Přejít na obsah


Fotka

knížky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
542 odpovědí na toto téma

#1 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 20 červen 2007 - 18:24:38

Koupil jsem starší knížky v antikvariátu, některý se mi zdají zbytečný a některým nerozumím. (moc vzorečků) Jakou literaturou se zabýváte a používáte vy?
(když jsem je objednával nevěděl jsem o co jde, tak sem objednal všechny :wink: )
-Fotografické předpisy podrobně a pro každého/1949
-Polygrad, nový systém gradačně pružného zvětšování na jeden papír/1947
-Fotografie na malý formát/1959
-Konečná úprava fotografií/1958
-Snímková technika/1954
-Speciální fotografické techniky/1960
-Fotografické tabulky/1970
-Jemnozrnné vyvolání/1952
-Fotografujte děti
-Nezvyklé fotografické předpisy/1946
-Vědecká fotografie ve fotografické praxi/1978
-Fotografický receptář/1958
  • 0

#2 abs

abs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 370 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 červen 2007 - 20:14:26

Přes vešekeré zhnusení, ktery zde může jméno Neff vyvolat vřele doporučuji Černobílé hodinky. Jinak ten Koblicův Polygrad by mě mimořádně zajímal, vím co to má být, ale vážně nechápu jak to jako funguje...
  • 0

#3 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 červen 2007 - 00:01:14

-ten fotografický receptář je supr, jen počkej, až goro odejde do důchodu - pak to tu budeš valit :wink:
  • 0

#4 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 červen 2007 - 07:29:35

Tyhle knížky jsou zajímavé čtení, ale připadají mi dnes již jako zastaralé a neaktuální - přeci jenom 50 let je nějaká doba.
Z méně zastaralých doporučuji knihy JŠ "Začněte fotografovat" a od Zaorala (2 vydání z 90-tých let, lepší je to v zeleném přebalu ve větším formátu).
Lepší je okouknout hotové fotografie těch, kteří to umí, a zkusit se něčemu přiučit - tzn. obrazové cizojazyčné fotografické publikace. PL
  • 0

#5 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 červen 2007 - 08:57:30

Jojo, tyhle knihy sou dobre, prakticky vse tak do roku 1985

Jsou tam vysvetlene veci, ktere se dneska uz nikde nenajdou - kompozice, principy optiky a tak dale. Krome vyvolavani snimku je vse samozrejmne naprosto stejne uz 200 let. (Janik - O fotograficke kompoizici a pod.)

Jsou i specialn i knizky o fotografovani v UV/IR spektru, o blescich, vyrobe vlastnich fotografickych pomucek atd.

99% vsech novych knih je uplne k nicemu - proste jen fotky bez jakehokoliv popisu proc, kdy, jak a cim. Misto informacni hodnoty je to obrazkova knizka, vydana autorem za jedinym cilem - aby se ostatni podivali jak umi fotit. Za 500-1500 Kc jsou to vyhozene penize.
  • 0

#6 kodl

kodl

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 302 příspěvků(y)
  • LocationBratislava
Reputace: 24

Publikováno 21 červen 2007 - 09:05:11

99% vsech novych knih je uplne k nicemu - proste jen fotky bez jakehokoliv popisu proc, kdy, jak a cim. Misto informacni hodnoty je to obrazkova knizka, vydana autorem za jedinym cilem - aby se ostatni podivali jak umi fotit. Za 500-1500 Kc jsou to vyhozene penize.


Dovolim si s touto casti ponekud nesouhlasit. Existuje spousta knih vydanych v poslednich letech, ktere jsou vice nez dobre. Bohuzel nevychazi v cestine.
  • 0

#7 Lavicka

Lavicka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 143 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 červen 2007 - 09:11:01

Nemyslím, že i větší suma vydaná za obrazovou publikaci jsou vyhozené peníze. To by byly vyhozené peníze i za návštěvu galerií, koncertů, divadla a podobně. To jsou velmi dobře vynaložené peníze.
Je to věc přístupu jednotlivce ke kultuře.
Ty staré knížky byly tak trochu návody pro kutily, pokusníky a mladé chemiky. A vzhledem k celkovému nedostatku všeho v minulosti i z nouze ctnost.
Obrazové publikace jsou kromě samotného zážitku při prohlížení zdrojem inspirace a mohu sloužit i jako vzor k napodobení, případně ukázka možností atd.
Rozhodně lepší než soudobé "příručky", které jsou v podstatě reklamního charakteru a mají podpořit prodej např. sw na úpravu obrazových datových souborů. PL
  • 0

#8 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 červen 2007 - 09:20:04

Podle kolegy je výborná publikace Ludvíka Barana Obraz jako dialog s časem
http://www.kosmas.cz...34690&afil=1055
a pro krajináře je doporučeníhodná Havlova poslední knížka
http://www2.vltava.c...dsID=SE01516049
  • 0

#9 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 21 červen 2007 - 09:34:34

Prave ty soudobe "prirucky" sou to, o cem mluvim

Za honosnym nazvem "naucte se fotografovat", "fotografujeme", "velka kniha fotografie" a podobne se skryva jedina vec - sbirka fotografii daneho autora, a naproste minimum informaci o porizeni snimku.

A to je 99% dnesnich knih o fotografovani. Pokud je tam jeste slovo "digitalni", je minimalne polovina kniha o tom jak v Photoshopu (ktery uz si kazdy ukradne sam) opravit nasledky vlastni lenosti a chyb pri fotografovani.

Obrazova publikace je samozrejmne neco uplne jineho a jiny je i ucel. Obrazova publikace vydavana za knihu, ktera by mela neco nekoho naucit, je zcela bezcenna (a draha).
  • 1

#10 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 červen 2007 - 10:43:37

v nový edici digitální fotografie sou vždycky v celý knížce dělaný digitálem tak dvě fotky, zbytek je klasikou i s uvedenym druhem filmu a dokonce i vývojkou :wink: :) :lol:
  • 0

#11 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 červen 2007 - 12:07:48

Mně se třeba líbí kniha Exponometrie v analogové a digitální fotografii

http://www2.vltava.c...dsID=SE01470259
byť tomu všemu je zatím oříšek porozumět, hlavně není čas, pořádně číst a všechno aplikovat, ale občas prolistuju :!:
  • 0

#12 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 21 červen 2007 - 12:24:39

Jo, Velkoborský tam má dobré fígle - např. výroba šedé tabulky, skener jako denzitometr apod. Ale jinak je to psáno dost těžko stravitelnou řečí. Nevědět nic do té doby o zónovém systému, tak se v tom asi ztratím.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 červen 2007 - 12:32:30

s tim docela souhlasim :!:
  • 0

#14 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 červen 2007 - 12:35:14

jkcz - no však tím mám trochu potíže, ale jsem vlastně nic jiného v češtině nesehnala - bazary jsem tu v Brně prolítla, ale nic, co by mě zaujalo, nebylo
  • 0

#15 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 červen 2007 - 12:47:58

Exponometrie je výborná knížka, jedna z mála nových, které obsahují skutečné informace. A je srozumitelná moc dobře :!: Třeba zrovna o zónovém systému to bylo moje první pořádné čtení.
  • 0

#16 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 červen 2007 - 12:55:19

no, asi je to na mě zatím moc těžký :!:
  • 0

#17 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 10 únor 2008 - 11:49:54

A pokud si chcete něco ze starších titulů přikoupit tak zde:
http://www.antikvari...at.php?katid=41
  • 0

#18 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 únor 2008 - 19:41:44

Čím starší, tím často lepší(i když ne vždy). Souhlasím s těmi, kteří říkají, že dříve byly ty knížky víc k věci - je mi na nic, když si prohlížím třebas i pěkné fotografie, ale netuším, jak takový snímek technicky provést. A jestliže některé dřívější metody byly náročnější prostě z důvodu např. nedostatku vhodného technického vybavení, bylo to také k něčemu - např. nedostupné exposimetry nutily fotografa o exposici snímku více přemýšlet, práce s tabulkami vede k přemýšlení o světelných poměrech více než co jiného, protože nám ukáže nejen konečný údaj osvitu, ale pochopíme lépe, proč je hodnota taková či onaká.
  • 0

#19 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 únor 2008 - 06:40:28

99% vsech novych knih je uplne k nicemu - proste jen fotky bez jakehokoliv popisu proc, kdy, jak a cim. Misto informacni hodnoty je to obrazkova knizka, vydana autorem za jedinym cilem - aby se ostatni podivali jak umi fotit. Za 500-1500 Kc jsou to vyhozene penize.


Dovolim si s touto casti ponekud nesouhlasit. Existuje spousta knih vydanych v poslednich letech, ktere jsou vice nez dobre. Bohuzel nevychazi v cestine.

Z nových knih poslední doby mne potěšila tahle :"Fotografie & světlo"
http://www.oehling.c...id-209093].html
  • 0

#20 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 únor 2008 - 09:36:57

Jedinecne spojeni esteticke a technicke stranky veci:

Ansel Adams: The making of 40 photographs.

urcite ji zde hodne lidi zna, myslim, ze by ji mel mit opravdu kazdy.

40 klasickych Adamsovych snimku a u kazdeho na par strankach peclive popsany proces expozice, vyvolani negativu i fotografie. Duvod pouziti filtru, korekce expozice, umisteni do zon, duvod volby pouzite vyvojky, mista nadrzovani, a dokonce i priznane problemy jako skryte srostlice atp. a jejich reseni...

Opravdu vyborna kombinace ucebnice a obrazove monografie. Fotky jsou samozrejme kvalitne celostranove vytisteny.

Go for it !!! :wink:

Samozrejme pak knihy o tonovani a lith printu od Tima Rudmana - opet vyborne snimky a vycerpavajici doprovodny text.

K.
  • 0

#21 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 květen 2008 - 17:08:22

Vážení kolegové , při návštěvě Vídně jsem v zapadlém antikvariátu objevil
"Kompendium der Praktischen Photographie", jejímž autorem je Prof.Fritz
Schmidt . Kniha byla vydána v Lipsku : Von E.A.Seemann r. 1916 . Jedná
se o 13. celkově přepracované vydání . 422 stran + 18 stran reklamních
listů . Zmíněná publikace obsahuje detailní popisy všech tehdy užívaných
fotografických postupů , předpisy všech používaných lázní a reprezentuje
základní zdroj informací fotografického oboru té doby . No řekněte sami :
Nekupte to ! Erik
  • 0

#22 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 květen 2008 - 08:08:16

Kompendium der Praktischen Photographie byla kdysi jedna ze základních knížek ale těžko jí u nás budete shánět. Pokud vás zajímají ušlechtilé tisky, autochtom ... a další dávno zapomenuté ale zajímavé věci podívejte se v antikvariátech po česky psané příručce Davidův rádce ve fotografování. Vyšla v mnoha vydáních.

Myslím že i dneska vycházejí dobré knížky, jsou psané jinak, ale je jiná doba. Já si spíš kupuju monografie významných světových fotografů, jakým časem a clonou to autor fotil mě tolik nezajímá, spíše jak to udělal že je snímek tak působivý.
Vložený obrázek
  • 0

#23 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 24 červen 2008 - 17:01:23

Ten Davidův rádce je opravdu krásně sepsanej. A kolik toho po téměř devadesáti letech platí.
  • 0

#24 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 24 červen 2008 - 20:38:10

kdybyste toho Davidova radce nekde videli, tak hlaste...
  • 0

#25 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 24 červen 2008 - 20:40:31

kdybyste toho Davidova radce nekde videli, tak hlaste...

budu si to asi cele kopirovat... zmacknout tlacitko "2x" neni problem
  • 1

#26 LKM

LKM

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 261 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červen 2008 - 07:08:09

pokud to neseženete v antikvariátech a zajímá vás nějaký dávný postup, mohu pár stránek naskenovat a poslat na váš mail.
  • 0

#27 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 25 červen 2008 - 10:09:02

pokud to neseženete v antikvariátech a zajímá vás nějaký dávný postup, mohu pár stránek naskenovat a poslat na váš mail.


pan generál v.v. by už mohl být 70 let po smrti, budiž mu lehká země, nevíte to někdo přesně?
ptám se proto, že by se to pak dalo bez okolků veřejně šířit komplet
  • 0

#28 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 červen 2008 - 12:10:20

pokud to neseženete v antikvariátech a zajímá vás nějaký dávný postup, mohu pár stránek naskenovat a poslat na váš mail.


pan generál v.v. by už mohl být 70 let po smrti, budiž mu lehká země, nevíte to někdo přesně?
ptám se proto, že by se to pak dalo bez okolků veřejně šířit komplet


mám dojem, že limit je 50 let, pokud práva nemá někdo z potomků...možná jsem ale mimo
  • 0

#29 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 25 červen 2008 - 15:15:58

pokud to neseženete v antikvariátech a zajímá vás nějaký dávný postup, mohu pár stránek naskenovat a poslat na váš mail.


pan generál v.v. by už mohl být 70 let po smrti, budiž mu lehká země, nevíte to někdo přesně?
ptám se proto, že by se to pak dalo bez okolků veřejně šířit komplet


mám dojem, že limit je 50 let, pokud práva nemá někdo z potomků...možná jsem ale mimo


mám dojem, že se to posouvalo z 50 na 70, nebo 80, když se o zákonu jednalo, tak tam měl zpětně spadnout Čapek
někdo bude vědět
  • 0

#30 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 25 červen 2008 - 16:34:15

Pan Generál Ludwig David byl Němec. I kdyby od jeho smrti sedmdesát let neuplynulo, což je vcelku možné, těžko se jeho žijící příbuzní, má-li jakési, dozví o uveřejnění kopie jeho Ratgeberu na internetu. Navíc, celá věc by se děla v nesmírně ušlechtilém zájmu, to potom nějaká autorská práva nesmějí znamenat překážku.
  • 1

#31 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 25 červen 2008 - 16:38:06

Zase jsem psal moc rychle - byl Němec, a proto se jeho žijící příbuzní nemohou o ničem dozvědět, protože těžko budou prohledávat naše internetové stránky. Tak
  • 0

#32 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 červenec 2008 - 18:44:04

Vím, že moderní knížky nejsou až tak in, ale dám tip na knížku, která mě nadchla, a to tak, že velmi. Je to Ralph W. Lambrecht: Way Beyond Monochrome: Advanced Techniques for Better Black and White Printing and Photography-plus Digital, teorie, příklady 300 velmi hustých stránek na kvalitním papíře.
  • 0

#33 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 23 červenec 2008 - 10:30:15

kamarád mi půjčil toto:

Time Life Library of Photography (1970 Hardcover Edition, 70124382) [LIMITED EDITION] (Hardcover)
by Martin Mann (Author)

The Print:
http://www.amazon.co...16803543&sr=1-1

The Camera:
http://www.amazon.co...16803749&sr=1-5

The Great Themes:
http://www.amazon.co...6803749&sr=1-12

Photography As a Tool:
http://www.amazon.co...6803987&sr=1-13

Color:
http://www.amazon.co...6803987&sr=1-14

je to hezky udělaný, ale bohužel mám půjčenou německou veri, tak si to nepřečtu
  • 0

#34 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 srpen 2008 - 17:22:41

Ja som teraz kúpil zaujmavú knihu fotografií " In My Stairwell by Mark Seliger ". Je to zaujmavé využitie toho istého miesta pri fotení portrétu - rôzne kompozície. Ináč kvalitná tlač.
  • 0

#35 fishbed

fishbed

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 12 září 2008 - 16:46:10

A trochu z jiného soudku :D

John Courtis
Jak blufovat při fotografování
Talpress 1994

Občas poněkud doslovný přklad, ale pěkné.
Možná by stálo za to naskenovat
  • 0

#36 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 září 2008 - 18:18:30

A trochu z jiného soudku :wink:

John Courtis
Jak blufovat při fotografování
Talpress 1994

Občas poněkud doslovný přklad, ale pěkné.
Možná by stálo za to naskenovat


Takhle,
pokud jde o scan tak to neni problem. Teda pokud to bude nejlepe uz okopirovane. Na to totiz neni potreba cas. Dam do masiny a najdu v mailu. Pokud je to kniha, je to casove narocny. Tyhle veci vetsinou archyvuju na svym webu v secret zone. Toz tak.
  • 0

#37 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 14 září 2008 - 17:51:27

hmmm, tak k té literatuře (z toho, co jsem četl, samozřejmě):

Vilém Flusser - Za filosofii fotografie
velice zajímavý teoretický spis, který hledí na fotografii jako na celospolečenský kulturní fenomén a vynáší některé velmi závažné soudy o její existenci, smyslu a účelu (a též o její zhoubnosti pro společnost). velmi doporučuji přečíst (má zhruba 80 stran).

Ernest H. Gombrich - Příběh umění
výborná knížka, která čtivou formou zachycuje to nejdůležitější, co se za posledních několik tisíc let stalo. naprostý základ pro všechny, co chtějí rozšířit svůj obzor nad titěrný rámec fotografie.

Jean Clair - Úvahy o stavu výtvarného umění, Odpovědnost umělce / Barrister&Principal, Brno 2005
teze předkládané autorem mne silně utvrdily ve vlastní skepsi nad současným uměleckým děním.

přibudou další, nebojte.)
  • 0

#38 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 29 září 2008 - 10:51:41

Ahoj, pokud někdo chcete Vlčí med, tady je.
  • 0

#39 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 29 září 2008 - 19:34:03

Flusser je samo velice důležité čtivo! Nechce se mi to teď hledat přesně, ale i "Za universum technického obrazu" nebo tak nějak má mnoho společného s naším zájmem. Jesm rád že byl zmíněn.

Ale nenechte se zmást, je to jen 80 stran, ale chce to celkem soustředění. Alespoň pro mou těkavou mysl. Četl jsem to tak 4 x.
  • 0

#40 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 29 září 2008 - 21:49:56

a další krmení:

Jacques Aumont - Obraz
Akademie múzických umění v Praze, 2005, ISBN 80-7331-045-7

kniha předního francouzského odborníka na oblast vizuality a filmu, která shrnuje širokou problematiku fenoménu obrazu. přehledně strukturovaný výklad je veden od fyziologických a psychosomatických aspektů vizuality přes antropologické zkoumání tohoto pole, zkoumání dispozitivu obrazu, pojednává specifika obrazu v umění a směřuje k otázkám sociologickým - k roli obrazů v umění naší civilizace dříve a dnes. kniha představuje unikátní syntézu klíčových poznatků z této oblasti a je určena nejširší kulturní veřejnosti, zejména pak studentům a zájemcům o oblast vizuality.
  • 0

#41 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 30 září 2008 - 10:33:55

není knížka, jako knížka -
Helmut Newton SUMO
  • 0

#42 Janycta

Janycta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 72 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 8 říjen 2008 - 18:04:35

The polaroid book

Dnes mi přišla, pevná vazba, křídovej papír, krásný fotky... Jsem z ní nadšená, cena 279,- se vším všudy, za ty prachy rozhodně stojí, v kamenných obchodech je prý mnohem dražší...

Kdo tíhnete k výtvarné fotorafii, budete určitě velmi potěšeni...[/url]
  • 0

#43 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 8 říjen 2008 - 19:23:31

...si Vlčí med taky moc užívám :wink:. Krásný, doporučuju.
  • 0

#44 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 říjen 2008 - 19:54:43

The polaroid book

Dnes mi přišla, pevná vazba, křídovej papír, krásný fotky... Jsem z ní nadšená, cena 279,- se vším všudy, za ty prachy rozhodně stojí, v kamenných obchodech je prý mnohem dražší...

Kdo tíhnete k výtvarné fotorafii, budete určitě velmi potěšeni...[/url]


jojo je to super - koupeno v Londyne nekde u Trafalgaru za 5 liber - je tam uzasna fotka, kterou delal nejaky cech - strana 34 :wink:

ale spousta ostatnich fotek je fakt paradnich..
  • 0

#45 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 13 říjen 2008 - 16:00:14

zdravím,

pučili mi magnolu, koukam na to jak tele na nový vrata. pátrám... a narazil jsem na tohle.

asi to vsichni znáte, ale kdyby přeci někdo... že...

http://www.trenholm....k/download.html
  • 0

#46 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 říjen 2008 - 16:01:39

zdravím,

pučili mi magnolu, koukam na to jak tele na nový vrata. pátrám... a narazil jsem na tohle.

asi to vsichni znáte, ale kdyby přeci někdo... že...

http://www.trenholm....k/download.html



Diky!!!! neznam - vecer se podivam.
  • 0

#47 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 13 říjen 2008 - 16:22:26

dík, neznám
je tam moc čísel, ale líbí se fotka pana Scheimpfluga

Vložený obrázek
  • 0

#48 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 13 leden 2009 - 09:02:37

Přátelé, nemá z Vás někdo tento titul? Ing. P. Koblic, Pextral, nový způsob vyvíjení filmů..... Stačil by mi sken....moc děkuji.
  • 0

#49 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 leden 2009 - 09:49:38

Přátelé, nemá z Vás někdo tento titul? Ing. P. Koblic, Pextral, nový způsob vyvíjení filmů..... Stačil by mi sken....moc děkuji.


Zdar, neco mi to rika - zkusim popatrat v garazi (mam tam takove skladiste vseho mozneho - samo ze knizky patri do knihovny, ale tady jsou v dobre spolecnosti Skody 1000 MB :D ) - mam tam hlavne knizky o autech, ale onehda jsem tam nasel i Kulhanka, myslim ze tata toho Koblice mel.
  • 0

#50 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 13 leden 2009 - 13:51:22

Tak to by bylo super.... :D Díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních