Přejít na obsah


Fotka

osvětlení komory při MG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
166 odpovědí na toto téma

#101 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 21 prosinec 2010 - 09:59:53

Aktivoval jsem stařičkou plechovou aladinku 13x18 s rubínovým filtrem + 15W (a ještě má uvnitř otočnou clonu) - vše v pořádku!
No toto...!!!


Taky mam podobnou aladinku s cervenooranzovym filtrem 18x24, 25w zarovkou a vnitrni otocnou clonou, jedu to odrazem o strop, komora je krasne osvetlena a na zadnych papirech (baryty foma a adox, MG i pevne gradace...tak ani na fomackych MG i pevnych RC) jsem doposud nepozoroval zavojovani....
  • 0

#102 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 21 prosinec 2010 - 15:14:40

To je tým, že děláte na ty plastové papíry :-)



tomáš napsal: né že bych popíral pravost a pravdivost Tvého výroku - baryt je baryt - bez diskuze, ale když jsem Ti naposledy ukazoval fotky, tak jsi RCčka skoro nepoznal B)

Tome, ogaro, ono je to spěšej o tym pocitovi....... takej sem viděél hezké baněčky na stomeček udělané v číně z petflašek a povím ti ogaro, byly k nerozeznání od ty skleněných, fakt jo. Navíc ty petkové baňky ani nerozbiješ, no super věc na stromeček. :wink: :lol:

Tož toliko povídání o barytech.
  • 0

#103 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 22 prosinec 2010 - 06:51:22

To je tým, že děláte na ty plastové papíry :(



tomáš napsal: né že bych popíral pravost a pravdivost Tvého výroku - baryt je baryt - bez diskuze, ale když jsem Ti naposledy ukazoval fotky, tak jsi RCčka skoro nepoznal :wink:

Tome, ogaro, ono je to spěšej o tym pocitovi....... takej sem viděél hezké baněčky na stomeček udělané v číně z petflašek a povím ti ogaro, byly k nerozeznání od ty skleněných, fakt jo. Navíc ty petkové baňky ani nerozbiješ, no super věc na stromeček. :wink: :lol:

Tož toliko povídání o barytech.


kurňa zase máš pravdu :twisted: :wink:
  • 0

#104 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 24 únor 2011 - 11:03:52

Mam komoru osvetlenou jednou vicesvitivou LEDkou napajenou pres stabilizovany zdroj. Chtel bych toto zapojit pres hodiny aby se mi svetlo vypinalo pri exponovani papiru.
Bude tomu zdroji vadit vypinani proudu tak jak ho delaji hodiny?
  • 0

#105 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 25 únor 2011 - 19:40:18

Mam komoru osvetlenou jednou vicesvitivou LEDkou napajenou pres stabilizovany zdroj. Chtel bych toto zapojit pres hodiny aby se mi svetlo vypinalo pri exponovani papiru.
Bude tomu zdroji vadit vypinani proudu tak jak ho delaji hodiny?

Záleží, jak dlouho udrží kondíky ve zdroji tu diodu živou. Podle mě je lepší řešení třeba nějakým stykačem nebo relátkem na 230 V přerušovat proud do té diody, ale nevypínat zdroj. Mám v komoře 2 relé, jedním spínám zvětšovák a druhým vypínám světlo (12V větev PC zdroje a mlhovka z auta).
  • 0

#106 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 25 únor 2011 - 19:53:31

Podle mě je lepší řešení třeba nějakým stykačem nebo relátkem na 230 V přerušovat proud do té diody, ale nevypínat zdroj.

To me vubec nenapadlo. Diky
  • 0

#107 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 25 únor 2011 - 19:59:18

Podle mě je lepší řešení třeba nějakým stykačem nebo relátkem na 230 V přerušovat proud do té diody, ale nevypínat zdroj.

To me vubec nenapadlo. Diky

Bacha na míchání napětí, můžu Ti to nakreslit, jestli chceš. Nejlepší je použít 2-pólové relé na 230 V.
  • 0

#108 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 25 únor 2011 - 20:49:55

Bacha na míchání napětí, můžu Ti to nakreslit, jestli chceš. Nejlepší je použít 2-pólové relé na 230 V.

Tim rozhodne nepohrdnu. A poradis i konkretni rele?
Tu diodi napajim cca 3V a reguluju svit proudem od nuly po cca 0,75A
  • 0

#109 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 25 únor 2011 - 20:59:29


Bacha na míchání napětí, můžu Ti to nakreslit, jestli chceš. Nejlepší je použít 2-pólové relé na 230 V.

Tim rozhodne nepohrdnu. A poradis i konkretni rele?
Tu diodi napajim cca 3V a reguluju svit proudem od nuly po cca 0,75A

Nakreslím, ale neporadím, osobně to mám řešené trošku jinak - vzal jsem vyřazený počítadlo (nějaký celeron 2Ghz) napsal si na něj program, kterým spínám 2 piny v seriovém portu. na ten port připojil přes odpor 2 optočleny, kterými spínám 2 relátka - jedno na zvětšovák a jedno na to světlo.
Chtěl jsem totiž původně vyzkoušet ty f-stop časy z kódlova článku a docela se mi to osvědčilo. Nastavím si časy pro proužkovku, postupně exponuji 5 proužků a pak můžu exponovat finální print naprosto stejným časem.

Jedno relé (na 230) se mi tuším v komoře válí, podívám se a můžu Ti ho vyfotit.
  • 0

#110 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 25 únor 2011 - 21:30:32

Tak jsem na GME našel třeba tohle - http://www.gme.cz/cz...0-p634-289.html
a pro tohle relé by se to dalo zapojit asi takhle - http://www.tilberien...uploads/IMG.jpg
Je to jen rychle načmáraný - snad se v tom vyznáš. Relé by šlo použít i jiný, našel jsem tohle jako první.
  • 0

#111 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 25 únor 2011 - 22:21:41

super diky. nejak se s tim poperu
  • 0

#112 permon

permon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 225 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 únor 2011 - 11:35:56

já neumím hospodařit tak jsem si koupil postupně 2 světla na MG papíry.Jsou orygynál,jedno asi Kaiser a druhé Paterson kulové.Tak snad bude lépe vydět v komůrce mé 8-)
  • 0

#113 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 1 březen 2011 - 14:10:01

Podle mě je lepší řešení třeba nějakým stykačem nebo relátkem na 230 V přerušovat proud do té diody, ale nevypínat zdroj.

Mam to zapojene a funguje to skvele. Diky
  • 0

#114 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 1 březen 2011 - 14:11:32

Podle mě je lepší řešení třeba nějakým stykačem nebo relátkem na 230 V přerušovat proud do té diody, ale nevypínat zdroj.

Mam to zapojene a funguje to skvele. Diky

To je divný, jsi první, komu jsem to poradil a přežil jsi to. Zapojil si to správně ? :oops: 8-) :D
  • 0

#115 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 1 březen 2011 - 14:29:45

Podle mě je lepší řešení třeba nějakým stykačem nebo relátkem na 230 V přerušovat proud do té diody, ale nevypínat zdroj.

Mam to zapojene a funguje to skvele. Diky

To je divný, jsi první, komu jsem to poradil a přežil jsi to. Zapojil si to správně ? :oops: 8-) :D

Priznavam se dobrovolne - vyber rele a napajeni dratu provadel jeden z udrzbaru u nas v praci :-)
  • 0

#116 Folkenstein

Folkenstein

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 duben 2011 - 08:13:53

Omluvám se všem, kteří mají světlo v komoře vyřešený.
Já jakožto znovuobjevitel krás B&W musím toto řešit a jsem "rád", že před lety dal můj jinak dobrej táta komplet vybavení temnice školnímu fotografickému kroužku... Co já bych za stařičkého Opemuse IIa teď dal. No abych neplácal jatýrka, zařizuji vše od nuly...... Takže i světlo. Připojuji i schema a návrh tišťáku pro elektrofandy (nic světoborného to není, dá se použít od 4 LEDek až do haleluja-v koupelně mám 12V bodofky). Děkuji za trpělivost... a dobré světlo všem
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek


Příteli, mohu se optat, jak se vám světlo podle tohoto schématu osvědčilo? Dal jste tam všech 48 diod? A je vše ok? Jaké papíry používáte? Přemýšlím totiž taktéž o tvorbě LEDkového světla do komory a vaše scháma zdá se být velmi inspirativním;)
  • 0

#117 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 duben 2011 - 12:02:33

Pro nováčky řešící bezpečné osvětlení v komoře, já úspěšně používám led červenou žárovku s klasickým závitem do objímky (v OBI je něco jako atmosferické žárovky) stojí okolo 200,- a je v podstatě nesmrtelná má asi 1w a nesvítí moc ani málo a na papíry se mi osvědčila jako opravdu bezpečná.
něco jako na odkazu:
http://www.kupzarovk...e27-p-2101.html
Možná, že cenově to je nakonec levnější varianta než stavět světli z jednotlivých diod, ale tu radost jako vlastnoručně postavené osvětlení Vám to samozřejmě neudělá.
  • 0

#118 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 062 příspěvků(y)
Reputace: 382

Publikováno 20 duben 2011 - 13:32:30

No já jsem koupil v IKEA lampicku za 59korun. Je cela z pruhledneho cerveneho plastu, jen širm je neprůhledný. Funguje skvěle a je, jak vidno, skoro zadarmo.
http://www.ikea.com/...oducts/10096097
  • 0

#119 MaMi

MaMi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationSokolov
Reputace: 0

Publikováno 21 duben 2011 - 13:45:48

Omluvám se všem, kteří mají světlo v komoře vyřešený.
Já jakožto znovuobjevitel krás B&W musím toto řešit a jsem "rád", že před lety dal můj jinak dobrej táta komplet vybavení temnice školnímu fotografickému kroužku... Co já bych za stařičkého Opemuse IIa teď dal. No abych neplácal jatýrka, zařizuji vše od nuly...... Takže i světlo. Připojuji i schema a návrh tišťáku pro elektrofandy (nic světoborného to není, dá se použít od 4 LEDek až do haleluja-v koupelně mám 12V bodofky). Děkuji za trpělivost... a dobré světlo všem
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek


Příteli, mohu se optat, jak se vám světlo podle tohoto schématu osvědčilo? Dal jste tam všech 48 diod? A je vše ok? Jaké papíry používáte? Přemýšlím totiž taktéž o tvorbě LEDkového světla do komory a vaše scháma zdá se být velmi inspirativním;)


Osvedčilo se to, až na to, že jsem vyhodil stabilizátor a místo toho jsem tam zapojil jen můstek a světlo je super.. Celkem jsem zapojil 24 LED diod a světla ažaž. :-)
  • 0

#120 MaMi

MaMi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationSokolov
Reputace: 0

Publikováno 21 duben 2011 - 13:55:29

Jo a papíry používám Ilfordí RC i FB (MG i pevnou gradaci) a nějaké zbytky Fomácké provenience, většinou pevné gradace a ani u jedněch zatím nebyl problém. Diody jsem kupoval po 1 Kč 700nm supersvítivé u GM Elektronic..
  • 0

#121 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 24 duben 2011 - 09:27:33

Omluvám se všem, kteří mají světlo v komoře vyřešený.
Já jakožto znovuobjevitel krás B&W musím toto řešit a jsem "rád", že před lety dal můj jinak dobrej táta komplet vybavení temnice školnímu fotografickému kroužku... Co já bych za stařičkého Opemuse IIa teď dal. No abych neplácal jatýrka, zařizuji vše od nuly...... Takže i světlo. Připojuji i schema a návrh tišťáku pro elektrofandy (nic světoborného to není, dá se použít od 4 LEDek až do haleluja-v koupelně mám 12V bodofky). Děkuji za trpělivost... a dobré světlo všem
Vložený obrázek


proč máš blíže k pouzdru stabilizátoru ty elektrolyty, než ty blokovací 100nF keramiky?
mimochodem hodit ten stábl úplně nalevo od LED, ušetříš pár cm2 plošňáku co je nahoře zbytečně nevyužitej...
  • 0

#122 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 24 duben 2011 - 11:03:07

Jsem zastánce jednoduchosti - k plné spokojenosti už asi rok používám dva 1W červené LED moduly podepřené LM317 jako proudový zdroj .
http://www.gme.cz/cz...g-p511-879.html
http://www.gme.cz/cz...t-p331-004.html
http://www.gme.cz/_d...h.331-004.1.pdf - Fig.4 .
Hodně muziky za málo peněz .

Tak , a teď doufám že tu nepřiletí víl zvaný ToFF a nekecne na mě , jaký že to zastánce jednoduchosti sem 8-) .
  • 0

#123 misokoren

misokoren

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
  • LocationSvätý Jur
Reputace: 1

Publikováno 26 duben 2011 - 09:43:33

Páni, ja som v nejakém fotolife čítal o LED žiarivkách OSRAM červenej farby. cena tam bola asi 250Kč.....nemáte s tým skúsenosť? pretože keď si porátam cenu LED diod, k tomu ostatné tie hlúposti, a k tomu ešte aj medenú dosku a čas zabitý letovaním, tam mi jednoduchšie príde kúpiť tú osramku a nálady budú asi také isté.
  • 0

#124 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 26 duben 2011 - 11:48:40

Tak , a teď doufám že tu nepřiletí víl zvaný ToFF a nekecne na mě , jaký že to zastánce jednoduchosti sem 8-) .

Ano, Kony toto jednoduché řešení implementoval do balíčku integrovaného řízení temné komory, kde zabírá asi tak 1/30. :-)
  • 0

#125 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 26 duben 2011 - 11:49:47

Pssss ! To je přece tajný ! 8-)
  • 0

#126 achi

achi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 27 duben 2011 - 08:33:54

Já jsem použil pro osvětlení komory (v koupelně) takové ty samolepící LED pásky červené barvy, asi 30cm, nalepil jsem to na elekrikářskou plastovou lištu a pak to dávám do držáku na sprchu, když už jsem v té koupelně :-) a svítím odrazem o strop. Napájené je to přes nějaké 9V trafo, co jsem někde měl pohozené, k tomu jsem si dal na stůl obyčejný vypínač ve stěnové krabičce, co se používá na lustr, aby to šlo rychle vypínat a zapínat při zvětšování. Do toho vypínače jsem přidělal takový obyčejný posuvný přepínač a vyzkoušel pár odporů, aby to v jedné poloze svítilo naplno a ve druhé zhruba tak na čtvrtinu. Při plném osvětlení je světla habaděj, je to lepší než rozsvěcet běžné světlo a to nižší, ač bohatě by stačilo jenom to, používám při manipulaci s papíry a při volání. Na MG xpress je to bez problémů.
  • 0

#127 adam

adam

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 17

Publikováno 26 červenec 2012 - 14:23:43

Tak jsem při znovubudování komory použil zmíněné led-pásky, vypadá to parádně. Měl jsem z toho radost až do doby kdy jsem udělal testík. Na Fomu variant 111 to tedy moc bezpečné osvětlení není (přitom v podle vlnové délky by mnělo vyhovovat, cca 1.2 m do stropu). :-(
  • 0

#128 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 27 červenec 2012 - 11:57:58

Já používám na MG papíry (Fomabrom a Fomatone) žlutozelenej filtr od firmy Orwo - číslo 166, funguje bez problémů.
  • 0

#129 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 27 červenec 2012 - 13:34:56

na chlorobromostříbrné papíry (Foma Neobrom) starou aladinku s olivovým filtrem,
na nové papíry, pevné gradace i MG, jsem ze začátku používal Paterson safelight
viz např.:
http://www.ebay.co.u...=item4168a48d6b

a od jisté doby mám na zdi Durst Labolux propojený s aut. spínacími hodinami (při zapnutí světla ve zvětšováku se bezp.světlo vypíná), to je skutečně luxus, naklápěcí hlava, s regulovatelnou intenzitou osvitu, vidět je dobře i při nízké intenzitě světla, oči od toho nebolí, a světlo je k papírům skutečně bezpečné. (navíc do něj jde ještě vsunout filtr pro potřebu svícení na chlorostříbrné papíry či (údajně) při zpracování RA4 (to jsem nezkusil, barvu neumím)
viz např.:
http://www.flickr.co...in/photostream/
  • 0

#130 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 27 červenec 2012 - 15:14:10

adame, uber pásky a umísti je do opačného rohu, než máš misky. A zkus to znovu.
  • 0

#131 Androxx

Androxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 4

Publikováno 14 únor 2014 - 23:57:04

Teď jsem poprvé zkoušel Orwo 166 - žlutozelenej, ale ubere zásadně víc světla než zelenožlutej 113d a já v komoře nevidím :( a to jsem použil silnější žárovku než je předepsaná.. 

 

Budu mít při použití červenýho Orwa (nebo něčeho přiměřeně stejnýho) taky tak strašně málo světla? Má cenu to vůbec shánět? Na začátku se taky píše něco o napasování Keiser filtru na aladinku, zkoušel někdo? Mám tu větší lampu 18x24cm


  • 0

#132 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 15 únor 2014 - 09:34:59

Teď jsem poprvé zkoušel Orwo 166 - žlutozelenej, ale ubere zásadně víc světla než zelenožlutej 113d a já v komoře nevidím :( a to jsem použil silnější žárovku než je předepsaná.. 

 

Budu mít při použití červenýho Orwa (nebo něčeho přiměřeně stejnýho) taky tak strašně málo světla? Má cenu to vůbec shánět? Na začátku se taky píše něco o napasování Keiser filtru na aladinku, zkoušel někdo? Mám tu větší lampu 18x24cm

 

Orwo 166 se skládá vlastně ze dvou filtrů.Rozřízní po obvodě tu papírovou pásku,odděl ty skla od sebe a máš  2 filtry.Jeden použiješ a druhý je rezerva.Já to takhle provozuji už 5 let a žádný problém a světla jak na Václaváku.Světlo mám nad miskou asi 1,2m.Používám papíry od Fomy,Ilford a Rollei.U Ilfordu i Rollei na obalu dokonce píšou použít filtr "red".U mne žádný problém.


  • 0

#133 Androxx

Androxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 4

Publikováno 15 únor 2014 - 12:03:34

Super, díky, zkusím :-) Co jsem o tom filtru našel tak je snad určenej pro barevnou fotku, takže na MG je teoreticky až zbytečně předimenzovanej.. Já s ním svítil ze 30cm a viděl jsem stejně kulový, jenom rezervu mít bohužel nebudu - jedna půlka je prasklá :-(


  • 0

#134 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 15 únor 2014 - 17:00:42

Jsem v tomto oboru totalni laik - nemohu kvalifikovane radit.

Kamarad mi zbastlil svitidlo: piditrafo jako nabijecka telefonu, soucasti je zasuvkova vidlice. Z obalu trci tri LED diody (uz si nepamatuji, ale myslim, ze 630 nm). Soupne se to rovnou do zasuvky - chces vice svetla, otocis diodami dolu, mene svetla - diody nahoru. V Analyser Pro jsou dve diry - jedna pro zvetsovak, druha pro bezpecne osvetleni. Z te vede kabel do zminene zasuvky.

Nemam, co bych tomu vycetl.


  • 0

#135 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 únor 2014 - 22:05:16

Zdravím ve spolek,

chci se zeptat zde mohu použít k MG procesu

filtr ORWO 113D ve spojení se žárovkou 15w

 

předem děkuji za odpověď


  • 0

#136 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 15 únor 2014 - 22:15:58

Co takhle udělat zkoušku?


  • 0

#137 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 15 únor 2014 - 22:21:59

Filtr co mám mi spadl na zem a zničil se,

takže nějaký musím koupit a troufám si tvrdit že jednodší zeptat se na zkušenosti ostatních!!


  • 0

#138 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 16 únor 2014 - 00:14:40

Jednodusi to je ale prd ti to da Jestli chces jistotu kup si ledky a nebo novej filtr treba kaiser jantarove barvy a neco si zbastli Stare filtry muzou mit ruznou minulost a stejnak se zkousce nevyhnes A i se zbytkem filtrove drti jde delat zkouska staci trocha fantazie
  • 0

#139 Androxx

Androxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 4

Publikováno 16 únor 2014 - 11:19:49

Zdravím ve spolek,

chci se zeptat zde mohu použít k MG procesu

filtr ORWO 113D ve spojení se žárovkou 15w

 

předem děkuji za odpověď

Řešim to o několik příspěvků výše :-) 113D ne - kreslí po papíře jak blázen - není se čemu divit, buď 166 nebo červený Orwo (číslo bohužel nevím).. problém toho červenýho orwa je, že se nedá nikde sehnat, viděl jsem ho jen jednou a v malém rozměru.. Já pomalu plánuju návštěvu GESu a předělávku na ledky, světlo je to poslední na čem se chci vyčerpávat a zdržovat od focení..


  • 0

#140 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 únor 2014 - 12:10:47

pokud jse o objednání el. součástek  mohu doporučit 

obchod WWW.tipa.eu  (ceny jsou velmi přívětivé)

 

a ten filtr 113d dá se použít alespoň pro pevnou gradaci


  • 0

#141 Androxx

Androxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 4

Publikováno 16 únor 2014 - 12:49:04

Na pevný gradace je v pohodě (aspoň na Fomy), hlavně s nim je v komoře pěkně vidět a celkem dobře se odhaduje kontrast.. 

 

Na ty LEDky, tuším že Vaňourek tady někde psal, že se dá sehnat něco jako předpřipravenej plošnej spoj kam se ty ledky jenom napájí, ví někdo jak to hledat?


  • 0

#142 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 únor 2014 - 13:00:35

http://www.gme.cz/ho...-pro-stavebnice

 

ale gm je jeden z nejdražších obchodů na elektroniku a osobně si myslím že 24led diod (supersvítivých)

je na temnou komoru dost netemné


  • 0

#143 Androxx

Androxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 4

Publikováno 16 únor 2014 - 13:04:50

Díky, to je přesně ono :-) osadil bych jich tak 5, když to bude 2× tak jsem někde kolem stovky, trafo najdu... asi lepší řešení než úprava Kaiser filtru


  • 0

#144 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 únor 2014 - 13:13:06

Jo a abych nezapoměl,

 mám filtr ORWO 108 (tmavozelený)

 kdyby měl nekdo zájem rád se ho zbavím (jen mi překáží)


  • 0

#145 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 16 únor 2014 - 13:18:21

Androxi,pokud tě zaujaly LEDky,tak si kup koncový světlo na kolo a máš to bez práce.Jinak ORWO /červený / má č.107 nebo Foma č.640.


  • 0

#146 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 únor 2014 - 13:27:34

Stačí koupit samolepící pásky s LED a připájí s jen napájení z 12V trafa, v komoře světla jak sviňa, na papír to nekreslí a stojí to pár korun a rozhodně míň námahy a pěnez, než shánět nějaké historické kraviny typu ORWO.


  • 0

#147 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 únor 2014 - 13:32:11

http://www.gme.cz/le...ervena-p960-073

 

červená 625 nm


  • 0

#148 Androxx

Androxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 76 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 4

Publikováno 16 únor 2014 - 13:39:48

Díky Vaňourku, je rozhodnuto, na trafo to zbastlim za pět minut :-)


  • 0

#149 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 16 únor 2014 - 13:54:55

Mám pásky a konečně jsem spokojen. Zvětšuji jako v hampejzu.


  • 0

#150 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 16 únor 2014 - 14:08:54

Dá se to občas vyaukrovat,teď se mi podařila jedna pěkná nabídka-3x filtr Orwo 18x24 za 199,-Kč...

Přiložený soubor (y)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních