Přejít na obsah


Fotka

Fotky fotokomory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1091 odpovědí na toto téma

#351 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 16 červenec 2009 - 10:13:58

mamka je v práci, tak jsem defloroval naši koupelnu a tudíž můžu pokračovat v seriálu zlínských komor
Vložený obrázek

to červené na futrách je "nevstupovat!"

jo a film jsem motal skoro půl hodiny, odmítal se nechat navinout potvora jedna
  • 0

#352 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 16 červenec 2009 - 10:50:11

čoveče přijeď jednou na sraz do hradce, poněvadž motat svitek do cívky půl hodiny je prostě divný, tam je někde zakopanej pixel či co
volně loženej svitek na hraní tady mám rozmotanej - ukazuju někdy občanům "co že se to do tý minolty dává"
  • 0

#353 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 16 červenec 2009 - 11:09:42

čoveče přijeď jednou na sraz do hradce, poněvadž motat svitek do cívky půl hodiny je prostě divný, tam je někde zakopanej pixel či co
volně loženej svitek na hraní tady mám rozmotanej - ukazuju někdy občanům "co že se to do tý minolty dává"

on se mi totiž dycky zasekl nebo někde vykolejil - taky mi to bylo divné (a dávat vinu tomu, že jsem na tvoji radu nezastřihoval konce nebudu)
  • 0

#354 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:24:33

ten prostor má velikej potenciál, napřiklad vlevo mimo záběr by se dala umístit pořádná sedací souprava
nejvíc toho vymyslím v křesle při pohledu na sušícíse film, tady by se dalo i ležet

tož přesně jak říkáš - to já sedávám v tem křesélku. Sedacá súprava by sa hodila, ale moja sa zdráhá, když jsem chtěl přenést sedačku z obýváku :)

Goro a Zajda: kalíšek je asi 10 pikselů vpravo od bílého hrníčka, ale kluci, motivovali ste ňa, abych pil z dvoudecových, já sa polepčim a příště pošlu portrét kalíšku.
  • 0

#355 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:37:08

čoveče přijeď jednou na sraz do hradce, poněvadž motat svitek do cívky půl hodiny je prostě divný, tam je někde zakopanej pixel či co
volně loženej svitek na hraní tady mám rozmotanej - ukazuju někdy občanům "co že se to do tý minolty dává"

on se mi totiž dycky zasekl nebo někde vykolejil - taky mi to bylo divné (a dávat vinu tomu, že jsem na tvoji radu nezastřihoval konce nebudu)

asi máš blbou cívku
nebo už nevim
  • 0

#356 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 16 červenec 2009 - 15:54:03

asi máš blbou cívku
nebo už nevim


to bude rukama :)
  • 0

#357 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 16 červenec 2009 - 20:04:05

Goro a Zajda: kalíšek je asi 10 pikselů vpravo od bílého hrníčka, ale kluci, motivovali ste ňa, abych pil z dvoudecových, já sa polepčim a příště pošlu portrét kalíšku.


Mě ani nenapadlo, že tím kalíškem není myšlen ten hrnek. A ještě jsem si říkal: "Dobře si tu temnotu dáváš". No nic, no...pořiď si větší. :-)

Jinak ti ten fotohangár fakt závidím.
  • 0

#358 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červenec 2009 - 20:59:31

tak včera poprvé doma zvtšoval jsem :roll:

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#359 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 25 červenec 2009 - 21:16:45

tož temu říkám misky :roll:
nebo sú to kočičí hajzlíky? esli jo, tak tam nasere deset koček a ještě zbude místo :!:
  • 1

#360 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 červenec 2009 - 08:57:16

33x28cm velké 10 litrovky :roll: , jsou z toho stolku nahoře, stál mě jen pár kaček.
  • 0

#361 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 28 červenec 2009 - 17:54:41

Tak se také pochlubím, kam se chodím skrývat před světem :D

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#362 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 srpen 2009 - 18:43:52

Zdravím,
už podruhé ve svém životě stavím fotokomoru (ta první, dej jí pánbůh věčnou slávu padla za obět digivěku...) a opět řeším ten stejný problém.. Momentálně dodělávám konstrukci pro stůl na míru do místnosti cca 2x1,8m. Samozřejmě mám ten stále opakující se problém, a to jaký nátěr na stůl. Můj plán je takový: konstrukce z hranolů masivu a na ni do tvaru L osb stavební deska. Následně vytmelit nerovnosti desky, příprava na dřez apod. Měl jsem v plánu navrch nalepit fólii na renovaci dveří a následně jí stříknout lakem proti oděru. Ovšem než toto udělám, zeptám se Vás, kteří jste fotokomoru už také stavěli...
Máte dobrý tip na nějaký vývojko-odolný nátěr, nejlépe plastický co by zakryl strukturu stavební OSB desky? Aby neodrážel světlo, ovšem ne moc matný, aby byl i čistitelný. Něco jsem pohledal, ale nejlépe mě vyšel pouze bezbarvý lak Epolex S1300, ovšem byla by vidět struktura té desky a to se mě moc nezdá :)
Díky, pokud by někdo měl jiný nápad... :)
  • 0

#363 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 6 srpen 2009 - 19:44:24

Hele a nebylo by nejlepší než toto tak vymýšlet koupit kuchyňskou desku? Kupoval jsem to do své komory taky tak - je hladká, rovná, odolná. Koupil jsem nějaký mahagon, takže je i tmavá. A stála asi 600kč, což není pravda nejmíň, ale zas je to hotový a připravený....
  • 0

#364 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 6 srpen 2009 - 19:52:21

kurňa, chtěl jsem si v blízké době jít nechat nařezat něco na pilu, abych to zužitkoval v komoře, ale jak jsem dnes viděl na ČT zprávy, tak mě přešla chuť :)
  • 0

#365 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 srpen 2009 - 19:57:44

jak jsem dnes viděl na ČT zprávy, tak mě přešla chuť :)


vo co šlo?? na tv nekoukam
  • 0

#366 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 6 srpen 2009 - 20:02:28

vo co šlo?? na tv nekoukam

já na TV taky nekoukám, jen když je něco foto-tématického a jednou za čas na kousek zpráv :) k věci:
pán si tam šel objednat cosi k nařezání a z nějakého stroje vyletěla metrová tříska a zapichla se mu mezi žebra a poškodila srdce, díky záchranářům a doktorům je v pořádku :) tomu říkám klika :)
  • 0

#367 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 6 srpen 2009 - 20:16:47

Zdravím,
už podruhé ve svém životě stavím fotokomoru (ta první, dej jí pánbůh věčnou slávu padla za obět digivěku...) a opět řeším ten stejný problém.. Momentálně dodělávám konstrukci pro stůl na míru do místnosti cca 2x1,8m. Samozřejmě mám ten stále opakující se problém, a to jaký nátěr na stůl. Můj plán je takový: konstrukce z hranolů masivu a na ni do tvaru L osb stavební deska. Následně vytmelit nerovnosti desky, příprava na dřez apod. Měl jsem v plánu navrch nalepit fólii na renovaci dveří a následně jí stříknout lakem proti oděru. Ovšem než toto udělám, zeptám se Vás, kteří jste fotokomoru už také stavěli...
Máte dobrý tip na nějaký vývojko-odolný nátěr, nejlépe plastický co by zakryl strukturu stavební OSB desky? Aby neodrážel světlo, ovšem ne moc matný, aby byl i čistitelný. Něco jsem pohledal, ale nejlépe mě vyšel pouze bezbarvý lak Epolex S1300, ovšem byla by vidět struktura té desky a to se mě moc nezdá :)
Díky, pokud by někdo měl jiný nápad... :)


plast
je to digitální materiál, ale funguje mi nejlíp
měl jsem 3 povrchy-
kuchynskou desku, lamino a povrch linoleum, nyní mám plastové nádoby
onehdá jsem se ptal výrobce bazénů a nějakou jednoduchou vanu, ve který bych měl misky, počítal jsem tenkrát pro čtyři kusy na 30x40 mi kalkuloval kolem 1500,-
nebo nějaký desky koupit a slepit stůl doma, to by bylo asi levnější
výhoda?
neomezená životnost
co nakapeš otřeš, nebo - když to bude vana v pravém slova smyslu s centimetrovým okrajem, nebo nějakou vyšší obrubou - spláchneš
měla by mít odpadní otvor, stačí jednoduchej
konstrukci z latí bych schválil - rychlý, snadný, pevný
(rád dělám se dřevem)
jinak než nějakou osb desku natírat, to bych ji radši polepil obkladem - uvažoval jsem takto, než jsem sehnal ty plastový vany - nebylo by to vodotěsný, ale pro dobrou údržbu otřením hadrem vyhoví
  • 0

#368 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 6 srpen 2009 - 20:52:49

taky bych se přimlouval za kuchyňskou desku

jinak z barev doporučuju:
Izoban a Estadien od firmy Detecha
Carbidekor ten nevím od koho je (to tmavohnědé jak se tím natírají lavičky)
industrol od barvy-laky hostivař a přes to parketol od balakrylu (I dá barvu a P odolnost)

tolik z mne jako prodavače v jednom nejmenované Bobr-obchodě
  • 0

#369 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 srpen 2009 - 21:14:22

Díky za rady a nápady. Nad kuchyňskou deskou jsem přemýšlel také,ale vzhledem ktomu, že chci mít pod zvětšovákem stůl šířky 70 cm,tak moc nepochodím. Kuchyňské desky dělají povětšinou 60cm. Teda zatím jsem širší v obchodech typu B, O apod. nezaznamenal. Ano, dalo by se zajít k truhláři a nechat si to udělat na míru, ale to už by bylo moc....však víte co :) Já radši dělám vlastníma rukama, mám pak větší radost z práce. Tu konstrukci mám už zpola sestavenou, teď řeším pár drobností s trámky. Myslím že by se ta OSB deska nemusela zase tak "nehodit" Na opracování nátěry apod je výborná. Samozřejmě bych kolem celého obvodu zdi,ke které bude deska stolu přiléhat, nalepil kachličky, už jen hlavně kvůli otírání apod. Taktéž podlaha bude dlažba. Nechci nějak lamentovat, ale jak se fotokomora rodí, čím víc mě spíše připadá jak pitevna....než komora :)
Holt když se člověk do něčeho zapálí a má rád sterilní prostředí... není pomoci :)
Ypresy: díky za ty typy barev, prozkoumám to a snad z toho něco vyleze.
PS: ještě si vzpomínám na jeden nátěr, jméno bohužel už nevím. Je to taková šedá barva, používá se to ve školách,garážích,nemocnicích atd. vypadá to jako tekuté lino. Po vytvrdnutí velice odolné... Kdyby si někdo vzpomněl budu rád. No, a když si počkáte ještě nějaký ten pátek, uvidíte výsledek...tedy snad, pokud mě dřív z toho neklepne pepka :)
  • 0

#370 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 6 srpen 2009 - 21:45:14

většina je doporučovaná pro chemické provozy nebo provozy s namáhanou podlahou (podlahoviny jsou vesměs chemii odolné)
  • 0

#371 mylla

mylla

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 srpen 2009 - 22:05:45

zboznujem kacicku z prveho obrazka! hnem mam vybornu naladu
  • 0

#372 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2009 - 17:32:48

Jinak tedy,... podařilo se mě najít tu mnou vzpomínanou velice odolnou barvu. Název je Sadurit. Velice odolná, dobrá výdrž na kapaliny, opotřebování jak mechanicky tak i stálobarevně. Zatím jsem ji viděl ve dvou odstínech: šedá a bílá. Tak snad to někomu pomůže na podlahu do fotokomory, či na desku zmíněného stolu :roll:
  • 0

#373 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 srpen 2009 - 18:52:38

Tož som sa přestěhoval, snad to néjni tak zlé. Zatím ještě není hotovo, ještě to chce nějaké police a jiné stoly, jak pracovní, tak zvětšovákový, nějakú šňůru na filmy a papíry, no hlavně tam hergot vytřit podlahu a poklidit :idea:

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#374 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 srpen 2009 - 20:22:34

Ad nátěr na stůl - koupil jsem si na něj lino a je to velmi příjemný, dobře se čistí
  • 0

#375 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 24 srpen 2009 - 07:52:48

no ahoj,- gratuluju - a tolik místa co máš ti můžu jen a jen závidět.
ale jen počkej však ono se to zaplní naučnou literatúrou, šanónama s negativy ...a dojde to až tak daleko, že si tam budeš muset dat i pračku na prádlo :roll:
zdar dalšímu úsilí, jen eslivá můžu radit takle vod boku - tu bar židli hned vyhoď a dej tam pohodlnou, měkkou s vélkým opěradlem /kvůli čekání u osvitu a rozjímání/ a hlavně jezdící.
a eslivá můžu ještě radit,- pokud se ti tam vejde kanape...
čék nikdy neví

-tak a nejčkon někomu radim zase já, to sem zvědavej, co sem veselýho napíše náš nejvyšší :oops:
  • 0

#376 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2009 - 12:11:39

Ad nátěr na stůl - koupil jsem si na něj lino a je to velmi příjemný, dobře se čistí


díky za tip, ale jedna věc u které se lina bojím je ta, že časem, tím jak je měké, se mě na místech "proleží". Například když budu dávat věci při vyvolávání na stejné místo... Jedině, že bych sehnal nějaké tvrdší lino. Existuje například i tzv. Marmoleum....přírodní lino, vydrží více atd...jen ta cena :roll: Zatím jsem s fotokomorou ve stavu dodělané konstrukce na stůl na míru, ted sháním nějaké kvalitní OSB desky, barvy a penetrace jsou již taktéž doma...no, kolaudaci vidím vzhledem k pracovní vytíženosti na jaro :oops:
Add: máte ještě někdo zkušenosti s linoleem,jako s podložkou na stůl?
  • 0

#377 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 24 srpen 2009 - 12:49:12

Add: máte ještě někdo zkušenosti s linoleem,jako s podložkou na stůl?

já špatnou - jen tak to ohnout a přitlouct hřebíky, nebo lištou = nebrat
ale když bude dobrý lino na rovný ploše, pečlivě uříznutý a hlavně svařený a naohýbaný přesně kolem stolu se svislou plochou (svařenou k vodorovný) na stěně proti tobě nad stolem, to bych viděl jako možnost
otázka jestli takovej šikovnej svařovač podlahového typu je k mání
  • 0

#378 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2009 - 13:30:36


Add: máte ještě někdo zkušenosti s linoleem,jako s podložkou na stůl?

já špatnou - jen tak to ohnout a přitlouct hřebíky, nebo lištou = nebrat
ale když bude dobrý lino na rovný ploše, pečlivě uříznutý a hlavně svařený a naohýbaný přesně kolem stolu se svislou plochou (svařenou k vodorovný) na stěně proti tobě nad stolem, to bych viděl jako možnost
otázka jestli takovej šikovnej svařovač podlahového typu je k mání


OSB desky budou vytmelené a přebroušené, s impregnačním nátěrem proti plísním atd. Takže lepení linolea na rovnou plochu problém není, jen se opravdu bojím těch otlačenin od předmětů v linu. Jinak je to pro mě zatím cenově nejpřijatelnější, a když připočítám rohové lepené lišty mezi stolem a zdí pro lepší údržbu desky, je to jen samé pro.(Stůl ze svých 6-ti stran doléhá ke zdi 4-mi stranami). Navíc dobrá manipulace a velký výběr dekorů.
Uvidím no, počkám, jestli ještě někdo nedá vědět se zkušeností a zkusím to. Na podlahu ve fotokomoře už mám připravenou dlažbu, nato povrch stolu z linolea.... no, a teď to k sobě jen sladit :lol:
  • 0

#379 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 24 srpen 2009 - 13:40:42

otlačenin bych se nebál, dávaj se přece na linolea i židle + komorník + lahváč = 100 kg děleno 4 na jednu nohu je to dost kilo
co voda?
kolik budeš mít kohoutků?
já jak zbavuju komoru "nedokonalostí" mám nyní na dvou metrech třiceti celkem pět jednoduchých kohoutků (odběrných míst)
to je nádhera, zatočíš si každou hodinu jiným a voda pořád teče :lol:
praní filmu
praní papíru
oplach rukou
oplach druhé vany s miskama
malej dřez jen na ruce do foroty
mě to vyšlo na pět a tak jsem jich pět udělal... svařování plastu půl hodiny, montáž dvacet minut, cena asi 900,- za celek, instalatéra znám, tak lepil zadara
(jednoduchá trubka s téčkama)
  • 0

#380 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2009 - 14:46:32

otlačenin bych se nebál, dávaj se přece na linolea i židle + komorník + lahváč = 100 kg děleno 4 na jednu nohu je to dost kilo
co voda?
kolik budeš mít kohoutků?
já jak zbavuju komoru "nedokonalostí" mám nyní na dvou metrech třiceti celkem pět jednoduchých kohoutků (odběrných míst)
to je nádhera, zatočíš si každou hodinu jiným a voda pořád teče :-D
praní filmu
praní papíru
oplach rukou
oplach druhé vany s miskama
malej dřez jen na ruce do foroty
mě to vyšlo na pět a tak jsem jich pět udělal... svařování plastu půl hodiny, montáž dvacet minut, cena asi 900,- za celek, instalatéra znám, tak lepil zadara
(jednoduchá trubka s téčkama)


Pět kohoutků? :wink: Tak to se hanbou propadám, já mám jen jeden a to kevšemu jen na studenou vodu. Zkusím nastínit situaci.... Zděná přízemní budova na zahradě. Hlavní malá místnost plus chodba do tvaru L ,v tom L bude plastový 200l sud na vodu, v něm čerpadlo, skrz zeď je natažená armatura na druhé straně s kohoutkem. Na chodbě bude regál na různé věci plus pár sekaček na trávu (podmínka pro zabrání prostoru pro fotokomoru...musím tam někde uskladnit zahradní techniku :lol: ) Jinak v místnosti 202cmx176cm bude stůl do tvaru L. Rozděleno na suchou a mokrou část končící velice hlubokým nerez dřezem a kohoutkem na zdi. (ten dřez sehnat byla fuška :lol: , ale na praní fotek vzduchovacím motorkem bude upě super ) Jinak mám už hotovou přípravu na ventilaci, elektrorozvody skoro hotový atd. Až dodělám stůl, vrhnu se na zatemnění a dlažbu. No a pak police, lab. sklo na ně atd. :D
Ohledně toho lina.... jedno máme v kuchyni a po cca roku a něco se na místech položených skříněk začalo lehce propadat samo do sebe. Ale myslím, že pokud ho dám na ten stůl nemělo by to být tak náročné.
  • 0

#381 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 24 srpen 2009 - 15:16:18

no jo pět v řadě vypadá jako dvě disketový mechaniky blahý paměti v jednom počítači pod sebou
ale šlo to až překvapivě jednoduše a nic nemusím přehazovat, všechno je na svým místě a kohout umožní přesný nastavení průtoku
k tomu sudu by sis to mohl udělat taky, večer to vyfotím, ať je nějaká sranda ve vlákně :D
u sudu pozor na "odstátou vodu" když nechám vodu v pracím lavoru den odstát a pak v ní omylem peru fotky tak po usušení jsou hrubý na povrchu a to prosím pěkně voda přítéká skoro ouplně zbavená nečistot pětimikronových filtrem
ale tohle bude jiná složka, co se tam objeví no :lol:
  • 0

#382 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 24 srpen 2009 - 15:51:49

no ahoj

Ahoj Zajdo,
tož barová židlička je provizórka, právě nějakú kolečkovú mám už v mérku, ale až k novému stolu. Ináč já rozjímám a tabáčkuju v tem šedém "křesílku", je moc pohodlné. Včil mudruju jak s policama, barák je z padesátých let, komora pod terénem, takže při pokusu o navrtání díry na hmoždinku do té shnilé vymrzlé omítky vznikla 3 cm hluboká díra o průměru 20 cm a k tomu tak kilo prachu :D :wink:
Kanape už sa mi tam bohužel nevende, pračka naštěstí nehrozí, tu jsem nacpal do bytu a moja roba je spokojená, že už nechvistám chemiju právě po pračce a vůbec v kúpelce :lol: . Každopádně díky za rady na vylepšení :lol:
  • 0

#383 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 24 srpen 2009 - 16:23:52

Co se týká toho lina tak můžu mé strany jen doporučit. Mám jím olepené všechny stoly, včetně suchých, psacího atak.
Lepil sem ho na kuchyňskou linku lepidlem na lino -starým a tuhým jak Metuzalém. Co přečuhovalo sem kudlú zřezal pryč. Nu moc sem se stým nesrál, ale výsledek je z praktického hlediska k nezalacení. Stačí mokrý náčeňová hadra a je to uklizené.

Tož tak.

PS: Barovů stoličku bych nechál, enem bych k ní přidělal nejaký bar. Červené světlo nebude na škodu, neco čirého tekutého neublíží.
  • 0

#384 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2009 - 17:24:12

no jo pět v řadě vypadá jako dvě disketový mechaniky blahý paměti v jednom počítači pod sebou
ale šlo to až překvapivě jednoduše a nic nemusím přehazovat, všechno je na svým místě a kohout umožní přesný nastavení průtoku
k tomu sudu by sis to mohl udělat taky, večer to vyfotím, ať je nějaká sranda ve vlákně :)
u sudu pozor na "odstátou vodu" když nechám vodu v pracím lavoru den odstát a pak v ní omylem peru fotky tak po usušení jsou hrubý na povrchu a to prosím pěkně voda přítéká skoro ouplně zbavená nečistot pětimikronových filtrem
ale tohle bude jiná složka, co se tam objeví no :lol:


To se mě také stávalo, akorát nebyly hrubší, ale takové...no oplzlé :-D Mám objednanou pískovou filtraci, žádná chemie na úpravu vody, jen nevím, jestli to nebude chtít v průběhu provozu komory, ještě nějak doladit :D Jde mě o to aby ta voda byla vhodná k umývání misek a náčiní, oplach rukou, no a taktéž k tomu praní. Na chemii jedině destilku :wink:
Tak vidím, že jste mě ukecaly nakonec k tomu linu :lol:
  • 0

#385 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 24 srpen 2009 - 20:08:12

kohoutková kaskáda:
Vložený obrázek

příruční dřez:

Vložený obrázek
  • 0

#386 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 srpen 2009 - 07:30:41

Mmmm, tak tomu říkám "vodní zdroj" :lol: Já se musím spokojit pouze s tím příručním dřezem, vzhledem k místu ve fotokomoře, a k absenci vodovodního řádu... :cry:
Ještě něco... ten mikronový filtr... co je to zač? Má vypíratelné cartridge, nebo se musí dokupovat?
:)
  • 0

#387 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 28 srpen 2009 - 08:21:43

filtraci řeším několikanásobně, ten poslední dílec je tam "ze zvyku"
jedná se palivový filtr do auta, když se nenechá uschnout :lol: oxidace, rez - tak vypadá pořád stejně, měním ho jednou za čas (když si vzpomenu)
  • 0

#388 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 srpen 2009 - 20:16:19

filtraci řeším několikanásobně, ten poslední dílec je tam "ze zvyku"
jedná se palivový filtr do auta, když se nenechá uschnout :lol: oxidace, rez - tak vypadá pořád stejně, měním ho jednou za čas (když si vzpomenu)


Filtr od čerpadla paliva.... no to mě nenapadlo :) U mě to je následovně: přímo u čerpadla plsťový filtr na velmi hrubé nečistoty-písková filtrace(momentálně zrušená objednávka-není skladem :-( teď co místo ní? )- mikronový výměnný filtr-kohoutek.
Jinak když už to sem píšu.... Na fotografiích Vašich komor se občas mihne i různý druh osvětlení. původně jsem chtěl kaisra na zeď, ale nedávno jsem objevil poměrně levné barevné žárovky, chci se tedy zeptat: kolik max. watů může mít bezpečné světlo do fotokomory? (15W?) A Jaké upřednostňujete barvy? Dřív jsem dělal pod zeleným, dělalo se mě pod ním dobře, ale časem mě nějak začly bělat, až neznatelně fialovět vyvolané papíry, tak jsem dělal radši po tmě. Máte někdo tip na dobré žárovky, nerad bych kupoval nějaké "šmejdy"

Jinak zde stránky s nalezeným sortimentem žárovek.... Co vy nato?
  • 0

#389 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 28 srpen 2009 - 20:55:54

myslím, že není stanoveno jak silné světlo se má použít
ale kolem 15w mi přijde jako obvyklá žárovka
vhodnost každýho světla v různých vzdálenostech a úhlech bych zkoušel obvyklým testem s neexponovaným papírem, co se pak dá do vývojky a hledá závoj
vlákno osvětlení při mg papírech
  • 0

#390 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 51

Publikováno 28 srpen 2009 - 23:00:29

já pod patnáctkou vidím prd. tak minule jsem dělal pod blikačkou na kolo a na příště mi taťka donesl mlhovku z avie(s vyměněnou žárovkou)
  • 0

#391 Niraj

Niraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
  • Locationskoro Litomyšl
Reputace: 1

Publikováno 30 srpen 2009 - 19:19:32

Já dělal taky dobu pod blikačkou a celkem dobrý, když jsou v ní nové baterky. Ale časem to slábne, a furt tam kupovat nový a nový baterie .... A taky neosvětlí takovou plochu, a furt ji nějak přidělávat. Tak jsem si vzpomněl na přídavné zadní brzdové světlo, co jsem měl kdysívá ve své Schade105. 12 červených diod v lajně, zapojeno paralelně přes jakýsi odpor. Tak jsem to oprášil, ale nesvítila už žádná. Dopájel jsem tam nové a připojil to na starou nabíječku k mobilu (napětí 5V). Mám to napevno připojené ke stropu, cca 1,20m nad miskama a stolem a svítí to jak ďas. 15-ti minutová zkouška na závoj u MG papírů .... vše OK. Teď jsem dokoupil diody "zlaté", tak až bude krapet času, přepájím to a když bude zase vše OK, nechám tam ty, kvůli kontrastu při vyvolávání.
  • 0

#392 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 29 září 2009 - 09:16:55

:lol: náhodně od člověka, co viděl moje fotoaparáty volně položené za mnou na polici získal jsem tuto náádhernou vanu i se stolem o šíři 120 cm a její prosté otočení na podstavci mi dalo suchý mokrý stůl s malým rantlíkem
nějaké leží v bazaru fotografia praha ale bohužel za peníze a nevím, jestli se stejně povedeným stolem
Vložený obrázek
  • 0

#393 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 7 říjen 2009 - 23:31:03

tak... první snímek komory která už je tak tak připravená... zítra první test.

Vložený obrázek
  • 0

#394 xMilda

xMilda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 272 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 93

Publikováno 8 říjen 2009 - 10:15:17

kdoco> ten zvětšovák u dveří to je hustopeklo, takový cestovní :cry:
  • 0

#395 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 říjen 2009 - 10:52:06

narážíš na mého laboranta? to víš, kamarád, spolubydlící, přítel... poslouchá navlas stejnou muziku co já, má zalíbení v negativech 13*18... je stabilní ve svém postoji :cry:
  • 0

#396 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 8 říjen 2009 - 11:10:11

a s ohleden na ostatní vlákna - nejančí, netrucuje, neuráží se.... má holt už svůj věk, je to dospělák.
  • 0

#397 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 8 říjen 2009 - 17:11:07

Trochu odvedu od tématu.Vidím na fotkách hrabusj zvětšovák krokus 66.
Nemáte někdo zkušenost jaký je?Měl ho totiž otec a já ho kdysi dávno někomu daroval...otec měl fotky dobré a to nepoužíval ani expozimetr,ani expoziční hodiny.
Říkal jsem si,že dnes půjdu dělat zvětšeniny a v komoře mi visí mokré prádlo.Už abych měl postavěný barák a mohl budovat vlastní komoru jako máte vy.
  • 0

#398 Niraj

Niraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
  • Locationskoro Litomyšl
Reputace: 1

Publikováno 11 říjen 2009 - 18:26:12

Tak moje komůrka .... ze staré verandy připláclé na chaloupku. V zimě to bude dobrodrůžo.
Furt ji ale ještě tak nějak pře/při/za/do dělávám. Ještě plánuju dovést vodu a nějakej ten dřezík, ale to až příští rok.

Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#399 Niraj

Niraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
  • Locationskoro Litomyšl
Reputace: 1

Publikováno 11 říjen 2009 - 18:28:05

Sorry za zdablování příspěvku, nějakej error. Ten první, prosím smazat, tam to je nějak špatně uspořádaný. Díky.
  • 0

#400 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 20 prosinec 2009 - 03:43:26

Tak moje komora 2.0 :o Magnifax 4, color 3, pod stolem se vali misky 50x60...v planu je jeste zatemnit prostor kolem zvetsovaku, ale nejak neni cas a vlastne to ani nicemu nevadi, tekouci vodu tu nemam ale da se bez ni obejit.
Vložený obrázek
  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních