Přejít na obsah


Fotka

Fotoohoz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
87 odpovědí na toto téma

#51 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 2 listopad 2007 - 11:24:29

Mamiak: že já si to hned myslel! :wink: :lol: 8-O :)
  • 0

#52 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 11:35:42

já si to užívam voboje. sou místa kde si "noblesim" a hraju si s tim jazykem skrzevá tu bohatou spisovnost a sou místa, kde je ze mně prymytiv. a to je taky krásný 8-O
jen to chce správně vodhadnout, co kdy, kde. to je pak, jak psali chlapi vejš jako s tim vohozem... :wink:

manželka němčinu miluje. já ji neměl na vejšce rád a teď mně to mrzí, že sem se prd naučil. vždycky mně ten náš helmut při zkoušce vopravoval - nenene pane kolego, to není správně, takhle by to bylo, kdyby jste byl v severním porýní-vestfálsku, šlesvicku-holštýnsku.... atd. :lol: von byl děsně nadanej na jazyky....no jak řikam - škoda :)
  • 0

#53 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 2 listopad 2007 - 11:36:46

To máš pravdu. Moravané mají nevytříbenější smysl o smysluplném použití svého nářečí. S tou xenofóbkou mají velké zkušenosti :wink: V Praze je téměř nepoznáš. Doma to pak zase až moc přehánějí.
Já, jako hrdý jihomoravan, miluji všechna nářečí a slengy (či jak se to všechno jmenuje.. ). Mohu mluvit spisovně i nářečím a dělá mi to radost. Je to další rozměr mé osobnosti. Třeba kraken je prima chlap! S tou valašskou pusou v pohodě přesvědčil barmanku, aby mu dala vychladit jeho vlastní slivovicu do firemního mrazáku! Kdyby na ni mluvil spisově, tak ho z toho baru asi vyhodí.
  • 0

#54 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 listopad 2007 - 11:37:52

Ogaři, o čem to tu pořád mrmlete? Šak vy sa bavíte, že Vám vůbec nerozumím.
Enem sem rozumněél tomu, že leda kde nemajú rádi pražáky. Ono to néní ani tak tým, že by to nejak súviselo s tým jak co říkajú, ale spíš stým jací oni sú.
Já sem se často setkal pohrdání se strany pražákú. Zkrátka sem tak nejak vycítil, že mne berů jak blba (ne že bych nebyl) a že si tak nejak myslijú, že sú neco víc. Můj kamarád často říkával, že sú pražáci takoví jakoby vychcaní. I když vím, že se to nedá pojmút tak pitomě obecně. Mám nekolik pražákú kamarádů a sú to docelo normání ogaři.

No, myslím si, že ta "averze" (sice moc nevím co to je, al ekdesi sem to v tejto súvislosti četl) na ty pražáky není anom záležitosťú Moravy, ale aj Slovenska a nekterých částí Čech.
  • 0

#55 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 11:42:14

muj děda řikával: "ten je z prahy, ten zná tahy..." asi tim měl na mysli právě tu vychcanost :lol:

a von to musel vědět nejlíp - babička byla pražanda :wink:
  • 0

#56 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 listopad 2007 - 11:47:22

Když už se teda navážíme do pražáků, tak v Krkonoších je už taky moc nemáme rádi (nebo teda u nás když zablokujou těma svejma nóbl plechovkama celý město že se nedá přejít ani po přechodu - jedou sice krokem, ale nezastavěj). v pátek do hor, v neděli zase zpátky. A přes nás! Tvářejí se jako by jim to tu patřilo nebo co (samo že ne všici). Aby to nebylo pražákům líto, středočeši jsou na tom stejně, ne-li hůř. Jinak nejsme vůbec žádný xenofobové :wink:
  • 0

#57 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 listopad 2007 - 11:48:52

toz s cajzlama mame kazdy sve zkusenosti...nekteri jsou opravdu trosinku prezirravi a koukaji na nas jako na opice...a smeji se jak mluvime. toz se k nim nebudeme snad chovat lepe, ne? nebyt Moravy, tak cehuni jeste ted lozou po stromech ;o))))
  • 0

#58 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 11:57:47

to každopádně, například já si vobčas zalozim ještě i teď. a to sem naturalizovanej moravák :wink:
  • 0

#59 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 listopad 2007 - 12:42:20

Přátelé, někde jsem slyšlel, že "každej pražák je vodněkud", takže bacha na střelbu do vlastních řad :D
Ono třeba v Blansku se docela podobně brblalo na brňáky a vsadím se, že v Dolní Lhotce nemohli ty pitomý blanenšťáky ani vidět. A že ti, co bydleli u hospody (u dolní, hned u silnice) nadávali na ty křupany zpod lesa...
  • 0

#60 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 listopad 2007 - 12:44:28

Kliknu na odeslat a dojde mně, že jsem myslel Horní Lhotu, ne Dolní, tak si to spravte :D
  • 0

#61 Predseda

Predseda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 422 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 listopad 2007 - 12:51:06

mluvit furt jenom spisovně je takový nějaký sterilní, nudný, umělohmotný .... člověk by řek přímo ... digitální :D


Problém ve sterilnosti projevu vidím spíše než v rovině morfologické a lexikální ve vyšších patrech, tj. v syntaktické složce projevu. Jinými slovy, jsou lidé, kteří jsou schopni mluvit velmi dlouho a košatě, ale svým projevem nesdělí naprosto nic ani po stránce věcné, natož po stránce emotivní. Je zajímavé, že takové osoby se nejčastěji nacházejí v té vrstvě společnosti, kterou lid český již po desetiletí papaláši zove.
  • 0

#62 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 listopad 2007 - 13:59:14

koukam venkov tu opet predvedl prehlidku noblesy a snasenlivosti :D No nic, buranstvi je stav ducha, nikoliv otazka bydlisti.
  • 0

#63 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 listopad 2007 - 15:27:26

koukam venkov tu opet predvedl prehlidku noblesy a snasenlivosti :D No nic, buranstvi je stav ducha, nikoliv otazka bydlisti.


pokud jde o lasku k prazakum apod...tak jde vseobecne o to, ze lidi, kteri maji opravdu radi svuj kraj nebo mesto, nemivaji radi, kdyz jim tam nejaci chytraci jezdi radit, co maji delat a tvari se, ze to vi lepe nez mistni...protoze jsou tak nejak vyvojove nad nima.
  • 0

#64 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 17:20:24

mluvit furt jenom spisovně je takový nějaký sterilní, nudný, umělohmotný .... člověk by řek přímo ... digitální :D


Problém ve sterilnosti projevu vidím spíše než v rovině morfologické a lexikální ve vyšších patrech, tj. v syntaktické složce projevu. Jinými slovy, jsou lidé, kteří jsou schopni mluvit velmi dlouho a košatě, ale svým projevem nesdělí naprosto nic ani po stránce věcné, natož po stránce emotivní. Je zajímavé, že takové osoby se nejčastěji nacházejí v té vrstvě společnosti, kterou lid český již po desetiletí papaláši zove.


hezká ukázka :D
  • 0

#65 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 listopad 2007 - 20:27:38

Když už se teda navážíme do pražáků, tak v Krkonoších je už taky moc nemáme rádi ...

jendo - u nás v kérkonoších ... :D
  • 0

#66 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 listopad 2007 - 20:55:24

Když už se teda navážíme do pražáků, tak v Krkonoších je už taky moc nemáme rádi ...

jendo - u nás v kérkonoších ... :D


Vono tohle starý, krkonošský nářečí už skoro vymizelo (už hooodně dlouho jsem neslyšel někoho takhle mluvit). Spíš si myslim, že máme takovou nejčistší nespisovnou češtinu :D . Na Moravě to neumějí vůbec a zrovna ti pražáci do toho zase zanášej takový to roztáhnutý :-P á :-o :D
  • 0

#67 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 21:13:23

a nevymyslela si ho náhodou stará paní kubátová tak trochu? :D

najma, dyž ty naše krásný hory byly venkonc celý německý :D
  • 0

#68 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 listopad 2007 - 21:36:12

moje babi je od helkovic, děda ještě od vejš, za mlada za ni jezdil v hicu na motóru, v zejmě na skyjích :D
  • 0

#69 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 21:39:46

jojo východočeský a pražský je úplně jiný, leckoho mate to vé na začátku, ale hradecký votroci toho s těma co choděj vokolo vorloje voe :D nemaj, aspoň co se tejče nářečí, zas až tolik společnýho a hlavně neprotahujou jako pepici, že jóó :D
  • 0

#70 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 listopad 2007 - 21:42:40

vono to krkonošský je vlastně akorát tak to pasecký - vod zapadlejch vlastenců, jináč to byl samej skopčák (s kopců...)
  • 0

#71 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 listopad 2007 - 22:10:00

mamiaku ty seš furt u těch jizerek spíš s těma němcema, v kérkonoších to snad tak divoký nebylo.
tady se po večerech navlíkaly korale, brousily kameny a pašovala kořalka :D
  • 0

#72 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 listopad 2007 - 22:11:08

aha...už jsem to pochopil
:D
  • 0

#73 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 2 listopad 2007 - 23:01:02

toz hradecaci majó na svedomi jine hrichy...treba tvary jako hynkoj, predsedoj a mamiakoj...z toho vyvozuju ze mate cosi spolecne s mongoly...viz bajny cerv olgoj chorchoj ;o) jo, a taky jite maso s rejzej. bajecny je dale vyraz roune, prauda a tak podobne :D) ale mam vas rad, kucíííííííí :D)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • 0

#74 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 listopad 2007 - 00:26:15

koukam venkov tu opet predvedl prehlidku noblesy a snasenlivosti :D No nic, buranstvi je stav ducha, nikoliv otazka bydlisti.


Mýlíš se wolframe, možná se nekdy chovám jak chuj, ale když chci tak vidím to lidí jak do hubeného skotu.
Ale souhlasím s tím, že buranství je skutečně stavu ducha ne bydliště, protože u nás už bydlí i nějací pražáci a to skutečně nejsou burani, jen lidé duchovně velmi na výši. Každopádně si to o sobě myslí stejně jako ty. Toto jen dokladuje to, co tu napsal Gorgi:

Cituji: "pokud jde o lasku k prazakum apod...tak jde vseobecne o to, ze lidi, kteri maji opravdu radi svuj kraj nebo mesto, nemivaji radi, kdyz jim tam nejaci chytraci jezdi radit, co maji delat a tvari se, ze to vi lepe nez mistni...protoze jsou tak nejak vyvojove nad nima".

Já to tu neanrdtálsky zkrátím. Při své práci se docela často setkám z lumpama toho nejtvršího zrna.... dál to nebudu rozvádět, ale můj kolega, který jich taky spoustu pozavíral říkává: Pamatuj synku, v Praze je metr čtvereční nejvíc hajzlíků z celé ČR.

Vím, nejde všechny bagatelizovat(což jsem i úvodem uvedl), ale spíše hledat důvod té nesnášenlivosti, které takovou averzi vyvolává.

Chápu, chyba bude jen, jen a jen ve SLABODUCHÝCH BURANECH!!!
  • 0

#75 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 listopad 2007 - 00:51:28

ale no tak pánové, pánové, pánové... a nestačilo by pro dlouhodobě přetrvávající dobrou náladu na tomdle webu prostě třeba jenom konstatovat, že digitalismus vohrožuje morálku a duševní zdraví národa a dost? :D

já s tim vostouzenim pražáků ..no ne, že bych vysloveně nesouhlasil, ale co kdyby se v celym tom městě našlo padesát spravedlivejch, co? a nebo aspoň deset? a co když sou tu mezi náma? :D kamarádi, černokomorníci, souvěrci! buďme velkorysí, když už tých digitalistov budeme býť aj... :-P
  • 0

#76 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 3 listopad 2007 - 06:29:57

no, mamiaku, ono by se dalo vlakno zamknout protoze po pouziti vyrazu venkov a buranstvi...je...hmmm...lepsi dale nediskutovat...protoze jsme se dostali nekam kde nemame byt...k osobnim utokum. toz tak.
  • 0

#77 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 listopad 2007 - 07:08:33

Souhlasím, ogaři, šak já tam znám několik temnokomorníků, keří sú faň ogaři. Myslím si, že Praha bude za chvilku ráj klasiky, páč už sú tam ti lidi přežraní všeckého teho z tyma nulama a jedničkama. No, ale dobrá prdel kam se až debeta o fotoohozu dostala, zajímavé.
  • 0

#78 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 3 listopad 2007 - 15:08:29

Pánové, vracím se k tématu o "vohozu":
Včera večer jsem si koupil v Makru (!!!) obleček, jak má být!
Narazil jsem v PRACOVNÍCH ODĚVECH na bundu a kalhoty s označením DUNLOP. Bunda kombinace neřvoucí šedé a černé, "zevní" materiál vypadá jako velmi hrubá látka - je to nějaká syntetika, na omak nelze přirovnat - ani bavlna, len, celtovina, riflovina... ale ani šusťák, Gore a takové ty novomódní tkaniny, není "tichá", ale zdaleka nešustí, mraky kapes (včetně na rukávech!), ale tak šikovně ušitých, že je velká pravděpodobnost, že to nich nenateče. Bunda není nepromokavá, ale "vodovzdorná". Hodně mě vyvedlo z míry, že třeba náprsní (vnější) kapsy jsou zevnitř pogumované (!!! hodně dobře si vybavuji pocity ze "zaplavených" papírků, exponovaných filmů, filtrpvých krabiček, mobilu, poznámkového bloku, diktafonu...). Všechny kapsy DOBŘE uzavíratelné (něco zip, něco sucháč, něco obojí v kombinaci). Dále připínací kapuce ("čalouněná"), kterou lze sejmout jednou rukou a jedním pohybem! Uvnitř zatepleno flísem, bederní a zadnicové partie vystlány nějkaou hladkou lesklou látkou s prošitím - snad ke zvýšení odolnosti nebo kvůli teplo... nevím, musím vyzkoušet.
Dvě věco mě trochu "zneklidnily" - pomocné provázky na oušcích zipů (do zimy), naštěstí jenom provléknuté jako smyčka. 2x4cm logo DUNLOP - naštěstí na gumovém štítku - během 2 minut bylo dole. Ještě snad "reflexní" všivka ve dvou švech - ale šedá, uzounká ... a ať jsem svítil (baterkou, stolní lampou atd.) - "nereflektuje". Ještě rozhodnu co s tím - jestli to prostě ustřihnu či co. Jako drobnost ještě stahováky na rukávy atd. Prostě - jsem nadmíru spokojen - včetně ceny 1900,-
Další nákup byly kalhoty, černé, naprosto špičkového materiálu a střihu... s mrakem kapes - naprosto logicky a účelně umístěnými. Když jsme s krejčovou, která mi o 3 cm zkrátí nohavice, osahávali materiál, kroutila hlavou, říkala, že něco takového ještě neviděla a abych TO dotrhal, že se budu muset hodně snažit. Dokonce i nitě ji fascinovaly - říkala, že je to "takový tenký drát, protože to lze ustříhnout jenom opravdu ostrými nůžkami". 950,-
Obojí hadry se dají prát v pračce na 30stC - což je podle mě rovněž nepominutelná výhoda.
  • 0

#79 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 4 listopad 2007 - 18:01:48

Zmíněnéhadry dostaly dnes zabrat - dvě a půl hodiny jsme se vláčeli lesem, hustý déšť, mlha, chvílemi hnusné lepkavé vločky sněhu, teplota kolem 1stC...
Bunda se osvědčila! Nepromoknul jsem, bylo mi velmi příjemně (ani horko ani zima) všechny kapsy suché, "čalouněná" bederní partie úplně super, stahovačky přesně tam, kde nezavazejí, límec střihnutý tak, že "těsní" kolem krku - ale nepřekáží...
V hospodě U Mánesa jsme si dali kafe a vykouřili dvě cigarety - při odchodu bylo lze sotva poznat, že jsme byli na dešti!
VŘELE DOPORUČUJI (a přísahám, že mě Dunlop neživí :D )!!!
  • 0

#80 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 listopad 2007 - 18:05:04

kraken - tak o té nesnásnešenlivost taky pár řádek - nikde jsem jí nezažil tolik jako no vesnici - konkrétně o Domažlicku jde řeč - poštvávání se navzájem proti sobě mezi rodinami, společně pak proti vesnicím sousedním, s nimi pro ti okresu s okresem proti kraji etc. Mohl bych si myslet, že co obyvatel vesnice, to buran - ale stále tvrdím to, co před tím, buranství nemá s bydlištěm nic společné.
  • 0

#81 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 4 listopad 2007 - 18:31:01

wolframe, to co říkáš, to je pravda, ale to je všude, nejen na dědině. na dědině to je akorát moc víc vidět. ne městě je to skrytější, tam nezná mnoho lidí ani vlastního souseda a o čem je pak řeč.
Chápu pokud jsi z Prahy, tak to co jsem napsal se tě jistě dotklo, ale neber to prosím jako útok na sebe. Mám nekolik kamarádů z Prahy a proto jsem naspal o té výjmce. Nicméně si myslím, že negativní nároz na příliš cetrické chování pražáků nejen burani, ale i citlivěji vnímaví lidé, kteří se skutečně dlouho pohybovali po světě a bydlí tu u nás na dědině. Já bych ti kamaráde taky mohl povídat o začlelění pražkých obyvatel do dění na malé vesnici, ale o tom až jindy, nebo jak budu v Praze tak se ti ozvu a rád tě pozvu na kafe a pivo. To moc není na psaní.

Opatruj se.
  • 0

#82 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 4 listopad 2007 - 19:09:13

Asi budete souhlasit s tím, že ponejvíce "nesnášenlivosti" je motivováno závistí. A nejvíce závisti se vyskytuje vůči vlastnictví hmotných statků. (Ev. i nehmotných - které však nabytí statků hmotných umožňují "sekundárně".)
Nesetkal jsem se s tím, že by někdo někomu záviděl, že může více makat, nese větší zodpovědnost, vystavuje se většímu riziku.
Těžko mě někdo bude přesvědčovat o opaku - závist plyne z neschopnosti (a ta má dvě "subkategorie": neschopnost ovlivnitelná - např. z lenosti, strachu z rizika a pod., a pak neschopnost neovlivnitelná, "esenciální" - daná např. intelektuálním potenciálem, fyzickými dispozicemi atd.).
Můj tatík neměl v životě zrovna na růžích ustláno (sirotek, fašisté ho vytlačili ze školy, zavřený za války v několika zemích Evropy, postřílený voják, student v Anglii, "podezřelý" příchozí ze Západu, perzekvovaný komunisty...) a přece se dokázal "prokopat" do vědecko-technické špičky v této zemi, projel bezmála celý svět, kamarádil se s negramotnými dělníky, komunikoval (kamarádil se je asi silné slovo) s Radživem Gandhím, přijal ho japonský císař... Tím chci říci, že bylo málo věcí a osudů, které by mu byly vzdálené. Celý život si přál jedinou věc: aby lidé netrpěli hladem, měli kde bydlet, nebylo jim zima, nebyli vystaveni násilí a měli možnost se vzdělávat. Vše ostatní považoval za podružné a v moci toho kterého individua. Za naprosto samozřejmost považoval povinnost schopnějších pomáhat méně schopným. Za nejúchylnější považoval režimy, které umožňují blbcům ovlivňovat neblbce.
A teď se bavme... Co je to nesnášenlivost, závist...?
  • 0

#83 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 4 listopad 2007 - 19:12:27

Omlouvám se, moc společného s jégrovkama, bundama, GoreTexem a maskáčema ten můj příspěvek nemá...
  • 0

#84 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 4 listopad 2007 - 19:45:46

Člověče, já v tom tedy závist nevidím ani trochu. "Pražáci" jsou prostě určitá sorta lidí stejně jako "Brňáci", "Liberečáci" a "Ostraváci". O ostravě ti toho moc neřeknu, je pro mě moc daleko. Liberečáky beru z první ruky a myslím si, že chladný sever není jen v tom počasí, ale i v povahách. Brňáky mám rád, jelikož jsou to otevření lidé se srdcem na dlani. Pražáky nemám rád, jelikož mají pocit, že jsou pupkem republiky (už jen ty zpropadené inzeráty! Když tam není bydliště, je prodávající jistě z Prahy) A přitom ve všech těchto městech mám nějakého kamaráda, ve všech těchto městech mám oblíbená místa a všechny tyto města mám svým způsobem velmi rád. Ale ať o tom přemýšlím jak přemýšlím, nepřišel jsem ani náznakem na to, kde by v tom byť jen kouskem figurovala závist. Omlouvám se lidem, jejichž bydliště jsem jmenoval, či nejmenoval. Čím víc jste normální a analogoví, tím vás mám raději .)
  • 0

#85 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 4 listopad 2007 - 19:53:49

chlapi už toho nechte :!:
  • 0

#86 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 4 listopad 2007 - 21:27:24

Začínal jsem na dole "československaarmada" (tak se to vyslovovalo :!: ) a a bydlel jsem snad dva kilometry od "třieckychželezarenvřsrnositeleřadupraceaklementagotvalda", rod pochází z Veselí n/M, druhá polovina jsou "šlonzaci odchovani na kobzolach".
Ostraváci vždycky záviděli pražákům, že mají Kotvu a banány a mandarinky se tam dají koupit o poznání častěji, než pouze na vánoce a o slavnostech KSČ... (Zajímavé bylo, že nikdo z havířů jaksi nepředpokládal, že by v Praze někdo dělal od šesté...! Vždycky, když se šlo na šichtu, tak někdo pronesl: "A k.... v Praze ještě chrapu a my na nich musime harovať!") Nezáviděli "chaos": "Tam, jak přijedeš, tož to je jak dyž kopneš do mravenišča. Tu chodija lidi na šichtu a ze šichty a do knajpy nebo z knajpy. V Pradze ani neviš, odkuď gdo a kaj ide..."
Pražáci, kteří přijeli do Ostravy, valili oči na havířské výdělky... ale ne na to harovani. Hodně Čechů bylo fest nervózních z "tych kratkych zobaku", co jim bylo "ganc u ř..., že přijechal gdosi z hlavniho města!!!
Brňáci se cítili vždycky "odstrčení" na druhé místo za Prahu a "za stejnou hoknu berou cajzli více". Za naprosto perverzní považovali fakt, že spousta trnek skončí v knedlách a ne v sudu s kvasem. V Brně vždycky byli samí "borci" a navíc si vytvořili hantec, který byl těžko srozumitelný.
Liberečáky jsme ani celkem neznali :(
Tak to bývalo, nikomu ani nepřišlo, že by to mohlo být jinak - teď už to nezkoumám. Furt tam necítíte tu závist..? (Někdy úsměvnou, někdy zlou...)
  • 0

#87 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 listopad 2007 - 21:48:47

Vite, ono kazde mesto byva trochu jine...v Brne je vic pohoda, nez v Praglu, nenajdete tu tolik workholiku, mam i pocit ze se lidi trochu min pres sebe nekam cpou...je tu proste vetsi klid.

Ono Brno je mozna trosku zahorkle proti Praze...v roce 1918 bylo Brno bohate, uspesne, hlavni mesto Moravy, melo 300tis. obyvatel. O 90 let pozdeji vidim mesto ktere relativne zaostalo, pribylo mu jenom nejakych 80tis. lidi, z hlavniho mesta Moravy je pouhe krajske mesto, kde se ani nehraje poradny hokej, protoze tu uz ani nezustala zadna velka fabrika, co by to zaplatila...nejvetsi zamestnavatele dlouha leta byvaly Masarykova Univerzita a Fakultni Nemocnice v Bohunicich...oz mluvi za vse...

Za Rakouska jsme hledeli k blizke Vidni, za republiky jsme se otocili k Praze. Ale zatimco Praha rozkvetla, Viden nakonec pres vsechny problemy neupadla a z provincni Bratislavy se take stalo uspesne mesto...ale z Brna, vyznamneho mesta velike monarchie, se STALO provincni mesto male republiky...
  • 0

#88 atame

atame

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 4 listopad 2007 - 21:49:44

samozrejme ze jde o zavist.

O tom bych mohl ze sve pozice vypravet hodiny :-) Za casu kdy jsem obcas byval na Photopostu tam stacilo abych napsal do nejakeho fora co jsem mel k obedu, a uz vyskocil jeden "kolega" z ceskych budejovic jako certik z krabicky a spustil nejakou litanii o svycarech co se neustale necim musi vytahovat. Na nyxu, jinem serveru, obcas neco pisu k ruznym tematum o architekture, a tam obcas nastavaji uplne hystericke zachvaty typu "co nam sem ten cizak pise o vecech ktery nejsou pro cesky lidicky" (byt ja osobne znam vic "ceskych lidicek kteri prave tak bydli, nez tech co ne)
Ten priklad je banalni, ale presne takhle ten mechanismus funguje. Ti lide kteri prave treba predhazuji prazakum ze jsou arogantni, vetsinou nevedomky za puvod te arogance pocituji neco srovnatelneho a neuvedomuji si, ze ja kdyz jdu do pekarny tak tam halt nemaji rohliky, ale croissants a kdyz se jdu v poledne najist, tak se serviruje spis neco na zpusob nouvelle cuisine nez poctiva ceska kuchyne - a ta mi celkem chybi.
Zavist ma vetsinou puvod v hlouposti, neznalosti nebo obojim soucasne. Ja si nemuzu pomoct, ale kdyz nekoho slysim pronaset nejake takove pausalni vyroky (prazaci jsou lini, protreli, dosadte si co se vam libi) tak mam pote vzdycky potiz jejich autora jeste brat vazne, je to ta nejjednodussi cesta kterak se u mne pripravit o kredit :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních