků je celkem problém.
  • 0

#342 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 únor 2009 - 17:32:50

Tak hnedle mě napadá jedna otázečka. A to na Yashicu Electro 35 CC. Netušíte zdali existuje nějaký způsob čím nahradit chybějící rozptylku v dálkoměru?Takovou tu malou, co má osu kolmo k ose pohledu.Podle toho co jsem našel to vypadá, že jediná možnost je ji kuchnout z jinýho kusu,vykazujícího nefunkčnost z jiných důvodů, což vzhledem k "hojnosti" těchto stroječků je celkem problém.


Co tak zkusit, jestli by nepasovala čočka z YE 35 FC? Je to příbuzný model a dá se získat za pár šupů (nezachovaly se téměř žádné fungující kusy). Mám jak CC tak FC, mohl bych to alespoň zběžně ověřit, jen si na to vzpomenout o některém z mála víkendů, kdy se dostanu domů.

Co se s tou čočkou stalo? Takovou závadu jsem ještě neviděl.
  • 0

#343 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 24 únor 2009 - 18:48:59

Nevím, ke mě se dostala už bez čočky(skoro zadarmo s tím, že je vadný dálkoměr).Možná šla na náhradní díly do nějakého kosmeticky zcela bezvadného kusu, ale podle toho, že jinak je strojek plně funkční a je i dost pěkně zachovalej bych to tipoval na vypadení a následnou destrukci. Původně jsem myslel, že je slezlý zrcátko, ale když jsem oddělal horní kryt, jen jsem nevěřícně koukal.To sklíčko tam prostě vůbec nebylo.Jenom prázdnej rámeček od něj.
FC mě už napadla, ale mám pocit, že dálkoměr je tam řešen trochu jinak než u CC, ale mohla by to být cesta.Zatím jsem to porovnával s Y.E.35 GT, ale tudy cesta nevedla.Za případné ověření předem děkuji, nějak se mi nechce to zkoušet znovu naslepo. No a když nic, tak jako hledáčkovej kapesní strojek to taky není k zahození, že. Jak říkám, byla vážně za hubičku, takže to řeším spíš proto, že jinak je pěkná, funkční a příjde mi škoda, že od plné kondice ji dělí "jen" tahle závada.
  • 0

#344 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 únor 2009 - 20:27:18

Jen co me tak napadlo - nezvladli by to v ocni optice? Vybrousit brylove sklo pozadovane opticke mohutnosti a pak z toho vyriznout kousek velikosti a tvarem odpovidajici te chybejici coce (na oboji by meli mit technologii, nebo aspon mit nekoho, kdo ji ma). Asi by to chtelo mit zname, nebo aspon nemale kouzlo osobnosti.
  • 0

#345 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 24 únor 2009 - 21:08:44

To: Karel2Kouril

A vy víte, jaká je požadovaná optická mohutnost? Pokud ano, je tato cesta schůdná.

To: Bret3

V takovém případě bych se asi pustil do opatrné demontáže v naději, že ta čočka je někde zapadlá.
  • 0

#346 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 24 únor 2009 - 21:26:23

Karel2Kouril: No a alespoň nějakou informaci o optické síle té chybějící čočky, což je to, co mi chybí. :D No ono šlo jen o to, jestli třeba nějakej typ, jako třeba zmíněná FC nemá stejnou konstrukci dálkoměru a liší se třeba jen "rámečkem". Jinak už to začíná být nepříjemně komplikovaný a úměrně tomu i drahý.

dubraro: zapadlá bohužel není, už jsem ji hledal... :) Ono upřímně řečeno ani nemá moc kam zapadnout. Vypadá to, že ji prostě někdo z mně neznámých důvodů odstranil.Docela by mě zajímala ta příbuznost s FC, asi by mi stačila jen informace o nějaké celkové podobnosti vlastního ústrojí dálkoměrů CC a FC.Protože pokud nejsou "skoro stejné", je asi pravděpodobnost použití stejných dílů celkem mizivá.
  • 0

#347 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 únor 2009 - 21:34:28

Nevím, to předpokádá spolupráci nějakého majitele funkčního kusu + nastudování vhodné učebnice optiky a následné provedení měření. Byl to jen takový návrh skorodovětru...
  • 0

#348 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 24 únor 2009 - 21:55:16

No studování netřeba konat, to mám zvládnutý, včetně případných lidí co maj na to měření stroje. Ale to je opravdu jen jako krajní řešení. Protože se obávám, že čočka bude nějaké hodně neobvyklé optické mohutnosti a tudíž by to znamenalo její kompletní výrobu, což už vskutku není zrovna praktické.To už je asi fakt jednodušší najít jinej kus. Ideálně s nějakou jinou nefunkční skupinou a aplikovat mou oblíbenou metodu, jak ze dvou (či tří) nefunkčních kusů pořízených levně "na součástky" stvořit funkční kus.
  • 0

#349 Lama

Lama

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 duben 2009 - 13:56:23

a mam svoj prvy dialkomer Kiev 3. Kurnajs aj prvu fotku 20x30 a optika vyzera ze kresli dooost slusne. A je to uplne i na praca, tiche , nekope to. Dobry pocit z toho mam, velmi dobry.
Foti niekto s tymto fotakom? Je nieco na co si dat pozor? Dakujem.
  • 0

#350 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 15 duben 2009 - 14:59:14

čas nastavovat až je nataženo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních