Přejít na obsah


Fotka

Kodak XTOL vývojka (na 5L)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#101 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 27 únor 2018 - 19:17:51

berraneck

Asi překlep, ale... "Starobylé emulze" obsahovaly (a obsahují) kubické krystaly, naopak "novodobé emulze" se vyznačují plochými krystaly, které při stejném objemu dokážou "zachytit" více fotonů.

Hodně fotografů považuje "klasické" (kubické) emulze za vhodnější k push zpracování. Ale to je spíše věc postupů a použitých kombinací materiálů, stejně jako preferencí.


  • 0

#102 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 27 únor 2018 - 19:32:14

pane pentaxisto! máte pravdu! klasické kubické a moderní tabulární!


každopádně a rozhodopádně doporučuji TMax P3200. dokonce tu jeden mám, chcete ho derossi?
  • 0

#103 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 28 únor 2018 - 01:23:48

Pane Barranecku, mnohokrát děkuji za nabídku, ale nechci. Mám v mrazáku ještě nějakou deltu 3200. Vím, ono to vypadá jako, že jsem nadšený sportovní fotograf. Fotografie tu zveřejněná, ale vznikla z hecu, kdy jsem se chtěl na přátelském utkání naší školy vyrovnat mladíkům s jejich D 850 a bůhvíčím ještě. Hrdě mi hlásili, že mají nastaveno iso 6400 (vědí totiž, že v mém batohu se vždy nachází alespoň nějaký filmový kompakt, nebo praktica), tak jsem řekl: "Pánové, není problém." To byla asi chyba, i když na druhou stranu, když viděli naskenované výsledky ono paskvilu, tak říkali, že na tom filmu něco musí být. Možná to říkali, no asi určitě to říkali ze slušnosti. (bohužel nevím, jak se dělá takovej děsnej rozesmátej smajlík, jakože tu plkám blboviny).

 

Co se týče mého dotazu ohledně x-tolu, tak mě právě zaujaly výsledky práce Daniela Tima zveřejněné na adrese:

 

https://emulsive.org...-by-daniel-tim 

 

Moje pokusy, musím se přiznat velmi ojedinělé a dost nepromyšlené právě končí tím, že chybí detail, což jsem chtěl ilustrovat tím hokejovým utkáním (které jsem měl právě po ruce, starší pokusy, které jsem dělal asi před pěti lety nemohu v elektronické podobě nějak najít). Uvažoval jsem o tom, že bych prubnul T-MAX, který je také u mě v mrazáku a dočetl jsem se, že lze zmiňovaný film "při použití vývojky T-Max či X-Tol lze pushovat až do ISO 3200" (citace: https://www.befoto.c...negativni-film/) Ale jak jsem pochopil jediná cesta je, až zase bude svítit měsíc ve svém úplnňku neměl bych plkat na temné komoře a plevelit tady vlákno o x-tolu, ale vyrazit do města a fotit a fotit. Třeba se něco povede. (zase ten smajlík, ten děsně rozemátej)

 

Ještě jednou moc všem děkuju za rady.


  • 0

#104 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 28 únor 2018 - 08:57:41

Pane Barranecku, mnohokrát děkuji za nabídku, ale nechci. Mám v mrazáku ještě nějakou deltu 3200. Vím, ono to vypadá jako, že jsem nadšený sportovní fotograf. Fotografie tu zveřejněná, ale vznikla z hecu, kdy jsem se chtěl na přátelském utkání naší školy vyrovnat mladíkům s jejich D 850 a bůhvíčím ještě. Hrdě mi hlásili, že mají nastaveno iso 6400 (vědí totiž, že v mém batohu se vždy nachází alespoň nějaký filmový kompakt, nebo praktica), tak jsem řekl: "Pánové, není problém." To byla asi chyba, i když na druhou stranu, když viděli naskenované výsledky ono paskvilu, tak říkali, že na tom filmu něco musí být. Možná to říkali, no asi určitě to říkali ze slušnosti. (bohužel nevím, jak se dělá takovej děsnej rozesmátej smajlík, jakože tu plkám blboviny).

 

Co se týče mého dotazu ohledně x-tolu, tak mě právě zaujaly výsledky práce Daniela Tima zveřejněné na adrese:

 

https://emulsive.org...-by-daniel-tim 

 

Moje pokusy, musím se přiznat velmi ojedinělé a dost nepromyšlené právě končí tím, že chybí detail, což jsem chtěl ilustrovat tím hokejovým utkáním (které jsem měl právě po ruce, starší pokusy, které jsem dělal asi před pěti lety nemohu v elektronické podobě nějak najít). Uvažoval jsem o tom, že bych prubnul T-MAX, který je také u mě v mrazáku a dočetl jsem se, že lze zmiňovaný film "při použití vývojky T-Max či X-Tol lze pushovat až do ISO 3200" (citace: https://www.befoto.c...negativni-film/) Ale jak jsem pochopil jediná cesta je, až zase bude svítit měsíc ve svém úplnňku neměl bych plkat na temné komoře a plevelit tady vlákno o x-tolu, ale vyrazit do města a fotit a fotit. Třeba se něco povede. (zase ten smajlík, ten děsně rozemátej)

 

Ještě jednou moc všem děkuju za rady.

To je dobre, ze sa nachas inspirovat. Ale cital si toto?

https://emulsive.org...-part-1-ei12800

https://emulsive.org...part-2-ei-25600


  • 0

#105 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 28 únor 2018 - 10:56:05

Derossi ahoj. Tak doufám, že už balíš nádobíčko a pozítří 2.3. v 1:51 hod. vyrazíš za toho úplňku k nám do uliček starého města Tábor. Šel bych s Tebou, ale mám chřipku jako trám a tak Tě budu pozorovat z okna. Jinak k X-Tolu - ten jsem používal řadu let ke spokojenosti a 5 lt. balení jsem rozdělal na 2,5 litru (destilka), vznikl "super stock" a přelil do lékovek po 250 ml (10 láhviček) a ty jsem patřičně zastříkal plynem a uložil v temnu a chladu. Takto vydržely bez problémů celý rok. Pro vyvolání jsem vzal láhvičku, naředil do celkového objemu 1 litr čímž jsem získal vývojku 1:1 v relativně krátké době cca 1 týdne jsem vyvolal 4-6 filmů (i když by to asi zvládko 12 filmů). Tak tolik já k X-Tolu- zdařec Luigi :shock:


  • 0

#106 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 28 únor 2018 - 18:04:04

Luigi, tak to přeju brzké uzdravení. Jojo mám, myslel jsem, že vyrazím k Jordánu, pod botankou mám takové místo a pak rychle domu ko koupelny :smile:. Každopádně se budu těšit, že se tam sejdem, myslím na starém městě, koupelna je moc těsná. Plánuju něco "spunktovat" začátkem dubna, tak dám vědět. Tak ještě jednou brzké uzdravení. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních