Přejít na obsah


Fotka

Neformální setkání - vše co si budete přát vědět o VF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

Anketa: Jaky vyhovuje termin? (13 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jaky vyhovuje termin?

  1. 1.12.2007 (1 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

  2. 24.11.2007 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  3. 17.11.2007 (1 hlasy [50.00%])

    Procento hlasů: 50.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#51 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 10 listopad 2007 - 18:26:12

pokud zbyva mistecko 24.11. rad bych prisel taky. Pokud do te doby dorazi prave vydrazena "kamerka" 10x12 tak ji pritahnu ssebou.
  • 0

#52 jenda

jenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 16 listopad 2007 - 09:19:58

Vážení přátelé, neznáte náhodou někdo onoho Tobíka stavitele slavného LINTOBU?? Zkoušel jsem mu psát nějaký dotaz ohledně konstrukce a nějak se mi neozval, tak nevím jestli má funkční ty maily které jsem našel. Myslim si že by to byl asi velice užitečný návštěvník plánovanýho srazu, kor kdyby vzal ty svoje výtvory. Kdybyste ho někdo znal a nebo na něj měl alespoň kontakt tak ho zkuste pozvat.
  • 0

#53 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 listopad 2007 - 09:43:20

v kolik hodin to bude? dorazim asi pozdějc...
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2007 - 09:57:38

Vážení přátelé, neznáte náhodou někdo onoho Tobíka stavitele slavného LINTOBU?? Zkoušel jsem mu psát nějaký dotaz ohledně konstrukce a nějak se mi neozval, tak nevím jestli má funkční ty maily které jsem našel. Myslim si že by to byl asi velice užitečný návštěvník plánovanýho srazu, kor kdyby vzal ty svoje výtvory. Kdybyste ho někdo znal a nebo na něj měl alespoň kontakt tak ho zkuste pozvat.


Tobíka neznám, ale měl by se vyskytovat na www.fotopruvodce.cz, tak bych to zkusil tam.
  • 0

#55 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 listopad 2007 - 10:04:54

tady je nejcerstvejsi kontakt

http://www.paladix.cz/autor/tobik.html

KarelJ
  • 0

#56 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 16 listopad 2007 - 16:51:26

Jestli je ještě volné místo, rád bych dojel, dík.
  • 0

#57 horolezec

horolezec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 listopad 2007 - 18:28:50

Ahoj,
Tobíka samozřejmě znám, ale asi dva roky nejsme v kontaktu a telefon co mám mi hlásí, že účastník není oprávněn přijmout hovor, tak nevím...

Myslím, že je načase abychom se domluvili, takže zde jsou data:
sraz bude 24.11. v kavárně Cafeidoskop. Tady nás najdete, ze zastávky tramvaje Lazarská je to nejblíže a od Škody je to cca 400m. Kavárna je v pasáži (průchodu) mezi Lazarskou a Vodičkovou.
Sraz bude mezi 14-15 hodinou, pro ty co budou chtít ochutnat naší skvělou kávu, čokoládu, polévky, palačinky atd. :-) a začátek kolem 15:00.
První hodinu až dvě bychom věnovali technice (kamera a práce s ní, objektivy, kazety, expozimetry. Další hodinku až dvě bychom se věnovali ukázkám, autorům, apod., prostě praxi. Pokud bude zájem (nemusíte to nyní psát, myslím, že se domluvíme na místě, co komu bude vyhovovat) mohli bychom ještě hned na začátku (dokud bude ještě nějaké světlo) vyfotit si nějakou tu fotku, kterou si odnesete domů a zkusíte vyvolat. V této souvislosti bych poprosil někoho jestli má slušný fotorukáv, tak ať ho vezme ssebou, neb mám jenom takový shit.
Vzhledem k nevyzpytatelnosti neočekávaných událostí (úraz, nemoc) v naší rodině, si vyhrazuji právo akci do pá 23.11. zrušit. O tomhle bych 100% informoval a pevně věřím, že k ničemu nedojde.
Všichni, kdož se tázali na možnost účasti, tak myslím, že není problém. Do kavárny se bez problémů vejde 30-35 lidí, takže všichni jsou zatím zváni. Tak se budu těšit
  • 0

#58 m-i-ch-a-l

m-i-ch-a-l

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 listopad 2007 - 16:46:50

No to je krasnej pocin!!! Sice v patek planuji odjezd za hranice, ale zkusim to nejak presunout. Tohle bych rad videl. A rad poznam temnokomorniky osobne.
Muzu si vzit klasickej pidikinofilmovej fotak? Ja jen, aby tam mezi tema starejma panama na velkej format nechytil nejaky komplex:-)
  • 0

#59 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 listopad 2007 - 16:51:56

Chci se jen ujistit, že může přijít i takové individuum, které nejenže nemělo VF nikdy v ruce, ale dokonce ještě ani nikdy nevyvolalo žádnou fotografii - čili já.
Jen to všechno omrknout, vyptat se, nasát atmosféru.
Budou k nahlédnutí i nějaké snímky?
  • 0

#60 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 17 listopad 2007 - 19:59:29

každej ať si vezme to, na co fotí přece
já jsem taky vf netknut a sixe teda nepotáhnu, tak si asi vezmu jen dálkoměrný kinopřístroj
  • 0

#61 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 listopad 2007 - 20:28:18

Ale já si snad ani nic brát nemusím, co bych tam fotil :-)
  • 0

#62 horolezec

horolezec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 listopad 2007 - 20:47:23

Ahoj všem,
setkání je určeno všem, kteří mají zájem o VF, tedy i těm, kteří v životě VF nepoužívali. Samozřejmě nějaké základní temnokomornické dovednosti jsou výhodou, ale pokusíme se přes to všechno přenést a zařídit to ke spokojenosti všech. Ti zkušenější mi v případě hojné účasti mohou asistovat. Foťáky si myslím brát opravdu nemusíte, neb jestli budeme fotit, tak spíš nějakým tím VF přístrojem, ale samozřejmě můžete si vzít co chcete. Doporučoval bych hlavně bystrou mysl, tužku, papír nebo nějaké zaznamenávátkopoznámek.
  • 0

#63 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 17 listopad 2007 - 21:40:22

Ahoj všem,
setkání je určeno všem, kteří mají zájem o VF, tedy i těm, kteří v životě VF nepoužívali. Samozřejmě nějaké základní temnokomornické dovednosti jsou výhodou, ale pokusíme se přes to všechno přenést a zařídit to ke spokojenosti všech. Ti zkušenější mi v případě hojné účasti mohou asistovat. Foťáky si myslím brát opravdu nemusíte, neb jestli budeme fotit, tak spíš nějakým tím VF přístrojem, ale samozřejmě můžete si vzít co chcete. Doporučoval bych hlavně bystrou mysl, tužku, papír nebo nějaké zaznamenávátkopoznámek.


Takže tedy není nutno přijít ani v cylindru a s knírem? To bude opravdu až tak svobodomyslné? :-)
  • 0

#64 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 listopad 2007 - 22:07:56

Hm, s nadějí jsem koukal na výčet zůčastněných, jestli pojede Eda, slivovice už totiž došla :(
  • 0

#65 romanf

romanf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationBrrrr, no... žít se tu dá
Reputace: 2

Publikováno 19 listopad 2007 - 08:49:06

Moraváci, chystáte něco podobnýho? Tedy ne že by do Prahy bylo z Brna daleko, ale je to prakticky celý den v čudu a kdo to má doma vysvětlovat...
  • 1

#66 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 19 listopad 2007 - 09:29:03

Pavel_P: je mi líto, ale nedojedu :x Mrkvová šťáva, kterou ses léčil, byla loňská. Letos máme jenom kalvádos, máš-li o něj zájem, zeptám se tatíka na cenu, a když tak bych ti to nějak dopravila, však směrem na Prahu a výš od nás občas někteří komorníci jezdí.
  • 0

#67 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 listopad 2007 - 23:59:51

Vezmete s sebou prosím i nějaké hotové fotografie? Děkuji :)
  • 0

#68 horolezec

horolezec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 listopad 2007 - 01:05:00

Ahoj,
nečekejte zázraky, ale kontakty, negativy, diáky i větší fotky budou k vidění a pokud to stihnu, tak snad i nějaké překvapení :)
  • 0

#69 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 listopad 2007 - 09:21:03

překvapení....
přijede bohdalka?
:)
synek ráno onemocněl, ale bojuju za účast, možná i koupím večer květinu, abych mohl jet na setkání
  • 0

#70 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 23 listopad 2007 - 10:14:19

...tedy vítku, ty jsi úplnej "Che" velkého formátu ! Pozor na digikontrarozvědku ! Myslím, že už tě monitorujou prostřednictvím satelitu.
Abys v tom nebyl sám, možná že vytáhnu paty z papuánských pralesů a přijdu tě podpořit svým malým-velkým miláčkem.... :)
  • 0

#71 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2007 - 10:56:58

Ze by papuanske pralesy vydali sve tajemstvi :)
  • 0

#72 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 23 listopad 2007 - 12:17:23

alibaba=papuanec? :)
že by další, kdo odešel z fotopruvodce...
  • 0

#73 Alibaba

Alibaba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 35

Publikováno 23 listopad 2007 - 12:33:00

alibaba=papuanec? :)
že by další, kdo odešel z fotopruvodce...

Netřeba spekulací :) jenom se staré duše stahují na nostalgické motivy jak švábi na pivo.
Papuánec už se z pralesa nikdy nevyhrabe - jeho doba skončila, já za ním jen občas zavítám.... 8-)
  • 0

#74 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 292 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 23 listopad 2007 - 16:21:15

Je mi líto, ale zítra nedorazím. Snad ještě někdy v budoucnu vypukne podobná akce.
  • 0

#75 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 24 listopad 2007 - 21:04:52

Bylo to hezké, škoda že jsem musel odejít tak brzo. V tom spěchu se mi podařilo zdrhnout bez placení :-) takže jestli to kafe za mě někdo cálnul nebo zustalo na futru, dejte prosím vědět B) :)
  • 0

#76 jenda

jenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 24 listopad 2007 - 21:43:39

Připojuju se. Bylo to velmi příjemné a i mě moc mrzí že jsem musel tak brzo odejít, ale už takhle ze mě neměl velitel moc velkou radost :-)

to horolezec:
Výbornej čaj, jeden z nejlepších co jsem pil. Odkudpak ho máte?
  • 0

#77 dm

dm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 24 listopad 2007 - 22:05:05

Díky, bylo to fajn, polívka, kafe, fotky i povídání, navrch pár dobrých nápadů, které použiju.
  • 0

#78 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 listopad 2007 - 23:33:52

potvrzuji, že předseda i asistent jsou už v místě bydliště
skvělé setkání, hlavně pro vf neznalé
dík řečníkovi, byl to výkon, vařit kafe, přednášet....
  • 0

#79 horolezec

horolezec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 listopad 2007 - 00:11:27

Ahoj všem,
jsem moc rád, že má slova nevyzněly na prázdno. Však pro takové nadšence se vypráví samo B)
to jenda 1250: jedno kafe, jedno tam, až budeš mít cestu kolem, tak to srovnáme
to jenda: čaje jsme podrobili výběrovému řízení a zvítězili právě tyto, které jsou opravdu skvělé a ještě aby ne, když je pije anglická královna :-)
to RHX: jsem rád, že i náš nejslovutnější předseda s panem asistentem dorazili v pořádku a jestli chceš vidět výkony, tak se přijď podívat v červnu, když funguje zahrádka naplno, to je teprv mazec, ale díky za poklonu.

Jinak ještě jednou díky všem co přišli. Pokud bude zájem o opakování, pro ty co to nestihly, tak není problém se třeba někdy na leden domluvit. Pro ty, co dnes absolvovaly můj rychlokurz bych navrhoval nějaké jarní setkání v plenéru.
Jinak vás rád všechny uvidím i "jen tak", většinou v kavárně bývám dost často :).
  • 0

#80 jenda

jenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 25 listopad 2007 - 07:41:43

A já na to musím reagovat, už jsem to tu nabízel jednou a tak nechci aby to vyznělo že se vnucuju, ale jako starosta dobrovolných hasičů v Jerusalémě, cca 50 min od Prahy, disponuju pěkným areálem se solidně zařízenou klubovnou, kde se různé grilovačky a vopejkačky a chlas....., teda semináře dělaj úplně sami a hlavně v okolí je pěkná příroda s industriálními zajímavostmi v podobě 50 let starých uranových šachet, jejichž těžní věže jsou už po těch letech celkem příjemnou součástí kompozice tamní krajiny a velmi vděčným fotografickým tématem.
Takže pokud by byl zájem uspořádat příští setkání se společným fotografováním a všem zájemcům by vyhovovalo uvedené prostředí, tak není žádný problém.
Stolů a místa je tam dost a zatemnit by tam snad neměl být problém a tak by tam snad mělo jít zhotovené snímky hned i vyvolávat :-)
  • 0

#81 ellis

ellis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 listopad 2007 - 13:01:28

Setkání bylo moc fajn, není moc příležitostí si VF takhle pěkně "osahat". Výklad byl srozumitelný a názorný, atmosféra přátelská, rozhodně to byl skvělý základ pro případné vykročení do VF. Na druhou stranu si člověk uvědomí, že pokud člověk chystá VF podlehnout, je dobrý si preventivně zřídit kontokorent :-) . . Těším se na pokračování...
  • 0

#82 horolezec

horolezec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 listopad 2007 - 14:48:18

Ano, není to zadarmo, ale jak jsem včera říkal ty ceny jsou teď opravdu velmi nízko. Jen tak namátkou ( jsou to skončené aukce, takže konečné ceny):
http://cgi.ebay.de/P...1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/F...1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/L...1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/L...1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/L...1QQcmdZViewItem
http://cgi.ebay.de/T...1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.de/D...1QQcmdZViewItem

Chce to mít trochu štěstí, hledat a čekat, ale dnes se dá pořídit slušná kamera + 3 objektivy a zvětšovák na 9x12 cca do 30 kKč a to se bavíme o slušných kvalitních přístrojích.
  • 0

#83 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 25 listopad 2007 - 21:06:39

Také já se připojuji s díky Horolezcovi za příjemně strávený a zároveň poučný večer. Tuto kavárničku jistě rád navštívím i při jiné příležitosti, než je fotografická seance - prostředí je velmi příjemné a klidné, žádné komerční rádio na plné pecky, jak je zvykem v jiných podnicích.
  • 0

#84 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 listopad 2007 - 17:08:21

přátelé, hlavně ti, co jste nestihli setkání v praze, úplnou náhodou jsem objevil díl na 4. dvd Pat a Mat "Černá bedýnka"
je to krásná ukázka se dřevěnou vf kamerou a dokonce je tam i jednoduše vyřešen jeden problém
totiž, že je model na matnici vzhůru nohama
prostě se model zavěsí za nohy ke stropu a pak je správně, odpaluje se dálkově, pneumaticky
:-(
  • 0

#85 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 26 listopad 2007 - 17:15:49

bohuzel jsem to nestihl ( stehovani :// ) a tak si ted sypu popel na hlavu, potom co ctu jak to bylo super.
JInak kamerka 10x12 v patek dorazila a vypada mooc pekne, nafotim...
  • 0

#86 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 26 listopad 2007 - 17:41:31

Vážení kolegové , díky za Vaše přátelské přijetí a skvělý výklad lektora !!!
Na setkání jsem se velmi těšil a dokonale splnilo mé očekávání . Mnoho z
praktických poznatků využiji pro vlastní tvorbu . Nelehkého rozhodování o
koupi VF kamery rozhodně nelituji . Opravdu končí období , kdy je možné
zmíněné VF vybavení koupit za přijatelné ceny . Zanedlouho se stanou již
nedostupným luxusem , jako tomu bylo v minulosti !!! S pozdravem : Erik
  • 0

#87 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 listopad 2007 - 17:51:12

Dostal jsem se k netu až teďka a rovněž děkuji všem zúčastněným. Bylo to velmi přínosné.
  • 0

#88 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 27 listopad 2007 - 01:39:41

Také připojuji poděkování za bezvadný večer. Škoda krátkého času na prolistování donesených publikací. Nabídka na jarní setkání spojené s focením je velice zajímavá a lákavá. Dojde mimo VF techniku také na vlastní tvorbu. A o tom to je. :-(
  • 0

#89 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 30 listopad 2007 - 11:06:08

Také děkuji horolezcovi za bezvadný výklad a možnost osahání si techniky. Vůbec nelituji, že jsem kvůli tomu najel přes 300km.
Mimochodem, v pondělí mi přišel nový (prosincový) National Geographic, je v něm článek o moderních kovbojích. A jak jsem koukal na ty fotky při prvním listování, říkal jsem si, no tohle nemohlo vzniknout "normální" cestou. A taky že ano, vzadu je vyfocen fotograf, jak do dřevěného VF aparátu láduje železnou desku. Je to dělané ferotypií. Doporučuji se podívat, ty fotky mají zajímavou atmosféru (je to anglický originál, ale snad to bude i v českém vydání).
  • 0

#90 jenda94

jenda94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 16

Publikováno 21 září 2012 - 19:04:19

Čas nám pokročil, a v Praze je minimálně o jednoho mladého velkoformátníka více! Měl by někdo chuť tuto akci zopakovat, či vytvořit tuto akci tradičnější? (asi by byl nejvhodnější zakladatel tohoto vlákna).
Fotoaparát už nějakou dobu mám (Voigtlander Avus 9x12 - ano i milovník historiky :) ), opravdu několik málo nafocených planů, a za pár týdnů (opravdu za pár!) budu mít další matroš k nafocení.
A věřte že bych se rád poznal s ostatníma temnokomorníkama v této velké metropoli, podiskutoval o fotkách, o technice.. atd atd.
Projevil by někdo zájem a iniciativu?
Zdraví Jenda
  • 1

#91 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 21 září 2012 - 20:50:58

tyjo možná bych si aj udělal výlet...
  • 0

#92 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 22 září 2012 - 02:00:07

To bych také projevil zájem ! Iniciativu bych rád, ale netuším jak. Sice to mám kousek blíž než Ypres, ale ...
  • 0

#93 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 22 září 2012 - 08:59:51

Vážení VF kolegové, je tomu již několik světelných let, co jsme se společně sešli v metropolním Cafeidoscopu v Lazarské. Tehdy zde náš vážený kolega Horolezec prezentoval VF Cambo s vlastní úpravou pro bajonetové uchycení výměnných objektivů. Zájem
z řad účastníků byl velký a můj následný sprint na poslední ze stanice Dejvická ohromující. Domnívám se, že zcela jistě nesmírně
přínosný seminář o problematice práce s VF přístroji vyvolá ohlas v našich společných řadách nadšenců. Pokud to bude přesně domluveno, oslovím člověka nad jiné povolaného, který po mnoho let cíleně pracuje s VF technikou a po mnoho let jako špičkový
odborník zastupoval snad nejprestižnějšího výrobce této techniky. Snad mne paměť neklame, o úzce tematicky zaměřené akci se na našem setkání hovořilo. Kolega Jenda94 jako startovní komisař podal výzvu, je na nás, abychom ji co možná nejlépe naplnili.
Prosím tímto kolegu Horolezce o vyjádření, zda-li najde a vyčlení nějaký pro něho vhodný termín společné akce. S pozdravem a
poděkováním za inspirující nápad Jendův: "Starý Jezevec" Erik
  • 0

#94 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 22 září 2012 - 11:03:19

Rád bych se zůčastnil a udělat proto (coby v Praze bydlící) něco málo mohu.
Můžu přespolním nabídnout přespání (sice nic extra ale sprintovat se nemusí). Destičku zepředu se kamarádící se skly od Mamiya RB67 a zezadu pasující na Linhof technika (a tedy i jiné) mi kamarád udělal minulý týden. Můžu něco málo zařídit (např. ohledně prostor) ale popravdě s časem jsem na tom špatně, tak bych byl rád, kdybychom se o to podělili.
  • 0

#95 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 22 září 2012 - 17:31:23

Další VF blázen se poslušně hlásí z Prahy, a rád by se nějakého toho srázu zúčastnil. [Cambo SC2 4x5", brzy taky SC3 5x7"]
  • 0

#96 jenda94

jenda94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 16

Publikováno 22 září 2012 - 21:57:36

Děkuji za skvělou odezvu Vám všem. Ano jak píše Erik, taky bych se charakterizoval jako "startovní komisař" :) , prostředky na organizování takovéto akce mám málo/žádné. Jsem panelákový student, na okraji Prahy. Do centra to nemám daleko, mám nedaleko centra školu. Doufám že by se nám tato akce mohla podařit :)
  • 0

#97 horolezec

horolezec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 48 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 23 září 2012 - 20:15:09

Zdar hoši,
jsem rozhodně pro každou "špatnost". Musím se v práci mrknout, kdy máme nějaké volné termíny a pak se jistě nějak domluvíme. VF zdar
  • 0

#98 lubaliska

lubaliska

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 říjen 2012 - 14:15:30

Ahoj kluci. Kdyby mi to jen trošku vyšlo, určitě bych také zajel. Tak držím palce, aby se setkání skutečnilo. LL
  • 0

#99 hakunin

hakunin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
  • LocationOstrava Výškovice
Reputace: -1

Publikováno 11 říjen 2012 - 15:23:47

Pokud by to bylo i vikendu tak bych se taky rad stavil, zatim pouze VF-curious :)
  • 0

#100 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 12 říjen 2012 - 14:12:21

Zalezi, jak vyjde termin, ale mohl bych se do Prahy stavit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních