Přejít na obsah


Fotka

Fotky fotokomory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1091 odpovědí na toto téma

#101 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 srpen 2007 - 11:33:54

MVabo: Super polička, hlavně to uchycení teploměru, mně by se někde povaloval. Jo a ten pořádek, to je tvůj pracovní standart, nebo si celý den před focením uklízel? U mně by to byl ten druhý případ :)


Je to foceno dnes (26.08.) v 0.30 ráno, těsně po zvětšování. Schválně jsem chtěl nepořádek, protože strašně rychle to sbalím a pak na fotkách nic není... (hold koupelna)
Jenom pro zajímavost vydržel jsem dělat od oběda do půl jedný cca 12 hodin nepřetržitě. Zato teď jsem KO.
  • 0

#102 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 7 září 2007 - 10:41:59

Toř sem chtěél poslat fotky a nejde, že prej to má nejak moc tych dat či co. Šak sem to fotíl tú mydlový krabičků na tu nejmenší kvalitu a stejně togo má cosi moc. Navíc nevím jak sa to dá nejak snížit. Včil su jakýsi nasratý. No nic snaha byla.
  • 0

#103 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 září 2007 - 11:34:22

Toř sem chtěél poslat fotky a nejde, že prej to má nejak moc tych dat či co. Šak sem to fotíl tú mydlový krabičků na tu nejmenší kvalitu a stejně togo má cosi moc. Navíc nevím jak sa to dá nejak snížit. Včil su jakýsi nasratý. No nic snaha byla.


...to je rukama.... 8-)
  • 0

#104 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 září 2007 - 11:53:00

Toř sem chtěél poslat fotky a nejde, že prej to má nejak moc tych dat či co. Šak sem to fotíl tú mydlový krabičků na tu nejmenší kvalitu a stejně togo má cosi moc. Navíc nevím jak sa to dá nejak snížit. Včil su jakýsi nasratý. No nic snaha byla.
taky jsem si nevěděl rady, nezoufej
postup - gůgl, zmenšování fotografií a vylezl mi návod na stažení a použití prohlížeče irfan a ten to teda zmenšil kvalitně a byl jsem z toho vedle, jakej jsem odborník :lol:
nebo to pošli velikému adminovi a ten to udělá
  • 0

#105 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 září 2007 - 11:54:42

http://www.perus.cz/...-irfanview.html
  • 0

#106 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 7 září 2007 - 20:59:38

Ogaři, tož sa mi to nakonec podařilo, ale sem to zmenšil nejak moc. Nonic.
Komoru sem dal dohromady ze starého sklepa na zemáky co měl můj pracstrýc z pratetinů. Při uklúzání shnilých zemáků sem narazil na demižonec ze slivovičků, kerý si tam strýček schoval před tím než odešel na pravdu Boží. Byl to pro mě pěkný dárek a kdyby věděél jaků mi to udělalo radost, jistě by byl rád. Šak nejednúc sem pil na jeho zdraví a s úctú na něho vzpomínám.
No, nic ke komoře. Tož sem tam, v tom sklepě snížil podlahy, abych sa netlúkl do golozně, celé to tam zaizoloval, omítl, natřél a natáhl šťávu. Teď je to moja jeskyňa. Na prvním obrázku je mokrá část, na druhém tzv. studijné část, kde vybírám negativy, sedím z kamarády a povídám o forografii, pijeme a je mi dobře. Tož tak.


Vložený obrázek
  • 0

#107 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 7 září 2007 - 21:00:36

A studijní část :lol: Vložený obrázek
  • 0

#108 jirif

jirif

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 399 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 září 2007 - 15:48:47

ty jo, tu studijní část si musím taky zařídit. Jen se obávám, že není úplně kde...:roll:


Mimochodem jsem včera tak usilovně smejčil, abych vám mohl komoru nafotit, že jsem nějak zavadil o teploměr, ten mi spadl na zem a kupodivu se rozbil. Takže ze zvětšování (abych měl na náš liberecký sraz nějaké fotky) nebylo nic. Jak já nadával...první den po čtvrt roce, kdy jsem měl několik mnoho hodin volno a nic...

Až vyvolám film, tak sem nějakou tu fotku hodím.
  • 0

#109 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 září 2007 - 16:29:02

Tak Ti povím Krakene, že mám z té tvojí jeskyně slinu až na zemi.Já sem měl před nedávnem komoru taky ve sklepě, ale bylo tam hrozně vlhko a nebyla tam tekoucí voda, což bylo asi ještě horší.Všecko kovové mě zrezlo, aj plechy do leštičky:(, řezačka, prostě všecko.... :( Těď sa mosím mačkať vedle automatky a plynového kotla...Ale mám tam vanu s kohůtkem aj teplů vodu,ale kur€vsky sa tam práší, co mám dělať??? :roll:
  • 0

#110 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 září 2007 - 21:25:37

Termitxx: Šak sem Ve čtvrtek a pátek zvětšoval aj studoval a byl sem zase jak cepelín. No, už to mám napnuté a nevypadá to zas tak nejhůř:)
  • 0

#111 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 září 2007 - 22:03:59

to máš krakene móóc pěkné. fajné a pjenkné. to ti teda povim. no halt tam u vás v kraji lidi eště vjedí, jak si udělat dobře :) a koukám, že seš celej takovej nějakej kondenzorovej. mám na ťa prosbu - pozdrav tam vode mně u vás v kraju. už sem tam dlouho nebyl a stejská se mi. kořeny sou kořeny. dík :)
  • 0

#112 termitxx

termitxx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 163 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 září 2007 - 15:14:31

Krakene a co prosímťa studuješ kromě toho, jak řetízkuje slivovica? :-(
  • 0

#113 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 12 září 2007 - 16:14:57

Mamiak:
Ahoj ogaro, budu pozdravovat všecky ogary tady u nás. Mrzí mne, že není ten podzimní fotovýlet v Sidonii, na který sem chtěl abys přijél, ale ono to zase bude. Chtěl sem přijet na ten sraz do Jizerek, ale nemožu chtět všecko, na místě musí byť aj rodina. Mívaj sa pěkně a dobré světlo ogaro!!!

Termitxx:
Ty tož ono to je tak, že sa studovat musí a vždycky sa neco najde. U toho stolíka trávím čas hlavně když bvybírám negativy do stroječku. Když neco nemožu najít no a při tem, enom aby řeč nestála, tož při tem aj zkusím, jak sa to podařilo loni. No, šak mám ešče včít otlačené kolena od teho sbírání na zahradě. No, ale letos trnky nemám, tož budu dělat hruškovicu - ta řetízkuje taky:-) Jaj to sa bude zvětšovat, to bude umění jak sviňa.
  • 0

#114 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 12 září 2007 - 17:25:51

No, ale letos trnky nemám, tož budu dělat hruškovicu - ta řetízkuje taky:-) Jaj to sa bude zvětšovat, to bude umění jak sviňa.

:wink: :? :lol:
  • 0

#115 Bedrun

Bedrun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 54 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 říjen 2007 - 18:33:06

Vložený obrázek Vložený obrázek

a toto je moje foto kotokoupelna.
Na malém prostoru maximální záběr.
:D
A všimněte si toho parádního roštu na šuplíky, který jsem koupil v jednoom nejmenovaném žlutomodrém obchodě. Rozměr pro šuplík je akorár na misky.
  • 1

#116 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 říjen 2007 - 19:55:57

výborně, další inspirující snímek do sbírky zdejší :D
  • 0

#117 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 říjen 2007 - 08:32:43

Dnes jsem vyvolávala svitky, tak jsem cvakla, jak se v koupelce suší - zítra budu v neg. procesu pokračovat (občas se mi to nastřádá :D )
Jak jsem viděla vaše obrázky, musím říct, že naše koupelka má do fotokomory daleko, ale nějak se to dá, a to je důležitý. Vložený obrázek


hele EDO, kdyz koukam jak tam poustis tu vypiraci vodu, tak me napada otazka, jestli ti s toho tece voda stale teploty a nebo jestli se ta teplota stale meni. U me doma se to deje a tak u toho musim sedet a hlidat.

Jinak jsem byl prekvapenej, ze prvni tri komory vubec nebyly v koupelne ... 8-O
  • 0

#118 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 21 říjen 2007 - 21:05:27

hedgi
ano vodu občas hlídám, za změna ovšem není tak tragická (alespoň u nás)
Nejdřív vodu dost odpustím, a pak se znažím regulovat na cca těch 20stupňů - teplota se ta pak pochybuje v rozmezí pětistupňů

Někdo tu psal, že si pořídil termostatickou hlavici, to bych uvítala také, ale je spousta jiných věcí, do kterých se dá investovat :D .
  • 0

#119 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 říjen 2007 - 08:55:51

jakých jiných věcí, když je to na focení, tak je to prioritní :)
taky se to dá okeckat, že je to výdobytek moderní pro blaho rodiny, což třeba u pátého zvětšováku, který budu kupovat říct nelze...
  • 0

#120 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 říjen 2007 - 09:33:29

hedgi
ano vodu občas hlídám, za změna ovšem není tak tragická (alespoň u nás)
Nejdřív vodu dost odpustím, a pak se znažím regulovat na cca těch 20stupňů - teplota se ta pak pochybuje v rozmezí pětistupňů

Někdo tu psal, že si pořídil termostatickou hlavici, to bych uvítala také, ale je spousta jiných věcí, do kterých se dá investovat :) .


Tak to bych rekl, ze zmena o 5°C u vypiraci vody uz je dost dramaticka na vznik druhotnyho zrna. Patrny to asi bude vic dramaticky u kinofilmu, kterej pouzivam ja, neb se vic zvetsuje. Je tu nekdo, kdo to ma vyzkouseny a muze mi to potvrdit?

Ja se snazim odchylku drzet na 21°C +/-1°C, coz taky neni malo, ale fotky z meho kinofilmu se mi pak zdaji OK, takze to povazuju minimalne za dostatecne. Jo a tech 21°C u vypiraci vody mam proto, ze temperuju vyvojku pred vyvolavanim a ne behem vyvolavani, takze behem volani mi teplota roste...
  • 0

#121 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 22 říjen 2007 - 11:08:37

mám pocit, že film nemá rád skokové (prudké) změny teploty, protože jak při této prudké změně pracuje, může se poškodit emulze. osobně se snažím vyvolat a ustalovat v temperovaných roztocích a peru tekoucí vodou, která má na začátku nějakých těch dvacet temperovaných a na konci normál šestnáct studených. o "druhotném zrnu" jsem nic neslyšel. zrno ovlivníš voláním, zvětšováním, expozicí, ne praním.
  • 0

#122 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 říjen 2007 - 11:23:20

Důležité je to slovo SKOKOVÁ. Tzn, že když se bude teplota vody měnit jen pozvolně, nic se nestane a může to ujet i o mnohem víc než o pět. Vyzkoušené to mám, význam je minoritní - pokud se udžíme v těch pěti. Pokud je rozdíl obrovský, dělá to moc pěkný efekty .) (Ale zase, musí to být skoková změna - představte si emulzi jako keramiku -- když ji budete pomalu zahřívat, může být rozpálená jako pětník a nic se nestane, když j rychle zchladíte - popraská...)
  • 0

#123 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 říjen 2007 - 11:26:49

Podle mého skromného názoru teplota prací vody +-5 stupňů Celsiových nemůže hrát roli. Uhlídat ovšem rozdíl pouhých pěti stupňů běžnou pákovou směšovací baterií nejspíš asi nebude možné. Jednou se mi stalo, že jsem volal 3 filmy současně (byly to první filmy po mnohaleté přestávce temnokomornické, kdy jsem dával jen barevné fotky do labu), tak jsem pral zřejmě moc teplou vodou a zrno bylo pak příšerné. Byl to Ilford HP5+, zvětšeniny vypadaly opravdu nechutně.

Momentálně řeším praní za použití termostatické baterie - všem doporučuji - i kvalitnější Paffoni nestojí více než 4 tis. Kč, což je jednak v rámci fotovybavení cena zanedbatelná, jednak poslouží i rodině (např. se děti nemohou opařit, je to příjemné na sprchování apod.), takže vás i manželka pochválí.... :)
  • 0

#124 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 22 říjen 2007 - 11:28:22

Jo, přesně jak píše Pavel - ono to nebylo ani tak zrno, jako spíš popraskaná emulze - následek změn teplot při praní.
  • 0

#125 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:07:08

zrno ovlivníš voláním, zvětšováním, expozicí, ne praním.


tusim ze o tom psal Kulhanek v Cernobila Fotografie.
  • 0

#126 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:08:56

zrno ovlivníš voláním, zvětšováním, expozicí, ne praním.


tusim ze o tom psal Kulhanek v Cernobila Fotografie.


ok, taky jsem to mohl docist do konce. Tak uz vlastne vim, ze jde o skokovou zmenu teploty a pozvolnou. Diky
  • 0

#127 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:09:27

zrno ovlivníš voláním, zvětšováním, expozicí, ne praním.


tusim ze o tom psal Kulhanek v Cernobila Fotografie.


ok, taky jsem to mohl docist do konce. Tak uz vlastne vim, ze jde o skokovou zmenu teploty a pozvolnou. Diky


a pozvolnou -> a ne pozvoulnou. Sakra. :)
  • 0

#128 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 říjen 2007 - 16:17:51

já po ustálení dám do tanku destilovanou vodu o pracovní teplotě lázní
ten plnej tank dám do prací vody do umyvadla temperovat - teplota ve studni je dost různá - od 9 v zimě do 19°C v létě
a pak to připojím a nejmenším proudem prací vody, kterej ještě teče "vyženu" tu vodu destilovanou, veelmi pomalu
a pak peru ostošest, vodu neplatíme...
  • 0

#129 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:28:36

Kulhánek píše bohužel jen tohle:
Pozor na příliš studenou vypírací vodu, jaká obyčejně teče z vodovodu po odpuštění většího množství vody. Při velkých tepelných rozdílech roztoků vznikne často zkrabatění vrstvy, někdy jen její zrnění nebo jen pouhé "druhotné" zvětšení zrna negativu.

Nedávno jsem měl doma jinou knížku, kde byl tento postup ukázán jako vyjadřovací prostředek, bohužel si nemůžu vzpomenout, jak se ta technika jmenuje a jak se jmenovala ta kniha. Každopádně to vypadalo suprově - emulze byla totálně rozpraskaná a rozbitá - k snímku to však sedělo. Stačilo pouze zařídit ten teplotní šok při vyvolávání. Nicméně - ještě to zjistím a onu pasáž vám sem hodím.
  • 0

#130 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:35:16

Dělám to přesně jako Radim. Pomaličku snížit teplotu prací lázně a prat ve studenej. To kolik vyteče teplej vody tož to sa do vany radši naložím já. Navíc ti prevíti ten plyn furt zdražujů, a tož spíš uvažuju, že si ho v komoře pustím místo tej vody:-)
  • 0

#131 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:38:31

nic si sám sobě nepouštěj, už kvůli té voňavé, co tam krom fotek tvoříte, v tom kraji :)
  • 0

#132 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:54:08

RHx: Máš recht, takovú radost tym smykom neudělám.
Všeci: Ogaři, poslúchajte, když vidím v jakých poměr vy děláte fotografie, tož si aj myslím, že byste měli dostat nejakú¨medailu za oddanost, protože tvořit v takovej komoře jak mám včil já, dokáže každý blbec, ale v nekterých komorách od Vás, takových tych kúpelkových udělat kvalitní a oduševnělé fotografie, tož to už je skutečně kumšt. Vás si upřímně vážím, ze všeckých nejvíc.... Mi pomože enom fajnová komora a trocha slivovice, ináč to umění za moc nestojí:)
  • 0

#133 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 říjen 2007 - 19:59:22

: Pavel_P

Ukázka záměrně použité retikulace (zkrabatění emuulze) je např. ve "Vysoké škole fotografie" od A. Feiningera.
  • 0

#134 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 říjen 2007 - 18:25:49

heleďte, tak mám celkově natřeno a nyní "projektuju" v nový komoře výšku pracovní desky - tak nějak mi to vyšlo na 80 cm horní hrana, a co vaše výšky?
jsem asi středně velikej...
  • 0

#135 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 říjen 2007 - 18:54:33

: Pavel_P

Ukázka záměrně použité retikulace (zkrabatění emuulze) je např. ve "Vysoké škole fotografie" od A. Feiningera.


Jo! to je ta knížka .)
  • 0

#136 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 říjen 2007 - 18:58:00

heleďte, tak mám celkově natřeno a nyní "projektuju" v nový komoře výšku pracovní desky - tak nějak mi to vyšlo na 80 cm horní hrana, a co vaše výšky?
jsem asi středně velikej...


Mně osobně vyhovuje spíš vyšší stůl, jelikož pracuji ve stoje a nemusím se ke zvětšeninám, tedy zvláště pod zvětšovák tolik ohýbat. Takže zvětšovák mám ve výšce cca 100cm, snesl bych i nějakých 5-10 navíc. Misky mám na standartním 80cm stole, ale ten asi taky půjde o něco nahoru.
jsem asi prcek.... .)
  • 0

#137 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 říjen 2007 - 18:59:13

Bedrun
zaujal mě tvůj stojánek na misky - jaký největší se ti tam pasujou?
  • 0

#138 Bedrun

Bedrun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 54 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 říjen 2007 - 20:33:20

Bedrun
zaujal mě tvůj stojánek na misky - jaký největší se ti tam pasujou?


Já do těch drážek dávám misku 50x41cm. To je ovšem vnější míra rantlu misky. Když skočíš do IKEY tak to najdeš někde u takových stolečků pro přebalování mimin a víceučelových poliček. Je to třeba pohledat. stálo to pár kaček, je to hotové a lehké. Prostě žádná štrapáce.
  • 0

#139 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 říjen 2007 - 20:35:54

Takže zvětšovák mám ve výšce cca 100cm, snesl bych i nějakých 5-10 navíc.
jistě budu pracovat v sedě, na kolečkové židli, jsem tak zvyknutý z fotokoupelny
  • 0

#140 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 říjen 2007 - 20:42:55

bedrum: jj díkec - jestli jsem to pochopila správně, tak tam pasujou misky na papíry 30x40, jest tak? to by bylo moc dobrý a kdyby tam pásli misky na papíry 40x50, bylo by to ještě lepčí :(

Voměřím doma misky a někdy tam vyrazím
  • 0

#141 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 28 říjen 2007 - 20:44:53

tjů a ještě koukám, že je tam víc štelářků - to by se tam mohla ještě jedna miska vlízt - na bzencákovo dvoulázňový ustalování :(
  • 0

#142 Bedrun

Bedrun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 54 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 28 říjen 2007 - 21:07:02

tjů a ještě koukám, že je tam víc štelářků - to by se tam mohla ještě jedna miska vlízt - na bzencákovo dvoulázňový ustalování :D


Jsou tam celkem 4 drážky, jsou od sebe 15 cm na výšku vzdáleny, a jednu misku můžeš dát klidně na zem. Aby se mi lépe dělalo tak s nima hýbu jak s šuplíky. Mám pocit že to na té fotce je i vidět. :(
  • 0

#143 atame

atame

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 1 listopad 2007 - 00:40:33

nevim presne k cemu to ma slouzit, ale ponevadz jsem zrovna vcera z jinyho duvodu tu komoru fotil, muzu to dat i sem.

Vložený obrázek

to je jen chodba mezi atelierem a komorou. Muj problem je ukladani printu, jak je videt i na dalsich obrazcich.

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#144 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 1 listopad 2007 - 01:05:04

No fajnovúčké atame!!! Skorem jak tvoja bunda :)
  • 0

#145 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 listopad 2007 - 07:33:56

to je ale pěkňoučká komora.
jinak jsem si všiml, že spíš preferujete dávat misky nalevo od zvětšováku, asi s tím souvisí kdo je pravák a kdo levák?
já si osobně nedovedu představit, že papír posouvám furt dál doleva
  • 0

#146 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 listopad 2007 - 07:42:26

heleďte, tak mám celkově natřeno a nyní "projektuju" v nový komoře výšku pracovní desky - tak nějak mi to vyšlo na 80 cm horní hrana, a co vaše výšky?
jsem asi středně velikej...

co nevidět budu řešit totéž v mé nové komoře. já měřím asi 180 a 80cm horní strana desky se mi zdá málo.
přidal bych nejmíň 5 čísel, abych se s při použití zaostřovací lupy nemusel hrbit.
protože jinak zaměstnání mám sedavé, vím, že na tom dost záleží - mít pohodlí.
jinak to vypadá, že náš postup prací na nové komoře je podobný :) , s tím, že já se děsně "zasek" na usazování dveří
  • 0

#147 atame

atame

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 1 listopad 2007 - 10:16:15

zajda: na strane mi nezalezi, spis jde o to od sebe oddelit suchej a mokrej proces.
  • 0

#148 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 listopad 2007 - 10:58:35

zavrhnul jsem maltu a cihly, dělal jsem ze dřeva, osb desek a plovoucí podlahy - jako obklad na stěny a futra se mi do toho dávaly krásně, byly to do sádrokartonu a tak jsem použil jen všelijaký hranoly a vruty
krásná práce
nyní dělám pracovní desky.... oddělení suché, neboli osvitové a mokré, neboli máchací, prostor to umožňuje
  • 0

#149 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 listopad 2007 - 08:46:57

práce na komoře pozastaveny, při vyklízení barev a ostatního svinstva se mi podařilo rozbít půllitrovku petráku.
v baráku jsou na mě všichni nasr..., přítelkyně odvrátila přívětivou tvář, co mě ještě v budoucí komoře čeká? :wink:
časy jsou zlé, bohužel ne temné
  • 0

#150 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 listopad 2007 - 08:56:11

práce na komoře pozastaveny, při vyklízení barev a ostatního svinstva se mi podařilo rozbít půllitrovku petráku.
v baráku jsou na mě všichni nasr..., přítelkyně odvrátila přívětivou tvář, co mě ještě v budoucí komoře čeká? :wink:
časy jsou zlé, bohužel ne temné


co ze jsi to rozbil?

kdyby plechovku nitraku....tak chapu pozdvizeni...i kdyz bys nam psal asi z obezne drahy...ale co je tohle...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních